Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) agabe válasza mycso (#900) üzenetére


agabe
addikt

Nem lenne jo az alapinformaciokat egyuttesen atbeszelve hasonlokat (uram bocsa ugyanazokat) irni ? Aztan a teszteles, vagy hasznalat mikentje persze ugyis valamennyire kulonbozo, de azt, hogy mit hogyan kell/lehet csinalni, kihozni a keszulekbol az teljesen egyertelmuen csak ugyanaz lehet vegeredmenyben...minek kulon kuzdeni, es kulon hianyossagokat hagyni a leirasban, ha tok jol osszehoztato lenne egy korrekt mindenre kiterjedo alap a tudasarol es lehetosegeirol? En szorgalmaznam ebben az osszedolgozast :))

(#902) z0d1AK válasza agabe (#901) üzenetére


z0d1AK
veterán

Írjatok rám és összehozzuk. :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#903) namaste válasza MrPetya19 (#885) üzenetére


namaste
tag

A TF300T-ben és a Nexus 7-ben ugyanaz a Tegra 3 T30L SoC van.

(#904) mycso válasza agabe (#901) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Dede, úgy szoktuk, nyilván itt is úgy lesz.
Csak készüljek el én is vele, bár én inkább az ilyen irományokban a cwm, root, szoftver frissítés, csere, custom romok esetleg modok, stb. -re fektetek nagyobb hangsúlyt.

A blogomban találsz pár androidos kütyüről, privát irományt, ennél is ugyan ez lesz a séma.

Ha kész linkelem, és majd összecsemegézzük.

Bár, ahogy nézelődöm, ehhez nem sok minden van, igazából a nagy részük toolkit-el végrehajtható....

mod.: tehát kell is az összedolgozás, mert mindenki más-más szemszögből közelíti meg. :R

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#905) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

moin,

egy EU garis példányt hogy tudnék a legolcsóbban beszerezni? :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#906) hdman válasza Mr.Csizmás (#905) üzenetére


hdman
őstag

pl igy:[link] vagy igy [link]

Sopron city :)

(#907) Mr.Csizmás válasza hdman (#906) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

aha, köszi :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#908) MrPetya19 válasza namaste (#903) üzenetére


MrPetya19
addikt

Pedig az előbbire sok tegra játék nem érhető el alapból. Root. és build.prop módosítás, ja és egyszerű oc után jó.(1.2ghz->1,6ghz, mert ua a proci kernelmodul, mint az infinityben)

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#909) agabe válasza MrPetya19 (#908) üzenetére


agabe
addikt

azt biztos direkt igy allitottak be, de hardveresen teljesen megyegyezik valoban a nexus 7-tel, igy csak a gyarto szandeka miatt van, hogy egyes jatekok nem elerhetok alapbol ra.
Az oc szerintem folosleges...nexus 7-en is alapon (1,2Ghz) jol futnak a progik...ami esetleg nem menne, ott kompatitbilitasi/optimalizalasi, es nem prociero problema lesz majd.

[ Szerkesztve ]

(#910) barcelona199 válasza agabe (#909) üzenetére


barcelona199
csendes tag

valaki tudna segíteni a rootolással kapcsolatban a google nexus 7 készüléken?

(#911) assemble válasza z0d1AK (#896) üzenetére


assemble
addikt

Respect :R

(#912) agabe válasza barcelona199 (#910) üzenetére


agabe
addikt

Ez egy eleg egyszeruen hasznalhato progi, es unroot-olni is lehet vele, meg visszazarni a bootloadert + egyeb nyalanksagok, de a roothoz eleg az eleje.
Olvasd vegig...minden le van irva mit kell a pc-re telepiteni eloszor (driverek)/...stb, es aszerint csinald ahogy le van irva...nagy problemat szinte sehogy nem tudsz vele csinalni, de azert a legtutibb, ha koveted lepesrol lepesre a leirast az elejen.

[ Szerkesztve ]

(#913) assemble válasza agabe (#912) üzenetére


assemble
addikt

En is ezzel csinaltam bootloader unlock-tol cwm-en at rootig mindent (es a backupoltam is vele), tenyleg jo cucc, sztem mehet elso hsz-be a link :K

(#914) barcelona199 válasza assemble (#913) üzenetére


barcelona199
csendes tag

jajj

(#915) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

moin,

még két kérdéssel zaklatnálak titeket a nexussal kapcsolatban.

egyik: tud-e OTG-n (vagy hogy) netet fogadni? van egy samsung galaxy3 telóm, és tud olyat, hogy USB kábelen akármire kiadni netet, pl. pc-re, és hogy működne a nexuson?

a másik anyagiasabb kérdés, hogy 70ezerért megéri a 16 gigás EU garival?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#916) z0d1AK válasza Mr.Csizmás (#915) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az elsőre válasz az, hogy nem. Előfordulhat az, hogy később jön majd utal ami custom kernel, ami tudja már ezt, bár én nem sokat adnék rá.

70-ért jó, de Szlovákiában is csak valamikor szeptemberben jelenik majd meg.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#917) Mr.Csizmás válasza z0d1AK (#916) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hm, köszi.

a beszerzés nem sürgős, szal megvárom (habár jöhetne 8as is occón, az is jó lenne), az OTG téma....hát kivárom, max ha nem lesz, akkor veszek pótakksit a telóhoz, hogy a wifit nyomassam neki.

:R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#918) agabe válasza Mr.Csizmás (#917) üzenetére


agabe
addikt

Raadasul ott azt irjak 24honap a gari ra....itthon ma tudjuk meg elvileg mennyit kapunk...mondjuk erdekes lenne ha ott 24ho garival adna az asus (vagy az nem a hivatalos asus?) es itthon is javitanak az ott vasaroltat 24honapig, de itthon esetleg kevesebbet adnanak...meglatjuk.
Mindenesetre jo vetel...8gigas verzio meg sajnos nem fog jonni ide, azt csak angliabol (vagy amcsibol, de azzal meg a garit itthon elfelejtheted) lehet beszerezni google playen keresztul.

[ Szerkesztve ]

(#919) Mr.Csizmás válasza agabe (#918) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

németeknél van 8/16 is, most szólt Zodi (mégeccer köszi)

2 hét múlva megyek münchenbe, szóval ha ott át tudom venni személyesen bótban, akkor berámolok egy 8-ast.

8 - 199eur
16 - 249eur

most korlátozott ideig akcióban 20 eurós play kupon, meg egyéb finomságok.

https://www.proxy-service.de <- itt nézzétek a play storet.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#920) agabe válasza Mr.Csizmás (#919) üzenetére


agabe
addikt

Na tessek...nem is tudtam, hogy google play ott is mukodik...marmint fullon (lehet venni nexus 7-et is, meg gondolom elerhetok a filmek/zenek....stb)

[ Szerkesztve ]

(#921) sagit válasza Mr.Csizmás (#919) üzenetére


sagit
addikt

nem lesz az a 8 gb kevés?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#922) agabe válasza sagit (#921) üzenetére


agabe
addikt

Nekem nem lenne az, en siman el lennek annyival...igaz nem pakolok ra filmeket, zeneket sem sokat, mert fokent streamelve hasznalom a multimedias tatalmakat...erre persze wifi hianyaban nem lenne lehetoseg, de jellemzoen nem hasznaltam eddig mashol csak otthon.
Jatekokbol van par nagyobb fent, de a 16 (igazabol 13,valamennyi) szabad memoriabol 9meg nincs hasznalatban, es a folosleges jatekokat meg nem toroltem, csak a korabban letarolt transformers 3-at ami alapbol 2,8gigat foglalt le. Igaz nem szabad nagyon kozel menni a teljes telitettseghez...700mega szabad hely (lehet, hogy kevesebb is eleg, de 450 meg nem) kb. kell a rendszernek, hogy minden zokkenomentesen fusson (itt hivtak fel ra a figyelmemet, mert mas androidos cuccom sem jart meg telihez kozeli allapotban, de ugy valoban elofordulnak akadasok, es pl. a szinkronizaciot igenylo progik....gmail....nem frissulnek), szoval a 8gigas verzional esetleg kicsit jobban oda kell figyelni mit tarolsz rajta.

[ Szerkesztve ]

(#923) Mr.Csizmás válasza sagit (#921) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

zenéből kb. 2-3 gigát igényelek, ami filmet rátolnék, az meg vetésforgóban cserélődne úgyis, de abból is a sorozatok 2-300 megás epizódjaiból is egy karton ráférne.

ha 16-os kell, SK-ban ottvan 249 euróért, az relatíve olcsóbb (kiautózni, és inni hozzá egy kofolát)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#924) eami válasza sagit (#921) üzenetére


eami
addikt

én bőven elvagyok vele, zenét telefonról hallgatok, olvasgatni / netezni bőven elég. Filmeknek meg ott van az OTG kábel és lényegesen olcsóbban akár már 3-4000 forintért lehet venni 32gb pendriveokat.

(#925) hallerlaller válasza Mr.Csizmás (#923) üzenetére


hallerlaller
addikt

zenehallgatásra nem valami ideális a tegra3(és akkor még finoman fogalmaztam) alig jön ki belőle hang sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#926) Mr.Csizmás válasza hallerlaller (#925) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

galaxy3 lenne mellette, arról menne a net wifi tetével, vagy ha lesz rá módi, otg-n, meg a zene.

akkor csak film+net+pötyögés a tegra, főleg a gugli mapsz és menetrendek (pdf) miatt idegesítő a potkánymozi :U

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#927) Champipi


Champipi
senior tag

Ez izgi téma, én is lehet veszek egyet.

Mondjuk én iPhone hazsnálóként maradnék az Apple ökoszisztémában, hisz le tudom tölteni minden eszközömre a már egyszer megvásárolt App-okat és zenéket, de képe akarok kerülni a konkurrenciát illetően is.

(#928) hallerlaller válasza Mr.Csizmás (#926) üzenetére


hallerlaller
addikt

én játszani vettem elsősorban :D

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#929) Mr.Csizmás válasza hallerlaller (#928) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jó akkor mindenre használnám, mondjuk úgy :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#930) agabe válasza Mr.Csizmás (#923) üzenetére


agabe
addikt

ezekre nem lenne elég a 8gigás... 2-3 giga zene, meg egy karton 2-300 ,megás file már 4 giga körül - fölött van, és akkor még semmi erősebb játék (500-800 mega / játék) nincs telepítve a gépre.
8 giga helyet úgy számold, hogy 3,valamennyi gigát alapból elvesz a rendszer amit nem használhatsz, és marad 4,valamennyi szabadon felhasználható, amiből 500-700 megányit még vegyél le (a korábban leírtak miatt, mert anéálkül laggol, lassul, esetleg nem minden megy) , így asszem neked nem szabad a 16 gigás verzió helyett (abban 13,valamennyi a szabadon használható) a 8-asat venned.
vagy kevesebb zene, és film....
Stickmount-tal ( rootolás után) tudsz ugyan rá külső memóriát csatolni , de az akkor máris plusz egy kiálló rész a gépből, meg kábel, és további külső tárhely...ebből szerintem a leggázosabb, hogy a micro usb-be dugott otg kábel (vagy kisebb csatlakozó) sok használatnál könnyen fizikai sérülést okozhat...mondjuk beletörik egy majdnem leeséskor, vagy beleakad valamibe, szóval azt csak ideiglenesként ritkán használnám.

(#927) Champipi:
valóban nehéz átállni, főleg ha már a megvásárolt almás szoftverek ott tolonganak, de jó kipróbálni mást is.
Ha IOS-en sok hasznos progid (esetleg játékod is) van, akkor is lehet, hogy találsz androidon ingyenesben hasonló funkciójú megfelelőt...persze mindenre ingyenes úgysem lesz, ezzel viszonylag jól magukhoz láncolja mindkét rendszer a felhasználók egy részét, mert legtöbben hallani sem akarnak arról, hogy újra költsenek arra amit egyszer már megvettek ... pedig ha belegondolsz az eszközöknél is ezt teszik amikor megvesznek egy 3. sorozatú ipad-ot a 2.-ik lecserélésére...lehet a különbségből kijönne bőven a szoftverek ára, ha nexus 7-re váltanának, de természetesen ezer más tényező is van (pl. más méret a legalapabb).

[ Szerkesztve ]

(#931) Mr.Csizmás válasza agabe (#930) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akkor kevesebb film.

főleg menetrend, térkép, olvasgatásra kellene, a film "csak" másodlagos.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#932) assemble válasza agabe (#918) üzenetére


assemble
addikt

Valaki felhivta mar a hazai Asus-t hogy akkor ervenyes-e a garija itthon is?

(#933) z0d1AK válasza assemble (#932) üzenetére


z0d1AK
veterán

[link]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#934) assemble válasza z0d1AK (#933) üzenetére


assemble
addikt

Jah ezt lattam mar, ugy ertettem h konkretan szeriaszam alapjan ellenorizni.

Most felhivtam oket (az enyem Tesco Direct-bol lett rendelve) es azt mondtak hogy az enyemre is globalis (vagyis itt is ervenyesitheto), 12 honap gari van. Meg valami olyasmit mondtak h meg nagyon uj dolog es most meg nem tudjak szervizelni, de hamarosan mar fogjak tudni es valoszinuleg Hollandian keresztul tudjak majd intezni.

(#935) TOZ válasza assemble (#934) üzenetére


TOZ
addikt

Ez jó hír. Az enyemhez elesitve lett a currys garancia opcioja. Gondoltam amíg tisztazodik a gari helyzet (és esetleg közben vmi típus hiba elojon) jól jön, de igy lemondhatonak tűnik.

(#936) FeRkE


FeRkE
őstag

Franciaország mellett a németeknél és a spanyoloknál is elérhető már.
Hír

(#937) Skynet258 válasza FeRkE (#936) üzenetére


Skynet258
veterán

Már leírtam én is magyarul. ;) Meg is rendelték a német rokonok, vasárnap hozzák. :D

https://geekpulse.hu

(#938) FeRkE válasza Skynet258 (#937) üzenetére


FeRkE
őstag

Nekem csak 6-án majd Angliából, ha minden jól megy :)

(#939) Skynet258 válasza FeRkE (#938) üzenetére


Skynet258
veterán

Innen már nyeregben vagyunk, az a lényeg. :DDD

https://geekpulse.hu

(#940) Skynet258 válasza Skynet258 (#939) üzenetére


Skynet258
veterán

...Illetve én mégsem, mert nem jó a kártyájuk a Play-nek. Akkor még várok, az idő nekem dolgozik. :)

https://geekpulse.hu

(#941) sagit


sagit
addikt

ausztriában mikortól lesz? vagy németből oda nem lehet?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#942) agabe válasza assemble (#934) üzenetére


agabe
addikt

Azert ugyfelszolgalaton / muszaki segitsegen mondanak neha erdekeseket, remeljuk a gari most mar valoban fix, de azert az, hogy Hollandiaba kellene kuldeni nekik javitasra valamit ... raadasul a szomszedban van az asusnak egy eleg nagy kozpontja, ha mar itthon esetleg tenyleg nem szervizelik, es kikuldozgetik vhova (azert ez nekem megdobbento), nomeg a szlovak asus 24 ho gari itthon mar csak 12... majd amint tud pontosat matteo_szg biztosan be fogja irni nekunk ide is.

(#943) Skynet258 válasza sagit (#941) üzenetére


Skynet258
veterán

Én is pár órája ezen a vonalon mozgok, több hírt is találtam, hogy szeptember 3-tól lesz Saturn-ban. Mind Németben, mind Ausztriában...

https://geekpulse.hu

(#944) z0d1AK válasza agabe (#942) üzenetére


z0d1AK
veterán

Itthon is 24 hónap garancia vonatkozik rá majd.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#945) matteo_szg válasza z0d1AK (#944) üzenetére


matteo_szg
őstag

Pontosítok, arra vonatkozik 24 hó gari, amit itthon vásárolnak. Arra tuti. :)

Más beszerzés során érdemes ellenőrizni a garjegyet, illetve szériaszám alapján tud az ügyfélszolgálat tájékoztatást adni.

jupiiii

(#946) hallerlaller válasza z0d1AK (#944) üzenetére


hallerlaller
addikt

hát a garilevélben csak 12 hónap szerepel.

én az nem értem, hogy sikerült beregisztrálnom, de azt hol látom, hogy érvényes-e itthon a gari és meddig?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#947) rollaz


rollaz
tag

Nos, itt zakatol a kezemben egy Nexus 7 és teljesen meg vagyok vele elégedve idáig. Van a családban iPad 2 is, igazából mindkettő kiváló holmi, de ez a mérete miatt nekem jobban tetszik. Csupán egy kérdésem van: hogyan lehetne elérni a hozzá tartozó tartalmakat? USA-ból érkezett példányról van szó, tehát ugye film és a kupon az, amiről beszélek.

(#948) Maybourne


Maybourne
tag

Találtam egy egész frankó kis tokot:

[rooCASE Multi-Angle Leather Folio Case Cover for Google Nexus 7 Tablet]

Most 14.95 USD-ért kínálják amazonon. Szerintem lazán ráver az "official"-re.

(#949) Oldman2 válasza Maybourne (#948) üzenetére


Oldman2
veterán

Tényleg kafa, kérdés szállítják-e ide, vagy ennek a beszerzése is olyan "macera" lesz mint a készülék beszerzése?

(#950) Maybourne válasza Oldman2 (#949) üzenetére


Maybourne
tag

legrosszabb esetben ebay, de ott már biztos, hogy drágábban kell számolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.