Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) Anonymus23 válasza Anaconda (#7200) üzenetére


Anonymus23
veterán

Akkor lemérted egy gigabites LAN kapcsolattal rendelkező laptopról is, és ott is csak ilyen ~100 Mbites sebesség volt?

;) - The Power of the Light Side

(#7202) Tonyk válasza Anaconda (#7200) üzenetére


Tonyk
veterán

"Nem madzagoltam össze, hanem CAT5E UTP kábellel összekötöttem."

Pedig egy jó szőlőkötöző madzag csodákra képes!

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7203) Anaconda válasza Tonyk (#7202) üzenetére


Anaconda
tag

:) :)

(#7204) Anaconda válasza Anonymus23 (#7201) üzenetére


Anaconda
tag

Igen, ezért írtam a fórumba, hogy hátha valaki tudja. Én is néztem mint rozi a moziban. Van-e valami rejtett beállítás a NAS-ban, ilyesmire gondolok. A jumbo frames nincs engedélyezve.

(#7205) Tonyk válasza Anaconda (#7204) üzenetére


Tonyk
veterán

A hálókáratya link speedjét a nason belül ssh alatt nézted?
Nas hálókártya led milyen színnel világít?
Routerben milyen sebességet írt arra a lábra ahová a nas csatlakozik?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7206) Anaconda válasza Tonyk (#7205) üzenetére


Anaconda
tag

Persze néztem ethtool-al, fentebb is írtam, 1 gigának írja. A LED narancssárga, az is 1 gigát jelent. A router nem írja ki, dehát annak is 1 gigának kell lenni, ha a NAS tudott rá úgy csatlakozni.
Ha senkinek nincs ötlete, akkor lehet, hogy csinálok egy factory reset-et.
Amikor beüzemeltem jó régen, akkor még lehet, hogy csak 100 megás volt a hálózatom, már csak arra tudok tippelni, hogy beakadt neki valami, vagy beírta az akkori sebességét valahová. Pedig nem kéne.

(#7207) Anonymus23 válasza Anaconda (#7204) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nincs a NAS-ban semmilyen rejtett beállítás, csak amit írtál sebesség az tipikusan a 100Mbit-es cap közeli, illetve még a sok apró fájl másolásából adódhat (pl fotók stb, wifin be tud lassulni rendesen a sok oda-vissza infó miatt).

Egyébként meg Cat5e és Cat5e kábelek között is van különbség, pár hónapja volt egy router csere, és a mostani már kiírja az aljzatokhoz csatlakozott sebességet, és csak most tűnt fel, hogy az egyik kábel (ami egy másik szobába viszi a netet egy repeaterként működő routerhez) az csak 100 Mbitet tud, pedig jól van bekötve a teszter szerint, és Cat5e, és más kábelt amit abból csináltunk, azon meg megy a gigabit. Én sem értem, de ez van sajna. :(

Még egy dolog jutott eszembe, hogy próbáld már ki, hogy a wifis eszközre máshonnan (ami lehetőleg GB-es kapcsolattal csatlakozik ugyanúgy a routerhez mint a NAS) is töltesz valamit, hogy akkor mennyivel megy.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#7208) Ano válasza Anaconda (#7206) üzenetére


Ano
őstag

Milyen router?

Tuti hogy tudja a gigabitet? Ha tuti tudja, akkor tuti azt is használja? Magát a routert letesztelted már pl 2 desktop között?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#7209) arty válasza Anaconda (#7198) üzenetére


arty
veterán

nekem az ac-s csodawifimen van, hogy jön másfél megával a cucc (miközben van hogy n-en is ment a 20mbyte/s, persze csak késő éjjel), pedig csendes, kertvárosi környék, pár gyenge ssidvel a környéken... namost, ha mutatsz olyan ac-s eszközt, ami hivatalosan/elméletben 10-15 mbit/s, megeszem a routerem - és lám, a gyakorlat.... :D

szóval de, "mindig" a wifivel van a gond (első dolog kizárni)

jahogy rádugtál kábelen is gépet a hálóra és az is 100 mbiten megy :/
hibás kábel esetleg? (így már jártam...)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7210) Adamyno válasza Anaconda (#7200) üzenetére


Adamyno
tag

Honnan veszed, hogy a wifi nem zajos? Tudod hányszor hallottam én ezt? :) Spektrum analizátor nélkül semmire nem mész. Legutóbb a kedves ügyfél mindent és mindenkit lesz*rozott, le akarta mondani a szerződést, stb... aztán amikor kimentem hozzá kiderült, hogy az occó kínai bébiőr szétcseszte az egész frekvenciasávot. És ezt az ingyenes kis programok nem jelzik ki, mert nem wifi csak az ISM sávon működik (teljesen legálisan). De a vezeték nélküli hangcucctól a Bluetooth-on át a Zigbee-ig egy csomó minden a 2,4-et használja (a mikró is zavarja). Tudom-tudom... van 5,8GHz. Városi környezetben ugyanúgy használják, de bármi hasonló eszköz zavarhatja. A többi wifin kívül legjellemzőbb a drónok FPV-je, vezeték nélküli hangcucc, stb... + a magasabb freki terjedése jóval nehézkesebb, neked pedig véges az adóteljesítményed is. De az is lehet, hogy minden stimmel, viszont még akkor is kell egy olyan kliens ami ismeri az adott technológiát a megfelelő driverrel, hogy ki tudd használni a lehetőségeket. A wifi egy játék, egy kényelmi szolgáltatás de nem arra van kitalálva, hogy nagyobb adatmennyiséget gyorsan mozgassál rajta. Ráadásul a késleltetés is mérhetően nagyobb. Aki komolyan foglalkozik a hálózatokkal, mindenki tudja, hogy a wifi erre a célra nem alkalmas. Még akkor sem, ha ott és akkor éppen működik, mert a környezeti hatások folyamatosan változhatnak és a biztonság erősen megkérdőjelezhető. Lehetne ezt sorolni reggelig, fogadd el, hogy ez nem erre való és koncentrálj arra, hogy kábelen megfelelő legyen a sebesség.

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#7211) Tonyk


Tonyk
veterán

Srácok!

Lenne egy tiszteletteljes kérésem., mivel már hetek/hónapok óta nem mennek a nascentral-os repok.

Írtam egy scriptet, ami átmásolja a nason található összes .txz állományt a root alá egy txz nevű könyvtárba.

Aki akar egy kicsit segíteni a közösségen, futtassa már le, és végeredményként tömörítse be és küldje el nekem a ffp.repo.backup@gmail.com címre. Összegyűjtöm a csomagokat és felrakom a pár éves mentés mellé. Hátha itt mindenki megtalálja őket (már ami a közösségnek megvan), akinek szüksége van rá.

A script:

#!/bin/sh

find / -iname *.txz > txz.txt
if [ ! -d "/root/txz" ]; then
mkdir /root/txz
fi
while IFS='' read -r line || [[ -n "$line" ]]; do
cp "$line" /root/txz
done < "$1"
datum=$(date +"%Y-%m-%d-%H%M%S")
tar cvzf $datum-txz.tar.gz /root/txz

Másold a /root alá valami.sh néven. Adj neki futtathatósági jogot (chmod a+x valami.sh), majd indítsd el így: ./valami.sh txz.txt
Elszöszmötöl egy kicsit, majd a /root alá bekerül egy tömörített állomány aktuális_idő-txz.tar.gz néven. Ezt küldjétek el nekem és folyamatosan bővítem vele a gdrive-on lévő backupot.

Akinek van más mentése a txz-kből, az is jöhet mellé!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7212) odrif válasza Tonyk (#7211) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Délután egy NAS326-on megpróbálom.

20 éve a Prohardveren

(#7213) -ZeeZee- válasza Tonyk (#7211) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Nekem nem működik. :(

root@NAS:~# chmod a+x valami.sh
root@NAS:~# /valami.sh txz.txt
-sh: /valami.sh: No such file or directory

(#7214) Ano válasza -ZeeZee- (#7213) üzenetére


Ano
őstag

szerintem a futtatástnál kihagytad a pontot "./valami.sh txz.txt"

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#7215) -ZeeZee- válasza Ano (#7214) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Valóban kihagytam, de így sem jön össze:

root@NAS:~# ./valami.sh txz.txt
-sh: ./valami.sh: /bin/sh^M: bad interpreter: No such file or directory
root@NAS:~#

(#7216) m0ski


m0ski
aktív tag

Nálam sem megy :(

root@NAS326:~# ls
valami.sh
root@NAS326:~# chmod a+x valami.sh
root@NAS326:~# ./valami.sh txz.txt
-sh: ./valami.sh: not found
root@NAS326:~#

szerk:
root@NAS326:~# sh valami.sh txz.txt
: not foundline 2:
valami.sh: line 9: syntax error: unexpected "done" (expecting "do")
root@NAS326:~#

[ Szerkesztve ]

(#7217) Ano válasza m0ski (#7216) üzenetére


Ano
őstag

Másold a /root alá valami.sh néven.

Szerintem kimaradt leírásból a cd /root parancs ... mert értelem szerűen onnan kéne futtatni ...

Ennek a parancsnak mi a kimenetele?

ls -l /root/valami.sh

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#7218) m0ski válasza Ano (#7217) üzenetére


m0ski
aktív tag

A root mappában van.

root@NAS326:~# ls -l /root/valami.sh
-rwxr-xr-x 1 root root 259 Sep 21 11:53 /root/valami.sh
root@NAS326:~#

[ Szerkesztve ]

(#7219) -ZeeZee- válasza Ano (#7217) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Nem tudom, hogy nekem kell-e, de berakom:

root@NAS:~# ls -l /root/valami.sh
-rwxrwxrwx 1 admin root 259 Sep 21 08:37 /root/valami.sh

(#7220) Ano válasza m0ski (#7218) üzenetére


Ano
őstag

Akkor ezt most elpasszolom hirtelen ... jónak kéne lennie ...

Esetleg nincsenek a sorok végén ^M jelzők?

a vi megmutatja ...

vi /root/valami.sh

kilépni módosítás nélkül a ESC majd : majd q! és enter-el tudsz

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#7221) -ZeeZee- válasza Ano (#7220) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Ez volt az. Kitöröltem, csinált valamit. Érted... VALAMIT :) Bocs a bénázásért, win alatt csináltam a file-t, az nem tetszett neki...

Szerk: Küldöm tonyknak. :R

[ Szerkesztve ]

(#7222) Tonyk válasza -ZeeZee- (#7215) üzenetére


Tonyk
veterán

Fú srácok! Ennyire valóban nem gondoltam bele, hogy alapvető ismeretek hiányoznak fájlkezelésileg...

Akkor sorjában:

(#7215) -ZeeZee-

-sh: ./valami.sh: /bin/sh^M: bad interpreter: No such file or directory

Amint látod, valahogy sikerült egy ^M-eket beletenned a .sh fájlba. Töröld őket. Hibaüzenet írja is, hogy rossz interpreter /bin/sh^M . Ilyen tényleg nincs, van viszont /bin/sh

ha van mc telepítve, azzal nézd már meg, hogy mit szúrtál el a copy-paste-ben. :)

szerk. Ha azóta megoldódott, ok. Köszönjük a fáradozást, várom a fájlt.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7223) m0ski válasza Ano (#7220) üzenetére


m0ski
aktív tag

Ez volt a probléma, pedig direkt Notepad2-ben csináltam az sh fájlt... Viszont valami továbbra sem jó, mert tök üres a tömörített állomány.

szerk: rájöttem, miért üres... My bad :W

MetaRepo + entware van a NAS-on, utóbbi pedig nem txz-ből dolgozik.

Küzdöttem a script futtatással feleslegesen :W :W

[ Szerkesztve ]

(#7224) Ano válasza m0ski (#7223) üzenetére


Ano
őstag

Király ... örülök hogy működik! :)

Én sem fogom futtani mert nálam sincs fent FFP miután találtam admin felületről telepíthető transmission-t és miniDLNA-t is ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#7225) -ZeeZee- válasza Tonyk (#7222) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Megcsináltam, elküldtem, de sajnos nem ért célba:

Az üzenet vírust tartalmazhat
Az üzenetet nem sikerült kézbesíteni a(z) ffp.repo.backup@gmail.com címzettnek, mert vírust tartalmaz. További információ a vírusok kereséséről és megelőzéséről.

A válasz a következő volt:

This message was blocked because its content presents a potential security issue. Please visit https://support.google.com/mail/?p=BlockedMessage to review our message content and attachment content guidelines. g12-v6sor11256214lfe.64 - gsmtp

(#7226) odrif válasza Tonyk (#7211) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Elküldve!

20 éve a Prohardveren

(#7227) Tonyk válasza -ZeeZee- (#7225) üzenetére


Tonyk
veterán

Tömörítsd be valamivel és tegyél rá jelszót, így nem tud a google beletúrni. Így küld el.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7228) odrif válasza Tonyk (#7227) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Enyémet megkaptad?

20 éve a Prohardveren

(#7229) Tonyk


Tonyk
veterán

Köszi azoknak akik már elküldték!
Pakolom is fel azokat, amiről tudom, hogy ki küldte, akik nem írtak ph-s nicket, azonkak írtam egy levelet, hogy küldjék el, hogy tudjuk melyiket, kinek köszönhetjük.

Mr.Dini.

Ha még jársz erre, utólagos engedelmeddel, a te repód tartalma is bekerült a "mentésbe". Ha nem járulsz hozza, szólj és törlöm. (Csak eszeveszett mentésbe kezdtem, hogy elkerüljük a nagyobb katasztrófát....)

(#7228) odrif

A tiéd már fenn is van!

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7230) Tonyk


Tonyk
veterán

Itt érhető el a mentés, ami folyamatosan bővül remélhetőleg: [link] Nem végeztem duplikátum ellenőrzést, minden úgy ment fel, ahogyan tőletek kaptam.

A gyökérben a régebbi mentés (2015)
A mostani a "2018-as ÖSSZEVADÁSZOTT .txz-k".

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7231) lorcsi


lorcsi
veterán

Win 7 hálózati részen szeretnék belépni a nas video mappájába és ezt a hibaüzit kapom: [kép]

az admin felületen viszont be tudok lépni
az oda beírt user+pass jelszót viszont nem fogadja el a hálózati részen

mi lehet a baj ?
merre keressem a megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#7232) Tonyk válasza lorcsi (#7231) üzenetére


Tonyk
veterán

A gond az hogy már beléptél a nasra más névvel és jelszóval. A megoldás hogy vagy kilépsz és újra csatlakozol a kívánt acc- al. Vagy törlöd a winben eltárolt nevet és jelszót. Vagy ha eddig nas névvel csatlakoztál akkor ip- t írsz, ha eddig ip-vel akkor nas névvel. Pl \\192.168.0.10 helyett \\nasneve és fordítva

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7233) lorcsi válasza Tonyk (#7232) üzenetére


lorcsi
veterán

ok, a legjobb lesz ha átírom
hol tárolja a win ezeket a belépési infókat ?

(#7234) arty válasza Tonyk (#7211) üzenetére


arty
veterán

:R

https://data.hu/get/11433221/arty-2018-09-22-164627-txz.tar.gz

lassu letoltes gomb/jobboldalt

szólj, ha törölhetem!

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7235) Tonyk válasza lorcsi (#7233) üzenetére


Tonyk
veterán

Vezérlőpult -- Hitelesítőadat-Kezelő

pl.: [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7236) Tonyk válasza arty (#7234) üzenetére


Tonyk
veterán

Szia!

Köszönöm szépen az utánunk jövők nevében is! Felraktam a neved alá. Törölheted! :R

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7237) arty válasza Tonyk (#7236) üzenetére


arty
veterán

neviccelj, én köszönöm (az ötletet, hogy megcsináltad, elmult évek szuportját, stb stb ;) )

amugy azt értam, hogy kézzel fel lehet így majd rakni "minden" függőséget - de van arra is mód, hogy mondjuk amikor a minidlna települ (egy teszemazt friss nas-ra), akkor a függőséget automatikusan feltegye? (bazisok kell) - van ahol pl alapból keresné a hozzávaló txz-ket?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7238) Tonyk válasza arty (#7237) üzenetére


Tonyk
veterán

slacker ilyet nem tud, a slapt-get csinál ilyet.
Amint lesz időm ránézek, hogy mi kell neki. (nem ismerem ilyen szinten).

MÁS:

Az eddig beérkezetteket leválogattam, külön könyvtárba tettem, őket. Mindenből egy van, kivéve, ha a két csomag mérete különbözött, mert ez esetben mindkettő felkerült.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7239) odrif válasza Tonyk (#7238) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Tehát akkor most hogy egy csomó minden össze van szedve, akkor csak annyi a teendője annak aki most akar telepíteni hogy letölti az adott csomagot, elhelyezi egy általa létrehozott mappában, és kiadja a következő parancsot?

funpkg -i /csomag/elérési/útja.txz

És ügyelni kell hogy minden csomag neve így nézzen ki?:

csomagnév-verzió-arm-szám.txz

Ha van az arm-szám után valami, akkor megkavarodik a funpkg...

20 éve a Prohardveren

(#7240) gduck válasza Tonyk (#7211) üzenetére


gduck
addikt

Hali!

Itt az enyém ;) KATT IDE!

Szólj ha törölhetem!

[ Szerkesztve ]

(#7241) Tonyk válasza odrif (#7239) üzenetére


Tonyk
veterán

Akinek kell valami és letölti ami kell és felrakja ahogy mondod. Nem hinném hogy megkavarodna a funpkg egy számtól, de mint mondtam, azért van szám, mert ugyanabból a fájlból volt több különböző mérettel rendelkező. Ha akarod kiveszed... Túlbonyolítod nem?

gduck!

Köszi, leszedtem, felraktam, törölheted, bővítettem a leválogatottat! :R

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7242) gonorrea válasza Tonyk (#7211) üzenetére


gonorrea
senior tag

Szia, elküldtem én is az enyémet, remélem segít (majd valakinek)

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#7243) gduck válasza Tonyk (#7241) üzenetére


gduck
addikt

Szívesen ;)

Amúgy ha valakinek van rá ideje, a web archívumból még levadászhatja a csomagokat ;) KATT IDE!

[ Szerkesztve ]

(#7244) lorcsi válasza Tonyk (#7235) üzenetére


lorcsi
veterán

átírtam mindent
de még mindig problémázik, h nincs jogosultásgom

valahol mélyebben tárol ilyesmit?

(#7245) szabics_28


szabics_28
csendes tag

Sziasztok!

Egy érdekes szituval találkoztam a napokban, erről kérném ki a véleményeteket.
Adott egy 4K-s tévé, egy média lejátszó, egy 325v2, és egy gigabytes hálózat.
A média box és a NAS DLNA-n keresztül csatlakozik. (Próbáltam SMB-n is de rosszabb lett a helyzet)

A NAS-ról szeretnék megnyitni egy filmet a média lejátszóval (Eminent 7680).
A film adatai: Méret: 67.31GB, Videó bitsűrűség: 71998 kbps, Audio bitsűrűség: 1536 kbps

A lejátszó többé kevésbé megbirkózik a filmmel, viszont egy-két alkalommal elkezd akadni a kép. Az ilyen esetekben a média lejátszó kiírja, hogy a forrás sebessége alacsony, nem alkalmas a folyamatos videó lejátszásra.

A média box ethernet portja 100Mbit-es. Megnéztem 100Mbit-es hálózaton kb.11,2 MB/s-el tudok másolni a nasról (laptoppal).

Szerintetek mi lehet a szűk keresztmetszet?

(#7246) arty válasza szabics_28 (#7245) üzenetére


arty
veterán

medialejátszónak van belső memóriája, amire oda tudod másolni a filmet? (vagy annak egy darabját, mert 70 gigás belső tára valszeg nincs)

találkoztam már hasonlóval: pécé vitte a smb-n az adott filmet, a medialejátszó ellenben csak lokál tárból tudta folyamatosan játszani. mondjuk ott az elvi 100 mbit inkább 50-80mbit/s volt a gyakorlatban... aminek ELVBEN elégnek kellett volna lennie, pláne bufferelés mellett, de mégse ment... alacsonyabb bitrátás filmek mennek? pl fhd bluray(remux) ?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7247) szabics_28 válasza arty (#7246) üzenetére


szabics_28
csendes tag

8GB belso memoriaja van. Bovitheto SD k.artyaval de nincs ekkora kartyam.

En a NAS CPU-ra gondoltam. Ott ugyanis neha neha felugrik 100%-ra a hasznalat. Vagy az nem.okozhat ilyet?

FHD es HD filmek gond nelkul mennek

[ Szerkesztve ]

(#7248) Tonyk válasza szabics_28 (#7245) üzenetére


Tonyk
veterán

73534 kbit/s az ~9.2MB/s. Ez már azért ez 100-as háló tetejét nyaldossa (12,5MB/s az csak elméleti sebesség.)
+ Könnyen elképzelhető, hogy a medialejátszó zakkan meg ekkora bitráta alatt. Külső hdd-ről, pendrive-ról nem próbáltad még közvetlen a lejátszóra kötve, hogy mit szól neki?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7249) Ano válasza Tonyk (#7248) üzenetére


Ano
őstag

ki kéne próbálni egy olyan lejátszóval ami nagyobb sebességű kapcsolatot is képes kezelni ... szerintem nem biztos hogy a NAS lesz a szűk keresztmetszet, hanem inkább a hálózat ...

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#7250) szabics_28 válasza szabics_28 (#7247) üzenetére


szabics_28
csendes tag

Az a baj, hogy USB 2.0 van rajta. Annak ha jol tudom 60MB/s az atvitelo sebessege. De nem probaltam meg a gyakorlatban.
En azert nem gondoltam eddig a media boxra, mert az irja h a forras sebessege lassu.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.