Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) hallerlaller válasza berik899 (#1149) üzenetére


hallerlaller
addikt

de ott is csak a usa xoom wifi, a többi nem.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1152) berik899


berik899
tag

Mindegy akkor kivárom inkább a nexust :D :B

(#1153) Attila04


Attila04
tag

Na kérem, lesz ez itt jó áron!!:)))

http://www.hardverker.hu/catalog.php?product_id=384298

(#1154) z0d1AK válasza Attila04 (#1153) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez megint csak külföldről behozott cucc. Korábban már le volt írva, hogy a hazai készülékekre 24 hónap gari lesz, míg egyes országokban csak 12. E szerint ez is olyan országból jött, ahol csak 12 hó gari van...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1155) Attila04 válasza z0d1AK (#1154) üzenetére


Attila04
tag

De vehetsz hozzá +2 évet, nincs ezzel baj.

(#1156) matteo_szg válasza Attila04 (#1155) üzenetére


matteo_szg
őstag

Hol szeretnél vásárolni hozzá 2 évet?

jupiiii

(#1157) Attila04 válasza matteo_szg (#1156) üzenetére


Attila04
tag

http://gsmhome.hu/asus-google-nexus-7.gsm

(#1158) agabe válasza Attila04 (#1157) üzenetére


agabe
addikt

Bolti gari.

Tenyleg...matteo_szg:
Nincs meg infod, hogy mit terveznek az eddig valoszinunek tuno egy evig itthon is ervenyes eu-s garival ?

[ Szerkesztve ]

(#1159) matteo_szg válasza Attila04 (#1157) üzenetére


matteo_szg
őstag

Azt ugye tudod, hogy ez nem gyártói garancia?

agabe:

Mire gondolsz? Természetesen minden EU-s készülék garanciája érvényesíthető lesz itthon, az adott időtartamnak megfelelően. Nem lesz megvonva semmi, nem lesznek elutasítva az EU-ban vásárolt készülékek.

A szériaszámot továbbra is érdemes előre egyeztetni az ügyfélszolgálattal.

[ Szerkesztve ]

jupiiii

(#1160) Attila04 válasza matteo_szg (#1159) üzenetére


Attila04
tag

Nekem teljesen mindegy, a lényeg, hogyha probléma van, akkor meg legyen javítva a cucc. Ennyi.

(#1161) matteo_szg válasza Attila04 (#1160) üzenetére


matteo_szg
őstag

Hát, azért ennyire nem mindegy, mert a beszürkézett gép szervizelési útjával kapcsolatban maximum a kereskedőnél érdeklődhetsz, a magyar ASUS nem fog tudni segíteni neked ebben. Értem ezt úgy, hogy ha te vásárolsz valahol garancia-kiterjesztést, ami nem hivatalos ASUS kiterjesztés, akkor onnantól fogva a boltra vagy utalva.

Nem tudom, nekem ez nem jelentene biztonságot.

jupiiii

(#1162) Blaise válasza matteo_szg (#1161) üzenetére


Blaise
veterán

Jó lenne tisztán látni az európában máshol vásárolt termékek itthoni garanciáztatásáról. Az, hogy szériaszám alapján tudják csak megmondani eléggé kamu szagú...

(#1163) matteo_szg válasza Blaise (#1162) üzenetére


matteo_szg
őstag

Nem azt tudják megmondani szériaszám alapján, hogy érvényes-e a garancia, hanem, hogy mennyi az időtartam. Az EU-s gépek esetében érvényesíthető a garancia hazánkban.

Veheted hivatalos infónak...

jupiiii

(#1164) mycso válasza matteo_szg (#1163) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nekem sorozatszám alapján pontosan ezeket mondták:

1, igen látják a készüléket és él rá a hivatalos ASUS garancia
2, xy hónap garancia van rá a vásárlás napjától számítva
3, csak xy országban érvényesíthető rá a garancia, mert lokális garancia van rá

Tehát igazából a sorozatszám alapján az ASUS support, mindent meg tud mondani az adott készülékről, garancia ügyileg.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1165) matteo_szg válasza mycso (#1164) üzenetére


matteo_szg
őstag

Köszönöm, mehetne kiemeltként az első hozzászólásba.

jupiiii

(#1166) Attila04


Attila04
tag

Ebben a cikkben megy milyen áruházról beszélnek? Valaki erről hallott valamit?

(#1167) Blaise válasza Attila04 (#1166) üzenetére


Blaise
veterán

(#1168) matteo_szg válasza Attila04 (#1166) üzenetére


matteo_szg
őstag

Elszomorít, hogy egyes médiák képesek lehozni egy ilyen hírt, és hogy a cikkíró szerint sima átváltással árazódnak be elektronikai eszközök.

Félreértés ne essék, én sem támogatom a 100 ezres árat, de nem ilyen formában és ilyen magyarázattal kell véleményt nyilvánítani.

jupiiii

(#1169) Champipi


Champipi
senior tag

Lehet, hogy hétfőn (szept 3) már lesz Nexus 7 Bécsben?

(#1170) Attila04 válasza Blaise (#1167) üzenetére


Attila04
tag

Köszi. Ennek az oldalnak azért vannak érdekes dolgai:

PÓLUS CENTER, SUNSET BLVD. 112. KÉSZLETEN :DD

(#1171) matteo_szg válasza Attila04 (#1170) üzenetére


matteo_szg
őstag

Miért ne lehetne készleten? Külföldi beszerzés nyilvánvalóan, simán lehet készleten.

jupiiii

(#1172) Attila04 válasza matteo_szg (#1171) üzenetére


Attila04
tag

Nem az a lényeg, hanem az, hogy hol? :C

(#1173) freddirty válasza Attila04 (#1160) üzenetére


freddirty
senior tag

"Nekem teljesen mindegy, a lényeg, hogyha probléma van, akkor meg legyen javítva a cucc. Ennyi."
Egen, de ehhez az kell hogy közel kifogástalan legyen a szervize az adott helynek/gyártónak ahol vetted. Tehát:
- Biztosan meglegyen a bót a gariidő lejártáig - ezzel a kis noname boltok/webáruházak ki is estek. Itt nálunk nagy divatja van a cégek fantomizálódásának... Tiszelet a kivételnek.
- Ha nagy áruházlánc vagy ismertebb gyártó garijáról van szó akkor is korrekt szervízhálózat kell mögéjük. Vannak olyan gyártók akik ilyen/olyan okokból f*s/fantomizálódó kis szervizekkel kötnek szerződést aztán jönnek a panaszok csőstül.
Szóval bolti gari sokat nem ér, kivéve ismered őket és tudod hogy megbízhatóak. Gyártói gari is csak akkor ha ismered a szervízt. /Pl Acer-t az életben nem veszek a sok panasz miatt. /

fred

(#1174) z0d1AK válasza Champipi (#1169) üzenetére


z0d1AK
veterán

Eddig csak 6 országban kapható, nem hiszem hogy hétfőre Bécs bele esne úgy, hogy boltban azonnal polcról. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1175) Skynet258 válasza Attila04 (#1172) üzenetére


Skynet258
veterán

Miért? Itt van előttem a Pólus Center, itt lakom, 100 méterre a bejárattól. A Sunset Blvd meg az "utca" elnevezése, fantázianeve. Ahogy a Westendben is van ezer szám ilyen elnevezés. ;) Lehet este le is ugrom, rákérdezek, hogy tényleg van-e. Mondjuk ilyen áron nem hiszem, hogy sokakat érdekel az infó... :D

z0d1AK: elvileg a héten töltöttek fel készleteket, szóval akár lehet is. Én is rámozdítok embert jövő héten, aki kint lesz. Persze valószínűleg kezdetben elég kevés darab lesz polcról, de pár minden bizonnyal akad majd. :)

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#1176) z0d1AK válasza Skynet258 (#1175) üzenetére


z0d1AK
veterán

Németországban is az első napokban a Google Play-ben volt rendelhető és kellett pár nap, mire üzletek polcaira került, bár német ismerősöm mondta, hogy még így is elég nehéz helyenként polcról emelni.
Ha esetleg a Google azt mondaná, hogy 09. 03.-tól van Ausztriában, akkor szerintem ott is kell 1-2 nap, hogy mondjuk Media Marktban és hasonló üzletekben megjelenjen. Gondolom.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1177) FeRkE válasza Skynet258 (#1175) üzenetére


FeRkE
őstag

pont most jött egy levél a Sunset Blvd-ról, küldtek nekem egy Cisco Certificate-et :)

(#1178) TOZ


TOZ
addikt

Elkezdett már valaki romolgatni?
Tapasztalatokat várok.
Eddig a tablet ui elcsalogatását csináltam meg, de szívesen feltennék valami stabil fozott romot. (Eddig birtam ;]

(#1179) agabe válasza TOZ (#1178) üzenetére


agabe
addikt

meg nem is neztem nagyon ...tablet ui-t mivel hoztad elo?
az erdemesebb fozottekre sztem meg varni kell.

(#1180) TOZ válasza agabe (#1179) üzenetére


TOZ
addikt

A dpit kell 160ra állítani.

(#1181) TOZ válasza TOZ (#1180) üzenetére


TOZ
addikt

Viszont így nekem már kifolyik a szemem. De csak lesz majd valami okosság később. Egyelőre visszaálltam 213ra.

(#1182) ForRedGlory válasza TOZ (#1180) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Lemaradtam, hogy allitottad at a dpi-t? Siman megy barmelyik dpi changerrel? Eredeti romon? :U

(#1183) TOZ válasza ForRedGlory (#1182) üzenetére


TOZ
addikt

Igen. [link]

Holnap valószínűleg felrakom a paranoid android romot. Abban úgy tűnik meg van oldva ügyesen.

(#1184) hallerlaller válasza TOZ (#1183) üzenetére


hallerlaller
addikt

Jaja, én még telón próbáltam a sima állítgatást, hát eléggé keszekusza lett. Ha valaki tab nézetet akar akkor paranoid rom ajánlott.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1185) agabe válasza hallerlaller (#1184) üzenetére


agabe
addikt

177-re allitva nem szemkifolyatos...ondjuk nem art lecserelni a launchert, meg a fekvo modhoz mindenkeppen kell egy split billentyuzet. Meg probalgatom majd, csak asszem ma mar aladni iskell buli utan :)

(#1186) TOZ válasza agabe (#1185) üzenetére


TOZ
addikt

SwiftKey van szolgálatban. :C
A marketbol letoltes nem gond a mas értékű dpi esetén? Kompatibilitás?

(#1187) agabe válasza TOZ (#1186) üzenetére


agabe
addikt

Eddig semi problema...jatekot is probaltam (gordy) az is jo volt. Marketen is minden latszik. Semmi nem sipakolt meg.

(#1188) z0d1AK


z0d1AK
veterán

A napokban felfedezett Nexus 7 hiba: az iPhone headseten nem megy bele ahova be kéne. ennek az oka az, hogy mivel mikrofonos, egy picivel hosszabb, mint a sima fejhallgató csatlakozó. Mást headsettel még nem próbáltam, de nem kizárt, hogy ez azt jelenti, hogy headset nem is csatlakoztatható rá...

Én ezt éppen úgy oldottam meg, hogy van egy sima fejhallgató csatlakozóval rendelkező adapterem, ami két jacket csinál. Azt dugom a tabletbe, a headsetet meg abba. Így már szól, ha közvetlenül a headset megy a Nexusba, akkor hangszórókon keresztül szól csak a hang.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1189) agabe válasza z0d1AK (#1188) üzenetére


agabe
addikt

Sgs2 headsetje hibatlanul mukodik.
Rendesen betoltad a maximumig? Persze nem kell nagyon nekiesni, ha iphone-os nem megy bele, de az enyemet is hatarozottan kell beletolni.

(#1186) TOZ:
Swiftkey3 tablet kiprobalva....nem jo (tul lapos...legalabbis a 177-es beallitas mellett, de 160-on meg gazabb lenne) jeally bean keyboard (mondjuk nem ertem alapbol miert nem ez a verzio van benne ami letoltheto a playrol) nekem jobban bejon.

[ Szerkesztve ]

(#1190) z0d1AK válasza agabe (#1189) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az utolsó 2 mm már nem megy bele, akárhogy nyomom. Eddig ezzel a headsettel máshol sem volt gondom, ezt használom a HTC Radarral, korábban GNS-sel és Motorola Milestone-nal is.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1191) agabe válasza z0d1AK (#1190) üzenetére


agabe
addikt

Nekem is tobbfele headset volt korabban mindenfele teloban, es s2-es is fogadott tobb mast (optimus 7 headsetje kipurcant, es samsung lett hozza beszerezve, de azt meg ki sem bontottam...ugyanolyan mint amit most hasznalok), de meg nem mondanam, hogy azok mind jok lennenek-e, es csak iphone -eval nem akar menni, vagy ennel valogatosabb az N7...majd beirjak masok is a tapasztalatukat.

Megneztem, es nalam is kinnmarad ugy kb 1-1,5mm, az s2-esbe meg teljesen belecuppan, de ennek ellenere hibatlanul mkodik a skype-val, meg viberrel, meg persze a zene/film lejatszasnal sincs gond, nem volt olyan, hogy esetleg kontakthibara utalo jeleket vettem volna eszre.
Lehet, hogy az iphone-e pont egy picit hosszabb amit mar nem toleral (ha osszeeskuves elmeletet akarnek gyartani, akkor azt mondanam lehet, hogy nem veletlen)

[ Szerkesztve ]

(#1192) z0d1AK válasza agabe (#1191) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mindjárt megnézem, hogy esetleg valami holt játék nincs-e, ahol még szól, mert azt hittem,nehogy nem megy végig, nem is szól, de hát ha nálad sem megy végig, mégis szól....

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1193) z0d1AK válasza z0d1AK (#1192) üzenetére


z0d1AK
veterán

Beszarás, most bemegy végig és szól is... Fasz vagyok...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1194) agabe válasza z0d1AK (#1193) üzenetére


agabe
addikt

Akkor nincs osszeeskuves, es a lenyeg, hogy azzal is mukodik. Jobban benyomtad kicsit most, es rendesen bepattant? Nalam nincs semmi jele lotyogesnek, vagy esetleges kihuzodasnak...stabilan fogja a csatlakozo ( a dugo 1mm-el azert kijjebb van mint az s2-esnel...de ez nem gond, ha az erintkezok ott vannak ahol kell, es ott vannak)

[ Szerkesztve ]

(#1195) z0d1AK válasza agabe (#1194) üzenetére


z0d1AK
veterán

Tegnap a buszon próbáltam, ott bárhogy húztam, nem akart teljesen belemenni. Most kipróbáltam, belement végig (szemből nézve) és szól is. Fura, de legalább megy, ennek örülök.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1196) TOZ válasza agabe (#1189) üzenetére


TOZ
addikt

Fekvő módban nagyra állítva a betű méretét szerintem elfogadható a Swiftkey 177 dpi mellett. A szemem sem folyik ki. Bodogtág.

(#1197) assemble válasza agabe (#1185) üzenetére


assemble
addikt

Most csak siman atirtad a gyari romban 177re? Minden jol mukodik? Azt olvastam sokaknal crashel nehany program a dpi buzeralas utan...

(#1198) agabe válasza assemble (#1197) üzenetére


agabe
addikt

Mivel rootolva van ezert barmolyen sima root browserrel bele tudok menni, es at tudom irni, vagy ott a rom toolbox (ahhoz is kell root), mert igy nincs crash, vagy barmi gaz. Az akkor jon elo a leiras szerint ha valamilyen dpi changer progit hasznal valaki, mert nincs rootja...valoszinuleg a nem teljes hozzaferes valamit osszeganyol a rendszerben...de attol sem felnek, mert max nexus toolkittel ujrateszem a rendszert. 2-3 perc alatt, majd root (ujabb par perc), es nandroid backup.. ha nagyon elhuzom akkor sem tobb 20-25percnel, emiatt ezt batran probalgatom azt ami amugy is biztonsagosnak tunik (nem foglalkoznek olyannal viszont ami a cpu sebesseget, vagy feszultseget buzeralja...nem akarok vilagelso benchmark eredmenyeket, az meg masra nem jo)
Vegigmentem 185-tol, hogy melyik erteknel all be tablet-re, es 177 volt a maximum, de kozben egyik erteknel sem volt (a par perc fuasido alatt, mert valtottam is a kovetkezore) crash.
Minden jol mukodik, de az aztal allo helyzetben alul/felul, fekvoben meg oldalt elegge kihasznalatlan. Launherek kozul sokkal lehet a racsot allitani (hanyszor hanyas legyen), de sajnos olyan pl nem jo ha allo helyzetben mondjuk 5x8-as, fekvoben meg 8x5-os(vagy mas ertek, de a lenyeg, hogy nem egyforma 5x6-os pl.) mert az ikonokat nem rendezi at, hanem ami valamelyik oldalra kilogna, azt egyszeruen nem jeleniti meg a masik helyzetbe forgatva, igy ehhez valoszinuleg tenyleg jol jonne valami olyan rom amiben ezt is megoldjak.
Ettol fuggetlenul hasznalhato, es lehet valakinek igy is jobban tetszik...kiprobalni nem art semmibol.

[ Szerkesztve ]

(#1199) Nandish válasza margithid (#2) üzenetére

Az igazat megvallva tényleg fincsinek tünik, de nekem IPadom van jó lenne egymás mellė tenni a kettõt persze személyesen. 1hét használat után biztos hogy kiderülne hogy Google bácsi mit dobott össze :)

12 éve vagyok Ph-n! 13 éve szerelek Apple készülékeket...

(#1200) agabe válasza Nandish (#1199) üzenetére


agabe
addikt

A kissebb meret miatt azert nagyobb a kulonbseg mint gondolnad...legalabbis erzesre, fogasra.
Ezt pl inkabb hasznalom kezbe fogva, ipad-okat (amikor voltak nalam) meg ikabb tokban allitva, vagy valamire teve esett jobban, es fekvo modban.
Nem csoda, hogy jon az ipad mini is (bar az a hirek szerint 7,8 colos lesz, de talan keskenyebb kavaval, igy lehet, hogy nem lesz fizikailag nagyobb a 7colosoknal), mert nem csak az olcsobb ar, hanem a hasznalat modja miatt is mar egy alszegmens ez a 7col a tabletek kozott, es nem az a kerdes melyik jobb, hanem ki melyiket szereti jobban hasznalni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.