Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Tin válasza matteo_szg (#750) üzenetére


Tin
veterán

azért valahol érthető, hogy egy ilyen magas selejtarányú készülék esetén az emberek garit akarnak, de készüléket is, mert jó.

(#752) matteo_szg válasza Tin (#751) üzenetére


matteo_szg
őstag

Magas selejtarányú? Erről van valami kimutatásod?

Illetve ki mondta, hogy nem kapsz garit? A kérdés csupán az, hogy a külföldről vásárolt Nexus 7-et tudod-e itthon garanciáztatni. Az EU-n belül vásárolt gépekkel várhatóan nem lesz gond, de a US beszerzések valószínűleg itthon nem szervizelhetők majd.

jupiiii

(#753) Tin válasza matteo_szg (#752) üzenetére


Tin
veterán

persze, hogyne, a google-nak dolgozom, és saját szakállamra publikálom a belső céges titkokat :D

a neten és pl itt a fórumon is olvasott elég nagy számú hibára gondolok. nyilván ez az ekkora méretű tömeggyártás átka, és nyilván a gép "olcsó", de azért 70-80e ft sok ahhoz, hogy ne legyen tökéletes.

(#754) lmisi válasza Tin (#751) üzenetére


lmisi
senior tag

Kíváncsi leszek az értékesítési számokra, de szerintem akár havi 2 millió felett is lehet majd. Nagyon jó kritikákat kapott a tablet amúgy még külföldi oldalakon is.
Ezt figyelembe véve a hibás darabok száma nem vészes, persze aki kifogja annak nem vigasztalás.

(#755) Tin válasza lmisi (#754) üzenetére


Tin
veterán

nyilván, meg nyilván csak az elején van ez, amíg nem tudnak normálisabb ütemben termelni, utána már nem lesz probléma a dolog. csakhát aki kiad ekkora összeget valamiért, azt nem vigasztalja, hogy "csak" a kamera vagy a mikrofon nem működik vagy "csak" a hangszóró recseg. és persze a gariztatás is problémás ilyen esetekben.

én év eleje óta vártam a tabletra, de amikor kiderült hogy kb október-november lesz amire nálunk is normális áron kapható normális garival, inkább vettem 70-ért egy galaxy tab 7 plust 2 év hivatalos magyar garival. és persze karácsony előtt még mindig lecserélhetem egy már valószínűleg kisebb hibaarányos n7-re.

egyébként pont nemrégi cikk, hogy elvileg 8 millió körüli eladott darabszámot várnak év végéig.

[ Szerkesztve ]

(#756) matteo_szg válasza Tin (#753) üzenetére


matteo_szg
őstag

Ne haragudj, de fórumos bejegyzéseket nem lehet reprezentatív kimutatásnak tekinteni...de hogy finomabban írjam le, ez így semmiképp sem mondható magas selejt aránynak.

Tökéletes hardver pedig nincs, fél millió Ft-ért is tudsz venni olyan masinát, ami garancia időn belül többször visszakerülhet a szervizbe.

[ Szerkesztve ]

jupiiii

(#757) Tin válasza matteo_szg (#756) üzenetére


Tin
veterán

hát fórumos vélemény ide vagy oda, itt ebben a fórumban is írtak le páran problémákat, akár figyelembe lehet venni, akár nem. a neten is jópár probléma kering, ami mondjuk más készülékgyártóknál jóval kisebb arányban szerepel.

szóval finomíthatjuk a dolgokat akármeddig, attól még tény, hogy a kezdeti szériákban sajnos a megszokottnál magasabb a selejtarány.

ha ezen a megállapításon is leállnál vitatkozni, inkább hagyjuk, mert meddő vita lenne.

(#758) matteo_szg válasza Tin (#757) üzenetére


matteo_szg
őstag

Természetesen figyelembe kell venni a fórumos véleményeket, mi is rendszeresen ezt tesszük.
De azzal a kijelentéssel, hogy magas a selejt arány, továbbra sem tudok mit kezdeni. Úgy már igen, ahogy most a második bekezdésedben finomítottál.

jupiiii

(#759) Peddy789 válasza matteo_szg (#758) üzenetére


Peddy789
őstag

Nekem az s3 at szervizelo cegtol egy ismeros mondta hogy vannak dolgok.. S3 2. Szeria titokban stb, altalaban par aprobb konstrukcios hiba megmarad a keszulekben, amit csak a szervizbe visszajott darabokbol vesznek eszre. 1-2honap mulva mar mas darabok erkeznek.. Lenyeg a lenyeg, az ismeros szerint minden ilyen mobil egybecuccal erdemes varni 2 honapot kb vasarlas elott

(#760) matteo_szg válasza Peddy789 (#759) üzenetére


matteo_szg
őstag

Ezt bizony én is meg tudom erősíteni, érdemes várni egy kicsit. Nem rögtön bevásárolni az első szériából.

jupiiii

(#761) DonDennis válasza matteo_szg (#758) üzenetére


DonDennis
senior tag

Szerintem arra gondol hogy itt a Nexus7 esetében lehet csak azért mert mindenki ezen lovagol de tényleg feltűnően sok olyan probléma adódik ami a rossz összeszerelésből származik és adott esetben egy ipad fórumban nem nagyon hallani.

Mellesleg ha ilyen hibák ütik fel a fejüket én is inkább a várakozok és a jól bejáratott "modell" ből fogok majd venni. Nem hajt a tatár szerencsére :) már túltettem magam az első egy hét "jujujujj kel kel kellllll" érzésén. Bőven jó lesz ez vagy addigra más majd karácsonykor amikor Amerikából tud olcsó érkezni ide nekem szép drága magyar földre

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#762) slayerenkala


slayerenkala
tag

Nekem kint van ismerősöm usa-ba és szeptember elejéig lesz kint, rendelt egyet magának meg nekem, ugye már meg is érkezett 2 nap volt a szállítási idő oda. Az egyik példány tökéletes volt, viszont a másiknak a hangszórója volt hibás, 50% felett torzított a hangszóró.

Írt a supportnak, kérték hogy postázza vissza az ups-en keresztül, ami ingyenes volt, mivel küldtek egy kódot, amivel ingyenesen fel lehetett adni, és még meg sem érkezett hozzájuk a hibás készülék, de már kiküldték az új darabot, ami szintén 2 nap után megérkezett, ami pedig már hibátlan volt, szóval ez a garanciális csere nem került pénzembe.

Szóval azt ajánlom, hogy aki kinti ismerősön keresztül rendel, az teszteltesse le az ismerősével, és csak akkor küldje ide, ha nincsen semmi baja, ha meg van akkor ott gyorsan kicserélik.

(#763) agabe


agabe
addikt

Nos akkor leszögezhetjük, hogy árakat majd meglátjuk, a garit is (az EU-s beszerzésű jelen állás szerint valószínűleg probléma nélkül gariztatható lesz, az USA-beli pedig valószínű, hogy nem).
A fentiek alapján (meg miután kezdeti széria, ezért méginkább) a külföldi beszerzést most csak az ejtsen meg, aki nem bír magával, és kell neki azonnal (én is ilyen voltam :B , de azért leellenőrizték az ismertebb előforduló hibákat mielőtt átküldték Angliából), plusz lehetőleg ne az USA-ból érkezzen a gari okán.
Én megelégedéssel használom, nincs semmi hibája az eddig eltelt kb 3 hét alatt (remélem már nem is lesz), és bizony kiváltotta nálam otthon a pc-t szinte teljesen (bár bizonyos célfeladatok még azon futnak, és korábban is használtam már kisebben telefont, és 5colos samu tabletet ....de azért azok nem voltak sem felbontásban sem méretben ideálisak), legalábbis a sima napi böngészés, youtube, email, esetleg filmek (bár azt inkább jóval nagyobban szeretem, de a transformers3 -at pl. simán végignéztem rajta éjszaka fekve fülhallgatóval, és nem zavartam senkit)...és miután otthon a pc-t sem használom másra szinte, ezért az kiesik (ezen a héten még nem kapcsoltam be pl.)

A nexus 7 az első fecske a jó hardverű olcsóbb tabletek között. Már jövőre is valószínű, de 1-2 éven belül tuti lesznek majd akkori csúcs hardverrel még jobb árú készülékek (akár wp8 -asok, akár androidosok) a drágábbak mellett is, mert úgy tűnik a 7 col már megfelelő méret, és ekkorában tudnak értékelhetően olcsóbban gyártani mint 10 colban.

Egy hónap múlva pedig valószínűleg ez a topik is jobban megélénkül az egyre több tulaj miatt....és utána meg várjuk majd jövőre az ujdonságokat amik érkeznek egy-egy szoftverfrissítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#764) slayerenkala válasza agabe (#763) üzenetére


slayerenkala
tag

Nekem megérte így most 50 ezerért usabol, ha meg bajom lenne majd vele, még ha visszapostázom, úgy is kijövök olcsóbban mintha itthon venném.

(#765) agabe válasza slayerenkala (#764) üzenetére


agabe
addikt

persze, mindenki maga dönti el mit vállal be...itthon (és az anglián kívül az EU-ban sem) a 8 gigás verziót nem is fogják adni, mert az csak a google play-ből rendelhető. Ha az elérhető lesz nálunk is, akkor talán...egyszer (biztos nem mostanában).
Én is próbáltam a 8gigásat is beszereztetni szintén USA-ból, de akkor amikor ismerős kint volt pont nem volt elérhető a play-en és már jött haza, így arról lecsúsztam, angliából meg
már inkább a 16gigásat rendeltem tesco direktből (jó ideje már ki vannak fogyva, pedig előtte volt náluk akkor is amikor máshol elfogyott), csak mert akkor akkor gondoltam legyen 16-os 8 helyett

Eddigi használat alatt az jött le, hogy a 8gigás is bőven elég lenne...legalábbis nekem sem kellene több, nem tárolok rajta sok mindent, bár a nagyobb gameloft játékok mellett a transformers3 2,8 giga lefoglalt helyével együtt is jóval több mint a fele még üres a 16-os adattárának, szóval kár, hogy itthon nem lesz olyan hivatalosan, mert ha a nagyobb tömegeket nézzük ez ár-érzékeny piac ahol az tuti jobban fogyna.

(#766) Peddy789 válasza agabe (#765) üzenetére


Peddy789
őstag

a magyar hangfelismerővel tudsz végrehajtani alapvető feladatokat? uj email írása, milyen idő van, hol a legközelebbi kocsma, van-e ma valami programom, ilyenek?

(#767) Metal213


Metal213
tag

szept 3 Francia megjelenés + 312€ a 16GB áfával... ott szerintem 20% körüli az áfa tehát mire ideér +7%ot rá kell tenni.

Az már 90k.

archaic.bandcamp.com

(#768) z0d1AK válasza Metal213 (#767) üzenetére


z0d1AK
veterán

19% emlékeim szerint az ÁFA, ez alapján kezd reális lenni az ár.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#769) DonDennis válasza Metal213 (#767) üzenetére


DonDennis
senior tag

Hát ja de ez mindenre igaz. Én nem ismerek olyan ismerősömet akinek pl az iPad-je vagy Macbook Pro ja ne US-ből származna. Egyszerűen ezek itthon de inkább Európában de nálunk az átlag kereset igen béka segge alatti volta miatt annyira drágák hogy senki nem veszi meg itthon max aki cégest kap vagy 20 ezresekkel töröl segget és szerintem nem lesz ez másként a Nexus7 esetében sem. Nem mondom hogy 90.000 eget rengetően sok lenne érte mert tesztek alapján bőven megéri csak hát ha máshol sokkal sokkal olcsóbb akkor már nem éri meg ennyire és az esetleges garis baszkódásokat meg bevállalja az ember egy laza -40.000 Ft os árért cserébe szerintem.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#770) assemble


assemble
addikt

Na hazaertem, megcsinaltam a kovetkezoket:
-25 usd kredit kivaltasa
-bootloader unlock
-root
-cwm

Ez igy egyelore szerintem boven eleg lesz, nem hiszem hogz custom rom-ot felraknek ra, nem tartom indokoltnak.
Előtte az mskip fele toolkittel csinaltam egy backupot amit most restoreoltam, az eredmeny kicsit furcsa mert nemelyik alkalmazas data-jat (menteset) gond nelkul visszaallitotta, nemelyiknel viszont csak az appot es a mentes hozza elveszett. A semminel amit vartam mindenesetre mindenkepp jobb eredmeny :)

[ Szerkesztve ]

(#771) matteo_szg


matteo_szg
őstag

Az alábbi vásárlási lehetőségtől óva intenék mindenkit:

[link]

Ugye nem szükséges magyaráznom, miért?

jupiiii

(#772) z0d1AK válasza matteo_szg (#771) üzenetére


z0d1AK
veterán

Szép, hogy még egy ilyen, viszonylag kiemelt termék specifikációjába is tudnak hibát írni, nem is egyet.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#773) matteo_szg válasza z0d1AK (#772) üzenetére


matteo_szg
őstag

Plusz a garancia sem igaz...az ár pedig messze el van szállva.

jupiiii

(#774) agabe válasza matteo_szg (#773) üzenetére


agabe
addikt

Amig nem lesz hivatalosan kaphato, addig lesz meg par helyen hasonlo arban...ez van mindennel ha szurken jon, bar az mar tenyleg tulzas amit a garirol irnak...a vasarlo tudatos megtevesztese...kivancsi vagyok, hogy cserelik rogton, vagy eljatszak, hogy amig visszakuldik, es nem kapnak ok is masikat, addig varakoztatjak a vevot. Kulonben erdekes honnan szerzik be ugy, hogy a bontatlan csomagban eu szabvany tolto legyen mert ha az lesz, akkor azt meg Tajvanban szedtek ki valami depobol es hoztak ide hamarabb....vagy esetleg erkeznek mar szallitmanyok amikkel elkezdik feltolteni a keszleteket, es abbol csippentettek le valakik nehany dobozzal ? :)
Mondjuk nem irjak, hogy raktaron van, igy lehet, hogy a szallitasi hatarido majd egy honap mulva lesz?
A google-nak azert lehetne szolni, hogy a nevukben valaki garanciat hirdet ami nincs is :))

(#775) hallerlaller válasza matteo_szg (#771) üzenetére


hallerlaller
addikt

"magyarországi Google képviselet "

"1.2 MegaPixel-es másodlagos kamera"

:DD

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#776) agabe válasza Peddy789 (#766) üzenetére


agabe
addikt

Email kuldese szerintem angolul sem megy...legalabbis nekem nem sikerult, mert mindig csak google talalatokat hozott ki ra, idojarast behozza, de azt, hogy hany ora van mar nem (google kereso feldobja a pontos ido weblapjat, meg sok masikat is),
egy kis beszedfelismeres:
helyszolgaltás nincs bekapcsolva ezért nem tudom hogy megtalálja-e a legközelebbi kocsmát naptárt mingyárt kipróbálom
(bakker sokat teveszt, es a "mingyart"-ot is a program irta be olyan szepen :D )

Mas: a terkepreszek offline mentese itthon elvileg nem elerheto, gyakorlatilag megoldhato, de ugy nezem nem teljes reszletesseggel...ezt meg probalgatom.

(#777) z0d1AK válasza hallerlaller (#775) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az előlapi kamerát szokták másodlagosnak hívni, míg az elsődleges a hátlapi. Bár ez igazából telefonoknál igaz, de onnan lett ez átvéve.

Nekem inkább ezek szúrtak szemet:
"1024 × 800 pixel"
"Memória 2Gib / 16Gib"

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#778) Skynet258 válasza z0d1AK (#777) üzenetére


Skynet258
veterán

A MegaPixel is elég furcsa, na meg a Gib mértékegységgel sem tudok mit kezdeni (minek indult ez vajon Gibibyte-nak? Mert a Gigabyte rövidítése csak GB).

A Google meg majd szimplán jól seggbeveregeti őket, hogy ilyenek írogatnak. :D

https://geekpulse.hu

(#779) z0d1AK válasza Skynet258 (#778) üzenetére


z0d1AK
veterán

Én inkabb a 2 Gbájton akadtam meg, ami nem tudom mihez tartozna..

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#780) agabe


agabe
addikt

No...megy az offline terkep lementes is.
Eloszor a maps osszes adatat toroltem, igy 15mega alapadat maradt. Ezutan lementettem Budapest , es kornyeke utcaszintu terkepet...Godollo, Vac, Komarom, Siofok...delkeleten meg Kunadacs mondhato a sarkanak...ezutan repcsi modban megneztem, es az egesz terulet benne van es kb 85mega , az ezenkivul esok meg termeszetesen csak nagysagrendileg ..mondjuk orszagut szinten, mert alapbol tarol nemi adatot arrol a reszrol amit eppen tavolrol mutat.
Azt irja ugyan ki, az elejen, hogy a terulet nem minden reszlete lesz lementve, de nem talaltam olyat ami ne lett volna.
Azt hittem korabbi probalkozasbol, hogy JB alatt ez nem megy itthon...de megis.

[ Szerkesztve ]

(#781) assemble válasza Skynet258 (#778) üzenetére


assemble
addikt

Annak egyébként még lehetne is értelme (Gibibit jelölése), viszont mivel legfeljebb gibibyte-ról lehetne szó (valszeg arról sincs), így ez is bőven rossz, főleg hogy nem is annyi igazából :DDD

(#782) DonDennis


DonDennis
senior tag

105.000 FT ?!!?!!??!!?!?!?!?!?!?!?!?!?!??!?!? WTF?! :DDDDDDDDDDDD szakadjon le a pofájukról a bőr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 220volt boltot kedveltem mert jó áron árultak dolgokat de ez így no komment :DDDDD

Amerikai kollégának majd mondom:

" Csáó mennyi nálatok most egy Nexus7?"
-" Csá hát most azt hiszem a 16gb-s 249$ mért? Nálatok is kapható már ?! "
" Alap csak itt 475$ "
-" :,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,DDDDDDDDDDDD"

(ez majdnem dollár pontosan dupla ár hát B+ !!!! )

szégyen és gyalázat de főleg az hogy lesz olyan ember NEM IS 1 aki megveszi...

[ Szerkesztve ]

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#783) z0d1AK válasza DonDennis (#782) üzenetére


z0d1AK
veterán

Zárójelbe tegyük már hozzá, hogy az a 249 USD az továbbra is nettó ár, ami Amerikában továbbra is kevésbé mérvadó, de mivel nálunk elég magas az ÁFA, sokat dob rá sajnos.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#784) Metal213


Metal213
tag

Akkor marad Anglia ahol £199 áfával a 16GB (+szállítás)
Vagy szlovákia ahol 312€ lesz áfával.

Hmm...

archaic.bandcamp.com

(#785) Ufff válasza z0d1AK (#783) üzenetére


Ufff
senior tag

Kb. 271 dollár volt az enyém.

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#786) TOZ válasza Metal213 (#784) üzenetére


TOZ
addikt

Én pl jelenleg izgulok, hogy Londonban kapnak-e nekem a napokban... offline.

(#787) z0d1AK válasza TOZ (#786) üzenetére


z0d1AK
veterán

Szerintem boltokban kevésbé találni még.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#788) agabe válasza Metal213 (#784) üzenetére


agabe
addikt

312Eur az Francia hír volt...annyiért ráadásul valószínűleg itthon is lesz kb....főleg ha az árfolyam felmegy.

[ Szerkesztve ]

(#789) assemble válasza z0d1AK (#787) üzenetére


assemble
addikt

Azert itt-ott sztem akad (legalabbis par hete meg nehol akadt), csak figyelni kell masok hozzaszolasait ilyen helyeken, es nem csak talalomra besetalni egy boltba :-)

(#790) TOZ válasza z0d1AK (#787) üzenetére


TOZ
addikt

Currys weboldalan van olyan opcio, hogy egy oran belul begyujtheted a megadott boltban.
Sajnos keson derult ki, hogy van kint valaki, aki viszont vasarnap mar jon is haza.

(#791) agabe válasza TOZ (#790) üzenetére


agabe
addikt

20.-án írta az XDA-ra valaki :

Then I found it at Dixons inside Heathrow airport, terminal 4 for only 192 £.

Szóval ha ismerős addig nem talál, akkor még a Heathrow-n is van esélye...persze úgy nehezebb kipróbálni hibátlan-e, de 10perc alatt át tudja nézni ;)

(#792) zitback


zitback
csendes tag

hello mindenki!

Kérhetnék egy kis segítséget a tulajdonosoktól!?

Aki tudja futtassa már le, és mutassa meg nekem a Quadrant, illetve az AndroBench eredményeit.

Az enyém egész szép eredményeket érne el Quadrantban, DE az I/O pontszám nagyon gyenge. (1200 körül) Keresgéltem már a témában, de nem jövök rá, hogy miért....vagy szimplán csak hibás a készülékem.

Előre is köszi, aki infót ad!

(#793) agabe válasza zitback (#792) üzenetére


agabe
addikt

A quadrantnál én is ezt tapasztaltam ... össz pontérték emiatt 3700 körüli.
Most nincs nálam, ezért AndroBench-et majd más megmondja, mert azt nem próbáltam, de nincs szerintem baja a tiednek, és ezek a szintetikus tesztek csak nagyságrendileg jó útmutatók.

[ Szerkesztve ]

(#794) TOZ


TOZ
addikt

Ezek a benchmarkok szerintem csak a nemiszervnovelesre jok. Ha "smooth" akkor engem nem zavar, hogy keves a pont.

(#795) zitback válasza TOZ (#794) üzenetére


zitback
csendes tag

TOZ és agabe: Igazatok van, én sem az ilyen benchmark cuccok alapján szoktam ítélni! Az a lényeg, hogy ha működik, játékok futnak jól és kész!
VISZONT nálam nem mindig működik jól! Általában ha tele van(800-900Mb szabad hely maradt) akkor akadozik, lassú a böngészés, indítás, minden!
Ezért kezdett érdekelni a pontszám, sebesség!

Minden esetre köszi

(#796) agabe válasza zitback (#795) üzenetére


agabe
addikt

a belső tárhely telik meg ?
Jól tele tömöd akkor, de ennek ellenére szerintem az semmit nem szabadna, hogy befolyásoljon mivel ahhoz a rendszernek semmi köze, az csak egy tárterület.
Nem fut esetleg valami háttérben ami használja a procit ?
Vagy ha törölsz a tárhelyről adatot akkor visszagyorsul ? (nem úgy, hogy valami telepített játékot leszedsz, hanem csak tárterületet foglaló cuccokat..pl. zene, video, kép) Nem szabadna ilyennek előfordulnia, és normál esetben inkább valami applikáció bugjának gondolnám a jelenséget.

(#797) hallerlaller válasza agabe (#796) üzenetére


hallerlaller
addikt

sajnos befolyásolja, más android eszközök is belassulnak, ha már majdnem tele a memória. zenéket, képeket, videókat fel kell lőni a netre.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#798) assemble válasza hallerlaller (#797) üzenetére


assemble
addikt

A sima tárhely telítettségének a rendszer sebességéhez szerintem sem szabadna semmi közének lennie pedig. Extrém eseteket leszámítva persze (ha tényleg teljesen megtelik mondjuk az a rész is ahova a programok mentik a beállításaikat) de az sem lassulást hanem hibákat okozna inkább szerintem.
Az installált appok inkább okozhatnak ilyet, de azokból is inkább csak azok amik folyamatosan futnak, amiből kevés kellene hogy legyen.
A táblán nekem is van még bőven helyem de nagyon nehezen tudnám elhinni hogy a hely megtelése önmagában az egész rendszer lassulását okozná, azt a helyet szerintem nem használja fel az OS a progik gyorsítására, nincs lapozófájl vagy ilyesmi.

Más: Most teszteltem kicsit a film streamelést (ES explorer-en keresztül), és a korábbi tapasztalatokkal konzisztensnek tűnik az eredmény: 1080p felbontás alatt nem nagyon kottyan meg semmi neki, tökéeletesen visz mindent, az 1080p-seknél viszont változó az eredmény, némelyiket bírja sávszéllel a wifi, némelyiket nem, nyilván a film bitrátájától függ elsősorban. Az olyan 10 Mbps feletti bitrátájú videókat már nem bírja sávszéllel folyamatosan ahogy látom, ami kár, és kicsit furcsa, mivel elvileg n-es wifi van benne.

(#799) Peddy789 válasza assemble (#798) üzenetére


Peddy789
őstag

n-es wifi ? biztos hogy a wifi router birja azt ? viszonylag drágábbak azok és nem túl elterjedtek.

(#800) hallerlaller válasza assemble (#798) üzenetére


hallerlaller
addikt

Pedig sajnos így van, én sem tudom a pontos okát, hogy miért, még zte blade-en tapasztaltam, de olvastam a one x fórumon is. (mondjuk ott a 36GB a belső tárhelyet nem sokan töltik tele)

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.