Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25351) hcl válasza bambano (#25345) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor miért kérded? :D NFS is jó lesz neked :) De gondolom elsősorban nem a protokollra voltál kíváncsi.

@koby11h : 2TB HDD tesztelése sem olyna sok :) Meg az sem fogyaszt iszonyúan sokat, ha olyan gépre teszed, ami amúgy is megy. HDD Sentinel, vagy egyéb SMART cucc, azt' csók.

@Qnap : Cégnén furán viselkedik néha domainben... Bár azon is több domainről vannak hozzáférések, mert miért ne legyen összekavarva több domain a céges hálón, főleg úgy, hogy értelme ne legyen :D
De különben ami Qnap eszközünk van (nagyobbak jellemzően) azok stabilitás terén rendben vannak.

Mutogatni való hater díszpinty

(#25352) koby11h válasza hcl (#25351) üzenetére


koby11h
aktív tag

2TB full felületteszt az chkdsk /F/R cirka 5 óra volt, HD Sentinellel leállítottam, mert 6 órát írt és az nőni szokott... nem akartam, hogy csak ezért menjen a gép még órákat.
Közben ugye pl. nem illik újraindítani :) Szóval egy tartalék gépre tettem, ami szépen elment mellettem monitor nélkül.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#25353) bambano válasza E.Kaufmann (#25350) üzenetére


bambano
titán

barátnak kicsit túlzás lenne nevezni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25354) bambano válasza hcl (#25351) üzenetére


bambano
titán

azért, mert minden jó ötletre kíváncsi vagyok. mármint hardver ügyileg, nem protokoll ügyileg.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25355) fatpingvin válasza bambano (#25354) üzenetére


fatpingvin
őstag

jaaaaaaaa hogy hardver. egy bármilyen régi mATX vagy mITX alaplap integrált procival és egy normális gigabites Ethernet vezérlővel, belebökve egy LSI SAS HBA. én nem bonyolítom ennél tovább, erre a témára szerintem nem érdemes összetettebb megoldást keresni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#25356) E.Kaufmann válasza bambano (#25353) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Úgy leGáboroztad, azt hittem :)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25357) hcl válasza koby11h (#25352) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elvileg a SMART-nak tudia kéne róla, ha van felületi hiba. De mondjuk érthető, ha csinál az ember.

@fatpingvin : Érdemesnek érdemes, a kérdés, hogy mennyire éri meg? Meg mire kell? Nekem pl. elég lenne egy Raspi is 2x3TB winyóval, csak mocsok drága lenne ahhoz képest, ami most van. De ez egy nagyon egyedi felhasználás.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#25358) fatpingvin válasza hcl (#25357) üzenetére


fatpingvin
őstag

Raspit viszonylag nehéz erre használni ha SAS vinyóid vannak (nem lehetetlen csak forrasztani kell hozzá és lemondani az USB 3.0-ról). in retropect nem volt a legokosabb beszerzésem, de ez volt akkor olcsó.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#25359) hcl válasza fatpingvin (#25358) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért a legtöbbeknek olyanja van, ami SATA :D Amúgy meg USB-SAS

Mutogatni való hater díszpinty

(#25360) bambano válasza fatpingvin (#25355) üzenetére


bambano
titán

csak egy kicsit ódzkodom a túl régi cuccoktól, viszonylag fiatal viszonylag normális integrált procis alaplapot nem találtam.
kallódott itt egy gen10 microserver, azt meg fogom mérni a közeli jövőben, és ha elfogadható a fogyasztása, akkor van rá esély, hogy az nyer.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25361) koby11h válasza bambano (#25360) üzenetére


koby11h
aktív tag

Akkor mindent bele, Epyc 7713, 8x16 GB memória, hogy legyen mit tesztelni és egy külön storage, mert írtad, hogy sok hely kellene. Mondjuk lehet, hogy első ránézésre kicsit drága és kicsit többet (sokat) fogyaszt, ezt majd még meg kellene oldanod... :K

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#25362) hcl válasza koby11h (#25361) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na de minek sok storage? A Memtest elfut egy pendrive-ról is... ;]

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#25363) koby11h válasza hcl (#25362) üzenetére


koby11h
aktív tag

Azt írta, hogy felhős tárhely nem, offline tárhely nem, akkor meg marad a Dell / Lenovo / Netgear vagy egyéb storage, SSD-kkel megpakolva, 10G optikai csatolókkal, meg egy Cisco optikai switch is! :K

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#25364) bambano válasza koby11h (#25363) üzenetére


bambano
titán

írtam olyat, hogy offline tárhely nem???
10 giga elavult :P
van itthon 10 gigás mikrotik. de már szemezek a 100 gigásokkal is :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25365) DJGABI válasza bambano (#25346) üzenetére


DJGABI
addikt

xpenology-val a Syno nekem nagyon bejött, qnap-ot csak ahogy a többiek is említik tanya csenölön láttam, jónak tűnik az is.

Megy egyik videósnál most Asustor-t láttam. Magyjából ugyanazt tudják: docker, virtualizáció van már kb az összesben. Felület miatt nagyon tetszenek, srác is felhozta példának hogy a Home Assistantot jóval egyszerűbb volt az Asus NAS-ra felraknia mint TrueNAS-ra.

Kár hogy a halandó által megvásárolható vasak ARM-osak, kevés ramosak (vagy épp nem is bővíthető) így ez a konténerezgetés alapból kiesik.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#25366) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Most láttam itt a Cikket a NAS-hoz kötődően: [link]
Lehet, valaki így akart energiatakarékos szerverparkot építeni ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25367) hcl válasza E.Kaufmann (#25366) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És vajon másnak is van NASA? :D
(Ne járjatok ennyit meetingbe. :DDD )

Mutogatni való hater díszpinty

(#25368) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

@fatpingvin : Kipróbáltam ezt a kávéba narancsot (szörpöt csak).
Meredek, de tényleg nem szar. :DD

Mutogatni való hater díszpinty

(#25369) Lenry válasza hcl (#25368) üzenetére


Lenry
félisten

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25370) Lenry válasza Lenry (#25369) üzenetére


Lenry
félisten

bár nekem azt próbálták bizonygatni, hogy a tonik+sör kombó egyáltalán nem olyan rossz, mint amilyennek hangzik... de még nem volt hozzá gusztusom, pedig a tonikot meg a sört is szeretem.

ha már tonik: gyerekkoromból az rémlik, hogy egy ihatatlan keserű valami volt. ma már simán megiszom, de mostanra az a bajom vele, hogy túl cukros. van valami tuti tipp, hogy milyen tonikot kell venni, amiben nincs egy tonna cukor is?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25371) fatpingvin válasza hcl (#25368) üzenetére


fatpingvin
őstag

szörppel elég gagyi, annak mosogatóléíze van. majd alkalomadtán próbáld ki rendes narancslével is :) mindenesetre örülök hogy bejött. érdemes nem agyonpörkölt kávéval csinálni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#25372) fatpingvin válasza Lenry (#25370) üzenetére


fatpingvin
őstag

a schweppes a megfizethetőek közül a legjobb, a kinley ihatatlanul édes, a többi meg így kb nem tonik.

amúgy még egy protip: szódával hígítsd ki a másfél-kétszeresére (mintha nagy vagy kisfröccsöt csinálnál). így a cukortartalma arányosan kevesebb lesz, viszont az íze meglepő módon nem sokat változik.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#25373) hcl válasza Lenry (#25370) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tonikot kerülöm, bár meg tudom inni már én is :D

@fatpingvin : Rendes narancslé ritkán van itthon... melóhelyen pláne :D De nem rossz ez szörppel sem.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#25374) fatpingvin válasza hcl (#25373) üzenetére


fatpingvin
őstag

én években számolom mikor vettem utoljára dobozos gyümölcslevet. ha nagyon rákíván a testem facsarok magamnak :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#25375) Lenry válasza fatpingvin (#25372) üzenetére


Lenry
félisten

protipet köszi, ki fogom próbálni :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25376) frescho válasza Lenry (#25375) üzenetére


frescho
addikt

Citrommal is finom, tudok egy jó helyet Athénban ahol reggelire törökösen főzik és raknak bele narancs/citrom héjat. Enyhén pörkölt, 3-4 csepp citrom + tonic + jég összeállítás is iható, csak óvatosan, mert erősen habzik a tonic.

Zaccon főzve kardamonnal is finom a kávé. Mondjuk Riyadh-ban ittam a tevepiacon olyan karadmonos meg még mi tudja mi volt benne főzetet amitől még éjfélkor is pörögtem.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#25377) bambano


bambano
titán

ma egy világtörténelmi pillanat volt, én se hittem el...
a tecső olyan reklámot dobott elém (pontosabban videó ajánlót), amitől megindult a nyálelválasztásom...
aaaaaaaargh :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25378) Top cat válasza bambano (#25377) üzenetére


Top cat
őstag

És velünk nem osztod meg?

(#25379) hcl válasza bambano (#25377) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kamionos Gizi reklám? :D (Vagy csak kamion, vagy csak Gizi :D )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#25380) bambano válasza Top cat (#25378) üzenetére


bambano
titán

pocketbook era nevű új ebook-reader.
egy ideje már akarok ilyet venni, mert kényelmesebb lenne ágyban olvasni, mint desktop pc-n, és erre még rájön a rezsicsöki.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25381) bambano válasza hcl (#25379) üzenetére


bambano
titán

a kamionos gizit már nem nézem egy ideje. amíg túlméretes cuccokat hurcibált, addig érdekesnek tűnt, meg amíg volt az új életére való áttérés, az is. azóta meg megy az úton, nyomja a gázt, oszt annyi. néha beáll vásárolni, akkor vonyítva röhögök, de a többi már nem üti meg az ingerküszöbömet.

mondjuk azért az érdekes lehet, hogy az új kamionja mostanra nagyjából egy éves, és 110-120 ezer kilométert biztos beletolt...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25382) hcl válasza bambano (#25380) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Bármilyen régi droidos tablet is jó erre, fillérekért.
Hálóra nem engeded, teszel rá e-book olvasó appot, és csókolom.
Vagy 15 éve kijelzőn olvasok, csak a Palm m515-ről volt előrelépés Androidos eszközökre :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#25383) bambano válasza hcl (#25382) üzenetére


bambano
titán

a gond az, hogy nincs itthon bármilyen androidos tablet, ami működőképes. van itthon bármilyen androidos tablet, aminek a működése már nem annyira megfelelő (ergya az akksi, egyébként jó lehetne), meg van itthon bármilyen androidos tablet, ami működik, de akkora, hogy nem bírom megfogni.

szóval szeretnék egy ebook readert, ami szemkímélő is, meg működik is, meg meg is tudom fogni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25384) hcl válasza bambano (#25383) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja ért :)
Amúgy ami itt van e-book olvasó, az pl. nagyon pici (és borzalmas gagyi, de nekem jó). Ennek ellenére tök jó az e-ink, jól lehet rajta olvasni. Viszont nem jó olyasmihez, amit idiótán scanneltek, pl. képként :W . Ahhoz kell a tablet. Abból a 7" még jó, a 10"-os Onda-n inkább nem olvasnék, az terminálnak van megtartva :D Anyám is inkább nyomogatja a 7" Samsung Tab 3-at, mint a 10"-osait... :D

Meg a rendes e-book olvasó atom drága, ahogy néztem. :O Lehet érdemesebb egy valamilyen akkut dobnod a tabletbe :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#25385) bambano válasza hcl (#25384) üzenetére


bambano
titán

oké, de egy csomó cuccnál tudok választani, hogy ebook vagy pdf formátum. ha tudom az ebookot választani, akkor jó az ebookreader, ha nem, akkor van tablet vagy desktop monitor oszt jónapot.
hát ja, nem olcsó, de még utoljára kirúgok a hámból a rezsicsöki előtt :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25386) koby11h válasza bambano (#25383) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ne olvass tableten, ég és föld hozzá képest az e-ink. Nekem Kindle Paperwhite 2 van, most kb. 7.5 éves, 30-300 perceket olvasok rajta egy huzamban és nem fárad el a szemem, 50+ évesen. Esténként 30-60 perc, egy jobb téli hétvégén végigolvasok egy délutánt, ha hagynak. Még mindig elég 3 hetente töltenem. Kindle, PocketBook, Koob, a lényeg, hogy e-ink. Megéri!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#25387) hcl válasza bambano (#25385) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az e-book olvasó is viszi mind a kettőt, meg a tabletre is tudsz tenni olyan appot, ami az e-book olvasón fut (pl. ReadEra van a tableten meg WPS Office, meg ami a konkrét Android 2.3-as e-book olvasón van, annak most nem jut eszembe a neve, de az is egy mezei app), és kb. bármit el tudsz olvasni bármelyiken. Meg az Android alapú e-book olvasók többségére is lehet appokat tenni, csak a macerásság változik :D

@koby11h : Engem nem zavar egyik sem, de az e-ink tényleg jó amúgy.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#25388) koby11h válasza hcl (#25387) üzenetére


koby11h
aktív tag

Engem sem zavar a jó monitor, de a tabletünk ami van nem az.
A Kindle-n (e-ink-en) nem fárad el a szemem 5 óra alatt sem.
Egy Térség kötetet, talán a 6-ost, majdnem végigolvastam egy huzamban a télen.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#25389) hcl válasza koby11h (#25388) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mindenki más :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#25390) Pötyi válasza Lenry (#25370) üzenetére


Pötyi
őstag

Coca-Cola Kinley tonikból már itthon is simán kapsz lájtízű cukormentest. Mondjuk egy nagyobb, jobban felszerelt Sparba, vagy CBA-ba kell menni, de van.

Pepsi-féle Schweppes tonikból lájtízűt eddig csak hozzánk legközelebb Görögországban ittam. Vagy a Bécsi út másik végén. Indíts online petíciót a Pepsi ellen, hogy itthon is kezdjék forgalmazni.

QNX is cool!

(#25391) Lenry válasza Pötyi (#25390) üzenetére


Lenry
félisten

A cukormentes legtöbbször annyit jelent, hogy ugyanúgy gejlre van édesítve, csak nem cukorral, hanem valami más édesítőszerrel.
Ha a light tonik is csak ennyiben más, akkor én nem ezt keresem.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25392) --ka válasza Lenry (#25391) üzenetére


--ka
senior tag

Maximálisan megértelek.
A büdös életbe' nem innék light üdítőket, ha nem volnának túl édesítve a cukrosak.
De mára már a light is legtöbbször édes.
Nekem már a zéró kóla is édes.

Mindig is kíváncsi voltam, hogy mennyivel kevesebb cukorral/édesítővel érezném még jónak a kólát, pl.

Amit a Kinley családdal csináltak vagy a sprájttal - édes löttyök mára mind, az gáz.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#25393) koby11h


koby11h
aktív tag

Én ha jó év van szedek meggyet, magozom, csinálunk szörpöt. Azt felöntöm kevés hideg vízzel, néha jégkocka bele. Ha nem jó a termés, akkor limonádé, citromból és kevés cukorral. Télen pedig tea csak citromlével vagy forró kakaó. Szóval nekem a cukros vackok általában kimaradnak.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#25394) hobizoli válasza Lenry (#25370) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a kinley-bol van gyömbér és tonic zero is [link]


en a molyirtót vagy a bitter lemont szoktam szeretni

több drón kell ;P

(#25395) Lenry válasza koby11h (#25393) üzenetére


Lenry
félisten

termő citromfánk van, szóval a limonádé meg a tea nálunk is megy :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25396) bambano


bambano
titán

teába citromot?
ti még sörbe is tesztek? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25397) hcl válasza bambano (#25396) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Soproninak volt a Szőke Ciklonja, ami rendes sör volt citrommal. Az baromi jó volt. Na vagy 1 év után kivonták :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#25398) E.Kaufmann válasza bambano (#25396) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mert tejet kell, ahogy az "Öreg autó, nagy haszon"-ban az Onedin készíti. Ledes vízforralóból a víz, filter, majd egy kis tejecske :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25399) i400 válasza bambano (#25396) üzenetére


i400
senior tag

sajnos magyarországon elterjedt az az idióta szokás a vendéglátóhelyeken, hogy a búzasörbe (meg a belga witbier-be is) raknak :W

(#25400) Top cat válasza Lenry (#25395) üzenetére


Top cat
őstag

Ezt vettétek, vagy magról kelt? Elég neki a vödör, nem kell kiültetni ha jó az idő?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.