Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) PociAti válasza V.Stryker (#1798) üzenetére


PociAti
senior tag

És ez mennyire a készülék, vagy mennyire a viselője hibája?
Mert mások ilyen mértékű pontatlanságról mások nem számoltak be, ha csak nem rossz viselés miatt (jellemzően túl lazán volt a csuklón), vagy mert koszos volt a felület.

(#1802) col válasza pusszycat (#1800) üzenetére


col
addikt

Azért páran még maradnánk :DD

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#1803) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Col"

Üsse kavics, meg még én is itt vagyok. :)

PociPapi

Szőrös mancs esetén is pontatlanul mér. Nem árt alatta egy kis borotválkozás.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#1804) BandiHUN válasza pusszycat (#1800) üzenetére


BandiHUN
veterán

Én mindkettőt használom ugyanúgy.Csak a Mi Band testreszabhatósága és akkuideje... :U A HB4 lett az ünnepi óra :D
Mondjuk közrejátszott,hogy 6300-ért tudtam venni MB4-et Alin,Horváth raktárból...elgyengültem.Annyit a hülyének is,és 6 nap alatt ittvolt :DDD

Nekem is tiszta szőr a karom,de mindkettő egyformán mér pulzust,pontosan.Egyébként a Mi Band beszámolja a manuális méréseket,és külön lista van róluk,nekem ez fontos volt.Plusz mindig aktuálist mutat főképernyőn is,a témák miatt megoldható,hogy azt lássam,amit akarok az adatokból.A Mi Bandage sem 1 súlycsoport a Health appal,ráadásul magyar fejlesztés.

[ Szerkesztve ]

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#1805) pusszycat válasza BandiHUN (#1804) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én eladnám amíg még új. A MB4-et. ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#1806) BandiHUN válasza pusszycat (#1805) üzenetére


BandiHUN
veterán

Azt hittem,most zuhanni fog egy jót karácsonyszezonra,így csak egyet vettem+túl jónak tűnt,hogy igaz legyen :D De most már az a shop nem is létezik :DDDTáncsak nem jön ki a rendőrség visszavenni :DD

A HB4 egyébként elegánsabb,olvashatóbb,és tesztelve szauna és thermálvízállóságra.A Mi-t dolgozni használom,hatótávja másfélszerese a HB4-nek,simán az 50 méteres csarnokot átlövi légvonalban :Y

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#1807) zazira2


zazira2
tag

Sziasztok. Mobilom elromlott és új készüléket kell vennem. Az eddigi adatok meg fognak maradni az új mobilon?

(#1808) csendes válasza zazira2 (#1807) üzenetére


csendes
őstag

HA a Huawei Mobile Cloud szinkronizálást beállítottad, illetve elvégezted, akkor az új telefonon is be tudsz lépni a Huawei azonosítóddal és minden adat meglesz. Ha Android-ról váltasz iOS-re vagy fordítva, akkor lehetnek gondok, mivel nem egészen egyformán működik a Health alkalmazás a két rendszeren.
Az jó kérdés, hogy a karkötőn hány napra visszamenőleg vannak meg az adatok. :F

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#1809) Czimby


Czimby
addikt

Tartalék szíjakat szeretnék venni több színben. Tudnátok linkelni olyan kínai eladót (eBay, Ali) aki jó minőségűt árul?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#1810) konzi


konzi
aktív tag

Minden engedelyt megadtam de nem irja ki a hivo nevet, mi lehet a gond ? Segitsegeteket kernem.

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#1811) giroud199


giroud199
aktív tag

Lenne egy xiaomi mi a3 típusú készülékem, viszont az ertesitesekkel lenne egy apró problémám. Na most eddigi keszulekeimnel ha a képernyő aktív volt és értesítés érkezett nem rezgett a karkötő, viszont most igen. Néztem az alkalmazást, de nem találtam erre vonatkozó beállítást.
Köszi előre is a segítséget :B

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#1812) kmarci25


kmarci25
veterán

Valakinél nincs véletlenül gyári rózsaszín szíj? Ha van, akkor megvenném. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1813) kmarci25 válasza kmarci25 (#1812) üzenetére


kmarci25
veterán

Sehol egy rózsaszín szíj elfekvőben? Senki nem kapott mellé grátisz? :F

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1814) Solicidium


Solicidium
aktív tag

Sziasztok!
Láttam, hogy más is küzdött a topicban ezzel a hibajelenséggel, így bátorkodom megkérdezni, hogy született-e már rá valami működőképes megoldás az utóbbi időben erre. A hiba a következő: a Band csak a telefonon bekapcsolt GPS esetén hajlandó visszacsatlakozni a telefonhoz ha kikerülnek egymás hatótávjából (ha nincs GPS bekapcsolva, egyáltalán nem hajlandó visszacsatlakozni), sőt, mikor hosszabb ideig a Band távol van a telefontól, akkor a bekapcsolt GPS ellenére csak a bluetooth ki-be kapcsolásával hajlandó visszacsatlakozni. Végigtúrtam a netet megoldás után kutatva, de sehol semmi működő megoldást nem leltem, amit tudtam a telefonokon (LG G6 és LG V20, mindkettő Oreoval) beállítottam/átállítottam mind az engedélyeknél, mind magukban a Band-hez kötődő alkalmazásokban, de az sem segített. Természetesen minden kapcsolódó alkalmazás és Band firmware-je is a legújabb.
A Honor Band 5 topicban is feltettem már ezt a kérdést, de még mindig nem sikerült megállapítanom, hogy a fenti jelenség telefonfüggő vagy a Band esetleg garanciális esetkörbe eső hibája-e.
Köszönöm, üdv.

(#1815) kmarci25 válasza Solicidium (#1814) üzenetére


kmarci25
veterán

Csak egy kérdés: miért zavar ha be van kapcsolva a gps? :F

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1816) col válasza Solicidium (#1814) üzenetére


col
addikt

Feltehetőleg a Huawei Egészség app-hoz kell a gps és emiatt feltétel a csatlakozáshoz.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#1817) pasztoha válasza Solicidium (#1814) üzenetére


pasztoha
tag

Szia!

Vedd ki az akkukimélésből a health appot és akkor gps nélkül is visszakapcsol!

(#1818) Solicidium válasza pasztoha (#1817) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Köszönöm az eddigi válaszokat!

(#1817) pasztoha Ezt már próbáltam és nem működött, de megnézem még egyszer, hátha.

(#1816) col Többen jelezték, hogy náluk kikapcsolt GPS ellenére sem jelentkeznek újracsatlakozási problémák. Mivel amennyire tudom, a Huawei Egészség app elengedhetetlen a Honor Band telefonnal történő együttműködéséhez, ebből gondolom, hogy nem szükséges GPS a Huawei Egészség app működéséhez, legfeljebb mikor első alkalommal megtörténik a karperec telefonhoz történő párosítása.

(#1815) kmarci25 Feleslegesen fogyaszt, még ha keveset is, mivel más app nem igényli és csak emiatt nem hagynám bekapcsolva a GPS-t, ha egy mód van rá. Meg nem értem, milyen összefüggés van aközött, hogy egy BT-on kommunikáló eszköz működése miért függ ettől. Az ősrégi Mi Band 1S-em és sokan másoknál a Honor Band-ek is működnek enélkül rendesen, ezért reméltem, hogy van megoldás erre a problémára. Nyilván így is együtt tudnék élni vele, de mivel új az eszköz, így vannak lehetőségeim arra az esetre, ha kiderülne, hogy ez pl. az általam vásárolt Band hw-es problémája. De ha pl. az én telefonomat nem szeretik a Honor Band-ek általánosságban, akkor megint más a felállás, mert akkor vagy megszokom vagy megszököm, csak legalább tisztában vagyok azzal, hogy feleslegesen erőlködnöm a garanciális ügyintézéssel pl. Ezért keresem az okát és az esetleges megoldást erre a kérdésre. Ezen kívül sajnos bekapcsolt GPS-szel sem kapcsolódik mindig vissza a telefonhoz a karperec. Ez főképp olyankor jelentkezik, mikor pl. huzamosabb ideig (mondjuk több óra) nincs kommunikáció az eszközök között, mert pl. telefon repülő üzemmódban van vagy nincsenek hatótávon belül. Ilyenkor van olyan, hogy csak az app-ból indított újracsatlakozási kísérlet segít.

[ Szerkesztve ]

(#1819) pasztoha válasza Solicidium (#1818) üzenetére


pasztoha
tag

Redmi 4x-nél megoldotta a problémát.

(#1820) pusszycat válasza Solicidium (#1818) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is ez volt Lg telefonon. Most huawei van nincs ilyen probléma. Tehát lehet telefonfüggő a dolog.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#1821) col válasza Solicidium (#1818) üzenetére


col
addikt

Lehet valóban telefonfüggő. Nálunk Iphone-okkal használjuk, semmi ilyen, vagy más gond nincs vele. A GPS-t mi nem kapcsoljuk ki, más programok is használják és számottevő akksi fogyasztást nem eredményez, viszont cserében gond nélkül működnek a helymeghatározást igénylő programok.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#1822) kmarci25 válasza col (#1821) üzenetére


kmarci25
veterán

Ugyanez, csak android. Hozzátartozik, hogy napi rendszerességgel használom a waze-t/maps-t és így azonnal (de max 1-2 másodpercen belül) van fix pozíció.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1823) col válasza kmarci25 (#1822) üzenetére


col
addikt

Igen egyetértek, szerintem is majdhogynem elengedhetetlen funkció a GPS (ha már "okostelefon" ) :D

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#1824) csendes válasza Solicidium (#1818) üzenetére


csendes
őstag

Amennyire emlékszem, nálam kikapcsolt GPS-sel a Huawei Health nem hajlandó elindulni.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#1825) Zso83


Zso83
tag

Sziasztok!
Jött az órára új firissítés, töltsétek! :DD

"Egész életedben egy dolog lesz, ami mindig kitart melletted: az árnyékod..."

(#1826) pusszycat válasza Zso83 (#1825) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

És tényleg. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#1827) giroud199 válasza Zso83 (#1825) üzenetére


giroud199
aktív tag

Valami újdonság? Zene leptetes? Nem is értem miért nincs alapból... :U

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#1828) fant0mi válasza giroud199 (#1827) üzenetére


fant0mi
addikt

Honor telefonnal tobb mindent tud.
Ez az update sokat nem csinal. Bugfix. Meg fejlesztettek az akku kijelzest. Ez mondjuk nem tunt fel, ugy nez ki, mint maskor.

[ Szerkesztve ]

(#1829) Zso83 válasza giroud199 (#1827) üzenetére


Zso83
tag

Bugfixek vannak csak, ahogy a fenti fórumtárs is írta. :))

"Egész életedben egy dolog lesz, ami mindig kitart melletted: az árnyékod..."

(#1830) TMexy válasza Solicidium (#1818) üzenetére


TMexy
csendes tag

Kb. én nem használom a GPS-t, de így is simán megy a perec. Nekem kicsit más a szükséges engedélyekkel a tapasztalatom.
1) Ha a telefonban az általános, minden programra érvényes "Beállítások / Rendszer és készülék - További beállítások / Adatvédelem / Tartózkodási hely / Hozzáférés a saját pozícióhoz" kapcsolót kikapcsolom, akkor lecsatlakozik a perec, és utána nem csatlakozik vissza, amíg ezt vissza nem kapcsolom.
2) Ha az Egészség apptól megvonom az "Alkalmazásengedélyek / Helyadatok" engedélyt, akkor a programba való belépéskor ezt rögtön szóvá is teszi, és feldobja az "Engedélyezi az Egészség számára a hozzáférést az eszköz földrajzi helyéhez?" kérdést. Ránézésre ez az engedély nélkül is működik, csak az Időjárás-jelentés rész nem működik (emlékeim szerint).
Ezek után én úgy használom, hogy: 1) Telefon beállításai között: Hozzáférés a saját pozícióhoz: Be; 2) Egészség appnak megadtam a helyadatokhoz való hozzáférést; valamint 1) a Hozzáférés a saját pozícióhoz kapcsoló alatt van egy "Helymeghatározási mód" rész, 3 opcióval: a) Nagyon pontos - GPS, WiFi és mobilhálózat; b) Energiatakarékos - WiFi és mobilhálózat; c) Csak a készülék - GPS; és itt b) van kiválasztva, így WiFi és mobilhálózat alapján kapja a helyadatokat.
Ezekkel a beállításokkal lecsatlakozás után is nagyon gyorsan visszacsatlakozik, és vannak időjárás adatok is a karperecen.
Szerintem akiknek a GPS ki van kapcsolva, azoknak is engedélyezve van a Helyadatokhoz való hozzáférés, csak nem a pontos GPS adatokhoz, hanem egyébhez.
(Helymeghatározási mód: Tapasztalat alapján nagy városban, sűrű mobiltorony hálózatnál ez is viszonylag pontos helyadatokat szolgáltat. Nyáron, falu mellett az erdőben ahol térerő is alig van, viszont már nem pontos, a kb.irányt eltalálta, de ennyi.)

(#1831) brucka


brucka
tag

Lehetséges, hogy vmi változott a lépés számlálóval?
Mintha mostanában jóval kevesebbet mérne. Pl vmelyik nap 5000 körül mért munkában az óra ,az app meg 12000 körül. Az app mindig többet szokott számolni, de nem ilyen sokkal..

(#1832) csendes válasza brucka (#1831) üzenetére


csendes
őstag

Szerintem az app csak az óra adatait tárolja :F Sok változást nem vettem észre, az újabb firmware-ekkel mintha stabilabb lenne a lépésszámlálás kijelzés az órán.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#1833) col válasza csendes (#1832) üzenetére


col
addikt

Az app szerintem is csak a perec által megtett lépéseket tárolja, önállóan nem mér.
(Onnan is látható, hogy ameddig nem szinkronizálod az órával pl. napközben, akkor önállóan nincs változás az appban. Nálam van, hogy csak pl. du nyitom meg az Egészség appot és 0 a lépésszám, hiába van velem a telefon és a perecen is a számolt lépések, csak ekkor szinkronizálja össze a kettőt.)
Viszont ami nekem feltűnt, mintha az aksi idő javult volna és ugyanolyan használat mellett kevésbé merül.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#1834) brucka válasza csendes (#1832) üzenetére


brucka
tag

Számol az app is, honor10-em van és előbb megvolt, mint a karperec, abban meg alap az egészség app, talán még a kijelzőn is kint volt az aktuális lépés szám.

(#1835) csendes válasza brucka (#1834) üzenetére


csendes
őstag

A telefon gyorsulásmérőjét is tudja használni lépésszámlálásra, persze, ha a telefont az asztalon hagyod, akkor is lesz eltérés, meg akkor is, ha a karkötőt hagyod az asztalon. Valahol talán be lehet állítani, hogy csak az egyiket használja.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#1836) Skillerz


Skillerz
tag

A legutóbbi frissítés óta rendszeres, hogy nem méri az alvást, csak ha újra indítom a perecet. Másnál is előjött ez?

battletag: bArney#2866 PSN ID: Nigma911

(#1837) Janaboy válasza Skillerz (#1836) üzenetére


Janaboy
veterán

Nekem méri rendesen.

Janaboy

(#1838) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!
Úszás funkció nincsen az edzés menüben. Azt mobilról kéne indítani az úszás megkezdése előtt?

(#1839) col válasza csubuka (#1838) üzenetére


col
addikt

De van a perecen is: "poolswim".
És ilyenkor a képernyőzár is bekapcsol a perecen.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#1840) csubuka válasza col (#1839) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi, kutakodok akkor.

(#1841) col válasza csubuka (#1840) üzenetére


col
addikt

Ráadásul ott még vannak beállítások is. (Pl. a medence hossza.)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#1842) brucka válasza Skillerz (#1836) üzenetére


brucka
tag

Na, nekem most jött elő vmi ilyesmi.
Tegnap óta azt írja, hogy "Nincs alvás adat. Ellenőrizze a készülék alvás bejegyzéseit."
A perec írja az alvás mennyiséget, de még újra indítás után is ugyanez a helyzet. :((

(#1843) Janaboy válasza brucka (#1842) üzenetére


Janaboy
veterán

Türelem, app hiba.
Majd javítják.

Janaboy

(#1844) kmarci25


kmarci25
veterán

Apkmirror-ról már tölthető a január 2-ai verzió, amiben javították. Play-en még nem jelent meg mindenkinek.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1845) col válasza kmarci25 (#1844) üzenetére


col
addikt

IOS-on nem vettünk észre ilyen és más problémát sem. De ma reggel az iOS-ra is jött az egészség programhoz frissítés.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#1846) kmarci25 válasza col (#1845) üzenetére


kmarci25
veterán

Ha jól emlékszem Band 5-nél iOS-en is belefutottak.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1847) col válasza kmarci25 (#1846) üzenetére


col
addikt

Nejem használja folyamatosan és nem vett észre problémát vele.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#1848) C_hris válasza brucka (#1842) üzenetére


C_hris
tag

Nálam két napja nem megy, nincs adat az alkalmazásban és a karkötőn sem, igazán megjavíthatnák már.

(#1849) Szpisti válasza C_hris (#1848) üzenetére


Szpisti
addikt

Az 519-es végű Health appban javítva van. (Bár ez nekem az AppGallery-ban frissült erre, a Google Play-en a 319 van még mindig...)

(#1850) brucka válasza C_hris (#1848) üzenetére


brucka
tag

Nekem ma állt helyre, pedig nem csináltam semmit, nem frissítettem semmit..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.