Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19951) koby11h válasza KROK640 (#19948) üzenetére


koby11h
aktív tag

Visszanéztem, idén 5 ilyen "munkám" volt, amiből lett pénz, de az is elmegy egy hétköznapi bevásárlással.
Az eladott dolgokból most több volt, de az sem sok mivel 90 százalékban mások dolgait árulom cserébe a tesztelés/tisztítás/hirdetésért néha némi jutalékért...
De most ez van, majd lesz jobb is. Remélem.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#19952) KROK640 válasza koby11h (#19951) üzenetére


KROK640
veterán

Ismerős. Az embernek van egy kis pénze, elmegy bevásárolni és már nincs :(
Sajnos tényleg csak ilyen kis pénzeket lehet összeszedni. Pl ezért is utálom, ha valaki részletekbe fizet, mert akkor semmi értelmes dologra nem tudom összerakni a pénzt, hanem elmegy ilyen bevásárlásokra.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#19953) hcl válasza KROK640 (#19952) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"mert akkor semmi értelmes dologra nem tudom összerakni a pénzt"
Rakd össze akkor te is részletekből. Vagy ne engedj részletfizetést.

Mutogatni való hater díszpinty

(#19954) solena válasza koby11h (#19920) üzenetére


solena
tag

Ettől nem félek. Amíg napi szinten hoznak be olyan munkát, ami csak egy kis értelmezést kíván, és nem csak az idősebb korosztályból, és elég gyakran passzolják le a gyereket a digitális bébicsősznek, a szervizesre szükség lesz. Mert azt azért megnézném, hogy mondja meg a rendszer, hogy mi baja van, ha betojik a videokártya, és nem tudja kiírni (oké, erre van a speaker az alaplapon, már ha van:DDD), vagy r=1 user csak annyit ért az egészből, hogy sípol a gép, és nem ad képet.

Át fog alakulni, ez nem kétség, van ami egyszerűsödik, és lesz olyan része, ami bonyolultabbá válik, de eltűnni nem fog.

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#19955) hcl válasza solena (#19954) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"ha betojik a videokártya, és nem tudja kiírni "
Odab@szarintani egy $1 mikrokontrollert a kimenet mellé, és akkor ki tudja. :) Részletkérdés. Ráadásul jelenleg is a működés elfedése zajlik (ahogyan a belső égésű motoros autóknál is), a felszín alatt meg csak bonyolultabb lesz minden. Kellenek olyan emberek, akik értik is, mi miért van.

Mutogatni való hater díszpinty

(#19956) solena válasza hcl (#19955) üzenetére


solena
tag

$1? Az pontosan $1 veszteség a gyártó részéről, minden egyes termék esetén;]

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#19957) hcl válasza solena (#19956) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Majd beépítik az árba... $2-ért... ;]
Amúgy ja, $1-ért egy kontroller elég drága. Nagy tételben pár cent lehet.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#19958) KROK640 válasza hcl (#19953) üzenetére


KROK640
veterán

Sajnos ez nem így megy.
Errefelé nagyon sok olyan ember van aki már 20-án is felíratja a tejet és a kenyeret a kis boltban (meg mellé kismillió szart). Aztán fizetés napon meg beugrik egy kóláért, és 20 perc múlva jön ki 30 ezerrel szegényebben (mert ugye össze kellett számolni és rendezni a tartozást).
Na nem azért van mert olyan szegények lennének, hanem mert annyira nem tudnak bánni a pénzzel.

Ilyen közegben két lehetősége van az embernek ha valamit el akar adni :
1. Annyiért adja (az értékétől függetlenül) amennyit ki tud húzni egyszerre azt illető zsebéből (ez nem sok)
2. Belemegy a részlet fizetésbe.

Nem az a fő bajom, hogy valaki valamit részletre visz el, (bár értelemszerűen nem is örülök neki), a baj ott szokott kezdődni mikor valaki önhatalmúlag átütemezi a szabályokat.
(Mint ugye Tivadar, aki heti 5 ezerről, előbb átállt a havi 5 ezerre, az utóbbi időben meg már a saját aga által megígért időpontokra se megy, még a maga által megígért 2 ezer ft sem ... Sebaj, nála legközelebb az újfajta részletfizetés lesz bevezetve, vagyis bárit megkap ugyanúgy részletre, de csak az utolsó részletnél viheti el)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#19959) hcl válasza KROK640 (#19958) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Nem az a fő bajom, hogy valaki valamit részletre visz el,"
De, mert te igazodsz hozzájuk. És hagyod magad megvezetni. Kit érdekel, hogyan oldja meg, hogy kifizesse?
Az újfajta részlet már egy jobb irány.

De különben amit mondtam : amikor megkapod valaminek a részleteit, te se költsd el azonnal. Egy idő után lesz nagyobb dolgokra is lé.

Vagy mondjuk le kéne onnan lépni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#19960) Lenry válasza KROK640 (#19958) üzenetére


Lenry
félisten

Nem az a fő bajom, hogy valaki valamit részletre visz el
de. mert aztán nem fizet.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19961) KROK640 válasza hcl (#19959) üzenetére


KROK640
veterán

Az a baj, hogy kénytelen vagyok igazodni hozzájuk. Legalábbis amikor nekem is fontos az üzlet, mert mondjuk kell a pénz, meg eladnám.
Pont itt most ennél az esetnél kezdtem h a Tivadar által adott pénzt, elkezdtem berakni egy dobozba. De az egész annyira húzódik h az ember óhatatlanul is belenyúl, mondván csak egy kicsit veszek ki belőle az még nem számít. Aztán mikor hetek óta nem jön a pénz bele, akkor úgy van vele az ember majd visszapótolom, de megint ki kell vegyek belőle, úgyse holnap veszem meg azt az akármit. És mire észbe kapok alig maradt belőle.

A lelépés nem olyan egyszerű történet, és nem is nagyon opció hosszútávra. Viszont idúnként ki szoktam menni külföldre dolgozni, esküszöm felüdülés.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#19962) KROK640 válasza Lenry (#19960) üzenetére


KROK640
veterán

Az aztán nem fizet a nagy baj.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#19963) dingdongkng válasza KROK640 (#19962) üzenetére


dingdongkng
tag

Én nem szoktam mások életébe beleszolni de a nem tud fizetni és a részletre veszi, az nem két külön dolog, hanem egy és ugyanaz. Azért nem vette meg egyben mert nem tudta kifizetni l. Mitől tudná a törlesztőt fizetni.
Lehet szidni a providentet meg az aruhutelezo cégeket de sajnos ők nagyon jó okkal adják aranyaron ezeket a hiteleket. Mert ők tudják hogy normális feltételekkel nem lehet olyan embernek hitelezni akinek nincs 25000ftja a zsebében. Mert ha ennyi nincs akkor semennyi sincs...

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#19964) GEIL válasza dingdongkng (#19963) üzenetére


GEIL
addikt

Csak az a gond, hogy ez a részletre vásárolgató ember soha nem fog egyenesbe jönni....az életvitele olyan, hogy kereshet bármennyit tisztességgel bejelentve és leadózva...egyszerűen elfolyik a pénze......egy hasonló szituban pedig akarna pl PC-t venni, de amúgy nem engedhetné meg magának..........az ilyeneket hamar lerendezik az "uzsorások"....ott nincs pardon meg nem fizetés. :C :R Magánszemélyként meg főleg nem megyek bele ilyen hiteles meg kölcsönadós dologba.

Még családon belül sem. Fateromnak se adtam kölcsön az autómat, mert tudom hogy bánik a sajátjával is...hidegen egyből rúgja...durván, padlógáz satufék,padkázások, olajcsere is "ráér"...lemosni kézzel, mindig csak karcolós gépimosó.... ha belepte a hó akkor erőből cirokseprűvel stb stb...úgyhogy hiába morgott, a nagy f@x neki, ment busszal....mégsem volt olyan sürgős semmi hogy ő autókázzon az enyémmel.

Ráadásul mindig "céges autói" vannak....utoljára egy wartburg volt a nevén 22 évesen....ő nem tudja milyen szervizelni egy autótm vagy műszakira vinni, vagy tankolni és vigyázni rá.......majd ha nyugdijba megy akkor megérzi....
mondtam neki: zsebből eredetvizsga, műszaki vizsga, olajcsere, vezérlés, gumizni,
köt. biztositás A0-ban :D meg hát a tankolás..... céges benzinnel én is futkosnék.
szóval inkább nem kérek semmit és nem is fogadok el semmit....így nem lesz rajtam "fogás" és nekem se kell tartoznom semmivel. jobb az ilyesfajta nyugalom. :) :R

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#19965) bambano válasza GEIL (#19964) üzenetére


bambano
titán

hehe, én se mertem kölcsönadni a bejáratós autómat a bátyámnak :)
majd amikor már nem volt bejáratós, kipróbálta. még soha nem láttam opelt négy füstölgő gumival elkaparva indulni :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19966) bambano


bambano
titán

#ytallert #giziallert
gurulok a röhögéstől. néha igen zűrös a kamionsofőrök élete :)
[link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19967) n4n3x


n4n3x
csendes tag

Sziasztok T. kollégák!

Rég jártam itt.
A sz@póálarcot újra szeretném megpályázni, mert hétvégén címeres láma voltam.
Meglévő fusi ügyfelem odaadta a telefonszámom valakinek, akinél nem volt internet.
Felhívott a drága, mondom semmi gond, viszek mindent, igaz kicsit kiesnek a konfort zónámból lakhelyileg, de annyi baj legyen. :)
Autóztam egy jó 3/4 órát, kiérek.
Új építésű nagy családi ház, dupla garázzsal, benne 1-1 db vadonatúj S-es zöld rendszámú terepjáróval.
Betotyogok, garázsba a szolgáltatói eszköz, azon van net.
Benti routeren WAN port kidurrant (szappantartó TP-Link) - szolgáltatói eszköz DHCP-t szűkebbre vettem, TP-Link routert 2-es címre beállítom, mondom kész is, felközlekedik rá mindenkinek az új rózsaszín/fekete almatelefonja, megy az örülés, kérdezik mivel tartoznak.
Mondom 1 db Gróf Széchenyi Istvánba fog ez kerülni.
Megrökönyödik az egész família, hogy hát öööööööööööö, fizetni azt nem tudnak.
Mondom ennek megfelelő mennyiségű bor/pálinka/sört/csemebeuborkát elfogadok (volt már rá példa hogy Rocket League góleffektel fizettek tápegység cseréért, szóval rugalmasnak tartom magam ilyen téren :B ) deháthogy ők semmivel mert SZEGÉNYEK.
Mondom semmi gond, TP-Link routerre toltam 1 resetet, átírtam a jelszavát valami másra, visszadugtam a kidurrant WAN portba a kábelt, mondtam hogy a 2 új hibrid terepjáró mellett lehet akkor internetezni a garázsban, viszontlátásra.
Felhívtam a kedves másik ügyfelet hogy ez mi a búbánatos rezes fittyfene volt, de ő is csak szabadkozni tudott hogy nem volt vele tisztában hogy szegények.
Jártam amúgy hasonló helyen már, de ott a komplett kábelezésért meg a wifi eszközökért számláztunk cirka 300 000 ft-ot, szóval sajnos most nem jelzett a "pókösztön"

(#19968) hcl válasza n4n3x (#19967) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Mondom semmi gond, TP-Link routerre toltam 1 resetet, átírtam a jelszavát valami másra, v"
LOOOOLLL de szemét :D De jó döntés :D

@Chaser : "Lehet szidni a providentet meg az aruhutelezo cégeket de" ezek a legnagyobb g*ik... és igen, a hülyékből élnek, de ezeket hogy nem szívatta még szét egy hatóság sem? :D

@KROK640 : "Aztán mikor hetek óta nem jön a pénz bele, akkor úgy van vele az ember majd visszapótolom, de megint ki kell vegyek belőle, "
Az ügyfeleid is így kezdik, és így rántanak magukkal.
Figyu, nem ördögtől való a postázás sem, üzletelj normális emberekkel, mert ez nem vezet sehova így.

A részletre vásárlók azért kérik azt, mert nem fogják, és nem is akarják kifizetni a cuccot. Ugyanúgy a te pénzed használják, mint te a bankét, ha hitelt veszel fel, csak neki 0Ft a kamat (ha egyáltalán nem torkollik masszív nem fizetésbe).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#19969) koby11h válasza n4n3x (#19967) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nekem jó hétvégém volt.
Hoztak egy szomszéd HVCS által összerakott gépet ami fagy rendszeresen. Szétszedtem, összeraktam - talán az egyik memória nem volt a helyén rendesen, de egyszerűbb így mint keresgetni.
Utána ment rajta (Ryzen 3600, 32GB, SSD+HDD, 2060) egy kis Far Cry talán az 5-ös, vagy három órát, csak az emlékek kedvéért, és 2k. Másnap visszajeleztek, hogy 11 órát játszott a srác és minden ok. Pipa!
Vasárnap meg egy régi Acer 5712 + egy új Aspire 5 és rakjak már át mindent a régiről, sétagalopp külső SSD-vel és 2k. Még aznap este visszajeleztek, hogy minden ok. Pipa!
Mindezt házhoz hozták, közben a másodiknál tudtam mást is csinálni, szóval most nincs panasz. :)
Csak azért, hogy jó is legyen már itt.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#19970) pn4hvq válasza n4n3x (#19967) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Most milyen karácsonyt csináltál SZEGÉNYeknek, te Grincs??? ;]

(#19971) koby11h válasza pn4hvq (#19970) üzenetére


koby11h
aktív tag

Olyat amilyet megérdemeltek...
De most komolyan, ne már! Ha csak a parkolós dobozomban lévő aprót összeszedem az is meg lett volna egy 5-ös! Ez smucigság!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#19972) E.Kaufmann válasza KROK640 (#19958) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Krok, éltél külföldön, biztos beszéled is a nyelveket, legalább alapszinten de gátlások nélkül (az is fontos, hogy merjünk beszélni), minek szórakozol ilyen emberekkel, mikor debreceni multiknál lehet nagyobb sanszod lenne a nyelv miatt, mint nekem? (bár úgy rémlik válaszoltál ilyen kérdésre már, de én inkább kacsingatnék ilyenek felé)

Én olyan szempontból nem sajnálom a kisboltokat, hogy sok a kontár. Lásd a T&T videókat a youtube-on, ahol a rémsztorikat mutatja a srác, aki amúgy szintén fejlődhetne, de legalább az ügyesebbek közé tartozik. Én is csesztem már szét laptopot, de azt nem pénzért, már alapból nagyon ramaty állapotban volt és igaz, hogy csavarokkal is hadilábon állok, de késsel különbül húzok meg csavart, mint egyes "szervízek" csavarhúzóval(? vagy fúrógéppel esetleg habverővel :F )

Amúgy most már inkább élne meg egy olyan mobilos szerviz, ahol laptopot és számítógépet javítnak (ne mondja nekem senki, hogy aki ért mobilösszetevők cseréjéhez/teszteléséhez, ne tudna egy laptopot vagy PC-t szerelni és tesztelni, vagy ne tudna beletanulni).
Esetleg van épp aktuális TP-link hálózati termékcsalád is készleten (vidékinek jó lesz felkiáltással), meg tényleg fogyóeszközök, amiket nem éri rendelni és nem "romlanak meg" évekig (bill, egér, kábelek, hűtés, de még alap tápok se nagyon), a többit meg hozatná, ha kell, és nem az van, hogy "rárohad" a készlet.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19973) pn4hvq válasza koby11h (#19971) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Természetesen n4n3x-szel értek egyet, és frappáns megoldást választott. A jó édes...., aki szívességet kér egy vadidegentől, és úgy gondolja, hogy ez egy köszönömmel elintézhető. És emellett a körülmények: a sok almás cucc és zöldrendszámos suvok a nagy, új házban.
Mellesleg a fenti részletfizetéses történetről jutott eszembe a gondolat: ha nem tud félretenni havi 1.000-t, hogy egy év múlva legyen neki 12, akkor milyen logika alapján veszi meg hitelre, ahol a havi törlesztő nem 1e (amit nem tud félretenni), hanem mondjuk 1,2e (20%-kal több) és azt ki tudja gazdálkodni, "hát de azt fizetni kell" címszóval.
#19974 E.Kaufmann Pontosítok, valóban kimaradt az a gondolatomból, hogy nem a létszükséghez szükséges dolgokat szokták ilyen gondolkozású emberek megvenni, hanem a nagyképrenyős oled-et, mert a szomszédnak is az van...

[ Szerkesztve ]

(#19974) E.Kaufmann válasza pn4hvq (#19973) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Lehetnek olyan eszközök, amik cseréje nem várhat 1 évet, de tudom, akkor legyen tartalék. Nincs pénzügyi kultúra. Heti egy tesit lehetne pénzügyi ismeretekre áldozni

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19975) Lenry válasza n4n3x (#19967) üzenetére


Lenry
félisten

hétvégén címeres láma voltam

a sztori megoldása ütött akkorát, hogy negálta a láma effektet.
szép munka :R :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19976) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Ha már pénzszórás, ez most jött szembe: [link] :DD :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19977) Silverboy válasza n4n3x (#19967) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Most, ha megnézem a céges íróasztalon "apró for ótómata a hall-ban" dobozomat, abba is legalább van 1 Széchenyi... Megoldásért csillagos ötös viszont! :DDD

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#19978) BiP válasza n4n3x (#19967) üzenetére


BiP
nagyúr

Én azt a részét nem értem:
Hogy ha szegény, (persze) és nem szándékozik fizetni, (inkább), akkor miért kérdezi meg, hogy mivel tartozik? Hogy azt mondjad, hogy "jaj, semmiség, ingyen autóztam, meg dolgoztam, meg épp ráértem" ?
És tényleg, sehol a házban nem lett volna egy 5e Ft értékű bááármi?

Azt a részét értem, hogy mindaz a csiricsáré, amit mutatni kell, az hitelre van, cégre van, stb. az adóhatóság megeszi, hogy szegények, de a dolgozó, aki elvégezte a munkát, az nem veszi be. Elmennek az ilyenek a p*csába, már bocs.

#19968 hcl : Persze, hogy jó döntés volt. Nekem nem biztos, hogy lett volna elég vér a pucámban, de :C érte.
Vagy megtanulja, hogy nem lehet mindenkit lehúzni, vagy addig keres, amíg talál egy madarat, aki egy köszönömért és egy kézfogásért ingyen megcsinálja neki.

#19961 KROK640 Pont ezen gondolkodtam én is, mint hcl. Hogy egyszerűen a környezeted nem engedi, hogy előrébb juss. Gyakorlatilag lehúznak a körülötted élők. (nem csak átvitt értelembe, hanem úgy, hogy lehúznak maguk közé)
Mert ők is úgy élnek egyik napról a másikra, nincs fizetőképes kereslet, így a Te kezed is meg van kötve.
Meg a fránya jó szíved. Na, az sem segít.

Szóval ezért lenne jó mozdulni valamerre máshova. Vagy a sokat emlegetett külföld (akár újabb ideiglenes melóra) vagy akár egy normálisabb város, ahol több ember van, és főleg olyanok, akik tudnának is fizetni.
Vagy nyiss egy kocsmát :), oda biztos előbb jut a haviból, mint a hardveres srácnak.

[ Szerkesztve ]

(#19979) frescho válasza pn4hvq (#19973) üzenetére


frescho
addikt

Egész egyszerűen ha be KELL fizetnie, akkor befizeti. Ha nincs a fejéhez tartva a sárga csekk, akkor ugyanaz a pénz kifolyik a kezéből. Kellene hozzá idő és pénzügyi érettség, hogy ha "van" ne vegyen meg mindent a hónap elején/ Karácsonyra hitelből/nyaraljon szintén hitelből és járjon a cipője mellett minden 30-án.

https://frescho.hu

(#19980) hcl válasza koby11h (#19969) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Így kell ezt :)

@Cs1csó : "Én olyan szempontból nem sajnálom a kisboltokat, hogy sok a kontár. "
Én sem. Mai cuccok már nem szerelhetőek 1 csavarhúzóval, érteni kell, stb. Muszáj lett volna fejlődniük.
Csomó olyan eset van, amikor ráhúzzák, hogy nem javítható, nem éri meg. Persze, mert nincs tudás, vagy idő, de akkor nem kell elvállalni... Ugyanaz a Dominiknál, nálam, másnál, megjavul :D

@Frescho : Így.

Mutogatni való hater díszpinty

(#19981) fatpingvin válasza hcl (#19968) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem, ezt így kell. különben megtanulják hogy lehet ilyet hogy megcsináltatni a munkát aztán nem fizetni. az IT-ben az a legjobb hogy ezt az "oké akkor mindent vissza" mindenfajta materiális károkozás nélkül meg lehet tenni :) építőiparban nehezebb.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#19982) hcl válasza fatpingvin (#19981) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

WTF szerintem ezt benézted :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#19983) E.Kaufmann válasza fatpingvin (#19981) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az a biztos, amit be sem építenek ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19984) fatpingvin válasza hcl (#19982) üzenetére


fatpingvin
őstag

bocsánat nem fogalmaztam világosan. az építőiparban kicsit körülményesebb három gombnyomással nullázni a normálisan elvégzett melót ha a megrendelőnek büdös fizetni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#19985) hcl válasza fatpingvin (#19984) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azt nem vetted észre, hogy én is helyeseltem a megoldást :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#19986) fatpingvin válasza hcl (#19985) üzenetére


fatpingvin
őstag

az lehet. brain nice and smooth :DDD

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#19987) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Intel E8400 Core2 az már DDR3 volt, igaz?

(#19988) PH 5.5 válasza Gézengúz (#19987) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

DDR2-DDR3 is. Például: [link]

[ Szerkesztve ]

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#19989) Gézengúz válasza PH 5.5 (#19988) üzenetére


Gézengúz
addikt

Köszi.

Esetleg valaki a képről megmondja, hogy melyik?

(#19990) koby11h válasza Gézengúz (#19989) üzenetére


koby11h
aktív tag

Hát az alaplapon lévő feliratokra ha rákeresel google-ben, pl. egy FRU szám alapján nagy valószínűséggel be lehet azonosítani a típust.
Ránézésre a lap egy M58p alaplapjára hasonlít, azok pedig DDR3-asok voltak. Alapból 2 x 1GB DDR3-1066-al adták, már amiket én láttam.

u.i: tudom, tegnapra kellett volna :)

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#19991) Gézengúz válasza koby11h (#19990) üzenetére


Gézengúz
addikt

Köszi, most is jó! Nincs Nálam a gép, ellenkező esetben nem kellett volna kérdeznem! Köszi!

(#19992) hcl válasza Gézengúz (#19987) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Core2-ig a chipsetben volt a memóriavezérlő, szóval ott azt tett a gyártó a proci mellé, amit akart. A késői C2D lapok voltak DDR3 vezérlővel. Alaplap típusától függ.

Mivel brand gép, a gép típusából is kiderül, hogy milyen RAM-ot szeret. Az alaplapon az FRU-t nézd (Lenovonál az a cikkszám).
Illetve a Lenovo Core2 és korai Core i alaplapjai igazán háklisak a modulokra, akármivel nem megy :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#19993) vince válasza Gézengúz (#19989) üzenetére


vince
őstag

Ez szerintem ddr3, a bal oldali zöld foglalaton valamelyest látszik a "bevágás", elég aszimmetrikus helyen van, durván 40-60% arányt eredményez, ddr2 esetében jóval inkább középen kellene lennie:

Vagy ugyanez a foglalat esetén a már hivatkozott PH! teszt egy fotóján.

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#19994) BiP válasza Gézengúz (#19989) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha van lehetőséged még megnézni, akkor ott az alaplap melletti 3cimke serial numbere alapján keresnék.
Bár a kép egész jó, de sajnos csak a táp FRU-ja olvasható le [link] , de az meg ugye nem mond semmit a gépről vagy az alaplapról, memóriáról.
Viszont a ddr2-ddr3 memória kinézetre más, máshol van a vágás, szóval ez ddr3 lesz.

szerk: ja, látom, közben más is írta.

szerk2: ezen a képen jól látszik a különbség.

#19990 koby11h : persze, hogy tegnapra. De csak ma hajnalban írta be, szóval tegnapra esélytelen, úgyhogy csak a szokásos ügymenet :)

[ Szerkesztve ]

(#19995) E.Kaufmann válasza BiP (#19994) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Amikor még érdekes kis szörnyszülöttek voltak az Asrock lapok :DDD , volt olyan is, amin a processzorfoglalat külön kártyán volt és upgradelhetted.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19996) Syl válasza E.Kaufmann (#19995) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem Acorp-ok voltak azok az artista alaplapok? Pl. láttam olyan SD- és DDR RAM-ot is támogató deszkát, amin vagy 800 jumperrel lehetett választani a két memóriatípus között.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#19997) BiP válasza E.Kaufmann (#19995) üzenetére


BiP
nagyúr

jaja, golden times.
De amúgy, miközben keresgéltem a gépet, találtam intelből is ilyen szép hibrid lapot.

#19996 Syl : nem, asrock.
Acorp is létezett, de a nagymester az Asrock volt. Szerintem ezzel szerzett igazán nevet magának.
Gondolom akkoriban az ASUS bátrabb, kísérletezőbb típusú mérnökei dolgoztak ott, aztán születtek érdekes megoldások.
Amúgy akkoriban még a jumperes megoldások nem voltak annyira idegenek. Ma már alig van egy lapon, akkor meg csomó mindent még azzal lehetett beállítani.
Anno ugye az 386-486 korszakban fsb-t, órajelet is, (még a dip kapcsolók voltak izgalmasak, de kényelmesebbek) aztán szép lassan kikopott minden.

[ Szerkesztve ]

(#19998) jokeph válasza Syl (#19996) üzenetére


jokeph
nagyúr

Eddig Asrock-ból találkoztam érdekes hybrid lapokkal, akár ram/cpu/vga téren egyesével vagy ezek kombinálcójával. :D

Jelenleg is van egy 4Core SATA2 lapom (s775, VIA PT880), DDR1/DDR2 és AGPx8/pcie 1.1 x4 csatolásokkal. :)

Régebben volt tőlük Dual Esata-II lapom is (AM2), AGPx8 és pci-e 1.1 x16 teljesértékű csatolókkal. :U

De készült többek között olyan is, ahol a lapon s754-es foglalat volt, de volt egy slot1 szerű csatoló, ahová egy bővítővel be lehetett tenni az s939-es CPU-t. ;]

K8 Upgrade NF3.

De a mostani kínai gyártók se gyengék azért, elég csak az X79/X99 lapokra ránézni.
Pl. Shenzen Tech. E5 3.2S1, s2011-es socket, supported Xeon E5-1xxx/2xxx v1/v2 + core i7 sandy/ivy EP sorozat, 4 DDR3 DIMM, Quad-channel supported és Q67-es PCH. :D

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#19999) E.Kaufmann válasza Syl (#19996) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Örülök hogy ezek a nagy alaplapmárkák, mint Tomato/Zida, Acorp, Mercury, stb... érdemtelenségük elismerése mellett kikoptak a piacról.
Bár mondjuk az Acorp-nál volt legalább szupport. Valami hülye bekötésű USB tűsor volt egy S370-es lapon az előlapi kivezetéshez, kértem tőlük infót angolul és postafordultával jött is az ábra, ami helyes volt (de közben a fejem vertam a falba, mert a két sor nem egy irányba volt hanem a második sorban fordítva voltak a pin-ek :W )

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#20000) quailstorm válasza jokeph (#19998) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Abba az AM2-t is be lehetett tenni, nem csak a 939-et, kétféle CPU kártya volt hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.