Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) hallerlaller válasza agabe (#1198) üzenetére


hallerlaller
addikt

Miért akarod átállítani hagyományos tablet nézetbe? Nekem tetszik ez hogy középen vannak a gombok, nem érek hozzájuk véletlenül játék közben.
ipad mini meg szerintem nem lesz, ezt már évek óta mondják, nem is lenne túl logikus. :)

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1202) rollaz


rollaz
tag

Találtam egy egészen jó kis tokot, ha valaki nem tudja, hogy milyet vegyen, az esetleg számításba veheti ezt is.

[link]

(#1203) TOZ válasza hallerlaller (#1201) üzenetére


TOZ
addikt

Alulra kerül az értesítő sáv. Ez nekem önmagában elég indok volt a tablet ui használatához.

(#1204) assemble válasza agabe (#1198) üzenetére


assemble
addikt

Ezt a leirast neztem ami ugyanebbol a sima dpi atallitasbol all, es ennek a vegen olvastam olyan hozzaszolast hogy valakinek nehany jatek indulasnal crashel. Illetve amit irtak meg (azt tobben is), hogy a Play-en sok alkalmazas elerhetetlenne valik ami korabban elerheto volt, ez azt mondjak valoszinuleg amiatt van, hogy tablanak erzekeli a cuccot amivel sok (elsosorban telefonra keszult) app mar nem kompatibilis. Szoval emiatt is elgondolkodtato...

Van meg egy dpi atallitas nelkuli megoldas itt, az viszont nem mukodik alap rommal csak deodexed-del.

Mas: aki nem tudja mire kolteni a 25 dollar ajandekot: Sok akcios app + Max Payne is akcios :)

[ Szerkesztve ]

(#1205) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Engem az érdekel, hogy kontrollert próbált már valaki használni? [link]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1206) assemble válasza hallerlaller (#1205) üzenetére


assemble
addikt

Szerintem mennie kene, en PS3 kontrollerrel probaltam meg a telefonomon es teljesen jol megy, az meg jobb is volt abbol a szempontbol hogy semmi OTG kabel vagy madzag nem kellett hozza, kozvetlenul bluetooth-on csatlakozott a telohoz vezetek nelkul. N7-en meg nem probaltam de azzal is tuti mukodnie kell.

[ Szerkesztve ]

(#1207) hallerlaller válasza assemble (#1206) üzenetére


hallerlaller
addikt

nekem xbox360 kontrollerem van, az is megy vezeték nélkül vajon?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1208) Nexus7 válasza assemble (#1204) üzenetére


Nexus7
csendes tag

én majd magyar fejlesztésű appokra fogom költeni a játékok helyett, a bonust, a játékokat meg majd max lewarezolom helyette legalább a fejlesztőknek legyen egy jó napjuk azért kiváncsi lennék hogy 100 forintból vajon mennyit kapnak meg.

(#1209) assemble válasza hallerlaller (#1207) üzenetére


assemble
addikt

Kis raguglizas alapjan: alapbol nem megy, mert az nem szabvanyos bluetooth-t hasznal (mint a ps3), hanem valami mast, asszem valami adapter kell hozza hogy pc-n menjen, telon/tableten gondolom felejtos, marad az usb...

(#1210) hallerlaller válasza assemble (#1209) üzenetére


hallerlaller
addikt

Akkor be kell szerezzek zsinórt, meg egy otg kábel sem ártana most már. :)

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1211) assemble válasza Nexus7 (#1208) üzenetére


assemble
addikt

Nem nagyon ertem ezt a logikat. Mert szerinted a (kulfoldi) jatekokat nem fejlesztok csinaljak, azok csak ugy a fan teremnek? Azert ha egy Max Payne nem er meg 200 forintot, akkor szerintem nagyjabol semmi...

(#1212) agabe válasza assemble (#1204) üzenetére


agabe
addikt

Ha van konkret alkamazas amirol irjak, hogy nem elrheto tablet modban, akkor megnezem ez-e az ok, vagy nalam latszik esetleg, es masmiatt nem latjak...viszont ha van ilyen, akkor kell lennie olyannak is ami meg csak a tablet modban erheto el, es lehet olyanok kozul van ami kellene. Mindenesetre ha talalok olyat ami nem megy, vagy nem lathato tablet modban, akkor jelzem.

(#1213) agabe


agabe
addikt

A nyar vegi alkalmazas kiarusitasbol nezegettem mik vannak, es harom is erdekelt ami nem tamogatott.
Spirit (lemmings ujragondolasa), zen bound 2 (egyreszt nagyon szep, masreszt a zene is bejon, meg a jatek sem rosz) es a nova 3.
Ezeket megvasaroltam sgs2-rol, azutan telepitettem nexus 7-re...eddig spirit, zen bound hibatlanul fut, a nova 3 adatresze meg most toltodik a szerverrel (1,7giga), de szerintem az is fog futni (majd megirom)
Persze tudom, hogy lehet olyan program ami tegra 3-on nem fut, mert nem ugy van megirva, de legtobb esetben valami licenszelesi (vagy egyeb megfontolas) allhat a hatterben, es ez nem valami kedvezo nekunk...olyan alig akad (es leginkabb szinte csak demok) amik tegra 3-on tamogatottak, de az exynos soc-on nem....ha mar ez (reszben) jatek gepnek is van nevezve, akkor sajnalatos, hogy ilyen lassan allitjak at a progikat (tegra 3 nem most jott ki a nexus 7-tel), hogy alapbol elerhetok legyenek, mert az atlag felhasznalo nem fogja tudni telepiteni.

(#1214) ratam23


ratam23
aktív tag

Valaki nem szeretne megválni egy 16gigás változattól? :) Nagyon megtetszett a készülék, mindenképpen beruházok rá, csak a kérdés a mikor meg a hogyan..

[ Szerkesztve ]

(#1215) agabe válasza ratam23 (#1214) üzenetére


agabe
addikt

Mostanaban nem hiszem, hogy valaki megunja mar :) ... max ha penz hianya adodna valakinel, akkor esetleg, de az majd ugyis ir.

Mas:
Rootolt allapotban (vagy csaka bootloader nyitott allapota miatt?) Nova 3 nem fut...nem neztem meg utana pontosan, de sokak irjak, hogy nexus 7-en megy a nova 3.

(#1216) TOZ


TOZ
addikt

Jegyzetelni ti milyen appot használtok? Kézirat előnyben! Stylus akad.

(#1217) TOZ válasza TOZ (#1216) üzenetére


TOZ
addikt

Azert nem a sult galambot varom.
Eddig egy leaked cucc. Az Asus Supernote a nyero...

(#1218) edward2


edward2
addikt

Ezt, hogy Bécsben kapható 3.-ától ki és hol hallotta? Tudtommal Franciaország Spanyolország és Németország a 3 új hivatalos ország. Én német media marktban foglaltam le előre és ott se kapható még.. Csak 3.-ától tehát remélem holnap megkapom emailt.

(#1219) TOZ


TOZ
addikt

Na megvan a dpi haxolas első áldozata. Evernote nem megy fel a Playrol.

(#1220) assemble válasza TOZ (#1219) üzenetére


assemble
addikt

Gondolom ha visszairod a dpi-t megint megy? :) Mondjuk azert nem egy gombnyomas valtogatni szoval nem olyan jo poen...

[ Szerkesztve ]

(#1221) TOZ válasza assemble (#1220) üzenetére


TOZ
addikt

Nem ment. Persze lehet nem jól töröltem a cachet.
Most rajottem. Szóval dpi visszaallitas, majd play cache és adatok törlése. Ujrainditas. És működik.

[ Szerkesztve ]

(#1222) agabe


agabe
addikt

Valaki root nelkuli gepen hasznaja mar a nova 3-at? Most emiatt este mar nam akarok szorakozni vele, meg a lassu szerver miatt csomo ido amig a szukseges 1,7 gigat letolti, es sztem bealudnek rajta. Holnap majd kiprobalom, de ha valaki mas is megvasarolta mar akkor irja le a tapasztalatokat...allitolag tegra 3-as optimazacio nem tokeletes, .... laggol kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#1223) assemble válasza agabe (#1222) üzenetére


assemble
addikt

Gondolkozok a vetelen csak perpill helyem sem lenne arra az 1,7 gigara :)

(#1224) slayerenkala


slayerenkala
tag

Tudjátok, hogy itthon valahogy le lehet vásárolni a 25 dollárt amit kapsz google wallet-ra külföldön? Vagy érdemes kint levásárolni.

(#1225) 0519


0519
senior tag

en akarhanyszor olvasom el az asus oldalan, mindig ugy ertelmezem, hogy az amerikai gepekre nemzetkozi garancia vonatkozik.

ASUS international service is only applicable to countries that have been authorized by ASUSTeK COMPUTER INC, The service we provide is based on Limited Warranty Service. ( In America area only supports for USA, Canada and Mexico ; Central and South America countries don’t support international service)

rosszul ertelmezem?

[link]

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#1226) TOZ válasza 0519 (#1225) üzenetére


TOZ
addikt

( In America area only supports for USA, Canada and Mexico...

Szerintem ez elég egyértelmű. Csak US, Can, Mexikó számít nemzetközinek. Olvasatom szerint a 3 ország atjarhato, de ennyi.

(#1227) agabe válasza slayerenkala (#1224) üzenetére


agabe
addikt

A 25 dolcsit a goole play-en vasarolhatod le...nfc-s fizetesre nincs mod, arra (ha eddig nem volt meg nexusod, vagy mas nfc-s keszuleked amin aktivaltad mar) ad a google 10dolcsit ... no azt lehet elkolteni. Ezt barhol a vilagon megteheted ahol van paypass fizetesi lehetoseg...olyan mint a bankkartya (egyre tobb az ilyen chippel rendelkezo bankkartya is).
Itthon egyre tobb helyen (meki, cba, dm....meg van meg par..most nemreg ota auchan aruhazban is lattam) lehet vele fizetni, es ha regisztralod valamelyik karyadat, akkor annak hataraig tudsz kolteni, bar most meg sok kulonbseh nincs nagyon a kartya, es az nfc-s fizetes kozott (foleg ha mondjuk egy 7colos tabletet kell ehhez hasznalnod), max annyi, hogy kb 5000ft-ig nincs szukseg pin kodra, es nem kell a kartyat kiadnod a kezedbol, amit a penztarosnak emiatt nem kell lehuznia, bagy bedugnia az olvasoba.

[ Szerkesztve ]

(#1228) agabe


agabe
addikt

Lattam tegnap [tolto fejeket] amikbe csak usb kabelt kell dugni...bar csupan 800mAh-asak, ezert foleg kisebb akksikhoz idealisak, de valamivel hosszabb ido alatt ezek is feltoltik a nexus 7-et is.

de most latom van olcsobban is [2A-es]...bar noname mindegyik.

[ Szerkesztve ]

(#1229) TOZ válasza agabe (#1227) üzenetére


TOZ
addikt

Spar...

(UK beszerzéshez nekem nem adtak, vagy én vagyok a béna és nem jöttem rá, hogy miként kaphatom meg.)

(#1230) agabe válasza TOZ (#1229) üzenetére


agabe
addikt

Olvasd el ezt, meg ezt, meg ezt.

Gondolom van mas modszer is, de ha a linken szereplot hasznalod, akkor a biztonsag kedveert olyan kartyat hasznalj amit mar nem szoktal, es nincs rajta leszedheto penz, vagy valami virtualis kartyat. Itthon van sok banknak hasonlo, pl a cibnek is.

Sajnos az elso hozzaszolas eleg hianyos...csomo dolog nincs benne ami mar emlitve lett, de nincs karbantartva.
Jobb mycso forumtars osszefoglalasa, de ezt (vagy mas) google wallet-es megoldast abba is be kene meg tenni, es igy lenne egy osszefoglalas amiben szinte minden eddig elofordult fontosabb tema benne lenne.

[ Szerkesztve ]

(#1231) mycso válasza agabe (#1230) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nálam, ez nem adja....megcsinálom a VPN klienst, utána felmegyek Play-re --> ekkor már mindent dollárban ír ki, nem pedig forintban.

Rámegyek akármire, hogy megveszem. Ekkor random átváltja euróba vagy CHF-be, vagy fontba, mikor mibe, majd elkezdené a tranzakciót, de kiírja, hogy "jelentkezzek be a wallet fiókomba, mert bla-bla"
Ha belépek oda, akkor látom, hogy ott vannak a meghiúsult tranzakciók...hát ennyi.

mod.: közben már odáig sem jutok el, ha rákattintok egy fizetős alkalmazásra, ezt írja: "hiba történt....az infó kérése során: [DF-BPA-21]"

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1232) agabe válasza mycso (#1231) üzenetére


agabe
addikt

Addig kell csak a vpn amig a kartyat regisztralod, majd utana (miutan a kartyadat elfogadta, es megadta a 25 dolcsit) akar torolheted is a kartyadat, de a lenyeg, hogy barmit vasarolni mar csak a normal netet hasznalva tudsz...meg az ingyenes appokat sem tolti le ha vpn-en keresztul probalod, de ha mar megkaptad a 25dollart, akkor az a google accountodhoz tartozik, es barmilyen keszulekrol (amiben ugyanezt az accountot hasznalod) elkoltheted a google play-ben.

(#1233) TOZ válasza agabe (#1230) üzenetére


TOZ
addikt

Kozben megtalaltam en is :R
Oszinti leszek, nekem nem er meg 25 dodot ez, igy. Jelenleg nincs webkartyam...

Az itthoni (hivatalos) forgalomba hozatalt kovetoen szerintettek megkapjuk ezt a "bonuszt"?

(#1234) agabe válasza TOZ (#1233) üzenetére


agabe
addikt

En is csak azert probaltam ki mert erdekelt. Korabban google accountomhoz volt rendelve egy kartya, es ugy vettem alkalmazasokat, de most mar a walleten keresztul szoktam (pontosabban ha van rajta elegendo osszeg, akkor azt dobja fel elsore mint lehetoseget a fizetesre)
Webkartya akkor eri meg igazan, ha tobb mindent vasarolsz neten (akar ebayrol, akar itthonrol webboltokbol)....a wasarlashoz szukseges osszeget atutalom a tranzakcio elott a rendes szamlalmrol a webkartya szamlajara, azutan pedig (mivel paypal-on is ez van regisztralva) engedelyezem az utalast paypalrol (ebaynel).
Ha itthon vasarolok valamit, akkor a paypal altalaban kimarad, es egybol a webkartyarol fizetem ami kell.
Nem kell rajta tartani semmit, csak ha vasarolni akarok, igy tuti biztonsagos, mert bankon kivul senki mas nem tudja az alap kartya, vagy szamla adataimat, igy az ott levo penzhez nem ferhetnek.

[ Szerkesztve ]

(#1235) TOZ válasza agabe (#1234) üzenetére


TOZ
addikt

Egy szűk évtizedig volt webes kártyám az otpnel. Sosem használtam.
Mastercard oszt jonapot. Ebayen paypal. Magyar honlapokon meg secure kapcsolat, megfelelő banki háttér.

(#1236) assemble


assemble
addikt

Megjott a tok amit rendeltem, minosegi cuccnak tunik, szerintem jo lesz :)

(#1237) TOZ válasza assemble (#1236) üzenetére


TOZ
addikt

www.cyanogenmod.com/blog/win-a-nexus-7-or-a-case-from-amzer-and-cyanogenmod

(#1238) edward2


edward2
addikt

Tudja valaki honnan lehetne gyorsabban rendelni brando ultra clear fóliát nexus 7re?

A hivatalos bolt 7-20 napot ír szállításra... az eléggé komolytalannak tűnik, de ha nincs más megoldás akkor onnan rendelem.

(#1239) MrPetya19 válasza agabe (#1234) üzenetére


MrPetya19
addikt

Hogy használod a walletot itthon?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#1240) Jannn


Jannn
senior tag

Film sreamelésre milyen progit használtok? Eddig nem jöttem rá melyik lenne megfelelő (EMITet próbáltam, ment is, de nem HDban...)

(#1241) agabe válasza MrPetya19 (#1239) üzenetére


agabe
addikt

Ha mar egyszer regisztraltal, es van rajta penz akkor mindegy hol vagy. wallet-nek nem is kell futnia, nem a konkret apphoz tartozik a rajta levo goole playen elkoltheto penz, hanem accounthoz.
vasasroltam mar s2-esrol is, es ott is a walleten levo osszegrol vonta az arat a proginak, pedig azon nem telepitettem kulon a walletet.
azt kell vegigcsinalni amit belinkeltem (vagy mas modszerrel, de a lenyeg, hogy olyan ip-t lasson a wallet ahol hasznalhato is /usa, uk...stb/) , es ha olyan kartyat adsz meg amire akarmikor tudsz penzt tolteni, akkor folyamatosan onnan fog fizetni. ez mondjuk wallet nelkul is mukodne (kartyat adhatsz a google accountodhoz, eddig is adhattal), de mivel erdekelt az egesz, ezert kiprobaltam. Mivel eddigi teloimban nem hasznaltam nfc-t (mar amelyikben egyaltalan volt), ezert google adott 10 dolcsit amit meg "rendes" vasarlasra lehet elkolteni paypass-os helyeken.

(#1240) Jannn:
attol fugg mire gondolsz... windows-os gepen szerverproginak a tversity media pro-t hasznalom, az androidos cuccokon meg a softmedia player -t telepitettem, ezek a halozaton keresztul latjak egymast, es 720p (bar ez inkabb bitrata fuggo) siman megy, de full HD-t ami tenyleg nagyobb (10-15 gigas mkv-k) mar boven akadnak nalam streamelve.

[ Szerkesztve ]

(#1242) Jannn válasza agabe (#1241) üzenetére


Jannn
senior tag

Ez a softmedia-s cucc már el sem érhető a play áruházból...

(#1243) Ufff válasza edward2 (#1238) üzenetére


Ufff
senior tag

Na az engem is érdekelne!

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#1244) agabe válasza Jannn (#1242) üzenetére


agabe
addikt

Latom...nem tudom mi az oka...volt egy korabbi verzio amit mar hasznaltam, azutan nem volt elerheto, most egy darabig megint letoltheto volt egy ujabb...de most nem talalhato. Biztos van masik progi is...ha talalok belinkelem.

(#1245) agabe


agabe
addikt

Szerkesztesi ido mar lejart...
Talaltam egy 1mobile market nevu alkalmazast, ami a google playhez hasonloan nez ki, es ott megvan a softmedia player is...nem tudom ez a 1mobile market milyen hely, nincs-e benne valami nem biztonsagos, szoval erdemes utanaolvasni ielott barki telepiti, csak ma mar nincs kedvem.

(#1246) eami válasza TOZ (#1235) üzenetére


eami
addikt

tök mindegy milyen secure, ha 1x felnyomják, akkor direktbe elérik a pénzed, míg webkártyánál akár fel is törhetik, mert ha okosan csinálod akkor nincs, vagy csak nagyon kevés zseton van rajta.

(#1247) kozyadam


kozyadam
tag

Sziasztok!

A napokban olvasgattam a fórumot, mert érdekelt egy Nexus 7 vásárlása.
Az első hozzászólásban és az utolsó oldalakon is leginkább az angliai rendelések vannak említve, de ma néztem és a német play store-ban is rendelhető a tablet.

A Play oldal súgójában azt írják, hogy csak Németország területére szállítanak.
A kérdésem az lenne, hogy van-e valami mód ezt megkerülni?
Illetve a bankkártyámat nem fogadja el a rendszer (magyar kártya természetesen), ezt lehet valahogy működésre bírni?

Előre is köszi!

(#1248) TOZ válasza eami (#1246) üzenetére


TOZ
addikt

Hidd el nincs olyan bank, amely ilyen esetben nem állná a kárt.

(#1249) TOZ


TOZ
addikt

Tegnap játszottam egy kicsit Paul Modaco O'Brien haxolt Wallet appjaval. Nem jártam sikerrel. FC.
Valaki próbálta már?

(#1250) z0d1AK válasza kozyadam (#1247) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nincs lehetőség a Play-ből haza szállíttatni a tabletet a legegyszerűbb ismerőssel be hozatni. :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.