Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) eami válasza DonDennis (#550) üzenetére


eami
addikt

sajnos első gyártási szériákból előfordulhatnak ilyesmik, és ha más asus tableteknek utánanézel ott is szép számmal irogattak hasonló dolgokat. Szerintem, ha nem nagyon súlyos a hiba, akkor várni kell még vagy 3 hónapot és utána cseréltetni. Sőt elvileg szeptembertől itthon is forgalmazzák majd a 16gbosat és elvileg a garanciát is érvényesíteni tudjuk majd.

(#552) Hory84 válasza eami (#551) üzenetére


Hory84
tag

Nem tudom milyen minőség biztosítással dolgoznak ott kint, de ekkora arányú hibaszázalék nem lehetne.
Csak egy példa, munkám során találkoztam olyannal, hogy Bramac cserépből egy egész napi gyártást dobtak ki két összeragadt cserép miatt. Tudom nem lehet összehasonlítani a két terméket, de akkor is röhejes ez a hibaszázalék.

(#553) assemble válasza eami (#551) üzenetére


assemble
addikt

Hat igen... Ehhez meg hozzateszem, hogy tovabbra sem akarom elkiabalni, de az en peldanyom tovabbra is nagyjabol tokeletesnek tunik minden szempontbol: nincs kijelzo elmozdulas, nem vettem eszre pixelhibat, szep egyenletes hattervilagitas mindenhol, hangszoro szepen szol, jackrol is szepen szol, stb.
Egyetlen hiba amivel parszor osszefutottam hogy neha egy-ket lenyomast nem erzekel a touch screen, de ez egyreszt tenyleg ritkan fordul elo, masreszt egy sleepbe teves es ebresztes rendbe is teszi a dolgot (ezt masoktol olvastama kinel ilyen volt xda-n), szoval bizok benne, hogy egy szoftveres javitassal hamarosan rendbe is lesz hozva. Legrosszabb esetben pedig ott van a nemzetkezo Asus gari...

(#554) eami válasza Hory84 (#552) üzenetére


eami
addikt

nem ismerjük az arányokat, így nehéz megítélni :/

(#555) Hory84 válasza eami (#554) üzenetére


Hory84
tag

Olvastam olyat, hogy volt akinek ötször cserélték, mire használhatót kapott, ez azért elég durva arány.

(#556) DonDennis válasza Hory84 (#555) üzenetére


DonDennis
senior tag

Jó ezeket az 5x cseréltek kicsit ilyen szájhagyomány útján terjedő nép hiedelemnek értékelem de azért az tény hogy sok a hibás készülék és oké hogy ott lesz a gari stb de nem azért veszek v.mit hogy aztán a szerelőnél többet legyen mint nálam. Ez olyan mit a kocsiknál az Alfa...

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#557) assemble


assemble
addikt

Na egy erdekesseg amit megtudtam es mas is jo lehet ha tudja:
Szoval a root... Lehet rootolni, de csak akkor, ha unlockolva van a bootloader (ennel a tablanal az unlocked kifejezes egyebkent erre, a bootloaderre utal). Ez hivatalos uton egyszeruen megteheto (es valahogy vissza is csinalhato) viszont ez csak ugy megy, hogy minden user data elveszik. Aminek a lementesere jo lenne a Titanium amihez viszont root kell: ordogi kor. Nekem szerencsere valszeg nincs most olyan adatom ami fontos es ne tudnam lementeni, de masoknak akik a jovoben hasonlokban gondolkodnak, az javasolt, hogy a dobozbol kivetel utan azonnal unlockoljak, rootoljak :)

Amugy asszem adb-vel is lehet valahogy backupolni, restorolni dolgokat root nelkul, de ez elvileg nem ment el mindent, szoval jobb nem erre bizni...

(#558) jerry311 válasza assemble (#557) üzenetére


jerry311
nagyúr

El nem tudom képzelni, hogy mi lehet az a nagyon fontos dolog, amit csak egy tableten tárolnék. Egyáltalán azt, hogy legyen rajta bármi, amit sajnálnék ha elveszne, mondjuk a telefonommal és a céges laptopommal is így vagyok.
De majd valaki felhomályosít.

(#559) assemble válasza jerry311 (#558) üzenetére


assemble
addikt

Most igy elsore ami eszembe jut az jatek mentesek, amikbe esetenkent sok orat beletesz az ember es nem szeretne csak ugy elolrol kezdeni. Persze ez nem eletbevago adat, de mas is szoba johet, jobb odafigyelni erre. :)

(#560) jerry311 válasza assemble (#559) üzenetére


jerry311
nagyúr

Jól tippelek, hogy az Apple ebben a tekintetben (backup/restore) még mindig fényévekkel előrébb jár?

(#561) DonDennis


DonDennis
senior tag

De ilyen 1x erű rootolni ?
Csak azért kérdezem mert nekem eddig csak iOS eszközöm volt és ott pl azért volt olyan JB amitől elég instabil lett a készülék. A roottől is várható ilyen?

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#562) rankesz válasza DonDennis (#561) üzenetére


rankesz
veterán

A Root semmit nem valtoztat a rendszerben, csak lehetoseg nyilik rendszergazdai joghoz kotott muveletekre

(#563) hallerlaller válasza assemble (#557) üzenetére


hallerlaller
addikt

mskip már csinált ehhez is toolkitet: [link]
aztán itt van a wugfresh féle is: [link]
de persze lehet a hagyományos módon is, ha már fent van az android sdk: [link]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#564) agabe válasza hallerlaller (#563) üzenetére


agabe
addikt

Az elso ketto tenyleg egyszeru, es minden bennuk van ami kellhet (driverektol kezdve pl.)...lehet, hogy holnap nekiallok kiprobalni oket, bar amire nekem kell (root, unroot) mindketto ugyanolyannak tunik.

assamble;
A nem erzekeles nalam ugyan nincs, de van olyan, hogy jonehany masodpercig nem tudok gepelmi, de semmi mast sem, aztan meg minden megy tovabb...mimtha lefagyna az xscope browser. Majd kiprobalom egy naig gxaribal is ott csinal-e hasonlot.

Xpscope browserben nem tudok szoveget kijelolni....azt hogyan lehet?
Meg valahogy neha pontatlan a kis jeloo nyol amivel a hozzaszolas egyes reszeire mutatok (vagy huzom), hogy vmit javitsak. Majd a chrome egy napi hasznlata utan elvalik xscope-pal van-e a gond.

[ Szerkesztve ]

(#565) pepe792 válasza hallerlaller (#506) üzenetére


pepe792
tag

Tuti láma kérdés, ezért előre is bocsi. :D
Engem az érdekelne, hogy a böngészőben futó flash alapú játékok futnak e az xscope alatt? Ugyanis ha igen, akkor tuti vevő lennék egy ilyen készülékre.

(#566) agabe válasza pepe792 (#565) üzenetére


agabe
addikt

Mivel flash kepes, ezert tuti, de mivel nem nagyon jataszom ilyenekkel, ha adsz egy linket mit nezzek meg kiprobalom ;)

(#567) pepe792


pepe792
tag

Ezer köszönet!
itt a link: [link]

(#568) assemble válasza agabe (#564) üzenetére


assemble
addikt

Passz, azt a bongeszot meg nem probaltam, es ilyesmi gondom meg nem volt...

hallerlallel: thx, sztem boldogulok majd :)

jerry: alig ha, eleg ideig (tul sokaig is) hasznaltam ios eszkozt, hogy tudjam, hogy az Apple ebben is fenyevekkel le van maradva. Androidon az adb backup/restore-al legalabb eselyed van backupolni. ios-nel szo sincs errol, ott az undorito, lassu, szemet itunes nelkul meg sem tudsz mozdulni, egy szaros mp3at sem tudsz atmasolni semelyik iranyba, es arra is csak akkor lenne hajlando, ha elotte mindent letorol a telefonodrol, barmi fele racionalis indok nelkul. Nem egyszer okozott tobb oras munkat nekem az itunes azzal, hogy backupolni akartam az meg kerdes nelkul elkezdte kitorolni minden progim. Az osszes ismerosom is aki ra van kenyszeritve, folyamatosan anyazza ilyen tapasztalatok miatt. Ennel aztan barmi jobb. :D

(#569) agabe válasza pepe792 (#567) üzenetére


agabe
addikt

nem megy...azt irja 11.2-es vagy nagyobb flash player kell neki, androidon meg ugy tudom 11.1-es a legmagasabb jelenleg.
Megneztem meg valami flash alapu jatekoldalt ahol egy jatek ugyan betoltodott, de nem tudtam vele semmit csinalni.

(#570) DonDennis válasza assemble (#568) üzenetére


DonDennis
senior tag

Hát azért iOS és se szar amióta van felhő nekem nincs is fent a gépemen az itunes azóta. Mindent felhőbe töltök föl és töltök le illetve szoftver frissitést is wifin csinálom. Mikor anno 3gs-ről 4s-re váltottam akkor is felhőből hoztam vissza a backupomat és gyakorlatilag 30 perc alatt megkaptam a régi telefonomat egy szűz 4s-ből bekapcsolástól számítva minden névvel és háttérrel csengőhanggal appal stb. Szóval nem rossz azért az se az androidról nem tudok nyilatkozni még.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#571) hallerlaller válasza agabe (#564) üzenetére


hallerlaller
addikt

Én is azt vettem észre, hogy kicsit pontatlan az Xscope.. ejj pedig jó lenne, igazából a gyári aosp browser kéne a gnex-ből, csak ahhoz meg rootolni kell, egyelőre nem akarom még. :)

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#572) agabe


agabe
addikt

xscope browser pro elönyök:
nagyon gyors (gyorsabb a chrome-nál)
nagyon jó funkciók vannak benne (pl mindenféle gesture)
jó az egész.

hátrányok:
bugos (nem mindig erzekel mindent...mintha lefagyna benne néhány.funkcio...pl valamire kattintva nem történik semmi, de a kijelző érintése hibátlan, más funkciók nagyitás, görgrtés pl. müködik)
sokat eszik az aksiból (nem úgy néz ki az energia táblázaton, de többet mint a chrome)

ha a bugok nem lennének, akkor a nagyobb fogyasztas ellenere azt használnám, de még javitani kell pár dolgot, így addig csak talonban marad.

[ Szerkesztve ]

(#573) _Babilon


_Babilon
tag

mikorra várható kb a NEXUS 7? illetve tudtok olyan linket dobni, ahonnan lehet rendelni?

(#574) Nexus7


Nexus7
csendes tag

http://www.interstore.sk/produkt/Google-Nexus-7-16GB-p4656935.html

http://tablety.heureka.sk/google-nexus-7/

(#575) agabe válasza _Babilon (#573) üzenetére


agabe
addikt

Itthon is akkortól lesz mint Szlovákiában csak állítólag jóval drágábban. (de már nem tudni mi lesz pontosan, mert ha ott 250 eur az ottani afaval, akkor itthon sem lenne szabad bruttó 80ezernél többnek lenni, sőt) mivel a vám már a szlovákon is rajta van hisz eu, ezért a nettó ára ugyanaz.

(#576) DonDennis válasza agabe (#575) üzenetére


DonDennis
senior tag

Jó hát ez ilyen benzin ár effektus hogy de jó most "olcsó" 420Ft a benzin... szóval ennek a 80.000Ft lesz nálunk is ilyen dolog, de jó örüljünk neki miközben 249$ az ára egy olyan országban ahol sokkal több az átlag kereset és ez nagyon kerekítve 57.000 Ft ez a 249$...

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#577) hallerlaller válasza agabe (#575) üzenetére


hallerlaller
addikt

azért szlovákoknál se olyan rózsás a helyzet, de ez már off: [link]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#578) _Babilon válasza agabe (#575) üzenetére


_Babilon
tag

Érdemes külföldről megvenni? Úgy tudom hogx IT cuccokra nincs vám...
Esetleg lehet olyan, hogy nincs benne magyar nyelv? Mert az bukó...

(#579) eami válasza _Babilon (#578) üzenetére


eami
addikt

EU-n belül vásárolt semmilyen cuccra nincs vám. Magyar nyelvvel kapcsolatban, meg még ha a keretrendszer magyar is, a programok/játékok többsége nem az, szóval akkor gondolom így is úgyis bukó..

(#580) _Babilon válasza eami (#579) üzenetére


_Babilon
tag

Gondolom h a sok Widget angol nyelven van. Igazából a szoftver nyelvezete érdekel, hogy az magyar- e? Ha nem, akkor van e rá hack? :D

(#581) DonDennis válasza _Babilon (#580) üzenetére


DonDennis
senior tag

Hát a droidba is van magyar nyelv szóval mind1 hogy Kínába vagy USA-ba veszed meg a magyar nyelv ott lesz a választhatók között. Sőt úgy tudom egy reviewba láttam hogy a Nexus7 nél a beépített google appokba be van integrálva a google fordító( ami tudjuk szarul fordít de aki nem tud angolul annak jobb a semminél) és a cikkeket lefordítja a gyári appoknál.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#582) assemble válasza DonDennis (#570) üzenetére


assemble
addikt

Amikor en hasznaltam meg nem volt felho, szoval az egesz egy massziv szopas volt. A felhovel ha ki lehet kerulni azt az undorito itunest azzal mar nagyon sokat javult a helyzet, de ahogy hallottam, annak is vannak korlatai, pl max 5 gigat tarolhatsz, stb. Szoval ebben sem olyan jok mint amilyennek mondjak magukat, egy titanium backup droidon joval tobbet er.

(#583) hallerlaller válasza agabe (#572) üzenetére


hallerlaller
addikt

Próbálgatni kéne még pár böngészőt, boat browserről hallottam még jókat, ha találsz valami használhatót oszd meg te is. :)

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#584) agabe válasza hallerlaller (#583) üzenetére


agabe
addikt

Az természetes :)
most el vagyok a gyárival egyenlőre....ja meg feltettem a swype betát, így igazából nem is pötyögök csak mondom amit akarok írni... kivéve néhány angol szó esetén. kár hogy a JB -t a telepítő nem androidnak ismeri fel a weboldalon, ezért apkoptikkal kellett lementeni sgs2-ről, és úgy feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#585) eami válasza hallerlaller (#583) üzenetére


eami
addikt

nekem most a Firefox beta ami bejon. elég gyors és nem fagyott még egyszer sem. billentyűzetből pedig SwiftKey 3 tabletet használom.

(#586) agabe


agabe
addikt

Videólejátszásnál az mx player a legjobb stream-re, csak sajnos a dts-t nem ismeri.
a bs player nálam a második, az dekódolja a dts-t is, csak van ahol beszaggat mikor az mx még nem 720p -s mkv esetén, de van olyan aminél mindkettő szaggat egy idő után...úgy tűnik a wifi sávszéllel lesz a gond. dice player sajna streamre nem az igazi.

(#587) hallerlaller válasza agabe (#586) üzenetére


hallerlaller
addikt

moboplayer?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#588) eami


eami
addikt

vkit érdekelne egy ilyen tok? részletek privátban...

(#589) agabe válasza hallerlaller (#587) üzenetére


agabe
addikt

el sem indult :D ..legalábbis az egyik filmnél, úgyhogy egyből uninstall.
kipróbáltam kb 8-9 fajtát a lejátszók közül.

[ Szerkesztve ]

(#590) Ufff válasza eami (#588) üzenetére


Ufff
senior tag

Jöhet privát, engem érdekel!

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#591) jerry311 válasza eami (#588) üzenetére


jerry311
nagyúr

Kipróbált vagy csak megtetszett?

Akinek valamilyen tokja az pls írjon róla pár szót ide közösbe. Jó lenne tudni mit érdemes beszerezni és mi az amit inkább kerülni kell...

(#592) eami válasza jerry311 (#591) üzenetére


eami
addikt

ma érkezett, és nagyon nagyon szép tok, egyetlen bajom vele, hogy nekem kicsit izzadós a kezem, ez a tok viszont nem annyira tapadós ami nekem megfelelne. Minden más tekintetben nagyon ott van. Sajnos nekem nem carbont kellett volna választani :(

ezért veszteséggel megválnék tőle...

[ Szerkesztve ]

(#593) jerry311 válasza eami (#592) üzenetére


jerry311
nagyúr

Kijelző látszik rendesen? Nem lóg bele?
Stabilan tart vagy csúszkál belül a tablet?

(#594) eami válasza jerry311 (#593) üzenetére


eami
addikt

stabil, meg sem tud moccanni benne a n7, képernyőből sem takar, olyan mintha rá öntötték volna. Tényleg nagyon patent!

annyira elégedett vagyok ilyen szempontból hogy még egy tokot fogok rendelni tőlük csak nem carbonból hanem sima feketéből.

maga a carbon tok egyébként elég "exec style", csak mint már korábban mondtam, az én kezemnek picit csúszós :/

[ Szerkesztve ]

(#595) hallerlaller válasza agabe (#589) üzenetére


hallerlaller
addikt

codec-el sem?

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#596) assemble válasza eami (#588) üzenetére


assemble
addikt

Errol en is jokat hallottam foleg, egy hibajat emlitik: ha hatrahajtod az elulso reszet, a magnes neha akkor is tul kozel kerul az erzekelohoz ami belockolja a tablat.

En amugy azon gondolkoztam, hogy nem is allando tokot akarok hozza (max rateszek a kijelzore egy foliat), mert amikor hasznalom, ugy is vigyazok ra es szerintem rontana a fogasan, inkabb csak annak kene egy kis tok szeruseg hozza hogy ha valahova hurcolnam, a taskaban ne karcolodjon, szoval csak valami cucc amibe hurcolasnal beleteszem es vedi a karcolasoktol meg ilyesmitol. Erre tud valaki egy jot?

(#597) assemble válasza eami (#588) üzenetére


assemble
addikt

dupla

[ Szerkesztve ]

(#598) assemble válasza eami (#588) üzenetére


assemble
addikt

tripla

[ Szerkesztve ]

(#599) eami válasza assemble (#596) üzenetére


eami
addikt

ezt a hátulról lockolást nekem nem sikerült reprodukálnom. amúgy így tokban szerintem kényelmesebb fogása van, az amúgy elég vékony tabletnek.

(#600) jerry311 válasza assemble (#598) üzenetére


jerry311
nagyúr

:DDD

Egyébként én is csak valami értelmes asztali állványt keresek, ami elég stabil.
Egyelőre ez tűnik nyerőnek, majd meglátjuk mit tud, ha ideért.
Laptoptáskában köszöni szépen elvan tok nélkül is az egyik zsebben.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.