Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) kmarci25 válasza Cyborg (#650) üzenetére


kmarci25
veterán

Hja, nem azért van úton nekem is a HB4. ;) Tényleg jó a Mi Band (feleségemnek az van), de a honor sokkal pofásabb. Talán majd a Mi Band 4, de arra meg nem várok annyit.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#652) DeFranco válasza kmarci25 (#651) üzenetére


DeFranco
nagyúr

amazfit cor 2 még alternatíva de a tesztje alatti fórumban a HB4-et azért többre értékelik.

(#653) Cancer válasza celf (#640) üzenetére


Cancer
senior tag

"Nekem az lenne a lényeg, h. a telefonos appról ne menjen biodata direktbe alami olyan helyre, ahol tutira kilóra eladják."

Nemhogy tutira eladják, hanem ebbe az irányba "fejlődik" a világ. Szerintem nem az a baj, hogy kielemeznek minden elérhető és élő embert, hanem csak az, ha ezzel visszaélnek. Másrészről, ha valaki "útban van", azt már 1000 éve is el tudták tenni láb alól. :D

Acxiom 700.000.000 emberről teljes profil, Oracle 2.000.000.000 emberről teljes profil...

Én mellesleg kifejezetten örülnék, ha ezeket az adatokat (ha már kéretlenül begyűjtik) a rendelkezésemre is bocsátanák.
1. példa Bankkártyát használok. Elmegyek a hypermarketbe vásárolni. Megrakom a kocsit, fizetek a kasszánál. Az nyilván egyszerű, hogy hol, és mennyit vásároltam (erre már bankszámlával összeköthető applikációk is vannak). Viszont az, hogy abból 20-30e forintból mennyi a tejtermék, hús, zöldség, elektronika stb azt már pötyöghetem be egyedül... Viszont ezek az adatok pedig tisztán megvannak a hypermarketnél, ugyanis a tagsági kártya sem más, csak adatgyűjtést szolgál. Emellett ki ellenőrzi, hogy a rendszerükben az egyes bankkártyákhoz ne rendelnének egy-egy vásárlói profilt? Elsőként ezt egyébként az amerikai Target üzletlánc fejlesztette tökélyre...
2. Okos mérleg, okos "óra/karpánt", okos hűtő, okos otthon. Szép és jó. S megideologizálható, hogy ezek a mi kényelmünket, egészségünket szolgálják, viszont naívság lenne ezt nettó módon elhinni. Ugyanis minden az adatgyűjtésről szól. Mert ebből lesz igazán nagy profitja a cégeknek. Előre (lesz) számítható, hogy kinek érdemes "vitamin készítményt", kinek "fogyókúrás" tablettát és kinek szívgyógyszert gyártani... Ez persze csökkenteni fogja a pazarlás is valamilyen szinten, viszont nem trollkodnám további OFF témákkal a topicot.

Röviden. Minden eszköz amelyik valamilyen úton módon kapcsolatba tud kerülni az internettel (wifi, bluetooth segítségével akár netes eszközhöz) az a használójáról gyűjt adatot. Legyen az autó vagy akár egy egyszerű villanykapcsoló. Welcome IoT! ;)

[ Szerkesztve ]

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#654) celf válasza Cancer (#653) üzenetére


celf
őstag

Tök igazad van, csak annyit tennék hozzá, hogy a biodata az next level shit szerintem. Ugyanis ez az óra konkrétan megmondja a kínai gazdáknak, hogy Gipsz Jakabnak extra systoléja van percenként 3x. Vagy, hogy alvászavarai vannak, éjszaka szívritmus zavarral, stb.
Nyílván egy google search-ből, vagy gyógyszertári számlából, online rendelésből, e-mail visszaigazolásból is lehet következtetni, viszont az már data mining, extra melóval, erőforrásigénnyel. Az extra systole konkrétan kész adat, vagy már inkább diagnózis egy adott emberről.
A kínaiak meg nem az etikai, morális elveikről híresek. Más nyugati nagycégek legalább megpróálnak úgy tenni, mintha lenne felelősségük.

(#655) CB


CB
senior tag

Ha az aliexpressről szerenék rendelni, a kínai, orosz és spanyol raktárat ajánl fel. Szerintetek melyikből jön meg a leggyorsabban?

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#656) Cancer válasza celf (#654) üzenetére


Cancer
senior tag

Szerintem egyik nagyvállalat vagy nemzet sem különb a másiknál. Az amerikai épp úgy átgázol mindenen és minenkin, ha neki úgy áll érdekében, mint a koreai, kínai, orosz vagy norvég esetleg kanadai. Persze abban igazad van, hogy legalább a látszatra adnak. Bár a végeredmény szempontjából nem jobb szerintem ha valakinek gyógyszer látszatával (nem szándékával) adnak mérget, mintha nyíltan megmérgeznék. Utóbbival legalább tudja az ember, hogy hányadán áll. :)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#657) Skillerz válasza CB (#655) üzenetére


Skillerz
tag

Szerintem a spanyol raktárból (ha szállítanak Mo-ra), mivel Eu-s ország. Talán hamarabb ideér.

battletag: bArney#2866 PSN ID: Nigma911

(#658) beyruth82 válasza celf (#654) üzenetére


beyruth82
veterán

:DDD :DDD :DDD
Jó vicc!
Tudod te hogy főként a 20.században hány háborút,polgárháborút,népírtást hajtottak végre pl latin amerikában amerikai multicégek gazdasági érdekében?Ugyan ezt hány kínai cégről mondhatod el?Segítek.Egyről sem.Te nem ezen a bolygón élsz már ne is haragudj!

[ Szerkesztve ]

(#659) celf válasza beyruth82 (#658) üzenetére


celf
őstag

:F

Itt nem erről van szó. Hanem intellectual property lopásról és felelősségre vonhatóságról. De nem csak IP, hanem mindenféle patent lopásról, amit Kína nyílt színen csinál. Mit gondolsz, mit művel az adataiddal?
Nyugaton akkor is van egy bizonyos szintű felelősségvállalás. Kínában nincs, vagyis az állami gépezet szépen benyel mindent.

Másrészt meg who the hell are you? :DDD Már bocs.

[ Szerkesztve ]

(#660) beyruth82 válasza celf (#659) üzenetére


beyruth82
veterán

Etikai és morális elvekről írtál,hogy azok nincsenek a kínai cégeknek míg az amerikaiaknak igen vagy legalábbis több mint a kínaiaknak.Nos erre írtam hogy ez egyáltalán nem igaz.Sőt!Az adatokkal meg ugyan úgy visszaélnek az amerikaiak is. Többek közt a saját szövetségeseik utan is kémkednek lásd wikileaks botrány.

[ Szerkesztve ]

(#661) Davebowman válasza Cancer (#653) üzenetére


Davebowman
senior tag

Nekem pont az utolsó mondatod tetszett: Előre (lesz) számítható, hogy kinek érdemes "vitamin készítményt", kinek "fogyókúrás" tablettát és kinek szívgyógyszert gyártani... Ez persze csökkenteni fogja a pazarlás is valamilyen szinten.... nagyon egyetértek, ne gyártsanak felsleget! :C

Vargalex 1.1.7

(#662) pasztoha


pasztoha
tag

Sikerült megvalósítanom az időutazást "bandikával" :DD . 33 m-es medencében egy hosszt 00:00:-1 időegység alatt sikerült leúsznom. Amennyiben fejlődök a jövőben (múltban), akkor jelentkezem. :Y

(#663) Cyborg válasza pasztoha (#662) üzenetére


Cyborg
őstag

Wow! :Y
Csapásszám, swolf mennyi volt?

Amúgy gratula, innen már nincs hova fejlődni, ebben az idősíkban legalább is :D ;]

(#664) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok. Készülök erre a készülékre beruházni. NFC-t nem lehet fizetéstre alkalmazni továbbra sem? köszi

Van olyan karkötő, ahol működik az NFC-s fizetés?

Köszi

(#665) Cyborg válasza Jumbozorz (#664) üzenetére


Cyborg
őstag

Az első kérdésre egy határozott nem a válasz, és nem is fog szerintem. Majd a honor band 8 esetleg :-)

A másodikra egy bizonytalan nem a válasz, a magam részéről nem tudok ilyen karkötőről, legalább is az olcsó kategóriában.

(#666) Jumbozorz válasza Cyborg (#665) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Oké. köszönöm. Ettől függetlenül beruházok egy 4-esre. 3-ast fogja váltani..:)

(#667) pusszycat válasza Jumbozorz (#666) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem fogod megbánni,egy kezes bárány cuki kivitelben. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#668) Cyborg válasza Jumbozorz (#666) üzenetére


Cyborg
őstag

Jajaj, előtte azért olvass vissza, nehogy Nekem nekiállj sírni majd az üzemidő miatt :D ;]

(#669) col


col
addikt

Üdv mindenkinek. :R
Csatlakozom hozzátok mától, mivel ma jöttek meg (Extreme Digital - Navy Blue) nekünk is a karkötők :)
Én egy Iphone 7plus-al használom. Eddigi tapasztalatok jók. Gyorsan csatlakozott, gond nélkül, azonnal le is töltötte a karkötő legfrissebb firmware-ét. Az első aksitöltés 70%-ról 100%-ra kicsit lassúnak tűnt, majd egy órába telt.
Kellemes viselet, alig észrevehető.
A lépésszámlálás jól működik, bár azt máris észrevettem, hogy a megtett távolságot furán 2 részre bontja (séta és egyéb). Gondolom itt a karlengetés, kijelző felébresztés is beleszólt, így a távolság amit mért, az kicsit több, mint amit a lépésszám alapján kalkulálna az ember. Szépen szinkronizálja a programmal amúgy, ezzel sincs gond.
Az értesítések szépen megjönnek, email, sms, viber, amit eddig próbáltam és a tartalma/feladó is látható, nemcsak annyi, hogy "üzeneted érkezett". (Ha elolvasom, automatikusan törli is az üzenetet, nem ragad be, illetve működött a több üzenet törlése egyszerre is email-ek esetében.)
A hívásjelzés is rendben van, kiírta a hívó nevét és az elutasítás is megy rajta.
A hőmérséklet kijelzéssel kapcsolatban olvastam korábban, hogy sokaknak csak a "nap" ikon van bármilyen is az idő. Nálam most épp az erősen felhős ikon látható, ami valós égkép adat és a hőmérséklet is korrekt :)
Egy dolgot nem találtam, persze lehet ez nincs is benne :) Az üzenetek forrásának a kiválasztását. A programban nekem csak be-, illetve ki lehet kapcsolni az üzenetek továbbítása funkciót, más egyéb opciót és egyéb beállítási lehetőséget ott nem találtam. Tehát pl. azt, hogy miről küldjön és miről ne értesítést. Így ezek szerint, ami a telefonon be lett állítva értesítés, azokat küldi át, mintegy lemásolva, illetve a karkötőre is kijelezve azokat.
Összességében kellemes és jó kis darab.

[ Szerkesztve ]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#670) pasztoha válasza Cyborg (#663) üzenetére


pasztoha
tag

Szia!

Csapásszám 25, ez annyi mint normál úszásban, a swolf viszont 24, ami előtte 86, 91 volt. Szóval vissza a jövőbe!

(#671) col válasza col (#669) üzenetére


col
addikt

Újabb (és kellemes) tapasztalat. :)
Az Iphone-on a háttérben van nekem a Huawei Health app. Mikor az óráról indítottam a gyaloglás részt, akkor automatikusan a programban is rögzítette az adatokat. (Térkép, sebesség, távolság, stb.) Sőt még a pulzusmérést is elindította erre az időre és ezt is rögzítette a programban.
(Csak azért írom, mert olvastam, hogy a programból kell egyes telefonoknál indítani az edzést, mivel ha nem így történik, akkor nem rögzít GPS adatokat, térképet, stb.)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#672) zozor76


zozor76
tag

Sziasztok! Az értesítéseknél hívás esetén nálatok is mindent 2x jeleníti meg? Először a hívó neve (bejövő hívás), utána meg a telefonszám (bejövő hívás).

(#673) col válasza zozor76 (#672) üzenetére


col
addikt

Nem, nálunk rendben van.
Nejem is Iphone-on használja és neki még a beszélgetés közben befutott második hívást/hívónevet is kijelezte és normálisan.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#674) zozor76 válasza col (#673) üzenetére


zozor76
tag

Köszönöm, akkor nálam van valami gubanc...

(#675) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Rég volt már firmware frissítés nem? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#676) pusszycat válasza V.Stryker (#675) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Rakhatnának valami más számlapot,vagy letölthetővé kellene tenni.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#677) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok. na meg is jött a karkötő. Első töltésre/töltésekre ajánlatok valamit? Nem kell kisütni az akksit. vagy töltsem nyugodtan amikor akarom?

köszi :R

(#678) pusszycat válasza Jumbozorz (#677) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Természetesen mikor akarod. Én feltöltöttem a frissítések után. Lásuk mit bír alapon. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#679) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

1. Androidnál amikor elutasítom a hívást a karkötővel a telefonon elutasítom,de a karkötőn újra elkezd jelezni, hogy hívnak de a telefon letette már ugye. Volt ilyen valakinél? Hogy kell beállítunk, hogy az elutasításnál ne rezegjen újra a karkötő?

2. A karkötőn ha megnyítom az SMS-T nem teszi a telefonon olvasottá?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#680) beyruth82 válasza Jumbozorz (#679) üzenetére


beyruth82
veterán

1. Nem még sosem volt ilyen nálam.Ha elutasítom a karkötőn akkor nem jelez továbba telefon és fordítva.
2. nem teszi olvasottá attól még hogy elolvasod a karkötőn.

(#681) Jumbozorz válasza beyruth82 (#680) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Köszi. A lépésszámlálót lehet Valahogy pontosítani? Egy tányér mosogatása egy helyben 50 lépés...jelenleg.

(#682) Cyborg válasza Jumbozorz (#681) üzenetére


Cyborg
őstag

Erre kétféle módszer van.
1- imádkozol redszeresen
2- nem figyeled percenként

Mindkettőt próbáltam, tökéletesen bevált :DDD

(#683) Jumbozorz válasza Cyborg (#682) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Köszi. Meglesz :D

(#684) PociAti válasza Jumbozorz (#681) üzenetére


PociAti
senior tag

Ha ennyire zavar, hogy a csuklódon lévő pánt beleszámolja a csuklód mozgását, akkor rakd át a bokádra. A kijelzőt olvasni így kissé kényelmetlenebb lesz, de valamit valamiért!

(#685) pusszycat válasza PociAti (#684) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Próbáltam, nem éri át a pánt... :DDD

Jumbozorz@ - még van egy tippem,ne mosogass,én nem szoktam. :)

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#686) powerwade válasza Jumbozorz (#681) üzenetére


powerwade
senior tag

Nekem ma 1 oras funyirast kb. 200 lepessel letudta. Epp nem tudom, hogy Dunanak menjek vagy kardomba doljek :D

(#687) JoeYi


JoeYi
őstag

beléptem én is a klubba :) Jófogáson sikerült lecsapni rá 7e Ft-ért, annyit simán megért (fóliásan. Állítólag ajándék volt, de nem kellett)

1. Eddig nagyon tetszik
2. a képernyő tartalma tényleg nagyon pici. Pl az időjárás :D Képeken ez nem jön át
3. remélem nemsokára megnyitják a szabadon designolható watch facek világát
4. kár, hogy nem lehet saját alkalmazásokat írni rá, annyi ötletem lenne :)

(#688) Cyborg


Cyborg
őstag

Hívás némításra rájött már valaki, lehet egyáltalán ezen olyat?

(#689) V.Stryker válasza Cyborg (#688) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mikor hívnak, akkor ha felhúzod, akkor kinyomja a hívást, ha viszont rányomsz középen, akkor nekem némítást ír.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#690) Cyborg válasza V.Stryker (#689) üzenetére


Cyborg
őstag

Igen, de a telefon is elhallgat ilyenkor nálad?
Nálam csak a karperec.

[ Szerkesztve ]

(#691) Cancer


Cancer
senior tag

Egy rövid tapasztalat megosztás.

Többen felvetik, hogy "ki kell-e sütni az akkut" vásárlás után.
Nem
Az új eszközök s főként a beépített, nem kivehető fajtájúak már nem NiMH, CdMH technológiát, hanem Lithium technológiát használnak. S míg az előző kettőnél van úgynevezett memória effektus, a Lítiumos akksiknál nincs. Sőt ezeknél nem is praktikus hagyni teljesen lemerülni, mert akár attól visszafordíthatatlanul károsodik az aksi. Ez nem keverendő össze azzal, ha 0%-ot mutat. Ugyanis a gyártók úgy "védekeznek a userek" ...vel szemben, hogy valójában a telefon/tablet/okos kütyü által kiírt 0-100%-os töltöttségi intervallum az akksi valódi kapacitásának 80-95%-ka közötti részt mutatja. Ez védi a túltöltés (ha egész éjjelre rajta hagyod a töltőn) és a túlmerülés ellen.

Én olyan 10-30%-nál raktam töltőre a HB4-et, 100% után 4,5 napot bír folyamatos pulzus méréssel, alvás kontrollal, heti 3-5 db 1 órás edzéssel. (Az autómata bekapcsolás csak edzés alatt van, ilyenkor a fényerő is 3-as, amúgy 1-es.)

Viszont a napokban futás előtt vettem észre, hogy 30%-on van és így nem akartam neki indulni a 1,5 órás edzésnek. Ezért feltettem töltőre kb 15-20 percre. (5A-es Huawei töltő) Hamar belepumpált +40%-ot így ezzel a 20 perc töltéssel együtt 8 nap után érett megint töltésre az eszköz.

Tehát kisütni nem kell.
Nagyáramú töltést bírja. (úgyis csak annyival engedi az elektronika, amennyi még komfortos neki.) :)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#692) Cyborg válasza Cancer (#691) üzenetére


Cyborg
őstag

Ezt az akksi témát amúgy már kiveséztük egyszer, de végülis nem árt az ismétlés :)

Egyébként Nekem nem bír annyit a Band, én mondjuk sok értesítést kapok, és, mivel karlendítésre kapcsol be, így sokszor feleslegesen villan fel a kijelző, amikor mozdul a kezem. Fényerő maxon mindig. Viszont azt vettem észre, hogy, ha ki van kapcsolva a folyamatos pulzusmérés, akkor is hetente töltőre dugom, azt hittem a folyamatos pulzusmérés többet eszik.

Régen kérdezte valaki, hogy mennyivel tölti az akksiját a Band, lemértem, 80-nal indít eg pillanatra, de utána beáll 70mA-re, és azzal tölt utána.

(#693) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Egy gyors értékelés: A karkötőt kedden kaptam kézhez és üzemeltem be. Kedd délután töltöttem fel 100%-ra és most jelenleg 70%-on van. Számomra ez az üzemidő elégséges, főleg, hogy gyorsan fel lehet tölteni.( nekem is bekapcsol karlendítésre, folyamatos pulzus, értesítések tömkelege, alvás figyelés bekapcsolva) A kinézete nagyon tetszik. kényelmes a viselése. Tök jó dolog az időjárás mutatása. Amin egyedül változtatnék, hogy nappal a fényerőt lejebb venném.
Összességében: 5/5 nálam. :C

(#694) Cyborg válasza Jumbozorz (#693) üzenetére


Cyborg
őstag

Mármint éjjel vennéd lejjebb a fényerőt? :)
Fényerőt lehet állítani a bandben, ha túl erősnek érzed nappal :)

(#695) Jumbozorz válasza Cyborg (#694) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Nappalra gondoltam
Meg is találtam. Köszönöm szépen.

(#696) kmarci25 válasza Cyborg (#692) üzenetére


kmarci25
veterán

Tudtommal az ilyen karkötőkben a vibramotor fogyasztja a legtöbbet. Tehát, ha azt használja sokat valami, attól merül gyorsan.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#697) pusszycat válasza kmarci25 (#696) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Hamár vibra motor,csak én nem tudok felkelni rezgésre?

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#698) Cyborg válasza kmarci25 (#696) üzenetére


Cyborg
őstag

Hát igen, a kijelző, meg a vibra motor, ami sok esetben párban megy:)

...amit észrevettem viszont, és dícséretes, hogy éjjel nem rezeg, ha üzenetet kapok, sosincs némítva a telefonom, így általában hallom, ha e-mail, üzenet jön, de szerencsére nagyon toleráns a HB4, ő hagy aludni.
Viszont, ami baromság, hogy le tudom állítani az appban indított edzést is karperecről, de ilyenkor nyilván csak a karperecen áll le az edzés, az app megy tovább :)

A telefon némítás nekem továbbra se megy, lehet, hogy az is csak Huawei/Honor telóval megy?

(#699) kmarci25 válasza pusszycat (#697) üzenetére


kmarci25
veterán

Én egyelőre csak várom az enyémet, addig a Band 2-re kelek. A legutóbbi héten kétszer nem ébredtem fel a rezgésére... :U

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#700) Jumbozorz válasza kmarci25 (#699) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Én mától próbálom ki. Majd megírom, hogy elkéstem-e a munkából vagy sem:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.