Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) tipuka válasza kmarci25 (#597) üzenetére


tipuka
addikt

én a kínai raktárból vettem, 2 hét alatt megjött, mondom azért az ezerötszázért megvárom. :DDD

(#602) DamianB válasza Cancer (#599) üzenetére


DamianB
őstag

Én is csinálom az egyik futó edzést de engem is zavar hogy el inditok egy futást és nem oda számolja el hanem külön mert nem az edzésen belül indítottam . :W

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#603) Cancer válasza DamianB (#602) üzenetére


Cancer
senior tag

Bár jogos, mert kiírja, "okosabb" lenne, ha felismerné az összefüggést...

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#604) Cancer


Cancer
senior tag

A tegnapi "fincsi" megtapasztalás konzekvenciája, hogy vagy én nem állítok be valamimt jól, vagy ez z egész termék (a hozzá tartozó appal) egy trágyalében úszkáló híg fos!

Történt ugyanis, hogy a HH-ben útjára indítottam egy félmaratoni edzésterv felkészítőt. Ebben szépen váltakozva (bízom benne, hogy némi tudományos alapon felépítve - bár előre pörgetve a leendő edzéseket már ezt is kétlem...) vannak különböző állóképesség és sebesség javító edzések. Ezek része az intervallum-edzés, melynek röviden a lényege, hogy az edzés alatt váltakozik a magas és alacsony intenzitású mozgás.

Ez lenne maga terv. Itt a pulzustartomány a mérvadó. 4 perce magas intenzitás, 2 perc alacsony... Szépen látszik is, 7 nm-es méretben, hogy kb milyen tartományban illik lenni egy adott szakaszon (se nem nagyítható, se nincs szövegesen felírva... :( )

Mit korábban értekeztük, ha a karpántról indítunk el futóedzést, futóedzés napon, akkor bizony nem az aznapi "adagot" indítja, hanem úgy gondolja, hogy mi csak amolyan fakultatív ráduplázunk az edzésre. Tehát a telefonon az appból kell indítani az edzést. (rossz pont...mert pont a karpánt egyik előnye veszik így el)
Ellenben ezen túl lendülve, indítjuk az edzést.

Nos, ekkor ér minket a következő NAGYON negatív meglepetés! Ugyanis ilyenkor a karpánton csak az aktuális pulzus látható és jobb felül 2-es pixelméretben (valójában 4-es.. :D ) a pontos idő. Mármint nem az edzés idő, hanem a Földi.
A telefon képernyőjén pedig a térkép, aktuális és átlag sebesség, megtett út quartett foglalja el a kijelzőt...(elnézést, jut eszembe egy vékony csík mutatja, hogy éppen melyik szakaszban vagyok (futás/séta))

:F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F

Szemfülesebb olvasóknak talán már megvan, hogy mi a problémám...
A többieknek egy kis adalék. A teló 3 km-enként bemondja, hogy megtettem újabb 3 km-t és épp ennyi a sebességem, ennyi ideje futok. És SNITT!! :Y WTF?!?!?!

- rossz pont! A telefon "mondhatná", hogy figyi, most épp 4 perc futás következik, vagy 2 perc gyaloglás. (Ahogy ezt a Runkeepernél megszoktam)
- rossz pont! A telefon "mondhatná", ha már a pulzusra megyünk rá, hogy most ennyi és ennyi között legyen már a pulzusod...(hisz ez az edzés lényege!)
- rossz pont! A karpánton lehetne egy vissza/előre számláló, idővonal stb, ami mutatja, hogy épp melyik szakaszban vagyok!
- rossz pont! A karpánt mutathatná az aktuális pulzus mellett, hogy melyik tartonmányban kellene most lennem.
- rossz pont! A karpánt mutathatná, hogy épp milyen sebességgel haladok és milyennel kellene az edzés adott szakaszában!
- rossz pont! A telefon "bemondhatná", hogy milyen sebességgel haladok és milyennel kellene az edzés adott szakaszában (Ahogyan azt a Runkeeper-től megszoktam)
- rossz pont! A karpánt jelezhetné rezgéssel, hogyha épp ütemváltás jön, az adott edzésen belül.
- rossz pont! A karpánt rezgéssel jelezhetné, ha épp nem az edzés szerinti (sebesség/pulzus) tartományban vagyok!

Szóval a fenti "tervhez" képest az alábbi eredmény született...

S, hogy a sok rossz pont mellé jöjjön valami jó is!

:F :F

- neten vettem így még 1 hétig visszavihetem... :C

Az információgyűjtés korát éljük! Minden eszköz, app, stb azért "okos", mert információt gyűjt a használójáról! Minél több okos eszközünk van, (telefon, óra, tv, hűtő, ház!!, stb..) annál teljesebb képet tudnak alkotni rólunk.
Jó, no para! Megvettem, beleegyeztem. De az Isten szerelmére! a fenti rossz pontok kiküszöbölése tényleg akkora programozói manőver lenne? Mert nem hinném.

Most nagyon elgondolkoztam azon, hogy Runkeeper/Runstatic vonalon megyek tovább egy azokkal kompatibilis eszközzel...Polar, Garmin, Fitbit... :(((

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#605) DeFranco válasza Cancer (#604) üzenetére


DeFranco
nagyúr

neked nem ez az óra és nem ez az app kell.

ez egy kétpálcás belépő félszerzet, sok mindenre jó egy kicsit. kazuároknak pont tökéletes.

neked meg egy céleszköz kell, célszoftverrel. vegyél azt szeritnem.

(#606) Cancer válasza DeFranco (#605) üzenetére


Cancer
senior tag

Azért szomorú a dolog, mert működhetne ez rendesen is. Készültem én már fel okoseszköz nélkül félmaratonra, csak most gondoltam újra lenyomom a Félmaratonmániát s, ha már van, gondoltam megtámogatom némi "okossággal" is. Arra nem számítottam, hogy Rutastic+iPhone+Apple watch fog kelleni hozzá...vagy Polar+polar flow... :(((

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#607) Cyborg válasza Cancer (#606) üzenetére


Cyborg
őstag

szerintem nézd meg a fitbitet, vagy peeblet is, azt mondják, hogy már azok is elég komoly cuccok, de azért nyomozd ki előtte, hogy jók-e neked, és kompatibilisek-e a runkeeperrel. Azok még olyan emberi ésszel felfogható árban vannak:)
Vagy cserélj appot :)

Vagy használod a runkeepert, amit eddig is, az adja a ritmust, az ütemet, csipog a váltásoknál, meg minden, a hb4-en meg csak indítasz egy sima futást, vagy edzést, és nézi a pulzusod :)

Sajnos nincs jobb ötletem, én nem futok, én azzal küzdök, hogy egyáltalán vmi féle futásra rávegyem magam, nemhogy intervallumozzak :D

[ Szerkesztve ]

(#608) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Most vettem egy feketét is.
80% volt amikor tőltőre dugtam, már egy órája tőlti és még mindig 80%-on van. Ez normális? Vagy lehet, hogy van valami gond?

(#609) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Most végzett.
Elég sokáig töltött fel 100%-ra 80%-ról.

(#610) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Most nézem már le is esett 90%-ra,ez nem semmi fél óra alatt 10%?

(#611) Black_Raven válasza gyuri2008 (#610) üzenetére


Black_Raven
veterán

Nekem 80%ról kb 5-10 perc alatt szokott feltölteni powerbankról.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#612) Skillet válasza Black_Raven (#611) üzenetére


Skillet
addikt

Szerintem adjunk még ennek időt. Közel sem biztos, hogy tényleg 80%-on volt. Hogy azt mutatta, az egy dolog. Majd egy lemerülés/töltés ciklus alatt kiderül. Enyém pl frissítés alatt leesett 10-20%-ot.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#613) beyruth82


beyruth82
veterán

Ma nekem csúnyán elmérte a dolgokat.23:56-kor aludtam el(ez így is volt) majd felkeltem 4:46-kor(ez is így volt) tettem vettem,levittem a kutyákat sétálni miegymás majd 6:19-kor visszafeküdtem és 7:51-kor ébredtem.Erre nézem és azt jelzi alvás 23:36-tól 7:51-ig és közte az a 4:46-6:19-ig egy felébredésnek érzékelte :DDD .Igaz az össz alvási időt jól számolja így is de akkor is durva hogy egy másfél órás aktív fentlétet éjszakai ébredésnek érzékel

[ Szerkesztve ]

(#614) Black_Raven válasza Skillet (#612) üzenetére


Black_Raven
veterán

Ilyen csiga gyorsaságú update mellett nem csoda.:D Persze nekem is jobban bírta 2-3 töltés után.
beyruth82: Nahát az alvás az csudajó. Amikor lefekszem az ágyra, rögtön alvásnak veszi ha tévét nézek, vagy csak fórumozok a telóval..

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#615) pusszycat válasza gyuri2008 (#608) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Legjobb ha usb csatin töltöd laptopról. Egy túl erős töltő hazavághatja a pici akkut. Nekem 50 ről 100 ra volt vagy 20 perc.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#616) Skillet válasza pusszycat (#615) üzenetére


Skillet
addikt

:N az óra döntő el, mennyit vesz fel. És szerintem 0-100-ra vagy 1.5 óra alatt tölt fel. 100mAh-ás az aksija? Még az usb (számítógép) 500 mAh-ás maximumát sem érheti el a töltés. Ha elérné, max 15 perc alatt feltolná az aksit usb-ről :C
Szóval, nagyjából tökéletesen mindegy, miről töltöd.
Talán 70-80mAh között vehet fel a töltőből a Band. De majd a többiek okosabbat mondanak.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#617) gyuri2008 válasza pusszycat (#615) üzenetére


gyuri2008
veterán

1 amperes tőltővel tőltöm, szerintem az nem gond.
A honor 7c telefonom tőltője.

(#618) Skillet


Skillet
addikt

Vettem egy utángyártott narancs színű szíjat, innen.
Nem vagyok tőle elájulva. A szín jó, a szilikon sem rossz, de pl a két csatlakozó pöcök nagyon nehezen és pontatlanul illeszkedik, így a gyári szíj pöckeit használtam. A másik a karmos szíj csúszka. Az sem jó, gondolom a mérete túl nagy, mert nem tartja meg rendesen a szíjat. Abból is inkább a gyárit használom, ami sokkal jobb, mint az utángyártott, de még mindig nem az igazi. Ezek szerint a szíj vastagsága sem ugyanakkora, vagy passz. Összességében el lehet vele lenni, egész jó színeket lehet beszerezni, de sokat nem szabad várni tőle.
Ha valaki tud másik elérhetőséget pontosabb szíjra, ne tartsa magában.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#619) beyruth82 válasza pusszycat (#615) üzenetére


beyruth82
veterán

Én mate 10 pro 4,5A-s töltőjével töltöm mióta megvan már hónapok óta és semmi baja a karkötőnek.

(#620) Gedeon31 válasza beyruth82 (#619) üzenetére


Gedeon31
addikt

A STB usb portján töltöm, amióta megvan az óra :)

(#621) Skillerz válasza Gedeon31 (#620) üzenetére


Skillerz
tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy a karkötő mennyi adatot tud tárolni bluetooth kapcsolat nélkül? Szóval ha alszok benne és megszakítom a kapcsolatot, akkor reggel tudja szinkronizálni a telefonnal az alvásom? Vagy egy 8 órás alvás túl sok információ?
Illetve a másik kérdésem, ha az intelligens ébresztést bekapcsolom, és megszakítom a bluetooth kapcsolatot estére, az ébresztés idejére az applikáció képes automatikusan visszakapcsolni a bluetooth-t, hogy ébresszen a karkötő?

battletag: bArney#2866 PSN ID: Nigma911

(#622) beyruth82 válasza Skillerz (#621) üzenetére


beyruth82
veterán

Tudja simán.Én is ki szoktam kapcsolni a bluetooth kapcsolatot telefonnal és mikor nap végén bekapcsolom akkor mindent szinkronizal rendesen.Ugyan ez éjszakára is igaz.12 órát is szinkronizál simán

(#623) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Samsung telefonnal használom A6+2018 felraktam a Huawei healt programot, de nem mutatja az alkalmazás a bejárt útvonalat.
Valaki tapasztalt már ilyet?
Az applikáción belül nincs GPS csatlakozási lehetőség.
A honor 7c telefonnal jól működött.

(#624) Cyborg válasza gyuri2008 (#623) üzenetére


Cyborg
őstag

Itt voltál Te is, mikor ezt átbeszéltük, ez azért van, mert, ha nem huawei, vagy honor készüléked van, akkor csak az appban indított edzésnél van térkép. Nem tudja használni a karperec más telefon gps-ét, csak saját márkás telefonokkal működik ez.

(#625) Cranberries válasza gyuri2008 (#609) üzenetére


Cranberries
aktív tag

Neken is az volt, hogy a dobozból kivéve 80%-on volt az töltöttség és elég lassan ment fel 100%-ra. Folyamatosan követem az akkumulátor töltöttségét és azt figyeltem meg, hogy mindig csak 10-zel osztható értékeket mutat, pl. 90, 80, 70, 60%-ot, 78-at, 64-et 53-at stb nem jelez ez nálatok is így van? Miért lehet ez?

(#626) pusszycat válasza Cranberries (#625) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mindenkinél így van. Ez már megvolt tárgyalva egyszer.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#627) DamianB válasza Cranberries (#625) üzenetére


DamianB
őstag

Feleslegesen pedig ne szed félkövére a szöveget. :U

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#628) Black_Raven válasza DamianB (#627) üzenetére


Black_Raven
veterán

Sztem, még egyszer fuss neki ennek a mondatnak.:D

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#629) Cranberries válasza DamianB (#627) üzenetére


Cranberries
aktív tag

Mert, mi lesz?
Ami neked feleslegesnek tűnik az nem biztos, hogy másnak is az.
Amúgy meg nagyon köszönöm a figyelmeztetést! ;)

[ Szerkesztve ]

(#630) pusszycat válasza Cranberries (#629) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

"Mert, mi lesz?"

Különben dühbe jövünk... :))

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#631) DamianB válasza Black_Raven (#628) üzenetére


DamianB
őstag

Nincs mentségem csak hogy reggel kelés után kómában írtam . :P

Nem lesz semmi nem vagyok gyerek . Amúgy se fenyegettelek .
Nem vagyok száj karatés szerda délelőtt megyek elvileg a margitszigetre ha meg akarsz találni .

Elmúlt időszakban ugyan azok a kérdések jönnek fel újra újra és mikor ugyan azt olvasod és még ki is emeli az már uncsi. Senki se olvas vissza.

Az akkumulátor kijelzés ilyen mindenkinek nincs ebben semmi furcsa dolog mi bandnel asszem még elnagyoltabb . Hogy konstruktív is legyek .

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#632) Skillet válasza DamianB (#631) üzenetére


Skillet
addikt

Mi band-nél sokkal pontosabb, nem elnagyoltabb. De szerintem pont semmi jelentősége sincsen. Nem szoktam nézni, hány %-on van. Ha szól, hogy kevés a kakaó, töltőre rakom.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#633) DamianB válasza Skillet (#632) üzenetére


DamianB
őstag

Lehet tévedek de ott 20% van a kijelzés nem ? Honor mintha pontosabb lenne .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#634) Cyborg válasza DamianB (#633) üzenetére


Cyborg
őstag

Igen, tévedsz, mert már a Mi Band 2 is 1%-os lépésekben jelezte az akksi százalékot.

(#635) DamianB válasza Cyborg (#634) üzenetére


DamianB
őstag

Mea culpa :R
Két évig használtam de mostanában már nem

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#636) zozor76


zozor76
tag

Üdv!
1 hete használom a Gearvitáról érkezett karkötőt, elvagyok vele, tetszik. 3 naponta kell tölteni, az SMS és hívásjelzés aktiv, meg az alvás/pulzusfigyelés. Csak arra nem jöttem még rá, hogy hívás/sms érkezéskor miért duplán jelezi az üzenetekben? Mi nincs jól beállítva?

(#637) celf válasza zozor76 (#636) üzenetére


celf
őstag

Nem tudtok olyan alternatívát, ami nem Huawei, és kb tudásban, árban hasonló?

(#638) beyruth82 válasza celf (#637) üzenetére


beyruth82
veterán

Mi band 3. Monochrom kijelzős ugyan de minden másban ugyan ezt tudja aksi ideje meg jobb sokkal.

(#639) Cyborg válasza celf (#637) üzenetére


Cyborg
őstag

Azt azért vedd számításba, hogy a Mi Band 3-nak napon szinte olvashatatlan a kijelzője, és macerás a töltése is, mindig szét kell szedni hozzá.
Nyilván nem tökéletes cucc a HB4, de ~8500-ért szerintem nincs ellenfele.

(#640) celf válasza Cyborg (#639) üzenetére


celf
őstag

Nem ~15k az Honor Band 4?
vagy online/kinai online shoprból való rendelésre gondolsz?

beyruth82: köszi a tippet.

Nekem az lenne a lényeg, h. a telefonos appról ne menjen biodata direktbe alami olyan helyre, ahol tutira kilóra eladják. Tudom, valószínű minden cég ezt csinálja, a Google, az Apple, a Samsung, stb. De a Huaweiről valahogy sokkal jobban tartok. De a Xiaomitól is. Kína az Kína.

[ Szerkesztve ]

(#641) DeFranco válasza celf (#640) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ezért szerintem ne keress alternatívát, tök mindegy hogy huawei vagy xiaomi.

(#642) celf


celf
őstag

Közben rákerestem a Mi Bandre és realizáltam, hogy ez meg Xiaomi, és szerkesztettem feljebb :D

Szóval akkor ezek a kínai brandek vannak csak, amik olcsók, és jók hardware-ben?

(#643) Cyborg válasza celf (#640) üzenetére


Cyborg
őstag

Igen, aliexpressről kb. ennyiért megkapod, az ár különbözet megéri azt a plusz két hét várakozási időt.

Ilyen elven semmit ne vegyél, mert az ájfon is továbbítja az adataid, uh nyugodtan vedd, ami tetszik, és ne agyalj ezen:-)

(#644) Skillet válasza beyruth82 (#638) üzenetére


Skillet
addikt

Honor Band 4 után senkinek sem ajánlanám a Mi Band 3-at :N

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#645) DamianB válasza Cyborg (#643) üzenetére


DamianB
őstag

Nem vagyok iPhone fan sose volt meg valószínűleg sose lesz.
De az iOS valóban telefonon tartja a személyes adataid siri elvileg offline is dolgozik és külön a hardveres védelem van az adatoknak ami Android telokon nincs. Pár részlet amit így hallottam biztonsági szakiktól persze nem azt mondták ők se hogy az iOS tökéletes biztonsági szempontból .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#646) beyruth82 válasza Skillet (#644) üzenetére


beyruth82
veterán

Jah csak írtam hogy funkcióban ugyan az kb a két kütyü.

(#647) Skillerz


Skillerz
tag

Járt már valaki úgy a közületek, hogy az éjszaka 0h 0m-t sikerült naplóznia a bandnek? Semmilyen beállítást nem változtattam, meglepődve ébredtem (engedélyezve van minden) 🙂

[ Szerkesztve ]

battletag: bArney#2866 PSN ID: Nigma911

(#648) Csabszeg95 válasza Skillerz (#647) üzenetére


Csabszeg95
újonc

Nekem ma és tegnap ugyan ezt csinálta. Pedig én is mindent ugyan úgy csináltam mint eddig. Nyomtam rajta egy restartot most, így a szundit már mérte az előbb, meglátjuk este is mérni fogja-e az alvást. :)

(#649) kmarci25 válasza Cyborg (#639) üzenetére


kmarci25
veterán

Azért ez az olvashatóság probléma sokat javult a band2 óta. A Mi band 2 tényleg láthatatlan napfényben, a 3 már sokkal jobb.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#650) Cyborg válasza kmarci25 (#649) üzenetére


Cyborg
őstag

Hát nem tudom, kollégának Mi Band 3 van, és kint a napfényben elég macerás leolvasni. A Mi Band 2-nél tényleg jobb, de még mindig sovány. Cserébe az üzemidő sokkal jobb Mi Band 3-nak, mint a HB4-nek, de szerintem kb. minden másban gyengébb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.