Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) eami válasza hallerlaller (#1447) üzenetére


eami
addikt

aha... csak amig a gugli felelosseget vallal a sajat appjaert. addig a modacos cuccoknal ott van hogy csak sajat felelossegre...

persze en is hasznalok custom romokat, csak gondoltam felvetem hogy kinel hol a hatar. nalam a banki tranzakcioknal :)

(#1452) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

moin,

na nekem is lett, München, Leuchtenbergring S-Bahn megállónál a Media Marktban...

volt rá érdeklődés, szombat reggel 10kor az utolsó előtti darabot hoztam el.

noob kérdés: az akárhány pénzes bónusz play stores egyenleget hogy tudom aktiválni?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1453) Blaise válasza Mr.Csizmás (#1452) üzenetére


Blaise
veterán

Csak így kiugrottál érte? :)

(#1454) Mr.Csizmás válasza Blaise (#1453) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kirándulni voltunk, és számolgattam, hogy a számlákra még marad, ha megveszem :DDD hirtelen felindulásból.

4.1.1-es update mikor jött ki?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1455) hallerlaller válasza TOZ (#1450) üzenetére


hallerlaller
addikt

hát igen, de mivel ez egy másik készülék akkor ha egy másik gmail címet csinálok és azt állítom be fr után akkor lehet megint kapok elverni való 10$-t :D

(#1451) eami

ezzel a moddolt wallettel nem kell félni, mivel ha nem adsz meg bankkártya adatokat akkor is kapsz 10$-t egy google prepaid kártyára. az obtor miatt szintén nem kell aggódni, TOZ írta #1429-nél, hogy miért nem. :)

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1456) assemble válasza TOZ (#1449) üzenetére


assemble
addikt

Koszi, megkaptam privatban is a reszletesebb leirast, jonak tunik.
Meg annyi hogy itthon vannak helyek ahol tenyleg wallettel, nfc-vel lehet fizetni, odatartom a nexus-t es kesz? Hol vannak ilyenek? Csak hogy lenne-e miert megcsinalni :)

(#1457) agabe válasza assemble (#1456) üzenetére


agabe
addikt

Meki, dm, tesco, cba, auchan...meg meg par hely, es egyre tobb szrencsere...mar atlepett egy kritikus mennyiseget az nfc-s bankkartyak mennyisege, ezert itthon is terjed a fizetesi lehetoseg egyre jobban

(#1458) hallerlaller válasza assemble (#1456) üzenetére


hallerlaller
addikt

újságosoknál: inmedio, relay
tesco stb.. ezzel tudsz keresni:


MasterCard PayPass Locator

(#1459) assemble

ez egy évek óta működő szolgáltatás, vannak ilyen bankkártyák már régóta amivel csak csippantani kell, viszont telefonnál ha jól emlékszem kellett hozzá netkapcsolat..

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1459) assemble válasza agabe (#1457) üzenetére


assemble
addikt

Wow, ez egesz jo. Es ezeknel egysegesen minden boltban van ilyen vagy csak nehany kituntetett helyen?

szerk: hallerlaller: kosz, ez jonak tunik :)

[ Szerkesztve ]

(#1460) TOZ válasza hallerlaller (#1455) üzenetére


TOZ
addikt

Persze mindenki csak saját felelősségre csinál mindent!

(#1461) lmisi


lmisi
senior tag

Estleg valaki mondja már el nekem miért erőlteti a telefon interface-t a nexus7en a Gugli, vagy miért nem állíthatja be a dolgozó munkásosztály kedvére, mondjuk pl. a setup-ban?

(#1462) agabe válasza lmisi (#1461) üzenetére


agabe
addikt

nemtom ... lehet azt gondoloják így a legjobb, aztán ha sokan kérik, akkor egy frissítésben majd kihozzák mint újdonságot.

Közben a hedset használattal kapcsolatban :
a hedaset mikrofon részét nem kezeli, mindig csak a beépített mikrofonokat használja. (én pedig azt hittem a headset-ről beszélek korábban amikor skype-n dumáltam ...de tényleg nem)
Erről írtak XDA-n is, és a kokluzió az volt, hogy a készülék nem is képes rá, hogy külső mikrofont fogadjon a jack csatlakozón keresztül.
azt nem tudom, hogy esetleg micro usb-n valaha lehet-e majd, de gondolom bluetooth -on megy.

[ Szerkesztve ]

(#1463) Attila04


Attila04
tag

Erről a tokról van valakinek véleménye/tapasztalata?

(#1464) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

(#1465) hallerlaller válasza ForRedGlory (#1464) üzenetére


hallerlaller
addikt

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1466) sagit válasza hallerlaller (#1465) üzenetére


sagit
addikt

nindzsásban nem voltak ezek a szmájlik? ;]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#1467) agabe válasza Attila04 (#1463) üzenetére


agabe
addikt

csak vélemény :
sztem jó lehet, de személy szerint a rövidebb oldalon nyitott tokokat biztonságosabbnak tartom ... nezebben tud esetleg kipottyanni, viszont a vasg anyag (meg ez a "buborékos" kiképzés) adhat még plusz védelmet az általános neopérn tokhoz képest (nem sokat azért de valamennyit, mert egy jó vastagaságú neopérn is elegendően véd, és reklámban mindíg eltúlozzák amit el akarnak adni)

(#1464) ForRedGlory:
szerk:
:DD
biztos root-ot stickmountot és kártyolvasót is gondolnak hozzá :D

Ja ...amúgy nem olcsó nagyon, de nem is elszállt az ára, és 0% thm-el is megveheti ott aki akarja, valamint 2 év garis lesz itthon, mert extreme digitalnal nem szürkéznek, szóval mindent összevetve ott egész sok embernek megérheti megvenni (főleg ha nincs meg egyben a pénze rá)

[ Szerkesztve ]

(#1468) hallerlaller válasza sagit (#1466) üzenetére


hallerlaller
addikt

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1469) Skynet258 válasza Attila04 (#1463) üzenetére


Skynet258
veterán

Én ilyet rendeltem, majd lesz teszt róla az oldalamon, ha itt lesz. ;)

Meglett közben neked is? :)

https://geekpulse.hu

(#1470) assemble válasza lmisi (#1461) üzenetére


assemble
addikt

Nem teljesen telefon interfeszt hasznal, hanem amolyan hibrid-et, ami elemeiben telefonos, elemeiben tablas (de teny hogy ranezesre a telefonos ui-hoz kozelebb all), attol fuggoen, hogy az ui melyik resze passzol jobban ehhez a kijelzohoz. Itt van rola meg reszletesen egy Android fejleszto iromanya. Az eredeti kodban elvileg igy nez ki a dolog:

if (shortSizeDp < 600) {
// 0-599dp: "phone" UI with a separate status & navigation bar
mHasSystemNavBar = false;
mNavigationBarCanMove = true;
} else if (shortSizeDp < 720) {
// 600-719dp: "phone" UI with modifications for larger screens
mHasSystemNavBar = false;
mNavigationBarCanMove = false;
} else {
// 720dp: "tablet" UI with a single combined status & navigation bar
mHasSystemNavBar = true;
mNavigationBarCanMove = false;
}

Ezekbol az N7 a kozepso kategoriaba esik alapbol.

Vannak olyan elmeletek is, hogy amiatt csinaltak ilyenre, mert jatekokhoz jobb ez az UI, mert kevesbe fogsz veletlenul lenyomni kozben egy navigacios gombot.
Abban en is egyetertek hogy igazan beletehetnenek a settings-be egy opciot ra amivel dpi-vel szorakozas nelkul ki lehetne valasztani a megfelelo UI-t, az oke hogy egyszeruek akarnak maradni es helyetted eldonteni hogy milyen UI passzol oda, de 7" azert mar van olyan meret hogy ha valakinek a tabla UI szimpatikusabb, indokolt lehet annak az engedelyezese...

[ Szerkesztve ]

(#1471) Nexus7


Nexus7
csendes tag

Valaki meg tudná mondani nekem hogy szept 22-én Bécsben lehet e majd vagy már kapni és valakitől valamilyen tippet hogy melyik boltban előrendelés nélkül

(#1472) assemble


assemble
addikt

720p videorogzites mod

Megint csak egy egyszeru szoveges fileba kell beleirkalni hozza elvileg.

(#1473) TOZ


TOZ
addikt

Tekintve, hogy a kozbeszerzesi feladvany kipipalva igy jojjon a leiras a 25 dodoert.
Nincs sok idom most a szerkeztgetessel, kepes illusztracioval foglalkozni. Ezt nem teszek hozza. Tovabba nem "szajbaragos" a leiras. Aki nincs tisztaban az alabvetu fogalmakkal inkabb ne kezdjen bele! (Kesobb - ha mas nem teszi meg elobb - elkeszitek egy reszletesebb, faek szintu leirast, hogy nulla androidos tapasztalat mellett is megoldhato legyen a feladvany.)

Mindenki sajat beletasa, vermerseklete, tokossege stb alapjan donti el, hogy "bevallja, vagy sem".

Forras: xda

Ahonnan indulunk:
Rootolt N7. (ezt nem reszletezem, toolkitek vannak win, mac, es Linux alapon is)
Marketbol felrakjuk az Orbot nevu programot.
Ezt kovetoen Titanium Backup segitsegevel az Orbotot rendszer alkalmazassa tesszuk. (Ez fontos, hogy factory reset utan is megmaradjon, mint telepitett app!)
Recovery modeban ujrainditjuk a dragaszagunkat.
Factory reset (en biztos, ami biztos wipeni szoktam kulon a cache-t es a dalvik cachet is.)
Ujrainditas.
Ujrainditas soran US english valasztunk (nem tudom, hogy szamit-e, en igy csinaltam).
Amikor a Google fiokhoz torteno bejelentkezeshez jutunk NEM jelentkezunk be es nem is regelunk uj fiokot. (Ez kulcsmomentum!!!)
Aztan hagyjuk a rendszert felallni.

Inditsuk el az Orbotot.
Angol nyelvet valasszunk (lehet magyart is, de most nincs elottem az N7-t, igy nem tudom leirni a magyar megfelelojet a beallitasoknak)
* Pipaljuk ki: Transparent Proxying
* Pipaljuk ki Tor Everything
A "csavarkulcs" ikonnal menjunk a beallitasokba
* Entrance Nodes type-hoz irjuk be: {us} (fontos a furcsa zarojel is)
* On Exit Nodes type-hoz detto beirn: {us}
* Pipaljuk be: Strict Nodes
* Pipaljuk be: Use Default IpTables
* Pipaljuk ki: Start Orbot on Boot

Ezt kovetoen a nagy bekapcsolo gomb hasznalataval inditsuk el az Obtor

Ha elindult mehetunk az N7 beallitasok menujebe es uj fiok hozzaadasaval adjuk meg fiokunkat (ujat, vagy a meglevot, ez mindegy).

A regisztracio soran szukseg lesz egy VALOS bankkartya szamra.
Az iranyito szam es a telefonszam pedig szinten valos szamok kell, hogy legyenek (google a baratotok, keressetek barmilyen szamokat!)

Ezt kovetoen a regisztracio/bejelentkezes vegrehajtodik. A google wallet fiokotokban pedig ott lesz a playen elkoltheto 25 dodo. Errol mail ertesites is kell, hogy jojjon.

Nekem a fentiekben leirtak szerint a dolog mukodott, tudtam vasarolni a 25 USD keretbol. Ez nem jelenti azt, hogy masnak is mukodni fog. Erre garanciat nem tudok vallalni. Szinten nem garantalom, hogy nem lesz fraud a kartyaszammal. Hozzateszem, hogy elvileg a regisztracio soran a google https protokol mentens ssl titkositassal fogadja az adatokat, de mit lehet tudni. Felelosseget semmiert es semmiben nem vallalok!!!
Jeleznem tovabba, hogy az xda-n egy topic mar azzal foglalkozik, hogy vannak, akiknek egy bizonyos ido utan a felhasznalhato osszeg (maradeka) szurken jelent meg es azota nem tudjak hasznalni.

Meg valami, aktiv Tor kapcsolat mellett a google idehaza nem elerheto szolgaltatasi is latszani fognak. A titok, hogy Titanium Backup segitesegevel ki kell oket olvasztani. (A music kivetelevel erre minden ujrainditas utan szukseg van... jelenleg.)

Javitasokat szivesen fogadok. Legyen egy rendes how to ebbol, ne csak egy hevenyeszett leiras! :C

A 10 dollaros elsoreges wallet ajandek begyujteserol kesobb.

[ Szerkesztve ]

(#1474) drlovi


drlovi
aktív tag

délelött rádugtam a tabot töltöre,most ránézek, azt se kép se hang! csak feketeség.
ilyenkor mi van ?! :F
azt megszoktam hogy telo néha megfagy.de ott kiveszem az aksit és megy ujra. és itt ?

(#1475) TOZ válasza drlovi (#1474) üzenetére


TOZ
addikt

Bekapcsolo gomb hosszan... talan...

(#1476) Skynet258 válasza TOZ (#1473) üzenetére


Skynet258
veterán

Bár én még nem játszottam a dologgal, de elvileg ez is működik, és kicsit rövidebb:

1.Make factory reset.
2.When you get to the screen to enter Google account skip it.
3.Uncheck all the check-boxes in next screens.
4.Now when you got to the home screen, go to settings.Under Wireless and Networks click more.
5.Click on VPN, Add VPN. Now the Nexus 7 will ask you to define security (Pattern,Password,PIN), Define whatever you want.
6.Click again Add VPN, and enter this definitions:
Name: SuperFreeVPN
Server address: superfreevpn.com
and click save.
7.Now click on SuperFreeVPN,for username enter:free, and for password go to website superfreevpn.com and look for VPN Password.
8.Click Connect. If connected successfully you will see key icon in notifications.
9.Go to Settings, under Accounts click Add Account and choose Google. Enter your username and password, if everything is OK you will get to screen that will ask you to enter credit card to Google wallet to receive 25$ credit.
10.While you using VPN you can download Google Books, Google Magazines, Google Movies.

Illetve van egy factory reset-et nem igénylő verzió is:

Manage to get the 25 credit through vpn. Didn't need to factory test.
1) log in vpn as per describe on first page.
2) open Google play
3) choose an app to buy (paid).
4) choose option to get 25 credit.
5) enter valid card (local country).
6) put in USA zip choose and phone.
7) receive email notification successful
8) receive sms Google charge USD 1 for card validation.

Forrás az XDA. ;)

https://geekpulse.hu

(#1477) drlovi válasza TOZ (#1475) üzenetére


drlovi
aktív tag

:R

nagyon sokáig kellett tartani,most megy ujra :-) nem tudom mi lehetet

(#1478) edward2 válasza ForRedGlory (#1464) üzenetére


edward2
addikt

Expansys.comon is galaxy nexushoz az ajánlott és leggyakrabban vásárolt kiegészítő a samsung microsd kártya...

(#1479) tybsen válasza Nexus7 (#1471) üzenetére


tybsen
addikt

Itt peldaul meg tudod nezni az aktualis uzleteket es keszleteket. A Ditech-nel nagyon porog az arukeszlet, aktualisan sehol sincs de peldaul 2 nap mulva erkezik szallitmany.

(#1480) agabe válasza assemble (#1472) üzenetére


agabe
addikt

Ezt is be lehetne tenmi az elso hsz-ba...vagy valamelyik osszefoglalo leirasba, bar eleg sztem a cwm-bol feltolhato zip allomany. Meg fejlodhet, mert valaki 3gp helyett mp4-et allitott be ha jol olvastam...itt inkabb mar a kamera minosege lesz a szuk keresztmetszet, de jo fenyviszonyok kozott lehet vele normalis mozgokepet rogziteni, es 720p-ben tenyleg jobb mint 480-ban.

[ Szerkesztve ]

(#1481) TOZ válasza TOZ (#1473) üzenetére


TOZ
addikt

Ki, mire költi a 25 USDjét?

(#1482) agabe válasza TOZ (#1481) üzenetére


agabe
addikt

Barmi hulyesegre :D
Vettem mar par appot, jatekot, meg kolcsonoztem filmet is...a 25 dollar elfogyott, es a most kartyara toltott 5ezer Ft-bol koltekezek mar...amig meg jo az arfolyam ;) , eg legfeljebb majd toltok meg ra.

[ Szerkesztve ]

(#1483) Attila04 válasza Skynet258 (#1469) üzenetére


Attila04
tag

Meg bizony!:))
Ez a tok sem rossz, megérkezett már?

(#1484) TOZ válasza agabe (#1482) üzenetére


TOZ
addikt

Kártyára töltött 5k?!

Amiket használok rég megvannak véve... igazából ötletbörzének szántam. Játszani nem nagyon játszom (de egy rakatot megvettem már a különböző akciókban. Megvan Fishking, az virágbolti úgy is, pedig talán azt csipázom a legjobban ever.)

[ Szerkesztve ]

(#1485) Attila04 válasza Attila04 (#1483) üzenetére


Attila04
tag

No meg itt van egy olyan tok, ami elvileg kihasználja a mágnesszenzort és felébreszti a kütyüt, ha kinyitod.

(#1486) agabe válasza TOZ (#1484) üzenetére


agabe
addikt

Webkartya...azzal regisztraltam, arrol meg csak annyit lehet kolteni ami at van utava ra . (a 25 dolcsi utan)

(#1487) assemble válasza TOZ (#1481) üzenetére


assemble
addikt

Hat amikor 1 hete volt jo sok app 1 dolcsiert, meg Max Payne abbol parat osszeszedtem (jopar belole mondjuk elotte is megvolt) :)
Meg most pl a Renaissance volt (meg talan az) akcios, ennyi penzt az is megert.
Az elott befizettem meg pl FPSE-re (jo kis PS1 emu)

(#1488) TOZ válasza agabe (#1486) üzenetére


TOZ
addikt

Ja... :Y

(#1489) drlovi válasza Attila04 (#1485) üzenetére


drlovi
aktív tag

ez jónak tünik, vajon ha leesik megvédi a cuccot :F

(#1490) Attila04 válasza drlovi (#1489) üzenetére


Attila04
tag

Nem vagyok benne biztos, hogy nagy védelmet ad neki.
Jó lenne személyes tapasztalatot is hallani. Valaki? ;)

(#1491) Skynet258 válasza Attila04 (#1485) üzenetére


Skynet258
veterán

Amit én rendeltem, az is ébreszti/altatja. ;) Még nem jött meg.

https://geekpulse.hu

(#1492) TOZ


TOZ
addikt

Valaki megtenne, hogy kimeneti a gyári rombol a wallet apkt? Hülye fejjel nem mentettem le, és szeretnek kiprobalni vmit.

Köszönöm.

(#1493) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Szeptember 17-től nem lehet új wallet prepaid kártyát igényelni: [link], tehát megszűnik az ingyen 10dodó.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1494) agabe válasza hallerlaller (#1493) üzenetére


agabe
addikt

Nomeg, ha 17.-e után reseteled a wallet apk-t (vagy mondjuk azután root-olsz, vagy visszaállítod a gyári állapotot) akkor már nem lehet újra felvenni az eddig meglévő-t sem, és október 17-től a még meglévő kártyák is eltűnnek a wallet-ből.
Emailben is megküldték tegnap.

(#1492) TOZ:
ha késő estig más nem küldi, akkor majd feltöltöm vhova ;)

[ Szerkesztve ]

(#1495) b3Ro


b3Ro
senior tag

Szomorúan jelentem, h megment az N7... Az elsők között kaptam meg, és eddig bírta. A kamera eddig se működött, amivel direkt vártam, de most 1x csak meghalt a gép úgy hogy az asztalon volt. Nem akar bekapcsolni, akármit csinálok.
Leveleztem az ASUS-al, és holnap küldöm nekik. Max 1 hónap a javítás.

(#1496) agabe válasza b3Ro (#1495) üzenetére


agabe
addikt

Ez tényleg szomorú ...
1 hónap ? ? :Y
Azért az durva lenne...de nem azért van mert itthon még nem kapható hivatalosan, és nem készültek fel a garizására, vagy majd később is erre lehet számítani ?
Angliából google play-en keresztül vásároltad, vagy boltból ?
Ha google play, akkor lehet érdemesebb (ismerősön keresztül) oda visszaküldeni, és google-el cseréltetni (bár nemtom angliában hogy megy, de amcsiban csak szólsz nekik, hogy nem jó, küldik a csere gépet /néhány napon belül/, és a rosszat vissza kell küldeni két héten belül)

[ Szerkesztve ]

(#1497) agabe válasza b3Ro (#1495) üzenetére


agabe
addikt

szerk:
bakker... sztem a motor nem jó, mert én szerkeszteni akarok, erre duplán postol :(((

[ Szerkesztve ]

(#1498) assemble válasza b3Ro (#1495) üzenetére


assemble
addikt

Az durva. Recoverybe se lep be?

Wallethez: hm, gyorsan ki kene valtanom akkor a 10 dodot es elverni valami hulyesegre :)

(#1499) FeRkE válasza Skynet258 (#1491) üzenetére


FeRkE
őstag

Az milyen típusú amit te rendeltél? Én is akarok venni vmi ilyen tokot, ami ébreszti/altatja a masinát.

(#1500) eami válasza agabe (#1496) üzenetére


eami
addikt

ez furcsa, ha hiszed ha nem pont tegnap nekem is elszállt...

reggel levettem töltőről még használtam vagy 20 percet, aztán táskába beraktam, amikor délután próbáltam használni akkor se kép se hang. Tokot kinyitottam nem éledt magától. Power gombra sem reagált... viszont párszor jó hosszan nyomva tartottam a power gombot és végül újraindult. Újraindulás utána 50% alatt volt az akksi, battery history szerint pedig összvissza 1,5 órát ment (ebből ugye 20 perc aktiv nyomkodás).

Mivel ilyen "forced reset" kellett, gyanítom hogy nem állt le teljesen csak valami megakaszotta és nagyon lehúzta az akksit. Ezért javaslom először te is próbáld ilyen módon újra indítani, ha nem megy akkor a gyári hálózati töltőre rakd rá (PC/USB nem jó) várj vagy fél órát és míg rajta van a töltőn próbáld meg megint bekapcsolni / hosszan nyomva tartva resetelni.

remélem segítettem :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.