Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) z123456789 válasza VeryByte (#7700) üzenetére


z123456789
addikt

Semmi. 2 hete ugyanez megtörtént, minden előjel nélkül. Mivel bénabéla vagyok és türelmetlen, és nem értettem az itteni segítségből a felét sem, meg nem is vártam meg hogy válaszoljanak, fogtam magam, és ledaráltam a két meghajtót 0-ra. Újratelepítettem, és
újra beállítottam mindent. Szóval azóta az 1. meghajtóra már lett pakolva anyag, de szeritem a 250 GB-ot nem érte el az adatmennyiség. Azon kívül semmi. Torrentek is heti 3-4 ha bekerül, ami meg már visszatöltődött, azt meg törlöm is.
És a múltkori probléma előtt sem volt leterhelve.
Az a jó, hogy párhuzamosan a Raspberrym is bemondta az unalmast. Hálózati eszköz, vagy kábelre gyanakodtam, de a jelek szerint egyikkel sincs baj.

(#7702) z123456789 válasza z123456789 (#7701) üzenetére


z123456789
addikt

(#7703) arty válasza solarix45 (#7697) üzenetére


arty
veterán

nincsenek egzakt számok :) rengeteg mindentől függ a sebesség (írás és olvasás), de üres nas, nagy fájl, jó hálózat esetén 50-60MB/s írás és 80-90MB/s olvasás elérhető. AKÁR.

(#7699) z123456789 : fix IP-s a nas? vagy routertől DHCP-n kap címet? ha elkezded pingelni a vélt címén, csinálsz a nas-on egy kikapcs-bekapcsot, egy ideig sem jönnek válaszok a pingre? (tehát felbootol és lefagy-e vagy totál halott)

csak "windows megosztást" és torrentet állítottál be? semmi más szolgáltatást....?

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7704) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok!
Nem tudom, hogy hova forduljak de most telepítettem egy új win10 rendszert én lennék a rendszergazda és nem tudom telepíteni a transgui-5.0.1-setup progit. Ezt kapom értesítésként. :F Valaki esetleg tudna megoldást? :R

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7705) vlevi válasza Beni2360 (#7704) üzenetére


vlevi
nagyúr

Korábban nekem is voltak ilyen üzenetek. A windows10 szűrője egyszerűen karanténba rakta a transgui telepítőjét.
Próbáld meg letölteni a Transgui 5.16-ot, nekem azzal már nem ír ilyen csúnyákat, csak a szokásos, telepítés előtti megerősítő kérdést.

(#7706) veze válasza arty (#7703) üzenetére


veze
őstag

én most költöztettem 3,5TB.-nyi anyagot a korábbi vinyóról az újra és standard 50-52 MB irási sebességem volt. ment is éjjel nappal egyfolytában egy darabig mire végzett, nem két órahossza volt :D

[ Szerkesztve ]

(#7707) Beni2360 válasza vlevi (#7705) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi válaszodat, de átmentem a win topikban de ott se tudták megoldani. Mérgembe rákerestem másikra és letöltöttem Transgui 5.16-t és simán fent van. Kérdése sem volt a winnek.
Elment az egész délutánom a kínlódással. :W Jó, hogy közben teniszt néztem.
------------------
Más: Azért érdekes. hogy kérdeztem, hogy a 0-s HDD-ről hogyan tudnám leggyorsabban átmásolni a filmeket az új 1-s HDD-re. Most tettem be egy 3 TB HDD a 2. helyre.
Rájöttem, hogy élő torrentet F6-s áthelyezéssel az új útvonal megadásával szerintem elég gyorsan, 2.6 Gb anyagot 30 mp alatt átmásolt. Ezt a variációt még nem tudtam és nem is olvastam. Biztos volt már csak énnekem maradt ki.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7708) z123456789 válasza Beni2360 (#7704) üzenetére


z123456789
addikt

Szia!

Látom megoldódott, de azért had fűzzek hozzá én is. Nem sourceforge.net-ről letöltött fájlt nem akarta telepíteni? Mert azt nekem sem engedte, ugyanígy, aztán letöltöttem a második google találatról, azt meg engedte, mint nálad.

(#7709) shteer válasza Beni2360 (#7704) üzenetére


shteer
titán

Indítsd rendszergazdai parancssorból

..szerintem jónak tűnik

(#7710) Beni2360 válasza z123456789 (#7708) üzenetére


Beni2360
félisten

Az igazság az, hogy az egyik rendszeren fent van és müxik. Onnan kerestem fel sugó oldalról a: https://sourceforge.net/projects/transgui/ oldalt és az nem akaródzott települni mint nálad.
shteer még többszöri rendszergazda segítségével sem. (transgui-5.0.1-setup) Na de egy másik fw 5.16-s szó nélkül települt minden cicó nélkül.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7711) z123456789 válasza Beni2360 (#7710) üzenetére


z123456789
addikt

:K

(#7712) Ledfold


Ledfold
tag

Sziasztok!

Ilyen Nas-t használunk és azt írja ki a Win 10 hogy nem tud csatlakozni, SMB1-hez. Van valami mód hogy a NAS-on átálljun SMB2-re? Vagy muszáj a win10-ben újra telepíteni az SMB1-et?

A segítséget előre is köszi.

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#7713) Beni2360 válasza Ledfold (#7712) üzenetére


Beni2360
félisten

Már elég régen nem támogatja a win 10 az SMB 1-t.
Manuálisan kell megadni az IP címet. Folyamata:
Mappanézet>Ez a gép>fönt 2. fül sz.gép>Hálózati hely felvétele> \\192.168.0.15 (saját ip cím) és tudod tallózni. Majd mentés és a baloldali mappanézetben megjelenik a választott mappa. Elég egy mappát kiválasztani mert abból visszalépva látnifogod az egész megosztott mappákat ami a nason van.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7714) TRob1 válasza Beni2360 (#7713) üzenetére


TRob1
veterán

Csak ki van kapcsolva új telepítésnél.


(win10 1903)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#7715) Beni2360 válasza TRob1 (#7714) üzenetére


Beni2360
félisten

Már hiába kapcsoltam én is vissza azt is korrigálták egyik Augusztusi frissítésnél nem megy. 3 média boxom van és mindet át kellett mappánként az eléréseket írnom. Azért ott megtaláltam az egyszerűsítést, hogy csak 1x kellett beírnom az ip címet.
Ezt a képet én is belinkeltem tavaly többször is.
Na most megnéztem a a friss 4 hetes telepítésen (1809) be van jelölve én nem piszkáltam. MS oldalról letöltve.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7716) Shokkolo válasza Beni2360 (#7715) üzenetére


Shokkolo
addikt

Furcsa, insider buildeket is próbálgatom, és teljesen jól el tudom érni a NAS-t
Megnéznéd hogy ha lenyitod, akkor mi van bepipálva?

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#7717) vlevi válasza Shokkolo (#7716) üzenetére


vlevi
nagyúr

Valószínű azért, mert az első telepítésed 1809 build előtti.
Azokon még alapértelmezetten be volt kapcsolva az SMBv1, és a frissítések sem kapcsolták ki.
Ha most telepítenél nulláról egy win10-t, már csak IP cím beírással tudnád elérni a NAS-t, vagy, ha bekapcsolnád az említett szolgáltatást.

(#7718) Beni2360 válasza vlevi (#7717) üzenetére


Beni2360
félisten

Tavaly tavasszal jött egy frissítés ahol letiltotta a samba 1 de akkor még vissza lehetett állítani, egy Augusztusi frissítése végleg letiltották hiába jelöltem vissza. De ez már a múlt egy éve pont erről cseteltünk a hálózati topikban meg a média lejátszó topikban is.
vagy, ha bekapcsolnád az említett szolgáltatást. - na hiába kapcsolod be nem érhető el a NAS a régi hálózaton. Mint a képen is látszik semmi NAS nincs jelen.

Shokkolo lenyitva mind 3 be van jelölve.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7719) rgeorge válasza Beni2360 (#7718) üzenetére


rgeorge
addikt

Kevered az otthoni csoporttal, az szűnt meg ténylegesen is. Az SMB1 nem, se a kliens se a szerver. Mai napig elérhető Windows 10-es megosztás csak SMB1-et tudó eszközről (pl. Dune Smart média lejátszók) és a Windows 10 is eléri olyan eszközök SMB megosztásait, amik csak az SMB1-et ismerik (pl. a topic tárgya is ilyen).

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#7720) Tonyk válasza Beni2360 (#7713) üzenetére


Tonyk
veterán

Win10 támogatja az smb1-et csak engedélyezni kell.
*Manuálisan kell megadni az ip-címet"-nek semmi köze az smb1/ smb2 problémához. Ha nincs engedélyezve az smb1, akkor sem fogsz hozzáférni ha ipt írsz be.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7721) Beni2360 válasza rgeorge (#7719) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem a kérdezőtől :(#7712) Ledfold az jött le, hogy nem éri el winr 10-ről SMB1-l a NAS-t. És ez így is van A hálózati helyeknél már nem látható NSA325 v2 ami 1 évvel ezelőtt még látható volt. Most már csak ha külön hozzá adom ip címmel és akkor is a bal oldali menü sorban jelenik meg, mint a képen ami ki van sárgán emelve. És minden média boxot egyenként PL Zidoo x10 boxomat is külön be kell raknom, hogy elérjem a benne levő HDD-t.
Mai napig elérhető Windows 10-es megosztás csak SMB1-et tudó eszközről - hát nem erről beszélgettünk. Ennek elérését is jól megnehezítették de már megy.
Ui: Igen az Otthoni csoport ment a SAMB 1-n és ezt hiányoltuk sokan és kellett minden elérést megváltoztatni. :K

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7722) Shokkolo válasza vlevi (#7717) üzenetére


Shokkolo
addikt

Pont nem... alig pár hetes a win installom és elég frisset raktam fel :)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#7723) Upo válasza Beni2360 (#7721) üzenetére


Upo
addikt

Várjunk. A nem éri el az nem egyenlő azzal, hogy nem jelenik meg a hálózati helyeknél. Az a hálózat tallózás megnyirbálása miatt van, nem smbv1 miatt. Nem csak ip címmel kéne mennie, szerintem a \\nasneve beírásával is kéne látni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#7724) Beni2360 válasza Upo (#7723) üzenetére


Beni2360
félisten

Akkor te ezt, hogy értelmezed?
Idézek: Ilyen Nas-t használunk és azt írja ki a Win 10 hogy nem tud csatlakozni, SMB1-hez.
Igen avval is megy most csináltam egy ilyen megosztást.: \\NSA325-v2\és tallóztam egy mappát. De a hálózati helyeknél nem jelenik meg most sem csak ha a mappáról visszalépek a HDD-re akkor ugrik a hálózati helyre és látszik minden megosztott mappa és tudok turkálni bennük.
Az alap hibát felvető fórumtársunk (#7712) Ledfold azóta sem jelentkezett. :F

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7725) Tonyk válasza Beni2360 (#7724) üzenetére


Tonyk
veterán

De az ugye tiszta, hogy mi az a dns névfeloldás? Akkor látod, hogy tök mindegy, hogy ip-n vagy dns által feloldott névvel csatlakozol egy hálózati erőforráshoz, attól még nem lesz smb1 kompatibilis vagy inkopatibilis. De még csak netbios névvel sem. Ha nincs engedélyezve egy adott protokoll, próbálkozhatsz te bármivel...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7726) spiky03


spiky03
veterán

Tortent mostanaban valami valtoztatas a TMel?
Vagy nalam van valami hiba?
Mert par napja ha uj letoltest rakok be az ncorerol akkor enm indul el, hanem piros lesz.
Arra mar rajottem, hogy a trackert kell atirni, csak azt nem tudom,hogy mirt csinalja ezt? :O
Igy rakja be: t.ncore.sh:.... Es igy nem indul el magatol.
Ha atirom c.ncore.cc:-ra akkor meg indul is.

Talakozott mar valaki ilyen jelenseggel?

A bithuval nincs ilyen gond, ott megy rendesen.

Koszonom elore is a segitseget! :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#7727) gyulazsolti válasza spiky03 (#7726) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Trecker váltás van. Írtam privátot.

(#7728) Ledfold válasza Beni2360 (#7724) üzenetére


Ledfold
tag

Kösz a segítséget mindenkinek.
Igen az lehet a gond, hogy a Windows 10 kikapcsolja magában az SMB1 protokollt. Ezért nem tudott csatlakozni. Visszakapcsoltam a fent leírtak szerint, de még nem próbáltam újra a csatlakozást, majd a jövő héten. Szerintem így menni fog, mert a másik gépen alapból be van kapcsolva az SMB1 és ott meghajtóként csatlakoztatva van. Általában nem böngészek a hálózaton, hanem a fontos meghajtókat IP vagy számítógépnév alapján becsatolom meghajtóként.
Viszont mivel rinyál a Windows ezért gondoltam hogy nem lehet-e megoldani azt, hogy a NAS SMB2-őt használjon és akkor mindenki boldog lenne és nem kellene egy elavult protokollt használni.

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#7729) Beni2360 válasza Ledfold (#7728) üzenetére


Beni2360
félisten

Szerintem itt is tudod meghajtóként csatlakoztatni. És az is hálózati böngészésnek minősül szvsz.
Ezt találtam:
Az alábbiakban a Zyxel NAS által támogatott SMB verzióra vonatkozó információkat találja:

SMB v1: NSA sorozat, NSA325 v2 és az előző modell

SMB v2: NAS sorozat, NAS326, NAS520, NAS540 és NAS542.
A gyártónak kellene fw-vel használhatóvá tennie.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7730) theandre


theandre
csendes tag

Sziasztok,

Tapasztalt már valaki olyat, hogy rendszeresen kb 10-30 másodpercenként sípol egyet a NAS? Próbáltam factory resetet, és a HDD-ket is kivenni, de még így "szűzen" is produkálta. Van esetleg olyan log fájl amit érdemes lenne megnéznem, a webes felületen nem ír hibát?

Köszi!

(#7731) Tonyk


Tonyk
veterán

Az elmúlt hónapban egyetlen egy TM frissítés érkezett, tegnap: TM 2.94+ #9377 (3d9fd25269): [link]

A "szokásos" módon zajlik a frissítés:

1. Transmission leállítás!!!
2. A tömörített állományból, mindent oda másolni, ahol a tömörítvényben is van.
2.1 Amennyiben a Culturist féle skin-t használod, akkor vagy ne másold át a share/transmission/web könyvtárat, VAGY ha átmásolod, akkor a skin-t újra fel kell telepíteni,VAGY a tömörítvényből az index.html kivételével mindent a helyére másolsz majd a tömörített állományból az index.html-t a nason a megfelelő helyre index.original.html néven másolod fel.
3. Transmission indítás

Az elmúlt hónapoktól eltérően csináltam egy lightweight fordítást is. Ki lehet próbálni, akinek van kedve hozzá.
Itt található: [link].
"Telepítése" a normál verzióhoz hasonlóan a fentiek szerint történik.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7732) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Mivel Ti is használtok egyre többen win10-t és szórakoztatónak tartja a microsoft bizonyos dolgok átrendezését , így állítva nehézséget a napi használat elé.
smb - hálózati elérés megoldás
Bár a 326 smb2-es, a többi eszköz 310,320,325 nem. A leírás ennyiben másabb számotokra.

A 326-os készülékeken külső támadások voltak az utóbbi időben. A synology is hasonló esetekről tud. Ott javították a hibát. A zyxelnél biztos lassabb lesz. A külső hálózati eléréseket mindenki figyelmesen adja ki. A guest nem kapjon írási hozzáféréseket! Tm ne a default porton legyen forwardolva, a routeren a tűzfal legyen bekapcsolva, esetleg a port elárasztás is.

Köszi!

Vigyázzatok!

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#7733) arty válasza Fagyi (#7732) üzenetére


arty
veterán

404 a link (vagy csak nekem nem jön be?)

szerintem külső hálózati elérést egyáltalán ne adjunk, se TM-et, se mást ;)
vpn kell - Mr Dini-nek van jó leírása a hogyanról (bár most nem találom :D )

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7734) Tonyk válasza arty (#7733) üzenetére


Tonyk
veterán

Már miért ne lehetne külső hozzáférést adni? :F Nyilván ne tegyünk ki jelszó nélküli hozzáféréseket, nem árt néha a frissítéseket is feltenni az érintett szolgáltatásokhoz, meg egy kicsit érteni/átlátni, hogy mit, miért.
Én biztosan nem szórakoznék, egy torrent hozzáadása miatt vpn-nel.
Nem standard porton ki van téve jelszóval ami kell, SSH , FTPS ugyanígy, megfelelő biztonsági beállításokkal.
Ennek ellenére van VPN (több féle is), de nagyon ritkán használom.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7735) solti válasza Tonyk (#7734) üzenetére


solti
senior tag

Én csak a transmission-t engedem ki, igaz, az nem túl secure, mert csak http, de azért van egy felhasználónév-jelszó páros hozzá (meg vpn-em van, de szőkőévenként használom)
Azért nem érdemes túl sok mindent kiengedni, mert nő vele a hibalehetőség. Lássuk be a NASaink sérülekénységeit nem túl gyakran javítják, kb soha.

Ami számomra érdekes, itt a vírus kapcsán való formázás. Én nem látszom szükségességét, mert azok alapján amit olvastam, ez nem vírus, hanem csak távolról szétcseszik a tárolt cuccokat, de igazából nem fut semmi sem a NASon, úgyhogy a biztonsági rés lezárása után szvsz minden jó megint (persze lekódolt, az valszeg bukta).

3 tanácsom van bárkinek: backup,backup, backup! (lehetőleg offsite)

(#7736) Fagyi válasza arty (#7733) üzenetére


Fagyi
aktív tag

[smb - hálózati elérés megoldás]

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#7737) arty válasza Tonyk (#7734) üzenetére


arty
veterán

összerakni baromi macera (nekem most jóideje nincs is...), de utána a vpn annyi, hogy a tornado ikonja előtt az openvpn ikonjára böktem.... majd onnantól volt "minden", ami otthon is: smb share, ftp, dlna, stb - szerintem pont, hogy a vpn egy baromi kényelmes dolog, a relatív biztonságossága mellett

(#7736) Fagyi :R

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7738) mtibusz


mtibusz
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, mert ismét ezzel szenvedek:

A /mnt/HD_a2 szimbolikus link az minden NAS restart után létre jön ahogy kell.
Ezt a rendszer automatikusan intézi.
Viszont az /mnt/HD_a3 már nem, ezt manuálisan én hoztam létre és kikapcsolásig vagy újraindításig tök jól működik, utána ismételten újra létre kell hoznom.

Van arra lehetőség valahol beállítani, hogy ez a szimbolikus link (HD_a3) minden nas ki-be kapcsolás után automatikusan létre jöjjön?
A Transmission miatt lenne érdekes, mert ez alapján találja meg a fájlokat, hogy épp melyik winyón van.



Tudom, hogy meg lehetne adni más elérési útvonalat is, mint pl.:
/i-data/40d51e7d/....stb....
vagy
/i-data/464f9eb7/...stb....
ezzel az a bajom, ha winyót cserélek, akkor ez az azonosító megváltozik, és akkor szívás lehet majd az összes torrent fájlnál egyesével átállítgatni.

Vagy rosszul gondolom most ? :F

Köszi előre is.

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#7739) Tonyk válasza mtibusz (#7738) üzenetére


Tonyk
veterán

pl. FFP-t felraksz egy írsz a start-ba egy scriptet, ami megcsinálja.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7740) mtibusz válasza Tonyk (#7739) üzenetére


mtibusz
tag

FFP van.
Azon belül melyik fájlban találom ezt meg, ahol hozzá lehetne adni ?
Vagy melyik fájl hozza létre nekem minden indulásnál a HD_a2 -es simbol linket ?

[ Szerkesztve ]

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#7741) Tonyk válasza mtibusz (#7740) üzenetére


Tonyk
veterán

/ffp/start alá hozd létre egy .sh fájlban, amit chmod 755 fájlnév -vel futtathatóvá kell tenned.

De a kérdésedből kitűnik, hogy halvány lila elképzelésed sincs erről :) Így viszont nehéz dolgod lesz.

Létrehozol a fájlt pl. valami.sh. Beleírod ln -s mit hova

viszont célszerű a link létrehozása előtte ellenőrizni, hogy létezik-e már az adott könyvtár.

Az egész valahogy így néz ki nyilván az i-data/lemezazonosító a függ a kívánt hdd-től:

#!/ffp/bin/sh

if [ ! -d /mnt/HD_a3 ]; then
ln -s /i-data/e679a056 /mnt/HD_a3
fi

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7742) mtibusz válasza Tonyk (#7741) üzenetére


mtibusz
tag

Köszi.

Igaz, hogy nem vagyok egy linux szaki mint itt egyesek, de kis segítséggel eddig mindig mindent sikerült össze hozni a NAS-al kapcsolatban.

Mikor írtad, hogy kell egy script ami megcsinálja, akkor az /ffp/start derengett, hogy oda kellene valószínűleg berakni majd valamit ... ;)
akkor ezen a verzión filóztam, hogy tuti akkor valami ilyesmi lesz a megoldás,

#!/ffp/bin/sh
ln -s /mnt/HD_a3 /etc/zyxel/storage/3tb

De menet közben érkezett a következő h.sz-ed, így már e szerint jártam el.
És ez került bele a fájlba:

#!/ffp/bin/sh
if [ ! -d /mnt/HD_a3 ]; then
ln -s /i-data/464f9eb7 /mnt/HD_a3
fi
Ki-be kapcsoltam a NAS-t, és működik a dolog. :DD
Köszönöm a segítséget.
:R

ui.: még az jutott eszembe, hogy arra is van lehetőség, hogy ez a Transmission indulása előtt fusson le?

[ Szerkesztve ]

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#7743) Tonyk válasza mtibusz (#7742) üzenetére


Tonyk
veterán

Tedd be a transmission.sh fájlba a kommentek (#) után :)

Eredeti:

#!/ffp/bin/sh

# PROVIDE: Transmission

. /ffp/etc/ffp.subr

...

#!/ffp/bin/sh

# PROVIDE: Transmission

. /ffp/start/linkeloscript.sh

. /ffp/etc/ffp.subr

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7744) mtibusz válasza Tonyk (#7743) üzenetére


mtibusz
tag

Köszönöm szépen. :R
Működik ;)

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#7745) G.F.


G.F.
aktív tag

A transmission remote-om win10 alatt egyik percről a másikra megtagadta a kapcsolatot a nasommal. 'connection refused'. Frissítettem a legújabb verzióre, tűzfalon engedélyeztem, de nem javult a helyzet. Ha a csomagoknál található ip-re kattintok a nas adminon, http://192.168.1.200:9091 , itt is azt írja a böngésző, hogy 'A webhely nem érhető el A(z) 192.168.1.200 visszautasította a csatlakozást.' Mit nézzek még?

-gf-

(#7746) Tonyk válasza G.F. (#7745) üzenetére


Tonyk
veterán

Melyik tm? Csak nem gyári? Tm-restart megvolt már?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7747) G.F. válasza Tonyk (#7746) üzenetére


G.F.
aktív tag

A TM restartot hogy érted? A NAS-t újraindítottam.

-gf-

(#7748) Tonyk válasza G.F. (#7747) üzenetére


Tonyk
veterán

Ez a gui verziója, a TM verziójára lettem volna kíváncsi, de gondolom ezek szerint, hogy a gyári csomagról beszélünk.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7749) G.F. válasza Tonyk (#7748) üzenetére


G.F.
aktív tag

Igen, a gyári. Évek óta használom, tegnap bolondult meg...

-gf-

(#7750) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

Van egy ismeretlen IP a MiniDLNA-ban,Külsőnek látszik.
Hogyan tudom kideríteni, hogy az miért, hogy került oda? [kép]

Nas 520-as.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.