Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Cene18 válasza assemble (#1347) üzenetére


Cene18
csendes tag

Igazad van! :B
Annyira megragadt a szemem az áron, hogy átsiklottam afelett, hogy ez nem a 16 gigás...

(#1352) bigbuda


bigbuda
aktív tag

hogyan tudom a dpi-t állítani?

(#1353) hallerlaller válasza assemble (#1347) üzenetére


hallerlaller
addikt

Ma nyomkodtam egy TF300-at a media markt-ban, hát elég betyár kis jószág, tisztára mint egy laptop, van touchpad amivel lehet irányítani a mutatót, billentyűzet istenkirály, és még 4.0.3-al is simán tök fluid, galaxy tabok laggoltak mellette, mint a fene. Fire 2 is tegra3-al jön majd változatlan áron, de amazon appstore-ba ha jól tudom nincs annyi game, mint play store-ban.

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1354) assemble válasza hallerlaller (#1353) üzenetére


assemble
addikt

Jaja, az egy eleg jol sikerult cucc, eggyel magasabb kategoriaban (es kepmeret atloban) valszeg azt vennem.
Fire 2-rol honnan ez az info? Tudtommal meg el sem kezdodott a bemutato :)

(#1355) edward2


edward2
addikt

tegnap rendeltem adták fel és MA megjööööttt!!!

ÁÁÁÁÁ:D beszarás nem merem bekapcsolni :DDDD

Na pár óra és írok mi van :) (pedig tanulnom kéne)

(#1356) hallerlaller válasza assemble (#1354) üzenetére


hallerlaller
addikt

ja, én még a pletykákat olvastam, de valszeg az lesz, ha a nexus-ba is belefér ilyen áron: [link]

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1357) z0d1AK válasza hallerlaller (#1356) üzenetére


z0d1AK
veterán

Kövesd élőben az Amazon Press konferenciát és megtudod akkor, hogy milyen is lesz a Kindle Fire 2, Az új eBook reader már megvan.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1358) assemble válasza z0d1AK (#1357) üzenetére


assemble
addikt

Video stream nincs errol valahol?

(#1359) z0d1AK válasza assemble (#1358) üzenetére


z0d1AK
veterán

Szerintem az Amazon nem csinál róla ilyet.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1360) z0d1AK válasza hallerlaller (#1356) üzenetére


z0d1AK
veterán

Hnmm. Ahogy várható volt, továbbra is középkategóriás hardver, még olcsóbb ár. Mondjuk én 150-et tippeltem korábban, de a 160 sem rossz.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1361) bigbuda


bigbuda
aktív tag

segitsetek pls, dpi-t hogyan tudom állitani nexus 7-en? rootolva van a készülék

(#1362) drlovi válasza edward2 (#1355) üzenetére


drlovi
aktív tag

:C
én ma megvettem a mediaában.:-)

milyen billt hasznaltok?

(#1363) assemble válasza z0d1AK (#1360) üzenetére


assemble
addikt

Ohh, van itt 8.9" 1920*1200 retina fire is :) Vannak itt megis meglepetesek, sejtettem hogy valamit tartogatnak :)

(#1364) hallerlaller válasza z0d1AK (#1360) üzenetére


hallerlaller
addikt

Hát az omap4(bár ez is nagyon jó) azért gyengébb, mint a tegra3, akármit is mondanak.

Ez a dupla wifi antenna nem hangzik rosszul.

(#1363) assemble

nem lesz kevés ilyen felbontásra az omap4? :F

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1365) assemble válasza hallerlaller (#1364) üzenetére


assemble
addikt

Itt van info rola, a GPU elvileg egy PowerVR SGX544 benne, ami valszeg azert nem rossz, video gyorsitasra szerintem biztos eleg fullhd-n is, aztan a legujabb jatekokra jo fps-sel nem biztos, nem tudom. a Memoja LPDDR2, nekunk 3 van :P
Foleg a WiFi-t irigylem amugy belole, mutattak is az N7-et rossz peldakent h csak 1 antenna az is csak 2,4 GHz, ezert nem tudunk tul nagy 1080p filmeket streamelni :)

Nincs amugy ennek topicja valahol? Inkabb ott kene...

[ Szerkesztve ]

(#1366) Champipi válasza assemble (#1365) üzenetére


Champipi
senior tag

Az összehasonlítás szerintem ide is jöhetne, hogy mennyire releváns még Nexus 7-re izgulni, ha kijön olcsóbban a Knidle, 250 EUR helyett 160 EUR-ért...

[ Szerkesztve ]

(#1367) TOZ válasza assemble (#1365) üzenetére


TOZ
addikt

En csak annyit mondok ismét: VANILLA ANDROID! :C
A többi pont nem érdekel.

A paperwhite vagy mi az sokkal inkább instant get lenne, ha nem lenne egy alap Kindle 4 itthon. 69 dodos alap Kindle ár meg egyszerűen AAK.

(#1368) hallerlaller válasza Champipi (#1366) üzenetére


hallerlaller
addikt

300$ az alap 8.9-es, de csak november 20-tól. Azt ki tudja mennyi lesz itt euban.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1369) assemble válasza Champipi (#1366) üzenetére


assemble
addikt

Biztos lesz meg osszehasonlitas de eleg sok kindle-t jelentettek be most 159 dollartol (alapmodell) egeszen 499 dollarosig (32 gigas, 8.9" 1920*1080 kijelzos 4G LTE-s valtozat - ennek a 4G nelkuli 16 gigas valtozata asszem 299 dollar csak). Es meg egy elony az N7-el szemben: van rajtuk HDMI.

Hozzateszem, hogy ezek a cuccok azert baromira szolgaltatasaik kore epulnek, amik Magyarorszagon jelenleg kb semennyire nem leteznek, ezert (is) ex-fire tulajkent sem tervezem a kozeljovoben a beszerzesuket. A Nexus 7-nek olyan elonyei vannak (vanilla Android, nincs annyira bezarva a szolgaltatasokba, Tegra 3) amiktol nem szivesen valnek meg. Es igazabol a merete is pont tetszik a nexusnak, az uj kindle-kbol pedig a 7"-os szerintem azert semmikepp nem jobb az N7-nel, a 8.9" pedig meg mar mas kategoria. Van most itt egy iPad 3 is mellettem (nem az enyem, nyugi :) ), es egyszeruen nem erzem hogy annyira mindenhova el akarnam vinni, mint az N7-et, egyszeruen a merete es sulya miatt, es pl az egykezes hasznalat kizarva, jatekok is kenyelmetlenebbnek tunnek rajta.

[ Szerkesztve ]

(#1370) Champipi válasza assemble (#1369) üzenetére


Champipi
senior tag

Ez egyértelmű, hogy 7" tablet kell nekem is! A Nexus 7-re amúgy tudok vásárolni Google Play boltból appokat,filmeket, zenéket (magyar Visa kártyával)?

(#1371) hallerlaller válasza assemble (#1369) üzenetére


hallerlaller
addikt

Én ilyen nagyobb tabletet biztos nem vennék, csak billentyűzetest. Igen, csak 300$ de csak nov20-től szállítják, tehát még jó 3 hónapot várhat akinek ilyen kell. Amazon szolgáltatásokról volt szó, hogy euban is elérhetők lesznek pár országban, node nem nálunk! :DDD

ipad3 számomra az egyetlen szimpatikus apple termék, gondolkoztam azon is (egy pillanatig :) )

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1372) edward2 válasza drlovi (#1362) üzenetére


edward2
addikt

Frankó én most már erről nyomom! Igen jó a cucc nagyon szép rajta minden. Komolyan mondom esélyes, hogy PC otthon simán nem lesz bekapcsolva...

Neked hogy tetszik?

Amúgy SwiftKey tablet verziót használok billentyűzetnek.

(#1373) TOZ válasza drlovi (#1362) üzenetére


TOZ
addikt

Swiftkey tablet

(#1374) TOZ válasza edward2 (#1372) üzenetére


TOZ
addikt

Most egy masik projekt miatt van bekapcsolva a notebook. Amugy egesz nap csak a N7-t volt hasznalva. Tanultam. Neteztem. Kaptam a maileket. Tweeteket. 14 ora bekapcsolt allapot. 3.5 ora kijelzo. Felig meg teli az akku.
N7 en igy szeretlek.

(#1375) drlovi válasza edward2 (#1372) üzenetére


drlovi
aktív tag

hát én se nagyon nyultam ma a pchez :DDD

az anysoft keyboardot tettem fel. Annál jobb lehet ez a swift key ?

van valami ajánlott app tabletre?

(#1376) bigbuda


bigbuda
aktív tag

please valaki help :D DPI-t szeretnék változtatni a tab-on, valaki kérem magyarázza el hoygan lehet

(#1377) TOZ válasza bigbuda (#1376) üzenetére


TOZ
addikt

(#1378) edward2 válasza drlovi (#1375) üzenetére


edward2
addikt

SwiftKey a legjobb tabletre és telefonra is!

(#1379) agabe válasza bigbuda (#1376) üzenetére


agabe
addikt

Igaz par nappal ezelott, de mar volt rola szo. Ezt a megoldast linkelte be assamble.
En a masodik verziot javaslom, barmilyen root jogosultsagu file explorerrel )en pl. root browser lite-al csinaltam) bemesz a systembe, es build.prop-ban a density-t atirod 213-rol 177-re (160-nal nagyon kicsi minden sztem 177folott meg mar nem tablet ui lesz)

(#1353) hallerlaller:
Majd probald ki a nexus note 10.1 -et is...az meg durvabb...mar-mar kell egy olyan nekem, de visszafogom magam :D

[ Szerkesztve ]

(#1380) hallerlaller válasza agabe (#1379) üzenetére


hallerlaller
addikt

Az a baj, hogy bár jók a fícsörök, de szabályos akadásokat látok a touchwiz-nél(pl 8:30-nál mikor áthelyezi a task managert). Ezért lehetséges, hogy a galaxy nexus jb.vel simábbnak hat, mint egy s3 ics-vel.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1381) Champipi


Champipi
senior tag

Na megvan a Deal Breaker indok a Nexus 7 vs Knidle HD tanakodasomban a Nexus 7 javara: a Knidle HD-ban nincs GPS! :Y

Ez az egy feature eldontotte, hogy tovabbra is Nexus 7 a celpontom.

(#1382) Jannn válasza Champipi (#1381) üzenetére


Jannn
senior tag

Ezt a "knidle"-t olvasd el megint az amazon oldalán :)

(#1383) agabe válasza Champipi (#1381) üzenetére


agabe
addikt

Még nem sok eszközben van (mert fizetésen kívül sok másra is használható), de nexus 7-ben az nfc is jól jöhet később bármire amit jelenleg nem is használunk. A kindle fire -ban lesz ?

(#1384) Champipi válasza Jannn (#1382) üzenetére


Champipi
senior tag

A mondanivalóm átjött? Megértetted? ;)

Akkor beszélgessünk arról, hogy mit nevezünk kommunikációnak, és mi a szerepe a helyesírásnak! Az, hogy megértsd amit kommunikálni akarok. Megértetted, így én elértem a célom. Neked van csak bajod, mert a belédnevelt szabályokat szolgai módon és nem praktikusan értelmezed! :D

(#1385) M3NT1 válasza pepe792 (#1114) üzenetére


M3NT1
csendes tag

A magyar interstore lehet problémás, de a Szlovák (ahonnan én is rendelek, "hibátlan")

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1386) drlovi válasza M3NT1 (#1385) üzenetére


drlovi
aktív tag

megkaptátok a 20 eurot a guglitól?

én nem tudom a mastercardomat reggisztálni, azt mondja erre nem lehet jóvírni a pénzt vagy mi !? :F

(#1387) agabe válasza drlovi (#1386) üzenetére


agabe
addikt

itthoni ip alatt nem is fogod tudni.
Írtunk róla (nemrég volt kérdés többedszer) érdemes kicsit visszanézni, de kár, hogy az összefoglalókban még mindig nincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#1388) drlovi válasza agabe (#1387) üzenetére


drlovi
aktív tag

németben vagyok,viszont magyar kártyával,probálkoztam.

más: a tab után az s2 elveszik a kezemben :-)

[ Szerkesztve ]

(#1389) drlovi válasza agabe (#1387) üzenetére


drlovi
aktív tag

2x ment

[ Szerkesztve ]

(#1390) edward2 válasza drlovi (#1388) üzenetére


edward2
addikt

Lol a tab után ez a 3.7" (htc desire) inkább tűnik valami viccnek, mint használható méretnek továbbá most látom, hogy ez és a legtöbb telefon amit próbáltam mennyire lassú (sgs 2 is simán érezhetően frame rate hiányos ehhez képest)

(#1391) agabe válasza drlovi (#1388) üzenetére


agabe
addikt

magyar kártyát is el kell fogadnia.

Ja S2 nekem is kicsinek tűnik, de nem is annyira az egész, hanem az arányok a kijelző mérete, és az ikonok között kicsit más, nomeg természesen a felbontás sem mindegy, és még dpi-ben is jobb a nexus7.
Már most kíváncsi vagyok egy-két év múlva mi lesz az akkori tablet-telefon felhozatal.

(#1392) drlovi válasza agabe (#1391) üzenetére


drlovi
aktív tag

este megprobálom mégegszer.nem lehet hogy azért sir mert ez már regisztrálva volt?

nekem nagyon bejön a cucc.netezni teló után vele valami csucs. ami hiányzik hogy nincs rezgés bill. lenyomáskor.

(#1393) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Hát így xbox kontrollerrel játszani valami istenkirályság, Dead Trigger pályákat simán viszem, nem kell kijelző taperolással szívni! Viszont vennem kellett egy vezetékes joyt, mert a wirelesst az istenért nem akarta, havernak volt zsinórja vezeték nélkülihez, de az csak töltést vitte át, receivert venni meg nem akartam mert azzal még egyéb problémák is adódhatnak(pörgés), szóval ez tűnt a legértelmesebb megoldásnak.

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1394) kisml


kisml
tag

sziasztok!
hogy lehet rootolni a tabletet a legegyszerűbben?

(#1395) TOZ válasza kisml (#1394) üzenetére


TOZ
addikt

Xdan vannak jó kis toolkitek, Windows, Mac, Linux alapú rendszerekre is.

(#1396) agabe válasza kisml (#1394) üzenetére


agabe
addikt

(#1397) kisml válasza TOZ (#1395) üzenetére


kisml
tag

és hogy működnek ezek a toolkit-ek?

(#1398) TOZ válasza kisml (#1397) üzenetére


TOZ
addikt

Futtatod és megcsinálja, amit kiválasztottál

(#1399) kovsol


kovsol
titán

napfényben mennyire olvasható a kijelző ? és mennyire tükröződik ?

May the Force be with you!

(#1400) z0d1AK válasza kovsol (#1399) üzenetére


z0d1AK
veterán

Holnap csinálok majd róla videót, hogy mennyire, ha lesz időm. Bár iPaddel most nem tudom hasonlítani, mert az már nincs meg.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.