Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Jim74


Jim74
nagyúr

Még egy kérdés: Xiaomi telefonnal használja valaki?

(#852) gyuri2008


gyuri2008
veterán

A Honor Band 4-re rakott már valaki fóliát?
Ha igen hol szerezte be?

(#853) Gedeon31 válasza gyuri2008 (#852) üzenetére


Gedeon31
addikt

Két helyről rendeltem rá ,de borzasztó minőség volt így hanyagoltam.

(#854) CB válasza gyuri2008 (#852) üzenetére


CB
senior tag

Nekem mindhárom perec mellé csomagoltak 2-2 darab fóliát.
Pillanatok alatt fel lehet rá tenni, és jól illeszkedik mindenhol.
Itthoni beszerző helyet nem tudok, rendelj aliról.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#855) Skillerz válasza gyuri2008 (#852) üzenetére


Skillerz
tag

Nekem van rajta, én innen rendeltem, csodát nem kell várni ez tényleg csak egy sima fólia, de a karcoktól viszonylag jól megvédi.

battletag: bArney#2866 PSN ID: Nigma911

(#856) gyuri2008 válasza Skillerz (#855) üzenetére


gyuri2008
veterán

Köszönöm a válaszokat.

(#857) Davebowman válasza Jim74 (#851) üzenetére


Davebowman
senior tag

Én azzal használom, mert? Egy dolog hiányzik belőle, hogy a csörgő telefont nem tudom "letenni" vele, de már nem is érdekel ez a dolog, kibírom.

[ Szerkesztve ]

Vargalex 1.1.7

(#858) col válasza Davebowman (#857) üzenetére


col
addikt

Ezt próbáltad már a híváselutasítással kapcsolatban?
[link]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#859) Jim74 válasza Davebowman (#857) üzenetére


Jim74
nagyúr

Csak arra lettem volna kíváncsi, hogy minden funkció megfelelően működik Xiamoi készülékkel is, nincsenek-e esetleg kompatibilitási problémák.

Más kérdés: feltettem számítógép USB csatlakozójára tölteni a most vásárolt Band-et. 50%-ról kezdte a töltést és már kb. 15 perce töltőn van, de még 1%-ot sem emelkedett a töltöttség. Ez ilyen lassan tölt, vagy ha nincs összepárosítva telefonnal még, akkor nem jelzi ki a töltöttséget rendesen?

Ennél a band-nél is van valamilyen felhős fiók, ahova menti az adatokat, ha esetleg elromlik a band és egy ugyanilyet veszek, vagy új telefont vásárolok és arra rászinkronizálja?

(#858) col: amikor először párosítom a band-et a telefonnal, akkor meg kell adni a jogosultságokat a megfelelő működéshez, ugye? Csak, ha probléma van a híváselutasítással, akkor kell a linkelt procedúrát elvégezni?

[ Szerkesztve ]

(#860) CB válasza Jim74 (#859) üzenetére


CB
senior tag

10%-onként emelkedik, vagy csökken.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#861) Jim74 válasza CB (#860) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

(#862) Cyborg válasza Jim74 (#859) üzenetére


Cyborg
senior tag

A huawei health app tárolja az adatokat, ott meg lesz minden, ha cseréled a karkötőt, akkor is.

(#863) Jim74 válasza Cyborg (#862) üzenetére


Jim74
nagyúr

És, ha telefont cserélek és/vagy újratelepítem a Healt programot? Akkor valahova biztonsági mentést kell csinálnom?
MI fiókhoz vagyok szokva :DDD

(#864) col válasza Jim74 (#859) üzenetére


col
addikt

Töltéshez gyenge a számítógép USB portja, használj nagyobb teljesítményűt. Nekem Iphone töltővel egy óra alatt 30%-ról 100%-ra tölti.
Hívások....
Igen szerintem így kell. Bár nekem nem Androidom van, szóval kipróbálni nem tudom, cserébe gond nélkül működik a híváskezelés :)

[ Szerkesztve ]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#865) Cyborg válasza Jim74 (#863) üzenetére


Cyborg
senior tag

Ez a huawei Mi fiókja, remélem így érthető :-)

Col

70mA-el tölt a cucc, az szg USB-je bír 500mA-t, inkább itt csak az van, hogy lassan számol, vagy elsőre nem olyan gyorsan tölt. Majd beáll, nincs semmi gond. 😀

[ Szerkesztve ]

(#866) Jim74 válasza col (#864) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi, Cyborg Neked is :R

Még mindig 50% :U (USB 3-on töltöm)

[ Szerkesztve ]

(#867) col válasza Cyborg (#865) üzenetére


col
addikt

Szerintem kevés az 500 mA, azaz nagyon lassan fog tölteni csak. Olyan 1 A, illetve másféllel simán lehet tölteni, a perec automatikája úgyis a neki kedvező töltőáramot engedi csak.
A 700 mA-os régi LG töltőmmel is ezt csinálta, de amint áttettem a másfél A-os másikra, megtáltosodott :)

[ Szerkesztve ]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#868) Black_Raven


Black_Raven
veterán

Azt hittem jött vmi jó kis frissités, mert már zsibbad a karom, a sok rezgéstől, erre csak a szokásos..:D

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#869) Cyborg válasza col (#867) üzenetére


Cyborg
senior tag

Holnap lemérem, van mindenféle töltőm.

(#870) Black_Raven válasza Cyborg (#869) üzenetére


Black_Raven
veterán

Ne fáraszd magad, egal.:)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#871) Jim74


Jim74
nagyúr

Még mindig 50%-ot mutat :( Most rádugtam egy normál USB-s töltőre (2A-os).

[ Szerkesztve ]

(#872) Black_Raven válasza Jim74 (#871) üzenetére


Black_Raven
veterán

Nekem elsőre 50%-ról, fél óra alatt töltött fel, egy Powerbankról(2200mah)azóta is azzal töltöm mindig, és nincs egy óra soha a fullig, de 30%nál még nem volt lejjebb.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#873) Jim74 válasza Black_Raven (#872) üzenetére


Jim74
nagyúr

Most a fali töltőről elindult, már 70%-nál jár.

(#874) col válasza Jim74 (#873) üzenetére


col
addikt

👍 ennyi 😄

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#875) Jim74 válasza col (#874) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nagyon kíváncsi leszek, hogy milyen lesz a MiBand után :D

(#876) Black_Raven válasza Jim74 (#875) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szuper lesz, csak a töltőt ne rakd el nagyon.:)

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#877) legenda007


legenda007
aktív tag

Sziasztok, a pulzus mérést lehet időzíteni? Mi band 3 volt előtte ott lehetett.

(#878) Skillet válasza Jim74 (#859) üzenetére


Skillet
addikt

De vannak problémák! Olvass vissza, miket írtam eddig!

(#857) Davebowman
Nálad nincsenek üzenetkezelési problémák? Mert ha nincsenek, kíváncsi lennék a pontos beállításaidra.
Nekem csak az sms-ek tartalmát jeleníti meg. Sem mail, sem viber nem jön át a HB4-re. Értesítés van, de a tartalom nem jön át.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#879) Jim74


Jim74
nagyúr

Az megoldható, hogy a telefon feloldása bluetooth eszközzel működjön?
Az lenne a lényeg, hogy amikor a telefon közelében van a band, akkor a feloldáshoz ne kelljen a jelszavam beírni. Mi Band3-mal ez ment.
A telefon beállításokban látja a HB4-et, mint csatlakoztatott eszközt, de amikor kiválasztom, akkor kéri, hogy érintésm meg a bandet, de ha megériintem, nem történik semmi.

(#880) Jim74


Jim74
nagyúr

Első tapasztalatok:
- Viber üzenet szövegét nem írja ki,
- messenger üzenet szövegét kiírja,
- hívó fél nevét csengetéskor nem írja ki, de ha nem veszem fel a telefont, akkor már nem fogadott hívásként kiírja hívó fél nevét,
- band-ről nem tudom elutasítani a hívást, hiába húzom el az ujjam, a telefon csörög tovább.

Minden szükséges engedélyt megadta, Huawei Mobil Service programot is telepítettem. Xiaomi Redmi Note 5 Pro telefonnal, MIUI 10 rendszerrel használom.

Ezek másnál is így működnek? Ez kicsit csalódottá tesz, meg amit fentebb írtam, hogy a bluetooth eszközzel feloldás sem működik :(

[ Szerkesztve ]

(#881) krisz727


krisz727
tag

Sziasztok
Hajnali melóban elpilledtem 4:07 től 4:17ig majd szundi gomb, de 4:25 kor frissen keltem. De ez a kütyü 14 perc alvást jelzett 😂. Okos masina ha ezt is érzékelte. Nem az idő a lényeg hanem hogy tudja hogy mit csinálok. 😲

(#882) col válasza Jim74 (#880) üzenetére


col
addikt

Van akinél megoldotta a hívónév kijelzést, hogy engedélyezte a híváslistákat is.
Emellett a híváskezelésnél szintén ezt javasolta a Huawei Support.
Sajnálom, (és meg is értem) ha emiatt csalódott vagy :(

Az érdekes, hogy a jóval zártabb IOS-nál ezekkel nálam nincs probléma, minden megy rajta. Viber üzeneteket és egyéb pl. időjárási üzeneteket, riasztásokat, naptár üzeneteket, stb is kiírja.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#883) Jim74 válasza col (#882) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R
Ezért most nem fogok telefont cserélni :(. Fájó szívvel, de megy vissza boltba a HB4, pedig kettőt is vettem belőle (feleségemnek is), mert elsőre nagyon megtetszett...

(#884) col válasza Jim74 (#883) üzenetére


col
addikt

Nálunk is kettő van, nejem is használja, igaz mi mindketten Iphone-al. Nálunk az egyedüli "probléma" a lépéshossz számolás, ami irreálisan nagy (kb. 90 cm-es hosszal számolja a távolságot a perec, beállított magasságtól függetlenül), de reméljük ezt is korrigálják idővel és reálisabb lesz ez is.
Nekünk bevált és megelégedéssel használjuk ezzel a fenti aprósággal együtt.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#885) Skillet válasza Jim74 (#883) üzenetére


Skillet
addikt

Ez amúgy mind a miui hülyesége. Nekem redmi 6-on ugyanez van :( én viszont nagyon is tervezem a telefoncserét... részben emiatt. Vannak nagyon fárasztó dolgok miui alatt, ezen kívül is. Ja, meg a support. Írtam nekik... már azt sem tudom mikor, hónapokkal ezelőtt talán... azóta sem válaszolnak. A vávej support meg kb. pár órán belül válaszolt. Szóval egy vávej lesz helyette, szerintem. De még bármi lehet.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#886) Jim74 válasza Skillet (#885) üzenetére


Jim74
nagyúr

Próbáltam másik szintén xiaomi készülékkel, azon még a hívást sem jelezte. Utána visszaraktam a saját telómra és akkor már ott sem jelzett :(

(#887) Skillet válasza Jim74 (#886) üzenetére


Skillet
addikt

Nem tudom, miui-on minden lósz@rt engedélyezni kell. Már szeptember óta megvan a redmi 6, de még mindig van olyan app, ami nem tud magától frissíteni, nekem kell belépni az appba és "kézzel" frissíteni. Nem lopta be magát a szívembe a miui.
Asszonynak Motorola E4 van, minden működik rajta. A HB4-gyel is!

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#888) Jim74 válasza Skillet (#887) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem tudom, hogy a MIUI nyűgje-e, vagy sem, de a MiBand 3 az problémamentesebben működik.
De, ha cserélnék is készüléket fogalmam sincs, hogy a RedmiNote 5 Pro-t mire cseréljem. :U

(#889) Cyborg válasza col (#867) üzenetére


Cyborg
senior tag

Bocs Black_Raven, nem bírtam magammal, és kipróbáltam :B

20%-on volt a karperec,uh engedte a max delejt:)

Telóról töltve OTG-n: 70mA
Szg. USB 2.0-ól : 70mA
Szg. USB 3.0-ról: 70mA
1A-es fali töltőről: 70mA
2A-es fali töltőről: 70mA
QC 2.0-ás fali töltőről:70mA

80mA-ről indul, majd kb 1 másodperc után beáll 70mA-re.

Az első töltés nekem is kacifántos volt, de azóta semmi gond vele, és a merüléssel sincs gond :)

(#890) Skillet válasza Jim74 (#888) üzenetére


Skillet
addikt

Infónak: előtte mi band 3 volt, ugyanezekkel a nyűgökkel... vagyis a viber illetve email üzenetek ott sem jöttek át :DDD ha nálad átmentek, örülj neki! :K

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#891) Skillet válasza Cyborg (#889) üzenetére


Skillet
addikt

Ezt írtam korábban. 100 mAh-ás az aksi. Teljesen mindegy, mivel tölti az ember. Nem lesz különbség a töltési időben.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#892) kmarci25 válasza Skillet (#890) üzenetére


kmarci25
veterán

Mi Band 3-on fel kell tenni a moddolt magyar fw-t és átmegy a viber és minden más is, ékezetekkel magyarul. Miui helyett meg custom romot kell használni. Én még várom a HB4-et, de a telómon egy ideje már nem miui-t használok, remélem nem lesznek ilyen gondjaim.

Tudom, hogy ez mind mókolás, amit leírok, de alternatíva. Persze, akinek nincs ilyenhez kedve, affinitása, annak nem megoldás.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#893) Cyborg válasza Skillet (#891) üzenetére


Cyborg
senior tag

Én is írtam már korábban, de col nem hitte el, ezért lemértem mindenhogyan(is) :D

(#894) col válasza Cyborg (#893) üzenetére


col
addikt

Természetesen elhiszem neked. Gratulálok a mérésekhez is. :R
Én csak azt mondtam, amit - már többször és nemcsak ezzel az eszközzel - tapasztaltam és ami mellett most is kitartok, hogy a gyengébb kapacitású töltőkkel lassabban megy/mehet a töltés. Ez nálam konkrét tapasztalat volt most is és ha jól emlékeztek, tegnap is egy társnál hasonló fordult elő. (Ezt meg "első" töltésre fogni nem igazán helytálló, mivel az aksik már teszteltek, és töltöttek, nem ez az első töltésük.) A laptop USB portján majd egy óra alatt sem változott a töltöttségi szint (50%). Ellenben, mikor átdugta egy "erősebb" töltőre néhány 10 perc elteltével már 20 %-ot töltött.
(Nejem perecén direkt kipróbáltam ismét én is a gyengébb töltőmet és nagyon megnőtt a töltési idő, ezzel, kb a duplája lett.)
Más eszközöknél is tapasztaltam, hogy nem mindegy, milyen töltőt használsz. Az eszköz elektronikája szabályoz nyilván, de a töltő erőssége mégis számít
Ennyi, nem akarok és nem akartam belőle se vitát, se versengést, egyszerűen tapasztalati tény.
Nyilván mindenki azt és úgy használja töltéskor is, ahogy neki teszik, én is... ;]

[ Szerkesztve ]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#895) Cyborg válasza col (#894) üzenetére


Cyborg
senior tag

Persze, senki se akart vitát generálni, és senkit se érdekel, hogy kinek van igaza, mert valójában tényleg egál, hiszen tényleg ugyanannyival tölt minden eszközről, de szinte mindenkinél voltak "anomáliák" a legelső töltésnél, és mindenkinél más trükk vált be. Én kivártam, és feltöltött úgy is, csak lassabban, mint azóta, pedig ugyanazt a töltőt használom.

Többiek.
Mi band-es témával kapcsolatban csak annyit fűznék hozzá, és ez egyben szerintem elszomorító is, hogy kollegám is pont ezek miatt a hülyeségek miatt volt kénytelen Mi Fit helyett, Mi bandage-et, és, vagy Mi notifier alkalmazást használni, mert azokkal működött rendesen a mi band 3-asa. De kérem szépen, milyen az már, hogy külső appal jobban működik a karkötő, mint egy gyári appal? Vérlázító :)

[ Szerkesztve ]

(#896) col válasza Cyborg (#895) üzenetére


col
addikt

:R

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#897) Black_Raven válasza Cyborg (#895) üzenetére


Black_Raven
veterán

Vérlázitó, de legalább egy miscolci dev csinálta meg hozzá a csodás appot, és így már nem számit semmi. Magyar csinálta magyaroknak, mert a kínai xart bele. Minden tiszteletem az Övé. Más. A pewrbank is 1A-val tölt.
Viszont Samuval nekem sem rakta le a telót, de tegnap addig baxtattam a Honor tippel, amíg megjavult, de csak az Alkalmazásokban, miután visszakapta az Egészség app a Hiváslisták engedélyét. Szóval érdemes nyüstölni, és volt egy perec reset is előtte.:D

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#898) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Meglepve olvasom a töltési nehézségeket,észrevételeket. Nekem első perctől remekül tölt,ráadásul USB 2.0 pedig volna USB 3.0 port is (ha nem volna mindig foglalt). Most 80 % rádugom a töltőre és jelentkezem ha megvan. :D

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#899) Jim74 válasza Black_Raven (#897) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én addig nyüstöltem, hogy mára már egyik band sem volt hajlandó, egyik telefonnal sem még a hívást sem kijelezni. Csak Xiaomi telefonnal tudta tesztelni (egy Redmi Note 5 Pro, meg egy Redmi 3S). Nekem sajnos elfogyott a türelmem visszavittem a boltba. Rendesek voltak azonnal visszaadták a pénzt nem kellett heteket várnom ,hogy visszautalják.
Majd a következő telefonomnál már azt is figyelembe veszem, hogy milyen okoskarkötő "illik" hozzá... :U

(#900) pusszycat válasza pusszycat (#898) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

39 perc a 20% usb 2.0 :)

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.