Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Skynet258 válasza hallerlaller (#250) üzenetére


Skynet258
veterán

Cégem csak cirka két hónap múlva lesz. :B

agabe: viszont csak a proxy szerver nem biztos, hogy elég, azt olvasom pár helyen, hogy a bankkártyának is UK-ből kell származni. Tehát még ahhoz is létre kell hozni egy virtuális kártyát, majd azzal fizetni. :(

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#252) agabe válasza hallerlaller (#250) üzenetére


agabe
addikt

persze ha tudod cégre venni, akkor ez jó, de vaní gy is egy hátrány...másfél-két hónapig még nem fogod megkapni.
ami lehet előny (attól függően asus hogyan kezeli ennél a garit), hogy az tuti itthoni garis, a kintről származót meg még nem tudni elfogadják-e. (laptopoknál pl. igen)

(#251) Skynet258:
előbb úgysem tudnál venni...pont jó ha nem annyira sűrgős, hogy ne tudd kivárni ;)

[ Szerkesztve ]

(#253) hallerlaller válasza agabe (#252) üzenetére


hallerlaller
addikt

Igen ezért is rendeltem meg már most.

Szerintem el kell hogy fogadják, eleve play store-ból rendeltem, de majd megkérdezem tőlük még1x. Azt tudom a padfone esetében kimondottan írta az Asus magyarország, hogy az e-bay-es vásárlások garanciáztatását nem vállalják.

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#254) agabe válasza hallerlaller (#253) üzenetére


agabe
addikt

tescos vásárlás sem ebay-es...remélem attól sem zárkóznak el.
ebay-től amúgy milyen indokkal? ők gyártották azt is, és ha világgari van, akkor fura.

(#255) agabe válasza Skynet258 (#251) üzenetére


agabe
addikt

ha google playből rendeled, akkor a walletedről vonják...nem így vettem ezért nem tudom, de sztem azzal bárhol vásárolhatsz mint pl. paypallal, és tök mindegy milyen országban rezidens a hozzá regisztrált kártya.

fene a szerkesztési idővel...ha úgy irom telóról turi kicsúszok az időből...igy meg 5percen belül sikerült 2-őt is hozzászólni :W

[ Szerkesztve ]

(#256) Skynet258 válasza agabe (#255) üzenetére


Skynet258
veterán

Igazából én sem értem, csak XDA-n is ezt írták... :F Aztán lehet, hogy olyan kártyával próbálták, ami egyébként sem jó a wallet-nek, és azt hitték, hogy a hely miatt (pedig lehet, hogy pl. Maestro kártya volt, vagy egyéb, netes fizetésre alkalmatlan darab).

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#260) slayerenkala


slayerenkala
tag

Nekem is kint van ismerősöm usa-ba és kértem hozzon egy 8gb-osat nekem.
Rájöttem az bőven elég tudok pendrive-ról filmet nézni és 2500ft egy 16gb-os pendrive plusz 400ft a micro usb átalakító, tehát így megvagyok 46k+3kból. Rootolt nexus7-el plusz fájlkezelővel egyszerű a dolog.

(#265) hallerlaller válasza agabe (#254) üzenetére


hallerlaller
addikt

passz, nem emlékszem mi volt a pontos indok.tescós is webshop -os vásárlásnak számít, nem ebay.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#268) HardRic


HardRic
addikt

Most akkor van világgari vagy nincs? Jó lenne Ebay-ről egy, év vége felé.

(#270) #16820480 válasza agabe (#252) üzenetére


#16820480
törölt tag

De eppen ez az, hogy laptopoknal mar egy ideje van vilaggari, de telefonoknal amennyire tudom sehol nem adnak ilyet, es gyanitom, hogy a tabletek a telefonokhoz vannak kozelebb ilyen szempontbol.
Kellene valami hivatalos forras, ahol ezt tisztazzak.

(#271) buzuss válasza Skynet258 (#231) üzenetére


buzuss
tag

Kössz, ráguglizok, remélem találok valamit.:)

(#274) agabe válasza hallerlaller (#265) üzenetére


agabe
addikt

nem igazodom ki teljesen ;) a webshopos vásárlás az jó, és arra van világgari? (google playen vásárlás is webshop gondolom)

(#260) slayerenkala:
az usa-ban nem adó nélküli árakat adnak meg? ott is van forgalmi adó a végfelhasználónál...valami 10% körüli...bár változó államonként.

[ Szerkesztve ]

(#275) hallerlaller válasza agabe (#274) üzenetére


hallerlaller
addikt

Ez a világgari nem tudom hogy működik, samsung pl európai garit ad a telefonjaihoz, de nyilván egy telefon teljesen más eset mint egy wifi only tablet.
Asus magyarországot kérdezd meg a facebook oldalukon, ott elég aktívak, én is onnan szedem az infóimat.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#276) assemble válasza hallerlaller (#275) üzenetére


assemble
addikt

Én valahol azt olvastam, hogy a Nexus 7 gariját az Asus intézi, és az Asus alapvetően világgaranciát szokott vállalni. De hogy ennél a konkrét táblánál ez tényleg így működik-e, azt nem tudom.

(#277) FearTomi válasza domerator (#272) üzenetére


FearTomi
őstag

Azert ne vedd ennyire madgiet, en irtam egy szubjektiv velemenyt a tapasztalataim alapjan es elkezdett szetoltani...szoval egyik kutya masik eb...

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#286) Tin válasza madgie (#284) üzenetére


Tin
veterán

nekem nincs is okostelóm, mert nem akarom töltögetni naponta.

táblám meg azért andorid, mert az az olcsóbb, és mivel csak olvasgatok, tökmindegy milyen.

cégben vannak apple cuccok, rengeteg szívás van velük corporate szinten, illetve az almás kollégák folyton egymást kérdezgetik, mit hogy lehet megcsinálni.
androidot meg használom, látom hogy egy játék-oprendszer, végfelhasználóknak meg szórakozásra jó, de corporate szinten nem az igazi.

alma fan meg az apple politikája miatt nem vagyok, már a 80-as években se jött be a mac.

(#287) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Na ez érdekes:

Kedves XXXXX!

A Google Play Store-ból vásárolt Nexus 7 garanciája nem érvényesíthető nálunk, tudomásunk szerint a Google jogosult minden garanciális igény - javítás, csere - teljesítésére.

Üdvözlettel,

ASUS Magyarország

Szerintem rosszul tudják, majd ha ideér a tabom megnézem a garancialevelét.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#291) agabe válasza hallerlaller (#287) üzenetére


agabe
addikt

ez tényleg elég érdekes...fura, hogy egyre több gyártó itthon kizárni próbál szinte minden máshol beszerzett készülék gariját az itthon vásároltakon kívül.
Példánk kedvéért ha egy külföldi idjeön pár hónapa dolgozni mondjuk, és hozza valamelyik máshol vásárolt cuccát, akkor azt itt ő sem tudja javíttatni? Vicces.

[ Szerkesztve ]

(#292) hallerlaller válasza agabe (#291) üzenetére


hallerlaller
addikt

Az a baj sajnos, hogy az itthoni ügyfélszolgálatosok teljesen tájékozatlanok. Ez után biztos, hogy az asus vállalja a hardveres garanciát, a google csak szoftveres támogatást tud nyújtani.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#294) #16820480 válasza hallerlaller (#292) üzenetére


#16820480
törölt tag

egyrészt egyáltalán nem biztos, hogy világgarancia van rá. másrészt egyáltalán nem biztos, hogy a világgarancia kiterjed hazánkra. harmadrészt ha ki is terjed, akkor sem biztos, hogy teljes körűen. negyedrészt pedig az Asus ebben az esetben csak egy alkatrészgyártó tulajdonképpen, nem kötelességük közvetlenül javítani (főleg ha az adott terméket nem forgalmazzák, vagy nem pontosan ugyanazt a modellt az adott régióban). a készülék neve Google Nexus 7, tehát nincs sehol jelezve közvetlenül, hogy köze lenne az Asushoz, így annál tudod érvényesíteni a garanciá, akinél vetted (például ha itthon későbbiekben forgalmazzák majd, mondjuk a MM-ban vagy szolgáltatóknál, akkor ott).
ez nem olyan egyszerű, hogy te elképzeled, hogy neked jár a garancia, és akkor azt kötelességük megadni.

(#295) jerry311 válasza #16820480 (#294) üzenetére


jerry311
nagyúr

A nexus logohoz kepest negyedakkora ASUS feliratott meg egyszeruen felejtsuk el? :))

UI: ha kell valakinek angliabol, akkor keressen meg priviben. Nem megyek haza mostanaban, de a posta csodakra kepes.

(#296) hallerlaller válasza #16820480 (#294) üzenetére


hallerlaller
addikt

Az eddigi Google telefonjaimat amiket szolgáltatónál vettem simán vittem a samsung-hoz, mivel a google csak szoftveres támogatás nyújt hozzájuk. Ez a tablet meg az asus "közreműködésével" készült, a quanta gyártósorain, ott készül a kindle fire is. Szerintem pont az a szerepük a történetben, hogy a szervízhátteret biztosítják. Aztán lehet tévedek, okosabb leszek ha ideért és elolvastam a garilevelet.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#297) #16820480 válasza hallerlaller (#296) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, erre gondoltam én is, de ha mondjuk Angliában lett vásárolva (értsd: ottani Marketről), akkor lehet, hogy néhány angliai cím lezs megjelölve majd szervízpartnernek, akkor meg nem biztos, hogy elfogadják itthon. más régió. :-/

(#298) agabe válasza #16820480 (#294) üzenetére


agabe
addikt

egyrészt nem alkatrészt, hanem az egész hardvert az asus gyártja, és ő is szereli össze. A hátulján bizony ott van az asus logo is, nem csak a google.
A google a szoftvert adja.
Fura lenne, ha pl egy asus laptopot a microsofthoz próbálnád vinni (persze ez sarkítás tudom).
Hardveres részért telefonoknál is a gyártó felelt mindig is akérmelyik google nexus készülékről volt szó, és a nexus one-t pl a htc javitotta is pedig itthon kapni sem lehetett nagyon. A samsung csak az itthoni garanciát ismeri el...kíváncsi vagyok komolyan az asus-ra mi lesz valóságban szeptembertől mondjuk a 16gigás verziójú, de nem belföldi beszerzésű készülékekhez a hozzáállása. (mindamellett az itthon hivatalosan értékesítésre nem kerülő 8gigás verziót is simán garizniuk kellene szerintem, de tényleg meg kell nézni a garipapírt mit írnak benne, és az a mérvadó)

(#299) assemble válasza #16820480 (#294) üzenetére


assemble
addikt

Szóval a garanciával kapcsolatban: Alapból nem lenne kötelessége, ha csak alkatrészgyártó lenne, de ahogy olvastam, a garanciális részét is teljes egészében az Asus vállalja. Erről hivatalos információ is van itt: [link]

The Nexus 7 is manufactured by ASUSTeK Computer Inc. ASUS provides a limited 12 month warranty for the Nexus 7. Please refer to the warranty card in the Nexus 7 packaging or ASUS for details on the ASUS limited warranty.

Ezek után az Asus hivatalos információja a garanciáról: [link]

Ezek szerint pedig nagyon is vonatkozik rá az Asus International Service támogatás, kiemelve, hogy ha külföldön vagy, akkor is érvényes a garancia rá a támogatott helyeken:

No matter where you go, ASUS Eee PAD is always your best travel companion!

When you are on a business trip, leisure, or studying abroad, you can always receive the best support for your ASUS Eee PAD.

We not only offer you a complete nationwide service, but have also established numerous service sites around the world. So, when you are looking for service, you can always refer to the Service Center to receive our immediate support.

Azt írják, hogy ha a garancia lapon érvényes a garancia, csak fel kell venned a kapcsolatot az országod International Supportjával, ami Magyarországon is van: Hungary 0036-15054561 09:00-17:30 Mon-Fri.

Ezek alapján nekem eléggé úgy tűnik, hogy érvényes világgarancia van rá, és a fenti emailben az Asus Magyarország téves információt közölt, valószínűleg nincsenek róla megfelelően tájékoztatva, ami abból adódhat, hogy nálunk még szeptemberig hivatalosan nem is kapható a termék.
Persze majd érdemes lesz megnézni egy konkrét garancialevelet, hogy mit írnak róla pontosan (ha valakinek megjött már, megnézhetné), de nem hiszem, hogy ennek ellentmondana.

A legrosszabb esetben pedig, ha mindezek ellenére tényleg nem támogatnák, Angliába elpostázni garanciáztatni sem kerül többe olyan 10 fontnál.

[ Szerkesztve ]

(#300) hallerlaller válasza assemble (#299) üzenetére


hallerlaller
addikt

Ha megjön beszkennelem.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.