Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25401) DJGABI válasza bambano (#25396) üzenetére


DJGABI
addikt

Naná.

Litovel Černý Citron [link]
cseh barna sör citrommal, 4% még csak nem is az a csajos ital. egyik kedvencem lett. mondjuk így 40 fokban sima 2% radlert iszok inkább

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#25402) Lenry válasza Top cat (#25400) üzenetére


Lenry
félisten

anyósom keltett magról vagy 40 éve egy fát, az be lett szemezve, így termő.
ez a fa annak a csemetéje (hogy külön kellett-e ezt is szemezni, arra már nem emlékszem, de talán nem).
kiültetni azért nem érdemes, mert télen elpusztulna, így mobilisabb, a hidegebb idő beköszöntével ez is beköltözik egy télikertbe anyósomék fája mellé (az akkora, hogy már csak targoncával mozgatható :DDD )

ez a fotó tavalyi, a mi fánk is kb kétszer ekkora mostanra, csak úgy nem ilyen látványos a citrom mennyiség rajta, meg nincs róla rendes fotóm.
meg kellene metszeni, mert semmi faformája nincs, de pont az alsó ágakon van a legtöbb citrom :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25403) Top cat válasza Lenry (#25402) üzenetére


Top cat
őstag

Nyilván a telet nem csipázná. :D
Ezért írtam hogy amikor jó az idő. Vannak növények amiket ki szoktak ültetni pl leander és a fagyok előtt beviszik.

Mivel táplálod?

De olyant is láttam már, aki banánfát kint hagy és körbe rakja télen szalmabálákkal.
Ha nagyobb lesz már gondban lesz vele. :D

(#25404) vince


vince
őstag

Most, hogy megvannak az új rezsiszabályok, már csak egy kérdésem maradt az árammal kapcsolatban: ha nekem van egyetemes és vezérelt mérőórám is (mint szerintem a hasonló korú családi házak túlnyomó többségének esetén), akkor a fogyasztási limit a két órára összesen vagy külön-külön vonatkozik? Lehet, hogy ez szerepel a rendeletben, de én sajnos nem értek jogászul.
A mérési pont kifejezés számomra az egyes mérőórákat jelenti (tehát esetemben kettő ilyenről van szó, vagyis mindkét mérő esetén 2523 kWh lenne a limit), az utána következő (felhasználási hely) viszont inkább azt sugallja, hogy a teljes, a kétféle módon mért fogyasztás összege számít.
2022. augusztus 1-jétől a lakossági fogyasztó az egyetemes szolgáltatótól 2523 kWh/év/mérési pont (felhasználási hely) fogyasztásig a villamos energia egyetemes szolgáltatás árképzéséről szóló miniszteri rendeletben meghatározott áron jogosult villamos energiát vételezni, azzal, hogy egyzónaidős, több egységárú árszabás esetén alacsonyabb áron jogosult villamos energiát vételezni.
A poszt írása közben találtam ezt az MVM Next oldalán, ez számomra egyértelműbbnek tűnik: lakossági ügyfelek mérési pontonként, azaz mérőnként a villamos energia esetében évi 2523 kWh [...] fogyasztásig vehetik igénybe a rezsicsökkentett árszabást.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#25405) E.Kaufmann válasza vince (#25404) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Szerintem, ha nincs gázod, de van munkád, akkor nagy gáz már nem lesz. Nekem a társasházi központi melegvíz és fűtés nem tiszta még.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25406) Lenry válasza Top cat (#25403) üzenetére


Lenry
félisten

naponta locsoljuk, meg vettem ilyen citrusfélékre való tápoldatot, időnként abból keverünk a vízbe, ennyi.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25407) koby11h válasza Lenry (#25406) üzenetére


koby11h
aktív tag

Próbálkoztunk vele mi is, be is volt oltva, már 70 cm magasra megnőtt. Aztán egy citromot kb. nagy dió méretűre megnövesztett, az leesett a fácska pedig elszáradt. Pedig mindent ugyan úgy csináltunk hónapokon át.
Állítólag le kellett volna vennünk a citromot, hogy még ne érlelje, hanem a fa erősödjön. Hát majd legközelebb, gondolta a fene. Asszony úgy örült, hogy van rajta termés...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#25408) F.E.K.. válasza hcl (#25384) üzenetére


F.E.K..
senior tag

"Viszont nem jó olyasmihez, amit idiótán scanneltek, pl. képként"

Pdf,-et tudsz belőle csinálni, ha az segít... (Adjak hozzá szolgáltatásként telepíthető konvertert? Egyszer megadod a figyelendő mappákat, és amit odarakasz, visszakapod ocr-ezett pdf-ként. Jó, magyar nyelvű ocr-t raktam bele... Itthon az egyik samba megosztás mappája van megadva erre például)

De ha darabolni, átrendezni/összefűzni kell, arra is akad megoldás (ez utóbbi webappként létezik).

...
...
...
...
...
...

Mert a feleségem gyakran hozott ilyen jellegű feladatokat, és meguntam kézzel csinálni ezeket. Inkább megírtam... :D :D

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#25409) hcl válasza F.E.K.. (#25408) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nemtom, nem szoktam vele szórakozni, max. ha valamit nagyon nem lehet olvashatóra beállítani tableten, akkor :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#25410) F.E.K.. válasza hcl (#25409) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Mindenesetre ha kellene, a verseim mellett kint van a webapp is.

(Amíg nem floodolják meg túlságosan a látogatók addig nyitva is marad)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#25411) hcl válasza F.E.K.. (#25410) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D :R
Mi van alatta?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#25412) F.E.K.. válasza hcl (#25411) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Az egy file ->ocr az imagick, tessaract és inotifywait kombó, a webes perl-ben készült (az első alapján),cserébe ott lehet darabolni,lapsorrendet variálni és több file-t összefűzni. Meg persze az is ocr-ezett pdf-ként adja vissza ugyanúgy a végeredményt.

(Jó, az igaz, hogy az user session kicsit egyszerűen lett megoldva, sima cookie alapján szeparál, de túlságosan nagy biztonságra azért nem törekedetem ez esetben... :B )

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#25413) Pötyi válasza Lenry (#25402) üzenetére


Pötyi
őstag

Mi a rossebet jelent az, hogy egy citromfa "be lett szemezve" ?!?

(Informatikus vagyok B+, nem botanikus!) :DDD

QNX is cool!

(#25414) hcl válasza Pötyi (#25413) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Men who stare at citromfa!!! :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#25415) Pötyi válasza hcl (#25414) üzenetére


Pötyi
őstag

Érted - ha azt mondta volna, hogy egy vödörbe installálta a citromfát, azt simán megértettem volna. :DDD

QNX is cool!

(#25416) Syl válasza Pötyi (#25415) üzenetére


Syl
nagyúr

Az oltás inkább valami Dx13 patch lehet :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25417) Pötyi


Pötyi
őstag

Először arra gondoltam, hogy hobbi boltban lehet kapni ilyen öntapadós szemeket bábokhoz, plüssfigurákhoz és talán arra gondolt a költő, hogy a citromfa minden termésére ragasztottak egy pár ilyen vicces szemet és hát talán ezt jelenti az, hogy "be lett szemezve".


:DDD

QNX is cool!

(#25418) hcl válasza Pötyi (#25415) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

https://www.imdb.com/title/tt1234548/ :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#25419) Lenry válasza Pötyi (#25413) üzenetére


Lenry
félisten

:DDD
sorry, én meg falusi informatikus vagyok :U

a szemzés tulajdonképp ivartalan szaporítás, technikailag annyit jelent, hogy ejtenek a fa törzsén egy bemetszést és oda beültetik egy másik fa ágát, ami idővel szépen beleforr.
az eredmény meg az, hogy onnantól a fa önmagát is képes megtermékenyíteni, azaz az egy darab citromfád is képes lesz citromot hozni, nem kell hozzá egy másiktól virágpor

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25420) Syl válasza Lenry (#25419) üzenetére


Syl
nagyúr

Rootkitet telepít ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25421) hcl válasza Lenry (#25419) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért ez beteg, na :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#25422) Lenry válasza hcl (#25421) üzenetére


Lenry
félisten

ugyan, ez még nem beteg, fajilag tiszta.

nem tudom megvannak-e a kilencvenes évek Sieberz kertészeti katalógusai, amiből rendelhető volt olyan fa, aminek az egyik ága körtét, a másik almát termett.
nah az ugyanennek a technikának a Frankenstein változata

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25423) vince válasza hcl (#25421) üzenetére


vince
őstag

Annyira nem szokatlan eljárás ez, ha faiskolában veszel bármilyen gyümölcsfát, szőlőt, hasonlót, az esetek közel 100%-ban valami vad alanyba oltott nemes fajtát fogsz kapni.

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#25424) F.E.K.. válasza vince (#25423) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Akkor ez amolyan fa mix?

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#25425) Pötyi válasza F.E.K.. (#25424) üzenetére


Pötyi
őstag

Fa-mash-up

:DDD

QNX is cool!

(#25426) vince válasza F.E.K.. (#25424) üzenetére


vince
őstag

Hívhatjuk akár így is. A vad alany általában ellenállóbb mindenféle betegségekkel szemben, nagyon életerős, cserében élvezhetetlen a termése, ha van egyáltalán. Néhány éves korában oltják bele a nemes hajtást (tehát némi időt lehet nyerni ahhoz képest, mintha a nemes magot ülteted el, de ez utóbbinak a kimenetele egyébként sem mindig megjósolható) és onnantól az él tovább, az alany tulajdonképpen csak a gyökérzetet adja. Ezen a képen szőlőoltványokat látsz, a jobb szélén a zölddel bevont rész (oltást követően valami spéci viasszal bevonják a két vesszőt, segíti az összeforrást, gátolja a betegségek bejutását a növénybe) kb. fele az oltott vessző, az összes többi az alany.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#25427) hcl válasza Lenry (#25422) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tudom... de még rásszistáskodik iss! :D (A "szemzés" kifejezést nem ismertem az oltásra :) )

@vince : Igen, meg gyak. minden itthoni szőlő oltvány :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#25428) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Grammar nazi ON:
A fák szemezését ojtásnak hívják.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#25429) F.E.K.. válasza vince (#25426) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Mindig tanul az ember :)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#25430) elessar válasza TeeBee73 (#25428) üzenetére


elessar
tag

Az oltásnál egy többrügyes vesszőt egyesítünk az alannyal, szemzésnél csak egy rügyet (szemet).
Az ojtás inkább népies, tájnyelvi kifejezés.

(#25431) BiP válasza elessar (#25430) üzenetére


BiP
nagyúr

egyetértek.
Én is úgy tudom apósomtól, hogy az oltás és a szemezés 2 külön módszer.

ojtással szerintem se kéne grammar naziskodni. Ahogy pl. a vasvillára is minden valamirevaló parasztember vellát mond, mégis villa az.

[ Szerkesztve ]

(#25432) Syl válasza BiP (#25431) üzenetére


Syl
nagyúr

Jaja. Villával eszünk, vellával ganét hányunk. ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25433) koby11h válasza Syl (#25432) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ja,, én is sok gané ember ismerek... :K

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#25434) hcl válasza Syl (#25432) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Villában nyaralunk.
Villát engedély nélkül, természetvédelmi területre építünk (haladó újgazdagoknak.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#25435) koby11h válasza hcl (#25434) üzenetére


koby11h
aktív tag

Aha, villanyírógép, ha hosszú a haja :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#25436) SpaceKombajn


SpaceKombajn
tag

vellanyszámla? :DDD

[ Szerkesztve ]

spacetime

(#25437) fatpingvin válasza bambano (#25396) üzenetére


fatpingvin
őstag

egy jó búzasörbe elfér a citrom, normális teába viszont igényes teafogyasztó semmit nem tesz.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#25438) Lenry válasza fatpingvin (#25437) üzenetére


Lenry
félisten

én a kávéval vagyok így: kávé legyen benne meg víz. minden más fölösleges buziskodás :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25439) I02S3F válasza Lenry (#25438) üzenetére


I02S3F
őstag

Én is megiszom feketén! Sőt! Az ínyenc kávékat inkább feketén, mint ízesítettem! De otthon egy Pötyit teszek bele. Néha tejjel, de akkor meg ízesítő nélkül iszom!

@fatpingvin - a szálas teát nem ízesítem! De a filterest igen.

[ Szerkesztve ]

(#25440) hcl válasza Lenry (#25438) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

++++++
Esetleg valami alkohol :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#25441) E.Kaufmann válasza hcl (#25440) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Hát én ilyet még hÍrből sem hallottam :DDD

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25442) fatpingvin válasza I02S3F (#25439) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem iszom filteres teát :DDD

egyébként hazudtam egy kicsit, van olyan amivel néha kísérletezem. vizsgaidőszakban lazítottam kicsit az étrendemen és kb végig vajas-sós shu pu'er-en éltem (Kőrösi-Csoma Sándor nyomán...), illetve egy múltkori felfedezésem, hogy a Shui Xian-t ha huzamosabb ideig tárolod egy befőttesüvegben úgy, hogy van mellette egy-két olyan igazán kopogósra aszalt szilva, annak igen kellemes ízvilága tud lenni. ja, meg a shu pu'er gyömbérrel, az is egy olyan dolog amit szerintem érdemes kipróbálni ha valamiért olyan tea kerülne a kezedbe ami önmagában annyira nem ízletes.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#25443) hcl válasza E.Kaufmann (#25441) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem hallani szokták, inni! :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#25444) bambano


bambano
titán

Gondolom mindenkinek megvan a jelenet a vasember 1-ből, amikor az egyéjszakás kaland kekeckedik Pepperrel és Pepper beszól neki :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25445) Synegrosa


Synegrosa
újonc

Én IT-ban dolgozom nagyon régóta, de mellette kiskorom óta rajzolok és most nőttem oda, hogy elég szép zséket lehet szakítani már vele, főleg amióta felkapottak lettek az artistok Ticcsen például.

De valahogy mindig is misztikum övezte ezt a témát, mert valamiért ez vagy gyerekes, vagy hobby vagy szeretem csinálni, ergo miért kérek érte pénzt?
Borzasztó, hogy csak mert meg tudok rajzolni valamit gyorsan (mert fél életem a tanulással töltöttem), ezért nem kellene kérnem érte pénzt, mert egyébként 'ők is meg tudnák csinálni'... akkor minek kérsz meg rá valakit? :D

Egyszer mikor ismerősöm megkért, hogy egy rendezvényre kell neki illusztráció, megvannak a képek, rajzok feliratok, csak össze kellene vágni őket (JPG volt, mondanom sem kell)
Én benne voltam nyakig egy mesekönyv rajzolásában, nem volt munka mellett azon kívül másra időm. Namármost elküldte nekem a képeket. PPT-ben...
Mondtam neki, hogy ne haragudjon, de ezt át kell emelnem Photoshopba, mert had ne editálgassak PPT-ben, ami nem arra való... meg úgy annyi időm van, hogy előreveszem (mert neki még aznap délutánra kellett) és baráti áron egy ezres lesz (normál esetben 10EUR-t kérek 1 óráért).

Jött a pislogás, hogy pénzt? Hát mondom 8 órát dolgozom napközben, aztán 8 órát rajzolok munka után, mégis mikor csináljak ingyen munkát, csak mert miért ne...?
Hát de ő meg tudja csinálni PPT-ben, csak nincs a gépén az enyémen meg van. Hát mondom én meg dolgozom, mert munkám van napközben, ergo nem tudom odaengedni az enyémhez, ha meg helyette csinálom meg akkor... akkor helyette csinálom, értitek.

Na lett belőle nagy botrány, hogy én mekkora szemét vagyok (nyilván).

Ki nem fizetett vázlatok, mert az 'csak' vázlat, nem munka.
Nem ez a fő munkám, úgyhogy nem kérhetek érte pénzt és még ilyen papírom sincs róla.
Dedós 'zsírkrétázásért' pénzt kérni, stb.

Fú, Dunát lehetne ezekkel a storykkal rekeszteni :DD

[ Szerkesztve ]

(#25446) koby11h válasza Synegrosa (#25445) üzenetére


koby11h
aktív tag

Csak nyugodtan! Mi mindig meghallgatunk :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#25447) frescho válasza Synegrosa (#25445) üzenetére


frescho
addikt

Troll ON: Te csak ott kattintgatsz, meg megnyomsz pár gombot. Ebben mi a munka? Hiszen ez neked csak szórakozás! :C

https://frescho.hu

(#25448) BiP válasza bambano (#25444) üzenetére


BiP
nagyúr

a youtube csodákra képes, így megvan.
Mire is ?

(#25449) fatpingvin válasza Synegrosa (#25445) üzenetére


fatpingvin
őstag

ne is mondd. ráadásul ez a gyökér mentalitás olyannyira áthatja a mindent, hogy lassan már a feltörekvő illusztrátorok konkrétan nem mernek pénzt kérni a munkájukért. sok ilyet láttam, és rendkívül elszomorító.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#25450) bambano válasza BiP (#25448) üzenetére


bambano
titán

előző jelenet:
firkász gizi interjút akar kicsikarni starkból.
megkérdezi, hogy szokott-e álmatlan éjszakája lenni amiatt, amit csinál.
mire stark: nem, de egyet magára áldoznék.
az áldozat másnap reggelén firkász gizi felébred, és úgy gondolja, hogy jó ötlet belekötni Pepperbe. lenézően mondja neki, hogy miféle munkát végez. erre mondja Pepper, hogy mindent megtesz a főnökének, kiviszi a szemetet...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.