Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) Tonyk válasza laszkan (#8099) üzenetére


Tonyk
veterán

Upnp-t a routerben kell kikapcsolni. Ha ott nincs engedélyezve semmi nem tudja használni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8102) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Elérkezett az idő, hogy bővítsem a tárolókapacitásomat. Ugye nem gond, ha 2TB-os mellé 3TB-os hdd-t teszek? :B

(#8103) gumimaci1235 válasza -ZeeZee- (#8102) üzenetére


gumimaci1235
tag

Nem

(#8104) -ZeeZee- válasza gumimaci1235 (#8103) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

:R

(#8105) gduck válasza -Philip- (#8100) üzenetére


gduck
addikt

Szia!

Egy kérdés. A remoteGUI-t ugye innen telepítetted [link] és nem innen [link] ?

UI: hopsz, egy régebbi hozzászólásodban látom hogy a jót telepítetted ;)

[ Szerkesztve ]

(#8106) laszkan válasza Tonyk (#8101) üzenetére


laszkan
csendes tag

Köszönöm.
Új router került a sorba, kikapcsoltam mindent, amiről eddig beszéltünk. A TM kapott egy random portot, amit a 9091re irányitottam át. Kell neki másik port is, vagy ez elegendő? Elvileg nyitva a port, nincs hibaüzenet, tudok letölteni, de furcsa mód, mintha tőlem nem töltenének...
Más kérdés: az új routerben (Asus) alapból van VPN lehetőség. Sosem használtam ilyet, de gyors infómorzsák alapján hasznosnak találom. Ezentúl szeretném az otthoni dolgokat ezen keresztül elérni, minthogy azokat engedném ki közvetlenül a webre. Tudnátok ajánlani olyan helyi fórumot, ahol olvasgatva okosodhatnék a témában, mielőtt kérdezek?

(#8107) Tonyk válasza laszkan (#8106) üzenetére


Tonyk
veterán

TM-nek kettő port kell! Egy az adminisztrációs TCP 9091-nek (ez csak akkor ha távolról is akarsz hozzáadni torrentet, menedzselni). Ezt célszerű kintről valami másik portról elérni. De ahogyan írod is ezt megcsináltad már.
És kell egy másik port az adatkapcsolathoz. Ezen csatlakoznak a peerek hozzád. Pl. 38978. Ezt kell a TM adminisztrációs felületén beállítani a Hálózat - WAN részénél a Bejövő porthoz (és kivenni a portforward elől a pipát ugyanitt.) Nyilván a routerben is fel kell venni ezt a portot a portforwardhoz.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8108) laszkan válasza Tonyk (#8107) üzenetére


laszkan
csendes tag

Ha VPN-t használnék később (amint rájövök hogyan működik pontosan), akkor a 9091-et le is zárhatom, hiszen VPN -n keresztül hozzá fogok férni, mert "helyben" leszek, jól gondolom?
A Hálózat - WAN résznél állítottam be a már említett 9091es portot :) Jól összekevertem magamban a dolgokat. Korrigálom és meglátjuk mit mutat. Köszönöm

(#8109) Tonyk válasza laszkan (#8108) üzenetére


Tonyk
veterán

Jól gondolod, de ha egy egyszerű portforward is így megtornáztat, akkor azzal azért lesznek gondjaid :).

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8110) laszkan válasza Tonyk (#8109) üzenetére


laszkan
csendes tag

Szeretem megérteni a dolgokat, hogy mi miért van, hogy a későbbiekben is boldoguljak, ha egy beállítást szeretnék elvégezni. Más területen mozgok a mindennapokban, ráadásul nem napi szinten foglalkozom az itthoni hálózat bűvölésével sem, csak most előjött a téma. Maga a portforward nem okoz nehézséget, de azt valóban nem tudtam, hogy a nas milyen csatornákon mit kommunikál. Sokat segítettetek, amit köszönök még egyszer (megjegyzem ha jól emlékszem az elmúlt években más fórumtémában is Tőled kaptam segítséget). A háttérben azért itthon több dolgot is beállítottam most, amihez nem kértem supportot ... már csak azért sem, mert ez a NAS fórum, nem a hálózat/routerek beállításának fóruma.
Jelentem a NAS és rajta a TM most már jól működik, megy minden, ahogyan régen. Most keresek egy VPN témás fórumot, ahol az alapokat megérthetem (nem vágyom sokra, csak hogy biztonságos legyen az itthoni net és esetenként el tudjam érni kívülről)) és akkor azt beállítva teljes lesz a boldogságom :) Na ez hosszú lett és kicsit off....

(#8111) Tonyk válasza laszkan (#8110) üzenetére


Tonyk
veterán

VPN: https://hu.wikipedia.org/wiki/Virtu%C3%A1lis_mag%C3%A1nh%C3%A1l%C3%B3zat

Megoldható a nassal is, de gyorsabb, kényelmesebb routeren. Nyilván olyan router kell, ami vagy tudja alapból a vpn-t (L2TP, OpenVPN, ne adj isten PPTP (ez a legyorsabban elindítható, pikk-pakk megvan, biztonságosságban lehetnek hiányai, de nem téged fog feltörni a NSA, otthoni használatra teljesen jó lehet) ) vagy okosítható Tomato , DDWRT, stb-vel.
Ettől függetlenül a 9091-es admin portot simán ki lehet tenni a netre, ha mondjuk nem kívülről egy másik portról érhető el. (én is így használom már több mint 7 éve). Nyilván nem árt a TM-et frissen tartani. A hajam égnek áll a 2.82-es istenítésétől (pedig köztudott, hogy egy hegynyi méretű biztonsági lyuk van benne). Mondjuk nyilván könnyebb azt mondani, hogy nem megy a legfrissebb és szar, mint kideríteni hogy mi a gond az adott eszközön vele (mert másnál meg megy...).

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8112) M_AND_Ms válasza Tonyk (#8111) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Azért vigyázni kell ... nagyon meglepődik az ember, amikor által nem ismert torrentek futnak a saját kliensében.... és ez még a kevésbé zavaró eset

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#8113) laszkan válasza Tonyk (#8111) üzenetére


laszkan
csendes tag

Köszönöm. A NASon futtatható, illetve routerre utólag telepített megoldásoktól ódzkodtam, ezért most a router csere alkalmával olyat választottam, amiben gyárilag van. PPTP és OpenVPN elérhető rajta. Tegnap kicsit olvasgattam és az alapján OpenVPN lett a kiválasztott, amit konfiguráltam (nem sok mindenen állítottam a gyárihoz képest) és épp az imént teszteltem telefonról. Gyöngyörűen megy, szépen elérem a nas-t, illetve a TM kliens, ami a telefonon van telepitve és 192.168.x.x IPvel van konfigurálva, azt is elérem, tudok hozzá torrentet adni, stb. Abban csak bízom, hogy megfelelően biztonságos is a dolog és amikor a beállításokat maceráltam, akkor nem vittem bele rést.

(#8114) Nono0000


Nono0000
tag

Kedves Fórumtársak!

Fájó szívvel, de elköszönök. Sajnos kinőttem a kis NSA-t, így lecserélődött. Örülök, hogy egy ilyen segítőkész bandához tartozhattam, még ha csak kis időre is (röpke 6-7 év). Külön köszönöm Tonyk és Mr. Dini fórumtársak állhatatos és kitartó segítségét. "Nélkületek nem jött volna létre...."

Isten veletek! :R

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#8115) Tonyk válasza M_AND_Ms (#8112) üzenetére


Tonyk
veterán

Háááát, aki hitelesítés nélkül teszi ki admin-t + 6-7 éves tm-et használ, az meg is érdemli. :K

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8116) M_AND_Ms válasza Tonyk (#8115) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Akkori legfrissebb Tm, hitelesítéssel volt...csak annyi volt a hiba, hogy az admin port ki volt engedve....azóta, mindent csak VPN-en keresztül, kulcsfájllal autentikálva

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#8117) Tonyk válasza M_AND_Ms (#8116) üzenetére


Tonyk
veterán

Ott valami nem volt kerek.
Lasan 8 éve van kinn az enyém 7/24-ben, de ilyen még nem volt. És nem 1 ilyen készülék (6db + saját) van a látókörömben, amit üzemeltek (család, ismerősök kérésére).

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8118) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!
Van egy 4 terrás winyó a nasban. Majdnem tele van. Most jönne hozzá egy másik, de ez csak 2 terrás. Bele tehetem úgy hogy a 4 terrás tartalma megmarad, ugye?

(#8119) Tonyk válasza sziku69 (#8118) üzenetére


Tonyk
veterán

Persze. külön kötetként hozd majd létre, ne fűzd hozzá a másikhoz.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8120) sziku69 válasza Tonyk (#8119) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszi!
Ebben az esetben milyen lehetőségeket lehet választani?
Az első kötet JBOD ban van. A másodikra is ezt ajánlja fel?
Nehogy elrontsam...... :Y

(#8121) M_AND_Ms válasza Tonyk (#8117) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Kerek, nem kerek...valaki, valami 5-6 torrentet berakott az én kliensembe.
Annyira juottam, hogy ncore-os volt az illető
De ez már múlt.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#8122) Tonyk válasza sziku69 (#8120) üzenetére


Tonyk
veterán

Jbod-ba persze, de ne az első kötethez fűzd hozzá.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8123) veze válasza M_AND_Ms (#8121) üzenetére


veze
őstag

ennek amugy mi értelme , ha valaki betett 5-6 torrentet. nem hozzá ment le az anyag. a magon az arányt se számolják, azt sem kell javítania, akkor? csak ugy?

(#8124) sziku69 válasza Tonyk (#8122) üzenetére


sziku69
senior tag

Ok. Köszi Tonyk! :R

(#8125) M_AND_Ms válasza veze (#8123) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem tudom...de így volt. Talán valahogy bejutott hozzám és jelzésként berakott néhány torrentet

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#8126) zsuri0


zsuri0
csendes tag

Tudja valaki hogyan lehet pip-et telepíteni? Python 2.7 fenn van. Az ffp fenn van de a csomagok között nem találtam. Kerestem itt a topic-ban is de itt sem találtam. Neten sem találtam ... Ha kell python 3.5-öt tudok telepíteni az ffp-ből.

(#8127) arty válasza veze (#8123) üzenetére


arty
veterán

pl ha seedelnék valamit, jó ha töltik is ;) így "letöltetem" velük - tőlem.... (az én arányom javul, lesz helyezésem, vip, mittoménmi jár vele)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8128) cooler-mg


cooler-mg
csendes tag

Szerintem bekaptam egy vírust. Már teleszórta küldjek pénzt readme file al a mappákat, de úgy látom még nincs titkosított tartalom. Ilyenkor mi a teendő? Köszönöm

(#8129) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Menetrendszerint megkérkezett az idei összeomlásom is.
Jelenség:
TM-be bedobáltam a letölteni kívánt dolgokat, és egyszer csak 0 reakció. Sehogyan nem értem el. Volt már ilyen, és csak az segített, hogy két lemez ki, PC-re fel, aztán HD Sentinellel írás-olvasás teszt. Végigyalultam, azátn be a NAS-ba, újra szépen mindent beállítottam, és vártam a következő évi pusztulást.
Idén viszont nincs PC-m, és nincs kedvem szétkapni a laptopot, hogy SATÁ-ra kössem a HDD-ket. A Rack-em meg csak USB 2.0. 57 óra a becsült idő, amíg végigtöröl mindent.
Már rendeltem USB 3.0 - SATA III kábelt, de amíg nem jön meg, gondoltam kutakodom, vagyis megkérdezlek titeket, hogy mi lehet a hiba.

Amúgy próbálgattam megoldani, lemezeket leformáztam, majd vissza NAS-ba, és kötet törlés, létrehozás, FW-k letöltése, telepítése, beállítása. Minden klappol egészen addig a pillanatig, amíg TM-be be nem dobok egy teszt letöltést (mindig mással prpóbálkozom), és ott is kiválasztok a csomagból 1 fájlt. 99% fele, megint bekrepáltat mindent. Semmi sem érhető el. Újraindítás után, meg elkezdi letölteni az egész csomagot, majd le is tölti, és el is érhető a tartalom. De ha újra magam rakok be valamit, megint lefagyaszt mindent. Váltogattam már a meghajtókat is, az sem hozott eredményt. Utalhat ez valamilyen ismert problémára? Korábban persze a json fájlban beállítottam mindent, majd ezek kihagyása után is próbáltam, szintén ez történt. Adtam meg korábban letöltési elérés útvonalat TM GUI-ban, kész, és töltés alatt levő fájloknak, már ezt is elhagytam. Szóval stock, frissen telepített rendszer műveli ezt.

Ha valakinek lenne ötlete hol keressem a hibát amíg meg nem jön a kábelem, annak hálás lennék.

Köszönöm. :R

(#8130) gumimaci1235 válasza z123456789 (#8129) üzenetére


gumimaci1235
tag

Könnyen kiderítheted mi a hibás egy másik winchesterrel.
Rakj bele egy másik winyót majd reseteld a nast.
Ha ugyanaz a hiba jön elő akkor valószínűleg nas probléma.

(#8131) z123456789 válasza gumimaci1235 (#8130) üzenetére


z123456789
addikt

Igaz, resettel még nem próbáltam. Mondjuk nem mintha lenne másik HDD-m, de ezt még megpróbálom ezekkel a HDD-kkel. Köszi a tippet. :)

Dehogy nincs...HDD hegyek porosdnak a polc alján. ;]

[ Szerkesztve ]

(#8132) gumimaci1235 válasza z123456789 (#8131) üzenetére


gumimaci1235
tag

Az a kérdés hogy mennyire akarod kideríteni mi a hiba vagy szenvedsz tovább!?

(#8133) z123456789 válasza gumimaci1235 (#8132) üzenetére


z123456789
addikt

Azt hiszem megvan...
A letöltésnél valami miatt, egy Ű betűt adott meg könyvtárnak, és ezért vágta mindig taccsra. Fura. Mikor nem is babráltam a könyvtárakkal akkor is ezt az Ű-t állította be ezek szerint. Vagyis remélem ez a baj. Holnap majd végig zongorázom, de csak este lesz időm.

Nem érdekel amúgy mi a baj. Vagyis nem érdekelne. Nekem jó a porig égetek mindent azátn újra építem metódus. :D

(#8134) gumimaci1235 válasza z123456789 (#8133) üzenetére


gumimaci1235
tag

A 8129-ben ezt írtad:
"Már rendeltem USB 3.0 - SATA III kábelt, de amíg nem jön meg, gondoltam kutakodom, vagyis megkérdezlek titeket, hogy mi lehet a hiba."
El kéne döntened, hogy mit akarsz...

(#8135) z123456789 válasza gumimaci1235 (#8134) üzenetére


z123456789
addikt

Ezt írtam. Mi a kérdés?
"El kéne döntened, hogy mit akarsz...:"
Megcsinálni ezt a szart.

(#8136) gumimaci1235 válasza z123456789 (#8135) üzenetére


gumimaci1235
tag

Olvass vissza, talán rájössz!

(#8137) z123456789 válasza gumimaci1235 (#8136) üzenetére


z123456789
addikt

Veled is csak többen vagyunk. :D

(#8138) NavySeal


NavySeal
senior tag

Sziasztok! 325v1-nél ha van ddns-em, hogyan érhetem el mobil eszközön (android) futó médialejátszóról a nas médiatartalmát távolról?

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#8139) arty válasza NavySeal (#8138) üzenetére


arty
veterán

én egy általános, routerben megvalósított VPN-t ajánlanék. ha arra csatlakoztál, utána a telódon a nas-t úgy látod, ahogy otthoni hálón, lokál wifin.

minden más bonyolult és nem biztonságos.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8140) gonorrea válasza Tonyk (#8051) üzenetére


gonorrea
senior tag

Szia, ezt is a szokásos módon lehet frissíteni? (Most 2.94+ van fenn) Tehát tm leállít, és másolás minden a megfelelő mappába?

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#8141) Tonyk válasza gonorrea (#8140) üzenetére


Tonyk
veterán

Igen

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8142) gonorrea válasza Tonyk (#8141) üzenetére


gonorrea
senior tag

:R

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#8143) Number41


Number41
friss újonc

Üdv.
Gigabit net esetén is a transmission plafonja ahogy leírtátok 12-13 MB lefelé.
Nem tud ennél többet ???
Pc felé utorrent 30 mega fölé is megy.
Nem lenne baj ha tudná ezt a sebességet a nas felé is.
Mi az oka hogy nem megy gyorsabban?
Köszönöm előre is a választ. :W

(#8144) M_AND_Ms válasza Number41 (#8143) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az ok: Ez nem pc. Ennyit tud a hardver

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#8145) Shokkolo válasza Number41 (#8143) üzenetére


Shokkolo
addikt

CPU Limit... nem nagyon kell meglepődni :)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#8146) arty válasza Number41 (#8143) üzenetére


arty
veterán

sose lattam meg 13 megat :)
5-8 a realisabb... altalaban.

amugy a 30 megas peces letoltes is csak a gigabited "negyede" ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8147) Dragon3000 válasza arty (#8146) üzenetére


Dragon3000
veterán

Amikor még digi100-am volt és nsa325v2 nasom, a torrent mindig ment 12MB/s-kel.

(#8148) Shokkolo válasza Dragon3000 (#8147) üzenetére


Shokkolo
addikt

A 325v2 -m 500-as UPC-vel nekem is 12-14 közöttig szaladt :)
majd ezen felbuzdulva vettem egy 520-ast, hogy hurrá dualcore és mehet a 20-25, csak épp zyxelék nem csináltam rá fordítást, és maradt a singlecore TM. :W

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#8149) Dragon3000 válasza Shokkolo (#8148) üzenetére


Dragon3000
veterán

Digi1000-re váltás előtt cseréltem épített nasra, így mindig megy 100MB/s-kel, ennyit bír csak itt a net.

[ Szerkesztve ]

(#8150) Shokkolo válasza Dragon3000 (#8149) üzenetére


Shokkolo
addikt

azért az nem összehasonlítási alap egy arm alapú nassal :)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.