Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) bradam


bradam
aktív tag

Régen láttam, írta valaki,hogy Royal Mail-el a legolcsóbb. Még mindig így jövök ki a legjobban angliai rendelés esetén, vagy van már jobb megoldás? (200+15? font szállítás 16gb-s)

(#1902) agabe


agabe
addikt

Megy, csak sajat widgeteket hasznal amelyek meg korlatozott szamban erhetok el....lehet krealni sajatot, de nem melyedtem el benne, es nem csak egy kattintas...baromi sokat eszik a memoriabol. 100mega siman. Ha kint van faceboook, youtube, ora, gmail, idojaras akkor egybol 160megat benyal.
Biztos fejlesztik meg, de pl gmail widgetben nem lehet kivalasztani melyik mappat akarod latni, de ami meg rosszab, hogy nem lehet mast kivalasztani mint a nem olvasott leveleket...nnek igy meg nem sok ertelme, mert minek widget annak, hogy lassam it nem olvastam 90, meg 200napja, szoval ezt meg fejleszteni kell.
Youtube-on is csak ujdonsagokat, vagy ajanlottakat lehet valasztani, de sajat csatornat, vagy kedveneket...stb. mar nem. Az nem tunik rossznak, hogy be lehet allitani bizonyos kepernyok csak meghatarozott idoben, vagy helyen, vagy wifi azonositonal legyen aktiv, igy pl lehet olyan ami csak otthon latszik, vagy valameyik csak nappal...de osszessegeben rovid ido itan most azt latom legnagyobb gondnak, hogy felzabalja a ramot. Lehet meg probalgatom mennyire lehet hasznalni hosszabb idon keresztul, de majd meglatom.

(#1901) bradam:
En irtam ilyesmit...lehet, hogy mas is, de ez kb 2honapja volt, azota nem tudom alakult-e valami olcsobb esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#1903) edward2 válasza agabe (#1902) üzenetére


edward2
addikt

Lehet rosszul csinálom, de nekem megkérdezi melyik címkét akarom kirakni. (gmail)

(#1904) Picco


Picco
addikt

Megjott a cucc, elkepeszto gyors, hiaba a cm10 sgs2vel, koze sincs a project butterrhez sajna.
Belakas: ON :)

Jah es tegnapi vasarlas, london, Argos, C8O sorozatszam.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#1905) arni1


arni1
aktív tag

hello!

2 db nexus 7 vásárlását tervezem, van kinn nyc-ben ismerős. google playből nem tud rendelni mert nem fogadja el a bankkártyáját. érdeklődnék, hogy ha itt vásárolja meg abból lehet-e valami probléma, vagy van e róluk valami rossz hír.

Illetve mikor hozza haza, akkor a vámon kötekedhetnek-e vele, vagy hogyan lehet úgy hazahozni, hogy ne kelljen plusz költségeket fizetni.

előre is köszönöm!

(#1906) assemble válasza Oldman2 (#1897) üzenetére


assemble
addikt

Tenyleg jol neznek ki es biztos van valami nyomos ervuk amiert sajat widget-eket hasznalnak, de mar csak az alap widget-ekkel valo inkompatibilitas miatt is nalam egyelore bukonak nez ki. Meg a sok RAM hasznalat sem tetszene ha igaz... Igazabol teljesen jo nekem meg a gyari launcher is, ott is mozog a hatter es minden csillog villog, nem kell annal is nagyobb csillogas :)

[ Szerkesztve ]

(#1907) agabe válasza edward2 (#1903) üzenetére


agabe
addikt

Nekem a chameleon alatt nem kerdezi...accountok kozul lehet valasztani, de az accounton beluli cimkek kozul nem...hmmm erdekes, hogy nalam miert nem megy.

177-es density-vel nem nez ki minden szepen (nem csunya, cak nem tokeletes)...forgatasnal nem lesz jo az arany.
213-ra viszaallitva jo minden, csak tab mod nem megy ugye. 160-al lehet, hogy szinten jo, de nem probaltam.

[ Szerkesztve ]

(#1908) edward2 válasza arni1 (#1905) üzenetére


edward2
addikt

Kötekedhetnek bizony... Általában doboz nélkül érdemes hozni elektronikai cuccokat Európán túlról. De gyanítom 2 új nexus 7 azért feltűnő. Amúgy talán lehet jót is kifogni, de ugye attól is függ hol száll át.

Pl heathrown vagy Frankfurtban semmi jóra nem kell számítani.

(#1909) eami válasza edward2 (#1908) üzenetére


eami
addikt

úgy rémlik 430€ összértékig vám mentesen lehet behozni kütyüket saját használatra.. 2db meg nem kereskedelmi mennyiség.. :D

(#1910) agabe


agabe
addikt

Play aruhaz nalam montha nem lenne teljes nexus7-en...sgs2-on minden rendben.
Pl. nem latszik asphalt 7..meg pl a fizetos legjobb jatekoknal csak par darabit hoz.
Valami nalam nem kerek, vagy masnal is van elteres?

Szetk:
Visszaallt...lehet, hogx a density allitgatas zavarta meg? Pedig mar regebben visszaallitottam alapra :F

[ Szerkesztve ]

(#1911) marvikk válasza philoxenia (#1839) üzenetére


marvikk
csendes tag

ezzel a nevvel remelem lany vagy. ha meg lany vagy, akkor mi ez a fej?

(#1912) philoxenia válasza marvikk (#1911) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezzel a névvel remélem politikus vagy, ha meg az, miért kérdezel hülyéket....
tudom, csak én voltam itt..... :D
Csak a kedvedért eredeti írásmód szerint:[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1913) Cyrin válasza philoxenia (#1912) üzenetére


Cyrin
addikt

én pedig azt hittem valami növénybetegség, mint pl. a perenoszpóra ;]

(#1914) philoxenia válasza Cyrin (#1913) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem az a szőlőtetű, a filoxera... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1915) TOZ válasza bradam (#1901) üzenetére


TOZ
addikt

Tesco kuponos ajánlat sokszor van. Mintha most is lenne. 180ert a 16os.

Meg is van.
m.hotukdeals.com/deals/google-16gb-nexus-7-tesco-direct-collect-store-for-180-with-code-1313062?mforwarded=true

[ Szerkesztve ]

(#1916) agabe válasza TOZ (#1915) üzenetére


agabe
addikt

Mukodik, de nem a leiras szerinti izzot kell hozza tenni (hogy elerje a 200£-ot, mert alatta nem ad kedvezmenyt), hanem olyat kell amit a tesco arul (az izzot valami mas ceg), es akkor nincs plusz szallitasi koltseg ha boltban veszi at valaki.
E
Hirtelen ezt a gombelemet talatam amivel 200,50-be kerulne az egesz, de a kupon koddal 180,50 lesz a vegso ar, es kb 1-2napon belul atveheto abban a tescoban amit kijelol a vevo uk-ban.
Eleg kedvezonek tunik...itthon ha dragabb is a ket ev gari viszont megerheti, csak mar vegre lehessen kapni hivatalosan.

[ Szerkesztve ]

(#1917) bradam válasza TOZ (#1915) üzenetére


bradam
aktív tag

Köszi, elvileg kettő Nexus kell, akkor meg is van oldva a 200 font feletti vásárlás remélem működik úgy is.

Agabe: Akkor az összes angliában rendelt N-re 1 év garancia van csak?

(#1918) Picco


Picco
addikt

Windows 8ra nincs nexus driver, vagy legalabbis a toolkit nem ismeri fel a keszuleket.
Imadom a hajnali reinstall windows szagat :DDD. Amugy is egy szutyok erintofelulet nelkul...csak lusta voltam ujrarakni :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#1920) TOZ válasza bradam (#1917) üzenetére


TOZ
addikt

Igen egy.
De egy ev mulva mar ugy is a NS7-t (vagy mitomenmi) utan fogjuk majd keresni a kuponkodot 8-)))

(#1921) z0d1AK


z0d1AK
veterán

A saját Nexus 7 tabletem tesztje.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1922) agabe válasza bradam (#1917) üzenetére


agabe
addikt

Az egy évet már írták...viszont ha kettő tabletet veszel egyszerre, akkor egy kóddal csak egyszer 20 fontot kapsz jóváírásként azaz 378 font lesz a végső ár...ha még olcsóbban szeretnéd, akkor két külön vásárlással veszed meg őket, és veszel hozzá gombelemet, úgy 361 fontból kijön a két gép....darabja 64ezer Ft (pillanatnyi árfolyamon) nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#1923) Skynet258 válasza Picco (#1918) üzenetére


Skynet258
veterán

Hát pedig van, Windows 8-at használok, semmi gond a driverrel. ;)

https://geekpulse.hu

(#1924) bradam válasza agabe (#1922) üzenetére


bradam
aktív tag

Külön vásárlással gondoltam megvenni, nem egyben :K Még vásárlásnál gyorsan átnézetem a tableteket, esetleges hiba esetén meg kell keresni a legközelebbi Asus szervízt, vagy Tesco directnek kell szólni?

(#1925) agabe válasza bradam (#1924) üzenetére


agabe
addikt

No ezt nem tudom pontosan, mert nekem ugyan onnan hozták, de nem voltam ott.
Tesco-nál UK-ban érvényes törvények vannak, így ha ott is van 3 napos visszavételi kötelezettség, akkor oda a legérdemesebb visszavinni, és cserét kérni amennyien hiba van, de erről kérdezd meg ott akár az ASUS szervizt is, és majd megmondják mi a helyzet.

(#1921) z0d1AK:
Korrekt összefoglalás.
Nekem általában (bármelyik tesztnél nem csak ami nálatok van) hiányzik egy kiegészítés ami mondjuk hardcore felhasználók részére ami az egyéb lehetőségeket (a nexus 7-nél pl. tablet mód, stickmount-tal usb tárhely csatlakoztatása, játékvezérlők csatlakoztatási lehetősége...stb) írja le.
Ezek közül persze nem minden számít rendeltetésszerű használatnak, ezért lehet, hogy azt nem szabad leírni normál tesztben... de akkor is hiányzik nekem.

(#1926) Faresz29:
Várj.
Arra legalább 2 év garid lesz, és ha áfát vissza tudod kapni, akkor szinte drágább sem lesz mint máshonnan, de a plusz 5-6 ezer Ft megéri a többlet garit, valamint nem kell érte rohangálni, csak várni kell mág rá...és lehet, hogy lesz 90ezernél jobb áron is valami áruházi akcióban pl.

[ Szerkesztve ]

(#1926) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg hol lehet a legolcsóbban megvásárolni a 16GB-os modellt garanciával együtt?
Vagy várjak a Magyarországi megjelenésre, és igényeljem vissza az Áfa-t?

(#1927) z0d1AK válasza agabe (#1925) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen, pont a garancia vesztés és egyéb mókolások miatt nincs benne ez egy tesztben, ellenben külön írásban szerepel majd több ilyen dolog is.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1928) Skynet258 válasza agabe (#1925) üzenetére


Skynet258
veterán

Ha mint cikkíró leírod, ha na gyerekek, ezt meg azt így és úgy kell csinálni, még ha bele is írod, hogy saját feleősségre... lesz pár ügyes ember, aki sikeresen elcsesz majd valamit, és aztán téged, mint a cikk íróját zaklat, hogy ugyan segíts már neki, mert hát mégiscsak te írtad, hogy ezt meg azt lehet.

Ez meg senkinek sem hiányzik. ;)

Másik meg, hogy amikor saját készüléket tesztelsz, az egy dolog. De amikor cégektől kapsz mondjuk 1-2 hétre, akkor annak nem esel neki, hogy megpiszkáld, meg megnézd, mit lehet és mit nem. Én olyankor még root-olni sem szoktam a tesztkészülékeket, mert minek.
Egyszer nálam volt az Xperia S, és kiírta pár nap után, hogy van rá ICS frissítés. Mielőtt az okéra nyomtam volna, azért elengedtem egy telefont a cég felé, hogy na, én frissítenék, ha nem gond, de előtte azért gondoltam megkérdezlek titeket is. :U

https://geekpulse.hu

(#1929) mycso válasza Skynet258 (#1928) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

De amikor cégektől kapsz mondjuk 1-2 hétre, akkor annak nem esel neki, hogy megpiszkáld, meg megnézd, mit lehet és mit nem.

Dehogy nem...én adok mindennek, amit utána vissza tudok állítani gyári állapotba. :K

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1930) Skynet258 válasza mycso (#1929) üzenetére


Skynet258
veterán

Én ennyire nem mélyedek bele. Meg nem is érdekel. Majd ha valaki megveszi játsszon vele, nekem sincs tengernyi időm azért... :D

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#1931) Picco


Picco
addikt

Photoshop touch isten, sohasem ertettem hozza, mindig is erdekelt, nagyon jo tutorialok vannak benne, mar kb masfel oraja ezzel szorakozok :D

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#1932) assemble


assemble
addikt

A kis atlatszo folia a hangszoro alatt nalatok meg fent van? Elkezdett most levalni es kezd kicsit zavarni, nem tudom le lehet-e szedni a garancia miatt, mert valami szeria szam (SN) is rajta van... szerintetek?

(#1933) bradam válasza agabe (#1925) üzenetére


bradam
aktív tag

Köszi a válaszokat, akkor most már csak türelmesen kell várnom, míg megjön :R

(#1934) lanszlo válasza assemble (#1932) üzenetére


lanszlo
csendes tag

Szerintem nyugodtan leszedheted, ha annyira fontos lenne, akkor kicsit jobban oldották volna meg :) Amúgy nem tudom, milyen szám van rajta, de a doboz oldalán a matricán minden fontos szám megtalálható. Nem hinném, hogy olyasvalami lenne rajta, ami ezek között ne lenne megtalálható.

(#1935) Skynet258 válasza assemble (#1932) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem még rajta van, de nyugodtan leszedheted, be tudják azonosítani másképp is. ;)

https://geekpulse.hu

(#1936) assemble válasza lanszlo (#1934) üzenetére


assemble
addikt

Jah, koszi. Leszedtem most, azert eltettem ha megis kene valamikor. Alatta amugy van megegy reteg :) Meg most latom hogy ide is az van irva a modellnek, hogy ME370T, ezt olvastam is mashol valami manualban: "The
Nexus 7 tablet is certified by ASUS under the name ASUS Pad ME370T." szoval az Asus-nal belul ugy tunik igy hivjak, megtartottak az eredeti nevet :)

(#1937) vizcsap


vizcsap
tag

Nos, megjött angliából az én Nexus 7-esem is. :))
Kérdés: hol lehet az ASUS-nál érdeklődni, hogy mi a helyzet a tabletem garanciájával?

"To succeed in life, you need two things: ignorance and confidence."

(#1938) lanszlo válasza vizcsap (#1937) üzenetére


lanszlo
csendes tag

Hát pontosan nem tudom, de majd hátha mond valaki okosabbat, de én elsőre itt próbálnám meg: LINK
Jobbra lent az "ASUS Customer Service Center" -nél.

(#1939) eami válasza vizcsap (#1937) üzenetére


eami
addikt

mi lenne a helyzet vele? :-D

(#1940) TOZ válasza vizcsap (#1937) üzenetére


TOZ
addikt

ASUS Magyarország Kft.
Tel.: + 36 1 505 4561
e-mail: ugyfelszolgalat@asus.com
support.asus.com | www.asus.hu/rma | online technikai támogatás

(#1941) vizcsap


vizcsap
tag

Köszi mindenkinek!

Egyelőre semmi baja, csak a biztonság kedvéért.
(bár ahogy látom egy minimális screen separation azért van :( )

"To succeed in life, you need two things: ignorance and confidence."

(#1942) edward2 válasza eami (#1909) üzenetére


edward2
addikt

Nem tudom, de minden ismerősömmel eddig szemétkedtek ezért is írtam heathrow/Frankfurt példát. Macbook, iphone, ipod, ipad ilyeneket hoztak Amerikából vagy UAEból és mindig volt kérdezősködés.

(#1943) rmmm válasza Picco (#1931) üzenetére


rmmm
tag

köszi a tippet, mindjart ki is probalom

(#1944) TOZ


TOZ
addikt

Érdekes, egyedi tokok.
[link]

Irodai kornyzeteben nem szivesen hasznalnam, de esetleg (foleg holgy) tulajoknak ajanlanam. Szepek. Egyediek.

Nincs erdekeltsegem a boltban, meg mielott valaki meggyanusit ezzel. ;]

(#1945) l4c válasza TOZ (#1944) üzenetére


l4c
senior tag

Félre ne érts, nem leszólni akarlak, de szerintem elég béna a belebújtatós tok a tabletekhez.
Szerintem a kinyitós ami egy ekkora eszköznél szóba jöhet, és még komfortos is + ad neki védelmet elöl meg hátul is...

[ Szerkesztve ]

||| Nexus 5 [4.4.2] ||| Nexus 7 [4.4.2] |||

(#1946) Picco


Picco
addikt

hmm, csak nekem nem szinkronizalja a fuleket a tablet es a gep kozott a chrome?
ha az other devices-hez megyek ott latom h mi van megnyitva a gepen, de en azt szeretne ha az osszes fulem automatikusan szinkronizalva lenne.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#1947) berik899


berik899
tag

Hogy ha mondjuk XXL gsm-től vagy valamelyik ilyen boltól veszem akkor ugyan úgy érvényes lesz rá az 1 év Asus jótállás?

(#1948) z0d1AK válasza berik899 (#1947) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az xxlGSM és a többi sufniGSM bolti Garival árulja, mivel nem tudni honnan szerzik be, kérdéses az árus gari. De érdekesség, hogy ezeket a bolti Garis telefonokat a Samsung sem szokta szervizelni, pedig ott világgari volna...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1949) hallerlaller válasza z0d1AK (#1948) üzenetére


hallerlaller
addikt

Samsung magyarország nem csak az általuk kiadott garit fogadja el?[link]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1950) z0d1AK válasza hallerlaller (#1949) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ennek a garanciapapírnak a külföldi verzióját is elfogadja, ha az eredeti és a készülékre vonatkozik a nemzetközi garancia.
Másik érdekesség az, hogy a fogyasztóvédelem állásfoglalásának értelmében csak garancialap, vagy csak számla meglétében is érvényesíteni kell a fogyasztó felé a garanciális igényt, ha a meglévő hivatalos papír alapján megállapítható annak érvényessége és a vásárlás részletei (dátum). Persze használtként eladott ÁFA nélküli külföldi készüléknél ez máshogy néz ki.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.