Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) Shokkolo válasza san2000 (#7497) üzenetére


Shokkolo
addikt

Eddig egész jó, ezzel az updattel 10-11 MB.
És még nem omlott össze (11 torrent ebből 7 aktív letöltés)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#7502) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Korai volt az öröm.
Ahogy gyorsul >>> reboot :(
És természetesen ab eállításaim is repülnek vele együtt

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#7503) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! A nas elején időközönként (hol sűrűbben hol ritkábban) világít a piros led. Ez miért van? Ha újraindítom a nast akkor egy ideig jó de van hogy még aznap de jobb esetben pár nap múlva ismét piros az a jelzés. Most újra indítottam úgyhogy most zöld. Amúgy a hdd 1 jelzés lesz piros de a hdd elvileg hibátlan (nas azt írja rá). Mi lehet a gond? Amúgy mikor piros akkor nem teljesen stabil mikor médialejátszóval játszom le róla a filmet ftp-n keresztül. Néha megakad a lejátszás és leáll a lejátszás és újra kellett indítani. Ilyenkor természetesen újraindítom a nast és akkor helyrejön minden.

[ Szerkesztve ]

(#7504) vlevi válasza Imi1981 (#7503) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pedig de :(
Telepítsd fel a nas-ra a smart progit, az majd megmutatja részletesen, hogy hol a bibi.
Nekem is ilyen volt az egyik hdd, nas szerint jó volt, smart szerint viszont hulladék. :(

Azért nem folyamatos a piros, mert csak bizonyos szektorok hibásak, és amíg nem onnan ír, vagy olvas, addig nem érzékeli a hibat.
Sajnos ez a nas log-ban sem látszik.

[ Szerkesztve ]

(#7505) Imi1981 válasza vlevi (#7504) üzenetére


Imi1981
veterán

A smart fen van és azt írja jó ! A teljes összefoglalóról csináltam képet és belinkelem ide hátha ti láttok benne valamit mert én nem értek hozzá [kép] [kép]

(#7506) Tonyk válasza Imi1981 (#7505) üzenetére


Tonyk
veterán

A jó azért nem ilyen! 28 bizonytalan szektor, 6 javíthatatlan. 228 írási hiba (ez előzőek közben valószínűleg.)
Kezdj el gondolkodni egy másik hdd beszerzésén!

Számítógépbe berakva, megkeresve és kipartíciónálva az érintett részeket, elképzelhető, hogy még évekig elmegy valami backup meghajtóként. (bizodalmat és nagy feladatot azonban nem érdemes rá bízni)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7507) vlevi válasza Imi1981 (#7505) üzenetére


vlevi
nagyúr

Current pending sector a probléma forrása. (Rögtön kiszúrtam, nekem is az volt).
Az ugyanis azt mutatja, hogy hány olyan szektor van, ami gyenge, nehezen, vagy egyáltalán nem olvasható, és át kellene tenni tartalék területre (a tartalék lenne a reallocation event).
Nézd meg a másik HDD-det, azon 0-nak kell lennie a pending sectornak

Közben látom, más is megválaszolta már.
Nekem ráadásul raw read error hibám nem is volt, de pár hónap után már nem pörgött fel...

[ Szerkesztve ]

(#7508) arty válasza Shokkolo (#7493) üzenetére


arty
veterán

tehát még a cpu maghője is alacsonyabb, mint a hdd ;) képtelenség.
kézrátétel (hdd-re) megvolt?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7509) Imi1981


Imi1981
veterán

Köszönöm a segítséget! Igazából csak filmek vannak rajta meg zenék de akkor veszek hamarosan egy új hdd-t. Olyat ami tartósabb mert ezt kb fél éve vettem, igaz itt a hardverapron de új volt és hibátlan a hdd sentinel szerint.
Amúgy csak ez az egy 2 TB-os hdd van benne és majd csak az új hdd-re tudok átmásolni nason belül a cuccot mert gépemen nincs hely. Remélem addig kibírja.

[ Szerkesztve ]

(#7510) Tonyk válasza Imi1981 (#7509) üzenetére


Tonyk
veterán

Az nem számít, hogy fél éves! Van amelyik 1 naposan behal, van amelyik 15 évesen is vígan megy. Van egy ilyen szerverem szerverszobában a sarokban. 2005 decemberében indítottam el, azóta megy 7/24-ben. Igaz ma már csak egy linuxos tűzfalként / átjáróként / proxy szerverként funkciónál, de megy.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7511) Shokkolo válasza arty (#7508) üzenetére


Shokkolo
addikt

Elég meleg, de állta a kezem,
Bár tény a hűvös nem olyan.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#7512) arty válasza Shokkolo (#7511) üzenetére


arty
veterán

akkor az olyan 34.2 fokos lehet :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7513) Imi1981


Imi1981
veterán

Most felteszek egy lehet, hogy bugyuta kérdést! Ebben a nasban ugye oldal élére állítva vannak a hhd-k. Ez hosszú távon nem gáz így használni? Nem lenne jobb úgy elfektetni a nast, hogy a hdd-k vízszintesen az alja a padló felé nézzen ? Csak azért kérdezem hátha úgy tovább bírja a hdd. Amúgy most egy western digital Red hdd-t szeretnék venni mert úgy tudom ezek ajanlottak nasba. Esetleg ha van jobb ilyen ár környékén ami ajánlott nasba akkor azt leirhatnátok. Kösz előre is!

(#7514) Dragon3000 válasza Imi1981 (#7513) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem 2*2TB samsung f4 hd204ui hdd-k voltak a 325v2-ben, most bátyámnál vannak a nassal együtt, 2 éve folyamat mentek benne, már előtte is megvoltak kb 3000 nap van bennük és semmi bajuk nem lett a nasban.

[ Szerkesztve ]

(#7515) Imi1981 válasza Dragon3000 (#7514) üzenetére


Imi1981
veterán

Ahogy nézem ezt a típust már nem árulják. Azért körülnézek itt a hardverapron is.

(#7516) Shokkolo válasza Imi1981 (#7515) üzenetére


Shokkolo
addikt

tkéletes bele a red, és nem... fektetve sem lesz baja.
Nyugodtan.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#7517) arty válasza Imi1981 (#7513) üzenetére


arty
veterán

mindegy mit teszel bele, a lényeg hogy rendszeresen készíts mentést a fontos tartalmakról ;)

a RED igazi előnye raid konfigban jön elő, nem tudom ezt tervezed-e (szerintem otthon értelme nem sok, mert backup akkor is kell, viszont a helyed feleződik...)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7518) Dragon3000 válasza Imi1981 (#7515) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem is azért említettem, csak jeleztem, hogy egy hagyományos kis fogyasztású hdd-nek nem okozott semmi gondot ez az elhelyezés. Tudomásom szerint a szögben való elhelyezés nem tetszik a hdd-nek pl 1-89 fok közötti, mert jobban terheli a csapágyat vagy a motort, aki jobban ért hozzá az majd kijavít.

(#7519) Imi1981 válasza arty (#7517) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem tervezek rid-ot(azt se tudom hogy kell) . Én semmi fontosat nem tárolok a nason csak filmek, zenék és képek. Nem csinálok biztonsági mentést. Szinte csak a torrent megy 0-24-ben. Három médialejátszó működik még róla de egyszerre max kettőt használunk. Én csak egy jó vinyót akarok és úgy tudom a Red az.Most egy wd green volt benne de ez sokat nem bírt.

[ Szerkesztve ]

(#7520) Tonyk válasza Imi1981 (#7519) üzenetére


Tonyk
veterán

A hdd azért lutri ezt ne felejtsd el.
Ami NÁLAM bevált az a WD RED, és a Toshiba DT01ACA sorozat. Bár pont ebből az utóbbiból döglött meg a cégnél egy 60 valahányból, de ez megint nem sokat jelent. (nagy terhelés éri őket nap mint nap)
A nasomban 7/24-ben megy a Toshiba 7. éve. A RED meg 6. éve .

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7521) Dragon3000 válasza Tonyk (#7520) üzenetére


Dragon3000
veterán

Attól függ éppen milyen darabot fogsz ki, a nasomban a hgst 4TB-sok gond nélkül mennek pedig 1500-2000 nap üzemidő van bennük, míg a wd red 4TB meg már haldoklik az 1000 nap üzemidejével, ezért is száműztem letöltős hdd-nek, igaz néha már csak 25MB/s-kel tud tölten, az elején mindig ment 100-zal :D
Csinál ilyen érdekességeket, de csak a wd-m :D Kábel, táp csere is volt sőt másik csatlakozásra is átkötöttem az alaplapon és azzal sincs gond, mert a helyére került másik hdd gond nélkül üzemel.

Az miért van, hogy az érték magától lemegy 0-ra, nem csinálok a hdd-vel semmit csak a torrent megy oda :D

[ Szerkesztve ]

(#7522) Tonyk válasza Dragon3000 (#7521) üzenetére


Tonyk
veterán

Erre írtam, hogy "A hdd azért lutri ezt ne felejtsd el."

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7523) Imi1981 válasza Tonyk (#7520) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát remélem jót fogok ki. Megnézem amit írtál Toshiba vinyót is milyen árba mennek.

(#7524) Imi1981 válasza Tonyk (#7520) üzenetére


Imi1981
veterán

Az a Toshiba DT01ACA200 (2tb kell) jó árban van. Redet csak használtan kapok ilyen árban és nagyon dicsérik az arukeresőn ezt a Toshiba-t. Kösz a tippet! Akkor az nem gáz, hogy alapból ebben a nasban oldalára élére állítva van használva a vinyó? Valahogy bennem az van, hogy jobb lenne fektetve használni (tengelyt úgy nem érné akkora terhelés) de ha nem számít akkor nem szórakozok vele.

[ Szerkesztve ]

(#7525) Shokkolo válasza Imi1981 (#7524) üzenetére


Shokkolo
addikt

Toshibából a P300-as szériát nézd, olcsó és elég jó

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#7526) Imi1981 válasza Shokkolo (#7525) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz! Kb olyan áron van mint a másik Toshiba DT01ACA200. Vajon melyik a jobb? Olvasgatok véleményeket azt eldöntöm.

(#7527) arty válasza Imi1981 (#7526) üzenetére


arty
veterán

https://www.backblaze.com/blog/2018-hard-drive-failure-rates/

minden más "melyik jobb" csak egyéni preferencia :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7528) Tonyk válasza arty (#7527) üzenetére


Tonyk
veterán

Ezzel jelenleg sokra nem megy, mivel neki 2TB-os kell, itt meg 4-től felfelé vannak. Azt meg ugye tudjuk, hogy egy adott szériából kifejezetten jó pl a 2TB-os, de pl 4 vagy 6-os pocsék.

Imi1981

Nem gáz ha oldalára van állítva. Oldalai, hasa mind ok. Tetejére nem ok állítani ill. 90 fokban álljon bármilyen pózban.
Nálam is 2TB-os a Toshiba. Én ajánlom.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7529) rsf


rsf
senior tag

Sziasztok.

Szeretném cserélni a Nasomban a 2TB-os HDD-t egy 4TB-osra. REDek.. 😊
Átköltözést már csináltam Linux-al anno 310-ről 325v2-re.
De most szeretném a torrentjeimet megmenteni.
Ha kísérletezek az új vinyóval és nem jön össze elsőre akkor visszarakva a régit minden megy tovább mint elötte?
Az összes beállítás a Nason van tárolva ha jól tudom.
A fileokat az eredeti helyükre másolva majd a nasról vissza szedett *.torrent fileokat újból megetetve gondolom ellenőrzés után elindul a seed. Jól gondolom?
Esetleg más winyó javaslat a 4TB-os RED helyett?
Köszi előre is.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#7530) Tonyk válasza rsf (#7529) üzenetére


Tonyk
veterán

Igen, jól gondolod, már ha jó helyre állítod a letöltés (Létezőkre mutasson a letöltési hely.)

De miért nem klónozod át gépben a régit az újra?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7531) Imi1981 válasza Tonyk (#7530) üzenetére


Imi1981
veterán

Ez a klónozás engem is érdekelne! Windows-on mivel érdemes? És a klónozott hdd-t berakom a mostani helyére akkor minden ugyan úgy működik tovább? Kell előtte valamit csinálni?

(#7532) rsf válasza Tonyk (#7530) üzenetére


rsf
senior tag

Jól hangzik.. Mert akkor nem kell a linux sem.
Melyik progit ajánlod a művelethez?

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#7533) TRob1


TRob1
veterán

Hogy lehet tiltani ffp-s TM-et, míg kipróbálnék egy csomagost?
Annyi minden van már itt, azt sem tudom hogy és mit keressek. :B

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#7534) gyulazsolti válasza TRob1 (#7533) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Nálam 520-on.

/ffp/start/transmission.sh stop

(#7535) TRob1 válasza gyulazsolti (#7534) üzenetére


TRob1
veterán

Jah, igen, hisz le szoktam állítani mikor cserélem a tm-et. :) Azért köszi. :B

ui: Egyszer tudnám rendbetenni ( nálam ez esélytelen), soha többé nem frissítenék/változtatnék rajta semmit. :U

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#7536) TRob1


TRob1
veterán

Na most azt kellene megtudnom hogy kell "belevarázsolni" a jelenleg futó torrenteket a csomagosba az ffp-sből.
Na meg azt, hogy magától majd ne is induljon az ffp-s tm...

¤ R'n'R ¤

(#7537) gyulazsolti válasza TRob1 (#7536) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Szerintem, megadod ami eddig volt útvonalat, az új TM-ben.
Viszont újra le kell tölteni a torrent fájlokat, hozzáadni. Lefogja ellenőrizni, és utána már fut.
Én legalább is így csinálnám.
Ha meg vannak a torrent fájlok akkor csak újra elindítani.
Lehet van egyszerűbb is, de én ezt az utat ismerem. :)

Nekem ssh tiltásra, ez a parancs van, viszont ez tilt mindent, szerintem.

/ffp/start/sshd.sh stop , ssh

Én is annyira értek hozzá mint te. :) Egy éve körül kitárgyaltuk, most is a "puskáimból" próbálok segíteni

[ Szerkesztve ]

(#7538) TRob1 válasza gyulazsolti (#7537) üzenetére


TRob1
veterán

Jah, tudom, csak én meg nem készítettem "puskát" anno, most meg keresgélek, de alig-alig találok.
Azért köszi.
Elvileg megtaláltam hová kell másolni, meg is jelentek TMGui-ban, és most ellenőrzi újra a torrenteket.

¤ R'n'R ¤

(#7539) Tonyk válasza gyulazsolti (#7537) üzenetére


Tonyk
veterán

Nekem ssh tiltásra, ez a parancs van, viszont ez tilt mindent, szerintem.

/ffp/start/sshd.sh stop , ssh

Ez így nem parancs, de majdnem ;) . Fpp-s tm tiltása, és egyébként minden ffp-s, automatikusan induló program tiltása úgy néz ki, hogy a /ffp/start alatt lévő indító állományról, elveszed a futtatási jogot:

pl.: chmod a-x /ffp/start/transmission.sh

gy.k:
chmod: change mode
a-x --->
a : (all users) minden user
- : elvenni (+ hozzáadni)
x : futtatási jog (R (read), W (write) , X (eXecute (futtatás))

Bennlévő torrentek elméletileg itt vannak: /ffp/tm/.transmission-daemon/torrents
resume fájlok: /ffp/tm/.transmission-daemon/resume

Viszont a 2.93 és a 2.94-es verziók .torrent fájlainak kezelése megváltozott. Átálláskor/visszaálláskor mindenképp lesz recheck, ami nem két perc.

Ez a klónozás engem is érdekelne! Windows-on mivel érdemes?

Bármi, amivel lehet partíciót klónozni. Otthonra ingyenes és nagyon jó a Macrium Reflect (Én céges környezetben használom több száz géphez, amikor nem kell multicast :) )

x86, winpe3 alapú: [link]
x64, winpe10 alapú: [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7540) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!

Ebben tud valaki segíteni?
[link]

20 éve a Prohardveren

(#7541) rsf válasza Tonyk (#7539) üzenetére


rsf
senior tag

Köszi! :R

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#7542) Imi1981 válasza Tonyk (#7539) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz! És akkor ha berakom a mostani hdd helyére a róla klónozott új hdd-t akkor a nas észre se veszi és minden működik ugyan úgy tovább? Bocs ha hülyeséget csak pont ugye hdd csere előtt vagyok és tök jó lenne ha ilyen egyszerűen megoldható lenne.

(#7543) Tonyk válasza Imi1981 (#7542) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha jól csinálod nyilván.

Mikor klónozod a partíciókat - 2db van a lemezen - , akkor mindkettőt klónozd, ill. mivel a 2. partíció esetében egy kisebbet klónozol egy nagyobb helyre a második méretét, meg kell növelni, a maradék hellyel. Ezt mind tudja a macrium.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7544) Imi1981 válasza Tonyk (#7543) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz! Akkor így fogom csinálni! :R

[ Szerkesztve ]

(#7545) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Sziasztok!

Win10-el használja-e valaki a készüléket?

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#7546) TRob1 válasza Fagyi (#7545) üzenetére


TRob1
veterán

Természetesen, sokan szerte a világon. :)

¤ R'n'R ¤

(#7547) Tonyk válasza Fagyi (#7545) üzenetére


Tonyk
veterán

A számítógépen lévő operációs rendszernek semmi köze a nashoz. A nasnak tök mindegy hogy windows, linux, android, ios. nem foglalkozik vele.
Ha azt szeretnéd kérdezni, miért nem látod a megosztásokat win10 alatt, akkor azt tudjuk javasolni, hogy kapcsold be win alatt a smb1 protokollt.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7548) rsf


rsf
senior tag

A biztonság kedvéért szerettem volna a Nason lévő torrent fileokat elmenteni a gépemre winscp-vel de nem engedi. Hozzáférés megtagadva(3) az üzenet. Törölni tudok. Nem értem.
Próbáltam úgy is, hogy leállítottam a transmissiont, de úgy is ugyan az a jelenség.
MI a teendő?
Köszi.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#7549) TRob1


TRob1
veterán

Nah, asszem marad a csomagos 2.92-es TM az újabb, ffp-sek helyett.
Azért a 8-10MB/s letöltés mégiscsak jobb mint a 3,5MB/s.

¤ R'n'R ¤

(#7550) rsf válasza TRob1 (#7549) üzenetére


rsf
senior tag

A csomagban 2.82 van.
De láttam hogy az újabb Zyxel nasoknal van 2.84 is..
Azt vajon fel lehetne rakni nekünk is a webprefix cseréjével?

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.