Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) agabe válasza rollaz (#947) üzenetére


agabe
addikt

Volt mar rola szo, erdemes visszaolvasni a topikban sokminden erdekessegrol van mar tapasztalat.
Az itthon nem elerheto tartalmakat pl az itt linkeltek alapjan is el lehet erni, de ennel javasolt olyan kartyat megadni (ha kell a 25dollar) ami nem a normal kartyad, es limitalt osszeg erheto el csak rola, vagy akar semmi, mert ez megiscsak egy ismeretlen proxyn megy keresztul ami az adatokkal ki tudja mit csinal, hova tovabbitja esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#952) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

A bootloader unlockolásnak, mindenképp factory resettel kell járnia???
Illetve gondolom akkor a vissza lockolásnak is...nincs, más megoldás?

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#953) rollaz válasza agabe (#951) üzenetére


rollaz
tag

Köszönöm!

(#954) agabe válasza mycso (#952) üzenetére


agabe
addikt

Meg nem mondom, hgy az unlock/relock is mar factory resetet okoz, vagy csak a root...nem alltam meg feluton ;)

(#955) Skynet258 válasza Oldman2 (#949) üzenetére


Skynet258
veterán

Az Amazon azt írta ide nem szállítható, Ebay-en meg szállítással együtt valami 35 dollárra jönne ki...

https://geekpulse.hu

(#956) hallerlaller válasza mycso (#952) üzenetére


hallerlaller
addikt

visszazárás nem töröl semmit csak a kinyitás, bármikor visszazárhatod, ha már ki van nyitva, viszont az újbóli kinyitás megint törölni fog mindent.

Google hivatalos álláspontja szerint érdemes visszazárni, biztonsági okokból, mert vannak olyan malware vírusok amik nyitott bootloader mellett fertőznek.
XDA szerint felesleges, mert ha zárva van nem tudunk fastboot parancsokat használni, ha pedig ki kell megint nyitni, akkor törölni fog minden adatot, tehát csak akkor zárjuk vissza mielőtt beadjuk a szervizbe.

gnex-et már ki lehetett nyitni adatvesztés nélkül,[link] itt nem tudom van-e már rá lehetőség.

(#957) mycso

root nem töröl semmit, csak a "fastboot oem unlock" parancs.

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#957) mycso válasza agabe (#954) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Bár, igaz... lehet a root volt, én is csak toltam végig az opciókat.
Igazából mindegy, mert már megtörtént, meg nem sok minden volt rajta.

(#956) hallerlaller: aha, köszi, nekem mindenképp nyitva marad.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#958) Maybourne válasza Skynet258 (#955) üzenetére


Maybourne
tag

Az official tok meg 25 dollár, ami szerintem egy kicsit gagyinak tűnik és nem is nyújt akkora védelmet, szóval mérlegelni kell itt is.

(#959) Skynet258 válasza Maybourne (#958) üzenetére


Skynet258
veterán

Ennél viszont arra kell figyelni, hogy ahogy a videón láttam, tépőzárral van megoldva a kitámasztás. Az meg idővel megadja magát sajnos... :(

De egyetértek, én is inkább ezt venném 35-ért, az alap Google féle elég gagyi. Bár hamarosan jönnek a jobb kiegészítők is elvileg.

https://geekpulse.hu

(#960) dasman


dasman
csendes tag

Hi all!

Nem kertelek, belevágok egyenest a közepébe. Megérett az elhatározás bennem, hogy szeretnék tablet-et venni. Főleg Film,internet, olvasásra kéne és eddig az ár/értéket nézve a Nexus 7 tetszik a legjobban, Viszont semmiképp nem akarok itthon + 10/20/30 ezret ráfizetni, szóval csak a külföldről rendelés jön szóba. Na a probléma itt is kezdődik, hogy még sosem vásároltam is megrendelve, és nem igen vagyok tisztában ezzel a folyamattal. Kicsit utánaolvasva a legtutibb megoldás az 'ismerős behozza' módszer, viszont nekem erre nicsn lehetőségem.
Szóval a lényegi kérdésem az volna, hogy honnan/mennyiért/hogyan zajlik egy ilyen rendelést, garanciával, futárszolgálattal,postával mi a helyzet? Hogyan is kell csinálni ezt az egész hercehurcát?

Köszönöm szépen a válaszokat előre is!

Üdv;

(#961) assemble válasza agabe (#951) üzenetére


assemble
addikt

Igy van. A VPN pontos mukodesevel nem vagyok pontosan tisztaban, de szerintem itt azert valami HTTPS szeru biztonsagos cuccon keresztul mennek az ilyen bizalmas adatok, amikbe akkor se latnak bele ha az o VPN-jukon keresztul mennek a dolgok. De erre azert en sem vennek merget, biztonsag kedveert elotte es utana google fiok jelszot valtoztattam es olyan kartyat adtam meg amin sok penzt nem szoktam tartani.

mycso: jelen allas szerint (legalabbis amikor legutobb utanaolvastam) a bootloader nyitasa mindenkepp factory resettel jar. A rootolas maga mar nem jar factory resettel szerintem, de a ketott nyilvan egymas utan celszeru megcsinalni ugy is.

Mas: korabban irtam h kerestem egy nem allando tokot hurcolashoz, most talaltam egyet [link] (video) es megrendeltem, szerintem jo lesz :)

(#962) TOZ


TOZ
addikt

Én ezzel a tokkal szemezek.

(#963) Oldman2 válasza TOZ (#962) üzenetére


Oldman2
veterán

Érdekes, ugyanakkor fura megoldás, hogy nem fedi be teljes felületén a tabletet.

(#964) z0d1AK válasza Oldman2 (#963) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igazából ez egy kisebb esés során sem véd szerintem ebben a formában túl sokat. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#965) TOZ válasza Oldman2 (#963) üzenetére


TOZ
addikt

Na ez latod fel sem tunt.

Elvakit, a tudat, hogy holnap reggel megkapom a dragaszagot :C

(#966) Maybourne válasza Skynet258 (#959) üzenetére


Maybourne
tag

Szerintem a Travel case 25 dollárjából 20-at az Asus és a Nexus logók emésztettek fel. :DDD

(#967) hallerlaller válasza z0d1AK (#964) üzenetére


hallerlaller
addikt

én ilyen case logic tokot vettem, nem vót olcsó de jól néz ki, meg a kijelző felől durván ki van párnázva: [link]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#968) z0d1AK válasza Maybourne (#966) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ha a tabletet nagyjából 0-val adja el a Google, legalább a szolgáltatásokon és a kiegészítőn próbál keresni. Mondhatni ez a normális üzleti norma a vállalatok részéről.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#969) z0d1AK válasza hallerlaller (#967) üzenetére


z0d1AK
veterán

Én ilyen táskát használok, eredetileg iPadhez, de a Nexus 7-et is ebben hordom majd.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#970) TOZ


TOZ
addikt

Nekem valami "BKV-n elokapom a taskambol" megoldas kell. Nem jo, ha meg egy masik "taskabol" kell kivenni.

(#971) z0d1AK válasza TOZ (#970) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az enyém ilyen. A táskában van egy elszeparált fiók a tablet számára, kibélelve. Itt van a tablet külön tok nélkül. Csak felhajtom a táskát, elhúzom a cipzárt és már veszem, használom.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#972) TOZ válasza z0d1AK (#971) üzenetére


TOZ
addikt

Ertem, ertem.
De a tobbi cuccomnak az a taska (ami egyebkent HULLA jonak tunik) keves.

(Meg szeretnem a papirmentesseget egyre inkabb megoldani az irodaban - mondjuk eleg csunyan fognak ram nezni... - es akkor jegyzetelnek is vele meetingeken. Ha minden ugy alakul, ahogy varom a kicsiketol.)

[ Szerkesztve ]

(#973) assemble válasza z0d1AK (#971) üzenetére


assemble
addikt

Jah, az sem rossz, csak igy egy taskahoz is hozza vagy kotve. Kisebb taskanal barhova bevagom azt kesz. Persze kinek mi a szimpatikusabb, annak is meg van az elonye, ahogy irtad :)

[ Szerkesztve ]

(#974) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

MEGVAAAAN vegreee.... :))
Nagyon komoly keszulek...oda-vissza pofancsapja sebessegben az osszes tabletet leszamitva az ATP-t :)

(#975) TOZ válasza TOZ (#965) üzenetére


TOZ
addikt

Beboritja ez teljesen:
XDA.

(#976) Oldman2 válasza TOZ (#975) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha te úgy látod, akkor be, teljesen... szerintem továbbra sem...
:-)

(#977) Skynet258 válasza ForRedGlory (#974) üzenetére


Skynet258
veterán

Ejj FRG, hogy essen rád egy felhő (aka "szakadjon rád az ég"). ;] De sebaj, hamarosan én is én is! :D

https://geekpulse.hu

(#978) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Haladgatok, haladgatok... ;]

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#979) Oldman2 válasza mycso (#978) üzenetére


Oldman2
veterán

Szuper!

Ne kapkodd el a dolgot, jó munkához idő kell!

(#980) Metal213 válasza dasman (#960) üzenetére


Metal213
tag

Felszállsz a vonatra, bp-komárom 3500.- odavissza, ott átsétálsz a hídon és az első boltba bemész és meg is van, 250€.

természetesen előtte egyeztetni kell de mindenki tud magyarul.

archaic.bandcamp.com

(#981) Skynet258 válasza Metal213 (#980) üzenetére


Skynet258
veterán

És ott már van is, vagy majd lesz valamikor? Mi a cég neve pontosan?

https://geekpulse.hu

(#982) Mr.Csizmás válasza Metal213 (#980) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

azon gondolkozok, hogy németektől ősszel hoznék egy marékkal, ha lenne rá igény majd. :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#983) TOZ válasza Mr.Csizmás (#982) üzenetére


TOZ
addikt

Az teny, hogy ha itthon tenyleg 90 penz lesz, akkor EU-n belulrol lesz ellatva a vasarlok eleg nagy szazaleka (SK, AT, DE nincs olyan messze, mindig megy ki valaki, aki hoz es nem fog rapakolni extra hasznot, azaz barati/csaladi alapon megveszi es hozza. Vam stb. meg nem para.)

[ Szerkesztve ]

(#984) eami válasza TOZ (#975) üzenetére


eami
addikt

én ezekre szavazok, teljesen jó kis tokok.

(#985) Mr.Csizmás válasza TOZ (#983) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha lesz elég ember, és összedobjuk a 40-60 eurós vonatjegyet, én elhozom szívesen....csak semmi b*zulás, ahogy Torrente mondta.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#986) agabe válasza assemble (#961) üzenetére


agabe
addikt

Nekem is az a tipusu tok tetszik...lattam ebayen hasonlo kinezetut, de marka nelkulit, viszont annal nem irtak, hogy ket resze lenne belul.
Sebaj...telefonhoz is ilyen neopren cuccot hasznaok, szerintem ehhez is az lesz.

(#978) mycso:
Bennem meg nem merult fel az igeny a kinezet valtoztatasara....jol fog kinezni ;)

(#980) Metal213:
Ott is csak szeptember kozepetol lesz ha jol tudom (bar az is 24ho garis lesz, de ha a masodik evben itthon nem is javitanak, odakint meg igen)

(#985) Mr.Csizmás:
Nemetektol, vagy Szovakoktol? Szlovakoknal mondjuk 8gigas nem lesz, ha valaki arra hajtana.

[ Szerkesztve ]

(#987) mycso válasza agabe (#986) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nekem ettől a szürke-fehér-halványkék "halálkinézettől" hányingerem volt. (nokia lumián volt hasonló a menü kinézet, hát attól majd sírva fakadtam, olyan csúnya volt)
Nem azt mondom, hogy csicsás, csilli-villi színes valami kell (nem is olyat készítek), de azért legyen már valami szebb kinézete. Persze ez saját vélemény, no meg szeretem ezt csinálni....(itthon mindegyik kütyü átesett már sok mindenen és kb. hasonló a séma). :R

mod.: egyébként hihetetlen, hogy mennyire gyors ez a tab, napról-napra, csak egyre jobban pislogok, hogy hát ilyen nincs is....pedig tudom mihez mérni, van itthon pár felső-csúcs kategóriás androidos gép...

mod2.: közben ITT is alakulgatok.../bár még elég halovány/

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#988) agabe válasza mycso (#987) üzenetére


agabe
addikt

Nem olyan halovany mar...ket aprosag:
A ram nem DDR2, hanem DDR3, a masik meg az, hogy 16-bol 13giganyit (13,24) latsz szabadon nem 12-ot ;)

(#989) mycso válasza agabe (#988) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

OK, jöhetnek az észrevételek. Javítom.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#990) hallerlaller válasza mycso (#989) üzenetére


hallerlaller
addikt

8GB és 16GM-os változatban

a kijelző nem erősített karcálló Corning Gorilla Glass, hanem csak karcálló Corning® Fit

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#991) agabe válasza mycso (#989) üzenetére


agabe
addikt

Darabonkent nem erdemes irogatni, de hirtelen meg az otg-rol annyit talan meg lehetne emliteni, hogy gyarilag nem teljes, mert csak root utan stickmount-tal lehet kulso tarolo eszkozt csatlakoztatni...nem csodalkoznek azonban ha ezt a korlatozast egy kesobbi romverzioban feloldanak, es nagy hirkent jelentenek miszerint most mar erre is kepes a nexus 7 :) (ilyen aprosagokkal szeretik az ujitas latszatat kelteni, nomeg sokan (legtobb tulaj sztem) akiknek eszuk agaba sincs foglalkozni a keszulek lelkivilagaval, csak hasznaljak azknak tenyleg ujdonsag lesz.

(#992) assemble válasza mycso (#987) üzenetére


assemble
addikt

Fenykepezo reszhez szerintem mehet ez a link: [link]

Amugy ranezesre jonak tunik :)

(#993) Mr.Csizmás válasza agabe (#986) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

német

ott van 8as, ha kell. 16os értelemszerűen SK-ban közelebb van ugyanannyiért.

a vonatozás nekem nem jelent problémát :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#994) assemble


assemble
addikt

Az első hsz-ben szereplő töltőt amúgy lehet is kapni itthon vagy csak feltették a honlapjukra?

(#995) agabe válasza assemble (#994) üzenetére


agabe
addikt

Azt adjak a csomagban a gephez. 5V, 2A. (azaz 10w), szoval kulon nem kell megvenni, esetleg ha potolni akarod, vagy kell megegy, de az, hogy kulon mikor erheto el ha megis valakinek kell az jo kerdes.

(#996) assemble válasza agabe (#995) üzenetére


assemble
addikt

Ja csak a dugo resze angliai, azt pedig kulon megvenni tudtommal nem lehet... Vagy parszaz forintert vehetek atalakitot csak az annyira nem praktikus.

(#997) TOZ válasza assemble (#996) üzenetére


TOZ
addikt

Én egy multi töltőt fogok használni. 2000, 1000, hatszáz valamennyi és 500 mA-t tudod.

(#998) z0d1AK válasza assemble (#994) üzenetére


z0d1AK
veterán

A kiegészítők később jelennek meg, szerintem október környékén. Amúgy bármelyik 2A-es USB adapterrel töltheted.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#999) eami válasza assemble (#996) üzenetére


eami
addikt

sajna én eddig csak 3-3500ért láttam normális átalakítót :/

#998 2A töltő azért elég ritka...

[ Szerkesztve ]

(#1000) z0d1AK válasza eami (#999) üzenetére


z0d1AK
veterán

Közel bármelyik tablet töltője...
A következő modelleké biztos jó hozzá: Samsung Galaxy Tab (összes), ASUS Transformer/Prime/Pad/Slider/Infinity, Apple iPad (2,1A)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.