Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26601) BiP válasza KROK640 (#26589) üzenetére


BiP
nagyúr

Annyi kiegészítéssel élnék, hogy ha 32GB ramod van, akkor nem 29lesz szabad, mert minél több ramod van, a Win annál többet bezabál. (főleg gyorsítótárnak, telepakolja cuccokkal, hogy gyorsabban induljon. Tehát használja, ha már van)

Én anyámnak bővítettem most i3-4150-ről 7500-ra (mem maradt 8GB). Előtte is gyors volt, mert még a régi gépben kapott egy friss SSD-t a régi 64gigás helyett, friss Win10-et a 8.1 helyett, szóval tök fürge volt. Tehát csak az alaplap + proci változott, de még így is tudott gyorsulni. Meglepett.

(#26602) fatpingvin válasza KROK640 (#26585) üzenetére


fatpingvin
őstag

tényleg? ha nem mondod rá se jövök... a logoutra sem írtam erről posztot hogy mi lesz a bővítőkártyákkal ha már nincs asztali gép.

annak is tökre örülök hogy ilyen jól vágod hogy melyik gépem mennyit fogyaszt, így látatlanban is biztosan jobban tudod mint én, aki megmérte fogyasztásmérővel.

klíma, szárítógép meg ilyen f*szságok nincsenek, villany mindenhol LED-es. a melegvízből vettünk vissza, én meg leszereltem a gépparkomat, eladtam a szervert, a routert lecserétem egy gagyi célhardverre, az asztali gép funkcióját meg átvette a laptop. ugyanis kb alaphangon napi 12 órát megy, ott már az a 70W difi elég sokat számít. tévé egyáltalán nincs és nem is lesz.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#26603) fatpingvin válasza KROK640 (#26588) üzenetére


fatpingvin
őstag

böki a csőröd? :U

most már csakazértis titok marad, révén nincs jelentősége :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#26604) szebe válasza KROK640 (#26588) üzenetére


szebe
őstag

Haveroddal egyet tudok érteni, már ha ő is a sofőr.
Kocsiban olyan zene szóljon, amit a sofőr szeret, mert különben nyűgös lesz, az meg senkinek sem jó. Vagy egyáltalán ne szóljon zene, ha úgy akarja.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#26605) BiP válasza szebe (#26604) üzenetére


BiP
nagyúr

Mi nem hallgatunk zenét, mert akkor nem lehet beszélgetni. (meg +1 front, ahol a két gyerek össze bír veszni :). Ez jó - ne ezt hallgassuk, de jó, de ne.... )
De ha a többiek akarnak valamit hallgatni, hallgassák csak, nem zavar.
Ha egyedül megyek, akkor néha benyomok valami rádiót, de sokszor annyi fos megy, hogy inkább kinyomom.

Sokkal jobban zavar, hogy feleségem a jobb 1-ről nyomja az itinert. Miért így vetted, miért mész gyorsan, átmehetsz a másik sávba, ez közel volt, miért nem kapcsolsz ablaktörlőt, maradj le jobban, hajtsd le a napellenzőt, ne használd a tempomatot, fék-fék, stb.

[ Szerkesztve ]

(#26606) HoaryFox válasza BiP (#26605) üzenetére


HoaryFox
őstag

"Sokkal jobban zavar, hogy feleségem a jobb 1-ről nyomja az itinert. Miért így vetted, miért mész gyorsan, átmehetsz a másik sávba, ez közel volt, miért nem kapcsolsz ablaktörlőt, maradj le jobban, hajtsd le a napellenzőt, ne használd a tempomatot, fék-fék, stb."

Ugyan nincs feleségem, de az ilyentől én is agyf*szt kapok, akik először utaznak velem, azoknak szoktam mondani egy kis "útmutatót", hogy kaja nincs, inni csak óvatosan, az szól a kocsiban, amit én hallgatok és nincs beleduma a vezetésembe :D

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#26607) szebe válasza BiP (#26605) üzenetére


szebe
őstag

Kérdezd meg tőle, mi az a kerek izé előtted. A kormány? Akkor te vezetsz, nem? Akkor ne szóljon bele. :))

Viccből idéztem, nyilván nem találom az eredetit.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#26608) Lenry válasza BiP (#26605) üzenetére


Lenry
félisten

nálunk szerencsére az asszony nem tud vezetni, így nem is szól bele :D

zene tekintetében meg ha egyedül utazok, akkor Spotify. ha épp van új része valamelyik, engem érdeklő podcastnek, akkor az, ha nem, akkor meg zene.
ha többen megyünk, akkor többnyire ki van kapcsolva az egész, mert a zenei ízlésem kevesekével van fedésben, a kereskedelmi rádiók szar zenéjétől és műmájer jópofáskodásától meg én megyek falnak

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26609) fatpingvin


fatpingvin
őstag

én egyáltalán azt nem értem hogy a shotgunról hogy jön embereknek hogy vezetni próbáljanak szóban...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#26610) Lenry válasza fatpingvin (#26609) üzenetére


Lenry
félisten

gondolom ugyanonnan, ahonnan mindenki ért a járványkezeléshez, a világgazdasághoz, a háborúhoz, a focihoz vagy a bográcsozáshoz, anélkül hogy bármelyikhez köze lenne

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26611) BiP válasza szebe (#26607) üzenetére


BiP
nagyúr

Szeretnék holnap reggel is élve ébredni. Szóval nem poénkodok :)

Amúgy az anyósülésről teljesen más a perspektíva, sokkal ijesztőbb a valóságnál, (ezt ő is tudja), pláne felesleges onnan beledumálni. Meg tényleg zavaró. Volt, hogy emiatt néztem el valamit, mert már tök ideg voltam. Szóval még veszélyes is.

#26612 bambano : ez jó.

[ Szerkesztve ]

(#26612) bambano válasza BiP (#26605) üzenetére


bambano
titán

Én ilyenkor meg szoktam simogatni a kesztyűtartó fedelét.
Akinél már csináltam, az ennyiből rájön, akinél még nem, annak elmagyarázom, hogy szép sima a kárpitozás, mert ott nincs kormány.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26613) hcl válasza fatpingvin (#26602) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

TV nekem van. Persze nem csilliárdos. De egy 32"-os, egész jó megjelenítő elég buli, keveset megy, és olcsó is volt.
TV előfizetés persze nincs hozzá. Minek.

@BiP : "Sokkal jobban zavar, hogy feleségem a jobb 1-ről nyomja az itinert."
- odaállsz mellé, amikor süt
- Nem lesz sok az az olaj? Miért nem fordítottad még meg? Túl korán vetted ki. Több fűszer kéne.
;]

@Lenry : "nálunk szerencsére az asszony nem tud vezetni, így nem is szól bele :D"
Nálam sem tud, de van jogsija :D (Mondjuk nem vezet.)
Mondjuk beleszólni se szokott, csak néha értetlenkedik, hogy miért nem fordultam be valahol -> pl. nem tudtam sávot váltani, mert nem engedtek be :D

Különben podcastot, vagy standupot hallgatok :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#26614) koby11h


koby11h
aktív tag

Nálunk az asszony vezet, Ő szeret, én nem, nincs vita.
Persze ha nulladik órája van a gyereknek, akkor én viszem el, mert Ő még alszik... :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#26615) DJGABI válasza hcl (#26591) üzenetére


DJGABI
addikt

erről pont tegnap láttam tiktokon (don't judge me) egy videót [link]... hát nem győzött meg. oké nyilván csavarozva van, de 1-1 olcsóbb biliműanyag házas gépben ebben a felület érintkezős csatlakozón nem lenne sok bizodalmam...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#26616) I02S3F válasza Lenry (#26610) üzenetére


I02S3F
őstag

Engem érdekel a gazdaság, de nincsenek saját gondolataim a témában! Szakemberek, politikusok beszélgetését hallgatom Podcast formájában, hírek formájában. Nem vagyok szakértő, de érdekel!

(#26617) hcl válasza DJGABI (#26615) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az olcsóbb műanyagházas gépek sok más miatt is kerülendők... szóval... már nem gáz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#26618) F.E.K.. válasza BiP (#26601) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Az biztos, hogy egy win tud ramot használni, de azért van az a ram elvégre.

Most így hirtelen csak egy régi windows-os képet találtam, 7,1Gb-nál itt sem evett többet, pedig még volt szabad bőven...

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#26619) koby11h válasza DJGABI (#26615) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ilyen videókat láttam én is, és továbbra is el tudom képzelni hányan ejtik majd rá a rögzítő lapkát vagy a csavarokat, vagy a csavarhúzót a csatlakozóra.
Értem, hogy kell a nagy sávszél és a sok csatlakozó, de akkor is fura érzés fog el tőle.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#26620) hcl válasza F.E.K.. (#26618) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A RAM-ot érdemes nem az OS-el felzabáltatni, hanem hasznos dolgokkal.
Mondjuk a Google Chrome nem a legjobb példa... ;] :O :W :Y :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#26621) F.E.K.. válasza hcl (#26620) üzenetére


F.E.K..
senior tag

A windows-t leginkább a feleségem használja (én játszani szoktam rajta) tipikus user módban (chrome, ~40-60 lapfül megnyitva, nagy részére szerintem nem is emlékszik mi van nyitva ott, és persze van ami többször is szerepel a listában), de még nem panaszkodott hogy gond lett volna :DDD

Egyszer kíváncsiságból megnéztem a ram használatot, a chrome 19,6Gb ramot foglalt akkor éppen... szóval igen, a böngészők tudnak ramot használni bőségesen.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#26622) hcl válasza F.E.K.. (#26621) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Asszony dettó, csak ő Linuxokat nyúz úgy, hogy nem zár be tabot. A cégesét is :D

Én amikor látom, hogy durván tele a RAM, akkor Chrome újra... 6-8GB felszabadul... :D
Kéne cgroup-ot csinálni rá, de lusta vagyok. :O

Mutogatni való hater díszpinty

(#26623) I02S3F válasza hcl (#26622) üzenetére


I02S3F
őstag

Én amúgy ezt nem is értettem, hogy minek annyi ram a gépbe, mert hogy bírja a sok böngésző oldalt. Annyi böngésző oldalnak és programnak szükséges nyitva lenni, amit éppen használok! Sokkal egyszerűbb a felhasználói szokásokon változtatni, mint kifizetni a drága erőforrást.

Én így cselekszem. Magam számára így gondolom. Nem akarok bele dumálni a te feleséged felhasználási szokásaiba, az az ő dolga természetesen!

(#26624) hcl válasza I02S3F (#26623) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, azért nem baj, ha van erőforrás. Más kérdés, mikor mi éri meg. Meg ugye egy multinál nem nyúlhatsz a céges gépbe.

Amúgy kibírják a cuccai, csak nekem is az a fura, hogy mindennek nyitva kell lennie, mert jaj nem fogja megtalálni. A franc tudja, ugyanott dolgoztam, könyvjelzők, keresés működött.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#26625) F.E.K.. válasza I02S3F (#26623) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Hát, valamiért a felségem (és ezek szerint másnál is ;)) úgy van vele, hogy legyen nyitva. mert... izé.. csak.

Én nem küzdök vele, a gép elbírja, az meg, hogy ő nem is tudja miket felejt nyitva (mert egészen biztos vagyok benne hogy nem tudja a többségéről hogy mi is az, néha elkezdi becsukni és ekkor szokott rácsodálkozni mik vannak ott :D ) az legyen az ő gondja. (de nem az, mert nem hajlandó foglalkozni a dologgal...szóval ha jót/nyugalmat akarok magamnak, egyszerűbb ha adok a gépnek bőven erőforrást az oktatás/átnevelési kísérlet helyett)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#26626) I02S3F válasza hcl (#26624) üzenetére


I02S3F
őstag

"mert jaj nem fogja megtalálni." - Erre ott az előzmények lapocska.

(#26627) hcl válasza I02S3F (#26626) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De nem lesz ott a tartalom.
Hogy miért nem menti ki, azt én sem tudom, de órákat tud küzdeni a böngésző backupolt cache-ének visszaállításával. Megoldja, nagyon ügyes, csak brutál szívás :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#26628) koby11h válasza hcl (#26627) üzenetére


koby11h
aktív tag

Na én erről tartottam otthon oktatás: kedvencek, képmetsző, mentés pdf-ként és nem akarok nyitott laphegyeket látni! Van a gépében 8 GB, de inkább ezt szokja meg.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#26629) hcl válasza koby11h (#26628) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ó, meg tudja csinálni, de inkább nem, tolja a gépet hónapokig reboot nélkül, és amikor összedől, akkor anyázik :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#26630) koby11h


koby11h
aktív tag

Én ezzel most találkoztam először (lehet szégyen) de eléggé meglepődtem :)

BlueScreen Képernyőkímélő

Be fogom tiltani a környezetemben... :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#26631) dvdbackuper válasza koby11h (#26630) üzenetére


dvdbackuper
őstag

A hírhedt Blue Screen of Death (BSOD) fog felbukkanni egy NT rendszer, ha valami ment rettenetesen rossz.

ez a mondat meglehetosan magyartalan

(#26632) hcl válasza dvdbackuper (#26631) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mit iszik a fordító? Googletranszlét.

@koby11h : Fakeupdate.net is jó ;)
Megszívattak vele? :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#26633) F.E.K.. válasza dvdbackuper (#26631) üzenetére


F.E.K..
senior tag

A gépi fordítás örömei... Amúgy elég ősi, nomeg már fekete az a kék amúgy is, nem? :DDD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#26634) koby11h válasza hcl (#26632) üzenetére


koby11h
aktív tag

Kellett pár másodperc, mire felfogtam... :D

F.E.K.: ez még régi üzemi gép, ott bejött

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#26635) hcl válasza koby11h (#26634) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem volt érdemes :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#26636) KROK640 válasza BiP (#26512) üzenetére


KROK640
veterán

Én mondjuk jobbról kezdeném, de nem ragaszkodom a sorrendhez :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#26637) KROK640 válasza fatpingvin (#26519) üzenetére


KROK640
veterán

A Weboldalon egy kábelről egy igazán közeli kép látszik :D és kerüli a mellébeszélést is.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#26638) bambano


bambano
titán

szombaton jelenésem van.
ma lemosattam az autót
kérek tippeket, mennyire lesz galambsz.ros szombatig :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26639) I02S3F válasza bambano (#26638) üzenetére


I02S3F
őstag

Ha galamb kaját hagysz a szélvédőn, akkor nagyon! :DD

[ Szerkesztve ]

(#26640) koby11h válasza I02S3F (#26639) üzenetére


koby11h
aktív tag

Harcosok klubja? :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#26641) bambano


bambano
titán

vettem kanyarkábelt. unboxing következik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26642) BiP válasza bambano (#26641) üzenetére


BiP
nagyúr

De a kanyar miért kell bekábelezni? :)

(#26643) hcl válasza bambano (#26638) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Simán

Amúgy milyen kábel az, amiben nincs kanyar?

Mutogatni való hater díszpinty

(#26644) Tim82 válasza hcl (#26643) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egyenes.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26645) bambano válasza hcl (#26643) üzenetére


bambano
titán

átlag optikai kábelen hosszú és egyenes törésgátló van. nekem ezzel az a bajom, hogy a házi szerveremet rá akarom tolni a falra, amennyire csak lehet, és az egyenes törésgátló ezt akadályozza.
ezért korábban vettem 90 fokos kanyar 230-as toldót [link] , kanyar ethernetet [link] , és megrendeltem kanyaroptikát, ami ma jött meg.
az nézőpont kérdése, hogy nagyjából 2-3 centivel beljebb tudom tolni a gépet, az kinek sok, kinek kevés. nekem jó.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26646) KROK640 válasza bambano (#26532) üzenetére


KROK640
veterán

Csodálatos egy hely, megnéztem google mapson. Kicsit Tirol, kicsit Amerika.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#26647) hcl válasza Tim82 (#26644) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D

@bambano : Hatalmas :D
Mondjuk az optikát bizonyos ívben lehet max. meghajtani, gondolom azt tartja, de különben így már érthetőbb :D Kemény :D
2-3 centi nem csak farokból, hanem egy kis szobában is érthető, ha jól jön :) Nekünk is csak a soha el nem készülő lakás hodály, amúgy 40 éve ilyen 50-60m2-eken lakok :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#26648) KROK640 válasza hcl (#26540) üzenetére


KROK640
veterán

Ez itt két dolgot is előrevetít. :
Az egyik az, hogy eléggé sok mindent igyekszik kiszervezni munkaidőbe*
A másik, hogy eléggé ráérhet munkaidőben, ha neki adóbevallásokat van ideje csinálni. Mondjuk ez nem újdonság, több helyen dolgoztam irodába, és nekem is volt olyan munkahelyem, ahol hiába ültem bent napi 8 órát, az érdemi munkavégzést napi 1,5-2 órában meglehetett volna csinálni. De ott kellett lenni végig (hiába nem volt délután 3 után már semmi értelme, péntekenként már déltől ) akkor is ki kell tölteni a munkaidőt... micsoda elavult egy felfogás... Ahol lehet a feladat orientáltságot vezetném be, vagyis ha kész van az aktuális feladat, és már jönne az amikor nincs érdemi munkavégzés, akkor mehessen haza a dolgozó. (ugyanitt, a háborgásokat elkerülendő megoldott feladatokra/taskokra lehetne adni a pénzt nem órabért fizetni)

* Valahol ezt is megértem, ha az ember napi 8-10 órát dolgozik, és erre rájön még egy 2-3 órás ingázás is, akkor az ember azon kapja magát, hogy soha semmire nincs ideje.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#26649) hcl válasza KROK640 (#26648) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem is most marha sok dolgom van, de közben még fórum is belefér, de ha adóbevallás, az is. (Meg ugye virtuális Windows diszk növelése :D )
De szerintem most majd itthonról is tolok ezt-azt itthonról is melóhoz. Nem csak bent fusizik néha az ember, de esetleg otthon is dolgozik munkaidőn kívül, mikor melyik van jobban elúszva.

Ingázást kerülöm, mint a tüzet. Pestre elmehettem volna Linuxozni nem egyszer, 2x fizuért, de minek, ha nincs életem?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#26650) KROK640 válasza bambano (#26576) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, épp nemrég néztem, hogy nekem is 100+ belépési adatot (user név) és jelszót kell(ene) fejben tartanom, ami már régi esetben sem menne, nemhogy mióta rászoktam a jelszó megjegyeztetésére.
Ráadásul tényleg az van, hogy max 6 havonta cseréld, kisbetű, nagybetű, szám, spec karakter... ember legyen a talpán aki megtudja jegyezni. Főleg, hogy korábban hasált jelst sok helyen nem állíthatsz be újra, így a "vetésforgó" sem működik :(
Régen egyszerű volt az élet, mert két user név és három jelszó közül variáltam mindenhová (2005-2006 körül), ráadásul a jelszó sem volt megjegyeztetve, így a gyakrabban használtakat nagyon hamar megtanultam, mivel állandóan be kellett írni, és ha valamelyikre mégse emlékeztem, akkor a három variációt végigtudtam próbálni mielőtt letiltott. De eleve 6-8 oldalt olyan rendszeresen használtam, hogy fejből megvoltak a belépési adatok... és hát az időnkénti jelszócserét sem vettem olyan komolyan.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.