Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) hallerlaller válasza agabe (#584) üzenetére


hallerlaller
addikt

Ezt találtam, gyors, szintén tud flash-t + faja gesztusok itt is:

Maxthon Android Web Browser

#699

na ez jó hír, össze lehetne dobni egy 1.hsz-t az infókból lassan.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#702) mycso válasza mycso (#697) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

4.1-es JB volt rajta, ahogy bekapcsoltam frissült is 4.1.1-re.
Eddigi gyors tapasztalatok: szép, jó, gyors és nagyon minőségi érzése van az embernek, kézbe véve. A kijelzője is nagyon szépnek tűnik. (van mellette egy p6200, p7500 és i9300 is viszonyításnak)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#703) agabe válasza mycso (#702) üzenetére


agabe
addikt

azér az I9300 sem ronda ;) ... I9100 -nál szebb az tuti.

(#704) sdd2 válasza mycso (#702) üzenetére


sdd2
veterán

Várom még a véleményed meg bárkijét akinek van. :)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#705) agabe válasza agabe (#699) üzenetére


agabe
addikt

Ujabb probalkozas utan megadta a 25 dolcsit amit google playen lehet elkolteni....ez jo, de ekozben felmerult bennem, hogy ha vpn beallitasokkal i tudja milyen szerveren keresztul mennek az adatok (kartyaadatok is pl.) akkor azt siman felhasznalhatjak ha van mogotte esetleg olyan szandek is, igy nagy hirtelen nem tudom mi legyen a modszerrel, mert ha ajanljuk, es valakinek leszedik a penzet az gaz :S

(#706) eami válasza agabe (#705) üzenetére


eami
addikt

én biztos hogy nem jelentkeznék be sehova se egy ismeretlen proxyn keresztül...

(#707) Karaya válasza agabe (#705) üzenetére


Karaya
tag

Mit csináltál másképp?
Nekem sehogy sem akarja. Vpn megy, minden us tartalmat látok, de mindig azt mondja "add a creditcard to get $25". Már a 3.at adtam hozzá, mind elfogadta, de nuku 25 dodo...

(#708) agabe válasza eami (#706) üzenetére


agabe
addikt

ja igen...a legjobb valami korlátozott értékű webkártyával regisztrálni (pl. 21 EUR-ért lehet 20 EUR-os feltöltött egyenleget kapni amit elkölthetsz utána), és azzal nem lehet gond.

(#707) Karaya :
Igazából az volt, hogy újra rootoltam, de nem ez lehetett a megoldás, hanem, hogy ekkor teljes alaphelyzetbe visszaállt minden, és úgy adtam hozzá a google accountot ( azaz próbáld meg onnan, hogy gyári visszaállítást csinálsz), ekkor nem is a walletben kérdezte a kártyaadatokat, hanem külön részen, és a 25dolcsi sem a walletben, hanem akkor látszik ha vásárolni akarsz valamit, és kiírja, hogy annyi van (meg küldenek egy mailt amiben gratulálnak, és köszönik, meg nesze a 25 dollár)
Egszóval teljes gyári visszaállítás után kell csinálni, és akkor működik.
Ha valamiért nem, akkor újra vissza kell állítani addig amíg nem sikerül ...most csak ezt tudom legjobb megoldásnak.

[ Szerkesztve ]

(#709) eami válasza agabe (#708) üzenetére


eami
addikt

és megéri ez a sok macara $25ért?:)

(#710) agabe válasza eami (#709) üzenetére


agabe
addikt

nem a pénz a lényeg...hanem az újdonság. nomeg megnéztem a transformers 3-at rajta...letölthető sok zene ingyen (meg pár könyv és magazin is, de az nem lételemem:) ) ...csak Titanium backup pro-t meg kell vásárolni (ha még nincs meg), és a nem látszó progikat (google movies, books, magazines...stb) fel kell oldani a fagyasztásból, és legalább látom mi az ami itthon még nem elérhető (egész jó dolgok vannak filmeknél, és megvásárlása sem olyan drága, a 30 napos bérlés meg olcsóbb...) ténylegesen ez az a tartalomszolgáltatás amire ez nagyon jó
A filmekből a megvásároltat le is lehet tölteni a készülékre, és utána kimásolni, bár azután még nem foglalkoztam vele, hogy máshol le tudom -e játszani, mert lehet rajta valami digitális védelem ami nem engedi más eszközzel megnyitni...de van most pl. egy 2,8giga méretű file-om pc-n is ami elvileg a transformers 3 ... játéknak jó :DD, ha meg sikerül majd előcsalni a filmet (biztos megoldották már, csak enyire ebbe még nem mélyedtem bele) akkor az is jó poén...ez játék leginkább és nem a spórolás a cél vele.

(#711) Cyrin


Cyrin
addikt

most olvastam a phonearena review-t, kicsit vicces volt ez:

(#712) agabe válasza Cyrin (#711) üzenetére


agabe
addikt

Hmmm... nem vagom pontosan mire gondolsz.

(#713) jerry311 válasza Cyrin (#711) üzenetére


jerry311
nagyúr

Kutya legyek ha ertem mit akarsz... :F

(#714) z0d1AK válasza agabe (#712) üzenetére


z0d1AK
veterán

Arra gondol, hogy a Jelly Bean felhasználó felülete kb dupla annyi tartalommal bír, mint az iOS.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#715) agabe válasza z0d1AK (#714) üzenetére


agabe
addikt

Lehet, de ez a korabbi android valtozatokra is ugyanugy igaz volt...ebben mar nagyon regota jobb az android, de ios-nek is vannak erossegei , es a kulonbseg azokban is csokken egyre inkabb...majd ha kijon egy uj verzio akkor tuti alakitanak benne valamit.

[ Szerkesztve ]

(#716) z0d1AK válasza agabe (#715) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igazából én widgeteket is nagyon minimális mennyiségben használok Android alatt. Ebből a szempontból talán mindegy is nálam, hogy most Android, vagy iOS felület.
Amiben pl nálam jobb az Android az iOS-nél, hogy a beállításokat kényelmesebben ellehet érni. Ellenben viszont a multitasking véleményem szerint jelentősen jobb az iOS-ben.
Na meg amit hiányolok iOS után az Androidból: mulitouch gesztusok. Nagyjából a nagyítás egyedül ami elérhető, ellenben iPaden számos hasznos funkció érhető el ha több ujjamat is használom.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#717) DonDennis válasza z0d1AK (#716) üzenetére


DonDennis
senior tag

Én telefonon iOS-t használok és oda szerintem parádé mert nem vagyok az a telefon buzerátor hogy egész nap nézegessem meg hogy mennyi cpu-t használ és diagramok stb stb de tabon nekem túl telefonos az ipad. Olyan nagy kijelzőn nekem kevés az amit nyújtani tud az iOS ezért se szeretem a ipad-t. Tehát szerintem telefonba iOS-s tabon droid a minta.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#718) z0d1AK válasza DonDennis (#717) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igazából ízlések és pofonok. Én telefonnak Windows Phone-t használok, ami ugye meg puritanabb az iOS-nél.
Tabletnel szeretem az iPadet, mert majdnem minden egy helyen van és elérhető (kivéve a beállítások), de mellette Androidot is ugyan ugy használok. Pont ezért jön a Nexus 7, amit útközben használok majd. :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#719) berik899


berik899
tag

Ha Magyarországon is lehet majd kapni a Nexus 7-et akkor macera nélkül levásárolható lesz a playen mondjuk egy Angliából vagy Szlovákiából hozott készüléken a 25 $?
Amúgy én is Szlovákiából szeretném majd hozatni, de ott nincs imerősöm nem tudjátok onnan majd lehet rendelni hozzánk?

(#720) z0d1AK válasza berik899 (#719) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem hiszem, hogy elérhető lesz a 25 dollár, hasonlóan a Google legtöbb szolgáltatásához :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#721) agabe válasza berik899 (#719) üzenetére


agabe
addikt

Ha addig meg lesz ez az akcio, akkor megoldhato. Azzal a megoldassal amit korabban mas is, aztan en is linkeltem mukodik, es minden itthon nem elerheto szolgaltatas is kiprobalhato, a 25dolcsi meg azutan normal itthoni beallitasokkal a google play-en elkoltheto barmilyen fizetos progira.
Annyi kiegeszites fontos, hogy kell hozza egy webes kartya, vagy esetleg egy fake adatgeneratorral krealt kartyaszam amit el is fogad, mert egy vpn halozaton atfuto adatok kozott nem adnam meg a sajat kartyam igazi adatait, hiszen ha azt loggoljak, azutan a kattyaszammal + cvv koddal barmit tudnak vasaroli a neten.

[ Szerkesztve ]

(#722) Cyrin


Cyrin
addikt

nem mintha mérvadó lenne, de:
index cikk:
"Én iPad-tulajként azt vettem észre magamon pár nap után, hogy szívesebben nyúlok a Nexushoz, még otthon a kanapén terpeszkedve is, hát még kimozdulva a lakásból, amikor a 7 hüvelykes méret előnye, a kényelmes hordozhatóság igazán kijön. És nem elég, hogy olcsó, még hipszterkedni is lehet vele, hiszen az Apple ma már olyan visszataszítóan mainstream. "

(#723) jerry311 válasza Cyrin (#722) üzenetére


jerry311
nagyúr

3G-t neha hianyolom rola, de szepen dolgozik BT thetheringgel telefonrol, szoval megsem olyan hudenagy problema. :))

(#724) eami válasza jerry311 (#723) üzenetére


eami
addikt

ha van rá lehetőséged akkor inkább a wifi tetheringet ajánlom, az kevésbé eszi a teló akksiját :)

(#725) DonDennis válasza Cyrin (#722) üzenetére


DonDennis
senior tag

Mért ne lenne mérvadó? Az átlag embernek teljesen jó cikk nem mindenki igényli az összehasonlító táblázatokat és teszteket orrvérzésig. Akinek csak kevés ideje van pont jó cikk és a konklúziója ugyan az mint a PH-nak. Kiváló tablet főleg ennyi pénzért. Inkább örülni kéne hogy egy ilyen elterjedt oldal mint az index.hu is foglalkozik ezzel a tabal ráadásul főoldalon föcikként!!!!!

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#726) Cyrin válasza DonDennis (#725) üzenetére


Cyrin
addikt

úgy általában nem mérvadó, mivel jellemzően bulváros hülyeségeket szoktak írni az ilyen tesztekben.
De ez viszonylag korrekt lett...

(#727) z0d1AK válasza Cyrin (#726) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nekem is tetszett, bar ez bemutato, nem teszt. :)
Kivancsi vagyok, Toth Balazs mekkora hulyesegeket irt volna....

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#728) agabe válasza matteo_szg (#663) üzenetére


agabe
addikt

Az arral kapcsolatban esetleg nincs valami info lehetseges valtozasrol ? A bejelentett 90ezer a 16gigas valtozatert igencsak soknak tunik, mar akkor is ha csak szomszedos szlovakiat nezzuk ahol most elorendelve (es atszamitva ) 70ezernel is olcsobbra jon ki....meg ha 300ft lesz is az euro, es a magasabb afaval szamolunk akkor sem szabadna 80ezernel tobbnek lennie (a netto arak feltetelezem ugyanaz lesz itt is mint szlovakiaban)...nem lehet errol valamit megtudni az illetekes osztalytol? Vagy esetleg itthon nem lesz elorendelheto? (Ha mar a szomszedban az asus oldalan is megteheto, akkor itthon sem lenne kivitelezhetetlen)/
Egyik rokonnak tetszik, de indenkeppen itthon akarja megvenni, en meg epp azon vagyok, hogy lebeszeljem a tulzott elorejelzett ar miatt.

(#729) #34577664 válasza eami (#724) üzenetére


#34577664
törölt tag

Ezt honnan veszed?
Én pl. pont fordítva tudom. (vagyis a BT kevesebbet fogyaszt, mint a WiFi)
Ha van valami megbízható forrásod, szívesen utánaolvasnék.

(#730) eami válasza #34577664 (#729) üzenetére


eami
addikt

olvastam is valahol hogy BT3.0 alatt bizony sokat eszik (bár ha jól hiszem akkor az újabb wifi chipek még kevesebbet esznek), amúgy meg saját tapasztalat. Wifivel sokkal tovább elketyeg mint BT-n. Igaz már rég osztottam BT-n netet, de a karórám folyamatosan össze van kapcsolva rajta keresztül a telefonnal és a fogyasztásmérés alapján a wifi messze kevésbé eszi az akksit mint az órával való kapcsolat.

(#731) FeRkE válasza eami (#730) üzenetére


FeRkE
őstag

Milyen karórád van ? :)

(#732) z0d1AK válasza agabe (#728) üzenetére


z0d1AK
veterán

Hivatalos ár a megjelenés elottig nem igazán várható. A nagy árkülönbözet annak is betudható, hogy a szlovákoknál már euró van, igy ott a hivatalos európai áron jelenik meg 249 euróért, mint a többi országban.
Amúgy az ASUS Shopban nincsenek tableteken, notebookok, aminek többek között az is az oka, hogy azt is Szlovákiából csinálják. Kiegészítőknél nincs gond ezzel, de a notebookoknál, tabletnél a lokalizáció problémás lehet, csak egy termeket külön meg nem fognak tolni valószínűleg, mert az a magyar ASUS helyzetét rontaná.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#733) agabe válasza z0d1AK (#732) üzenetére


agabe
addikt

Ha valoban lesz ekkora arkulonbseg, akkor mi ertelme lesz itthon venni (foleg ha szlovakia nagyon nincs messze)? Raadasul ott 24ho garit ad az asus-shop.sk
Rokonnak nem itthoni vetelt fogok javasolni asszem.

(#734) eami válasza agabe (#733) üzenetére


eami
addikt

sajnos ez szinte majdnem minden kütyüre igaz már... külföldön olcsóbb, aki bátrabb jobban jár :/

(#735) agabe válasza eami (#734) üzenetére


agabe
addikt

Meg batornak sem kell lenni Szlovakiahoz...igazan kozel van, es a hatar nagy resze mellett mindenki beszel magyarul ha esetleg a Szlovak nem menne.

(#736) z0d1AK válasza agabe (#733) üzenetére


z0d1AK
veterán

Azert, mert te ezt tudod, más nem biztos, hogy igy van vele.
Illetve pillanatnyilag még a garancia sem tisztázott ugyebár, igy ha holnap azt mondjak, hogy csak országon belül él a gari, Debrecenből küldözgethetnem a tabletet

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#737) berik899 válasza z0d1AK (#736) üzenetére


berik899
tag

holnap lesz valami új információ?

(#738) agabe válasza z0d1AK (#736) üzenetére


agabe
addikt

Garit mas helyeken mar jeleztek, hogy elfogadjak (mint ahogy minden eddigi laptopjukra, tabletukre)...furcsa lenne, ha pont magyarorszagon diszkriminalnak a kulfoldon beszerzett asus tabletek egyetlen tipusat.
Igaz nem mindenknek van kozel Szlovakia, szoval ez esetben a beszerzes maga sem lenne olyan egyszeru/olcso.

(#737) berik89:
szerintem csak altalanossagban beszelt, nem konkretan holnaprol.

[ Szerkesztve ]

(#739) assemble válasza #34577664 (#729) üzenetére


assemble
addikt

Alapvetoen a BT kevesebbet eszik a WiFinel de sokkal kisebb is a hatotava es sebessege is. Ez volt legalabb is regen, a 3.0, 4.0 BT-rol nem tudok nyilatkozni de ketlem hogy annyival tobbet fogyasztananak, ujabb szabvany letere inkabb kevesebbett illene.

Viszont net tethering szempontjabol szerintem viszonylag elhanyagolhato akarmelyikrol is van szo, mert a 3G (es foleg HSPA) fogyasztasa sokszorosa akar a wifi-nek, akar a bt-nek.

(#740) Peddy789


Peddy789
őstag

olyan elkeserítő a 90ezres ár.. nézegettem indexen a cikket egészen megtetszett a dolog, 60ezer nem kevés pénz de ennyit még tudtam volna költeni rá, viszont 90%?! ez mégse +10k hanem + 1/3.. amihez hozzávesszük hogy nálunk alapból sokkal rosszabbul használható a készülék, mert nincs konkrét magyar nyelvű támogatottság a hang felismerésnél, ami nekem mondjuk számítana, +ebook meg emagazin (vagy mi) is gondolom 0hoz közeli a támogatottság magyarra, vagy csak túl drága ahoz hogy az átlagember rendsuzeresen vehessen rá tartalmakat...

Drágában akarják ránkverni a cuccot, amit alapból nem is ide terveztek.. szép..

(#741) eami válasza Peddy789 (#740) üzenetére


eami
addikt

szerintem már többször is leírták itt, hogy sajnos amire ideér addigra ennyibe kerül. Talán egy dolgot nem említett még senki, ha jól hiszem akkor erre a 8GBos háttérre is kell jogdíjat fizetni, ami ugyan nem tudom mennyi, de bizonyára az is dob az áron....

amúgy meg, mint ahogy pár hozzászólással korábban meg lett állapítva, meg lehet rendelni külföldről...

#731: SE MBW-150 ME

[ Szerkesztve ]

(#742) Kobe válasza eami (#741) üzenetére


Kobe
veterán

Es a kulfold mit takar ? Van mar valami info arrol, hogy melyik orszagbol behozottat lehet majd korlatozasok nelkul hasznalni, gariztatni? En inkabb angliabol, nemetorszagbol rendelnem, szlovakiabol meg kutyakajat se szivesen...

[ Szerkesztve ]

(#743) L4mie válasza Cyrin (#726) üzenetére


L4mie
veterán

Hancu azért "régebbi" motorosnak mondható. Gyanús, hogy ért is hozzá, mivel büdöskocka :C :P
Persze azért rajta van a hatásvadász hangnem is a cikken.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#745) agabe válasza Kobe (#742) üzenetére


agabe
addikt

6-7 poszttal korabban volt sokadjara irva, hogy meg semmi sem biztos a garival kapcsolatban. Ha lesz hivatalos info, akkor ide beirjak.
Kulfold: Anglia, Usa. Jelenleg csak ott erheto el, bar biztos kaphato ebay-en is valahonnan, de ott dragabb.
Nem Eu-s beszerzesnel konnyen lehet, hogy dobnak meg ra vamot meg afat ha nem szemelyesen hozza be valaki, igy jeleneleg (szeptember kozepeig kb) leginkabb Anglia lehet ahonnan beszerezheto (le van irva korabban hogyan mukodik ha meg ismeros sincs aki atvenne ott Angliaban, es tovabbkuldene haza).
Szeptember kozepetol varhato itthon is elerhetosege, de itthon, es a kozeli orszagokban csak a 16gigas valtozatot fogjak adni, valamint az itthoni elorejelzett ar kicsit magasnak tunik (90ezer) ha csupan az euros arakat nezzuk.

(#746) lmisi válasza Peddy789 (#740) üzenetére


lmisi
senior tag

Néhány napja szerepel a hírekben a magyar nyelvű guglis hangfelismerés megjelenése.
Nekem konkrétan megy a defy-on.
Regisztrálhatsz swipe betara ott is van magyar hangfelismerés, talán még jobb is mint guglis.
Sőt indexes cikk emliti is nexus7-en a magyar hang felismerést.
Minden androidos eszközön 2.2-től megy a magyar hangfelismerés.

(#747) agabe válasza lmisi (#746) üzenetére


agabe
addikt

A google-osat meg nem probaltam, swype beta meg JB-n kicsit bugosan mukodik ( nem is a hangfelismeres, hanem a billentyuzet resze)...bar beta, szoval vegleges verzio lehet jo. a a google-t most kipróbálom....nem is rossz, bar tobbet teveszt mint a swype, irasjeleket nem használ nagyon...de azert mar mukodik ;)

[ Szerkesztve ]

(#748) matteo_szg válasza agabe (#728) üzenetére


matteo_szg
őstag

Felhívnám mindenki figyelmét arra, hogy a bruttó 89 900 Ft-os ár egy ajánlott ár kifejezetten retail boltok számára. Elképzelhető, hogy egyes helyeken ennél olcsóbb lesz a Nexus 7.

jupiiii

(#749) Kobe válasza agabe (#745) üzenetére


Kobe
veterán

Ezeket vagom. En leginkabb usabol hozatnek ismerossel, a bibi az hogy a legtobb gyarto a tengerentuli termekeire idehaza nem vallal honosithato garanciat.

Mondjuk ahhoz is pofa kell hogy az uszkve 60 ezres cuccot idehaza 90 ert adjak amikor az euro es dollar kozott 12 szazalek difi van most kb, es sltalaban a tobblet szallitasi ktget es hasznot a dollarban megadott ar eurositasa altalaban fedezi - 250 dodo - lesz belole 250 eur ami kb 69 e huf...

Logitech pl minden europai cuccot szervizel itt - nemet, angol, cseh, tokmindegy, de az amcsi cuccokkal elhajtanak.

[ Szerkesztve ]

(#750) matteo_szg válasza Kobe (#749) üzenetére


matteo_szg
őstag

Huszadjára futunk neki legalább ennek az ár kérdésnek, szerintem most már tényleg felesleges ezen rágódni. Akinek nem felel meg a hazai ajánlott ár, megrendeli máshonnan, az EU-n belül várhatóan a garanciával sem lesz gond.

Mindenki tudja, hogy sokkal egyszerűbb lenne a helyzet, ha a Google vagy az ASUS közvetlenül értékesítene itthon tableteket. Nos, ez nem így van, tehát a cuccok átmennek a szokásos kereskedői láncon.

jupiiii

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.