Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) assemble válasza agabe (#350) üzenetére


assemble
addikt

A skype bezáródáshoz: ez általánosan minden Android-on így van: ha a multitask gombot megnyomod (amikor előjön a programok előnézeti képe), ott a legutóbb használt programok jelennek meg, nem feltétlenül az éppen futó programok, és ha valamelyiket el"swipe"-olod, akkor nem feltétlen záródik attól még be.
Ha a ténylegesen futó programokat akarod látni, akkor settings/apps/running-ra kell menni, erre ki is tehetsz egy shortcut-ot homescreen-re hogy egyszerűbb legyen, de néhány esettől eltekintve általában nincs szükség a programok manuális bezárogatására, ettől persze kivétel ha a skype-ba nem akarsz bejelentkezve maradni, de arra amúgy egyszerűbb megoldás ha a programon belül simán kijelentkezel szerintem. :)

(#352) agabe válasza assemble (#351) üzenetére


agabe
addikt

csak meglepett, mert azt hittem a swipe-os módszer teljesen kilövi JB alatt, de a háttérben futókat ezek szerint ott sem.

(#353) assemble


assemble
addikt

Akit fólia érdekel: Itt van most 75%-os kupon ha 2-t rendel legalább az ember: Coupon Code: Xtreme75
És alapból is van rajtuk 50%, így az alapból 15 dolcsis árból lesz darabonkénti 1.875 lesz, ami nem rossz. :)

Elvileg viszonylag vastagabb, szívósabb fajta védő, ami az egész előlapját elfedi. Szállítanak Magyarországra is $3.78-ért rendelésenként.
Rendeltem most 2-t, lesz még egy idő amíg ideér szerintem, még meglátom hogy tartaléknak tartom-e meg a másodikat, de az is lehet hogy eladom valakinek (akár itt ha kell valakinek) arányosan kb arányosan annyiért amennyibe nekem került

(#354) hallerlaller válasza agabe (#350) üzenetére


hallerlaller
addikt

nem csak akkor jár a pluszpénz ha a kártyádat is hozzáadod a fiókodhoz?

ma ért ide az enyém,kicsit kalandosan,de végre itt:

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#355) hallerlaller válasza hallerlaller (#354) üzenetére


hallerlaller
addikt

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#356) Skynet258 válasza hallerlaller (#355) üzenetére


Skynet258
veterán

Szép gyűjtemény! :K

https://geekpulse.hu

(#357) assemble válasza hallerlaller (#355) üzenetére


assemble
addikt

Ezt mind most rendelted? Minek neked 2 Galaxy Nexus? :)
Amúgy grat, az enyémet csak hétfőn adták fel, remélhetőleg a héten azért ideér még.

(#358) hallerlaller válasza Skynet258 (#356) üzenetére


hallerlaller
addikt

Thx!

assemble: ez a családi nexus gyűjtemény, telókat még korábban vettem.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#359) jerry311 válasza hallerlaller (#358) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szeretnek hasonlot 1 betu cserevel: Lexus gyujtemeny. :DDD

(#360) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Na ez durva aszongya a gyári feladatkezelő, hogy a teljes elérhető ram 975 MB, GNex-en pedig 695, ezt tudja valaki hogyan lehetséges?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#361) M3NT1 válasza hallerlaller (#360) üzenetére


M3NT1
csendes tag

Hát gyárilag ugye 1 GB RAM van benne, az a 25 MB szerintem nem olyan vészes.

Amúgy amiket neten lehet olvasni (betegségek), találtál a sajátodon valamit?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Félreolvastam :D Nem tudom mitől lehet :)

[ Szerkesztve ]

(#362) jerry311 válasza hallerlaller (#360) üzenetére


jerry311
nagyúr

Lehet az egyik beleszamolja a szabad memoriaba a nem futo csak cache-elt programok altal foglalt helyt is a masik meg nem. :F

(#363) hallerlaller válasza M3NT1 (#361) üzenetére


hallerlaller
addikt

Kamera működik,pixelhiba nincs,bevilágítás nincs,az a vibrálás meg nem tudom,már a videón sem láttam semmit. Egy a baj, h a b@&% amoled után minden fakónak tűnik :-) Dead trigger valami brutális.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#364) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Heh,frissült a ustream app,most már jb alatt is elindul,mobilarena tvről persze lemaradtam.

Ez a majd 600 MB szabad ram nagyon durva, itt valamit nagyon jol csináltak gúgliék.

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#365) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Franc, mintha mégis lenne villódzás, ha nem irjátok lehet észre sem veszem :-)

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#366) assemble válasza jerry311 (#362) üzenetére


assemble
addikt

Nem hiszem hogy máshogy számolnák, mindkettőn legújabb vanilla Android fut.
Szerintem sokkal inkább hardveres lehet a különbség alapja, például bizonyos GPU-k a fő memóriát használják memóriának ezért abból vesznek el, és van néhány egyéb spéci hely is amit le kell foglalni, így lesz pl a telefonom 512 MB-jából a valós elérhető RAM olyan 370 MB. (A GPU elvileg önmagában elvisz ott 128 megát).

Amiből még szokott különbség adódni, hogy a memóriagyártók (elvileg helyesen) gigabyte alatt 1000 * 1000 * 1000 byte-ot értenek, míg az oprendszerek 1024 * 1024 * 1024 -et (aminek a hivatalos neve elvileg gibibyte). 1 GB elvileg 0.931323 gibibyte, aminél itt még több is érhető el.

Lehet, hogy a Tegra 3-nak dedikált GPU memóriája van, stb, az a 975 MB elérhető memória tényleg nagyon szép. :)

(#367) agabe válasza assemble (#366) üzenetére


agabe
addikt

más lesz a háttérben, mert htc one x-nél folyamatosan panaszkodnak a szabad memóriára (max 200-300MB), és abban is tegra 3 van. CM10-et felpakolva rá a szabad ram 400 fölötti lesz max ott, de 500-at sem éri el.
ez a 600-as érték igencsak sok...valalmi olyan az okozója amiről nem adtak infót. kíváncsi leszek mi az.

S2-es pl GB alatt 837MB-ot lát az 1 gigából, ICS alatt kevesebbet... Nexusról meg már volt szó, azaz nem egyedül a JB érdeme.

[ Szerkesztve ]

(#368) assemble válasza agabe (#367) üzenetére


assemble
addikt

Jah. Sok minden más is lehet a dologban, én most arra tippelnék, hogy a valós RAM mennyisége több benne, és annyival többet beletettek, hogy a szabadon felhasználható is 1 giga legyen. De mind1 végülis hogy csinálták, a végeredmény a fontos :)

(#369) hallerlaller válasza assemble (#368) üzenetére


hallerlaller
addikt

A kernel más, Nexus7-nél 3.1.10, GNex: 3.0.31, lehet ezzel van összefüggésben, vagy csak a gyári feladatkezelő nem mutatja jól?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#370) agabe válasza assemble (#368) üzenetére


agabe
addikt

az elérhető 975, nem pedig a szabad (az 600 körüli max)...először én is félre olvastam amit írtak.
így már reálisabb, de tényleg fura, hogy annyit lát elérhetőnek.

(#369) hallerlaller:
jahh...lehet, hogy a 3.1.10 a hibás (feladatkezelő tekintetétben) :))

[ Szerkesztve ]

(#371) M3NT1


M3NT1
csendes tag

Bár még messze van az érkezése a "kicsikémnek", ezeket hozatom be ismerősömmel hozzá:

[link]

[link]

[link]

Továbbá még egy OTG kábel hiányzik és kész is a gyűjtemény :)

(#372) b3Ro válasza M3NT1 (#371) üzenetére


b3Ro
senior tag

A toll nagyon jo arban van. Rendeltem gyorsan en is 1et... :)

(#373) assemble válasza agabe (#370) üzenetére


assemble
addikt

Nyilván. :) A szabadon felhasználható (user space) RAM 975 MB az alapján amit írtak, amit a betett kép is megerősít. Most hogy éppenséggel mennnyi abból ami éppen szabad, az nagyon sok mindentől függ, leginkább a telepített és éppen futó programoktól.

Azt pedig erősen kétlem, hogy a 3.1.10 hibás lenne ilyen szempontból, az lehet hogy máshogy kezeli a RAM-ot, de azt is furcsállnám ha ebből származna a különbség.

A Luvtab toknak viszont jól felment az ára :Y

(#374) stanmart


stanmart
csendes tag

Sziasztok!

Londont jobban ismerő emberektől szeretnék egy kis segítséget kérni. Szeretnék venni egy 16 gigás n7-et, és a 70 ezres ár szimpatikusabb, mint a 90. Szerencsére rokonom szombaton megy londonba az olimpiára, és kb. 10 napot ott fog tölteni. Szeretném, ha hozna nekem haza egy nexust. A kérdésem az lenne, hogy hol/hogyan érdemes megvennie, illetve meg kell-e előtte rendelni.

Ha neki nem sikerülne hoznia, én is londonban leszek öt napig szeptember elején, de egyrészt több szempontból is kényelmesebb lenne, ha ő venné meg, másrészt ha gadgetekről van szó nagyon nehezen tudok várni :)

/To boldly go where no comment has gone before./

(#375) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Ez a Chrome kiakaszt, ki milyen böngetőt használ? Leginkább a gyári kéne ami GNex-ben is van.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#376) assemble válasza stanmart (#374) üzenetére


assemble
addikt

Hali!
Ha a kedvezményes kupon még használható, Tesco Direct-et ajánlanám (keress vissza, többször említve lett, annó részletesen leírtam), ott 189 fontért megkapod. Ahhoz hogy használhasd a kupont, meg kell rendelni előtte, ha személyesen veszi át, nincs szállítási költség, vagy ki lehet postázni 3 fontért.

hallerlaller: mi baj a Chrome-al? :F
Egyébként néhány alternatíva: Opera Mobile, Firefox

[ Szerkesztve ]

(#377) stanmart válasza assemble (#376) üzenetére


stanmart
csendes tag

Köszönöm! Így hogy visszanéztem, tényleg volt róla szó, sorry, nem vettem észre. Pedig azt hittem az egész topicot elolvastam :)

Viszont ehhez a tesco directes dologhoz angolnak kell lenni, ha jól látom. Úgy is jó, ha bekamuzok valami angolos post code-ot és telefonszámot, vagy mindenképpen keresnem kell egy angliában élő ismerőst? Ezenkívül annak a nevére érdemes regisztrálni, aki át fogja venni, vagy ez mindegy?

/To boldly go where no comment has gone before./

(#378) assemble válasza stanmart (#377) üzenetére


assemble
addikt

Igen, hivatalosan csak Angliában működik, de angolnak azért nem kell lenni hozzá :)
Nem kéne hogy gond legyen ha oda megy az ismerősöd. Szerintem a név mindenképp stimmeljen (aki átveszi), de a többi adat sem árt ha valós amennyire lehetséges, azt a címet megadva ahol él amíg ott lesz (pláne ha postázással csinálod). Egyedül talán a telszám lehet necces ha az nincs, mert az a szállításnál is jól jöhet, de ha személyesen veszi át, ott meg lehet adni kamut sztem.

(#379) jerry311 válasza stanmart (#374) üzenetére


jerry311
nagyúr

Tesco. A legegyszerubb ha regisztral(sz) megrendeled a szallashoz legkozelebbi tescoba bolti atvetellel es ha Londonban van akkor szepen elsetal erte.
En pl Play-rol rendeltem es itt volt 4-5 nap alatt, szoval ez is jarhato ut.

(#380) hallerlaller válasza assemble (#376) üzenetére


hallerlaller
addikt

Nem tetszik a tabletes kinézete, meg kicsit lassúnak érzem, telón a gyári böngésző nagyon hasít.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#381) ampulla


ampulla
aktív tag

En most rendeltem meg, mivel Amerikaba vagyok. Mindenki azt mondta hogy megeri, mar varom a tesztet :)

(#382) eami


eami
addikt

egyébként mi a véleményetek a rengeteg hibás példányról amit XDA-n lehet olvasni?
pl.: kijelző kiáll a síkból, érintés érzékelési hibák, hangszóró recsegés, világítás vibrálás, és dead pixelek?

akinek már van itt, az tapasztalt ilyesmit?

(#383) Tin válasza eami (#382) üzenetére


Tin
veterán

pont ezért gáz az ár, ráadásul ha magyarországon tényleg 90e-ért adják a gépet ilyen magas selejtarány mellett, az külön fantasztikus.

és akkor még ugye hosszútávú tapasztalat nincs is, hiszen alig 1 hónaposak a készülékek. mennyire ciki lenne ha 1 évesen elkezdenének megdögleni.

plusz ugye emiatt a továbbértékesítés is gond, mert persze beszélhetünk értékállóságról egy apple vagy samsung termék esetén, de ilyen esetben ez is kétséges.

én mindenesetre nem cserélném le a 70-ért vásárolt galaxy tab +omat erre, még akkor sem, ha ez sokmindenben jobb paraméterekkel rendelkezik, a samura ugyanis 2014 szeptemberig van prémium gari (házhoz jönnek, javítják helyben vagy elviszik, adnak cserekészüléket, stb).

google akkor lenne korrekt ebben az esetben, ha a hibás darabokat azonnal, 1:1-ben újra cserélné mindenféle javítgatás nélkül, a javítottakat meg kiárulnák refurbished-ként.

(#384) eami válasza Tin (#383) üzenetére


eami
addikt

amúgy cserélgetik ezeket, csak van akinél már az 5. példány van és még mindig van valami probléma vele. Gyanítom, hogy ha vki belefut vmi nem túl súlyos hibába, akkor érdemes inkább fél évet várni a cserével, addigra talán a gyártósoron is orvosolják őket.

(#385) M3NT1 válasza Tin (#383) üzenetére


M3NT1
csendes tag

"google akkor lenne korrekt ebben az esetben, ha a hibás darabokat azonnal, 1:1-ben újra cserélné mindenféle javítgatás nélkül, a javítottakat meg kiárulnák refurbished-ként."

Tudtommal ezt csinálják is :) Mármint ha hibás a termék, cserélik.

(#386) Tin válasza eami (#384) üzenetére


Tin
veterán

hát, ez még ilyen "olcsó" áron is elég gázos...

szóval a kínai "óccó" tableteknél meg a zte cuccoknál is nagyobb a selejtarányuk?

egyébként tök vicc hogy 70e ft-ra valaki azt mondja olcsó, és elfogadja, hogy ennyi a selejt, amikor 70e ft sok embernek 1 havi fizetése...

(#387) M3NT1


M3NT1
csendes tag

Selejt arányokról meg ilyenekről szerintem felesleges (még) beszélni, mert semmilyen hivatalos adat nincs erről. Logikus hogy többnyire az elégedetlen emberek írnak fel az internetre a hibák kapcsán, de aki elégedett, annak erre nincs oka.

Természetesen nem szabadna ilyennek lenni, de majd ha megkapom az enyémet, akkor jelzek akkor is, ha minden rendben lesz :)

(#388) Tin válasza M3NT1 (#387) üzenetére


Tin
veterán

félreértesz, kb március óta vártam a nexus 7-re, merthogy nekem pont ideális egy ilyen tablet, de amikor kiderült hogy itthon nem forgalmazzák, plusz minőségi problémák vannak vele, rögtön vettem egy galaxy tab 7+-t, és nagyon nem bántam meg.

biztos, hogy ez jó vétel lesz fél év múlva, amikor már a kezdeti rohamot kielégítették, és sokkal kisebb lesz a hibás készülékek aránya. de még fél évet meg nem akarok várni, és addigra már más gyártó tabletjeinek is lemegy az ára.

(#389) M3NT1 válasza Tin (#388) üzenetére


M3NT1
csendes tag

Értem :) Rendben :)

(#390) assemble válasza Tin (#388) üzenetére


assemble
addikt

Garanciális supportban a Samsung tényleg elég korrekt, a majd 2 éves telefonomhoz is van ilyen futáros garancia.
Viszont szoftveres supportban a Samsung max közepes, ha jól tudom kb épp most jött ki arra az ICS, és a JB-t lehet hogy meg sem kapja hivatalosan soha, de jó esetben is hónapokat, fél éveket kell rá várni. Nexus 7 pedig ugye mondani se kell, hogy azonnal megkap minden frissítést, módosítatlan formában. És hardveresen is jóval jobb: kb kétszer erősebb vas van benne, kijelzőben is jobb, stb. Talán az egyetlen valós előny a Tab mellett a microSD foglalat, meg talán a hátsó kamera (ha valaki használ olyat tableten), de nekem ezekkel együtt is nagyságrendekkel jobb vételnek látszik az N7, meg sem közelíti más ebben az árkategóriában.
Ahogy pedig olvastam, a legtöbbeknél nincs vele semmi probléma, ha pedig pont olyat fogna ki az ember, kicserélteti és kész, ezt fél éve múlva is meg lehet tenni, erre van a garancia.

[ Szerkesztve ]

(#391) Tin válasza assemble (#390) üzenetére


Tin
veterán

egyetértünk, az n7 valóban sokkal jobb hardver és minden ügyben, és mivel engem sem az sd hiánya, sem a hátlapi kamera hiánya nem érint, nekem pont tökéletes lenne.
ami a gondom, hogy egyelőre nem kapni hivatalosan, és megbízhatatlan készüléket addig nem vennék, amíg nem kiforrott vagy ekkora a hibás készülékek aránya. plusz azért a normális garancia is szempont nekem.

viszont, a csúcssebesség vagy a csúcsfelbontás kevésbé szempont. simán benne van a pakliban, hogy fél év múlva váltok n7-re, amikor kinőtte a gyerekbetegségeit, de egyelőre így nem mernék belevágni.

ez a jelly bean őrület amúgy miről szól? a jelly bean is az ics között nem csak annyi a különbség, hogy a jb még röccenésmentesebb? csak mert az összes többi feature-e (bill, javított dolgok, nagyfelbontású kontaktkép, még easybb share, stb stb) engem egyáltalán nem érdekel, mert nem használom. az a pár kis röccenés meg a hc-n sem zavar...

szóval akkor fogok rágerjedni egy android verzióra, amikor hosszabb aksiidőt, és részletesen konfigurálható beállításokat illetve kikapcsolható core szolgáltatásokat kínál, mint pl. az ics.

(#392) assemble válasza Tin (#391) üzenetére


assemble
addikt

Jelly Bean előnye főleg hogy még röccenésmentesebb, 60 fps-es vsyncelt UI mindenhol. De van még rengeteg finomhangolás benne, notifikációs rendszer is fel van turbózva, az UI is kiforrottabb, stb.

Egyébként most jött meg az enyém :C

Miket érdemes megnézni rajta hogy rendben van-e?
Kijelző ugye tiszta hogy pixelhiba csekk, első kamera csekk, megnyomkodtam az elejét ne nem csikorgott vagy ilyesmi szóval a screen separation sem áll fent szerintem. Villogást eddig nem láttam. Mik vannak még amiket érdemes megnézni?

[ Szerkesztve ]

(#393) b3Ro válasza assemble (#392) üzenetére


b3Ro
senior tag

Kicsit erősebben kopogtasd meg a kijelzőt. Találkoztam olyan hibával, h ekkor elment a kép, és csak zöld csíkok jelentek meg. Majd újraindult magától.

(#394) Tin válasza assemble (#392) üzenetére


Tin
veterán

korábban leírtam feljebb, de megkerestem:

főleg a problémák miatt (lötyögő képenyő, nem egyenletes háttérvilágítás, töltési problémák, értintőkijelző kihagyás problémák, döglött pixelek, döglött mikrofon, a korai kintmaradó kép az IPS panelen [link]), tehát ezek a tömeggyártás miatt vannak.

(#395) assemble válasza Tin (#394) üzenetére


assemble
addikt

Végignéztem őket, nem akarom elkiabálni, de eddig nagyjából tökéletesnek tűnik az enyém, egyik hibát sem tudtam reprodukálni. A pixelhiba vadászat mondjuk elég nehéz, mert baromi nagy a ppi (elég közel ahhoz amit az almás cég retinának hív), szóval nem tudom kizárni, hogy valahol nem bújt el valami szubpixel hiba, de az eddigi keresgélés után nem találtam egyet sem. :)

(#396) eami válasza assemble (#395) üzenetére


eami
addikt

tölts be rajta mondjuk egy teljesen fekete és egy fehér képet, úgy könnyen ki lehet szúrni.

(#397) Tin válasza eami (#396) üzenetére


Tin
veterán

így így, mondjuk ezt: [link]

1-1 apró subpixel hiba ha nem feltűnő, nem igazán probléma szerintem

[ Szerkesztve ]

(#398) assemble válasza eami (#396) üzenetére


assemble
addikt

Igen, így próbáltam, minden alapszínnel, plusz egy feketével és fehérrel próbáltam.
Csak tényleg nehéz, mert jó közelről kell nézni hogy lássak pixeleket, plusz rászállnak porszemek, nappal tükröződik a kijelző, stb. Majd sötétben végigcsekkolom még.

Tin: Köszi, ez is hasznosnak tűnik.

Amúgy ti mivel töltitek? Úgy látom megy gépről usb-ről is és pl a telefonom (Galaxy S) hálózati töltőjéről is, az utóbbival gondolom gyorsabb lehet. Mintha valahol olvastam volna olyat is, hogy gépről csak akkor töltődik ha sleepben van vagy ki van kapcsolva, mert különben nem kapna elég áramot hozzá, nem tudom ez mennyire igaz, rádugtam és a töltés jel használat közben is megjelent, de nem tudom hogy valósan mennyire töltötte olyankor.

[ Szerkesztve ]

(#399) agabe válasza assemble (#398) üzenetére


agabe
addikt

saját töltője?
ha nem magyar szabvány, akkor párszáz ft hozzá egy átalakító ;)

(#400) assemble válasza agabe (#399) üzenetére


assemble
addikt

A sajátja nyilván angol :)
De amúgy elég érdekesen van, mert a töltő 3 részből áll: usb kábel (ez pc-vel is használható), az adapter (aminek az egyik vége usb, a másikon két fémből álló csatlakozó, valami univerzális konnektor csatlakozó lehet), és mégegy ami lényegében csak a konnektor csatlakozó. Valószínűleg elég lenne csak ebből a legutóbbiból beszerezni az itt is jó változatot, hogy működjön, de nem tudom még hogy szükség lesz-e rá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.