Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) b3Ro


b3Ro
senior tag

Egy kicsit szomoru, h az arazasa miatt sokak inkabb lemondanak a vasarlasarol. Pedig, ez egy kivalo tablet. Egy hete kaptam meg itt Angliaban, es eddig nagyon megvagyok vele elegedve ! Probaltam mar sok tabletet, de ez a nexus, ezzel a rendszer+kijelzo+hardver komboval nalam a top3 ban van.

(#52) Lacci77


Lacci77
tag

Drága, drága, de kell, KELL! :)

(#53) pandor


pandor
tag

Ehhez mit szóltok: Ainol Novo 7 Elf II 16GB
Tudom, hogy gyengébb vas, meg kínai, de az ára elég barátságos.
Gondolom számlát is adnak, meg garanciát is, ha már itthon forgalmazzák...

(#54) lmisi válasza franc0 (#45) üzenetére


lmisi
senior tag

Messze fiatalkoromban töltöttem kin 1 hónapot USA-ban, ezért tapasztalataim lehet nem relevánsak. De sajnos igazad van olcsóbb ott a megélhetés. Szállás drága, de autó, kaja akármi olcsóbb, a benzint csak már félve említem :B
Nálunk a lakhatás csak azért "olcsóbb" mert egyszerűen nem tudnák/ják megfizetni az emberek. Épp most hallottam ha van egy lakásravaló pénzed (Tudom ez tényleg kissebbség) akkor érdemesebb bankban tartanod és kamatoztatni mint lakást venni és kiadni. Bár örök becsű igazság pénzt értéke miatt szortak már széjjel utcán, bérházat még nem.
TB/Eü szolgálltatás ott drága, nálunk meg lassan nincs. Sorolhatnám tovább...

Viszont az Usaemberek igenis megnézik mire költik a pénzüket termékcsoporton belül természetesen, nagytöbbségük bizony ott is keményen megdolgozik a pénzért és nem ajándékba kapják.

[ Szerkesztve ]

(#55) manchester85 válasza jjeahh (#42) üzenetére


manchester85
addikt

"de a laptop billentyűjét, tapipadját ugyanúgy el kell érned mint a tablet érintőkijelzőjét"

Csak épp a billentyű meg a tapipad nem a kijelzőn van. Ez nem elég magyarázat, hogy messzebbről nézed? Azért azokat elég messziről is lazán eléred. Arról nem is beszélve, hogy milliónyi szögből magabiztos a használata. Az érintőkijelző ennél sokkal bizonytalanabb vezérlést nyújt.

Van tabletem és laptopom, és távolabbról nézem a notit. Egyébként nem csak a kialakítás-, hanem a képernyőméret miatt is távolabbról nézi az ember. Nehogy kitaláld mar, hogy egy 7"-os eszközt ugyanolyan távolságból nézel, mint egy 13-15"-os gépet..

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#56) Beri78


Beri78
őstag

irány Amerika!

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#57) KillHates válasza tjb007 (#40) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez esetben mea culpa... :R
Gyanítom én is... elég prémium termék (már ami a jósolt itthoni árát illeti) és nehezen köthető előfizetéshez is.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#58) sdd2


sdd2
veterán

Szerintem jó kütyü csak az itthoni 90K-es ár az Amerikai 60K-hez képest sokallom.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#59) nightshadow


nightshadow
veterán

Én is az árakon rugóznék egy kicsit: ennek az árát én értem, mert az amerikai árakat soha nem lehetett összehasonlítani az európaiakkal. Amit viszont nem értek, hogy az miért van, hogy nagyon sok termék (műszaki cucc, ruházat, élelmiszer) olcsóbb nyugat-európában, mint itthon, miközben ugyanúgy részei vagyunk a közös piacnak. Erről viszont szívesen olvasnék egy tanulmányt, hogy miért van ez így.

[ Szerkesztve ]

(#60) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Az kicsit hiányoltam a cikkből, hogy ez az első kimondottan játékra dedikált tablet, a 7"-os méret pont erre a legalkalmasabb és az ui-t is ennek megfelelően alakították át.

A végén pedig egy huaweihez van hasonlítva, na ne mááár :((( :DDD

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#61) blint63


blint63
tag

Mi értelme van 3G modem nélkül egy tabletnek??? Magyarán amikor használni lehet (otthon) akkor úgyis kéznél lesz egy notebook ami mégiscsak kényelmesebb.

(#62) manchester85 válasza sdd2 (#58) üzenetére


manchester85
addikt

Az amerikai ár= 250+ÁFA~275= 65 000ft

Magyar ár= 250*1,27=317,5= 75 000ft.

Vagyis 15 ezerrel kerül többe, mint az amerikai ár. A többi az ÁFA, illetve az össze-vissza számolás eredménye.

i6 Silver

(#63) bejgli86


bejgli86
csendes tag

Sajnos hiába okoskodik mindenki, hogy hol jobb, itt ez a helyzet. Vagy megveszed 90ért, ha egyáltalán lesz hivatalos forgalmazás, vagy külföldön lévő ismerős, ebay segít.

Bár gondolom 1-2 hónapon belül racionalizálódni fog az ár, csak sajnos nekem is mióta előszür olvastam róla nagyon fáj a fogam egy 7esre:)

[ Szerkesztve ]

(#64) madgie válasza blint63 (#61) üzenetére


madgie
titán

Mi értelme van a 3G.nek, mikor úgyis van nálad mobil, arról meg megoszthatod a netet? Ja, hogy neked hiányzik egy másik előfizetés, sim kártya, stb.

(#65) keIdor válasza nightshadow (#59) üzenetére


keIdor
titán

Forint/Euró áringadozás, amikor 320Ft volt 1€, akkor igen drága lett itthon minden hirtelen.
Más adók, kisebb kiskerhaszon, ilyenek. Azért nem számottevően olcsóbb, csak valamicskét, csak ugye 3-4x annyit hazavisznek.

madgie: Akkor meg a telefon lesz használhatatlan, mert lemerül pillanatok alatt, ezt elfelejtitek elég könnyen. :U Kocsiban erre megvan az orvosság, de máshol?
És igen, cégesen nekem 2400Ft 2GB net havonta, nekem bőven belefér. Más kérdés, hogy én az iPad-et csak ágyban netezésre vettem, ott is főleg asszony használja így elég volt a WiFi-s.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#66) hallerlaller válasza blint63 (#61) üzenetére


hallerlaller
addikt

Mi értelme van még egy mobilnet előfizetésnek, mikor már a telefonos alapcsomagok is bőséges hozzáférést biztosítanak?

Szerk.: megelőztek.

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#67) zelma


zelma
aktív tag

90 ezer ft? Nem bővíthető memória? Akkor inkább ez:

[link]

Caedite eos! Novit enim Dominus qui sunt eius!

(#68) dpinyo válasza blint63 (#61) üzenetére


dpinyo
csendes tag

"Mi értelme van 3G modem nélkül egy tabletnek??? Magyarán amikor használni lehet (otthon) akkor úgyis kéznél lesz egy notebook ami mégiscsak kényelmesebb."

Nem mindig és nem mindenkinek kényelmesebb, elolvasni pár hírt megválaszolni egy rövid levelet, lehet praktikusabb, gyorsabb mint egy asztali gép, vagy egy notebook. Levelek elolvasásához én sem kapcsolom be a gépet.
Én úgy gondolom a 3g modem a felesleges :) a telefon mobilnetjét lehet osztani wifin és akkor nem kell plussz egy előfizetést fenntartanod.

(#69) jerry311


jerry311
nagyúr

Kicsit ellenkeznek a cikk egyik megallapitasaval...
Nekem kifejezetten jolesik, hogy landscpae hasznalatban kenyelmesen meg tudom fogni a gepet oldalt anelkul, hogy ralogna a kezem a kijelzore. Pedig olyan nagyon nincs is nagy kezem...

(#70) jjeahh válasza madgie (#64) üzenetére


jjeahh
nagyúr

már megint a 3g- ről vitáztok. kell...nem kell...van akinek kell, és van akinek, nem, és kész.
én ahol netezek, haveroknál, kávézókban, és itthon, ágyban kanapén..mindíg ott van a wifi, úton gyalogolás közben meg nem használom, nem akarok az orromra esni. néha ha utazok jól jönne, de arra tényleg ott az okostelló-hot spot...az is igaz, hogy ez így egy kicsit pazar, mert ha van okostelefonod, minek a tablet, és fordítva...ha mindkettő van, a telefont gyanítom, nagyjából telefonálni használod, akkor meg minek okosmobil? szerintem a tökéletes megoldás egy 3g-s tablet + egy akármilyen mobil...pl 3310-es ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#71) #16820480 válasza keIdor (#65) üzenetére


#16820480
törölt tag

a tabletbe úgyis kell külön SIM kártya, mert nem lehet telefonként használni. akkor meg azt a külön SIM-et akár egy mobil routerbe is teheted, aztán akkor a telefonod és a tableted, és esetleg a barátnő telefonja/tabletje is tud róla netezni.

(#72) nightshadow válasza keIdor (#65) üzenetére


nightshadow
veterán

Forint/Euró áringadozás, amikor 320Ft volt 1€, akkor igen drága lett itthon minden hirtelen.
Más adók, kisebb kiskerhaszon, ilyenek. Azért nem számottevően olcsóbb, csak valamicskét, csak ugye 3-4x annyit hazavisznek.

Én nem arról az időszakról beszélek, és számottevően olcsóbb. Pl. egyes tévéknél több tízezer különbség van, vagy múltkor néztem itthon egy cipőt, ami tetszett. Itthon mindenhol majdnem 40k volt, Angliában átszámolva 23k, pedig Anglia köztudottan nem egy olcsó hely. Számtalan példa van, s erre nem magyarázat a pár % áfa különbség.

(#73) arn


arn
félisten

eubol kell rendelni - 250 euro, vagy 200 font. igy mar korrekt nem? az itthoni disztrib meg dogoljon meg... de igy megy ez egy csomo masik teruleten is, hogy 1.5x, 2x annyiba kerulnek dolgok. ilyen aron nem kivanom tamogatni a magyar gazdasagot.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#74) nightshadow válasza arn (#73) üzenetére


nightshadow
veterán

+1

(#75) micimacko válasza hunter84 (#15) üzenetére


micimacko
aktív tag

Nekem 61-be volt Angliából a 8Gb-os...szóval tuti vétel.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#76) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Ha ezt 50-ért adnák itthon, akkor senki nem venne mást, csak ilyet, vagy iPadet. Így 90 rugóért ezt szinte senki nem fogja megvenni magyarisztánban. Már látom is a trénél, ahogy 24 x 2499 Ft-os akcióval próbálják elsózni. :DDD Ha valakinek mindenáron ez a cucc kell, az tuti kintről hozatja majd, bár ennyiért már van néhány ellenfele, ráadásul jönnek a Windowsos táblagépek is.

(#77) jerry311 válasza nightshadow (#72) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az AFA lehet nem nagy kulonbseg, de az osszes tobbi szarral egyutt siman kell ennyivel dragabban adni, hogy kitermelje az allamnak jaro reszt egy vallalkozas.

Egyik ismeros valaszthatott, hogy megprobal elore menekulni ujabb termekekkel/szolgaltatasokkal vagy kirugja az egyetlen alkalmazottjat es csinalja tovabb egyedul, mint evekkel ezelott. Elore menekult, mazlija van/volt valamennyire, mert az uj dolgok pont kitermelik azt, amennyivel tobbet kell fizetni Viktorkanak meg a tobbi tolvajnak. :(((

(#78) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Szépen megrendelem kintről. Még postával sem lesz több 60ezer Ft-nál :DDD

(#79) matteo_szg válasza sing1ep1ayer (#76) üzenetére


matteo_szg
őstag

Egyik szolgáltató sem tervezi felvenni a kínálatba.

Másrészt a nagy retailekben ott lesz a Nexus 7, és bizony el fogják vinni, igen, 90 ezres áron is.

A windowsos gépeket kár idekeverni, mert egyelőre nem lesz 7 hüvelykes verzió, és ahogy nézem a Win 8-as Transformer árakat, kevés ok van optimizmusra árak kapcsán. Sajnos...

jupiiii

(#80) lmisi válasza sing1ep1ayer (#76) üzenetére


lmisi
senior tag

Nincs 50-ért hasonló cucc. Néztem más kínai cuccot, mindíg kínja volt ami volt GPS, kékfog, 1 giga ram, dulaproci, 1280*600 hoz hasonló kijelző az már drága volt, illettve nem is volt.
Ez a cucc nagyon ütős, ha lenne sd még 90-ért is overkill lenne. JB-vel Tegra 3-al hozza az Ipad szintet tuti álltalam is preferált 7 colos méretben. Most olvastam amúgy Ipadfantól cikket róla és még ő is elismerte teljesen rendben van a cucc. Az ipados játékok ugyanúgy futnak rajta.
Ez egy más kategória mint az eddigi androidos tabletek Ipad szint "féláron".
eddíg nem olvastam róla negatív kritikát, pont az ellenkezőjét. :R

[ Szerkesztve ]

(#81) Tin


Tin
veterán

90-ért egy vicc.

főleg a problémák miatt (lötyögő képenyő, nem egyenletes háttérvilágítás, töltési problémák, értintőkijelző kihagyás problémák, döglött pixelek, döglött mikrofon, a korai kintmaradó kép az IPS panelen, [link]), tehát ezek a tömeggyártás miatt vannak.

viszont, számomra eléggé okádék hogy pont a legkevésbé tehetős emberek piacán akarnak a legnagyobbat szakítani.

60-ért nem zavarna, ha nincs 3g, sd kártya, kamera, led villanó, és a többi okosság, de 90-ért ez a konfig már bizony szegényes, és a 4 mag, meg a 12 mag úgy felesleges ezekbe, ahogy van. 2 magtól felfelé már csak a sebessége nő ezeknek, viszont az meg csak azoknak előny, akik játszani használják.

[ Szerkesztve ]

(#82) assemble


assemble
addikt

Na végre kint a cikk is, átolvasom gyorsan (bár az enyém már megvan, hamarosan ide is ér) :)

És akkor végre lesz egy nagy Nexus 7 topic is, az is jól jött már :)

[ Szerkesztve ]

(#83) sdd2 válasza manchester85 (#62) üzenetére


sdd2
veterán

Az úgy már nagyon baráti :K

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#84) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Ezazz, mindjárt olvasom a tesztet :)

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#85) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Jó volt a teszt csak kicsit megkavarodtam,hogy akkor van benne NFC vagy nincs?Mert a végén a táblázatban az volt hogy nincs benne.De a tesztben írtad,hogy van benne.Akkor mi van? :F

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#86) hallerlaller válasza arn (#73) üzenetére


hallerlaller
addikt

+1

én már egy hete megmondtam, hogy úgy 80-90e lesz itthon, nem is tévedtem.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#87) dr. Kind válasza leslie_smith (#85) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

van benne, javítom is :R

(#88) b3Ro válasza Tin (#81) üzenetére


b3Ro
senior tag

Szepen osszeszedted a hibait, ami igy szarul nez ki egyutt. Az elmult 6 napban folyamatosan hasznalom, es eddig semilyen hiba nem jott elo....
Az arazast meg mar leirta sok ember, h nem barati, de meg lefogja vagy 30... :(((

[ Szerkesztve ]

(#89) micimacko válasza leslie_smith (#85) üzenetére


micimacko
aktív tag

Van benne....kolléga HTC One-járól csak úgy átdobta a weboldalt, amit a Nexus 7 egyből meg is nyitott a saját böngészőjében.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#90) micimacko válasza b3Ro (#88) üzenetére


micimacko
aktív tag

Koppkopp :) ...nekem is tökéletesen működik, semmilyen a linkelt oldalon felsorolt probléma nem jelenkezett. Egyedül a mikrofont nem próbáltam még ki...na majd este.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#91) jerry311 válasza leslie_smith (#85) üzenetére


jerry311
nagyúr

A Google is azt irja a specifikaciok kozt, hogy van NFC.
Benazott a cikkiro, ennyi. A hivatalos specifikacioknak tessek hinni, ne a masodpeldanyoknak. :))

(#92) b3Ro válasza micimacko (#90) üzenetére


b3Ro
senior tag

Nalam egy hibacska jott elo, de az se biztos, h a nexuse. Azt vettem eszre, h neha ledobb wifirol, de egybol maszik is vissza. Mas negativumot nem tapasztaltam...

(#93) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sajnos 90e sok. Ha már "annyi pénzed" van akkor kicsivel több "pénzért" vehetsz Transformert.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#94) assemble


assemble
addikt

Végigolvastam, alapvetően korrekt cikk, de hogy kicsit kötözködjek:

"A felbontás 1280 x 800 képpontos, ami 216 ppi pixelsűrűséget jelent, így a sasszeműek azért kiszúrhatnak pixeles éleket."

Nem tudom, ebbe azért szerintem nem túl korrekt belekötni egy 200 dolláros táblánál, amikor az iPad 1-2 (utóbbi most is kapható, a Nexus 7 árának kétszereséért) 132 ppi-jébe sem kötöttek bele soha, aminél ez majdnem kétszer olyan sűrű.

Az ár/érték arányra pedig is furcsállom a 8 pontot, mert szerintem ha létezik 10 pontos eszköz a világon, akkor ez az. Ha jól veszem le, a cikkből, azért kapott csak ennyit, mert itthon hivatalosan 90 ezer forint lesz majd. Ha viszont az itthoni árakat vesszük figyelembe, elgondolkozok, hogy hogy kapott pl egy iPhone 4S az ár/érték arányra 7 pontot nálatok, amikor az itthoni ára a legkisebb változatának is kb kereken 200 ezer forint körül indult?

A Multimédia/Vizuális-ra a 2 pont pedig még ennél is érdekesebb főleg bármi magyarázat nélkül, az audio-ra is furcsa a 6 pont, kb mindenki dicséri a hangminőségét aki használta. Az üzemidőre is furcsa a 7 pont, amikor tesztek szerint kb pontosan addig bírja, mint pl az új iPad, ami 9 pontot kapott ugyanerre.

Szóval ezek a pontszámok elég kaotikusnak tűnnek, ha már csináltok ilyet, valami logika, valami rendszer lehetne benne, mert ez így ebben a formában kb semmit nem ér szerintem.

(#95) atike


atike
nagyúr

Szerintem nem 90-ért egy vicc (magyarul még annyi pénzért is nem rossz :) ), hanem az a vicc, hogy mire ideér az árából 90 lesz.... :((( Azaz, hogy a kinti árhoz képest mennyire megdrágul mire itt megveszi a szegény magyar...

Uh, csak kijöttem ebből a gondolatmenetből... :DDD ;]

(#96) dr. Kind válasza assemble (#94) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

Köszi az észrevételeket, válaszolok is:
- a pixelsűrűséget az aktuális csúcshoz képest állapítjuk meg. az iPad 1-2 már régen volt, azóta vannak jobbak. plusz ez egy olyan kategória, ahol a szubjektivitás is játszik; van olyan, aki kiszúrja a pixeleket, van, aki nem.

- az ár/érték arányhoz: 75-ért kapná a 10-et, 80-85-ért a 9-et, 90-ért marad a 8.

- multimédia/vizuális azért kettő, mert nincs elsődleges kamera, nem lehet fotózni vele.

- audio 6: van eq, de közepes a külső hangszóró teljesítménye.

- az új iPad nem tudom, miért kapott 9 pontot üzemidőre, de a Nexus 7 ennyit érdemel. megnéztem a régebbi tablet cikkeket, azokkal konzisztens a pontszám.

(#97) Horgasztomi


Horgasztomi
csendes tag

Elég jóra sikeredett! :C És ilyen árazással jó vétel lehet! :R

Nokia Lumia 520 black - WP 8.1

(#98) jerry311 válasza dr. Kind (#96) üzenetére


jerry311
nagyúr

Azert az eleg szanalmas volt, amikor egy repulonapon (nem is olyan regen) az elottem allo ipad3-mal fenykepezett, mikozben ott logott a vallan egy dslr...

(#99) KillHates válasza jerry311 (#98) üzenetére


KillHates
nagyúr

Lehet, hogy 3G-s volt és el akarta küldeni a képet onnét...
Már jártam én is úgy, hogy esküvőn a telefonommal fotóztam, miközben az E-330 mellettem volt az asztalon. Az egyik enyhén kapatos vendég készségesen felhívta rá a figyelmemet, mondtam neki, hogy azzal macerás MMS-t küldeni :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#100) bloomberg


bloomberg
tag

Ejjj de kár az áráért, pedig nagyon tetszik, de itthon ennyiért sztem is van (legalábbis számomra) jobb vétel. Kérdés hogyan esik az ára majd.

Egyre több az indok a kivándorlásra :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.