Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) blint63 válasza dpinyo (#68) üzenetére


blint63
tag

Ez a wifi-megosztás tényleg opció, de rohadt nyűgös, ha sokat használod a telefont is. Biztonság kedvéért vihetsz magaddal még pótakkut vagy tartalék telefont mert mondjuk 5-6 óra wifi megosztással a legtöbb okosteló határeset lesz estefele, hogy maradt-e még benne szufla. Ellenben egy társ-sim párezer forint és kész, ráadásul onnantól bármelyiken (teló/tablet) fel lehet venni a hívásokat.
Az már megint más kérdés, hogy a mobilnet-modem felára elég magas az összes tabletben.

[ Szerkesztve ]

(#102) elpatkorado


elpatkorado
aktív tag

Szerintem még ezzel a 90K-s árral is üt, bár nem akkorát. Megnézzük, hogy mennyit esik 1-2 hónap alatt (persze onnantól, amikortól megjelenik).

(#103) assemble válasza dr. Kind (#96) üzenetére


assemble
addikt

Köszi a reakciót :R

-oké, bár ebben a kategóriában (akár árkategóriára, akár a 7" körüli táblákra gondolok) szerintem nem nagyon van ennél jelenleg jobb, de ez így végülis elfogadható

-ennek ez a része önmagában oké, de továbbra is pl a 4S pontszámát tudom felhozni amiért nem érzem konzisztensnek ezt a pontozást. Ha egy telefonnál 200 ezres indulóárra még 7/10-et adtok, felmerül a kérdés, hogy mennyibe kéne kerülnie, hogy rossz pontszámotkapjon (félmillióba?), és hogy ennek ellenére egy tábla pc ami fele ennyibe se kerül, miért kb ugyanolyan pontszámot kap? Itt pedig még arra sem lehet hivatkozni, hogy "az akkor ért annyi pontot", mert azóta a forint csak romlott, és a telefon ára sem csökkent

-ja oké, a multimédia/vizuális nekem nem esett le hogy egyértelműen a kamerára utal, így mondjuk valamennyire elfogadható, csak ez így szerintem elég félreérthető és azt jelentheti sokak számára, hogy a multimédiás képességeivel (pl videólejátszás, stb) valami komoly gondja lenne a gépnek, miközben a Tegra 3 miatt pont ellenkező a helyzet, szóval egyértelműbb lenne ha pl kamerának hívnátok szerintem, és ha az konkrétan nincs, akkor 2 pont helyett N/A vagy valami hasonló inkább lenne korrekt szerintem. Mert egyébként az elülső kamerával sincs semmi probléma a tesztek szerint, teljesen korrekt kis 1,2 MP-es kamera csücsül benne, ami mint olyan bőven átlagon felüli is szerintem (iPad 3-ban pl 0.3 MP-es van csak).

-oké, ez is elfogadható, és ez is szubjektív, de azok alapján amiket hallottam róla, valahogy kétlem, hogy ennyivel rosszabbul szólna, mint azok a táblák amik pl 8 pontot kaptak erre.

-ugyebár az üzemidő sem olyan dolog (sajnos) ami idővel felfele tolódna, így ugyanolyan üzemidőre szerintem ugyanolyan pontszám illene hogy járjon, az iPad 3 pedig ugyanerre az üzemidőre 2 ponttal többet kapott egy pár hónapja. A többi tesztet most nem néztem, de ezzel biztosan nem tűnik konzisztensnek a dolog...

[ Szerkesztve ]

(#104) hallerlaller válasza assemble (#94) üzenetére


hallerlaller
addikt

A "pixeles" megjegyzést én sem igazán értettem, 7"-on én nem tudok nagyobbról.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#105) #76500480


#76500480
törölt tag

Meg lehet oldani, az összes Nexus vásárló PH-s kifizeti a nexus amerikai árát 1 embernek +10k ( 20-30rendelésből ki is jön az útiköltség). Az az 1ember kiutazik és "bevásárol" és bízzunk benne, hogy nem büntetik meg a reptéren. :D

[ Szerkesztve ]

(#106) b3Ro


b3Ro
senior tag

No jelentem, h a fentebb említett hibákat teszteltem megint, h mi jön elő. Azok közül semmi, de ! a front camera nem működik. eddig nem is használtam, de most eszembe jutott, és csodálkozva latom, h csak "zöld kép" jelenik meg. Rákerestem neten, és másnak is jött elő ilyen probléma. Úgyhogy most küldhetem vissza.... :(((
írtam levelet a gugli supportnak, rémlem hamar válaszolnak, h mégis hova küldjem vissza...

[ Szerkesztve ]

(#107) Tin válasza #76500480 (#105) üzenetére


Tin
veterán

vagy veszel egy samsung galaxy tab 7 plus-t, 2 év prémium magyar garival, elég bika kétmagos procival és grafikus vezérlővel, 16GB tárhellyel, ami bővíthető is SD-vel. ja, és már hivatalos rá az ICS.

igaz, picit gyengébb proci, picit gyengébb kijelző, picit gyengébb akkuidő, de 70e...

nem akarok offolni, de nálam a 90-es ár ezért nem "ütős".

(#108) assemble válasza #76500480 (#105) üzenetére


assemble
addikt

Aztán a vám elkapja és a gatyát is legombolják róla :DDD
Angliából nincs ilyen veszély, csak ott több az áfa, én onnan vettem 70k-ért 16 gigásat, 60k-ért lehet 8 gigásat

[ Szerkesztve ]

(#109) Zirowe


Zirowe
nagyúr

kivétel a Motorola Xoom

??

A jb bejelentésekor mondta google, hogy a xoom is megkapja (xoom 1 ged).

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#110) ans válasza Tin (#107) üzenetére


ans
aktív tag

Jó lenne, ha lenne rá JB majd.

(#111) bloomberg válasza Tin (#107) üzenetére


bloomberg
tag

+1

100ért meg van benne 3g is (bár ennyiért lehet, hogy csak sufnigaris).

Kezdőárnak jó és essen is jól az ára :DD

(#112) BDave


BDave
őstag

Tábortüzes videó: a végén finom utalás a Kindle Fire-re? :)

(#113) indigen205 válasza dr. Kind (#96) üzenetére


indigen205
tag

''A telefonon az Android rendszer legújabb verziója
fut''

a gép elég furcsán csatangol a tablet és a telefon kategória között, legalábbis a leírás szerint :)

(#114) assemble válasza assemble (#108) üzenetére


assemble
addikt

Akit érdekel kinti (angol) beszerzés:

Angliai Tesco-ban jelenleg is van raktáron, innen (és kb az összes többi angliai boltból) viszont csak angliai címre szállítanak, szóval egy ottani ismerőst érdemes beszervezni, illetve állítólag pl Borderlinx-el is állítólag megoldható a dolog, de azt én annyira nem ismerem.
Az alap ára 199 font, a szállítás 3 font volt, és felhasználtam egy 10 font kedvezményt adó kupont innen így összesen 192 fontért szereztem be a 16 gigás változatot (ez kb kereken 70k huf most), a kinti ismerős már megkapta és továbbküldte, hamarosan remélhetőleg itt is lesz.

Sok más angliai bolt is árulja egyébként, pl HMV, Currys, PCWorld, Ebuyer, stb, viszont jelenleg csak a Tesco-ról tudok ahol ilyen kuponos kedvezmény is van hozzá.

Amit még jó tudni, hogy a 8 gigás változatot kizárólag Google Play-ről lehet megvenni, ahonnan viszont a szállítás 10 kerek font, így összesen 169 fontra jön ki, ennél az árnál amit pl én fizettem érte, alig 20 fonttal volt több, és sok boltnál nincs is szállítási díj külön, szóval kupon nélkül is "csak" 30 font a különbség a látszólagos 40 helyett.

[ Szerkesztve ]

(#115) NoMagix válasza BDave (#112) üzenetére


NoMagix
addikt

Bakker, de tetszik a vége! ez szép utalás! :C :C

(#116) atis123


atis123
tag

"A telefonon az Android rendszer legújabb verziója fut" ööö.... ez tablet, nem?

"Nincs az elbaszva, csak másra lesz jó!"

(#117) jerry311 válasza assemble (#114) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mivel kuldte tovabb? Futar? Tracked Royal Mail? Biztositas?
Erdekelne, hogy mivel eri meg innen hazakuldeni.

(#118) hallerlaller válasza assemble (#114) üzenetére


hallerlaller
addikt

Lehet kérni tesco-nál bolti átvételt, akkor még a 3font se jön rá, sőt angliai postásoknak szokásuk sajnos, hogy az ajtó előtt hagyják az árut, így ellophatják. Nem egy ilyen eset történt, szóval a bolti átvétel ilyen szempontból még biztonságosabb is.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#119) jerry311 válasza hallerlaller (#118) üzenetére


jerry311
nagyúr

Erdekes, hogy nekem postas meg semmit nem hagyott az ajto elott, igaz utcara nyilik. Bedob egy cetlit aztan valaszthatok neten nekem kedvezo kiszallitasi napot, ami altalaban szombat.
Viszont az egyik futarceg siman lerakta a nyomtatomat az ajto ele. A gyari papirdobozban, szerencsere aznap nem esett. Masik futarceg lerakta egy ismeros laptopjat a haz elott levo kuka melle. Szoval tudnak alkotni, de szvsz az ilyenek 99% nem a Royal Mail.

(#120) assemble válasza jerry311 (#117) üzenetére


assemble
addikt

Ezt nem tudom pontosan, rábíztam a dolgot. Majd talán megkérdezem ha tudom.

(#121) hallerlaller válasza jerry311 (#119) üzenetére


hallerlaller
addikt

Play store-ból a TNT szállítja ki.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#122) marvikk


marvikk
csendes tag

Egyebkent ami az arat illeti: Csehorszagban 300 dollarnak megfelelo korona lesz a 16 GB-os verzio, ami 50 dollarral tobb mint az amcsis valtozat. Ez azert nem egy nagy kulonbseg. Kicsit tobb mint egy tizest fizetsz ra az amerikai arhoz kepest.

(#123) Mr President


Mr President
senior tag

Ha elérhető lesz/lenne nálunk playstore, akkor ezt a készüléket megkapnánk 200$-ért? Forintban az aktuális árfolyamtól függne az ára. Jól látom ezt?

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#124) hallerlaller válasza Mr President (#123) üzenetére


hallerlaller
addikt

De miért a 200 dollárhoz hasonlítod? Inkább a 159fonthoz kéne.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#125) assemble válasza Mr President (#123) üzenetére


assemble
addikt

Play Store alapvetően elérhető nálunk, csak bizonyos részei, mint például ez nem. ÁFA még mindenképpen rájönne, de a nettó ár az angol-usa helyzetből kiindulva nagyjából hasonló lenne valszeg. De egyelőre szó sincs ilyenekről sajnos, szóval csak elméleti síkon beszélünk.

(#126) bloomberg válasza BDave (#112) üzenetére


bloomberg
tag

nagyon jó reklám :C :C :C

Imisi:"Lehet náluk nincs rajta vám"

Ez most ugye nem volt komoly?

[ Szerkesztve ]

(#127) lmisi válasza marvikk (#122) üzenetére


lmisi
senior tag

Lehet náluk nincs rajta vám és kissebb az ÁFA rögtön megvan az a cirka 18 ezres hiányzás a 90-hez.

Az angliából való rendelésen lehet spórolni igazán, mert eu és már nem lehet rácsapni ekkor a Magyar extremitásokat (Vám, 27% Áfa)

Vagy a csehektől kell hozatni, rendelni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#128) jerry311 válasza hallerlaller (#121) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nekem is a TNT hozta ki, de olcsobb es megis biztonsagos modszert szeretnek talalni hazakuldesre.

lmisi
szerintem vam magyarisztanban sincs rajta. Info cuccokon nincs, ha jol tudom.

[ Szerkesztve ]

(#129) nightshadow válasza lmisi (#127) üzenetére


nightshadow
veterán

A csehek is az EU tagjai.

(#130) hallerlaller válasza jerry311 (#128) üzenetére


hallerlaller
addikt

Itthon csak a magyar posta szereti lenyúlni a dolgokat.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#131) Carbonado11 válasza hunter84 (#15) üzenetére


Carbonado11
tag

Jól mondod testvér!Ez egy puruttya,szemét mutyiország.Sajna nekünk halandóknak itt nem terem babér.Jó nekünk a telefonfülke,meg az LCD "kvarcjáték".Miközben az a szemét USA valahogy mégiscsak megteremti a lakóinak a jólétet...

Redmi Note 8

(#132) Stevee83


Stevee83
aktív tag

Ezt csak kintről érdemes megvenni.... kis hazánkban annyi dolgot rápakolnak, hogy máris nem egy must have cucc lesz... vagy keresni kell egy olyan online boltot ahonnét szállítanak hozzánk is és még tuti így is olcsóbb lesz kiszállítási díjjal együtt is vagy akinek van Angliában ismerőse, megveteti vele, majd ő elküldi futárszolgálattal..
Én is kint fogom megvenni angoloknál!!

Mindenkinek joga van a saját örültségéhez!

(#133) formax


formax
tag

Amerikában, Nagy Britanniában máris hiánycikk a Nexus 7: Nem készült fel ekkora Nexus 7 rohamra a Google

formax

(#134) Dominó85 válasza Konflikt (#37) üzenetére


Dominó85
veterán

A 250 USD, hogy egyenlő a 250 EUR-ral? LOL 58k nem egyenlő 71k-val... Ja és ha az EU-ba már csupán 250 EUR-ért is kapható lesz, akkor baxhatja a magyar állam, ugyanis ajándékként free shippinggel 2 hét és 71k-ért nálad a cucc.

Kiskapuk mindig léteznek és fognak létezni. Abszurdisztán Bácsi (Orbán, aki nem tudná) ezeket a réseket tömné be, hogy a "Család kicsi kincse"-i még jobban élhessenek. :DDD

Ez kb olyan, mint a 2-3-6 hónappal árult, papíros garanciát felmutatni nem tudó PH-sok üzletelése. Marha jó áraik vannak, de vajh miért? :U

* Péter - 06302461862 *

(#135) Orton96


Orton96
aktív tag

Egy kis hiba: "A telefonon az Android rendszer legújabb verziója fut" :)
Nagyon jó lett a cikk az árat leszámítva olyan lett mint amilyennek gondoltam. :C

#Tin: Hát igen sajnos az árat kicsit ellőtték de szerintem így is vinni fogják :)

[ Szerkesztve ]

(#136) manchester85 válasza Dominó85 (#134) üzenetére


manchester85
addikt

Arra gondolt, hogy Európában az amerikai cégek egy az egyben átváltják. De ez egy orbitális marhaság, ugyanis a képzavar abból született, hogy az amerikai árak nettó árak, míg az európaiak bruttók, és nagyjából ugyanannyi euróba kerül egy termék adóval együtt, mint amennyi dollárba adó nélkül. De ez nem amerikai üzletpolitika, hanem egy véletlen egybeesés a két árfolyam viszonyából, és a nettó-bruttó eltérésből adódóan. Sokan meg azt hiszik, hogy igy működik az üzleti élet... Ráadásul igy, hogy ő még az adót is hozzátette, semmiképp nem helytálló, hisz az eurós árban mar eleve van egy meghatározott ÁFA.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#137) tzsolesz válasza formax (#133) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hát erre számítani lehetett. :)

(#138) jerry311 válasza manchester85 (#136) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ne mondja nekem senki, hogy veletlenul kerul egy digitalisan terjesztett szoftver 49.99 USD-be es allandoan pont olyan az arfolyam meg az adok, hogy 49.99 EUR lesz belole.

(#139) kiskaktusz válasza jerry311 (#138) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Nem tudtad, hogy mindig úgy alakítják az áfá-t, hogy mindig annyi legyen euróban, mint az usankáknál dolcsiban nettóban? :DDD

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#140) manchester85 válasza jerry311 (#138) üzenetére


manchester85
addikt

Oké, az AppStore-ban meg 80 eurócent a legolcsóbb alkalmazás, ugyanez 99 dollárcent. Miért nem egy euróba kerül az 1 dolláros alkalmazás? Értsd mar meg, hogy a 200 dolláros készülék nem 200 dollár, hanem 210-220. A 200 eurós készüléken pedig az adott ország által meghatározott ÁFA van beiktatva, tehát ez mar tartalmazza az árat. Franciaországban 630 euró az iPhone 4S, az USA-ban viszont 650 dollár. Miért nem 650 euró? Nyilván van egy haszonkulcs, amit ratesznek az európai árra, de az inkább egy százalékos összeg (asszem 10%) nem egy ilyen következetlen marhaság.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#141) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

Az említett program asztali verziója igen felkapott manapság, kis hazánkban a második helyen áll, világszerte a harmadik leggyakoribb böngésző

Világszerte sikerült elérnie azt, amit a Firefoxnak soha: A legelterjedtebb böngésző lett, megelőzve az IE-t.

(#142) Blasius0704


Blasius0704
tag

Mindegy akárki akármit mond...ez nekem kell, kell KELL.. :DD

(#143) scofield657


scofield657
csendes tag

Nincs valaki akin keresztül tudnék szerezni magamnak egy darabot? :)

[ Szerkesztve ]

(#144) assemble válasza scofield657 (#143) üzenetére


assemble
addikt

Ha senkit nem találsz, Borderlinx-el bepróbálkozhatsz, állítólag járható út.

(#145) justaview válasza Stevee83 (#132) üzenetére


justaview
őstag

"kis hazánkban annyi dolgot rápakolnak, hogy máris nem egy must have cucc lesz"

Ez nem így van. EZ A LÉNYEG. Így legyen lottó ötösöm. :K

[ Szerkesztve ]

(#146) Maybourne válasza Tin (#107) üzenetére


Maybourne
tag

+1

(#147) Lamasd69


Lamasd69
csendes tag

Nexus S-t is meglehet valahogy szólaltatni ugyan úgy, mint amikor a Londoni időjárásra kerestek? vagy ez kimaradt a Nexus S-ből?

(#148) rolii21


rolii21
aktív tag

" elsődleges kamera hiánya azért fájó pont "

Amikor meg van a tabokon kamera akkor meg azt mondjatok h nem normalis dolog tabal fotozni:D H is van ez?
Amm jo teszt koszi.

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#149) agabe válasza assemble (#114) üzenetére


agabe
addikt

U.K. tescoban is elfogyott...délután még volt, de este 8-9 körül már nem.

(#150) Peat;) válasza marvikk (#122) üzenetére


Peat;)
veterán

Fel kéne fogni hogy:
- Magyarországon lett a legmagasabb az ÁFA kulcs az EU-ban, nem véletlen hogy magas az infláció és értéktelenedik el az átlagember és alatta lévők fizetése, folyamatosan csökken a belső fogyasztás az országban(a cél ennek ellenkezője volt). Ugyanakkor az áfabevétel valóban nőtt a költségvetésben, a mindennapi cuccokat ugye muszáj megvenni.
- Ezáltal csak egy szűk(ölő) réteg a vásárlóerő itthon a kereskedők nem akarnak (és forrás hiányában lehet nem is tudnak, már átmeneti hitelt sem kapnak) nagyobb mennyiséget berendelni. Nem tudom a hátterét de nyilván összefügg a dolog, más nem legalább a szállítási költségben.
- Így a magyar kereskedő jóval magasabb haszonkulccsal fog dolgozni, a bizonytalan kereslet + magasabb költségek miatt.
- Mivel az eladók ahhoz az alkalmazotti körhöz tartoznak ahol (elvileg) nagyobb mértékű fizetésemelést kellett eszközölni a nominális(nem reál) fizetés szinten tartása érdekében, így az ottani költséget is nyilván beépítik az árba csak ez minden termékre vonatkozik.

Ergo mindenki rendeli külföldről és az ÁFA ilyen termékek esetében a csehek, németek, angolok államkasszájába vándorol a magyar emberek zsebéből.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.