Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) ampulla válasza hallerlaller (#300) üzenetére


ampulla
aktív tag

Azt en is megkoszonnom mivel kinn vagyok amerikaba es kurva olcso :)

(#302) assemble válasza ampulla (#301) üzenetére


assemble
addikt

Hát én tuti nem gondolkodnék rajta a helyedben, haza is hozhatnál párat és tök jó áron el tudnád adni. Már ha átjutsz a vámon :DDD

(#303) NathanCullen válasza assemble (#302) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Miért ne gondolkodjon? Minek hozza haza, ha lehet, hogy itthon nem garanciáztatják?Elromolhat akkor is, ha leszállt a gépe Magyarországon. Nem ér annyit, amennyivel kint olcsóbb, ha nem vállal itthon az Asus garit. :U

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#304) matteo_szg


matteo_szg
őstag

A héten megpróbáljuk letisztázni a Nexus 7-re vonatkozó garanciális feltételeket, külföldi és majdani hazai beszerzés esetén is. Egyelőre többféle verzió van életben, pl. US területről vásárolt gép esetén local warranty van csak...de tisztázzuk ezt a héten, jelzem, amint van végleges hivatalos infó.

jupiiii

(#305) hallerlaller válasza ampulla (#301) üzenetére


hallerlaller
addikt

US vásárlásra szerintem más vonatkozik mint az európaira(UK). Ha elindulsz 1-2 darabbal és kibontott dobozban hozod haza még nem gond, mert azt mondod "personal usage", de ha 10db van nálad az már meredek.

(#304) matteo_szg

Előre is köszönjük! :R

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#306) assemble válasza NathanCullen (#303) üzenetére


assemble
addikt

Nem ér annyit amennyivel olcsóbb? 200 USD, ami a kinti ára, jelenleg 45 ezer magyar forint, ami pontosan a fele az itteni jövendőbeli árának. Azaz, ha el is romlana a tablet, a szerviz nem is javítaná (ami az eddigiek alapján nagyon valószínűtlen), és ha totál károssá válna is a tablet és egy forintot nem érne, akkor is vehetne még egy vadiúj ugyanilyen tabletet úgy, hogy ne fizessen többet, mintha itthon egyszer megvenné. Ezért. :DDD

(#307) NathanCullen válasza assemble (#306) üzenetére


NathanCullen
senior tag

A $200-os verzió biztos nem lesz itthon sem 100k. Gari nélkül sehogy sem érné meg, hiába olcsóbb kint. Legfeljebb ha át tud magának "csempészni" egyet a vámon. Aztán ha bedöglik, legfeljebb a 90k helyett eladja neked 45-ért söralátétnek. :DDD

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#308) agabe válasza NathanCullen (#307) üzenetére


agabe
addikt

a 8gigás itthon nem lesz kapható.
csempészni 1db-ot nem kell, mert asszem kb. 400eur, vagy usd körüli összeghatárig személyes használatú készülék vámmentes... kettő már nem tuti, hogy beférne, de három tuti nem.
persze más dolog, hogy vámon kiszednék, vagy sem, de nagyobb mennyiségnél nagyobb rá az esély.

(#309) bostone


bostone
addikt

Egy másik cég, hasonló kedvező tulajdonságokkal felvértezett 7"-os készüléke, igaz "csak" két maggal, hetven körül megvásárolható.

(#310) assemble válasza NathanCullen (#307) üzenetére


assemble
addikt

Ahogy írták előttem: 200 dolláros verzió itthon egyáltalán nem lesz, csak 16 gigás, így effektíve az itthoni legolcsóbb hivatalos megoldásnál ténylegesen a feléért lehet kint beszerezni a legolcsóbban. Hogy az előző garit ecsetelő kommentem után hogy miért feltételezed kérdés nélkül hogy nincs rá gari (amikor 90% hogy van), azt már meg se kérdezem, de mint ahogy ecseteltem, még anélkül is eszméletlenül megéri, mert ha totál el is romlik és értéktelenre is degradálódik (ami a drop testes videók alapján kb lehetetlen), akkor is vehetsz mégegyet úgy hogy nem léped át az itthoni árát.

bostone: mint ahogy ezt is be lehet annyiért szerezni bárkinek aki nem hagyja magát lehúzni az itthoni árakkal :)

[ Szerkesztve ]

(#311) iOnizer


iOnizer
tag

Egyértelműen csakis külföldről éri meg. Én tuti nem fogom hagyni, hogy lehúzzanak! Behozatom és bódottág. A Garancia miatt meg szerintem nem kell aggódni, mert nem hinném, hogy problémát jelentene. Amúgyis, garancia minek? Úgyis nekiugrok egyből romolni :DD

Alá bizony

(#312) NathanCullen válasza assemble (#310) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Hogy az előző garit ecsetelő kommentem után hogy miért feltételezed kérdés nélkül hogy nincs rá gari (amikor 90% hogy van)

Gyanítom nem tudod megmondani, mikor írtam, hogy nincs rá garancia. Mivel azt írtam, ha nem lenne rá gari, akkor nem érné meg. :D

iOnizer

Amúgyis, garancia minek? Úgyis nekiugrok egyből romolni

Valószínűleg más nem áll neki buherálni jobbra-balra, és számít nekik a garancia.

[ Szerkesztve ]

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#313) jerry311 válasza NathanCullen (#312) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja. Szvsz a tobbseg megveszi es hasznalja.
Meg en sem nyultam egyik androidos eszkozomhoz sem. Igaz mindegyik gyarilag 4.0 feletti.

(#314) hallerlaller válasza jerry311 (#313) üzenetére


hallerlaller
addikt

Ezzel gyerekjáték az egész, csak meg kell nyomni egy gombot. (bár én valószínűleg nem fogom, Galaxy Nexus-t is rootolatlanul használom.)

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#315) jerry311 válasza hallerlaller (#314) üzenetére


jerry311
nagyúr

Errol beszelek, meg csak a rootolas sem szukseges a mindennapos hasznalathoz.
Az egyetlen, amin elgondolkodtam, az egy TouchWiz(?) nelkuli JellyBean az SGS2-re.

(#316) DarkByte válasza slayerenkala (#260) üzenetére


DarkByte
addikt

USB OTG támogatás egyáltalán van? Nekem valami olyan rémlik hogy nem tud ilyet gyárilag, de cáfoljatok meg. Nyilván ha a hardveres rész adott (úgy tudom ez pipa) egy CM ROM + stickmount app-al sok mindent meg lehet oldani de ezt nem fog mindenki megcsinálni. :)

[ Szerkesztve ]

(#317) FeRkE válasza jerry311 (#315) üzenetére


FeRkE
őstag

Hogyne lenne szükséges, akar a fene reklámokat nézegetni..

(#318) DarkByte válasza DarkByte (#316) üzenetére


DarkByte
addikt

A cikk írja az OTG-t. Akkor az előző bekezdés sztornó. Valamiért sikerült összekevernem az MHL-el.

(#319) hallerlaller válasza DarkByte (#316) üzenetére


hallerlaller
addikt

[link]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#320) DarkByte válasza hallerlaller (#319) üzenetére


DarkByte
addikt

Aha. Akkor valahol csak olvastam én már erről a pendrive-os történetről, csak nem emlékszem már hol. Figyelembe véve hogy semmi idő rootolni ez belefér.

Ha szerencsém van jövő hó vége felé én is beszerzek egy 8GB-osat :)

(#321) csoki46


csoki46
aktív tag

Must have!!

(#323) jerry311 válasza Dj Bl3nd2 (#322) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az ilyen nyomott áron piacra kerülő cuccok általában nem lesznek sokkal olcsóbbak később sem. Eleve alig van nyereség (ha éppen van) a hardveren.

(#324) agabe válasza Dj Bl3nd2 (#322) üzenetére


agabe
addikt

szerintem is csak használtan lesz majd olcsóbb...de aki megveszi azok közül valószínüleg kevesen fogják eladni...esetleg egy-egy ha kell a tulajnak a pénz...és.még talán a kintről beszerzett 8gigásak egy tizessel olcsóbbak lesznek...sztem azokat fogják minimum 60ezer körül árulgatni...de abból sem lesz sok.

[ Szerkesztve ]

(#325) slayerenkala válasza DarkByte (#316) üzenetére


slayerenkala
tag

Alapbol nem tudja kezelni a pendrive-ot de stickmmount-ra gondoltam én is avval menni fog.

(#326) M3NT1


M3NT1
csendes tag

Szlovákiában szeptember 15-től elérhető a Nexus 7. 248,60 € (A 16 GB-os) házhoz szállítással együtt. :) Már meg is van rendelve :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#327) hallerlaller válasza M3NT1 (#326) üzenetére


hallerlaller
addikt

az durván jó ár!

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#328) HardRic válasza M3NT1 (#326) üzenetére


HardRic
addikt

Csak Magyarország ilyen szerencsétlen? :F

(#329) eami válasza HardRic (#328) üzenetére


eami
addikt

azért valaki linkelhetne már egy hivatalos magyar árat, mert valaki valahol mondott egyszer 90k-t és azóta is mindenki ezen rúgózik...

(#330) Tin válasza eami (#329) üzenetére


Tin
veterán

(#331) M3NT1 válasza hallerlaller (#327) üzenetére


M3NT1
csendes tag

Az biztos is! Apple iPad 2 16GB WiFi verzió 349,00 € -ért elérhető de 100 € spórolás azért elég ütős. És hardver szinten sem marad el tőle. Pláne én nem is játékra meg ilyenre akarom használni, így bőven elég a 7''.

Főleg erre akarom megvenni:
[link]

Továbbá az SD foglalat hiánya sem zavar, mert ugye egy kis rootolás és máris csatolhatsz pl. egy 128 gigás Sticket és cső :)

(#332) hallerlaller válasza M3NT1 (#331) üzenetére


hallerlaller
addikt

Az kimaradt a cikkből, hogy márpedig ez pont az első kimondottan játékra dedikált tablet, az Google i/o-n is a dead trigger-el demózták. 7"-on sokkal jobb játszani, súlyban is könnyebb, nem olyan nehéz kézben tartani/forgatni, eléred a kijelző minden pontját nem úgy mint 10"-on, Az ui-t is ennek megfelelően alakították át, ezért kerültek a gombok landscape módban a szélről(ahol könnyen hozzáérhettél) középre.

Én telefonon is rootolás nélkül simán betallózom wifi hálózaton a laptopon lévő filmeket amit megnézek este ágyban.

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#333) eami válasza Tin (#330) üzenetére


eami
addikt

lol! egy origo cikkre alapoz mindenki? majd ha esetleg kint lesz az ára asus.hun...

(#334) Tin válasza eami (#333) üzenetére


Tin
veterán

és a témaindító cikket olvastad? ;]

A táblagépet jelenleg nem lehet hivatalos forrásból beszerezni Magyarországon. Szeptember második felétől viszont már igen, legalábbis a 16 GB kapacitású belső háttértárral szerelt modellt, ennek ára 90 ezer magyar forint lesz.

(#335) eami válasza Tin (#334) üzenetére


eami
addikt

nyilatkozta ezt ki ?:) sehol sincs forrás megjelölve :/

(#336) M3NT1


M3NT1
csendes tag

A fő kérdés az, hogy amire hozzánk eljutnak a Nexusok, addig a hibái javítva-e lesznek (nagyon remélem, hogy igen)

- Kijelző világításának "szivárgása"
- A kijelző panel elválása a gépháztól (állítólag otthon is lehet javítani)
- A Tegra 3 túlságos felmelegedése nagy teljesítményt igénylő játékoknál
- Az előző probléma miatt fellépő kijelző "elsötétülés" (nevezzük csak kijelző hibának :D )
...most hirtelen így ezekre emlékszek, hogy olvastam

Legyen már hasznunk is abból, hogy jóval később kapjuk meg a kicsikéket :)

(#337) Tin válasza eami (#335) üzenetére


Tin
veterán

kérdezd a cikkírót :D

(#338) agabe válasza M3NT1 (#326) üzenetére


agabe
addikt

És mikor lehet majd átvenni ?
Különben tényleg igencsak jó ár ...alig valamivel drágább mint az angol tesco direktes kedvezményes ár, és az sokkal messzebb van.
Ezek után valóban kíváncsi leszek az itthoni árra, még a hivatalos bejelntés ellenére is...bár itthon persze több az áfa...de nem 20ezer forinttal.

(#336) M3NT1:
vagy ide küldik a selejtet majd :U (remélem nem)

[ Szerkesztve ]

(#339) hallerlaller válasza eami (#335) üzenetére


hallerlaller
addikt

Asus Magyarország.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#340) nightsprings


nightsprings
csendes tag

kijelzo foliat es tokot vett mar hozza valaki, mit ajanlotok, honnan? :R

(#341) jerry311 válasza nightsprings (#340) üzenetére


jerry311
nagyúr

A legolcsobb foliat vettem ebayrol. Eddig jo.
Igazabol olyat akartam, ami nem lukas a kameranal, de nem talaltam.

Tokot majd a google fele szurket akarom, szoval arrol meg nem tudok nyilatkozni.

(#342) nightsprings válasza jerry311 (#341) üzenetére


nightsprings
csendes tag

egy linket dobsz a foliara? a legolcsobb amit latok az ilyen 3 dollar korul mozog, viszont latok olyat is ami ugyanennyiert 2-t is ad, eleg fura. Magyarorszagra rendelted, mennyiert, mennyi ido alatt vittek ki?
a tokon amugy meg gondolkozok hogy kell-e ra egyaltalan, elvileg eleg jo strapa anyaga van alapbol is, legfeljebb akkor hasznalnam ha szallitanam valahova es pl csak be akarnam dobni egy taskaba.

(#343) jerry311 válasza nightsprings (#342) üzenetére


jerry311
nagyúr

UK-be rendeltem UK-bol, es nem is szallit mashova az akitol rendeltem.
USD-ben szamolva 5.89 volt a 6-os csomag. Ismerve magamat, szukseg is lesz ra.

(#344) nightsprings válasza jerry311 (#343) üzenetére


nightsprings
csendes tag

ugy mondjuk konnyebb dolgod van :)

itt egy video demonstracio az usb otg-rol: [link]

(#345) iOnizer válasza NathanCullen (#312) üzenetére


iOnizer
tag

Majd neki fog! :DD

Alá bizony

(#346) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Vannak jó gyári tartozékok: [link]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#347) jerry311 válasza hallerlaller (#346) üzenetére


jerry311
nagyúr

Jo lenne ha lennenek, de sajnos meg nem jelentek meg vagy mar reg elfogytak. :((
Egy tokot mindenkeppen szeretnek, de a dokkolo is elgondolkodtato, sajna a ketto egyutt itt sem megy.

(#348) hallerlaller válasza jerry311 (#347) üzenetére


hallerlaller
addikt

Ezekkel a dokkolókkal az a baj, hogy iszonyat drágák, GNex-re is vagy 15e HUF.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#349) assemble válasza hallerlaller (#346) üzenetére


assemble
addikt

Hivatalos case review: [link]
Play-ről rendelhető elvileg, 20 dollár, jó minőségűnek tűnik, de nincs rajta mágneses sleep funkció, és amikor becsukod nem is tartja ott semmi a kijelzőt védő részét.
Luvtab case review: [link]
Amazonról rendelhető, 6 font, ez is kb jó minőségűnek tűnik és ezen mágneses zár is van, ez jobb vételnek tűnik nekem

[ Szerkesztve ]

(#350) agabe


agabe
addikt

Na megvan az enyém is, csak még angliában :O
Haverral kipróbáltuk minden funkcióját ami hibás lehetne az eddigi infók alapján (skype-n is.videochateltünk majd egy órát)...pöpec, de már csak jövő héten lesz nálam. Az fura, hogy ha skypeot kilövi a recent apps-ok közül, akkor sem szakad meg, pedig akkor elvileg be kellene záródnia logikusan, és nem is.látszik a futók között)
viszont a 15 fontot nem adta már a google...pedig eddig azt olvastam a tescosokra ugyanúgy járt.
emialben csak annyit írtak, hogy üdvözölnek a nexus 7 felhasználói között...meg a szokásos reklám szöveg.
Lehet, hogy a végén a haverom is rendel magának, mert tetszik neki, pedig nem annyira érdekli a kütyük...van egy 8éves laptopja :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.