Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) kmarci25 válasza Árpi001 (#1049) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem emui-n, de androidon használom (xiaomi készülék, custom rom). Csak megerősíteni tudom az elhangzottakat. Nekem a viber üzenetekkel volt gondom, de itteni javaslatra az is működik gond nélkül. Mindent kijelez (naptár, gmail, outlook, viber, sms, hívás) és szövegesen is megjeleníti, bővebben mint a Mi band 2 (nekem is az volt). Nejemnek Mi band 3-as van, szerintem annál ez jobb. Eleve szebb szerintem (bár ez ízlés dolga), a kijelzője jobban látszik, mintha a bt kapcsolat is stabilabb lenne, és a Mi Fit appot nem szeretem, mert nagyon fogyasztotta az akkut.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1052) Sungoo válasza CB (#1047) üzenetére


Sungoo
addikt

Így lett, szépen dolgozik a Samsungal.

(#1053) Sungoo válasza Sungoo (#1052) üzenetére


Sungoo
addikt

Már csak arra kellene valahogy rávennem, hogy a telefonon látott hőmérsékletet mutassa, ne kevesebbet. :)

(#1054) kmarci25 válasza Sungoo (#1053) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem ugyanattól a szolgáltatótól kapja az adatokat. A google nálam most 23 fokot, a z egyik időjárás appom (Yr) 25 fokot, a másik (Meteogram) 24,6 fokot, a karperec pedig 24 fokot mutat. :DDD Ebből tudom, hogy szép idő van! :))

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1055) Sungoo válasza kmarci25 (#1054) üzenetére


Sungoo
addikt

:DDD :DDD

(#1056) pusszycat válasza Sungoo (#1053) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem pont annyit mutat mint a telefon. A program engedélyeknél bekapcs a helyadatokhoz való hozzáférés. A telefonon bekapcs gps. A Health appban engedélyezni az időjárást. Szinkronizálni manuálisan a telefonnal. (mert magától nem tudom milyen időközönként szinkr.) That`s all. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#1057) Cyborg válasza pusszycat (#1056) üzenetére


Cyborg
őstag

Hiába ezek a dolgok, semmi köze egymáshoz a kettőnek. GPS is felesleges, mert a huawei app nem onnan szedi a hőmérséklet adatot, mint pl. a telefon.
Az, hogy egyformán mutatnak a telefonnal, az puszta véletlen szerintem, és nem az általad írt hókuszpókusz eredménye :)
...nálam is így megy, és nem egyformán mutatnak. Bár azt hozzáteszem, hogy most, hogy itt a nyár, egyre nagyobb eséllyel fognak egyformán mutatni, mert mindkettő kánikulát fog mutatni. De amikor változékonyabb idő volt, simán mutatott két ellentétes adatot a karperec, és a teló.
...volt, hogy a perec pontosabban jelezte pl. az esőt.

(#1058) pusszycat válasza Cyborg (#1057) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig ott írja,h kell neki a gps.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#1059) col válasza pusszycat (#1058) üzenetére


col
addikt

Magától értetődő, hogy kell a GPS, különben honnan tudná az aktuális helyen lévő időjárást. A Huawei Egészség program ez alapján kéri le az időjárás-szolgáltatótól az adatokat. Az, hogy melyiket használja nem tudom, de nem nagyon van olyan időjárás program sem, ami hajszálra egyforma infókat adna. Még az ismert, nagy és hasonló programoknál is adott esetben több fok lehet az eltérés.
Ha nem használná, akkor az Északi Sarktól a Déli Sarkig bárhonnan szolgáltathatna időjárás adatokat. :))

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#1060) pusszycat válasza col (#1059) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet ha a telefon is huawei egy helyről szedik le az adatokat,ha meg pl. esetedben iPhone akkor nem és különböző adatokat mutat. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#1061) col válasza pusszycat (#1060) üzenetére


col
addikt

Nálam is van eltérés, ráadásul a telefonomon több időjárás progi is fent van (ezek sem egyforma adatokat mutatnak, de jól lehet interpolálni :) ).
Amúgy automatikusan nekem nagyon ritkán frissíti az adatokat, inkább akkor, ha belépek az Egészség programba, mert nincs állandóan nyitva az sem.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#1062) pusszycat válasza col (#1061) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nincs állandó bluetooth kapcsolat a telefonnal nem tud frissíteni,ha nem aktív a gps szintén.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#1063) col válasza pusszycat (#1062) üzenetére


col
addikt

Állandó a BT kapcsolat (ha csak ki nem megyek a hatótávból, de ismét összekapcsolódik, ha hatótávon belül kerülök). A telefonomon is állandóan megy a GPS. Csak az Egészség program nincs állandóan nyitva, legtöbbször bezárom. Ha ismét indítom az Egészség programot, azonnal szinkronizál is a pereccel (lépésszámot pl.).
De ilyen módon is hiba nélkül megy az értesítés, hívásjelzés, stb., ha hatótávon belül vagyok.

[ Szerkesztve ]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#1064) zazira2


zazira2
tag

Sziasztok.
Most készülök 2db órát venni egyet magamnak egyet pedig a 9 éve fiamnak.
Elsőnek a mi band 3-ra gondoltam, de a videókat nézve a kijelzője napfényben szinte olvashatatlan. Maradt a Honor Band 4 és a Amazfit Cor 2.
Most egy árban vannak: xiaomi.hu: 13900 a cor 2 / exterm digital 13990 band 4
Melyik jobb választás? gyereknek melyik a jobb méret?

(#1065) CB válasza zazira2 (#1064) üzenetére


CB
senior tag

Rendeld meg az aliexpress-ről, nekem kb. 10 nap alatt jöttek meg, és 9000 Ft körül volt darabja.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#1066) Oldman2 válasza CB (#1065) üzenetére


Oldman2
veterán

És melyik a jobb választás?
:R

(#1067) PociAti válasza Oldman2 (#1066) üzenetére


PociAti
senior tag

Mindegyiknek vannak olyan előnyös tulajdonságai, ami miatt valakinek az egyik, van akinek a másik a jobb választás. Az összképet nézve nincs nagy különbség közöttük. Személyes preferencián múlik, kinél mely tulajdonságok élveznek magasabb prioritást.
A fizikai jellemzőktől eltekintve szinte minden más folyamatosan változik, így az eszközök használhatósága is csak egy aktuális állapot. A firmware és az app is folyamatosan változik, van amitől jobb és használhatóbb lett, de van olyan frissítési pont, ami indokolatlan macerát eredményez.

(#1068) Oldman2 válasza PociAti (#1067) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, azért kérdeztem rá, mert pont erre nem kapott az eredeti kérdező választ.
:R

(#1069) CB válasza Oldman2 (#1066) üzenetére


CB
senior tag

Én csak arra próbáltam rávilágítani, hogy ha az aliról rendeli meg a HB4-et, kb. spórol 8-9e Ft-ot, és akkor a Honor máris jobb választás. Tudásukat nézve nem tudok tanácsot adni.
Mondjuk a xiaomit is biztos lehet aliról rendelni, de annak nem néztem az árát.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#1070) Varshi


Varshi
aktív tag

Üdv!

Mi Band 3-hoz vagy Fitbit Alta HR-hez képest mennyire "elegáns" élőben egy kézen?
Nekem a most rajtam lévő Alta HR az etalon, a nejem Mi Band 3-ja kicsit már duci az ízlésemnek a kerek dizájnnal, bár biztos meg lehet szokni. Nem túl vastag a csuklóm, hiába gyúrok rá :D, széles vagy nagy dolog nem is áll jól rajta, meg zavar is.

Én most készülök lejönni a Fitbit-vonatról, mert egyrészt szoftveresen akkora szar a supportjuk, hogy az botrány, másrészt a szíjak fél év után kötelezően szétesnek. Az elsőt gariban cserélték, most megint szar. Aztán nem megy új Android óta a Notification stb. Aki még gondolkozott Fitbiten, kérdezzen privátban vagy akár itt.

A szíj tartóssága itt is próblémás? Mert nejem Band 3-ján is cserés lett fél év után. Én azt látom, hogy a haláluk az (akár Mi Band, akár Fitbit), ha elkezded rendszeresen leszedni a szíjat. AMíg nem nyúltam a Fitbithez, csodás volt. Amint leszedtek takarítani, máris esett szét.

(#1071) col válasza Varshi (#1070) üzenetére


col
addikt

Üdv.
Nekem kellemes a viselete, keskeny és alig érezhető.
Nejem is használ ugyanilyet, de neki sincs gond vele, pedig a csuklója vékonyabb.
A szíjról egyelőre nincs negatív tapasztalat, igaz még csak bő egy hónapja használjuk, de eddig nincs gond vele.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#1072) tsabeekaa válasza Varshi (#1070) üzenetére


tsabeekaa
aktív tag

A Mi Band 3-nál szerintem sokkal elegánsabb(bár ez szubjektív). A kijelzője is klasszisokkal jobb az MB3-nál. Az akkuja meg klasszisokkal rosszabb a HB4-nek. Nem utolsó sorban, az értesítés jelzések jobbak a MB3-ban. Erősebb rezgés, külső alkalmazással, amihez már nek kell Mi Fit, személyreszabható jelzések. Engem igazából csak az értesítések érdekelnek, sportolásra más céleszközt használok. A kijelző, és a kinézet miatt a HB4-et használom. A MB3 a fiókban pihen tartalékként. :-)

(#1073) Kbali válasza Varshi (#1070) üzenetére


Kbali
nagyúr

Plusz tartósságot adhat a szíjnak, hogy itt a töltéshez nem kell levenni a szíjról az órát.

(#1074) tsabeekaa válasza Kbali (#1073) üzenetére


tsabeekaa
aktív tag

+1

(#1075) njnl


njnl
aktív tag

Barátnőm is akar egy karkötőt vagy órát, de előtte kipróbálja az enyémet. Az Iphonejára telepítettem a Health appot és megdöbbentem, hogy mennyivel másabb, főleg dizájnosabb az iosre készített app.

Cs.A K. [SX-Z] [H7] [H8] [H-P30P] [I13P] [H-M5P]

(#1076) Kbali válasza njnl (#1075) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez általában így szokott lenni, csak éppen az iOS verzió jelen esetben kevesebb beállítási lehetőséggel bír.

(#1077) col válasza Kbali (#1076) üzenetére


col
addikt

Így van, az IOS verzió tényleg kevesebb beállítással bír. Pl. nem lehet az alkalmazásoknál külön-külön megadni, melyikről kérj értesítést. (A telefonon beállított értesítéseket tükrözi, azt viszont gond nélkül :) )

Épp ma jött az IOS Huawei Egészség programnak egy frissítése is, de elég szűkszavúan csak annyit ír: "Fix some bugs"
Sajnos a perecre viszont elég régóta nem jött fw frissítés....

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#1078) PociAti válasza col (#1077) üzenetére


PociAti
senior tag

Én már nem tudok felhőtlenül örülni a frissítéseknek, van amelyik kedvezőtlenül érintette a használati szokásaimat, és ez a változtatás nem is volt publikálva. A szűkszavúságuk miatt sajnos elég lutri.

(#1079) col válasza PociAti (#1078) üzenetére


col
addikt

Én mindig, minden programot frissítek, ha érkezik újabb verzió. Eddig szerencsére az Egészség appal sem volt gondom, legalábbis problémát nem nagyon fedeztem fel benne. Bár valóban jó lenne, ha a hibajavításokat, változtatásokat kicsit "részletesebben" leírnák. :D

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#1080) Oldman2 válasza col (#1079) üzenetére


Oldman2
veterán

Piros/vörös színű nem Running version Band4-et szeretnék ajándékba venni.
Nem igen találok ilyet...
???

(#1081) Sungoo válasza Oldman2 (#1080) üzenetére


Sungoo
addikt

Mármint a szíj legyen piros?

(#1082) Cyborg válasza Oldman2 (#1080) üzenetére


Cyborg
őstag

...talán azért nem találsz, mert nincs olyan :D
Gyárilag csak 3 féle színben van, az után gyártott szíjakkal nincs tapasztalatom, így a minőség is kétséges, de egyébként abból sincs piros.

(#1083) fant0mi


fant0mi
addikt

Most vettem, egy Mi Band 2-t valtott.
Pro:
Kepernyo lathatosaga
Uzenetek megjelenitese
Kontra:
Nagyon gyenge rezges
Ebreszto csak par masodpercig rezeg, utana magatol elmegy sleep-be
Nem lehet trusted device-nak felvenni (nem a szabvanyos bt kommunikaciot hasznalja)

Ha nem lenne kvajol lathato napfenyben is a kijelzoje, menne is vissza a boltba.

(#1084) Oldman2 válasza Cyborg (#1082) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi a járulékos infókat mindenkinek.

(#1085) krisz727


krisz727
tag

Sziasztok
KB egy órája töltöm de az akksi jel mutatja hogy tölt. De 50%nál áll, onnan akartam feltölteni, az alkalmazás sem mutatja hogy töltené. 2 töltőt is próbáltam már. Restart volt. Most mintha valami lenne 60%már.egyszer csinált ilyet de valami kontakt lehetett akkor. Lehet megviselte a 2napos balatoni kerékpározás keddszerdán, igaz ott nem mért rendesen pulzus, második nap kb 2 órát se mért.

(#1086) pusszycat válasza krisz727 (#1085) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Lehetséges,h oxidálódtak a kontaktok,nekem úgy tölt első perctől mint a kisangyal.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#1087) C_hris válasza pusszycat (#1086) üzenetére


C_hris
tag

Nálam két napja nincsenek alvás adatok. Nálatok működik?

(#1088) beyruth82 válasza C_hris (#1087) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen.Tökéletesen.Lehet véletlenül kikapcsoltad az alvásfigyelőt.

(#1089) C_hris válasza beyruth82 (#1088) üzenetére


C_hris
tag

Érdekes, mert be van kapcsolva. Lehet hogy elfelejtette.

(#1090) Skillerz válasza C_hris (#1087) üzenetére


Skillerz
tag

Időnként előfordul nálam is, egy restart és megoldódik. Következő alvástól megint számolja.

battletag: bArney#2866 PSN ID: Nigma911

(#1091) C_hris válasza Skillerz (#1090) üzenetére


C_hris
tag

Mára már helyreállt. Időnként mintha nem venné figyelembe a karkötő a telefonban megadott beállításokat, pl. nekem az időjárás kijelzés le van tiltva, de mégis valamikor megjelenik a karkötőn.

(#1092) Skillerz válasza C_hris (#1091) üzenetére


Skillerz
tag

Nekem az a furcsa, hogy valamelyik nap a héten nekem is kimaradt, és már egyszer én is panaszkodtam ezen a forumon, hogy nem számolja. Erre valaki írta, hogy neki is kb az a nap maradt ki. Nem szeretem a konteokat, de marha érdekes, hogy közel azonos napokon nem számolja több készülék sem. Nekem is a 14. (péntek) maradt ki.

battletag: bArney#2866 PSN ID: Nigma911

(#1093) pusszycat válasza Skillerz (#1092) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ti együtt buliztatok valahol,és nem aludtatok... :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#1094) C_hris válasza pusszycat (#1093) üzenetére


C_hris
tag

Biztos olyan jól sikerült a buli, hogy nem is emlékszem rá. :)

(#1095) RBJ


RBJ
addikt

Megjelenet a xiaomi mi band 4. Szerintem minden tekintetben jobb mint a honor.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1096) Cyborg válasza RBJ (#1095) üzenetére


Cyborg
őstag

Hát nem tudom.
Ugyanakkora kijelző, 100 helyett 135mah akksi, de pl csak 3 tengelyes GIRO a hb4 6 tengelyesével szemben.
A többi funkció ugyanaz mindkettőben, az, hogy hogyan adja elő ezt, az már más kérdés, viszont a 2x-es árért, és mivel, hogy több, mint 1 évvel frissebb készülék, illik is jobbnak lennie.

Szerk.
Bocs, látom, nem teljesen 2x annyiba kerül a mi band 4, csak drágább, nem néztem hol az alja, olyan 50USD körül láttam.

[ Szerkesztve ]

(#1097) Black_Raven válasza RBJ (#1095) üzenetére


Black_Raven
veterán

Akkor vegyél!!?

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1098) Sungoo válasza Cyborg (#1096) üzenetére


Sungoo
addikt

A Xiaomi is 6 tengelyes.

(#1099) Cyborg válasza Sungoo (#1098) üzenetére


Cyborg
őstag

Ok, elhiszem, ahol én olvastam, csak 3 tengelyest írtak.
Akkor se látom, hogy az akkun, meg, hogy frissebb, azon kívül miért "minden tekintetben jobb", és nem érzem, hogy azonnal szaladlom kellene érte ennyiért, a hb4 meg kuka.

(#1100) kmarci25 válasza Skillerz (#1092) üzenetére


kmarci25
veterán

Nincs konteo, nekem a szombat maradt ki. :DDD

Cyborg: én sem értek vele egyet. Feleségemnek Mi Band 3 van, nekem volt a honor előtt 2. Persze csak szubjektív értékelés, de részemről sokkal inkább honor, mint xiaomi. Már azzal kezdjük, hogy a Mi band csak mókolás után jeleníti meg az ékezetes karaktereket. Ezzel szerintem el is dőlt, ugyanis ha véletlenül play-ről frissítem a mi fit appot, akkor az frissíti a band firmnware-jét is, ezzel az ékezetek el is tűnnek, maradnak a helyükön kérdőjelek. :((( Az már csak hab a tortán, hogy a mi fit a leginkább energiazabáló app, amit valaha láttam.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.