Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26351) koby11h válasza Tim82 (#26348) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én addig használtam csak Norton Commandert, amíg nem találtam rá a Volkov Commanderre. Azóta egyszer sem. Pedig van NC 3.0 jogtisztám is.
Minden adathordozómon - floppy, hdd, kiírt adat CD - rajta volt a vc.com a gyökérben.
Próbáltam DOS Navigátort is, de nagy és lomha volt, mint akkorra már a Norton Commander is.
A VC-t leváltó "szerelem" utána a Windows / Total Commander lett, a mai napig.
De elvagyok Mindnight Commanderrel és Intézővel/Fájlkezelővel is, meg shell-ből is. Meg egér nélkül Windowsban is, ahol lehet. Mára már nem igény, csak kényelmi dolog.

Szerk: HoMM 1-2-3 bármikor, de a későbbiek már fúúúj!

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#26352) hcl válasza koby11h (#26351) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

DN csomó mindent tudott, amit a másik kettő nem. Valamit valamiért, de egy 486-on már jól elvolt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#26353) koby11h válasza hcl (#26352) üzenetére


koby11h
aktív tag

Régebben mindig is memória és tárhely hiánnyal küzdöttem, innen a kicsi és portable imádat :) Nekem elég volt a VC. A DN sok mindent tudott, de azt nem használtam pl. tabok, virtuális fájl listák. És tízszer akkora is volt.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#26354) bambano válasza Tim82 (#26345) üzenetére


bambano
titán

de miért ne lenne jó a linux gui nélkül?
oké, értem, newcomereknek, akiknek egy fájlmásoláshoz is mc meg tc kell, lehet, hogy nem használható. ők maradjanak a má$ik oprendszeren.
nekem a desktopomon van gui, a többi gépemen nincs. és elboldogulok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26355) fatpingvin válasza opr (#26334) üzenetére


fatpingvin
őstag

mit tud a TC amit az MC nem? nem kötözködés, életemben nem láttam közelről TC-t, nem tudom elképzelni azt a funkciókört ami egy fájlkezelőtől elvárható és a MC (vagy grafikus felületen a PCManFM) nem tudja.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#26356) fatpingvin válasza Tim82 (#26341) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezek szerint ez nem csak bennem merült fel mint kérdés...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#26357) koby11h válasza fatpingvin (#26355) üzenetére


koby11h
aktív tag

pl.
- az adott mappa és az összes almappája egybenyitása és arról egy fájl lista, majd azon műveletek végzése (Ctrl-B)
- iszonyat jó fájl átnevezés (Ctrl-M)
- fájlok gyors vizuális összehasonlítása, karakteresen, binárisan (F9,F,Z - magyar nyelven)
- mappa szinkronizálás almappákkal, üres mappákkal, eltérések megjelenítése (F9, P, S - magyar nyelven)
csak amit fél perc alatt jut szembe

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#26358) fatpingvin válasza koby11h (#26357) üzenetére


fatpingvin
őstag

köszi, az első valóban egy jó funkció, a második viszont a MC-ben is megvan (F6) az áthelyezéssel összekötve (mv analóg), a harmadik viszont szerintem nem fájlkezelő funkció (amúgy diff, hd | diff ugyanez) a negyedik meg igazából lehetne fájlkezelő funkció, de sztem erre egy rsync plugin alkalmas lenne, nyilván nem builtin, de érted.

a nyelvi lokalizáció szempontját értem, de nekem nem fontos. szerintem az IT nyelve az angol, aki ilyeneket használ (meg amúgy is, 2022-ben aki számítógépet használ) az tudjon ennyire angolul.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#26359) hcl válasza bambano (#26354) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó az, csak nem desktop használatra. Amire nem kell, azon nekem sincs, de azért desktopra nem baj :D

@fatpingvin : TC-ben beépített FTP kliens, ami jól jön olyan OS-eken, amiken csak parancssoros FTP van... Pluginozható filerendszer-olvasó cuccok.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#26360) bambano válasza hcl (#26359) üzenetére


bambano
titán

boldog békeidőkben volt karakteres böngésző, meg svga driveres dvi viewer, meg rendes karakteres konzol driver a kernelben.
mi másra lehetne szükséged?
ami azóta történt, az csak visszafejlődés :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26361) hcl válasza bambano (#26360) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D :D :D :D
Arachne-t nézegettem én is.
Meg Lynx-et is :D
Sőt, ma is vannak ilyen projektek, szövegfókuszú hypertext szolgáltatás (Logouton nemrég volt ezekről cikk)

Mutogatni való hater díszpinty

(#26362) koby11h válasza fatpingvin (#26358) üzenetére


koby11h
aktív tag

a fájl átnevezés azért nem ugyan az a kategória, TC-ben csodákat lehet művelni :K
a diff-hez képest a TC-é azért messze jobb, gyorsabb, vizuálisabb
itt is van sok plugin, pl. amit hcl írt, de azokat nem tekintem a TC részének, bár kétségtelen, hogy hasznosak

a "magyar nyelven" csak a hotkey miatt, mert angolban más - már ha valaki meg akarná nézni

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#26363) hcl válasza koby11h (#26362) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De az alap tömeges átnevezés mostanra már a Windows filemanagerben is megvan, Linuxos filekezelőkben meg 10-15 éve. :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#26364) Lenry válasza bambano (#26354) üzenetére


Lenry
félisten

Mert amire krok használni akarná, ahhoz kell a gui

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26365) koby11h válasza hcl (#26363) üzenetére


koby11h
aktív tag

de nem ilyen komplex, beépülőkkel, mintázatokkal, sorszámozással

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#26366) hcl válasza koby11h (#26365) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van, amelyik tudja asszem.
Parancssorból meg végtelen lehetőségek vannak. Hallottál már a csúf, kopasz regexről? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#26367) koby11h válasza hcl (#26366) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ez is úgy működik, csak bonyolult átnevezéseknél nekem könnyebb használni, plusz pl. mp3 tag-ek, kép méretek és készítés dátuma olvasása is nagy előny!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#26368) bambano válasza Lenry (#26364) üzenetére


bambano
titán

de mire akarná használni? van egy 20 ezer soros excel táblája, amiben nyilvántartja a tartozásokat és az ígéreteket?
;]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26369) opr válasza fatpingvin (#26355) üzenetére


opr
veterán

Elég sok dolgot.
Pl: mass rename, copy queue, nagyon advanced kereső (pl szeretnéd, hogy adott almappán belül menjünk végig mindenen, és kapj egy listát azokról a file-okról, amik nagyobbak, mint x méret, a nevükben benne van egy string, és a fileban is van valami string/regex).
Ezen felül mindenféle hálózati dolgot kezel ftp-től network drive-ig, stb. Persze ezek elég nagy része linuxon parancssorból szintén simán megoldható, de ennyire egyszerű, gyors, érthető grafikus felületen nincs más, pláne ilyen szinten.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#26370) Lenry válasza bambano (#26368) üzenetére


Lenry
félisten

Szerintem nem jársz messze az igazságtól :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26371) fatpingvin válasza opr (#26369) üzenetére


fatpingvin
őstag

megadom magam :D annyit teszek akkor csak hozzá hogy egy csomó dolog amit írtál, nekem életszerűtlen hogy a fájlkezelőtől várjam (grafikuson is (PCmanFM) még csak kitömörítő plugint se telepítettem, csak simán F4 és unzip archívum.zip a megnyíló terminálablakban) szóval az igényt értem, az értetlenkedésem abból adódik hogy ez az én értelmezésemben, rutinszerű munkafolyamatomban nem fájlkezelő funkció.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#26372) salaud válasza fatpingvin (#26371) üzenetére


salaud
aktív tag

Linux-os userből is többfajta van, az én fullos Xfce4 desktopomtól szerintem hülyét kapnál. Nem sokat használom desktopon a terminált, és nem azért, mert nem vagyok rá képes, egyszerűen van rá jól működő gui. A TC csoportos átnevezője pedig tényleg fasza, bár én a DoubleCommander-t használom helyette, amiben egy az egyben lekoppintották. :DDD Igen, tudom, a Thunarban is van már egy ideje, de a TC féle tényleg nagyon jó.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#26373) fatpingvin válasza salaud (#26372) üzenetére


fatpingvin
őstag

téged meg valszeg az én rendszerem kergetne őrületbe, login manager sincs, X szerver ha kell manuálisan indítom, a tetején egy erősen minimál Openbox. a mindennapi toolkitek jelentős része csak parancssoros, a leginkább kitüntetett funkcióbillentyű (thinkvantage) grafikus környezetben egy terminált nyit :D

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#26374) Tim82 válasza bambano (#26354) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mondtam volna olyat, mint általános (és nem konkrét user vonatkozásában tett) megállapítás, hogy GUI nélkül nem jó a Linux? Valahogy nem találom.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26375) Tim82 válasza hcl (#26349) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lenne fizikai gép is ilyenekre, mint DOS/Win 98 dedikált játékgép (HP Omnibook XE3), csak nincs időm és energiám megcsinálni a telepítést, finomhangolást stb. A DOSBox meg kábé annyi már, hogy feltelepítem, majd bemásolom a játékokat tartalmazó mappát és az előre elkészített konfigfájlt a megfelelő helyre és kész.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26376) salaud válasza fatpingvin (#26373) üzenetére


salaud
aktív tag

Ó, használtam én Blacbox-ot Debian sarge-on, meg amikor gyenge gépem volt, configoltam be openboxot meg mindenből minimált, de manapság az én lassan 10 éves elitebookom röhögve elfutat egy fullos DM-et, megrakva minden jóval, akkor miért ne? Ami egyszerűbb vagy hatékonyabb parancssorból azt ott csinálom én is, de amihez mondatokat kéne gépelni miközben gui-n két kattintás, ahhoz én már lusta vagyok. :DDD

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#26377) hcl válasza Tim82 (#26375) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem is lenne egy K6/500, csak sok helyet foglal. Szerintem eladom majd, de csak darabokban, mert annyir szét van kókányolva (ez a 90-es évek végi gépem, a ház egy minden szabvánnyal szembemenő vasdarab, 286-os volt benne a '90-es évek elején :D )

@salaud, fatpingvin : Nekem ezek a minimál DE-k nem jöttek be sosem, bár megvan a szépsége. Azért egy DE nem szokott annyira sokat enni.
Amin nagyon jó lenne a Blackbox, az egy tablet. A SXMO helyett pl. a tabletemre.

Mutogatni való hater díszpinty

(#26378) fatpingvin válasza salaud (#26376) üzenetére


fatpingvin
őstag

én a maga idejében legmodernebbnek számító Rzyenes gépemen is ugyanezt a felállást használtam. ha ez tökéletes arra amire nekem kell minek tegyek fel rá összetettebbet?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#26379) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Beröffentem a virtuál windowst, mert kell.
Szokás szerint 20-30 perccel azelőtt, hogy kéne, mert lassú (winyón van).
Csak nem akarja abbahagyni a winyóreszelést, update-t töltene, de 10%-nál áll. WTF. Elfogyott a hely.
Mé' nem szólsz bzmeg...
Akkor töröljünk valamit. mondjuk az update cachet (meg a szemetet).
Rányomtam a törlésre vagy 3 perce. Még mindig számol. Winyó foglaltsága 100% :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#26380) opr válasza hcl (#26379) üzenetére


opr
veterán

Jovan, azert, hogy is mondjam... Itt a problema nem pont a windows, hanem a szek es a szamitogep kozott keresendo. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#26381) hcl válasza opr (#26380) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Me? :D
Nem az a baj, hogy a 60GB winyón 80%-ban a Windows terpeszkedik, hanem hogy nem szól, meg nem takarít maga után :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#26382) salaud válasza fatpingvin (#26378) üzenetére


salaud
aktív tag

Ne tegyél rá. Én mindössze megemlítettem, hogy másik nézőpont is létezik.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#26383) opr válasza hcl (#26381) üzenetére


opr
veterán

Jézus, azt hogy csináltad? :D
Xp óta szerintem egyik wint se sikerült kb 20g fölé vinni, pedig finoman szólva nem friss installok, és általában nagyon durván tele van szemetelve mindegyik (valahogy az install jobban megy, mint az uninstall... :U).

Amúgy igen, az jogos, hogy egy kalap szar, hogy képtelen szólni, viszont... Olyan vinyón, ami tele van, bármilyen OS lassú, pláne mai szemmel. Ilyet nem szabad csinálni, na. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#26384) bambano válasza hcl (#26379) üzenetére


bambano
titán

részvétem.
emléked kegyelettel megőrizzük :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26385) Rimuru válasza opr (#26383) üzenetére


Rimuru
veterán

Nalam tobb mint 40gb-s swapfilet kepes volt odaszarni az ssd-re... :U

BTW az alaprendszer megvan ~15gb te meg telepitesz ra mindent is es nem leped at a 20gb-t.. nem tul hiteles. ;]

Vigyázat, csalok!

(#26386) opr válasza Rimuru (#26385) üzenetére


opr
veterán

Hat, most megneztem, mert mar eleg oreg volt az info, de nem gondoltam, hogy ennyit valtozott, de... Igazad van, tenyleg baszottnagy lett mar az enyem is, my bad. Swappal egyutt ~60GB. Ezt jol beneztem. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#26387) hobizoli válasza Rimuru (#26385) üzenetére


hobizoli
nagyúr

most megneztem es nekem 5.1GB a pagefile perpill :DDD

több drón kell ;P

(#26388) hcl válasza opr (#26383) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem én, de gyanús, hogy a verzióupdatek ették meg a helyet.

" Olyan vinyón, ami tele van, bármilyen OS lassú, pláne mai szemmel."
Még a megtelés előtt is lassú volt (pár hete még volt vagy jópár GB), azért gyakorlat, hogy 15-20 perccel előbb elindítom, hogy az induláskori azonnali update-kényszere lemenjen mire használnám is :D
Különben persze, tele háttértáron nyilván nem fog rendesen működni.

"Amúgy igen, az jogos, hogy egy kalap szar, hogy képtelen szólni,"
Inkább csak bosszantó, de egy hibaüzenet elfért volna. Régebbi Win-ek szóltak.

Swap-et nem néztem, de jó ötlet :D 9GB RAM van amúgy odaadva neki...

@bambano : :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#26389) Rimuru válasza hcl (#26388) üzenetére


Rimuru
veterán

Swap-et nem néztem, de jó ötlet :D 9GB RAM van amúgy odaadva neki... - a hibernalast is kikapcsolnam (ha eddig nem tetted meg). Alapbol felesleges (virtualis gepen meg plane) a hybrid boot.

Vigyázat, csalok!

(#26390) hcl válasza Rimuru (#26389) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igaz. Bár a hibernálás talán ki is van.

Mutogatni való hater díszpinty

(#26391) hcl válasza Rimuru (#26385) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

1,4GB a swap... :D Nem bántottam.
De ma is a winyót reszeli folyamat, 5-7GB szabad hely mellett.
Majd hétfőn növelek neki, mert melóból tudok parancssorból macerálni, az nem nehéz.

Hibernálás nem volt engedélyezve.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#26392) Pötyi válasza hcl (#26391) üzenetére


Pötyi
őstag

Mágikus parti-sün?

QNX is cool!

(#26393) hcl válasza Pötyi (#26392) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

???
Ez egy Qemu/KVM-en futó virtuális Windows :) Qemu-img. megnövelni, aztán ha a Windows meg tudja oldani magának, akkor simán kihúzni a partíciót a winyó végéig, ha nem, akkor bootolni egy Hiren's-t, és ott már Partition Magic, ja :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#26394) Lenry válasza opr (#26386) üzenetére


Lenry
félisten

az első gondolatom az volt, hogy "nullkilométeresen is van vagy 30GB a Windows", aztán rászámoltattam, és az egy éve telepített, rendesen belakott Win11-em is alig 23GB (igaz, időnként futtatom a Lemezkarbantartót, az többek közt kipucolja a frissítések után maradt szemetet)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26395) hcl válasza Lenry (#26394) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Office-d is van? :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#26396) Lenry válasza hcl (#26395) üzenetére


Lenry
félisten

van, 2019-es, ez is rendszeresen frissítve

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26397) hcl válasza Lenry (#26396) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fasza. Na ami nálam bezabálta a helyet, azon nincs :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#26398) KROK640 válasza opr (#26343) üzenetére


KROK640
veterán

Kerítenem kell majd valami normális grafikus disztrót. Anno 2008-ban volt szerencsém egy GUI-s Linuxhoz, abban az volt a rossz, hogy nem nagyon tudtam mi mire jó (pl konquerror a böngésző meg ilyenek), de hát az ember Windowson sem tudja kezdetben.

Mint írtam egy haver rakta fel, hogy akkor tanulgassam, aztán kb ennyivel helyben is lettem hagyva. Már pár dolgot tudok, de erősen kezdőnek jellemezném magamat.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#26399) KROK640 válasza sh4d0w (#26346) üzenetére


KROK640
veterán

Értem én, hogy kényelmesebb azt gondolni, hogy a másik buta és gonosz, mintsem beismerni, hogy nem sikerült felfogni amit a másik leírt, ezért ismét felhívom rá a figyelmedet, hogy nem az én választásom volt, hanem haveré. Megjegyzem azé a haveré aki közli, hogy a "Linux az isten" de 3+ éve Windowst használ a mindennapokban.
Valahol egyébként kiidegel már, hogy (főleg Linuxos körökben) illik borzasztóan fikázni a Windowst, és ez nagyon menő is, persze mindezt a díszes társaság úgy teszi, hogy közben a fele valójában Windows alól van, de ha én azt írom, hogy a Linux körülményes, meg azoknak való akik szeretnek a rendszerrel szarakodni, akkor rögtön főgonosz vagyok. Pedig még csak azt sem írtam, hogy a Linux rossz lenne ...

Na, ezen lenne érdemes elgondolkodnod, meg mindenki olyannak is, aki szerint ördögtől való a gondolkodásmódom.

#26345 Tim82 : Szerintem a Mint lesz.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#26400) hcl válasza KROK640 (#26399) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

LOL, hát itt azóta is tekeri a winyót a Win10 - pedig nem az alól vagyok, ez még mindig virtuális gépen fut.
Ugyanezen a hardveren elindított virtuális egyéb OS-ek nem tekerik a winyót, és nem frissítenek, ha nem nyom rá az ember, hogy mehet.

"de ha én azt írom, hogy a Linux körülményes, meg azoknak való akik szeretnek a rendszerrel szarakodni, akkor" az attól még marhaság marad.

A 90-es évek elején-közepén a 3.1-el keztdem a Windowst (meg a DOS-t), és azóta rendszeresen rákényszerülök, hogy használjam (holott 2000 óta vannak mindenféle Linux telepítéseim, és 2008 óta elsődlegesen Linuxot használok). Szóval szerintem van alapom összehasonlítani :D
1db. Tkexe-t futtatnék most, de megint inkább újraindítottam, hadd updateljen... Mondjuk a jövő évi naptárt ma du. nagyjából összeszenvedtem vele, folyamatos winyóreszelés és update letöltés közben :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.