Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26901) fatpingvin válasza opr (#26900) üzenetére


fatpingvin
őstag

vak tippre a közszérában minden szart már vagy 15 éve kizárólag winre gyártattak...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#26902) opr válasza opr (#26898) üzenetére


opr
veterán

Most olvasom, mekkora faszságot írtam a kijelzőnél... Szóval fasza, MATT, de nagy fényerejű fajta, na. Nem a fényes, tükröződő foshalom.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#26903) pn4hvq válasza fatpingvin (#26901) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Kíváncsi lennék, hogy a Robotzsaru és az Idomsoft mit szólna a Linux alapú megoldáshoz :DDD

(#26904) koby11h


koby11h
aktív tag

Egyébként a magyar kormányzati beszerzéseket így tudnám elképzelni jelen esetben:
- új gépek
- Linux
- mindent elkezdenek átírni natívan Linux-ra, előre ki is fizetik, de nem lesz kész januárra
- Wine + új Windows licence
- a régi programok az emulált környezetben
- Microsoft 365 Alap csomag (mail és web-es Office, ami sok mindenre jó, de inkább nem)
- Libre Office

Mindez EU-s pályázatból, pl. lakossági környezetbarát energiaforrások létesítése pályázatból csoportosítanak át. Így minden eddigi jellemző benne lenne :(((
Értelmetlen, túlbonyolított, fölösleges, keresztbeszervezett és a pénzt sem arra használták fel, ami fontosabb és értelmesebb lett volna. :O

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#26905) BiP válasza opr (#26898) üzenetére


BiP
nagyúr

Reméljük beválik. Látszólag ésszel, igények alapján választott(atok), használja megelégedéssel.

Ez a fényes rész gyanús volt :)
Én is a mattot szeretem. Igaz, a fényes élesebbnek hat, mondom hátha emiatt.
De látom, javítottad.

[ Szerkesztve ]

(#26906) hcl válasza koby11h (#26890) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D

"Ahhoz 2 órát ott állva kellene szemből nézned"
Lazsáláshoz... :D De ha monitort vittek, akkor a főnökük is szólhatott volna pár szót, hogy meló közben miért filmeznek :D

@bambano : "úgy érted, hogy végre elkezdik végrehajtani a vonatkozó korábbi határozatokat?"
Amivel nem is lenne gond, de valószínűleg 0 támogatással, stb., így igen kontraproduktív lesz :S

"a kormánynak van Szabadszoftver intézete, ott csináltak mindenféle dokumentációt, "
Ismerve a többi ilyesmi működését, ne legyünk ebben olyan biztosak :D
Illetve valószínűleg már a MS is tudja, mikor blöffölnek :D

@opr : Ja, hogy az újdonság, hogy a T480-like Lenovokban 2 slot van? :) A legtöbb T-sben is pl. :) 440-ben volt talán 1.

Mutogatni való hater díszpinty

(#26907) bambano válasza hcl (#26906) üzenetére


bambano
titán

"Ismerve a többi ilyesmi működését, ne legyünk ebben olyan biztosak": de, legyünk. egyrészt olvastam a doksijaikat, másrészt ismerem azokat, akiket írták. a többségük igazi linuxos.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26908) Tim82 válasza hcl (#26906) üzenetére


Tim82
nagyúr

Már a T490, sőt, a T480s sem "T480-like", csak egy RAM-foglalat van (+ alaplapra forrasztott RAM). Azóta meg kijött három újabb generáció a T szériából.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26909) hcl válasza Tim82 (#26908) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

'zmeg ezt hányadszorra keverem össze? :DDD Mármint hogy a 450...470-ben 2 van, a 480s-ben 1. (Most leszedtem a céges 480s alját, hogy tényleg nem 2? :DD )
Mondjuk melóhelyen a "480" az a 480s-t jelenti, csak olyan volt belőle itt.

@bambano : Az OK, de nem csak ennyin múlik az ilyesmi, a többi szinten simán el tudják kefélni az egészet :( Sajnos itthon az, hogy szakemberekkel csináltatnak valamit, lassan bug lesz.

@frescho : 5 év múlva túszul ejti opr-t , és az elmaradt bevételét követeli, amit a saját hülyesége miatt nem sikerült megszereznie :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#26910) frescho válasza E.Kaufmann (#26841) üzenetére


frescho
addikt

"eldughassam a gyerek elöl"

kb. 1 évesen felborított egy vinyókkal jól megpakolt, circa 18-20 kg-os gépet. 3 vinyó instant kuka, a mentés-RAID kombónak köszönhetően nem buktam csak pénzt.

opr: Vetítesz, ilyen user nincs. Hallgat a tanácsokra és saját magától tanfolyamot végez, sőt fizet érte. Hol a csapda?

https://frescho.hu

(#26911) opr válasza BiP (#26905) üzenetére


opr
veterán

Igyekeztünk, köszi! :R
És igen, az a kijelző egy hupszika volt. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#26912) fatpingvin válasza frescho (#26910) üzenetére


fatpingvin
őstag

szerencsés a kölök ha túlélte... egy ekkora torony nagyot tud csapni, hát még apuka amint meglátja...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#26913) hcl válasza fatpingvin (#26912) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Előző melóhelyek egyikén nem egy desktopot rántottak le asztal tetején levő magasított polcról... Mondjuk ezek könnyű Mercury házas gépek voltak, általában P4, Intel lap, Mercury/Codegen táp, meg egy winyó, de volt olyan, amelyik ki se kapcsolt egy másfél méteres eséstől :D (Kb. annyi volt a dolguk, hogy egy HTML felületre vonalkódokat olvastak be rajta.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#26914) opr válasza hcl (#26906) üzenetére


opr
veterán

Nem teljesen újdonság, de... Franc tudja, régen még egy probook is kapott 2 ssd helyet meg 2 slotos memóriát, ma meg már zbook is van azonos méretben 1db m.2 slottal meg full forrasztott memóriával. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#26915) opr válasza frescho (#26910) üzenetére


opr
veterán

Nem túl gyakori mi?
Nem véletlen, hogy neki bármikor segítek, tegnapra, ingyen, és szívesen. Ráadásul ugye nem is tegnapra kellett, mert napokkal előre meg volt beszélve a dolog, ráadásul nem is ingyen, mert fizetni is akart, csak nem hagytam neki. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#26916) hcl válasza opr (#26914) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Thinkpadnál alap volt sokáig a 2 RAM hely, 2 m.2/mPCIE/akármi. Egy-egy típusban nem, de amúgy jellemzően megvoltak.

Mutogatni való hater díszpinty

(#26917) fatpingvin válasza hcl (#26916) üzenetére


fatpingvin
őstag

juttatja eszembe, itt van nálam javításból egy T440p, foglalkozós, de amióta tudom hogy ez nem coreboot-kompatibilis, azóta nem nagyon akarok vele foglalkozni. főleg hogy szétszedve szembesültem vele hogy mennyivel gányabb ez az egész belülről mint a X230-asom. komolyan mondom jobban hasonlít egy acerre mint egy igazi thinkpadre. ellenben szöget vert a fejembe amit mondtál nekem anno a T430-ról :D szval lehet megpróbálom elcserélni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#26918) bambano válasza opr (#26915) üzenetére


bambano
titán

szóval offtopic voltál itt :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26919) opr válasza bambano (#26918) üzenetére


opr
veterán

Ez mondjuk jogos. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#26920) hcl válasza fatpingvin (#26917) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

p-t nem ismerem, de a T440 nem volt egy sikerült darab - viszont a sima 440 felépítésre már olyan, mint a 470-ig minden utána.
x230 nekem pont kimaradt, de a x240-270-280 megvolt, azok sokkal zsúfoltabbak, mint egy T-s, de attól még tök jó cuccok. Pont annyival nehezebb őket barmolni, amennyivel zsúfoltabbak.
De mi a gány a T440p-n?

Mutogatni való hater díszpinty

(#26921) rgeorge válasza koby11h (#26904) üzenetére


rgeorge
addikt

Mint ma olvasható, már 5 éve fut ez a szabadszoftver ügy, most azért került elő, mert a megye vármegye lett... Magyar újságírás...

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#26922) koby11h válasza rgeorge (#26921) üzenetére


koby11h
aktív tag

Igen, mert valakinek most fűződik hozzá érdeke :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#26923) nullpoint válasza koby11h (#26922) üzenetére


nullpoint
senior tag

Meg ugye nyílt forráskódot, írtak, nem ingyeneset. Megeshet hogy valamelyik ott fent csinált erre is céget és pénzért árulja majd az Ubuntut az államnak.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#26924) Tim82 válasza hcl (#26920) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez annyiban igaz, hogy a T440-nel kezdődött meg az a fajta felépítés, hogy alsó burkolatot kell lekapni ahhoz, hogy hozzáférj az alaplaphoz, hűtéshez, háttértárhoz, WLAN és WWAN kártyákhoz, illetve gyakorlatilag a billentyűzet körüli keret/palmrest funkciót ellátó burkolatelem lett az a merevítettnek mondható vázrész, amire mindezek csavarozva vannak.

Annyiban nem, hogy a sima T440 és a T440s forrasztott RAM + 1 db foglalattal rendelkeznek, a T470 azonban pl. 2 db foglalattal.

A T440p annyiban kuriózum, hogy az utolsó olyan bővíthető modell, ahol nem csak a RAM, hanem a CPU is még cserélhető.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26925) F.E.K.. válasza nullpoint (#26923) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Volt egy cég(régen, régen, külsős cégként jártunk oda), ahol büszkén újságolták, hogy vettek szoftvert.... Méghozzá LibreOffice-t.

Az eladó szépen felrakta a programot, és szépen kiszámlázta... a számlán: oktatás szerepelt, szóban persze a szoftvert adta el.

Ügyes, ügyes...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#26926) BiP válasza rgeorge (#26921) üzenetére


BiP
nagyúr

Tisztára mint az oktatásban volt: a covid előtt 4 évvel kineveztek egy digitalizációért felelős kormányzati biztost, akinek az lett volna a feladata hgy kidolgozza az oktatás digitalizációját. Vagy legalább valamennyire átgondolja, mit lehet tenni, fejleszteni.
Na, aztán jöttva covid, át kéne állni digitális oktatásra. Milyen jó, hogy 4 éve nár gondoltak ilyenre.
Igen ám, de semmit, SEMMIT nem dolgoztak a témán, így 1 hétvége alatt kellett átállni az ősrégi módszerekről a távoktatásra a tanároknak, saját kútfőből, külső/felső támogatás nélkül.

Szóval kb hasonlót gondolok arról, hogy 5éve fut már a projekt.

(#26927) E.Kaufmann válasza BiP (#26926) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én is kétségekkel fogadom a bevezetés sikerét. És azt is remélem, nem csak sima átmeneti izmozás/alkudozgatás/befenyítés az MS felé, hanem akkor tényleg jön valami változás.
Bár nagyon őszintén, inkább bízok az MS szakembereiben, mint az államéban...
Annak idején Hofi viccel azzal, hogy a magyaroknak sikerült még a svéd csúcstechnikás telefonközpontot olyan paraméterekkel kérni, hogy sz@r legyen...

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#26928) SZIGMA válasza bambano (#26897) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Ez tiszta sor. Azért írtam a müncheni példát, hogy azokból a tapasztalatokból okulva kellene az átállást megcsinálni. Bár ezt is magyaroschan oldanánk meg: vacak lenne, de legalább drága...

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#26929) Pötyi válasza pn4hvq (#26903) üzenetére


Pötyi
őstag

Egyszer láttam tesztelés-próba futtatni az RZs-t Mint alatt.

(Na jó, legalább is a bejelentkezési képernyő bejött.)

:DDD

QNX is cool!

(#26930) bambano válasza SZIGMA (#26928) üzenetére


bambano
titán

a müncheni példa azért jó (nem, nem jó), mert azt mindenki úgy értelmezi, ahogy akarja.
az tény, hogy az összes linux bevezetési projekt megbukott, ahol ostoba vagy politikus volt a projektvezető.

illetve az is tény, hogy azóta is fejlődött a desktop linux. tehát ma már egy csomó akkori probléma nincs.

mondjuk csináltak helyette másikat maguknak... shit...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26931) bambano válasza rgeorge (#26921) üzenetére


bambano
titán

engem az érdekelne, hogyha nem hajtották végre a rendeletet az elmúlt 5 évben, akkor nem mindegy, hogy megyében nem csináltak semmit vagy vármegyében?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26932) hcl válasza Tim82 (#26924) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, a 450-470 is 2 foglalatos.
A cserélhető proci is bőven elfért volna 470-ig, de szerintem a 480s-ben is...

@Szigma : Nem csak Münchenben használnak nyílt forrású cuccokat igazgatási területen, egy csomó országban vannak ilyesmik :) Szal best practice lenne, ha kell.

@bambano : "az tény, hogy az összes linux bevezetési projekt megbukott, ahol ostoba vagy politikus volt a projektvezető."
Meg egy csomó más bármilyen projekt is, ahol ostoba volt... És sok olyan volt, ami ennek ellenére ment végig, és olyan is lett :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#26933) zhali1 válasza Pötyi (#26929) üzenetére


zhali1
csendes tag

SUSE alatt futott az Erzsi, ha jól emlékszem. Rég volt na.

(#26934) KROK640


KROK640
veterán

Nos, a héten úgy tűnt, hogy lesz egy idevaló storym, ami végülis ide is való, meg nem is, aki nem szereti a happy endet, az most lapozzon tovább.

Kedden felhívott egy távolabbi ismerős (nevezzük Istvánnak) és Tivadar, hogy van egy lapotop amit újra kéne telepíteni, de nincs meg a bios kód, és a boot sorrendet nem tudják ezért megváltoztatni és nincs telepítés. Mondom ok, hozza el István a gépet és majd én megcsinálom. Elvileg keddre jött volna a gép este 6-ra, István felhívott negyed 8-kor, hogy ma nem fog tudni jönni... mondom ez is jól kezdődik, gondolatban már érlelődött is a story ide, a topicba.
Szerdán 4-re nálam volt a gép. A laptop egy hatalmas és nehéz 17"-os Acer modell volt, Turion processzorral. Eleinte nem értettem, hogy miért 2008-2009-es dolgok jutnak eszembe a CPU nevét meghallva, de aztán rájöttem, ez bizony egy tizenéves laptop. Kétmagos 1800-as CPU, 3GB RAM, 160GB HDD. Maga a gép remek állapotban, mintha most vette volna elő újként a dobozból.
Win10 bebootol, pokoli lassú, varacskolt. Láttam Tivadar próbálkozását is rajta (állítólag 2 hónap alatt nem sikerült megcsinálja), de láttam ám más keze nyomát is. A particiós stílus, a Win10 egy ilyen gépre, stb. ez bizony Kukás keze nyomát viseli.
(Kukás : Azért kukás, mert mindig elő kukáz valahonnan régebbi alkatrészeket, olyan ötletei vannak h win98-as nyomtatót kéne Win10 alatt működtetni és társai... Valami ócska szemétből turkált vacakkal foglalatoskodik mindig, ha pedig gépet visznek hozzá javítani, akkor több kárt tesz benne szerintem, mint hasznot. Na meg ezeket a régi vackokat túlárazottan igyekszik rásózni mindig valami gyanútlanra. Egyébként ő maga még főgépként is a Phenom X2-nél tart, és a Radeon HD sorozatnál, fejben is, megvan róla győződve, hogy ezek a modern TOP mai rendszerek. A másik, hogy a Pentium 2-re is Win10-et (régen a Win8-al csinálta ezt). Nem vagyok vele haragban, de szerinem jobb lenne, ha a szakmailag megmaradna a tartalom fogyasztás szintjén).
Rákérdeztem : Ez a gép járt Kukásnál is? Mondta István, hogy igen, eredetileg tőle ment Tivadarhoz, és onnan hozzám. Kukás kódolta le a Biost, persze a kódot nem mondta meg, (gondolom nehogy máshoz vigyék a gépet).
Bios kódot kiszedtem, majd elindítottam egy Win7 starter telepítést. István ekkor azt mondta, hogy pénteken jön a gépért, és máris fizetne. Nem akartam előre, mert nem tudtam mennyi szívás lesz vele, végül mondtam neki egy olyan összeget amibe némi szarakodás is belefér, azt ő szó nélkül azonnal egyben kifizette. István említette, hogy a gép word-re excellre kell főleg.
Gépet probléma nélkül újra raktam még aznap, volt hang is minden, na mondom a többit majd másnap.
Másnap feltűnt, hogy a VGA-t csak általános VGA-nak ismeri a rendszer, és nincs 3D. Előbb a gyártói oldalon akartam megoldást szerezni, de kiderült, hogy az ilyen Acereket NVidia 8XX-es VGA-val szerelik, ezen meg büszkén feszített a "GeForce 7000M" felirat. Persze az ehhez tartozó VGA driver ezekután nem meglepő módon egyáltalán nem akart felmenni. Akkor keressük 7000M drivert. Ez nem is volt olyan könnyű, és bár az AIDA szerint is 7000M volt a gépben két vagy három 7000M driver is telepítés közben leállt azzal, hogy hogy nincs ilyen eszköz a gépben. Végül egy beta driverrel sikerült megoldanom, tökéletesen hibátlanul ment rajta a 3D is (3D Mark '03-al tesztelve). Kapott is 3 játékot, (Midtown Madness, Mortal Kombat 4 és FlatOut 2 - már úgysem játszom ezekkel, arra a gépre meg tökéletes).
Ezután gondoltam csináljunk rá netet (bár nem tudtam, hogy ez szempont-e), wifi felcsatlakozott, és utána az IE jelzi, hogy nincs net. Pedig láttam, hogy van, de az IE szerint nincs. A gépemről gyorsan leszedtem egy chrome installert, át a laptopra, simán lefutott, chromeal volt is net. Örülés, a gép kész :)

István pénteken 1-re nálam is volt, és csak egy apró kérése volt : jelentkezzük már be a google fiókjába. Mi sem egyszerűbb, mondja az adatokat... jah hát azokat nem tudja. XD Végül az email címét sikerült kideríteni rövid úton, a többi viszont nehezebb ügy volt : Előbb Tivadart hívogatta, hogy mi is a jelszava? (ne, ne kérdezzétek, hogy Tivadarnak miért kéne tudni) de Tivadar is csak találgatott, hogy valami ez meg az, nem is nagyon emlékszik már ... Aztán kiderült, hogy jajj de Kukás is tudja a jelszót (nem találtam szavakat).
[Itt jött Kukás felhívása, aki állítása szerint nem emlékszik a jelszóra, de kétezer ft-ért utána néz, hogy esetleg nincs-e valahol felírva? Ha már beszéltünk rákérdeztem a bios jelszóra (nem árultam el, hogy már rég megoldottam) közölte, hogy nem tudja, de vigyük el a gépet és "párezerért" megoldja. Megköszöntem a nélkülözhetetlen segítségét és elköszöntem tőle.
Istvánban felvetődött, hogy talán a haverja tudja a jelszavát (már meg sem lepődtem), de őt nem értük el telefonon.

Na ekkor jött az a rész, hogy a google acc jelszavát meg kell változtatni, ami nem is volt olyan egyszerű, lévén a google nem találta elégségesnek az adatokat arra vonatkozólag, hogy valóban István akar jelszót változtatni (valójában én voltam, de István mellettem állt és az ő kérésére történt) az áttörést végül az okozta, hogy az én Wifimről István hordozható mobilnetes Wifi modemjére kellett átjelentkezni, és így már a google hajlandó volt lehetőséget adni a jelszóváltoztatásra. Megszenvedtünk vele, de sikerült. Mindenhová be tudott jelentkezni, örülés :) Közben elmondtam neki, hogy miért aggályos, hogy többen is tudják a jelszavát, és tartottam némi gyorstalpalót az adatvédelemről és ennek fontosságáról. Majd lefényképezte telefonba a jelszavát, valamint a gépén egy titkosított filet is létrehoztam neki, amiben benne van a jelszava, ha a kép elveszne, elfelejtené, ezt elhozza hozzám, kinyitom a file-t és ott a jelszava.
Amiért ezzel is szenvedtem neki jött még egy kis extra sör + csoki. Plusz örült a játékoknak, mondta h az nem is volt különösebben cél, csak office + youtube alapon menjen rajta. Örülés, még pár mondat, épp menni készült, amikor :
Visszahívta Istvánt a haverja, és bár már nem volt érdekes, de már azért csak megkérdeztük a jelszót, mire a haver magabiztosan rávágta : ugyanaz mint az email címe, csak kukac és utána lévő rész nélkül, István vezeték és keresztneve plusz a születési éve. :Y Igaz, hogy ez eddigre már nem volt igaz, de ezen a ponton lettem 101%-ig biztos benne, hogy ebből fórumbejegyzés lesz.

Annyit még sikerült megtudnom, hogy én X összeget kértem némi problémával számolva, [Tivadar szintén pont ugyanannyi X összeget kért azért, hogy két hónapig szó szerint semmit nem csinált a géppel, Kukás pedig a Bioslock és Win10 kombóért 2X összeget kért pont. Tehát én lemostam Tivadart meg Kukást mint hetes a táblát.
István számára a tanulság az volt (amit le is vont gyorsan), hogy a gépet legközelebb azonnal hozzám hozza, ha valami baja van vele, nekem pedig az volt a tanulság, hogy ideje árat emelni ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#26935) hcl válasza KROK640 (#26934) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezeknek minek számítógép... :D
De a BIOS jelszavazás nagy ötlet :D
Viszont jobban tennéd, ha te meg normál usert hoznál létre nekik, mert ha adminok, akkor előbb-utóbb baj lesz :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#26936) KROK640 válasza hcl (#26839) üzenetére


KROK640
veterán

"Csak utána kerüljön el vele. Melóhelyen is megy ez, hogy ők a standardnál olcsóbb TV-t akarnak. Akarjatok, de a mi supportunkat akkor ne... :D" - ez a baj, hogy persze nem akar vele elkerülni. Sok ember fejében a support egy teljesen ingyenes dolog, aminek - különösen ha nálad veszi az adott terméket - life time kellen tartani, de legalábbis az eszköz cserééig.

"Látni én is, csak nem mindegy, hogy kinél, hol, hogyan. Nagyon sokaknak nyűg, akik pl. örülnek, hogy amikor nem kell a gép, akkor összecsuk, elrak." - ez az a pont, amikor a kreativitásának a hiányát extra felárral fizeti. Sok lakásban láttam jó elhelyezéseket, a totál láthatatlantól egészen a szoba dísze kivitelig mindent.

"Rádugni egy monitort?" - ez nem erről szólt, hanem arról, hogy tudtam, hogy tökéletesen fölösleges újrarakni a Windowst, mert nem az a baja, hanem az, hogy össze van törve a képernyő. Semmi kedvem nem volt vele szenvedni, de úgy voltam vele, ha a szokott ár dupláját kifizeti, akkor megcsinálom neki, legalább keresek vele. A végén legalább én legyek boldog mert ő úgysem lesz :P

#26841 E.Kaufmann :
Szerintem is, az mATX egy tökéletes méret, de még az ATX sem vészes.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#26937) hcl válasza KROK640 (#26936) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

" Sok ember fejében a support egy teljesen ingyenes dolog"
Igyexünk is kiverni belőle

"ez az a pont, amikor a kreativitásának a hiányát extra felárral fizeti"
Vagy csak nem azok az igényei, mint neked.

"Semmi kedvem nem volt vele szenvedni, de"
Ja, ért :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#26938) BiP válasza KROK640 (#26934) üzenetére


BiP
nagyúr

aki állítása szerint nem emlékszik a jelszóra, de kétezer ft-ért utána néz, hogy esetleg nincs-e valahol felírva?
EPIC :C

(#26939) KROK640 válasza BiP (#26849) üzenetére


KROK640
veterán

Persze, akad viszonylag sok AA-s rendszámú is, de érdemes megnézni, hogy azok is milyenek, illetve sosem tudhatod, mennyi hitel van rajta.
Itt a faluban pont az új rendszám bevezetésekor feltűnt egy Mercedes 190 (1982 és 1993 között gyártották, tehát már a legújabb is 29 éves) AA-s rendszámmal. Hirtelen azt hittem, hogy egy német rendszámos veteránt látok, aztán láttam, hogy semmi csak egy újként forgalombahelyezett minimum 29 éves autó. Mondjuk jól néz ki. Korábban nem láttam az utóbbi hónapokban meg hetente párszor.
Persze, itt sosem a netto 1,5-2Millásokkal van a baj (bár van olyan ismerősöm aki netto 1M-et keres havi szinten, és sír az infláció miatt, hogy most mennyivel szarabb lesz neki), hanem azokkal akik nagyzolásból tolják, VALÓS igényeiken felül. Ahogyte is írtad.

"Sokan meg azért vesznek, hogy a készpénzüket ne vigye el az infláció." - ne is mondd, épp múltkor a boltban gondolkodtam, hogy spórolni kéne, ugyanakkor amit megspórolok elviszi az infláció, lehet h inkább jól be kéne vásárolni ... gondoltam magamban, és már pakoltam is a konzerveket a kosárba. XD
De elég ha arra gondolok, hogy 2021 március 1-én vettem alaplap, CPU, RAM és HDD komponenseket 142460ft-ért, most azonban már 183059ft-ba kerülne ugyanez. Konkrétan 40 ezerrel drágább lett ugyanaz a build, ami akkor a legújabb volt, mostanra meg kijött két új generáció (11-12th gen), sőt gyakorlatilag a harmadik is a nyakunkon van.

"Sok ember bezsúfolva a betondzsungelbe, csak le van kerítve, meg közel a duna. De ettől még ugyanúgy egymás szájában laknak, mindezt jó drágán" - Debrecenben ugyanez, (csak nincs közel a Duna) a Párizsi Udvar 1-3, a KV lakópark, vagy akár a Tisza Istvánon épülő lakóparkok (élen az "Arany Residence"-el), de ezeknek még extrába ott van az is, hogy az összes nagyon forgalmas 4-6 sávos út mellett van. Ettől persze még méregdrága, hiszen a csendes környezet hiányát, a "belváros szívében" és hasonló lózungokkal el is lehet feledtetni.
Azt várom már, mikor esik le valakinek, hogy frankónm felújítva a 40-50 éves panelek is eladhatóak lesznek "belvárosi prémiumlakás"nak. Na akkor jön el az a pillanat, amikor végképp csak álom lesz a saját városi lakás a középosztálynak is.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#26940) BiP válasza KROK640 (#26939) üzenetére


BiP
nagyúr

Persze, akad viszonylag sok AA-s rendszámú is, de érdemes megnézni, hogy azok is milyenek, illetve sosem tudhatod, mennyi hitel van rajta.
Pont ezért írtam, hogy újakból is sok van. Rengeteg típusból 1-2 éve volt facelift, szóval azért be lehet lőni, hogy vadiúj modell, még csak nem is 3-5évesek lettek újrarendszámozva. A régiekről meg messziről ordít, hogy régi.

Na akkor jön el az a pillanat, amikor végképp csak álom lesz a saját városi lakás a középosztálynak is.
Szerintem már most elértük ezt a pontot vagy igencsak közel vagyunk hozzá. 50milla alatt szóba se állnak az emberrel, BP-en egy átlag újépítésű értelmezhető méretű (>55nm) már inkább 70-90m.
Persze, meg lehet venni, de ehhez egy életre el kell adósítanod magad. Amit értelmes&óvatos ember azért szeretne elkerülni.
Most van némi lekötetlen pénzmagunk, mit tegyünk vele, mielőtt megeszi az infla. Gyorsan megnéztem, mi a helyzet itt érden, rákerestem panellakásokra, 45millió. Innen indulnak azok a lakások, amire nem kell egy 10est élből rákölteni. Úgyhogy nem veszünk lakást :)

[ Szerkesztve ]

(#26941) KROK640 válasza F.E.K.. (#26854) üzenetére


KROK640
veterán

Ha tudnád, hogy nekem is mennyi ilyen van ...

Itt azt kellene elmagyaráznod, hogyha a kiindulási alap jó, akkor elég lehet önmagában VGA-t vásárolni, viszont az ÖNMAGÁBAN 120 ezer lesz.

Amúgy utánanéztem a gépnek, legalább egy modern brand gép, 9th genre épül, és ha mondjuk I7-es (akár 32GB RAMmal, 512-es SSD-vel, 2TB HDD) és mehet bele akár RTX2080 is, akkor azért nem olyan rossz a helyzet. Persze nyilván ha I3+4GB RAM akkor a helyzet ennél sokkal bonyolultabb.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#26942) BiP válasza KROK640 (#26941) üzenetére


BiP
nagyúr

Persze nyilván ha I3+4GB RAM akkor a helyzet ennél sokkal bonyolultabb.
Az. Mert közben kiderült, hogy i3 9100 van benne, ami nem túl acélos. (gyakorlatilag egy i5-7600k 9-genes köntösben. [link] )
És ahogy néztem, ezeket itthon leginkább 4GB ram, 256gb ssd, 300w-os táp kombóban árulták.
És ami még bonyolultabbá teszi, az a család rugalmatlansága és tájékozatlansága. Mert mivel ajándékba lesz, ezért csak új játszik, és mivel 120k szerintük sok pénz a gépre, ebben minden földi jó bele is fog férni szerintük. (hát nem :( )

(#26943) KROK640 válasza opr (#26898) üzenetére


KROK640
veterán

Tetszik, hogy meg is indokoltad, hogy miért az lett, ami. :)

A CPU ugyan gyakorlatilag csak egy alacsonyabb órajeles 10th gen I5 (I7-10750 ugyanis 6C12T és 2600MHZ, még a cache is ugyanúgy 12MB) de 5GHZ-es turbóval azért durván mehet!

Ilyen gépnél a 4 órás aksi meg egyáltalán nem para, sőt még jó is.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#26944) KROK640 válasza hcl (#26935) üzenetére


KROK640
veterán

Ki tudja ... :D
A Bios jelszavazás tényleg nagy ötlet, bár valahol jól mutatja Kukás üzleti modelljét is.
Áh, nem ... Előszöris kapott adblockert meg ilyesmi, másodszor pedig ha ezelután elrontja, akkor rögtön tudja, hogy hozzám kell visszahozni, én meg keresek ismét.
Egyébként javasoltam neki, hogy gyűjtsön egy SSD-re mert sokat dobna a gépen. És a lelkére kötöttem, ha megvan a pénz, akkor jöjjön el hozzám, és kitaláljuk mi legyen. Plusz beszerelem, meg a rendszert is újrarakom neki, természetesen mindez nem lesz ingyen, de hát ezen a történeten mindenkinek nyerni kell valamit :) Neki egy gyorsabb gépet, nekem meg pénzt.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#26945) KROK640 válasza BiP (#26938) üzenetére


KROK640
veterán

igen, ez a kiemelt rész is jól mutatja Kukás üzletifilozófiáját, vagyis hogy a pénz mindenekelőtt. A vevői megelégedettség előtt is.

Nekem inkább az volt a durva benne, hogy (Kukást nem számítva aki szerintem tudta, csak ingyen nem akarta elmondani), se Tivadarnak, se Istvánnak nem ugrott be, hogy ugyanaz mint az email cím eleje, vagy Istvánnak, hogy a saját neve és a születési éve. Pedig ez a saját jelszava!
És ezek mind egytől egyig sok-sok éve felnőttnek számító emberek...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#26946) totron válasza KROK640 (#26939) üzenetére


totron
addikt

Mivel keres 1 millát? Nettó-e? Nem az irigység basz fel, hanem a falusi attitűd, hogy az isten pénzét se tudják értelmesen felhasználni, meg soha nem érik utol magukat. Bár ha dimenzióugrást hajtanának végre, amolyan visszacsatoltat, akkor megpillanthatnák saját tarkójukat, na akkor megvalósulhatna az utolérés. Apropó, neked podcastot kellene indítanod a sok sztoriddal.

(#26947) hcl válasza KROK640 (#26944) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"bár valahol jól mutatja Kukás üzleti modelljét is."
Vendor lock-in :D :D :D :D

" Plusz beszerelem, meg a rendszert is újrarakom neki,"
Klónozni egyszerűbb, ha addigra nem b@szta össze :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#26948) KROK640 válasza BiP (#26940) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, persze sok új autó is van, de azt tényleg nem tudjuk, mennyi mögötte a hitel. Na meg az is lehet, hogy infláció elől elmentett pénzek esetleg.

Sajnos igazad van, elértük ezt a pontot lassan. Magyarország bevétel/megélhetés tekintetében szerintem az EU legdrágább országa, és én (ugyanezen analógia mentén) ennek is a legdrágább régiójában lakom. Debrecenben ugyanis a lakás és albérlet árak eléggé felzárkóztak a Budapestiekhez képest, ugyanakkor a fizetések jó kis keleties lemaradásban vannak, trükközésben pedig eléggé élen járnak a munkáltatók.
Egy átlag újépítésű értelmezhető méretű (>55nm) már itt is olyan 70-90m. Nemrég láttam a belvárosban csendes utcában újépítésű 35nm(!)-es lakást 45 Milláért. Második emelet, nincs lift, nincs szemétledobó.
Én az elkölthető pénzmagomat most átdobtam euroba, hogy legalább kevésbé romoljon, erre megtörtént az, amire senki sem számított, elkezdett erősödni a ft. 434-ről sikerült 407-re erősödni az euroval szemben. Nem volt őszinte a mosolyom, de hogy vissza nem váltom az hétszentség! (Amilyen infláció van nálunk, a ft úgyis hamarosan újabb zuhanórepülésbe kezd)

#26942 BiP : No igen, ez volt az az idő (8-9th gen), ahol az I3 kitört és a korábbi I5 lett belőle, a 10th gennél meg amikor az I3-ból a régi (7th gen és előtte) I7 lett.
Na persze, hogy 4GB ram, 256GB ssd, 300w-os táp kombóban árulták, hiszen így egy túlárazott irodai gép lett csak. Mindenestre F.E.K.. kollégát nem irigylem, hiszen saját tapasztalatomból tudom, hogy milyen amikor a rugalmatlanság és a tájékozatlanság a cselekedni akarással párosul, és bármit mondasz, nem fogjadja el.
Jellemző érv ilyenkor : "de hát 100 ezer ft olyan sok pénz" meg a "nehogy már használtat vegyek ennyiért" (ez a kategória az, aki aztán ennek a többszörösét belelapátolja egy használt autóba szó nélkül).
Amúgy véleményem szerint egy újszerű vagy jó állapot használt is ugyanúgy játszik, hiszen ha csak nem vigyáz rá nagyon, akkor pár hét múlva úgyis ilyen állapotban lesz... vagy az is lehet, hogy fel sem tűnik neki, hogy nem új.
Amúgy ha ennyire nem hozzáértő a család, akkor hogy képzelik az új alkatrészek beszerelését/beüzemelését? Gondolom F.E.K.. kolléga csinálja meg ingyen, de tegnapra.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#26949) Top cat válasza hcl (#26947) üzenetére


Top cat
őstag

Klónozni egyszerűbb, ha addigra nem b@szta össze
Célszerű már egyből csinálni Image-t, ha kész a rendszer és van elég tárhely.
Az se baj ha elvan rejtve. :D

(#26950) BiP válasza KROK640 (#26945) üzenetére


BiP
nagyúr

(Kukást nem számítva aki szerintem tudta, csak ingyen nem akarta elmondani)
Persze, hogy tudta, de hát üzleti modell.

Az meg, hogy valaki elfelejti a jelszavát, hát, van ilyen. De hogy egy ennyire egyszerű jelszót is, na az már tehetség.

A múltkor dokinál asszisztens kérdezi a fickót, hogy milyen emailcímre ment a korábbi értesítés: nem tudom a feleségem emailcímét, de majd megkérdezem.
Csak hüledeztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.