Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) gabor2007 válasza PociAti (#1349) üzenetére


gabor2007
csendes tag

Bízom benne, hogy egy szoftverfrissítés keretében mi is megkapjuk az új óra lapokat...egy kicsit jobban testre szabhatóvá válna.

(#1352) C_hris válasza gabor2007 (#1351) üzenetére


C_hris
tag

Én attól tartok, hogy ezt a feature-t az újhoz tartogatják különben már rég megcsinálták volna.

(#1353) kmarci25 válasza gabor2007 (#1351) üzenetére


kmarci25
veterán

Tutira nem kapjuk meg. Öngól lenne, azzal csökkentenék az új eladásait.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1354) Skillet


Skillet
addikt

Az 5-ös ITT 25.8$, nem vészes, sőt. Mostani árfolyamon nagyjából 7600 Ft. Szerintem már elég sokan rendeltünk innen HB4-eket, szóval maga az eladó megbízható.
Ami nekem nem tiszta még, hogy mi újság a régió mizériával? Ami ugye a HB4-nél megoldódott, de a HB5-nél van ezzel egyáltalán gond? Szerintem, ha nincsen, berendelek egyet.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1355) PociAti válasza Skillet (#1354) üzenetére


PociAti
senior tag

Ez az olcsóbb, NFC nélküli globál verzió. A termék adatlapján szerepel az angol, német, spanyol, stb. nyelv.

Készítettek 30 új számlapot, de nem sok praktikus és esztétikus van közötte.

(#1356) col válasza PociAti (#1355) üzenetére


col
addikt

Hát nagyon egykaptafára készültek ☹️ elég csiricsáré és nem nagyon bánom ha ezeket a 4-es nem kapja meg 😄 egyelőre nem érzek kényszert a váltásra, bőven jó nekem a 4-es. 👍

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#1357) Skillet válasza PociAti (#1355) üzenetére


Skillet
addikt

NFC-vel szerintem sokra nem megyünk amúgy sem, szóval idáig oké. Az meg, hogy van benne angol nyelv, egy dolog. A HB4 sem használta, ha a telefon az általa nem ismert nyelven üzemelt, olyankor kínait használt. Szóval itt ez a kérdés: milyen nyelvet használ a Band 5, ha a telefon a Band által nem ismert régiót használ? Kínai vagy angol? Ha angol, akkor berendelek egyet. De egyelőre nem találok róla biztos infót.
A számlapok nem igazán érdekelnek. Nekem elég annyi, hogy a régi gyári köztük van. Alsó sor, balról a 3.
Szerintem nincs belőle global meg nem global. Úgy tudom HB4-ből sincsen.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1358) PociAti válasza Skillet (#1357) üzenetére


PociAti
senior tag

De, a HB4-nél is a Global Version kifejezéssel szokták megjelölni azt, amelyik nem a kínai / ázsiai belpiacra készült. Valamint az NFC nem csak AliPay-re való.
És amit belinkeltél, az pont az európaiaknak is szánt verzió.

(#1359) Skillet válasza PociAti (#1358) üzenetére


Skillet
addikt

A Band-be épített NFC-t itthon mire tudnánk használni? Szerintem semmire!
Rendelek amúgy egyet, aztán majd kiderül, mit mutat.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1360) PociAti válasza Skillet (#1359) üzenetére


PociAti
senior tag

Gyorsabb párosításra, adat szinkronizálásra.
...jelenleg. De idővel pozitív irányba ez változhat.

[ Szerkesztve ]

(#1361) Skillet válasza PociAti (#1360) üzenetére


Skillet
addikt

Idővel... de ki tudja, mikor?! Majd a 10. generációnál, vagy még akkor sem :)
Majd ha tényleg jó lesz valamire, beszerzek egy NFC-set. Addig azt hiszem nem mozgat.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1362) pusszycat válasza Skillet (#1361) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Minek nfc-s karkötő, arra jobb a telefon szerintem.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#1363) RBJ válasza pusszycat (#1362) üzenetére


RBJ
addikt

pl karkötővel fizetni.
Na de nekem új nagyon a honor band 5 hír. Nem korai már az új modell színre lépése?
Még egy év se telt el jóformán.
Mivel tudna többet a skin eken kivül?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1364) Skillet válasza RBJ (#1363) üzenetére


Skillet
addikt

Jogos lenne, de nem tudsz vele fizetni, szóval amíg nem működik, engedjük el ezt az NFC dolgot.

Ha megjön, beszámolok!

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1365) PociAti válasza Skillet (#1364) üzenetére


PociAti
senior tag

Igazad van, engedjük el az NFC-t, amennyiben nem párosítod a karkötőt a telefonnal, nem küldesz át adatot, és nem számít ez mennyi idő alatt történik meg.

(#1366) guipapa válasza Skillet (#1359) üzenetére


guipapa
csendes tag

Én a HB4 szíjába barkácsoltam NTAG213 9mm-es NFC cimkét amit NFC Tools PRO-val programozgatok, számtalan feladatra.
Várom, hogy az 5-ös NFC chipje milyen tulajdonságokkal rendelkezik.

(#1367) #95763968


#95763968
törölt tag

Sziasztok!

Gondolkozom a Honor Band 4 (vagy 5) és a Mi Band 4 között...

Már rengeteg oldalt átolvastam, és valahol azt láttam, hogy vannak olyan funkciók, amikhez Huawei/Honor készülékkel kell rendelkezni? Erről tudtok mondani nekem valamit?

Illetve kérdezném, hogy automatikusan érzékeli a sport tevékenységeket, vagy kézzel kell elindítanom, hogy most épp bicajozni fogok, vagy futni, stb?

Van köztetek esetleg olyanm aki Mi Band 4-et váltott erre, vagy épp vissza?

Köszönöm szépen!

(#1368) pusszycat válasza #95763968 (#1367) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A mi band 4 épp hogy csak ideért tök új szóval nem hiszem hogy valaki váltogatta HB4-el. A mi band 4-et töltésnél mindig ki kell cibálni a szíjából nekem az felejtős.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#1369) SirRasor válasza #95763968 (#1367) üzenetére


SirRasor
őstag

1-2 héten belül megjön a Honor Band 4-em, 2-3 héten belül a Honor Band 5-öm (majd eladom a 4-et...szerintem fel se bontom) :D
Mi Band 4-et meg nyüstölöm és az eddigi tapasztalatok róla:
Alvásfigyelés pontatlan, rosszul érzékel stb, egyszóval fos.
Mi Fit app hozzá meg az egyik frissítés után kapott reklámot, de olyat, hogy lucky patcherrel se tudom kiszedni belőle és adaway se szűri ki. Illetve az app nekem egy összehányt gány érzetét kelti.
Felraktam tesztelni a Huawei Health-et tesztelni (lpést számolni elmegy, illetve fel tudom venni a mozgási tevékenységeket kézzel):
Szerintem sokkal ergonomikusabb a Huawei, mint a Mi Fit. Sok funkció kézre áll és úgy általában átgondoltnak tűnik. MIUI után nagy csalódás a Mi Fit; ennél többre is képesek a Xiaomi háza táján.

Szóval egyszerű a képlet:
1. ha jó appot akarsz, akkor Huawei
2. ha számít az alvásfigyelés, akkor Huawei
3. ha számít a nagyon pontos pulzusmérés egész nap, akkor csakis Honor Band5
4. ha az üzemidő számít, akkor ha fullon megy mindkettő, akkor 6-7 napig bírják, tehát nincs jelentősége

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#1370) RBJ


RBJ
addikt

Én megvárom a honor band 6 ot majd. ;]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1371) Dreimus válasza SirRasor (#1369) üzenetére


Dreimus
senior tag

Az üzemidő akkor 6-7 nap ha nincs aktiv pulzus meres es alvas figyeles es notifikacio kijelzes, kulonben a 3-5 napig birja.

(#1372) SirRasor válasza Dreimus (#1371) üzenetére


SirRasor
őstag

Neten ennyit találtam, de ha tényleg igaz ez, akkor az gáz.
Hátha BT nélkül tovább kihúzom. Napi 1-2 alkalommal akarom csak a telefonnal összeszinkronizálni (értesítések nem érdekelnek), hogy az edzés/alvásadatokat átdobja a telefonra.

Make Love not war!

(#1373) kmarci25 válasza RBJ (#1370) üzenetére


kmarci25
veterán

Igen, én is ezt találtam ki. Májusban vettem a HB4-et, most nem cserélem le, főleg, hogy ki vagyok vele békülve. Ha tényleg nyaranta hozzák az új modelleket, akkor pont jó lesz egy év múlva váltani. :K

SirRasor: nekem ugyan Band 2 volt, feleségemnek van 3, de már megbántam, hogy azt vettem neki még év elején. Tényleg a Mi Fit eléggé sz@rkupac, sokkal nehezebben kezelhető, mint a Health. Nálam a Band2 BT-je is jóval kisebb hatótávú volt, és random el is dobta a jelet. Ja, és hogy mókolni kell (a Band 3-nál), hogy az üzeneteknél, vagy hívónál magyar ékezetet írjon és ne kérdőjeleket, az meg a pont az i-re. Nem tudom, hogy ez a 4-nél hogy van, de amennyire olvastam ugyanígy.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1374) PociAti válasza SirRasor (#1372) üzenetére


PociAti
senior tag

Rendkívül egyszerű tölteni, csak rá kell helyezni a kengyelre. Heti kétszer, kb. egy film hosszáig a töltőn van, ennyi. Fél évnyi használat során soha nem éreztem, hogy kényelmetlen lenne a töltése. Eddig még egyszer se merült le 20% alá. (Persze szétszórt embereknél ez az egyszerű folyamat is probléma lehet.)

(#1375) gabor2007


gabor2007
csendes tag

Sziasztok!

Eddig mindig a Huawei appból indítottam edzéseket, az óráról maximum csak sétát a szabadban. Nem rég szert tettem egy szobabiciklire. Mivel a Healthben nincs szobabicikli edzés, az órán viszont van beépítve a mozgásformák közé, kipróbáltam az óráról indítva. Ekkor viszont mikor elérte a pulzusom a 120-at percenként, őrült rezgésbe kezdett az óra és figyelmeztetett, hogy magas a pulzusom (ez volt a cél) és csak ezt volt hajlandó mutatni, az edzés részleteit nem. Az lenne a kérdésem, hogy ez normális, illetve hogy ki lehet-e ezt kapcsolni? Mikor a telefonról indítom a futást 160-170-es pulzusnál sem csinál hasonlót....

(#1376) etooo válasza #95763968 (#1367) üzenetére


etooo
senior tag

Honor Band 4-et váltottam Mi Band 4-re, két hét utáni tapasztalataim:

HB4 pro:
-kinézet (szubjektív)
-szíj (szubjektív)
-töltés (nem kell kivenni a szíjból)
-értesítések kezelése (önmagában a MiFit gyenge ezen a téren, de egyéb appokkal ez javítható)

Kontra:
-akksi (HB4-et hetente töltöttem, MB4 jelenleg 14 nap után 46%-on áll ugyan olyan kihasználtsággal és beállításokkal, sőt, a MB4et még edzés monitorozásra is használom)
-témázhatóság
-zene vezérlés
-edzéskövetés (HB4 csak Huawei telefonokon használja automatikusan a telefon GPS-ét nyomonkövetésre, a MB4 a Samsungommal is simán megteszi ugyan ezt)

Alvás monitorozást nem használom, arról nem tudok nyilatkozni.

(#1377) #95763968 válasza etooo (#1376) üzenetére


#95763968
törölt tag

Köszönöm mindenkinek :)

A GPS tracking csak akkor érvényes, ha bandről akarja indítani az ember az adott edzést? De telefonról indítva, a Health appban ez már rendben van?

Bringázással esetleg próbálta vki? A Honor 5-nél írta, hogy az outdoor cycling is supported on Huawei EMUI 5.0 vagy felett, ezért kérdezem. Mert nem Huawei/Honor készülékem van.

(#1378) kmarci25 válasza #95763968 (#1377) üzenetére


kmarci25
veterán

etooo: az edzéskövetéses problémát nem értem... Annyiban igen, hogy csak akkor használja a telefon gps-ét, ha arról indítod az edzést. Igaz ez kellemetlen, de részemről áthidalható probléma. Ami ilyenkor jobban zavar, hogy a részleteket nem látom a karperecen (megtett táv, idő), csak a pulzust.
Magyar ékezet van az értesítéseknél (mókolás nélkül)?

Holdfény_: ha nem huawei/honor készüléket használsz, akkor a karperecen nem is lehet kültéri biciklizést választani, csak a Helath app-ból. Viszont szobabiciklit csak a karperecről lehet indítani, a telefonról nem. :DDD (Ugyanígy van a "sima" edzésnél is, ami a többi kategóriába nem sorolható be.)

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1379) col válasza kmarci25 (#1378) üzenetére


col
addikt

Nemcsak akkor indítja 😄 ha a telefonos program megy a háttérben akkor perecrol indítva is megy minden. Sőt iOS alatt automatikusan indítja a telefonos programot is.
A karperecen van több aktivitás nemcsak annyi amennyit írtál és nemcsak Huawei telefonnal megy igy.
Az ékezeteket teljesen jól kezeli.

[ Szerkesztve ]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#1380) kmarci25 válasza col (#1379) üzenetére


kmarci25
veterán

Te iPhone-on használod, ugye? Én androidon, nem emiu, nem huawei/honor telefonnal. A gps-t nem használja, ha a karperecről indítom pl. a futást, ha fut a Health, ha nem. (Nálam spec. folyamatosan ott van a háttérben.)
Telefonon indítható edzések: futás, séta, kerékpározás (kültéri), edzés (ez alatt a beépített futóprogramok vannak, tehát nem "szabad" edzés).
Karperecről indítható: outdoor run, indoor run, outdoor walk, indoor cycle, pool swin, free training (ez tényleg "szabad", tehát minden olyan kozgásforma, ami a fentiekbe nem illik).

Az ékezeteket a Mi Band 4-re kérdeztem.

A félreértések elkerülése végett: a HB4 itt van a csuklómon, most is. :K

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1381) col válasza kmarci25 (#1380) üzenetére


col
addikt

Igen azon használjuk. Valóban másként működik iOS és android alatt.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#1382) #95763968 válasza kmarci25 (#1378) üzenetére


#95763968
törölt tag

Köszönöm. Akkor, ha jól értem, ha nem "H" telefonom van, hanem más Android, akkor is minden sporttevékenységet elérek, csak maximum nem az óráról, hanem a Health appból indítom. Mondjuk a kültériek közül csak a bringa nem adott karperecről indítva, ha jól értem, hanem csak a séta és futás. Tehát az egyetlen veszteségem csak az lehet, hogy a kamerát nem tudom elind

Tegnap amúgy mindenféle aktivitásmérővel kiprobaltam a Health appot sétára, nagyon tetszett, csak az auto pause hiányzik, ami miFitben van, de ahogy elindul a térkép, az echte ugyanaz csak az egyikbe pasi, a másikba csaj magyaráz. Ja, és rögtön bekerül Gugli Fitbe, míg MiFit nem küldi át az adatokat.

(#1383) kmarci25 válasza #95763968 (#1382) üzenetére


kmarci25
veterán

Igen, jól érted. Illetve, ha a gps-t is akarod használni, akkor a telefonról kell indítani az edzést. (Ha nincs gps, akkor is becsül távolságadatot, de erősen fölélő, túl sokat becsül. Nekem futáskor 95-100 cm a lépéstáv, mikor gps nélkül mentem, akkor 105-110 közé tette.) Igen, az autupause jó lenne néha, de ez ilyen. És harmadjára is igen, pár perc és megjelenik a Google fit-ben is.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1384) etooo válasza kmarci25 (#1378) üzenetére


etooo
senior tag

Igen, erre értettem az edzéskövetéses dolgot, hogy nem kell elővenni a telefont, hanem az óráról is kényelmesen lehet indítani, és már megy is a pontos, GPS-es mérés.
Egyébként MB4-en az elérhető edzések (az óráról indítva): futás, futópad, kültéri bicikli, sétálás, úszás, "egyéb".
Edzés közben pedig mutatja az órát, az eltelt időt, a megtett távolságot, a sebességet, és az aktuális pulzust.

Ékezetek: Mi Fit-et használva értesítésre ű, ő, ö betű helyett csak négyzet van, a többi karaktert ismeri.
Mi Band Tools-t használva pedig az ékezetes karaktereket átalakítja (ű->u, ő->o, stb.).

(#1385) kmarci25 válasza etooo (#1384) üzenetére


kmarci25
veterán

Hmmm, a Mi Band 4 edzés funkciója, akkor ezek szerint jobban használható, legalábbis nekem hiányoznak a HB4-ről ezek az infók, amikor telefonról indítok edzést. A telefont egy zipzáras kis táskában tartom futás közben (ha épp rábírom magam venni a futásra :B ), nem egyszerű csak úgy elővenni, pedig néha szívesen rápillantanék, hogy hogy állok.

Ékezetek: Mi Fit-et használva értesítésre ű, ő, ö betű helyett csak négyzet van, a többi karaktert ismeri.
Ez szerintem egy óriási blama... :((( Nem is értem a Xiaomi-t. Nem értek hozzá, de nem gondolom, hogy az ékezetes karakterek kijelzése olyan óriási truváj lenne. Oké, hogy léteznek más appok is, meg módszerek, amivel megoldható, de akkor is, nehogy már egy ekkora gyártó ne tudja ezt megoldani...

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1386) Skillet válasza PociAti (#1365) üzenetére


Skillet
addikt

Majd kiderül, ebből mit is veszek észre, mint különbség. Már úton van a HB5. Beszámolok, ha megjött.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1387) k.zozo. válasza Skillet (#1386) üzenetére


k.zozo.
tag

Kíváncsi leszek, ha a telefon magyar nyelven van akkor a Band 5 kínai lesz, vagy angol mint a Band 4. Ezért az egyért nem merem még berendelni.

(#1388) k.zozo.


k.zozo.
tag

Ha healt appból indítom pl. a kültéri kerékpározást és megállok valahol akkor tudom az óráról pause-olni és utána folytatni, vagy csak az appból lehet?

(#1389) kmarci25 válasza k.zozo. (#1388) üzenetére


kmarci25
veterán

Ha az appból indítasz edzést, akkor csak az appból lehet pause-olni is. Ha a kareperecről indítod, akkor lehet a karperecről. (Megtévesztő egyébként, mert ha az appból indítasz edzést, akkor a karperec a pulzust mutatja folyamatosan. Ha ekkor hosszan érinted meg a kijelzőt, akkor felajánlja a leállítást, de ez a pulzusmérésre vonatkozik, nem magára az edzéskövetésre.)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1390) Skillet válasza k.zozo. (#1387) üzenetére


Skillet
addikt

Én is kíváncsi vagyok :B pár hét és kiderül.
Baromi olcsó volt, nem igazán gondolom rizikónak.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1391) #95763968 válasza kmarci25 (#1389) üzenetére


#95763968
törölt tag

Akkor jól értem e? Ha az appból indítom az edzést (pl kinti bringa), akkor az óra CSAK a pulzust méri, tehát semmi mást, nem látom mennyit tekertem, az órán magán? Azaz, ha kikapcsolnám a karkötőt, akkor csak az aktuális pulzusról maradnék le, az app dolgozik: a megtett táv, idő az a telefonom GPS-e alapján kalibrálódik majd. De ugyanúgy a telefon GPS alapján adja az adatokat, ha valaki kültéren fut vagy sétál, amit meg óráról lehet indítani? Tehát az óra akkor itt csak egy távirányító és/vagy kijelző, egy kényelmi funkció, ami Max ha arról indíthatok valamit, akkor kijelzi a megtett távot és időt vagy kilométert is meg a pulzust, ha nem onnan, akkor csak a pulzust. Úgyhogy jelenleg perec nélkül használva az appot is ugyanazokat az adatokat fogja mérni, csak ha akarom, kapok hozzá pulzust is? Köszönöm a felvilágosítást :DDD

(#1392) Oposszum


Oposszum
tag

Mivel a 4 is megkapta a fényképező távirányító funkciót, nem sok értelme van valtani az 5re.

[ Szerkesztve ]

(#1393) V.Stryker válasza Oposszum (#1392) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hol kapta meg?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1394) Blac1 válasza V.Stryker (#1393) üzenetére


Blac1
aktív tag

Erre én is kíváncsi lennék

(#1395) Skillerz válasza V.Stryker (#1393) üzenetére


Skillerz
tag

Emui-s telefonokon (honor és huawei) működik.

battletag: bArney#2866 PSN ID: Nigma911

(#1396) #95763968


#95763968
törölt tag

Sziasztok! Értesítéseket rendben kezeli, magyar ékezetek rendben megjelennek?

Illetve esetleg erre valaki: [link]

Köszönöm! :R

(#1397) col válasza #95763968 (#1396) üzenetére


col
addikt

Az üzenetek hibátlanul és magyar karakterekkel jelennek meg.
Az edzés indítás leállítás, stb nálunk rendben van (IOS-t, Iphone-t használunk).

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#1398) El Gringo


El Gringo
senior tag

Üdv! Polar H10 pulzusértékeit ki lehet tenni a pánt kijelzőjére? Tök mindegy, milyen appon keresztül, mert a telefon is ott lenne. Endomondóval megoldottam, hogy Wear okosórán megjelenjen, de Wearre ugye van Endomondo app.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#1399) gabor2007 válasza Skillerz (#1395) üzenetére


gabor2007
csendes tag

Valószínű, hogy csak 8.0.0 -ás Android és EMUI verziószám felett, mert nekem sajnos nem működik.

(#1400) #32577792


#32577792
törölt tag

Üdv
Ez a készülék támogatja az gugli asszisztenst? Ami nekem fontos lenne, hogy tudjak hangalapú tárcsázást indítani róla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.