Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) Shokkolo válasza gyulazsolti (#7750) üzenetére


Shokkolo
addikt

Windowsban DHCP-t használsz?
Csak mert egy időre lehet, hogy megbolondult és azért jelent meg a hálózatodon.
169.254.x.x az általában a win APIPA címe...

Esetleg XBOX? Azok is fel szokták venni, amíg nincs DHCP IP-jük.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#7752) gyulazsolti válasza Shokkolo (#7751) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Hopp.
Én nem néztem tovább. Egyezik a MAC cím a PC címével.
Figyelmetlen voltam. Bocsánat.

(#7753) G.F. válasza Tonyk (#7748) üzenetére


G.F.
aktív tag

Beléptem ssh-n, és a settings.json-t még megnézésre sem tudtam megnyitni, ill. nem engedte máshová átmásolni a torrent könyvtárat sem. Segítsetek légyszí mit csináljak...

-gf-

(#7754) Tonyk válasza G.F. (#7753) üzenetére


Tonyk
veterán

Mivel léptél be ssh-n, root-tal?
Hol van a settings.json? Abban a könyvtárba ahol van a settings.json add ki ezt a parancsot: ls -l settings.json. Ennek szúrd be a kimenetét!
Írj már egy Tm verziót!

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7755) Shokkolo válasza gyulazsolti (#7752) üzenetére


Shokkolo
addikt

Semmi gond :)
Akkor a magyarázat egy DHCP kiesés volt nálad is.
Olyankor ezt a címet veszi fel a géped, hogy próbáljon kommunikálni a hálózaton,
amíg nem kap érvényes címet a dhcp szervertől. ;)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#7756) G.F. válasza Tonyk (#7754) üzenetére


G.F.
aktív tag

Közben kaptam kis segítséget, ugyanis a root jelszavát elfelejtettem. Beléptem admin felhasználóval, és kértem root jogot, így már ki tudtam javítani az rpc-whitelist-et, ezzel rendbejött a hiba. De feltennék két kérdést, hátha tudnál (vagy valaki tudna) segíteni:
1. root jelszót vissza lehet-e szerezni, ill. resetelni?
2. Érdemes lenne-e (lehet-e) frissíteni a Tm-et, ezzel a módszerrel: [link]

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#7757) Tonyk válasza G.F. (#7756) üzenetére


Tonyk
veterán

igen (user manual , reset password rész...)
igen (2.92 is nagyon régi már. havonta le szoktam fordítani a legfrissebb forrást, amit itt közzé is teszek. Arra kéne frissítgetni.)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7758) odrif válasza G.F. (#7756) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Annó én is csináltam egy leírást, ha gondolod nézd meg ezt is: [link]

20 éve a Prohardveren

(#7759) G.F. válasza Tonyk (#7757) üzenetére


G.F.
aktív tag

A Tm gyári változatot le kell szedni, ill le kell állítani a frissítés előtt? Nem birizgáltam még ssh-val semmit, nem szeretném elcseszni... Közben feljebb olvastam, bocsi

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#7760) G.F. válasza Tonyk (#7757) üzenetére


G.F.
aktív tag

Az adminról feltelepítet t 2.82-es Tm-t is az általad fentebb leírt (#7731) módszerrel kell frissíteni?

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#7761) Tonyk válasza G.F. (#7760) üzenetére


Tonyk
veterán

Elméletileg működnie kell ha jó helyre teszed a fájlokat.(tm leállít, felmásol, tm elindít.) Kezességet nem vállalok érte, ffp alatt készül az azon telepített tm-hez, gyári cserét nyilván nem próbáltam (7-8 éve nem volt a nason gyári csomag).

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7762) G.F. válasza Tonyk (#7761) üzenetére


G.F.
aktív tag

Megkerestem a tömörített Tm-fájljaid helyét a 'gyári' Tm-nél, ott a .zyxel/zy-pkgs/bin - ben vannak azok, amiket nálad a ffp/bin-ben látok.
Bocsi, hogy problémázok, de mivel abszolút nem értek hozzá, inkább biztosra mennék, mert ha elcseszem, gondolom nehezebb kijavítani...

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#7763) Tonyk válasza G.F. (#7762) üzenetére


Tonyk
veterán

Lemented az eredetit, kipróbálnod, ha valami nem ok, visszamásolod a mentésből.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7764) junkpod


junkpod
nagyúr

Sziasztok, a ransome vírus megelőzésére mit javasoltok? Guest/vendég eddig jelszavas volt de most még a usert is töröltem. Mit érdemes még bezárni vagy beállítani?
Kintről jelenleg transmission kliens és ftp hozzáférés van bekapcsolva.

Box's don't touch!

(#7765) Tonyk válasza junkpod (#7764) üzenetére


Tonyk
veterán

Jelszó nélküli smb hozzáférés ne legyen!
Nyilván anonymous FTP-se. (bár jobb blenne egy sftp vagy ftps). Ha marad az ftp, akkor ne a standard 21-es porton lehessen bejutnim hanem pl 15121-en és ez legyen a nas-ra a 21-re forwardolva a routerben (FTP jelszót ha ki is adsz valakinek, kérd meg hogy eszébe ne jusson nyílt wifiről használni azt.).
TM-adminisztráció szintén ne a standard (9091) portról legyen elérhető kívülről, hanem valami másik legyen forwardolva erre.
A gépeken, ahol van smb hozzáférés, ott legyen (tisztességes) víruskergető/malwarekereső. Kényelmetlen, de akár hasznos lehet, hogy a jelszavakat a nas megosztásokhoz nem jegyezteted meg a rendszerrel.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7766) junkpod válasza Tonyk (#7765) üzenetére


junkpod
nagyúr

Jelszó nélküli smb hozzáférés ne legyen! - nincs
Nyilván anonymous FTP-se. - nincs és port átállítva és jelszót nem adok ki soha:)

TM-adminisztráció szintén ne a standard (9091) portról legyen elérhető kívülről, hanem valami másik legyen forwardolva erre. - sajnos a routerem gagyi, így port1-et nem tudok forwardolni ip:port2-re csak azonos portra tehát ip:portt1-re, elméletileg ha itt nincs más bekapcsolva akkor nem lehet bejönni, mert nincs bejövő port más nyitva. Ehhez így át kellene állítanom a TR-ben is a portszámot, gondolom ez némi mélyebb szerkesztést igényel valami szöveges beállítás fájlban...

A gépeken, ahol van smb hozzáférés, ott legyen (tisztességes) víruskergető/malwarekereső - (ingyenes akármi van...).

Kényelmetlen, de akár hasznos lehet, hogy a jelszavakat a nas megosztásokhoz nem jegyezteted meg a rendszerrel. - Igen ezen már régen gondolkodok, most meg is lépem!

köszi.

Box's don't touch!

(#7767) Tonyk válasza junkpod (#7766) üzenetére


Tonyk
veterán

"ez némi mélyebb szerkesztést igényel valami szöveges beállítás fájlban..."

settings.json-ban: "rpc-port": 9091,

"sajnos a routerem gagyi, "

Milyen router ez?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7768) rzerge


rzerge
aktív tag

Sziasztok!

frissíteni szerettem volna a minidlna-t. Töröltem a slacker -r minidlna paranccsal.

Próbáltam feltenni egy újabbat, MrDini tárhelyéből sikerült is. Azonban amikor szeretném elindítani, az alábbin nem tudok túljutni. A zyxel.org weboldal nem megy, így kb semmit nem tudok onnan leszedni/telepíteni uwsiteloader-rel

root@parrnas:~# /ffp/start/minidlna.sh start
Starting minidlna.../ffp/bin/minidlna: can't load library 'librtmp.so.1'
[ Fail!!! ] ERROR WARNING: minidlna can not start!!!

Hogyan tovább?

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#7769) rzerge válasza rzerge (#7768) üzenetére


rzerge
aktív tag

kylek féle minidlna-1.1.0-cvs-arm-1.txz sikerült működésre bírnom.
Ha bármilyen mást akartam feltenni, akkor valamilyen függőség miatt nem indult el, és azokat egyszerűen nem tudtam sehogysem működésre bírni
rtmpdump-ot hiába tettem fel, nem érdekelte, továbbra is hiányolta a librtmp-t

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#7770) Tonyk válasza rzerge (#7769) üzenetére


Tonyk
veterán

Az már ősrégei.

slapt-get -i minidlna

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7771) veze válasza Tonyk (#7770) üzenetére


veze
őstag

nekem most az 1.1.5 van , Nem tudom már kitől való de szerintem ez MrDini csomagja.
Költöztetés előtt előtt valami más voltfent de az kb sosem müködött rendesen ezért a twonky-t használtam. Most ez jo, twonky ki van kapcsolva
transmissionbol 2.82 van tudom van ujabb itt olvasom Tőled hogy töltsük le másoljuk be stb.
A csomaglistában is van egy másik is ( az a Dini féle lehet, vagy pont ez az az meg másé :D
az 2.92 , de az most nincs engedélyezve. Azt hiszem amikor azt engedélyeztem és a 2.82-t tiltottam, az összes torrentem eltünt és üres volt. nyilván mert más helyen van az állománya, meg kellene keresnem mind a kettőt és átmásolni. Költöztetéskor az aktuálisat kimentettem és utána visszamásoltam mindent (setting json-t is hogy ne kelljen ujra konfigolni) és ment is egyből minden, de az most 2.82 . Működik jól .akkor kell nekem a 2.92?

(#7772) Tonyk válasza veze (#7771) üzenetére


Tonyk
veterán

A 2.82 nagyon-nagyon-nagyon régi. Cseréld le minél előbb, mert komoly gondokat javítottak azóta benne (4-5-x év).

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7773) bomizo válasza Tonyk (#7731) üzenetére


bomizo
csendes tag

Szia!

Ez az 520 -as típussal is használható?

Köszi!

(#7774) Tonyk válasza bomizo (#7773) üzenetére


Tonyk
veterán

Használható, de mivel nem rajta van fordítva, így nem optimális hozzá. Ez a 3xy-sorozathoz ajánlott.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7775) Shokkolo válasza bomizo (#7773) üzenetére


Shokkolo
addikt

Nem a legjobb, nekem sajnos rebootol tőle a nas.
Bár ha le-limitálod a sebességet akkor jó lehet.
Ne nagyon engedd 13-14 MB fölé.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#7776) bomizo


bomizo
csendes tag

Köszönöm, akkor marad a 5-2.93.

(#7777) Pgraph


Pgraph
aktív tag

Sziasztok!
Jelenleg 4. éve üzemel 2 db WD10EFRX (Red) RAID1-ben a NAS-omban. Feljebb lépnék tárhelyben, de a RAID1 maradna. 2x2 TB lenne az utód. Mennyire érdemes követni a Zyxel QVL-jét a HDD-k vonatkozásában? A 2 terás RED pl. támogatott, de lehet, hogy néznék egy HGST párost, vagy Seagate IronWolf-okat, még nem tudom. Lehet bármi bajom, ha nem supportált lemezeket veszek?
Köszi!

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#7778) Tonyk válasza Pgraph (#7777) üzenetére


Tonyk
veterán

Elméletileg nem, menniük kell. A lényeg, hogy a gyártó által meghatározott maximális kapacitást ne lépd túl.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7779) Pgraph válasza Tonyk (#7778) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Köszi. Egyedül a RAID miatt vagyok kicsit bizonytalan. Kritikus adatokat tárolok a NAS-on, nem lenne jó belefutni valami összeférhetetlenségi gubancba. A 2 tera elegendő, azzal nem nyúlok túl a NAS lehetőségein.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#7780) arty válasza Pgraph (#7779) üzenetére


arty
veterán

úgy tudom a raid-re "szánt" hdd-kben a firmware bizonyos paraméterei eltérőek a "sima" hddhez képest (tehát a hw ugyanaz), én ettől függetlenül használtam raid0-ban a windowsom alatt "sima" Hitacsikat, de nem évekig, csak pár hónapig...

ha tényleg kritikus az adatod, akkor szerintem rá kell szánni a plusz pár ezrest a raid-optimalizált (és remélhetőleg nem pusztán marketingesek által átcimkézett) hddkre

(és remélem a raid1 mellett azért backupod is van ;) )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7781) Shokkolo válasza arty (#7780) üzenetére


Shokkolo
addikt

WD Gold esetleg? Tudtommal az váltotta a a WD Enterpreis szériát.
Az utóbbival van saját tapasztalatom, nekem évek óta megy 2 db a nasban, igaz csak Raid0 -ban.
Viszont elevel 0/24 üzemre vannak tervezve, elég hosszú üzemidőre, és betonstabilak.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#7782) Tonyk válasza arty (#7780) üzenetére


Tonyk
veterán

Nálam megy az egyik szerverben olyan RAID tömb, ahol az egyik hdd, tök más. Se gyártó, se méret nem egyezik (nyilván nagyobb mint a többi). Sima desktop hdd. Jó elvan. Raid vezérlő szólt az elején, hogy nem stimmel a méret, ettől függetlenül akarom-e. Akartam. Megy. Ez persze nem garancia.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7783) krealon válasza arty (#7780) üzenetére


krealon
veterán

"ha tényleg kritikus az adatod, akkor szerintem rá kell szánni a plusz pár ezrest a raid-optimalizált (és remélhetőleg nem pusztán marketingesek által átcimkézett) hddkre"

RAID optimalizalt = hardveres RAID vezerlohoz tervezett = olvasasi / irasi hiba eseten azonnal hibaval ter vissza, nem probalja meg tobbszor az adott szektor javitasat, athelyezeset.

Ha nem onalloan mukodo RAID kartyahoz csatlakoztatsz egy ilyen HDD-t, akkr csak a szivas lesz vele, mert nem erted miert dol ossze olyan gyakran a tomb.

Szoval ha ra van irva, hogy RAID, az nem azt jelenti, hogy akarmilyen RAID-hez jo.

(#7784) Pgraph válasza arty (#7780) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Persze, van az egész NAS-nak időnként frissített tükre külső HDD-n, fizikailag más helyen, széfbe zárva.
Lehet, hogy mégis maradok a WD RED-nél, bár még szaglászom egy kicsit másfelé is.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#7785) bomizo


bomizo
csendes tag

Sziasztok!

Frissíteni akarom a csomagjaimat slapt-get -u -val, de a szervert nem érem el:
Retrieving package data [http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/barmalej2/ffp/0.7/arm/packages/]...
Failed to download: Couldn't connect to server
Sources failed to download, correct sources and rerun --update

nálam van a hiba? :(( ill. ki lehet valahogy küszöbölni???

(#7786) Tonyk válasza bomizo (#7785) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem mennek a nas-central-os repok.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7787) gduck válasza bomizo (#7785) üzenetére


gduck
addikt

Én ezt találtam tegnap ;)

Mijzelf repository

(#7788) bomizo válasza gduck (#7787) üzenetére


bomizo
csendes tag

Köszi Tonyk; gduck, megnézem!

(#7789) szokeherceg


szokeherceg
tag

Sziasztok! Két merevlemez van a nasomban, JBOD kötésben egy kötetként. Sajnos kifogytam a szabad helyből, a kisebb lemezt kicserélném egy másik nagyobbra. Hogyan tudnám ezt megoldani, adatvesztés nélkül?

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#7790) Shokkolo válasza szokeherceg (#7789) üzenetére


Shokkolo
addikt

Legjobb tudomásom szerint az egyetlen mód, ha kimásolod valahova a tartalmát, új HDD(k) be, létrehozod a kötetet, és visszamásolod.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#7791) sodreg


sodreg
csendes tag

Helló mindenkinek!

Hosszú idő utána szeretném a 310-esemen frissíteni a TM-et. Az oké, hogy mc alatt kell másolgatni a fájlokat, viszont nem tudom leállítani a TM-et. A Tony által korábban írt chmod a-x /ffp/start/transmission.sh, se az /ffp/start/transmission.sh stop nem megy.
SSH, root (NsaRescueAngel) belépés mellett a Busybox fogad. Admin-nal belépve az FFP. Utóbbinál azt írja a chmod-os megoldásra, hogy nincs hozzá jogosultságom. Root-nál pedig nem ismeri a parancsot.
Gondolom sikeres leállítás mellett nem tudnám elérni a TM-et a böngészőből.
Az NSA FW verziószáma: 4.70, a legfrissebb, ami van ehhez a típushoz.
Mit rontok el?
Segítséget előre is köszönöm!

(#7792) Tonyk válasza sodreg (#7791) üzenetére


Tonyk
veterán

root-tal kell belépni nem adminnal.
Nem kell a chmod a-x /ffp/start/transmission.sh, mert ezzel csak a futtathatóságot veszed le, feleslegesen.

/ffp/start/transmission.sh stop

mi a hibaüzenet?

Milyen tm van fenn? Gyári? FFP?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7793) arty válasza Shokkolo (#7790) üzenetére


arty
veterán

bizony, jbod nagy szívás/hiba ... :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7794) Shokkolo válasza arty (#7793) üzenetére


Shokkolo
addikt

az általam használt Raid0 se jobb.
Igazából ha nincs mirror, akkor nem nagyon vagyunk előrébb egyikkel sem :N
Marad az ideiglenes tár és a másolgatás.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#7795) gotz


gotz
tag

Sziasztok,

jó pár éve követem a fórumot, viszont egy dologra még nem találtam megoldást: mobiltelefonról való nyomtatás.

Adott a NAS (520, bár tudom, hogy ez a fórum nem ezzel a típussal foglalkozik, de ez a legaktívabb és legtöbb leírással rendelkező), illetve egy IOS és egy Androidos telefon.

A nyomtató szolgáltatás működik, számítógépről-laptopról lehet nyomtatni, viszont egyik telefon se látja. IOS-nél tudom bonyolultabb, mert AirPrint kiegészítőre lenne szükség, de az androidos rendszer miért nem látja?

HP P1102 a nyomtató.
Próbáltam különböző alkalmazásokat Androidon, kézzel megadni az IP címet, de semmi.

Valakinek van megoldása, esetleg javaslata, hogy NAS-ra mit érdemes telepíteni a gyári nyomtató-szerver helyett, hogy telefonról is megnyíljon a nyomtatás opció?

:F :F :R

(#7796) krealon válasza gotz (#7795) üzenetére


krealon
veterán

"HP P1102 a nyomtató."

Ez egy Host based, vagyis "buta" nyomtato, aminek a vezerlese gyakorlatilag PC-s szoftverbe (firmware) van "kiszervezve", igy egy linux-os rendszerhez csatlakoztatva (mint a NAS520), azon szukseges a megfelelo demon telepitese / futtatasa.
A gugli kereses a HP P1102 linux kifejezesre, megmutatja merre erdemes indulni.

(#7797) Madoc


Madoc
veterán

A "python" 100%-on pörgeti a processzort.Van ötlet hogy mi lehet ez?

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#7798) gduck válasza Madoc (#7797) üzenetére


gduck
addikt

Le kell tiltani a nem szükséges Python szkripteket ;)

KATT IDE! ;)

Mijzelf repository itt érhető el jelenleg ;)

[ Szerkesztve ]

(#7799) Madoc válasza gduck (#7798) üzenetére


Madoc
veterán

:R megnézem,köszi

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#7800) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Ha valaki hasonló cipőben jár, s szeretne feltenni csomagokat ffpre / MetaRepositroyra, de mivel a nas-central halott (úgy néz ki örökre), nincs lehetősége ezt megtenni, talán ez a mirror hasznos lehet: [link]. Még Január végén készült, mikor élt az oldal.

Itt megtalálható a teljes mirror becsomagolva.

A támadások elkerülése végett kénytelen voltam egy kapcsolat per IP cím limitet és 2 MB/s korlátot beállítani, kis fájloknál remélem ennek nem kéne problémának lennie. Akinek viszont szüksége lenne valamilyen oknál fogva egy korlátozás mentes verzióra, írja meg az indokot, s adok hozzáférést.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.