Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Csabee. válasza Ed Parker (#1346) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Hogy érted hogy már nem ugráltat? Levetted eladtad vagy nem használod? :D

Üdv: Csabee.

(#1352) Ed Parker válasza Csabee. (#1351) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem,csak szimplán lesz@rom. :DDD
Megvan az óra, használom is néha, de többet van a fenix a kezemen.

(#1353) Csabee. válasza Ed Parker (#1352) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Jaa, értem! Egyébként az első generációs watch-ok most vannak kb reális áron használt piacon.. 70-85.000. Bár újonnan kéne ilyen áron lenniük, akkor lenne valós ár-érték..

Üdv: Csabee.

(#1354) Ed Parker válasza Csabee. (#1353) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem ráadásul a drágább acéltokos van, soha nem szálok ki belőle jó áron ;]
Majd a series 2 is ugyanitt lesz egy év múlva.

(#1355) Csabee. válasza Ed Parker (#1354) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Az szép.. Nem tudom hogy jobb-e az acéltok.. Azt sikerült már megsérteni esetleg valamivel?

Üdv: Csabee.

(#1356) Ed Parker válasza Csabee. (#1355) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hogy jobb e?
Ez szerintem csak ízlés kérdése, nekem tetszik a fényes ezüst a káhlyaezüst-tel szemben:)
Továbbá amikor vettem, csak ebben a kombinációval volt kapható a product RED szíj, ami most már külön is megvehető.
Maga az üveg makulátlan rengeteg koccanással, gépjavítással foglalkozom, elkerülhetetlen hogy oda ne verjem valaminek.
Maga a tok is bírja, egy pici ütődés van rajta közvetlen a kijelző alján, ott a legvékonyabb a falvastagság, meg hát apró karcok, de ezt úgy képzeld el, hogy nem tükör, de kb fél perc polirozással ismét tükör lenne.

De nem vennék újból, pláne nem ennyiért.

(#1357) Csabee. válasza Ed Parker (#1356) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Értem. Én attól félek hogy lekoccolnám. Én a sima verzióban gondolkodom. Úszásnál direkt megfigyeltem hogy van hogy kikerülök valakit, és a sávelválasztóba beleakadok olykor... na akkor nem tudom mit reagálna a watch , ha találkozik a sávelválasztó kötéllel :D

Üdv: Csabee.

(#1358) Ed Parker válasza Csabee. (#1357) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Semmit, szard le, csak egy óra :)
Ha ezen agyalsz, mindig azon fogsz remegni, nehogy odaverjem, és ha mégis akkor meg fogsz őrülni.
Ezek használati tárgyak, kopnak, koszolódnak, néha törnek, ez benne van a pakliban.

(#1359) Csabee. válasza Ed Parker (#1358) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Igen, ez így van.. Gondolkozom hogy megvegyem-e.. Tulajdonképp az árával nincs gondom mert lenne rá pénz.. Csak szeretem az MVMT-s óráimat is :D Na meg ez az előrendelés várakozás annyira nem jön be.. Élőben megnéznék pár szín/szíj összeállítást, aztán kifizetném. Erre még úgy érzem 2 hónapot kell várnom hogy legyen a hazai piacon választék/készlet.

Üdv: Csabee.

(#1360) Ed Parker válasza Csabee. (#1359) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ha venni akarsz, vedd az első szériát, olcsóbb is és a GPS hiánya nem akkora fájó pont.
Ja és az első is vízálló.

[ Szerkesztve ]

(#1361) Csabee. válasza Ed Parker (#1360) üzenetére


Csabee.
nagyúr

De az nem lassú? Egyébként pont a gps ami tetszik az új verzióba...
Még gondolkodom azon hogy az s1-et vegyem-e..

Üdv: Csabee.

(#1362) zola96 válasza Csabee. (#1361) üzenetére


zola96
senior tag

Sebességre ugyanaz az S1 és S2... Annyi, hogy az S2 procijában van a GPS modul. De minden más azonos hardveresen. (S2: 1000nites fényerő, GPS és 50 méterig vízálló)

[ Szerkesztve ]

(#1363) Ed Parker válasza Csabee. (#1361) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Egyik sem rakéta :N
Ne is várjál olyan sebességet mint egy telefonnál, rengeteg app ugye nem is nativ, így azt továbbra is bt-n tölti be.
Ha a GPS tetszik akkor azt kell venni.
Én csak azért mondtam a régit, mert annak már nincs ára, mivel sokan váltanak, ott akadhatnak jó vételek, de mivel a GPS kulcsfontosságú így ezt az opciót kínos húzhatjuk.

(#1364) nzolo76 válasza Ed Parker (#1350) üzenetére


nzolo76
tag

Köszi majd meglesem.

A másik észrevételem, hogy a telefon nem jelez üzenetek érkezésekkor, csak az óra. Ez beállítas kérdése, vagy ennek így kell működnie? Az lenne a jó, ha teló és óra is jelezne.
Mondjuk ios10 alatt többen panaszkodtak üzihangok eltűnésére, átállására. Lehet egy update megoldja.

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#1365) boost válasza nzolo76 (#1364) üzenetére


boost
addikt

Helló, szerintem a Heartwatch alkalmazás az órához nélkülözhetetlen. Pont azt csinálja, amit az Applenek kellene, kielemzi az összegyüjtött pulzusadatokat, és értékeli is őket aszerint, hogy edzés volt, alvás, egyéb....

(#1366) Ed Parker válasza nzolo76 (#1364) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem jelez, ha SMS-ről van szó.
Indítsd újra.

(#1367) nzolo76 válasza Ed Parker (#1348) üzenetére


nzolo76
tag

Valami ilyen plakátot el tudnék képzelni [kép] :DD

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#1368) nzolo76 válasza Ed Parker (#1366) üzenetére


nzolo76
tag

Hmm a telót már H+P-vel újraindítottam, meg az órát simán. Whatsapp-al próbáltam, ha az óra ki van kapcsolva vagy repülő módba teszem, a teló jelzi az üzenetet, de ha az óra be van kapcsolva, a teló nem jelez, fel se villan a kijelző és hang sincs, csak az óra rezeg éj hanggal is jelez.

Rákérdezek esetleg az iphone szakmai topikban is. Hátha.

[ Szerkesztve ]

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#1369) Ed Parker válasza nzolo76 (#1367) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez horzsol :DDD ;]

Én azt írnám:nem fogod megbánni :DDD

(#1370) Ed Parker válasza nzolo76 (#1368) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nézted a beállításokat?
Én ott kezdeném, aztán ha úgy sem akkor passz.
Nekem jelez.
Ez s2 óra igaz?

(#1371) nzolo76 válasza Ed Parker (#1370) üzenetére


nzolo76
tag

Igen S2. Néztem a watch app beállításokat, ott az iphone tükrözése van beállítva.

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#1372) Ed Parker válasza nzolo76 (#1371) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

De semmilyen üzenet nem jön át vagy csak egy app-on keresztül?

(#1373) GALARDO


GALARDO
addikt

Ha be van dugva a füles, akkor miért az óra hangszóróját használja híváskor? Csak akkor vált át, ha előveszem a telefont.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#1374) nzolo76 válasza Ed Parker (#1372) üzenetére


nzolo76
tag

iMessage, whatsapp, Messenger. Mást nem nagyon használok, illetve Hangouts-ot és Vibert nem teszteltem.

De ugye ha nem nézem meg az órát, hanem a telót feloldom, akkor ott van az üzi, csak nem jelez, csak az óra.

[ Szerkesztve ]

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#1375) Ed Parker válasza GALARDO (#1373) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mindig azt amivel felveszed, vagyis ha az órán fogadod a hívást értelemszerűen az óra lesz a "telefon"
Ugye a füles nem headset? Mert ha csak fülhallgató, akkor hiányzik a mikrofon, ha viszont headset, a gombbal tudod fogadni a hívást.
Remélem érthető :)

(#1376) Ed Parker válasza nzolo76 (#1374) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez tök fura, nekem egyszerre jelez mindkettő, igaz nekem a régi waccs van.

(#1377) GALARDO válasza Ed Parker (#1375) üzenetére


GALARDO
addikt

Headset, de nem fogadásnál van a gond, hanem hívásnál. Mennyivel egyszerűbb elindítani onnan a hívást.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#1378) Ed Parker válasza GALARDO (#1377) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ja hogy óráról indítod a hívást?
A felállás ugyanaz, amivel inditod a hívást, az lesz az aktív eszköz, de ez logikus.
Autóban ha cseng a telefon, ha kormányról veszem fel, akkor kihangosító, ha a telefonon veszem fel, akkor meg az iPhone hangszóró.

(#1379) nzolo76 válasza Ed Parker (#1376) üzenetére


nzolo76
tag

Legfrisseb ios és watchos van neked?

Megnéznéd, hogy neked is így van pl beállítva az iMessage?

Teló beállítások értesítéseknél: minden pont bekapcsolva, szalaghírdetések és jelzések ismétlése háromszor
Ugyan itt watch app: minden bekapcsolva

Teló watch app értesítéseknél: iphone tükrözése pipa

Órán a beállításokban a hangok és visszajelzés bekapcsolva, néma mód ki, meg idő kimondása is ki van kapcsolva.

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#1380) Ed Parker válasza nzolo76 (#1379) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igen, minden a legfrissebb.
Nekem a jelzésekre van beállítva, a többi ugyanaz.
A watch app ugyanaz
A harmadik is ugyanaz.
De nekem ez a Garmin fenix 3-on is ugyanígy működik.
Attól tartok hogy ott a telefonon lesz valami elállítva.

(#1381) szijartg válasza Ed Parker (#1380) üzenetére


szijartg
senior tag

Sima régebbi generációs Watchon meg SE-n nekem is csak az órán volt jelzés. Azaz csak ott rezgett. Telefon semmit nem jelzett hangosan, csak a kijelzőn volt ott az értesítés. Csak a hívás csengett a telefonon meg rezgett az óra.
De, nekem pl pont ez tetszett benne, hogy csak az óra jelzett! Sok értesítés jön és tök jó hogy csak az óra rezgett.
Most hogy nincs Watch hiányzik is, mindig hiányolom a rezgést a kezemen mikor hívnak. :U

(#1382) nzolo76 válasza szijartg (#1381) üzenetére


nzolo76
tag

Ez nagyon érdekes. Nekem is SE van. De nem gondolnám, hogy ez teló függő, én is beállításra tippelek. Csak azt nem tudom mi lehet, hol lehet. :F

Ed köszi, hogy megnézted.

[ Szerkesztve ]

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#1383) claire78 válasza nzolo76 (#1382) üzenetére


claire78
senior tag

Szerintem csinálj egy visszaállítást az órán.

[ Szerkesztve ]

(#1384) szijartg válasza claire78 (#1383) üzenetére


szijartg
senior tag

Felesleges. Mert az SE előtt egy 5S-em volt és azzal is ugyan ez volt a helyzet!
Mikor átköltöztem SE-re teljesen újként állítottam be az órát és utána is ilyen volt.
Speciál én egy fícsörnek tudtam ezt be, nem bugnak :U

(#1385) zola96 válasza nzolo76 (#1382) üzenetére


zola96
senior tag

Valami beállítás lesz a ludas, mivel ha leveszed az órát érzékeli, hogy nincs rajtad így megjön hanggal az értesítés a telefonra, viszont ha felveszed akkor meg ugyanúgy arra jönnek csak. Btw fürödtél már vele?:D

(#1386) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
Még Watch 1.0 időszakomba rendeltem egy ilyen szíjat, de a készülékház amit küldtek, az S2-re már nem jó, mert ugye vastagabb az óra.
[link]

Ha kell vkinek a készülékvédőház, szívesen odaadom gratis, a szíj az kell nekem, nagyon tetszik :)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#1387) nzolo76 válasza zola96 (#1385) üzenetére


nzolo76
tag

Azta tényleg. Most vettem le az órat, két napot simán kibírt, 19%-on tettem most töltőre. És tenyleg egyből pittyeg a teló, ha meg visszateszem a csuklómra, akkor csak az óra jelez. Megáll az ész. Előbb utóbb csak rájövünk. Én már végignéztem a teló beállításai részt, de nem találtam semmi olyat, ami ezt állítaná. A watch app-ban sem. Majd próbálkozok még.

Még nem zuhanyoztam vele, de előbb utóbb sor kerül rá. 🛀 De lehet egy strandolás lesz valamikor.

[ Szerkesztve ]

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#1388) Imy


Imy
veterán

Van esély, hogy lejebb menjen a használt watchok ára a 2 megjelenésével? 80e-et használtért nem adok, lélektani határ 70e nálam perpillanat.

(#1389) nzolo76 válasza Imy (#1388) üzenetére


nzolo76
tag

Mivel már megjelent az S2, szerintem pár hónapig nem csökkennek a használt árak sem. Egy új S1 99-110e forint, használt „S0” 70-80e. Jófogáson láttam egy 38-ast 69e ért. Szerintem ha nagyon telitődik a használt piac, csak akkor csökkenhetnek kicsit az árak.

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#1390) Imy válasza nzolo76 (#1389) üzenetére


Imy
veterán

Én most helyben találtam 75e-ért, 2017 szeptemberig garanciális. 42mm és 7200Series.

Akinek van nem bánta meg? Tényleg jó, használható? :F

(#1391) Ed Parker válasza Imy (#1390) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Használható, de Sztem ez akkortól lesz igazi, ha majd az appok natívan futnak rajta és nem szorul a telefonra, mert még mindig rengeteg app van ami meg sem nyílik vagy nagyon sokáig tart, míg bt-n keresztül betölti.
Széttúráztatva ezzel a telefon akksiját.
És ezen a picit gyorsabb proci sem segít.
Továbbá ha fejlődik az akksi technológia és elmegy majd legalább 3-4napot, mert jelenleg ugyan elmegy 2 napot az óra, de az kímélő mód,annyit jelent hogy hozzá sem nyúltál, csak jönnek az üzenetek és normál karóraként használod.
Ekkortól majd alvás Figyelő funkció is lehet benne natívan.
Plusz ha mondjuk egy.ekkora akksit fel lehetne gyorstöltéssel nyomni 1óra alatt, akkor nem kellene éjszakára letenni.
A sport részén is lenne mit csiszolni, de ezt már sokszor leírtam.
A többi része Sztem rendben van, szép kijelző, dizájn stb
Az ár ami még egy kényes pont, ha ez be csúszik majd 500$ alá a zafir változat, sztem akkor lesz majd igazi sikertermék.

[ Szerkesztve ]

(#1392) Imy válasza Ed Parker (#1391) üzenetére


Imy
veterán

Akkor szó ami szó, jelen pillanatban még nem igazán éri meg, jól értem? Nekem ez jött le az egészből.

(#1393) Süvi válasza Imy (#1392) üzenetére


Süvi
őstag

Szerintem 75-ért bőven megéri a majdnem új készülék.
Ennyi pénzért jelenleg véleményem szerint biztosan nincs jobb okosóra IOS készülékekhez. Egy-egy funkcióval jobb/több az S1 és S2, de lényegi különbség majd csak a későbbi generációban lesz. (4-5 év múlva pedig már furán fogjuk olvasni, hogy milyen volt az S0, de akkor már annyi (se) lesz a használt ára, mint most ezeknek a csodáknak)

Szerintem a 75 megéri, de hogy ez a tudás/funkcionalitás (IOS-hez jelen pillanatban a legjobb) Neked megér-e annyit, az csak Tőled függ.

[ Szerkesztve ]

(#1394) Ed Parker válasza Imy (#1392) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én nem ezt mondtam, amit leírtam az közel egy év tapasztalata.
Az hogy kinek mi éri meg mindenki maga mérlegelje, én csak leírtam a kérdésedre a hiányosságokat, ha ezekkel együtt tudsz élni akkor hajrá.
Ezek az gondolataim és nézőpontom, lehet hogy téged nem zavar(na).
Ettől még a felsorolt dolgok jelen vannak.
De ha így rákérdeztél, és érdekel a véleményem, akkor sztem teliáron nem éri meg a watch jelen állapotban az árát,ameddig ezek a hiányosságok fennállnak.

Süvi: pontosan, teljesen jól látod.

[ Szerkesztve ]

(#1395) Imy válasza Süvi (#1393) üzenetére


Imy
veterán

:) Akkor még gondolkodok rajta. Májusit találtam 70e-ért. 42mm. Akkor az még jobb ár.

Húúú, nagyon erős az a koppintás, Apple lazán perelhetne, teljesen designet lekapták.

(#1396) Süvi válasza Imy (#1395) üzenetére


Süvi
őstag

Igen, itt jönnek az egyéni preferenciák. :) 5.000 Ft-ot én biztosan fizetnék 4-5 hónapnyi garanciáért, annyival kevesebb hordásért, beleizzadásért.

Ed Parker : Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#1397) boost válasza Imy (#1395) üzenetére


boost
addikt

Nyugodt lehetsz, hogy ez csak photoshop, és ha kézbefognád komoly csalódás lenne rajtad urrá. :D

(#1398) Imy


Imy
veterán

Mekkora a hatótávolsága bth-val? Azaz lakásban ha hívnak, észreveszem-e.

(#1399) Süvi válasza boost (#1397) üzenetére


Süvi
őstag

A külseje megtévesztően hasonló, a belseje gaz. Ilyenekről mindig meg kell nézni a felhasználók fényképeit, de itt a gyártó is tett fel videót.

(#1400) nzolo76 válasza Imy (#1398) üzenetére


nzolo76
tag

Nálam 2*42m2 a lakás területe, és az emeleten sem szakad meg a kapcsolat. Nekem bőven kielégítő

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.