Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26051) bambano


bambano
titán

upgradeltem háziszervert, bizonyos mértékben villanyáram-árra is tekintettel.
érdekel valakit, hogy megírjam blogoutra?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26052) hobizoli válasza bambano (#26051) üzenetére


hobizoli
nagyúr

johet ide is :DDD

több drón kell ;P

(#26053) bambano válasza hobizoli (#26052) üzenetére


bambano
titán

szakértő közönségnek szánnám, nem olyannak, aki szerint a turbós motor jobb, mint a rendes köbcentis szívó vagy a stroker :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26054) hobizoli válasza bambano (#26053) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

több drón kell ;P

(#26055) opr válasza bambano (#26051) üzenetére


opr
veterán

Memtest azért nyugtass meg, még fut? :DDD

Amúgy jöhet!

Ui.: és igen, a szívóbenzin mindenek felett. A nyomaték is csak akkor az igazi ha a köbcenti meg a fordulat adja. Jó kis lineáris erőfelépülés, mellette minimum 6 henger duruzsolása... Na AZ autó. Bármi más az közlekedési eszköz. :D ;]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#26056) hcl válasza bambano (#26051) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Is-is :) Írd csak meg :)

Én pár napja Postmarketet hackelek a Nexus7 2012 tabletre. Elég gáz. :S OK, hogy community maintained cucc van csak erre, de azért ilyen mennyiségű ablakkezelő crashelést rég láttam :S Azért a legtöbb opensource cucc régebben valahogy stabilabb volt.
Meg hogy ja, választható asztali környezetek fele használhatatlan, másik fele el se indul ezen a cuccon :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#26057) i400 válasza opr (#26055) üzenetére


i400
senior tag

nananananaaaaa a turbóból is a "késődélutáni" a jó... 4-6(000)ig :DDD

(#26058) hobizoli válasza opr (#26055) üzenetére


hobizoli
nagyúr

naaaa, azert egy 12.8 V16 64v karcos lenne.... :DDD :P ;]

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#26059) opr válasza hobizoli (#26058) üzenetére


opr
veterán

...
- És mondd csak, milyen széles gumi van alatta?
- Igen.
:DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#26060) nullpoint válasza bambano (#26053) üzenetére


nullpoint
senior tag

Abszolút egyetértek. 2 liter alatt nincs autó, és benzinnel a fűnyíró meg a láncfűrész üzemel.

Ja és ne felejtsük ki a turbót.

;]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#26061) bambano válasza nullpoint (#26060) üzenetére


bambano
titán

ez nemigen volt egyetértés, miután szívódízelt legalább 30 éve nem gyártanak. tehát ha szívómotorról beszélek, az biztosan benzines.
két literesnél kisebb motor az ablakmosó szivattyúban legyen, az üzemanyag neve pedig benzin.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26062) hobizoli válasza bambano (#26061) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ne viccelj mar, meg mk4 Golf-ban is volt 1.9 SDI husz eve... :DDD

több drón kell ;P

(#26063) E.Kaufmann válasza bambano (#26061) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nekem 2x15km pályára doszt elég az 1.2-es motor kisautóval, más ha valaki minden héten fél országon át pályázik, mert arra nem is az a baj hogy gyenge, hanem már kínzás a motornak, valamint hosszabb útra kell a nagyobb kaszni és a kényelem, annak meg már tényleg kell a minimum 2 literes motor.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#26064) Lenry válasza hobizoli (#26062) üzenetére


Lenry
félisten

Későbbi generációban is volt PD SDI (Golf, Caddy)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26065) #30604800 válasza bambano (#26061) üzenetére


#30604800
törölt tag

Utoljára az ötös Golfban volt szopódízel.

(#26066) bambano válasza E.Kaufmann (#26063) üzenetére


bambano
titán

anno új állásba kerültem, akkor vettem a vectrámat. az első évben 55 ezer kilométert mentem vele, nagyjából csak pályán meg országúton. utána még vagy 10 évig voltam "bejáró" Debrecen-Pest távlatban.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26067) nullpoint válasza bambano (#26061) üzenetére


nullpoint
senior tag

Poén lett vóna, azért ment a végére a.... ehh, mindegy...

Az a lényeg hogy a kacsák előtt legyen víz. :R

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#26068) TESCO-Zsömle válasza nullpoint (#26060) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Turbó elfogyott, szívódízel nem is volt... :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26069) hcl válasza TESCO-Zsömle (#26068) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lassan a benzin is múltidő :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#26070) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

(#26071) totron válasza KROK640 (#26043) üzenetére


totron
addikt

Te egy jó ember vagy. :R

(#26072) KROK640 válasza bambano (#26051) üzenetére


KROK640
veterán

írd meg hogy mi volt a kiindulás, és mi lett a vége

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#26073) bambano válasza KROK640 (#26072) üzenetére


bambano
titán

az volt a kiindulás, hogy van egy házi szerverem, ami régi és sokat fogyaszt, és az a vége, hogy most már nincs.
:P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26074) BiP válasza bambano (#26073) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem ő arra gondolt, hogy igény lenne egy részletesebb leírásra, akár logout cikkre.

(#26075) KROK640 válasza bambano (#26073) üzenetére


KROK640
veterán

Arra gondoltam milyen hardvereket cseréltél ki mikre, akár rászletesen is. De így csak annyi hogy elbontottad a szervert, azért tényleg nem érdemes cikket írni

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#26076) koby11h válasza bambano (#26073) üzenetére


koby11h
aktív tag

És akkor most mivel fogsz fűteni? :F

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#26077) i400 válasza koby11h (#26076) üzenetére


i400
senior tag

a v6 termel elég hőt :DDD

(#26078) virkir válasza koby11h (#26076) üzenetére


virkir
veterán

Memtest-el.
Egy szezonra elég két modul.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#26079) bambano válasza koby11h (#26076) üzenetére


bambano
titán

a desktopommal.
ha ki nem hajítom azt is (de)...
azért az elég erős, hogy a mostani desktopom alig áll meg 100 watt alatt, ha kicsit piszkálom, mindjárt 110-120.
ehhez képest egy normálisabb gép a harmadából megvan.

de jelenleg az piszkálja a csőrömet, hogy tudok-e valami rendes routert összerakni, mert vagy a fogyasztással nem vagyok elégedett, vagy a teljesítménnyel. az viszont tény, hogy az árcédulával soha nem vagyok elégedett meg a szállítási határidőkkel :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26080) bambano válasza virkir (#26078) üzenetére


bambano
titán

lollollolllol :DDD
memtestelni egy alap xeonos szerverrel szoktam, az kazánnak lehet jó lesz... de végülis van itthon dupla xeonos workstation is a lomtárban.

szerencsétlen v6 nem volt beindítva már egy ideje. sajnálom szegényt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26081) KROK640 válasza virkir (#26078) üzenetére


KROK640
veterán

:C

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#26082) hcl válasza bambano (#26079) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Cégnél már azért tolunk mindent virtuálba, amit lehet, mert amit appliance-ként lehetne rendelni , azzal nem vagyunk előrébb, meg fél-egy év, mire megérkezik :D
Laptoprendelések alsó hangon fél év, a minőség meg béka s3gge alatt, ennyit még büdös életben nem gariztattam :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#26083) fatpingvin válasza bambano (#26051) üzenetére


fatpingvin
őstag

jöhet blogoutra, én elolvasnám :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#26084) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jött új gyakornok.
Nem talált a céges images gépe drivert a dokkolójához. Há'mondom letöltöd, telepíted.
Szerintem még mindig azzal küzd, hogy a dokkolóhoz drivert találjon... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#26085) bambano válasza hcl (#26084) üzenetére


bambano
titán

azé' gyakornok, hogy gyakoroljon :)
adjál neki lehetőséget! :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26086) hcl válasza bambano (#26085) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Adtam... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#26087) fatpingvin válasza hcl (#26084) üzenetére


fatpingvin
őstag

milyen dokkoló az hogy külön driver kell hozzá?? :DDD

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#26088) bambano válasza fatpingvin (#26087) üzenetére


bambano
titán

mennykőcsapás? esetleg másfajta ethernet van benne?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26089) fatpingvin válasza bambano (#26088) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezek már nem a mainline részei? esetleg a DisplayLink-et tudom elképzelni...

bocs, nekem a dokkoló még mindig az a tálca amire leteszed a lapost és egy passzív adapterként kivezeti a saját seggére az alapvetően a laptop oldalán helyet foglaló csatlakozók egy részét. esetleg van benne egy USB hub.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#26090) koby11h válasza fatpingvin (#26087) üzenetére


koby11h
aktív tag

Pl. Type-C, én egy Lenovo "dokkolón" frissítettem most firmware-t és a laptopon a hozzá való drivert is. Azóta nem dobálja el a hálózatot... kell az.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#26091) hcl válasza fatpingvin (#26087) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tündérbolt, hát mi lenne :D

A tálca, amire leteszed a gépet, az már régen aktív cucc, csak nem sokkal volt bonyolultságban egy USB HUB felett :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#26092) bambano


bambano
titán

agyzsibbasztó telefon.
Felhív az ember, mondja, hogy ő ki. köszönök, várom, hogy folytassa.
nem sikerül. én tudom, hogy honnan hív, elvileg tudnia kellene, én ki vagyok, de nem jön össze a kommunikáció.
mondja, hogy ablakcsere miatt hív. várom, hogy elmondja, mit akar.
megint mondja, hogy ablakcsere miatt hív. már nem várok, rákérdezek, hogy oké, és mit akar?
hát ablakcsere. kicsit emelkedettebb hangon rákérdezek, hogy oké, értem, képben vagyok, de mit akar?
erre kb. 2 perc erőlködés után kiböki, hogy időpontot akar egyeztetni. na végre b... kibökted, hogy mit akarsz. mikor akar jönni? na ezen megint felakadt a hardver. végül nagy nehezen megegyeztünk. nem azért tartott sokáig, mert a választás gond volt, hanem azért, mert mire kibökte, hogy miért hív...

az ilyen miért telefonál???

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26093) fatpingvin válasza bambano (#26092) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezek a maguk módján annyira mókásak. én csak vissza szoktam kérdezni hogy igen, figyelek, mondja csak...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#26094) bambano válasza fatpingvin (#26093) üzenetére


bambano
titán

nem vagyok jó telefonos kommunikációban (se).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26095) BiP válasza bambano (#26092) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha te kérted az ablakcserét, akkor joggal gondolhatta azt, hogy ha ablakcsere miatt hív, akkor Te már tudni fogod, mit szeretne, mi a következő lépés.
Mert hát ő ismeri a folyamatot, napi szinten ezt csinálja, miért ne gondolná azt, hogy egy átlagember is tisztában van ezekkel :)
Én ilyenkor azzal szoktam lendíteni ezen, hogy kérdezgetek, aztán inkább látszom hülyének, de kikényszerítem belőle a választ, mert magától nem mondja el, én meg akkor sose fogom megtudni, hogy részemről mi a teendő.

Ugyanezt utálom a HR-ben is meg úgy általában a hivatalokban. Állandóan fellengzősek, és azt hiszik, hogy egy tök átlag ember, aki esetenként kerül velük kapcsolatba, ugyanannyira van képben, mint ő, akinek konkrétan ez a munkája, napi szinten ezt műveli.

[ Szerkesztve ]

(#26096) totron válasza bambano (#26092) üzenetére


totron
addikt

A mikoron miért akadt fenn? Vannak emberek egyébként, akik önmagukat képesek ismételni, mivel feltételezik, hogy kizárólag az ő gondolatuk lehet a jó és minden kétséget kizáróan a másik téved avagy értetlen, tehát el kell neki mondani mégegyszer. És ezen az sem segít, ha megvilágítod neki önmagát - amit itt most leírtam - és a szituációt is újraértelmezed/elmondod más szavakkal, csak saját magát ismeri fel, saját magára reagál, te csak szivatott elemként vagy jelen. A szemében ilyen/ez lehettél, lehet. Ő meg ahhoz nem volt hozzászokva, hogy a rutineljárásba valaki kérdőjelet helyez vagy bármiféle módon is belenyúl.

3 rétegű? 2 rétegű? Milyen gázos? Sokba-e kerül?

(#26095) BiP, és azt hiszik, hogy egy tök átlag ember, aki esetenként kerül velük kapcsolatba, ugyanannyira van képben, mint ő, akinek konkrétan ez a munkája, napi szinten ezt műveli.
Na ezért és az ilyenekért mondom én mindig, hogy egy random border collie is okosabb az embernél - ezeknél biztos - hiszen bőven le tudja követni a gazdája gondolatát, aktuális környezeti vátozókat értelmezni vagy önállóan beiktatni az adott helyzet tükrében, vagyis tud a másik élőlény fejével gondolkodni. Enélkül meglehetősen sótalan és fűszertelen a létezés, mégis tömegsportot űznek a nem alkalmazásából. :(

[ Szerkesztve ]

(#26097) koby11h


koby11h
aktív tag

Én az orvosokkal vagyok így... lehet Neki ez volt a 30000. vizsgálata, műtétje, de nekem meg az első.
Honnan a fenéből tudhatnám, hogy felkelhetek-e, ihatok-e már, mit ehetek, mikor kell visszajönni ... így meg persze, hogy sokat kérdezek. És akkor néz rám azzal a Hát igazán tudhatná!!! nézéssel.

Én mindig elmondom mire számíthatnak a géppel, mi lehet a továbbiakban, mit nem kellene...
Pedig az csak egy gép!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#26098) bambano válasza totron (#26096) üzenetére


bambano
titán

nem értem, mit értesz az alatt, hogy "A mikoron miért akadt fenn?"
de itt a probléma magja az, hogy ez az illető hivatásszerűen foglalkozik telefonálással. tehát nem az van, hogy feladtam egy hirdetést, és arra random gomba jelentkezik, hanem ez egy cég, amelyik ablakot cserél sorozatban, és valami munkakoordinátor vagy mi hívott. vagy a főnök, nem tudom...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26099) bambano válasza koby11h (#26097) üzenetére


bambano
titán

ja, voltam fogorvosnál.
megkérdeztem, hogy a tömés hőtágulási együtthatója ugyanaz-e, mint a fogamé. nézett rám nagy szemekkel. oké, mondom azt szeretném megtudni, hogyha hideget kap, kiesik-e (mindezt azután, hogy két tömésem kiesett mostanában és ő pótolta). mondta, hogy nem, de miért is kapna hideget a számban egy fog. mondom van ez a jégkrém dolog...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26100) Syl válasza bambano (#26099) üzenetére


Syl
nagyúr

Jégkrémet nem harapni kell, hanem bicskával vágni ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.