Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19101) fatpingvin válasza hcl (#19100) üzenetére


fatpingvin
őstag

akkor valamit félreértelmeztem korábban. mindenesetre köszi a választ :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#19102) Lenry válasza hcl (#19100) üzenetére


Lenry
félisten

nekem pont fordítva van.
itthon Windows van, mert azon játszok (meg hogy képben legyek vele), cégnél Linux, mert azon tudom a leghatékonyabban megoldani a munkámat.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19103) qqcqqc válasza bambano (#19096) üzenetére


qqcqqc
őstag

Na azzal pont nem volt gondom :) . Mondjuk én a susét jobban szeretem.
Mint írtam unix. Az első, megtanultam kezelni win alatt a photoshop 5-öt, majd leültetettek egy MAC elé, egy gombos egér , tanulhatsz mindent elölről , aztán jöttek a jobbnál jobb routerek korlátozott tudással, ja mindegyik unix alap, és az Androidról nem is beszélek.....

(#19104) hcl válasza Lenry (#19102) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem is utóbbi miatt volt a cégnél (most is az lenne, ha lehetne, mert a terminálszervert Linuxról is elérem, a Vcentert is, a userek gépére is be tudnék menni róla...)

@qqcqqc : Egy ideig SUSE-ztam én is, de a 2005-2010 körül még nagyon olyan volt, hogy valahogy sosem lehetett semmit feltenni, ami nem volt a DVD-n. Ubuntun meg működtek a tárolók. Kicsit mindig robusztusabbnak tűnt a Süsü, jó és rossz értelemben is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#19105) Diabolis


Diabolis
tag

Nyah a hétvégén új élménnyel gazdagodtam. Lenovo Legion, csere SSD-re. A vinyó rögzítő csavarjai közül egynek olyan szinten el volt nyalva a feje, hogy brutál.
Picit izzadtam, amíg az alaplap felett kifúrtam a csavart :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#19106) E.Kaufmann válasza Diabolis (#19105) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ez is olyan mint a tanga bugyi, egy rosz mozdulat és a laptopod megy a 3.14csába.
.
.
.
Így utólag nézve mégsem teljesen megfelelő az analógia :DDD

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19107) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ma reggeli user 3/4 8-kor. VPN fogalmával nincs tisztában - 30-as villamosmérnök :W

Mutogatni való hater díszpinty

(#19108) koby11h válasza hcl (#19107) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ma reggeli kis hölgy user: zúg a gépe, hangosan.
Megnézem, gép mellett elektromos hősugárzó, venti hörög benne.
Mondom az zúg, rossz benne a venti.
Nem.
De.
De szerinte nem!
Kihúzom a hosszabbítóból, csönd.
Bocsi! Márciusban még nem zúgott!
Most zúg, ha csend kell akkor ne használd.
De meg tudod csinálni?
Nem, sajnos nem értek hozzá...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#19109) E.Kaufmann válasza hcl (#19107) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nézd, ha motorvezérlést vagy épületenergetikát jól megtervezi, inkább ne zavarjon, te sem érthetsz mindenhez. Amúgy nincs is rendes általános informatika nekik, a Hálózatokon a pl Norton és Kirchhoff-törvények, Vezérlésnél Laplace trafó és MATLAB, Programozásnál meg C és LabView majd PLC, újabban meg FPGA programozás a tananyag. Készülékeken beléjük verik az amúgy egyszerűbbnek tűnő eszközök "bonyolult" (ha valakibe beleverték rendesen a matekot és nem mismásolta el, annak nem annyira) számításokon alapuló méretezését is. Ismerek is Igazi villamosmérnököket és azok se nagyon tudják, mi az a VPN, de legalább amit terveznek az nem gyullad fel (nem mA nagyságrendű eszközök).

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19110) hcl válasza koby11h (#19108) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azóta nem volt bent? :D

Nem elektronikát tervez, de másfél-két éve az egész világ home office-ban van - ő is - nemááá. :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#19111) ElektrikusDE válasza hcl (#19107) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

"
Régi vicc a BME egyetemi lapból.

"Mit csinál a villamosmérnök?"
"Villamost" – egy óvodás válasza.
"Óvodást" – egy villamosmérnök-hallgató válasza."

Én még nem tudok olyan villamosról se óvodásról ami/aki VPN-nel működne! :)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#19112) hcl válasza ElektrikusDE (#19111) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A villanykaros csajok pedig a villamosmérnők.

Mutogatni való hater díszpinty

(#19113) koby11h válasza ElektrikusDE (#19111) üzenetére


koby11h
aktív tag

:C

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#19114) BiP válasza koby11h (#19108) üzenetére


BiP
nagyúr

:W
De ha annyi nincs benne, hogy körbehallgatózzon vagy kipróbálná, legalább ne erősködjön a hülye tippjével.

(#19115) DJGABI


DJGABI
addikt

Jelentem kb 3 részletben lement a Telepítvény évad. Az baj, ha nekem ez tetszett?

[link] kb ehhez hasonlóan érzek. A birodalmis, géndinasztiás vonal (ami elvileg eredeti ötlet?) sokkal jobb volt, mint a terminusi szál.

Végén azért annyira nem állt össze a kép, ha nincs Salvornak a szuperképessége, akkor mégis hogy gondolta az öreg a Kripta kinyitását? Amihez ráadásul még a rubik kockát is ki kellett rakni. Meg az egész bolygón kiütött mindenkit a nullmező. Nem úgy tűnt, mintha itt magától kinyílt volna. Meg ez, hogy Salvor a Gaal-nek a lánya nem volt túlzottan nagy csavar, kb az elejétől sejteni lehetett, erre a végére hagyták nagy leleplezésként... Vizes bolygóról érdekes lesz hogyan lépnek majd le.

[link] [link] olvastam ezeket az összehasonlításokat, hát eléggé a sorozat javára billen a mérleg. Ilyen Star Wars prequeles politizálás abszolút nem érdekelt volna (persze jól is meg lehet csinálni, a Trónok harca első évadaiban érdekesek voltak az intrikák is), érthető hogy akciódúsra csinálták.

Gaal elég idegesítő lett úgy kb a Trantor elhagyása után, ez a Phara karakter is olyan semmilyen, az erőszakos lépéseit Salvor azzal oldja fel hogy nyakon lövi a saját fegyverével... no comment

Mondjuk ez, hogy a 2 szállal is alig boldogultak, érdekes lesz majd 3-4 szálon (Trantor, Terminus, Helicon, Synnax) hogy viszik a sztorit, (ha viszik egyáltalán), ha lesz is második évad...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#19116) koby11h válasza BiP (#19114) üzenetére


koby11h
aktív tag

Hehe, már akkor feltűnhetett volna Neki, amikor a halk brand gépnél ülve UTÓLAG benyomta a hősugárzót és hirtelen elkezdett valami zúgni...

hcl: azóta nem volt hideg

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#19117) hcl válasza koby11h (#19116) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D:D:D:D:D:D

"UTÓLAG benyomta a hősugárzót és hirtelen elkezdett valami zúgni..."

Mutogatni való hater díszpinty

(#19118) opr válasza koby11h (#19116) üzenetére


opr
veterán

... Uristen. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#19119) BiP válasza opr (#19118) üzenetére


BiP
nagyúr

És gondold el. Ez a nő valahol dolgozik, és fizetést kap azért, amit ott bent csinál. Ennyi aggyal. (és minden esély megvan rá, hogy többet, mint az én tanár feleségem, aki a jövő nemzedékébe próbál értelmet pumpálni.)

[ Szerkesztve ]

(#19120) opr válasza BiP (#19119) üzenetére


opr
veterán

Es szavaz is. Es igen, irodaban dolgozik akkor 99%, hogy tobbet keres, mint barmilyen tanar, es 99%, hogy emellett biztos a sajat mentalis folenyeben, es abban is, hogy alul van fizetve es tobbet erdemelne. Pedig egy ilyen ember tenyleg nagyon max csak valami irodai biodroidnak valo.
Oszinten szolva meg az is meglepne, ha a munkajanak a 90%-a nem lenne scriptelheto...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#19121) E.Kaufmann válasza BiP (#19119) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Biztos hajlandó olyat is megcsinálni a főnöknek, amit a te nejed még tán neked sem, még akkor sem, ha leviszed a szemetet és hozol neki virágot :DDD

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19122) koby11h válasza E.Kaufmann (#19121) üzenetére


koby11h
aktív tag

Sima irodai munka, de azért némi szaktudást igényel.
Utólag Ő is felfogta, hogy ha bármelyiket kikapcsolja volna, akkor ki tudta volna zárni a gépet mint zajforrást és nem ugráltat feleslegesen.
Mentségére legyen mondva, hogy erre magától jött rá.
Volt már korábban is hasonló húzása, ami nem gond, szívesen mászkálok én a folyosókon fölöslegesen, amúgy csak még jobban eltunyulnék! :)
Persze az izzót akkor sem cseréltem ki, csak jeleztem, hogy ha az egyik világít a másik pedig nem, akkor a kapcsoló ok, áram van, valószínűleg az izzó égett ki. De hát ledes! Hát igen, az is ki tud égni. De kicseréled? Nem, van telephely manager, majd Ő kicseréli... nincs velem szerencséje. :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#19123) pn4hvq válasza koby11h (#19116) üzenetére


pn4hvq
senior tag

A megoldás: a hidegebb idők megérkezésekor bekapcsolta a hősugárzót, azóta megy 7/24-ben (nehogy már reggel hideg irodába érkezzen).

(#19124) Lenry válasza koby11h (#19122) üzenetére


Lenry
félisten

hogymi?
nem világított a lámpában egy izzó a kettőből és azt a konzekvenciát sikerült levonni, hogy elromlott a kapcsoló vagy nincs áram?
nebassz...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19125) tope válasza Lenry (#19124) üzenetére


tope
addikt

Hát na, nőknek nincs műszaki érzéke, olyan dolgokban nem tudnak dönteni, cselekedni, ami egy férfi ember számára triviális (tisztelet a kivételnek, illetve aki tanulta, de férfiak között is van analfabéta)

(#19126) koby11h válasza Lenry (#19124) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nem vont le következtetést, csak jelezte a hibát felém (talán azért felém, mert engem látott meg először?) majd el kellett Neki magyaráznom, hogy miért gondolom, hogy az izzó a rossz, csak úgy, egyik napról a másikra. Mivel az alaptétele az volt, hogy a led-es izzó nem ég ki és tegnap még jó volt. Így elmondtam lépésenként, áram van, kapcsoló ok, egyik izzó ok, másik izzó hibás...
Még azt is mondta, hogy nemrég lett kicserélve az izzó, de kiderült, hogy pont a másik lett kicserélve, mert az is kiégett, csak akkor Ő nem volt. :) A lényeg, hogy kicserélték ezt is, Ő pedig megtudta, hogy a led-es izzó bár sokáig bírja, de tönkre tud menni.
Egyébként igen, bent van, kitölti a jelenléti ívet, kap fizetést, szavazni is jogosult, van véleménye és ha nem szaladsz el mellette el is mondja.
Van itt is pár ilyen, nem tudom még miért van itt ember, de ilyenek mindenhol vannak.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#19127) Syl válasza opr (#19120) üzenetére


Syl
nagyúr

Már attól syntax errort dob az agyam, hogy az ilyen életképtelen emberek szavaznak, abba bele se merek gondolni, hogy szaporodnak is! :O

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#19128) fatpingvin válasza tope (#19125) üzenetére


fatpingvin
őstag

azért ez elég erős volt.

a férfiak tapasztalataim szerint egy dolog van amiben sokkal jobbak: műszaki kérdésekben elhinni magukról hogy ők értenek hozzá a legjobban a társaságból miközben halvány fogalmuk sincs a dologról.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#19129) solena válasza fatpingvin (#19128) üzenetére


solena
tag

Köszönöm :R

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#19130) fatpingvin válasza solena (#19129) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem gondolom hogy lenne mit de szívesen. az ilyen macho hülyeségekre eléggé tudok harapni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#19131) solena válasza fatpingvin (#19130) üzenetére


solena
tag

Én is, csak már nagyon unom, hogy én legyek az ügyeletes femináci.

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#19132) tope válasza fatpingvin (#19128) üzenetére


tope
addikt

Jó, erős volt, de azért kimutatható hogy a hölgyek kevésbé értenek hozzá, legalábbis olvasva az akár itt beírt dolgokat, akár csak azért, mert nem érdekli őket, és ami nem érdekel, azon el se gondolkozik az ember...

(#19133) Lenry válasza fatpingvin (#19128) üzenetére


Lenry
félisten

ez nem férfidolog és nem korlátozódik műszaki dolgokra...
üdv a 10 millió mindenben szakértő országában :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19134) fatpingvin válasza tope (#19132) üzenetére


fatpingvin
őstag

várom az állításodat alátámasztahtó statisztikát. a "nekem úgy tűnik" és az "én azt gondolom hogy" egyik sem az :) szerintem bölcsebb lett volna ha nem kezdesz bele a magyarázkodásba

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#19135) fatpingvin válasza Lenry (#19133) üzenetére


fatpingvin
őstag

műszaki kérdésekben férfiakra jellemzőbb. nemrég olvastam egyébként pont erről egy szociálpszichológiai témájú cikket ami pont ezzel foglalkozott amit az intuíció amúgy is sejtetett. én hülye nem mentettem el de ha megtalálom beteszem ide :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#19136) tope válasza fatpingvin (#19134) üzenetére


tope
addikt

Az én személyes tapasztalataim alapján, akkor maradjunk ebben :D
Azt viszont fenntartom, hogy a nőket kevésbé érdeklik a műszaki dolgok, és ami nem érdekel, azon el se gondolkodok. Nyilván ez nincs akkora különbségben a férfiak és nők között mint 10-20-30 éve.
Nyilván ez nevelés kérdése is, mind szülői, mind iskolában is (pl. sokkal több hölgy jár olyan iskolába ami régen inkább fiús szak volt...)

(#19137) F.E.K.. válasza opr (#19120) üzenetére


F.E.K..
senior tag

"Oszinten szolva meg az is meglepne, ha a munkajanak a 90%-a nem lenne scriptelheto"

Hé, nálam pl. az külön előny, hogy a munkám 90%-a scriptelve van... jó, én írom meg, de akkor is :DD :DD :DD :DD

Egyébént, többször találtam több diplomás orvosokkal, akik a legalapvetőbb gondolkodásra sem voltak hajlandóak annak idején...

pl. ügyfélnél kint voltunk, kérte, hogy akkor a tv-t állítsuk már át neki a szolgáltatónál, mert írkálnak neki valamit, de nem ért hozzá.

Jó, azonosítók elkér, ügyfélszolgálat felhív, kiderítjük mi is van... majd feltesszük neki a kérdést:
- most át tudják állítani a kábeltévé szolgáltatást az új rendszerre, de akkor csak a lenti nappaliban lévő tv-n lesz kép, a többin nem, amíg a csere beltérik ki nem érkeznek. Szeretné most átállíttatni, vagy inkább megvárja, amíg kiérnek az új beltéri egységek?
-Legyen most!
- Akkor is, ha egy pár napig csak egy helyen lesz tv?
- Akkor is!
...
...
- Ok, elintézve.
...
...
telefon, papírok visszaad, dolgozunk tovább. pár perc múlva kiabálás: ELMENT A TV!!!!

Ha nem előtte úgy 3 perccel kérdeztünk volna rá...

Ugyanő volt, aki elkapott a folyosón a cégnél, hogy
- HOL VAN A GÉP A FOLYOSÓRÓL?
- Bent ebben és ebben az irodában.
- MÉGIS KI ENGEDTE EZT MEG!!!
- Ön kérte hogy rajkuk oda, egy napja... (szerencsére pont az asszisztensei füle hallatára, és ők még emlékeztek is...

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#19138) fatpingvin válasza tope (#19136) üzenetére


fatpingvin
őstag

a személyes tapasztalatod teljesen oké, bár nagy skálán sokat nem nyom a latban, ezt azért remélem érzed. ahogy az enyém se meg senkié, azé sem aki ezzel foglalkozik.

hogy a nőket kevésbé érdeklik a műszaki dolgok... én óvatosan bánnék ezekkel a kijelentésekkel. ahogy írtad is, nevelés és társadalmi nyomás kérdése. inkább.

a gender bias kitermeli saját magát, egy olyan terület ami jellemzően virsliparti volt nem valószínű hogy túlságosan vonzó közeg lesz nők számára, főleg amíg az öreg f*szok azt a retorikát ismételgetik amit most hárommal előbb tőled is hallottunk. ennek semmi köze bármilyen veleszületett affinitáshoz.

másik irányból példa, a textilekkel való munkát hagyományosan női szerepkörnek tekintik. az exem anyját rendszeresen bosszantottam lowkey azzal hogy a lánya cuccait én varrtam meg, sokkal igényesebben mint akár az exem akár az anyja tudta volna. most akkor ezzel mi van?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#19139) fatpingvin válasza F.E.K.. (#19137) üzenetére


fatpingvin
őstag

"a jó rendszergazda crontabbal és bash scriptekkel végezteti el a saját munkáját, az állását pedig azzal biztosítja hogy ezekhez nem publikálja a dokumentációt."

fordítás tőlem

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#19140) F.E.K.. válasza fatpingvin (#19139) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Megvan az az előnyöm, hogy a kollégák is többnyire csak néznek a cuccaimra, de belepiszkálni már nem mernek... :DD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#19141) opr válasza F.E.K.. (#19137) üzenetére


opr
veterán

Na jo, de teljesen mas az, hogy a scriptelheto IT-s dolgokat lescripteled, meg teljesen mas az, amikor annyibol all a harom diplomas csucsember munkaja, hogy az SAP ad csv-t, amit berak excelbe, formazgatja kicsit, kiszed par sort, meg hozzaad egy masik fulon par grafikont (persze annyi esze nincs, hogy csinaljon egy sablont erre). Anno irodistak bo 80%-nak ennyibol allt a munkaja. Persze mind ragaszkodott hozza, hogy magas kepesitest igenylo, kreativ munkaja van. Az b+. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#19142) fatpingvin válasza F.E.K.. (#19140) üzenetére


fatpingvin
őstag

nekem ez még otthon is így van... volt már ilyen cimborával aki először látta az asztali gépemet, bekapcsolom, kimegyek egy-egy doboz sörért amíg bebootol (ez hosszú folyamat) mire jövök vissza a koma halálra vált arccal néz rám hogy nem ő rontotta el a gépet, csak mindenféléket kiírt, ő nem nyúlt hozzá, azért ránézek.

nem volt semmi baja. a SATA/IDE vezérlő, a SCSI HBA meg a 10G/IB vezérlőkártya egymás után szépen betöltögette a saját firmware-ét, utána a boot log ment végig és rendben elérkezett a /dev/tty1-en a login promptra :DDD de vicces volt nézni a reakciókat.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#19143) Lenry válasza fatpingvin (#19139) üzenetére


Lenry
félisten

<3

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19144) hcl válasza tope (#19125) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

" olyan dolgokban nem tudnak dönteni, "
Fuuuuu. Néha abban sem, amit ők akartak :D
BTW asszony infós, de néha olyanokkal nem halad, hogy hihetetlen. Főleg amit ki kéne túrni, próbálgatni, vagy olyan alapismeretek kellenének hozzá, amiket nem mondanak el az egyetemen, hiábba vagy 5-ös :D

@koby11h : "Mivel az alaptétele az volt, hogy a led-es izzó nem ég ki"
Azt hogy sikerült? :D
Van pár LED izzó anyámnál, amin mindig cserélek LED, ha kiég egy, így mindig ugyanazok kerülnek vissza. Teljesen ki van akadva (asszony is) mert már vagy 5-8 LED-et cseréltem némelyiken, de amíg a driver jó, addig nem kell másikat venni, LED meg fillérekért szerezhető :D

@F.E.K. : "- Ön kérte hogy rajkuk oda, egy napja... (szerencsére pont az asszisztensei füle hallatára, és ők még emlékeztek is..."
Bátor asszisztensek :D
Anyám munkahelyén dolgoztam nyáron diákként. Csomagoltam terméket, pár órával megjelenik egy kisfőnök-szerű nő, hogy KI CSOMAGOLTA A *******T?
Mondom én.
DE MIÉRT ÍGY!!!!
Mert így kérted.
Erre a nő férje (aki 2 székkel mellettem ült) hátrafordul, és
"Asssszony. Ne rinyáljál már, hülyeséget mondtál a gyereknek, mit csinált vó'na? Haggyadmá'."
:D

@opr : " hogy az SAP ad csv-t, amit berak excelbe, formazgatja kicsit, kiszed par sort, meg hozzaad egy "
A francot. Nyomogatja az approve gombot... :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#19145) BiP válasza F.E.K.. (#19137) üzenetére


BiP
nagyúr

Hé, nálam pl. az külön előny, hogy a munkám 90%-a scriptelve van... jó, én írom meg, de akkor is :DD :DD :DD

Volt egy kolléga, pont ezt csinálta. Scriptelte a munkájának a nagy részét (ami az említett SAP-Excel adatmasszírozás vonalon mozgott), majd erről mélyen hallgatott, így a fönökök nem tudták, hogy az egész napi melót be tudja fejezni kb. 1-2 óra alatt, a többi időben meg elvolt, netezgetett.

#19138 fatpingvin : Mindegy, mi az eredete, meg gender bias ide vagy oda, de valahogy én is ezt tapasztalom, hogy a környezetemben és a látóteremben lévő nők kevésbé érdeklődnek a műszaki problémák iránt. Ill. ha ilyen van, akkor előszeretettel passzolják le a partnerüknek, mondván ez őket nem érdekli, nem akarnak vele foglalkozni. Ellenben sokkal jobban leköti őket a programszervezés és az iskolai/óvodai ügyek intézése. (egyrészt, mert muszáj valakinek megcsinálni, másrészt mert ez inkább kommunikáció, kapcsolattartás és szervezési feladat, ami _ezeknek_ a hölgyeknek, akiket ismerek, jobban fekszik, jobban tetszik.)
És nyilván egyéni beállítottság kérdése is.

(#19146) koby11h válasza hcl (#19144) üzenetére


koby11h
aktív tag

Úgy, hogy az izzó ha nem világít kiégett, és cserélni kell.
Fiam is most tart ott, hogy szétszedett pár E27-es és E14-es izzót és próbálkozik a LED-ek cseréjével. Egyet már megcsinált, de még nem megy üzemszerűen :)
Ez mondjuk otthon ok, egy cégnél kidobják és vesznek másikat. Én meg a kidobott izzókat elkértem és hazavittem...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#19147) bambano


bambano
titán

anno isp-s karrierem alatt volt egy kedves kollegina, akit érdekelt a téma, úgyhogy viszonylag rendesen kiképeztem.
munkahelyet váltott, hr-es lett. az új munkahelyén az őrületbe kergette az it-seket, mikor rendes korrekt hibaüzeneteket mondott nekik a telefonba, hogy megpingeltem a default gétvéjt és nem válaszolt meg hasonlók :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19148) F.E.K.. válasza fatpingvin (#19142) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Szimpla biztonsági rendszer... :DDD :DDD :DDD :DDD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#19149) opr válasza bambano (#19147) üzenetére


opr
veterán

Ilyen ertelmes es ritka embert HR-re pazarolni. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#19150) bambano válasza opr (#19149) üzenetére


bambano
titán

legalább van az országban egy jó hr-es, meg én is tudom mihez hasonlítani a hr-eseket, ha erre terelődik a szó...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.