Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19451) fatpingvin válasza hcl (#19448) üzenetére


fatpingvin
őstag

ebben a megközelítésben még azt is kell hogy mondjam a bányászatnak több értelme van, ugyanis a blockchain tranzakcióknak van praktikus haszna. erre a BTC a legrosszabb példa, az tényleg csak tranzakciót tud könyvelni, de pl az Ethereum hálózatot direkt úgy tervezték hogy egy platformként szolgálhasson tranzakciótól független felhasználásokra.

a hash számolás meg nyilván kellemetlen tartozék, de a célra egyelőre sokkal jobbat nem találtak még ki. ebben nem szeretnék értékítéletet mondani, ez csak a technikai megközelítés.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#19452) hcl válasza fatpingvin (#19451) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Blockchain asszem létezik végeérhetetlen hashelés nélkül is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#19453) BiP válasza szebe (#19449) üzenetére


BiP
nagyúr

Én most BF alkalmával vettem egy 144Hz-es monitort, de még nem jutottam el erre a pontra. Látom, hogy folyamatosabb, de az állam nem esett még le.
Ill. sajnos annyi kompromisszum van, ami miatt nem egyértelműen jobb. (24" fullhd 144Hz vs. 32" 4K 60Hz).

(#19454) BiP válasza bambano (#19447) üzenetére


BiP
nagyúr

hogy valaki más nagyobb csapat meg bukott rajta.
Még nem biztos. Lehet, hogy még csak áll benne a pénze, és majd csak később fog bukni rajta :)

(#19455) fatpingvin válasza hcl (#19452) üzenetére


fatpingvin
őstag

létezik nyilván, de az nem az új coinok generálását csinálja. egyébként meg némileg kötözködésnek érzem, ugyanis szerintem értetted te hogy mire gondolok :D

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#19456) this is life válasza kgymac (#19401) üzenetére


this is life
Ármester

Őszintén szólva esélyes lehet egy madarász címre , bár lehet , hogy csak a negatív tapasztalat beszél az emberből . Még ha nem is a saját , hanem más hibája ezen a téren a mérvadó .
Újoncként nem tudom , hogy mi lenne amúgy a jó módszer kiépíteni a megfelelő image-t .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#19457) Lenry


Lenry
félisten

a konzumer laptoptól mentsen meg mindenkit a jóisten...

persze, van rajta szerelőnyílás. és a memória sincs beforrasztva.
de két modul közül az egyikre rátakar a hátlap.
a gép pedig a billentyűzet felől bontható, tehát atomjaira kell szedni az egész tetves gépet egy memóriacsere miatt :O

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19458) Tim82 válasza Lenry (#19457) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csak a teljes kép kedvéért, melyik modell?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19459) Lenry válasza Tim82 (#19458) üzenetére


Lenry
félisten

Acer Aspire E1-522

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19460) BiP válasza Lenry (#19457) üzenetére


BiP
nagyúr

Na, akkor a megoldás, imádkozni kell, hogy csak az alsó modult kelljen cserélni :)

#19459 Lenry :
Acer? Nincs több kérdésem.
(tényleg, ott a cimkén.)

[ Szerkesztve ]

(#19461) kgymac válasza Tim82 (#19458) üzenetére


kgymac
őstag

aspire e1 522

(#19462) E.Kaufmann válasza Lenry (#19457) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mondok jobbat (hessinnenteg:régenmindenjobbvolt?)
Dell Latitude D520-nál gyárilag az egyik foglalt volt csak belakva, szerettem volna másik modult betenni. Szerinted melyik foglalat volt az üres? A hátoldalon a könnyen elérhető, vagy ami a billentyűzet alatt volt és amihez le kellett pattintani még egy műanyag panelt is, ami vagy sikerült a rögzítőpöckök törése nélkül, de inkább mégsem :W ?
A válasz a kérdésben :DDD

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19463) koby11h válasza Lenry (#19457) üzenetére


koby11h
aktív tag

Olyan, mintha lekoppintottak volna egy RÉGI Dell Inspiron-t, csak ne értették volna meg, hogy mind a kettő modulhoz hozzá kell férni innen...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#19464) hcl válasza E.Kaufmann (#19462) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért a D520 szerelhetőbb a konzumer vackoknál :) Billzet alatti RAM-os LEnovok sem vészesek (T410...430 asszem végig)

Mutogatni való hater díszpinty

(#19465) Tim82 válasza Lenry (#19459) üzenetére


Tim82
nagyúr

és kgymac:

Nem vettem volna ki a matricáról. :R

Van nálam egy Acer Aspire ES1-572, az például konzumer noti létére értelmesen szerelhető. Szerelőablakkal vinyó + mindkét memóriamodul hozzáférhető, minden máshoz le kell venni a topcase-t, de az is könnyen visszatehető.

Ennek a gépnek azonban az volt a baja, hogy kb. minden lehetséges csavarfoglalat kiszakadt, ami a kijelzőfedelet tartotta. Remélhetőleg az AliExpress-es utángyártott burkolati elemek és zsanérok tartósabbak lesznek, mint a gyáriak... ;]

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19466) E.Kaufmann válasza hcl (#19464) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Lehetett volna szerelhetőbb is. Nem szeretem, amit nem csavar tart, hanem pöckök, mert tuti eltöröm. Pöcök már ott legyen, amit már tényleg nem érdemes szétkapni.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19467) hcl válasza Tim82 (#19465) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aspire 3050 és környéke is egész jól szerelhető volt, de egy ventipucoláshoz tök szét kell bontani.

Amúgy rengeteg gépben szakad szét a kijelző, főleg konzumerekben, ezért sem szeretem az olyanokat.

Mutogatni való hater díszpinty

(#19468) Syl válasza Lenry (#19457) üzenetére


Syl
nagyúr

Mit sírsz? Szerelj memóriát egy mai MacBook-ban ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#19469) hcl válasza Syl (#19468) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

BGA állomás van hozzá? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#19470) opr válasza hcl (#19469) üzenetére


opr
veterán

Ne legyen lemaradva, azota az Apple megoldotta, hogy akkor se tudj csinalni vele semmit, ha van otthon BGA allomas es tudod is hasznalni.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#19471) hcl válasza opr (#19470) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja ért :D Ez ilyen Apple fixáció. :((

Mutogatni való hater díszpinty

(#19472) koby11h válasza hcl (#19471) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ami oda van ragasztva az nem esik szét - csak a biztonságra törekedtek... :)
Mint az üveg hátlapnál!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#19473) opr válasza hcl (#19471) üzenetére


opr
veterán

Abszolut. Magasan a legvasarloellenesebb ceg az egesz bolygon, legalabbis a tech szektoron belul biztos. De cukika a design. Nem csoda, hogy ennyi rajongojuk van. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#19474) Lenry válasza Syl (#19468) üzenetére


Lenry
félisten

van egy late 2013-as iMacem az irodában, abban akartam kicserélni a kehes HDD-t egy SSD-re. kerestem egy leírást, úgy kezdődött, hogy "vágd körbe a ragasztást a kijelző körül"... aha, akkor ezt én itt be is fejeztem, majd megoldom igényesen, PC user módra:

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19475) BiP válasza opr (#19470) üzenetére


BiP
nagyúr

(#19476) hcl válasza Lenry (#19474) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ragasztott cuccokat rühellem mint a sz******
Samsung A* 2017-től már elfogadhatóan van megoldva pl., de PC-szerű dolgokban menjenek már a francba...
Nemrég törtem user gépében kijelzőt, mert eltört a zsanér, szedem szét a fedelet, LCD alja odaragasztva a kerethez, hátrabillen, reccs.

@BiP : +++++

Mutogatni való hater díszpinty

(#19477) fatpingvin válasza Lenry (#19474) üzenetére


fatpingvin
őstag

nekem az előszobáman a szerverek felé menő hosszabbítón van egy hasonló figyelmeztető felirat :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#19478) koby11h válasza fatpingvin (#19477) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nekem a céges gépemen, ne mozgasd, ne kapcsold ki, ne nyúlj hozzá!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#19479) Syl válasza hcl (#19469) üzenetére


Syl
nagyúr

CPU-ba integrált RAM-hoz nem lesz a kicsit kevés? :DDD

(#19474) Lenry

A 2018-as Miniben lehet memóriát cserélni (meg is tettem), csak éppen háromféle torx csavarhúzó kell hozzá meg fél óra babrálás. Az M1 processzorral meg végképp betettek házi szerelésnek/bővítésnek.

(#19475) BiP

Ne legyen igazam, de ez csak kirakatintézkedés, hogy elkerüljék a kormányzati molesztálást.

(#19478) koby11h

A "rá se nézz!" matrica hol van? ;]

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#19480) koby11h válasza Syl (#19479) üzenetére


koby11h
aktív tag

Egy ősöreg brand i5, nincs nagyon rajta mit nézni. Van az irodában sok csinosabb néznivaló... néha még én is Őket nézem a monitor helyett :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#19481) fatpingvin válasza koby11h (#19478) üzenetére


fatpingvin
őstag

ó ez a "nenyúljhozzánekapcsoldki" hogy mennyi ilyen matricát látok egyetemi gépekre ragasztva :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#19482) BlackDemon


BlackDemon
csendes tag

Még az előző munkahelyemen egyszer a "Türelem, dolgozom..." feliratot állítottam be képernyővédőnek, ráadásul szép lassan vonult át a monitoron. El kellett mennem, a főnöknőm két óráig bámulta a feliratot, valami meg akart nézni a raktárkezelő programban. Aztán áthívta a rendszergazdát, hátha valami baj van.... Mikor visszaértem azzal fogadtak, hogy mit gondolok, mit szívatom a főnökömet.... :D

(#19483) fatpingvin válasza BlackDemon (#19482) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez jóó :D

én általában csak nyomok egy Ctrl-Alt-F2 kombót ha rövidebb ideig magára hagyom a laposomat a tanszéken... a /bin/login-hoz kb senki nem mer hozzányúlni :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#19484) DJGABI válasza BlackDemon (#19482) üzenetére


DJGABI
addikt

[fakeupdate.net]

régebben mintha magyarul írta volna ki, 100% volt az illúzió

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#19485) hcl válasza Syl (#19479) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Procival együtt :)

@BlackDemon : Priceless :D

@fatpingvin : Előző melóhelyemre kellene jönnöd dolgozni, ott még fel is törnék :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#19486) BiP válasza Syl (#19479) üzenetére


BiP
nagyúr

A korábbi hozzáállásuk fényében biztosra vehetjük, hogy csak annyit fognak engedni, amennyit feltétlenül muszáj.
De ha ütik még a vasat, akkor jó eséllyel bővül a kör. Bár be van ígérve, hogy az M1-es procis gépek is bent lesznek jövőre.
"Available first for the iPhone 12 and iPhone 13 lineups, and soon to be followed by Mac computers featuring M1 chips, Self Service Repair will be available early next year in the US and expand to additional countries throughout 2022."

#19484 DJGABI : Ez nagyon jó.

Mondjuk nálunk mindenki angolul használja a gépét (kivéve a németek meg a franciák, ő lokalizáltat használnak), szóval pont a magyar felirat lenne bukó.

(#19487) Lenry válasza hcl (#19467) üzenetére


Lenry
félisten

egy ventipucoláshoz tök szét kell bontani.

16(!) éves Acer laptop (értsd: IDE HDD van benne), a számlanyomtató mátrixnyomtató volt rákötve, csapágyas lett a ventilátor benne.
azonnal, készletről volt hozzá cserealkatrész, úgyhogy nekiláttam, a művelet fentebb látható. mindent, de MINDENT ki kellett bontani, mert a billentyűzet felől bontod meg, de a CPU hűtő a hátlap felől van az alaplaphoz csavarozva, de onnan meg nincs szerelőablak...

mondjuk gondolom Acerék se gondolták komolyan, hogy 16 évet fog szolgálni a hardver, szóval lehet, hogy nem volt tervezési kritérium a csere megkönnyítése :D

a műtét sikerült, a beteg sajnos meghalt, mert a VCDS kábel megsérült, aztán nem nagyon van kép meg fagyogat is, de a ventilátor legalább csendes :DDD
meg így volt egy jó indok nyugdíjazni végre :U ;]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19488) Lenry válasza fatpingvin (#19483) üzenetére


Lenry
félisten

én ha felállok az asztalomtól, azonnal nyomok egy Win+L-t, ha akarna se tudna senki hozzányúlni jelszó nélkül.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19489) hcl válasza Lenry (#19487) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Acerhez készletről venti -> wow :D

"aztán nem nagyon van kép meg fagyogat is,"
Külső monitor, mondja a pénzügyes ;]

BTW megsérült? Nem láttak nálad egy mocskos nagy csípőfogót? :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#19490) BiP válasza hcl (#19489) üzenetére


BiP
nagyúr

Pénzügyes lennék? azonnal ez jutott eszembe nekem is.
Nyilván, csak akkor alternatíva, ha valóban szükség van _ERRE_ a gépre, mert amúgy eléggé csereérettnek hangzik.

(#19491) Lenry válasza hcl (#19489) üzenetére


Lenry
félisten

próbáltam a külső monitort, azt mondta a fullHD Dell, hogy ő nem támogatja azt a frissítési frekvenciát és felbontást, amit a gép küldeni próbál...
hogy mi? :Y
úgy rémlik 1280x800-as kijelzője volt a gépnek, semmi egzotikus, de annyit nem ért, hogy tovább kínlódjak vele. előtúrtam egy másik gépet, azóta az szolgál.

most nézem: VCDS kábel... nem Volkswagen ez :D , LVDS-re gondolt a költő

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19492) hcl válasza Lenry (#19491) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ott valami egyéb aljasság lesz akkor. Idióta konzolos módokban szokott ilyen lenni.

User (chaten) : Nem megy a VPN-em
Én : Neted van?
Szintén én : Ób@_meg dehülyevagyok. :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#19493) bambano válasza fatpingvin (#19477) üzenetére


bambano
titán

szerinted is az előszobából kell szervertermet csinálni?
szerintem is.
asszony szerint nem annyira :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19494) bambano válasza Lenry (#19487) üzenetére


bambano
titán

alixokat nem használnak felétek?
[link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19495) kgymac válasza opr (#19473) üzenetére


kgymac
őstag

Régen is azok voltak. Még powerpc-s időkben pillanatok alatt eltűnt egy magyar oldalról, hogy cserélj benne ebay-ről vett procit, meg hogy állítsd be hozzá a cpu tápot előállító modult. Szerencsére intel vonalról ez a megoldás elég hamar eltűnt.

(#19496) fatpingvin válasza bambano (#19494) üzenetére


fatpingvin
őstag

nekem van hasonló vasam a MSI-től, csak azt tudnám feledni hogy a konstruktőre jó ötletnek tartotta ReTek chipeket pakolni rá Intel helyett... pedig jó kis router lenne ha nem a Geode-nak kéne izomból számolnia.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#19497) fatpingvin válasza bambano (#19493) üzenetére


fatpingvin
őstag

erre meg engedd meg hogy egy általam főzött mémmel reagáljak:

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#19498) Lenry válasza bambano (#19494) üzenetére


Lenry
félisten

nem, itt úgy van, hogy össze lett rakva ideiglenes jelleggel, később még finomítunk rajta felkiáltással, aztán eltelik 16 év... :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19499) bambano válasza fatpingvin (#19497) üzenetére


bambano
titán

inkább ne :P :DDD

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19500) bambano


bambano
titán

megérte egy rakás pénzt beleönteni a pc-m upgrade-jébe. ilyen hibaüzeneteket kapok:
"A4TECH USB Device: client bug: event processing lagging behind by 12ms, your system is too slow"ú

azé' itt elférne egy-két veretesebb kifejezés... :O

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.