Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25501) bambano válasza koby11h (#25499) üzenetére


bambano
titán

ilyenkor illik checksumozni a fájlokat, hogy legyen infó, ha változott vagy sérült.
meg kérdés, hogy fájlonként kell másolni, vagy lekapod az image-t blokkszinten, és majd ők válogatnak a fájlokból.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25502) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jelentettem gépet garira.
Hívnak (NBD-s gép, de egy héttel később) hogy jönne a technikus, és hát mi lenne a baj?
WTF, minek írok én hibabejelentő levelet... :DDD

Majd a kiérkező technikus is megkérdezi, hogy mi is a gond? (Az egy dolog, hogy pont az a cucc van nála, amit cserélni kell :D )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#25503) Syl válasza hcl (#25502) üzenetére


Syl
nagyúr

A mai generáció már nem olvas. Nemhogy könyvet, hibajegyet sem. Tedd fel tiktok üzenetben, akkor nem fognak problémázni :DDD

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25504) hcl válasza Syl (#25503) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja tényleg, a beszállító Fb-jára fogom kiírni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#25505) koby11h válasza bambano (#25501) üzenetére


koby11h
aktív tag

MD5 checksum-ot kértek adathordozónként egy fájlba (checksum.md5 néven) és fájlonkénti másolatot kértek nem image-et. Jelölve adathordozónként papíron és a mappában is (missing.txt néven), ha valamit nem tudtunk másolni. Vagy unusable.txt, ha a teljes adathordozó olvashatatlan, és bele azt, hogy mivel próbáltuk leolvasni vagy visszaállítani: olvasó eszköz típusa, program neve, verziószáma...
Mindenben a magyar kapcsolattartóval kell egyeztetni, ha valami ilyen előfordul. Típusonként Ő dönt, hogy mi legyen.
Elég alaposak :)
Igyekszem én is. Van egy HP, két Plextor és két NEC olvasó bekötve, valamint egy Lite-on és egy LG tartalékba, 4 darab 1.44 és két darab 1.2 floppy meghajtó, már mind tesztelve.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#25506) frescho válasza hcl (#25504) üzenetére


frescho
addikt

Azt hiszed viccelsz, de a Dell-nek egy időben így jelentettem be hibát. A HPE nem adott megoldást amíg ki nem raktam a hibát azzal a felkiáltással, hogy a beszállító nem tudja mi az oka. Mi lessz itt 10 év múlva :F El kell majd bábozni nekik?

https://frescho.hu

(#25507) koby11h válasza frescho (#25506) üzenetére


koby11h
aktív tag

10 év múlva örülj, ha a kijövő személy majd beszél magyarul, lesz nála szerszám, és nem csak elviszi a gépet a szervizbe... igen, az onsite supportra gondolok!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#25508) frescho válasza koby11h (#25507) üzenetére


frescho
addikt

Németül/angolul, de már most is kihívásokkal küzdenek. Gyorsabban cserélek szerverben alaplapot, mint a technikus. Az előlapi szenzor hibára a megoldást a kolléga mutatta meg a másiknak. Most ott tartunk, hogy inkább küldjék az alkatrészt, a többit megoldjuk mi.

https://frescho.hu

(#25509) hcl válasza frescho (#25506) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Face-re? :D De miért, nem hitték el e-mailben? :D
HP-t nem tudom, azt másik kollega intézi, én a Dell-jeinket (van hiba mindnél bőven).
Nemrég szervert is gariztattam, oda teljesen korrekt arcok jöttek (az is Dell). Viszont "küldjétek az alkatrészt" jellegű is volt már, de az storage-hoz :D Bár ott előfordult, hogy gyorsabban ért oda a winyó, mint a ticket arról, hogy hibás egy winyó, ki kéne cserélni :D

@koby11h : Nem viszik el, itt helyben megoldja... next business day gari, pont ezért fura. Ugyanis kb. 2015? 16? -ig a Dellnek indirekt ország voltunk, tehát NBD csak a mesében volt, viszont amikor normál szerviz lett itthon is, akkor már tényleg másnap jöttek. Most megint nem. Igaz, a mostani melóhely nem szolgáltat a Dellnek :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#25510) fatpingvin válasza hcl (#25509) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem, emailben le tudják szarni mert nem publikus. ha kirakod a facebookra publikusan hogy nem képesek a saját vackaik nyomorát megoldani, az nem jó a PR-nak, szval valami lesz, remélhetőleg az hogy megoldják.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#25511) koby11h válasza hcl (#25509) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én is NBD-re értem. 10 év múlva lesz pár szaki, aki fog tudni szerelni és ennyi... kiküldenek valami lótifutit, elmondod, hogy szerződés szerint NBD onsite, mosolyog, bólogat és elviszi, a szaki meg a szervizben megoldja és örülhetünk ha csak ennyi... :W

2017-ben Dell, szóltam, hogy gép nem kapcsol be, kislány elkezdte felolvasni a papírt 1. ponttól, mondom másik gép tápjával megy most, csak egy táp kellene, légyszííí!!!
Másnap hív srác, hogy jön Egerbe, Dell Optiplex táp kell? Mondom igen! Hogyan? Mármint beszerelje és elvigye a régit, vagy kiszerelem a régit és csak ideadja a tápot én meg beszerelem?
Csak cseréljünk. 5 perc, csere, papír, kis duma és mindenki boldog volt... :)
Én ezzel meg is elégednék mindig!

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#25512) bambano válasza frescho (#25506) üzenetére


bambano
titán

10 év múlva a centit fogom vágni a nyugdíjig :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25513) koby11h válasza bambano (#25512) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nekem még akkor lesz pár évem.... remélem legalább megélem a nyugdíjas kort!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#25514) megott válasza koby11h (#25513) üzenetére


megott
tag

Bombano és koby11h: honnan vagytok amennyire jólértesültek és optimisták a nyugdíjkorhatárotokat illetőleg? :DD Mert hogy én 78-asként, eddig 27év bejelentett aktív jogviszonnyal, kúrvára nem látol biztosnak a 70-es korhatárt sem! :W

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#25515) bambano válasza megott (#25514) üzenetére


bambano
titán

tudok nyomtatni hosszabb centit :)

koby11h: nekem is lesz még hátra, majd akkora lesz a centim, mint a dac kerék.

na aki ezt megfejti, azelőtt megemelem a kalapom :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25516) frescho válasza fatpingvin (#25510) üzenetére


frescho
addikt

Így van. Addig leszarták, hogy a több tucat 10k EUR-os SSD-k random átmentek RO-ba.

bambano: Én csak abban bízok, hogy valamikor lesz nyugdíj és 10 év múlva én már nem a gombot nyomogatom, csak a kávét kavargatva nézem a gombnyomogatókat. Aztán ismerve magam úgysem fogom megállni, hogy ne nyúljak hozzá.

Mai szervizelés erősítette az eddigi tapasztalatot: A munka befejezését a rohadjon meg jó lesz az 3 csavarral is mondattal lezárnak kell tekinteni. 2 óra küszködés után a belső alsó csavar úgy jött csak ki, hogy lefúrtam, de azt még mindig nem értem hogy rakták össze, hacsak nem ügyvédkezűek voltak.

koby11h: Bolgár callcenter németül angol szavakkal próbálja előkeríteni az eltévedt több raklapnyi szervert. Mondjuk még mindig nyerőbb, mint az indiai support akit a kolléga úgy zárt rövidre, hogy a kezembe nyomta a telefont, hogy akkor ő ezt most eszkalálja hozzám. Persze, mert a felét sem értette a vonal másik végén vartyogónak aki nem tudott elbetűzni egy végpontot.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#25517) fatpingvin


fatpingvin
őstag

optimisták vagytok ezzel a "nyugdíj" dologgal kapcsolatban...

frescho: "ügyvédkezű" ez tetszik, forkolom :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#25518) rgeorge válasza bambano (#25515) üzenetére


rgeorge
addikt

Dac: román gyártmányú katonai teherautó. Akkora a centid, mint a dac kerék: borzasztó sokáig nemvl szerelsz le.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#25519) frescho válasza fatpingvin (#25517) üzenetére


frescho
addikt

ügyvédkezű = gumikéz, hajlékony és enyves.

Felhúztam magam, visszaballagtam a műhelybe és megfejtettem. Szemből ki kell húzni a NYÁK-ot és egy T kulccsal megfogható az anya. De hogy miért nem valami egyszerűbbet találtak ki?

https://frescho.hu

(#25520) fatpingvin válasza frescho (#25519) üzenetére


fatpingvin
őstag

találó. ezt megtartom :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#25521) bambano válasza rgeorge (#25518) üzenetére


bambano
titán

:R

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25522) hcl válasza fatpingvin (#25510) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azt meg szokták tudni törölni, ha ilyen belesz*rós fajta.

@koby11h : " 10 év múlva lesz pár szaki, aki fog tudni szerelni és ennyi... "
Simán kizavarják azokat :D Vagy olyat, aki nem tud, mert mi baj lehet? A bérköltsége kisebb :D

@frescho : És te értetted? :D
A 3 csavaros te voltál? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#25523) koby11h válasza fatpingvin (#25517) üzenetére


koby11h
aktív tag

Azért írtam, hogy remélem megélem :)
Olvastam, hogy lehetne az ember átlag életkora 200 év is, nabazz', 148 év lenne a nyugdíjkorhatár :O

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#25524) Syl válasza koby11h (#25523) üzenetére


Syl
nagyúr

Vagy inkább 210 :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25525) koby11h válasza Syl (#25524) üzenetére


koby11h
aktív tag

Bocs, igaz, akkor nem kell nyugdíjat sem fizetni... jogos! :R :W

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#25526) I02S3F válasza koby11h (#25525) üzenetére


I02S3F
őstag

Én például azt nem értem, hogy éjt nappallá téve dolgozunk, mi magyarok. Hogy-hogy nem fér bele egy táppénz valamilyen komolyabb betegség esetén, mint egy koronavírus például, de ez nem is olyan komoly mint egy gerincműtét például. Hogy-hogy nem fér bele a táppénz anyagilag, ha ennyit dolgozunk?

(#25527) hcl válasza I02S3F (#25526) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem belefért amikor kellett :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#25528) TeeBee73 válasza bambano (#25515) üzenetére


TeeBee73
addikt

Akkora centit érdekes lesz pörgetni. :)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#25529) E.Kaufmann válasza I02S3F (#25526) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Há'de ott az a sok szép stadion :D
Útálom amúgy a focit, de más sportot sem értek meg, miért jó nézni. Aláírom, csinálni némelyiket nem lehet rosz és haszontalan, de néééézni? :F
Akkor már inkább egy Columbo 12654. ismétlés, mint hogy nézzem , mit futkotásznak a zöld műgyepen.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25530) I02S3F válasza hcl (#25527) üzenetére


I02S3F
őstag

Szerintem most nekem is beleférne vagy két hónap, három is, de ne legyen rá szükség!

A kiszámoló blognak köszönhetően teszek félre pénzt minden hónapban és úgy gyűlt össze ez a mennyiség és ez még nem a vége!

(#25531) TESCO-Zsömle válasza Syl (#25524) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ezt most úgy írod, mintha eredendően nem ez lenne a cél. Mikor a 65-ös korhatárt anno megállapították, a várható élettartam valahol 48 vagy 58 környékén volt. (nem emlékszem pontosan, de kb így)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#25532) Syl válasza TESCO-Zsömle (#25531) üzenetére


Syl
nagyúr

Pontosan azt írtam, hogy a nyugdíjkorhatár az átlagéletkor fölé van lőve.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25533) frescho válasza hcl (#25522) üzenetére


frescho
addikt

Igen, csak mégse tudok beleszarni és megcsináltam rendesen. Ha már kimérát építek az legyen tuti.

I02S3F: Mert nem dolgozunk átlagban rendesen. A termelékenységünk, hozzáadott érték alacsony: sok potyautas + alacsony iskolázatlanság. Oktatásra kellett volna költeni, nem térkövezni mindent és belefogni a kolosszeum lépítésekbe.

https://frescho.hu

(#25534) I02S3F válasza frescho (#25533) üzenetére


I02S3F
őstag

+1

(#25535) hcl válasza frescho (#25533) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#25536) totron válasza frescho (#25533) üzenetére


totron
addikt

Úgy érted az oktatás megkedveltetésébe. Az egyszeri ember lusta és proli, általmulatja életét ha rajta múlik a legkisebb ellenállás irányába/legközelebbi vurstlin, mint tradicionális pénzelbaszó helyen.

(#25538) koby11h válasza frescho (#25533) üzenetére


koby11h
aktív tag

:D :K

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#25539) megott válasza frescho (#25533) üzenetére


megott
tag

Dehát ismered te is a régi mondást, kenyér meg cirkusz kell a népnek. Ráadásul itt annyi a birka, akiknek nemhogy a holnap, de a délután sem fontos!

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#25540) frescho válasza totron (#25536) üzenetére


frescho
addikt

aminek a legjobb módja, ha érdekesen oktatják a hasznos tudást motivált és hozzáértő emberek. Az első kettőnél sokat segítene, ha nem a 80-es évek könyv-tábla módszerével kellene a részben már akkor is elavult anyagot leadni. A motivált és hozzáértő embert meg illene elismerni (az anyagi elismerés csak egy szelet) és hagyni, hogy megfelelő keretek (mert szabályozási keretek kellenek, de ide venném a környezetet is) között végezze a munkáját.

Nade ez nagyon off volt.

Valakinek ma nagyon kellett ingyen az ebédem...

https://frescho.hu

(#25541) I02S3F válasza frescho (#25540) üzenetére


I02S3F
őstag

Plusz az iskolák önállóságát is helyre kellene állítani és a központosított irányítást pedig visszább venni!

(#25542) hcl válasza frescho (#25540) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Itt off? :D Mikor a fél topic arról szól, hogy milyen hülyék alapból az emberek? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#25543) I02S3F válasza hcl (#25542) üzenetére


I02S3F
őstag

Kikérem magamnak én kivétel vagyok! :C

(#25544) bambano


bambano
titán

hagy legyek kicsit offtopic, szakmai kérdés :P
van tapasztalatotok viszonylag kicsi, gyors, takarékos nfs és/vagy iscsi szerverrel?
#rezsicsökkentés

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25545) hcl válasza bambano (#25544) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ugyanaz, ami bármi másra is keveset fogyaszt, és korábban megtárgyaltuk :)
Ha elég bele 2 meghajtó, akkor a legegyszerűbb egy laptop, amiben van 1 SATA hely meg egy CD helyére tehető SATA eszköz bele.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#25546) koby11h


koby11h
aktív tag

Én is rezsicsökkentek:
Kiegészítő elektromos fűtésnek szülőhöz Ti mit tennétek be inkább? Olajradiátort vagy szabadon álló elektromos fűtőtestet (nincs olaj, csak fűtőszál)?
A lényeg:
- minél jobb hatékonyság - energiatakarékosság
- ha kell lehessen mozgatni, nyárra elrakni
- halk működés = nincs ventilátor!
Most van olajradiátor, de reggel lassan melegszik be. Ami fúj az meg este hangos Neki.
Amit néztem az szabadon álló elektromos "kandalló"- csak fém lap, mögötte fűtőszál és némi elektronika: termosztát, 3 fokozatú szabályozás, visszajelző led...
Viszont nem ismerem, hogy ezek mennyire hatékonyak. Van valakinek ilyen?

Ja és hogy kicsit on is legyen: Ingyen kellene Neki és tegnapra :) Persze én fizetem...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#25547) fatpingvin válasza bambano (#25544) üzenetére


fatpingvin
őstag

halványan biztos vagyok benne hogy ez a téma már volt ;]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#25548) fatpingvin válasza koby11h (#25546) üzenetére


fatpingvin
őstag

ha villanyból hatékonyan akarsz fűteni, akkor hőszivattyú, a fűtőszálas dolgok by definition mindegyik ugyanolyan hatékonyságú.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#25549) megott válasza koby11h (#25546) üzenetére


megott
tag

Ez az elektromos kandalló elég jó cucc, sajnos ez olyan mint a konvektor, hogy mellette megdöglesz a szoba másik sarkában meg megfagysz, viszont vizuálisan elég sokat segít a hőérzet javításán!

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#25550) koby11h válasza megott (#25549) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ah, elírtam, elektromos konvektort akartam nem kandallót :B
Túl sok mindent néztem meg a napokban...
Szóval olajradiátor vagy elektromos konvektor - ezeket lehetne közelebb tolni, elrakni, kisebb méretűek... mind 1500-2000W, de melyik a jobb hatásfokú a két technológiából?

Hőszivattyú az a nem fér bele kategória. 15.000-40.000-ben kell gondolkoznom.
Hülyeségnek tűnik, de áramból messze átlag alatt van, gázból meg nagyon-nagyon felette és az elektromos megoldás lenne besegítés tavasszal-ősszel.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.