Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) vlevi


vlevi
nagyúr

Sziasztok!
Azt ki lehet deríteni, hogy mi birizgálja a NAS-omon a HDD-ket?
Tudtommal semmi nincs kapcsolódva a NAS-hoz, szolgáltatások, amik csinálnának valamit, nem futnak.
Twonky, itunes, flickr, dropbox, webes megosztás, satöbbi kikapcsolva, torrent nem tölt se le, se fel, mégis történik valami.
A web felületen lévő LOG-ban nem látok semmit, pedig valami történik, mert van processzor kihasználtság is, nem csak a HDD berreg magában.
Elvileg aktív munkamenetek között nem látok semmilyen kapcsolatot.

Lenne valami alap linux folyamat, ami fut, csak nem látom?

(#8552) Tonyk válasza vlevi (#8551) üzenetére


Tonyk
veterán

Logolás birizgálhatja pl. De elég sok folyamat van, ami fut a háttérben, ne a webfelületen nézd a folyamatokat mert a lókuki...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8553) G.F.


G.F.
aktív tag

Talán nem teljesen releváns a témához, de reggel óta a Transmission klienssel nem tudok csatlakozni a NAS-hoz. Admin felületre be tudok lépni ugyanazon ip-vel, intéző, Total Commander szintén csatlakozik, de a Transmission és a Chrome sem csatlakozik a 9091-es porton. Mit nézzek?

-gf-

(#8554) solti válasza G.F. (#8553) üzenetére


solti
aktív tag

valami jó filmet esetleg sorozatot.
(újraindítottad már? transmission fut a nason? ha nem akkor el tudod indítani? )

(#8555) Tonyk válasza G.F. (#8553) üzenetére


Tonyk
veterán

fut a szolgáltatás?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8556) gonorrea


gonorrea
senior tag

nekem most ugyanez volt, sem tm Gui, sem torrnado app telefonon, nem tudott kapcsolódni, ssh-n néztem tm futott, sima restart után helyreállt

[ Szerkesztve ]

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#8557) Zaji válasza Tonyk (#8549) üzenetére


Zaji
őstag


A TM-ben látom, hogy a port zárva.

(#8558) solti válasza Zaji (#8557) üzenetére


solti
aktív tag

uhh, nagyon keversz doglokat...
A peer listening port az a torrentekhez van, nem ez a transmission portja.. Ráadásul a randomize-zal mindig más lesz - > problémás lesz a router beállítás igy :U

(#8559) Zaji válasza solti (#8558) üzenetére


Zaji
őstag

Akkor nem ezt kell nyitni, ahhoz hogy menjen a torrent letöltés?

(#8560) Zaji válasza solti (#8558) üzenetére


Zaji
őstag

Oké. 6 évvel ezelőtt raktam össze ezt a NAS-t. Akkor volt időm bújni a fórumokat, mi hogyan van. Ma már erre nincs lehetőségem. Ezért kértem itt segítséget.
"A peer listening port az a torrentekhez van" Éppen a torrentek letöltése nem működik. A TM tölti le a torrenteket, tehát "neki" kell portot nyitni, ha jól gondolom. Vagy mégsem?

(#8561) Tonyk válasza Zaji (#8560) üzenetére


Tonyk
veterán

A 9091-es port az adminisztrációs port. Ezen éred el a TM admin felületét (webfelület, de ezzel a portal kapcsolódsz a tm remote guival is).
A torrent adatport kell itt állítani: Az első képeden állítsd be pl 22345-ös portot, majd mindkét pipát vedd ki! A routeredben a TCP 22345-ös portot forwardold a 192.168.1.63 -as ip címre, az UPNP-t pedig kapcsold ki valahol máshol a router menüjében!
A TCP 9091-es portot csak akkor forwardold, ha távolról hozzá akarsz férni (nem otthonról). Akkor se ezt hanem pl external 19091-es portot az internal 9091-re a 192.168.1.63-ra.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8562) Zaji válasza Tonyk (#8561) üzenetére


Zaji
őstag

Valahogy így?



Enable UPnP IGD a routerben ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#8563) Tonyk válasza Zaji (#8562) üzenetére


Tonyk
veterán

igen

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8564) Zaji válasza Tonyk (#8563) üzenetére


Zaji
őstag

Sajnos nem megy, nem értem.

(#8565) Zaji


Zaji
őstag

Ezzel kell valamit csinálni vagy jól van így?

(#8566) Tonyk válasza Zaji (#8565) üzenetére


Tonyk
veterán

Itt azokat állítod, hogy a nason milyen portokon figyeljenek az egyes szolgáltatások. Ettől még kívülről nem lesz elérhető, (hacsak nem használod az upnp-t, mai azért elég kockázatos önmagában), mert a kívülről történő elérésükhöz portforward kell.
A p2p portot vedd ki onnan. Mint mondtam, a 9091-es port adminisztrációs port, nem a letöltések portja. (Egyébként sem a TM-hez tartozik ez a beállítás.)

Látom ez a két port a TM-hez téged nagyon bevisz az erdőbe. Tehát, van alapból a 9091-es port, ami a TM adminisztrációjához tartozik. Ezen a porton kommunikálsz, amikor pl. torrentet adsz hozzá a TM-hez, hogy töltse le, vagy ezen kommunikálsz vele, amikor a beállításokat buzerálod.
A másik port konkrétan bármi lehet 0-tól 65535-ig, kivéve a használt és a jól ismert portokat (22,23,80,443,110,25,445, stb.). Mondjuk úgy hogy 10000-65535-ig bármit választhatsz. Tegnap ebből véletlenszerűen leírtam a 22345-öt. Ezt beállítottad a TM-ben, majd ezt a portot (a külső 22345-ről) beengedted (a belső 22345-re) a nas belső címére. Ezen a porton, megy a torrentek feltöltése a hozzád kapcsolódó letöltők részére. Nevezzük úgy , hogy adatforgalom. Tehát a TM két portot használ, egyiken (9091)-en te kommunikálsz vele, a másikon (adatforgalmi port) meg a többi letöltő kommunikál vele.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8567) Tonyk válasza Tonyk (#8566) üzenetére


Tonyk
veterán

Még annyi, hogy egy használt port egy szolgáltatáshoz tartozhat. Tehát, ha a 9091-est már használja a TM, nem oszthatod ki másik p2p alkalmazásnak!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8568) Zaji válasza Tonyk (#8566) üzenetére


Zaji
őstag

Nagyon szépen köszönöm. Most már értem ezt a részét, hogy mi hová tartozik.
Amit korábban linkeltél, ezzel teszteltem és a port zárva van a teszt szerint. Most egy másik routerrel fogom megpróbálni.

(#8569) Tonyk válasza Zaji (#8568) üzenetére


Tonyk
veterán

azért megkérdezném még egyszer, hogy a whatismyip.com ugyazt az ip-t írja ki, mint ami a routeredben van a WAN címnél?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8570) Zaji válasza Tonyk (#8569) üzenetére


Zaji
őstag

Igen, ugyanaz az IP.

[ Szerkesztve ]

(#8571) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

Az hogy tudom megcsinálni a NAS520-n, hogy tiltsak egy hálózaton lévő eszközt /laptop/,
Pl: 22-07-ig.
A routeren betudom állítani a szülői felügyeletet, és nincs is internet, viszont a hálózati mappák elérhetők a NAS-on.
Itt kellene keresnem? [kép]
Van ffp, amit nem én raktam fel. Esetleg ott parancs.
Nem értek hozzá, ha lehet kicsit bővebben, hogy megértsem a magyarázatot.

[ Szerkesztve ]

(#8572) flyer12


flyer12
tag

Sziasztok!

Ennél a NAS-nál(325 v2) mit kell állítsak(és hol?) hogy a filmlejátszás ne akadjon(2-3 perc után akad a kép)? A router egy Asus RT AC86U. Semmi másra nem használom csak filmézésre és akad tévéről/médialejátszóról és pc-ről is kipróbáltam wifi-ről is, utóbbi pár napban tapasztalom ezt. Kipróbáltam másik LAN porton is ugyanez a helyzet..
Köszi ha esetleg valaki tud okosat mondani!

flyer

(#8573) Zaji válasza flyer12 (#8572) üzenetére


Zaji
őstag

Szia,

Nálam ezt minden esetben a router újraindítása megszüntette.

(#8574) flyer12 válasza Zaji (#8573) üzenetére


flyer12
tag

Szia!
Sajnos az már megvolt a hiba megmaradt.. Viszont azt tapasztaltam ha egy régen felmásolt filmet(4k,80gb) nézek akkor nincs hiba,nincs akadás.Arra gyanakszom hogy a két hdd közül valamelyik haldoklik.A smart viszont nem jelez semmit,lehetséges?

flyer

(#8575) krealon válasza flyer12 (#8574) üzenetére


krealon
veterán

"Viszont azt tapasztaltam ha egy régen felmásolt filmet(4k,80gb) nézek akkor nincs hiba,nincs akadás."

Ha a reggebbi allapotot ugy erted, hogy akkor meg sok szabad hely volt a HDD-n, akkor az az ok, hogy regebben nem toredezett a fajlrendszer (nagyobb darabok tarolasa volt lehetseges egyben).

(#8576) flyer12 válasza krealon (#8575) üzenetére


flyer12
tag

Amit az elmúlt 1-2 hétben másoltam fel , kivétel nélkül megakad lejátszáskor(bárhol,bármivel játszanám le) . Szerintem a hdd most érhetett olyan szektorokhoz ahol már hibázik, én így tudom elképzelni. Most nem tudom megnézni de ha jól emlékszem a smart tábláján seek error rate-ben iszonyatos nagy szám van.. a másik hdd-n meg 0, de érdekes mód ezt a hdd-t is GOOD - nak minősíti a SMART..

flyer

(#8577) krealon válasza flyer12 (#8576) üzenetére


krealon
veterán

https://www.hdsentinel.hu/smart/smartattr.php
7 Seek Error Rate
Fejpozícionálás közben előforduló hibák száma
Szervó ill. fej probléma vagy magas hőmérséklet okozhatja.

A ventilatoros hutes miatt a homerseklet problema kizarhato.

"Szerintem a hdd most érhetett olyan szektorokhoz ahol már hibázik"

Ebben az esetben a "Reallocated Sector Count" erteke kezdene novekedni, mert a hibakat a HDD-k eltalarjak a felhasznalo elol, amig letezik a javitasra fenntartott, tartalek teruletbol.

Mennyi a szabad hely a problemas koteten (szazalekban)?

(Szerk: lemaradt egy vesszo)

[ Szerkesztve ]

(#8578) flyer12 válasza krealon (#8577) üzenetére


flyer12
tag

23% a szabad hely

flyer

(#8579) flyer12 válasza krealon (#8577) üzenetére


flyer12
tag

Megnéztem most a pontos számokat:
Raw read error rate : 94705872
Reallocated Sector Count: 8896
Seek error rate: 8367366
A másik hdd-nél ezek az értékek nullák.

JBOD-módban vannak a hdd-k, ezt a problémásat milyen módon vegyem ki? Vagy ha kiveszem veszik minden a másikról is?

Köszönöm az eddigi segítséget is!

[ Szerkesztve ]

flyer

(#8580) Tonyk válasza flyer12 (#8579) üzenetére


Tonyk
veterán

Összefűzted őket?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8581) flyer12 válasza Tonyk (#8580) üzenetére


flyer12
tag

igen így megy évek óta [kép]
Most jött elő ez a probléma..

flyer

(#8582) krealon válasza flyer12 (#8579) üzenetére


krealon
veterán

"JBOD-módban vannak a hdd-k, ezt a problémásat milyen módon vegyem ki? Vagy ha kiveszem veszik minden a másikról is?"

Igen, elveszik.
Az egyetlen megoldas az adatok masolasa kulso meghajtora, majd HDD csere es konfiguralas utan, visszamasolas.

(#8583) arty válasza flyer12 (#8581) üzenetére


arty
veterán

részvétem :( ments le gyorsan mindent, amit csak tudsz....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8584) flyer12 válasza arty (#8583) üzenetére


flyer12
tag

Semmi gond, már lementettem amit kellett.. Most másolódik vissza. Ami már fennt van közben játszom is le 4 k-ban és reccenés mentesen megy :) A hibás hdd 7 éves volt..

flyer

(#8585) tomip81


tomip81
csendes tag

Sziasztok!

Pár napja nem tudom elérni a transmissiont. Nem változtattam semmit, egy NAS újraindítás volt csak, és azóta a 9091-es porton csak "webhely nem elérhető" hibát kapok. Megnéztem a felrakott csomagoknál és ott engedélyezve van a transmission. Viszont abban a sorban a végén az ip címem után csak egy kettőspont van, és nincs ott a 9091. Régebben emlékeim szerint ott volt. Próbáltam már újra installálni a transmissiont, de az se oldotta meg a problémát. Amit még észrevettem, hogy ha putty-tyal belépek a nasra akkor a ffp/start könyvtárban nincs ott a transmission.sh . Lenne valami tippetek?

(#8586) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok!

Sikerült valahogy eltüntetnem a NAS IP címét...

Hol tudom az IP-t újra beállítani?
Most sehol nem érem el a NAS-t.

(#8587) Tonyk válasza tomip81 (#8585) üzenetére


Tonyk
veterán

programcsomagos tm-nek semmi köze az ffp alatt telepített tm-hez. Tehát nem fogod ott látni a tm alatt telepítettet. Melyik verzióhoz legyen tippünk?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8588) tomip81 válasza Tonyk (#8587) üzenetére


tomip81
csendes tag

A programcsomagoshoz mondjuk, mert most az van fenn.

(#8589) Zaji válasza Zaji (#8586) üzenetére


Zaji
őstag

A Starter Utility segítségével próbálok IP címet adni, de nem fogadja el.
Hol lehet belépni a NAS-ba ezen kívül megadni az IP címet?

(#8590) Tonyk válasza tomip81 (#8588) üzenetére


Tonyk
veterán

Unistall (és az előző beállítások megtartása elől vedd ki a pipát) reboot és reinstall.

Programcsomagos egyébként őskövület, nem ajánlom már a használatát.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8591) Tonyk válasza Zaji (#8589) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha nincs IP, hogy szeretnél bejelentkezni? Ha a starter nem látja, én megpróbálnék egy resetet.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8592) Zaji válasza Tonyk (#8591) üzenetére


Zaji
őstag

Reset megvolt, de továbbra sem látok IP címet.

(#8593) arty válasza Zaji (#8589) üzenetére


arty
veterán

dhcp-n kapott IP-t a nas korábban? -> routerben nézd meg mit kapott most
nas-on belőtt fix IP volt? -> nas reset (első sípszóig gomb nyomvatart!), elvileg visszaáll DHCP-re(?) és starter util vagy a router már írja majd, mi az IP-je (elvileg user/password is rezetelődik(?))

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8594) Zaji válasza arty (#8593) üzenetére


Zaji
őstag

Köszönöm. A reset eszembe sem jutott. :W

(#8595) tomip81 válasza Tonyk (#8590) üzenetére


tomip81
csendes tag

Köszönöm! Működik! háromszor próbáltam tegnap így, csak a pipát nem vettem ki :)

(#8596) Zaji


Zaji
őstag

Korábban itt kértem segítséget már ezzel kapcsolatban. Kaptam egy új ONT-t a szolgáltatótól ezt követően nem sikerült portot nyitnom. Most pppoe passthrough használatával beállítottam saját routert ahol már nyitva van a port, port forwarding tester-ben. Ennek ellenére a TM-ben az írja, hogy a port zárva.

Ezt hol tudom TM oldalon állítani, hogy engedje a forgalmat?
NAS reset nemrég megvolt.
Válaszokat előre köszönöm!
Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#8597) gyulazsolti válasza Zaji (#8596) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Szia!

Itt nyitottnak mutatja azt a portot? [link] [link]

Ajánlatos 50000-65000 közötti portot beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#8598) Zaji válasza gyulazsolti (#8597) üzenetére


Zaji
őstag

Szia,

Your ISP is not blocking port 49155
Port 49155 is open

Igen, nyitott mind a két helyen tesztelve.
A TM-ben még mindig "closed" a státusz. :(

[ Szerkesztve ]

(#8599) gyulazsolti válasza Zaji (#8598) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Nem gonoszkodásból.
A NAs-hoz rendeltet, belső IP-t állítottad a porthoz? /192.168 xxx /

[ Szerkesztve ]

(#8600) Zaji válasza gyulazsolti (#8599) üzenetére


Zaji
őstag

Igen. Nem azt kéne?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.