Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) col válasza gyuri2008 (#1299) üzenetére


col
addikt

Az üzenetek továbbítása szerintem. Én semmit nem állítottam át a telefonon, perecen és működik tökéletesen alapbeállításokkal az üzenetek továbbítása. (Ha neked ez alapból nincs engedélyezve, akkor be kell kapcsolni)
Tudtommal kb. 60 mp-enként talán.
A Huawei Egészséggel szinkronizál, automatikusan is (a programban is be lehet/kell állítani, hogy az adatokat átadja az IOS Egészség appnak), de ha elindítod és lefelé húzod a képernyőt, akkor az a kényszerített szinkronizálás. Én ezt szoktam csinálni. Az IOS Egészség appnál meg kell adni a forrásként a Huawei Egészség appot, hogy onnan vegye át. A perecet nem látja közvetlenül, csak a Huawei programon keresztül, tehát nem általános BT eszközként kezeli.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#1302) gyuri2008 válasza col (#1301) üzenetére


gyuri2008
veterán

" (a programban is be lehet/kell állítani, hogy az adatokat átadja az IOS Egészség appnak),"
E fenti idézetet hol tudom beállítani?

Más Kb 2 órája tölti 80% rol és még csak 90% van,ez normális?
Első töltés.

[ Szerkesztve ]

(#1303) pusszycat válasza Olaci1976 (#1300) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Töröld majd telepítsd a Health app-ot. Jobb nem jut az eszembe.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#1304) col válasza gyuri2008 (#1302) üzenetére


col
addikt

Bocs tévedtem, a Huawei Egészségben nem kell/lehet engedélyezni, ott csak egy tájékoztató van a harmadik fél programjai részben, hogy az adatokat megosztja az IOS Apple Egészség programmal, amit az IOS programban tudsz szükség szerint kikapcsolni (kiveszed a források közül, ha nem szeretnéd az adatokat abban is megkapni, ha jól emlékszem automatikusan engedélyezve van az adatok írása, de te kiválaszthatod, milyen adatokat akarsz oda is átvenni).

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#1305) col válasza gyuri2008 (#1302) üzenetére


col
addikt

Erről a töltés dologról már volt diskurzus. :)
Én azt tapasztaltam, hogy az Iphone töltővel kb bő egy óra alatt tölti fel 20%-ról 100%-ra. Nyugodtan használd az Iphone töltőfejet.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#1306) gyuri2008 válasza col (#1305) üzenetére


gyuri2008
veterán

Köszönöm a gyors választ. :R

[ Szerkesztve ]

(#1307) CB válasza gyuri2008 (#1306) üzenetére


CB
senior tag

A push üzenet azt jelenti, hogy amint üzenetet kapsz valakitől, azt a készüléked azonnal jelzi.
Egyébként csak a megadott időszakokban szinkronizál a szerverrel.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#1308) gyuri2008 válasza CB (#1307) üzenetére


gyuri2008
veterán

Mi a megadott időszak?
Én olyat nem adtam meg.

(#1309) Varshi


Varshi
aktív tag

Rendelés előtt állok, mert a MedaMarkt (ismét) javíthatatlannak nyilvánította a Fitbit AltaHR-emet, megint a szíj esett szét. Harmadszorra nem veszek. Becsületükre legyen mondva, visszakaptam megint a pénzt, le se kellett vásárolni.

Milyen a Honor Band 4-hez adott gyári szíj?
Érdemes rendeléskor egy második/tartalék szíjat beikszelni (tudom, nem gyári, de mégis valami), vagy elég tartós a gyári?

Aliról készülök rendelni, az itt beírt linkek egyikéről.
Alapból van a csomagban fólia, vagy az a seller jóindulata, ha extraként nem rendelem meg?
Vagy másként kérdezve: vett már valaki úgy, hogy nem rendelt külön, és nem is adtak hozzá?

(#1310) fant0mi válasza col (#1305) üzenetére


fant0mi
addikt

Nekem tegnap behalt toltes kozben, vagyis orak alatt csak 50%-ra ment fel. Nyomtam a perecen egy resetet (fogaskerekes menuben van), aztan vissza a toltore, es fel ora alatt kesz lett.

(#1311) kmarci25 válasza fant0mi (#1310) üzenetére


kmarci25
veterán

Nálam általában az is segít, ha csak leveszem a töltőről és visszateszem, nem kell resetelni.

Varshi: én lértem hozzá fóliát, és jött is. Nemrég pedig még pluszban kettő újat. Elég könnyen karcolódnak ezek, és sikerült egy nagyobb és több kisebb karcot szereznem. Már zavart, ezért vettem az újakat. Szerintem érdemes egyből 2-3-at rendelni.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1312) Skillerz válasza kmarci25 (#1311) üzenetére


Skillerz
tag

Én ilyet rendeltem, 600 Ft 10db. Egy évig elvagy látva, ha elrontanád a fóliázást akkor sincs gond, illetve nem kell várogatni heteket ha SOS-be kell új fólia.

battletag: bArney#2866 PSN ID: Nigma911

(#1313) blizzrd válasza kmarci25 (#1298) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Parancsolj! Honor 8 készülék.

[ Szerkesztve ]

(#1314) kmarci25 válasza blizzrd (#1313) üzenetére


kmarci25
veterán

:F Passzlom, hogy mi ez, csak tippem van. Ha jól tudom, akkor Honor készülékeken (és iOS alatt) működik az, hogy ha a karperecen indítasz egy edzést, akkor elindítja a telefonon is, és jegyzi a gps adatokat is. (Nem Honor készüléken, ha perecen indítasz edzést, akkor hiába van a közelben a telefon is, csak a karperec adatait menti.) Feltételezem, hogy ez a funkció a leírtakkal van összefüggésben.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1315) Cranberries válasza Olaci1976 (#1300) üzenetére


Cranberries
aktív tag

Nálam is ki van kapcsolva a csukló felemelésre bekapcsolás és nem is kapcsol be, jól működik.

(#1316) pusszycat válasza Cranberries (#1315) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én is kikapcsoltam volt, hogy bekapcsolt mikor nem kellet,és volt h nem kapcsolt be mikor kellet.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#1317) k.zozo.


k.zozo.
tag

Kültéri kerékpározás indításakor a Huawei egészség appban be lehet valahogy állítani, hogy csak a tekeréssel töltött időt mérje? Auto pause-et nem találok, és így meg csak a teljes időt méri.

(#1318) col válasza k.zozo. (#1317) üzenetére


col
addikt

Mindegyik aktivitás esetén van lehetőség PAUSE-val ideiglenesen szüneteltetni, majd újraindítani, vagy végleg leállítani.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#1319) k.zozo. válasza col (#1318) üzenetére


k.zozo.
tag

Igen azt láttam, de én auto pause-t kerestem ami a Mi Fitben vagy a Stravaban van. Ha megállok, akkor automatikusan állítsa le a mért időt amíg el nem indulok újra. Így nem kell elővenni a telefont minden megállásnál.

[ Szerkesztve ]

(#1320) col válasza k.zozo. (#1319) üzenetére


col
addikt

Ilyen funkciója nincs, mivel nincs benne GPS és csak a giroszkópok alapján mér.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#1321) SirRasor


SirRasor
őstag

Kop-kop.
Okos karkötőt keresek 2 dologra:
-Pontos alváskövetés
-Pontos pulzuskövetés edzés alatt

Találtam olyan teszteket, amik alapján - hiába jó papíron a Honor Band 4, mégis - elég pontatlan tud lenni a fenti két dologban.

Nektek mi a tapasztalatotok?

Make Love not war!

(#1322) col válasza SirRasor (#1321) üzenetére


col
addikt

Szerintem meg pont erre a 2 célra pont jó 👍😄
Nejem mindkét funkciót használja és pontos.

[ Szerkesztve ]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#1323) kmarci25 válasza SirRasor (#1321) üzenetére


kmarci25
veterán

Alváskövetésben a Mi Band-nél jobb, szerintem pontosabb. Pulzusban is valószínűleg közelít a valósághoz.
Nyilván drágább eszközökkel jobb/pontosabb erdeményt érhetsz el, a kérdsé, hogy mennyit szánsz rá?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1324) beyruth82 válasza Skillet (#48) üzenetére


beyruth82
veterán

Ezt elnéztem kicsit..... :DDD :DDD :DDD
Ezer éves hsz-re reagáltam.Bocsi

[ Szerkesztve ]

(#1325) SirRasor válasza kmarci25 (#1323) üzenetére


SirRasor
őstag

Pont annyit, amennyibe kerül :D Mi Band 4-e van feleségemnek pár hete, azt csakliztam el pár éjszakára/edzésre. Pulzusmérése pontos, de az alváskövetés nem jó. Baba miatt sokszor keltem, konkrétan egyszer sem regisztrálta az ébredést. Egyedül a legelső elalvást és ébredést tudja jól rögzíteni.

Szóval ezért hajlok a Honor Band 4 felé, csak a több negatív hsz. eltántorított picit.
col köszi neked is, berendelek egyet :)

Make Love not war!

(#1326) col válasza SirRasor (#1325) üzenetére


col
addikt

:C

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#1327) kmarci25 válasza SirRasor (#1325) üzenetére


kmarci25
veterán

Ez érdekes, amit írsz. Sajnos elég éberen alszom, rendszeresen kevés a mélyalvás, és alacsony a mélyalvás folytonosság. Álatlában, ha többször felébredek éjszaka, reggel mindet megtalálom a karperec alváselemzésében. Sőt, a délután szundításokat is egész pontosan mutatja. (Ez talán egy új funkció a Health app-ban? Korábban mintha nem láttam volna. Korábbi napot visszanézve, az alvásadatok lap legalján megjeleníti a szundítást is, pontos időkkel.)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1328) njnl


njnl
aktív tag

Azért nekem ezek a "pontos" válaszok kicsit furcsák. Mi alapján pontos? Mihez viszonyítjuk, milyen igazolás áll a másik oldalon ami megerősíti a pontosság valóságát?

Alváshoz egy darabig használtam merő kiváncsiságból és nálam elég precízen kezelte az elalvást, felkelést, viszont, hogy a ciklusok valóban így alakultak e, azt csak gondolhatom.
Pár alkalommal volt rajtam edzés, tekerés közben a pulzust ott nézegettem nagyjából jó lehetett, viszont ha elmozdul a csuklón már nagyobb a szórás. Mondjuk én a mindennapi életben nem is használom a folyamatos mérést, egyszerűen nem érdekel és sajnálom rá az akkumulátor kapacitását.

Cs.A K. [SX-Z] [H7] [H8] [H-P30P] [I13P] [H-M5P]

(#1329) kmarci25 válasza njnl (#1328) üzenetére


kmarci25
veterán

Írtam, hogy a Mi band-hez képest pontosabb, még inkább részletesebb.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1330) col válasza njnl (#1328) üzenetére


col
addikt

A pulzusmérést valaki egyszer ellenőrizte profi, orvosi eszközzel is és párhuzamosan mérve szinte teljesen egyforma értékeket kapott.
pulzusmérés
Az alváselemzés valóban nehezebben ellenőrizhető, de saját tapasztalati adatok alapján azért lehet róla véleményt alkotni, mennyire egzakt, illetve pontos és hihető. Többen azt írták, hogy megfelel a valóságnak. Az elemzésekben található adatok meg szintén reálisnak tűnnek az egyéb eszközök által mért, demonstrált adatokhoz képest.

[ Szerkesztve ]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#1331) pusszycat válasza col (#1330) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A pulzusmérés pontos amennyiben nem lötyög a karodon,a csuklós vérnyomásmérőn is annyi. (amivel teszteltem) :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#1332) beyruth82 válasza col (#1330) üzenetére


beyruth82
veterán

Én ápoló vagyok es munkahelyen sokszor ellenőriztem felkaros vérnyomasmerővel mindig ugyan azt merte szinte.Talan ha 2x volt egy számnyi eltérés(mérő 78 óra 79 vagy egyik 83 masik 84 valami ilyesmi volt).Az alvás ciklusban az elalvás es felébredés idejét valamint az éjszakai felébredések számát nagyon pontosan méri.Az alvás fázisai mennyire valosak az már kérdéses.Alváslaborokban komoly eszközökkel mérik mikor milyen fázisban es mennyit alszol.Azt ketlem hogy egy ilyen karperec ugyan ezt tudja prezentálni....

(#1333) col válasza beyruth82 (#1332) üzenetére


col
addikt

:C :R
Köszi
Amúgy ez az alvás mérés is érdekes :)
Én napközben sokszor és többet vagyok kénytelen feküdni és ilyenkor bár nem alszom, de mégis szundikálásnak érzékeli, mivel mozgás alig van, tehát jópofán méri az alvást :)

[ Szerkesztve ]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#1334) SirRasor válasza beyruth82 (#1332) üzenetére


SirRasor
őstag

Köszi, nekem ennyi elég is, meg is rendeltem :)

Make Love not war!

(#1335) njnl


njnl
aktív tag

Véletlenül se vegye senki támadásnak inkább csak elmélkedés volt. Egyszer majd ráveszem magam, hogy összehasonlítsam a légnyomásos felkarmérőt, a mellkaspántot és a karkötőt. Egyre kíváncsibb vagyok az eredményre.

Cs.A K. [SX-Z] [H7] [H8] [H-P30P] [I13P] [H-M5P]

(#1336) SirRasor válasza SirRasor (#1334) üzenetére


SirRasor
őstag

Tegnap rendelés után pár órával kirakták, hogy van már Honor Band 5 china version kb. ugyanannyiért, amennyiért megrendeltem a 4-et. F*ck me, right? :DD

Amúgy az a jó hír, hogy kb. 99%-ban ugyanaz, mint a 4, csak van benne SpO2 mérő (véroxigénszint), aminek kb. semmi értelme. Illetve ha már ritkább levegőben hegyet mászol, akkor talán :U Telefonomon van ilyen mérő, megmértem párszor, utána is néztem és azért egy normális, egészséges embernél kb. 95-100%-ot mutat mindig, szóval teljesen fölösleges méregetni.

EDIT: Huawei Health-ben is egy kalap alá vették a 4 és 5-öt.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#1337) PociAti válasza SirRasor (#1336) üzenetére


PociAti
senior tag

Egészségügyi adatok mérésére pont nem akkor van szükség, amikor minden rendben van és egyértelműen jól érzi magát az ember. Hanem amikor probléma van!

Két részlet orvosi oldalakról, miért jó mérni:
"A véroxigén szinted az alábbi okok miatt csökkenhet:
- a szíved nem tudja megfelelően keringetni a vért,
- a tüdődbe nem jut elég oxigén,
- a vörösvértesteid nem működnek megfelelően és ezért nem tudnak elég oxigént felvenni és/vagy szállítani."

"Az alacsony véroxigénszint minden esetben valamilyen betegségre utal, enyhe kimerültségtől kezdve egészen súlyos megbetegedéseket is okozhat."

Kimerültség mérésének szempontjából is nagyon jó kiegészítő adat az alvásmonitorozás mellé.

(#1338) SirRasor válasza PociAti (#1337) üzenetére


SirRasor
őstag

Személyes tapasztalat alapján nem értek egyet a fenti szöveggel.
1. feltételes módban van
2. a felsoroltak rosszullétet okoznak mind! Tehát érzed, hogy VALAMI NINCS RENDBEN. Ha valami nincs rendben, akkor abbahagyod az edzést, vagy keresel egy orvost stb, tehát akkor már teljesen fölösleges méregetni a véroxigénszintet. Nehogy azt hidd, hogy majd 5 perccel előtte kezd el esni a szint és időben fog szólni a kütyü.

Kimerültség meg akkora marhaság, mint a ház. 2 gyerek mellé kelek rendszeresen, olyan fáradt vagyok, hogy 1-10-es skálán behúzom a -1000-et és ugyanúgy 95-100% között mér ez a fos. És ez a fos egy S7-es, amiben ugyanaz a mérő egység van, mint az orvosi mérőben, mert amúgy nem egy bonyolult dolog ez :DDD

Make Love not war!

(#1339) PociAti válasza SirRasor (#1338) üzenetére


PociAti
senior tag

Ha mindenképpen be akarod magyarázni MAGADNAK, hogy azonos áron nyújtott HB5 funkciói semmit sem érnek, akkor úgy néz ki nyertél.

(#1340) beyruth82


beyruth82
veterán

Nem akarok okoskodni de ápolóként van rálátásom a dolgokra és a véroxigénszintet a mentősök is egy kb 1500-2000 forintos ujjra csíptethető mérővel mérik ez egy faék egyszerűségű eljárás.Fáradtságtól,kimerültségtől sem fog a véroxigénszinted 90% alá esni átlagban mindig 95-100 év között lesz de inkább 98-100 között.Idősekotthonában dolgozom ahol 80-100 közötti ellátottakkal foglalkozom.Láttam már 60%-os véroxigénszintet haldoklónál,súlyos szívbetegnél akinek a vérnyomása 70 volt a pulzusa meg 130-140 úgy hogy egy ágyban feküdt mozdulatlanul és kb 5 perc múlva meg is halt.Ahhoz hogy ennyire leessen a véroxigénszintetek nagyon súlyos rosszullét kell.Kimerültség meg fáradtság de még egy általános betegség sem okoz ilyent egy amúgy egészséges embernél.Soha nem lesz a véroxigénszintetek 60-70 de még 80 sem csak ha valamilyen krónikus szív és érrendszeri,keringési betegségetek ki nem alakul majd idős korotokban vagy épp nem haldokoltok.

[ Szerkesztve ]

(#1341) pusszycat válasza beyruth82 (#1340) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

"átlagban mindig 95-100 év között lesz " :D

Most nekem 99% de volt már lejjebb. Mérés előtt érdemes kezet mosni úgy jobban mér. Szóval ameddig nem tudtam,h feljebb is szokott menni kicsit ideges voltam. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#1342) beyruth82 válasza pusszycat (#1341) üzenetére


beyruth82
veterán

Ja igen százalékot akartam de telóval csúsztatásos gépeléssel írtam javítani már nem tudom. :D

(#1343) SirRasor válasza PociAti (#1339) üzenetére


SirRasor
őstag

Ja magamnak...még jó, hogy beyruth82 beírt :D

beyruth82 viszont ma megnéztem a hivatalos Band 5 specifikációt és úgy emelték ki a véroxigénszint mérést, hogy alváshoz is jó, mert ha kihagy a légzés, akkor is leesik ELVILEG.

Ez alapján tényleg lehet összefüggés:
https://www.verywellhealth.com/sleep-apnea-and-oxygen-desaturation-3014875
Ha mondjuk 90% alá megy a légzéskimaradástól és a band tudna rezegni figyelmeztetésül, hogy felébresszen, akkor így már volna is értelme :U

Make Love not war!

(#1344) PociAti


PociAti
senior tag

Egyre több magyar oldalon írnak a HB5-ről, és meglepően olcsó az induló ára.
Mindössze 28.89 USD, azaz 8.470 Ft.
nezdmitrendelsz.blog.hu,
és itt kapható: tomtop.com:HB5.

Azért szerintem még 1-2 hónap kell hozzá, hogy valóban releváns, használat során született tapasztalatokat kellő számmal megosszák a felhasználók, és az unboxing zajból kitűnjenek.

(#1345) kmarci25


kmarci25
veterán

Beyruth82 hsz-e után igazán érdekelne, hogy mire jó a véroxigénszint mérés? Nem kötözködésképp, de ha általában 90-100% között van, akkor mire lehet használni, ha tudom, hogy alvás közben 92%, míg edzés közben 99%?

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1346) Skillerz válasza kmarci25 (#1345) üzenetére


Skillerz
tag

[link]

SirRasor: Ha alvási apnoed van, és arra rezeg a band, hogy a O2Sat-od csökken (ami lehet akár 75% alatti is ennél a betegségnél rövid ideig.) akkor nem alszol sokat :D

[ Szerkesztve ]

battletag: bArney#2866 PSN ID: Nigma911

(#1347) SirRasor válasza Skillerz (#1346) üzenetére


SirRasor
őstag

Ááá nem minden éjszaka és akkor is csak 1-2 alkalommal. Ráadásul rezeghet csak egy picit is. Attól nem ébredek fel, csak átfordulok vagy valami...mint amikor horkolok és meglöknek :U

Make Love not war!

(#1348) C_hris válasza PociAti (#1344) üzenetére


C_hris
tag

Jól látom, hogy ehhez már sokkal több face lesz mint a 4-eshez?

(#1349) PociAti válasza C_hris (#1348) üzenetére


PociAti
senior tag

Az új face olyan fejlesztés, amit egy mozdulattal a HB4-be is be lehetne tenni. (Ha akarnák.)

Előzetesen úgy tűnik nincs sok látványos fejlesztés, amivel könnyen átcsábíthatók a régi tulajdonosok.

A pulzusmérő szenzort is tovább finomították, és lesznek más hasonló apróságok. Ugyanazt tudom mondani mint korábban, meg kell várni a hiteles tapasztalatokat. Az sem kizárt, hogy az üzemidő is nőni fog (az új szenzor miatt).

(#1350) beyruth82 válasza SirRasor (#1343) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen ez lehetséges és így valóban hasznos értelmet is nyer a dolog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.