Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#456) Mr.Silkó válasza Jhonny06 (#5) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

+1 Értelmetlen, és kábé tízszer annyiba kerül, mint amennyit ér.

Mondjuk én semmilyen okosórát nem vennék.

[ Szerkesztve ]

(#458) Napfénysüti

Jó lett a cikk. Valahogy engem se győzött meg ez az óra hogy megérné rá annyit kiadni.

Més que un club!

(#459) Parallaxis válasza #32839680 (#457) üzenetére


Parallaxis
addikt

Az Apple Watch-nál sem kell semmit dugdosni, szépen rácuppanik a töltőjére (mágneses).

(#461) Touch-ko válasza #32839680 (#457) üzenetére


Touch-ko
őstag

Apple Watch is ugy toltheto.

Latom ezt mar megirtak elottem...

[ Szerkesztve ]

(#463) Fiery válasza #32839680 (#462) üzenetére


Fiery
veterán

Az LG G Watch is "odacuppan" a toltore, eleg hanyagul odahelyezni.

(#464) Ed Parker válasza Fiery (#463) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azért bízom benne hogy a következő óra tovább bírja és akkor majd estére fent lehet hagyni a csuklón, mint alvás elemző, ha már telefonban van ilyen. Meg hát a legtöbb karkötő ezt már alapból tudja,ahogy az én polar órám is.

(#465) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

A 18 órás üzemidőt nagyon alulbecsülve adta meg az Apple, gondolom így legalább nem lehet belekötni.
Nekem így a lassan másfél hónapos tapasztalatom az, hogy egy-két esettől eltekintve kényelmesen elment másfél napot mindig.
Használom amire van, olyan hülyeségeket mint játszás pedig nem csinálok rajta.

Bár tény, hogy éjszaka ettől függetlenül az esetek háromnegyed részében töltőre rakom, mert idegesít, ha másnap pont azalatt a két és fél óra alatt sétálok egy csomót mikor töltöm és így ennek a mérése kiesik.

Nem tudom mit csináltak azok akiknek nem ment el egy napot sem a 42mm-es, de néhány hívásnál, 10-15 üzenetküldésnél, emailek gyors olvasgatásánál és persze a napi aktivitás mérésénél és nyomonkövetésénél, valamint napi egy kb. 60 perces "edzésnél" (ami lehet futás, vagy intenzívebb sétálás is, bluetooth zenehallgatással együtt) lényegesen többet kell használni, nekem ugyanis ezekkel a nap végén nem ritkán 50%-on áll.
Egy 7 órás alvás alatt egyébként 8-10%-ot merül (úgy, hogy nincs az emberen közben, tehát a pulzust sem méri ezalatt).

[ Szerkesztve ]

(#466) Micsurin válasza Stanley-B. (#465) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Akkor 1,5 napot éjjeli töltésel ment el ? :D Vagy , hogy ? Mert ha nem , akkor azért 1-1,5 nap már egész jó.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#467) Stanley-B. válasza Micsurin (#466) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nem, természetesen töltés nélkül értettem a másfél napot, mert egy ideig nem töltöttem éjszaka, de mostmár igen, hogy nap közben ne essen ki a mérés.
De a nap végi százalék mindig ott körül áll, hogy kijönne másfél nap.

(#468) Micsurin válasza Stanley-B. (#467) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Akkor az azért nem rossz , ott van az átlagban. Ismimnem a Moto van , az sem bír sokkal többet 1-1,5 napnál ha böködi.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#469) Ed Parker válasza Stanley-B. (#465) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Bár gondolom az akksiidő eléggé buzerálásfüggő, nem?
Viszont ha meg nem csinálsz rajta semmit,akkor meg minek a sok fícsör?

(#470) Stanley-B. válasza Micsurin (#468) üzenetére


Stanley-B.
őstag

szerintem simán, aki félóránként nézegeti az instagramot az mondjuk nem kérdés, hogy le tudja meríteni nap végére, de ha nem akarjuk ráerőltetni azokat a dolgokat, amikre inkább az okosteló való, akkor 1 napnak mindenkinél meg kell lennie, ha nem telefonál/üzenget lényegesen többet az átlagnál.

(#469) Ed Parker: hát a fenti felsorolás a semmi kategóriába tartozik? Szerintem nem.
Szerintem a fentiek kb egy átlag okosóra használatot jelentenek.
Nem tudom mi egyebet kellene még egy Watch-csal csinálni, amire gyakran használom még, az a Hue izzók irányítása.

Az újdonság varázsától eltekintve nem tudok mondani olyan helyzetet, ahol pl 10 percen át kéne buzerálni egy okosórát. Leginkább pár pillanat alatt elintézhető dolgokra van.

[ Szerkesztve ]

(#471) Micsurin válasza Stanley-B. (#470) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Szóval csajoknak ne mi ? :D Én Razer karperecen gondolkodtam , mert 3 led , hívnak , nem fogadott , sms , kész ennyi elég lenne nekem pl :D

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#472) Stanley-B. válasza Micsurin (#471) üzenetére


Stanley-B.
őstag

ők a nekik való 38 miliset fél nap alatt is kinyírnák :DDD

(#473) Micsurin válasza Stanley-B. (#472) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nekik jön majd a szelfi cames is növelt akkuval hello kittyvel :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#474) Ed Parker válasza Stanley-B. (#470) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Persze igazad van, csak míg új valami, az ember folyamatosan azt nyomkodja.

Mennyire használhatóak ezek az izzók? A marketing bullshitet ismerem, személyes tapasztalatot viszont még nem hallottam.
Van annak elég fényereje egy átlag 10-15nm-es szobában?
Egy időben akartam venni, de aztán elmúlt :)

(#475) Stanley-B. válasza Ed Parker (#474) üzenetére


Stanley-B.
őstag

10-15nm-re simán!
Én fáradtságos munkával 40 perc alatt beállítottam pont olyan színhőmérsékletre mint a korábbi energiatakarékos izzóim, így különbséget nemigen veszek észre fényerőben. Tehát nem csak hangulatvilágításra elég.
Igaz ezt 90-100%-os fényerő mellett nyújtja, de azzal nincs gond szerintem.
IFTTT-vel igazából korlátlanok a felhasználási lehetőségek, sok hasznos (és haszontalan) dolgot be lehet állítani, én csak olyan alap dolgokat konfiguráltam be, mint hogy napnyugtakor fokozatosan felkapcsolnak bizonyos szobákban, napfelkeltekor pedig fokozatosan le (internetes adatbázisból dolgozik, szóval évszaknak és lakóhelynek megfelelően dinamikusan változik).
Illetve a bejárat környékén lekapcsolnak ha elmegyek és fel, ha hazaérek, de persze ezeket is csak sötétedés után és világosodás előtt.
Egy Hue alapcsomagot vettem egyébként (abban ugye 3 színes izzó van), a többi helyre csak Hue Lux izzókat vettem, ami csak sima fehéret tud, de a színhőmérsékletét annak is lehet állítani skálán, meg ugyanúgy beállítható minden másra is mint a többi.
Van király 3rd party OSX alkalmazás is hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#476) Ed Parker válasza Stanley-B. (#475) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez tök jó, mégis vennem kell egy ilyet. Köszi :R

(#477) Lirion válasza Stanley-B. (#371) üzenetére


Lirion
addikt

Kíváncsi lennék egyébként, hogy szerinted mit kellett volna tenni?
Az eddigi bevált, kiépített, tökéletesen együttműködő Apple készülékek mellé venni mondjuk egy Moto 360-at, mert az mindent tud amit a watch (nem) és olcsóbb?

Eltekintve attól, hogy a watch jó-e vagy sem, ez egy nagyon érdekes felvetés és ez gyakorlatilag értelmetlenné is teszi az összehasonlítást más órákkal, mivel azok soha nem lesznek képesek olyan mértékben együttműködni az iphone-nal, mint az apple watch. Ez viszont elvezet ahhoz a problémához, hogy a felhasználóknak nincs igazi választásuk, vagy megvesznek valamit, ami nem feltétlenül bír jó ár-érték aránnyal vagy nem. Iphone esetében is gond volt ez sokáig (nem volt nagy kijezős készülék), de ezt tavaly megoldották, meg is lett az eredménye. Ez a fajta hozzáállás nekem nagyon nem tetszik, de ami igazán szomorú, hogy a felhasználók ehhez partnerek. Biztos, hogy rengeteg vásárló tartja drágának a tudásához képest a watchot, de mégis megvették, mert nincs más valódi alternatíva, hiába vannak hasonló tudású vagy jobb okosórák a piacon kedvezőbb árcédulával.

Kíváncsi lennék, ha a 38 mm-es változat mondjuk 20%-kal olcsóbb lenne minden változatban a nagyobbikhoz képest, akkor vajon mennyi 42 mm-es fogyna. Az iphone eladások alapján jóval kevesebbet vinnének a nagyobb, drágább verzióból.

(#478) Fiery válasza Lirion (#477) üzenetére


Fiery
veterán

"Kíváncsi lennék, ha a 38 mm-es változat mondjuk 20%-kal olcsóbb lenne minden változatban a nagyobbikhoz képest, akkor vajon mennyi 42 mm-es fogyna. Az iphone eladások alapján jóval kevesebbet vinnének a nagyobb, drágább verzióból"

Ez egy eleve ertelmetlen felvetes, es ezzel nem megbantani akarlak. Az ora, akár okosora, akár nem, teljesen mas termek, mint egy telefon. A karorak piacan mar par evtizede toretlenul folyik a meret novekedes, akarcsak az utobbi evekben az okostelefonok piacan. A kulonbseg azonban az, hogy az orak piacan mar egesz egyszeruen ciki kezd lenni egy normalis meretu (34-38 mm kozotti) orat hordani, ami eleg sajnalatos, de ez van. A 38 mm-es meret egyszeruen mar tul kicsi egy pasi karjara, az a kategoria lenyegeben noi meret lett az utobbi evekben. Sot, a nok sok esetben 40-41 mm-es orakkal rohangasznak. A masik problema pedig az, hogy ha csinalsz egy kisebb es egy nagyobb orat, es mar a nagyobbik sem tul nagy meret (46-48 mm-es karorak is vannak szep szammal), az emberek automatikusan be fogjak skatulyazni a kisebbet noi oranak. Kicsit hasonloan ahhoz, ahogy az SLK noi auto lett, mig az SL a pasik csillagos kabrioja. Ugyhogy me'g ha 50%-kal is olcsobb lenne a 38 mm-es Apple Watch, akkor sem adnanak el belole tul sokat, legfeljebb noknek. Arra pedig van egy tippem, hogy az Apple Watch-ot az elso par honapban 90+ %-ban pasik vasaroljak sajat maguknak. Kesobbi beallhat egy 75-25% arányra (tovabbra is a pasik iranyaba billenve), de majd meglatjuk.

[ Szerkesztve ]

(#479) kchris78 válasza Fiery (#478) üzenetére


kchris78
veterán

érdekes ez a dolog. Leírhatnák egy páran ha van kedvetek hogy kinek mekkora a csuklókerülete. Nekem 15.5cm én azt gonolom hogy ezen a 42mm-es kicsit brutálnagynak nézne ki... Egyelőre a 38mm-es mellett döntöttem aztán majd kiderül mi lesz, de telefonból is visszaléptem az 5" fölötti méretről a 4.7-re, bármennyire is ez a trendi nem akarok egy krumplival a csuklómon járni...

(#480) Fiery válasza kchris78 (#479) üzenetére


Fiery
veterán

En 16 centis csukloval vagyok megverve, igy nem is igazan tudok nagy orakat hordani. A legjobban a 38-40 mm kozotti hagyomanyos karorak passzolnak, de a nagy ora trend miatt neha ugy erzem, megis nagyobb orat kellene hordanom. Hozzam mindenkepp jobban passzolna a 38 mm-es Apple Watch, mint a 42-es, de a nagyobb kijelzo miatt megis inkabb a nagyobbat valasztanam ... ha muszaj lenne valasztani :)

(#481) Stanley-B. válasza kchris78 (#479) üzenetére


Stanley-B.
őstag

az enyém 18cm, kisebbre lehet én sem 42-est vennék már

[ Szerkesztve ]

(#482) kchris78 válasza Stanley-B. (#481) üzenetére


kchris78
veterán

kosz, ez eleg beszedes kep :). a kijelzo + akksi ido ami a nagyobb fele mozgatott volna de aztan gyozott a kisebb :).

(#483) Ed Parker válasza Fiery (#480) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Most én is megmértem, nekem 20cm és szorosan mérve, amin egy ø40mm még mutat is valahogy, de a kisebbek elég viccesen néznek ki.

(#484) Fiery válasza Ed Parker (#483) üzenetére


Fiery
veterán

Szerencses vagy, az ilyen csuklora manapsag sokkal konnyebb orat talalni, mint az en ványadt csuklomra :U :DDD

(#485) Ed Parker válasza Fiery (#484) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ja tényleg :DDD
Azért keresek mindig hatalmas szíjas órákat, mivel a sztenderd óraszíj az utolsó lyukba tudom csak becsatolni, ami elég bután néz ki, továbbá csak a valóban nagy darabok mutatnak valahogy egy nagy kézen.
Faternak még nagyobb a csuklója, neki nehéz órát találni.

(#486) ST05 válasza Stanley-B. (#481) üzenetére


ST05
őstag

köszi a képet :) Szép. esetleg Acél 42mm-esre csere árkülönbözettel érdekelhet-e?
Új félig ajándékba kapnám, de én sportot szeretnék MTB-hez :)) :R

(#487) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

[link]

Egy jó kis teszt a wacsról

(#488) kchris78 válasza Ed Parker (#487) üzenetére


kchris78
veterán

ez nagyon kúl :), és azt hiszem elmondja a lényeget a tamáskodóknak...

(#489) Ed Parker válasza kchris78 (#488) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Persze van benne fricska, ilyen amikor nincs mellé rózsaszín köd:)
A következő frissítéssel már ébreszteni is tud majd :C

(#490) Parallaxis válasza Ed Parker (#489) üzenetére


Parallaxis
addikt

A következő frissítéssel már ébreszteni is tud majd

Szuper, ezt a Samsung 1,5 év alatt sem tudta megoldani a Gear Fit-nél :)

[ Szerkesztve ]

(#491) Ed Parker válasza Parallaxis (#490) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az Applenek sem sikerült elsőre meg ugrani, de összeült a csapat és a WWDC-n bejelentették, hogy jön.
Nem tapsolták meg érte ;]

(#492) Stanley-B. válasza Ed Parker (#491) üzenetére


Stanley-B.
őstag

engem jelenleg is a Watch ébreszt minden nap. Tud ébreszteni, csak nincs rajta az az "éjjeliszekrény mód", amit demóztak a WWDC-n, hogy letéve elforgatva mutatja az időt nagy számokkal, meg hogy a gombbal ki lehet nyomni az ébresztést, a digital crown-nal pedig aktiválni a snooze módot.

[ Szerkesztve ]

(#493) Ed Parker válasza Stanley-B. (#492) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ok, nekem innen van az info.

(#494) kchris78


kchris78
veterán

letezik oras forum? ugy mint i6 pl?

(#495) nauro válasza kchris78 (#494) üzenetére


nauro
aktív tag

Szerintem megtaláltad.

(#496) Halkow.


Halkow.
senior tag

Ahogy olvastam korábban a tesztet abszolút nem győzött meg az árával együtt, de amint megnéztem videón használat közben szinte rabul ejtett. Korábban egyik óra se nyerte el így a tetszésemet mint ez a kegyere. Szerintem már sokan hasonlóan gondolják a világ másik felén. Talán ha az iphoneokkal érkezik sokkal többet elkelt volna azóta, de így se lesz kevés eladási száma véleményem szerint.

[ Szerkesztve ]

(#497) kchris78 válasza Halkow. (#496) üzenetére


kchris78
veterán

abszolut... nekem 2 napja van es nagyon cool. nekem eleg a 38mm-es, es ennek az ara mar kezd kozeliteni az apr-es arhoz, mert mindenki a meretre megy... latszik hogy at vannak gondolva a megoldasok benne.. ami a legnagyobb hiba a vizhatlansag hianya, legalabb uszni lehetne... meg akkor is ha nem meri a pulzust.. nem kene levenni. nyugaton lehet ez nem problema de itt a strandolos idoszakban igen...

(#498) Greg-o válasza Halkow. (#69) üzenetére


Greg-o
csendes tag

"El vannak szédülve... ez garantáltan bukta lesz mo-n"

Szegények. 10 millió emberből alig fognak venni. Mi lesz most velük? :D Amerikában + Kínában valószínű többszöröse fog elkellni mint amennyien mi vagyunk.

(#499) Halkow. válasza Greg-o (#498) üzenetére


Halkow.
senior tag

ez az első reakcióm volt :))
150k kezdő árnak elsőre sokkolt ahogy sokan másokat is.

[ Szerkesztve ]

(#500) kchris78 válasza Halkow. (#499) üzenetére


kchris78
veterán

hát a 150ezres ár tényleg sok lenne hivatalos árként.. De a németeknél 400EUR a legolcsóbb verzió, ahol az áfa "csak" 7%-al marad el az itthonitól. 315-ös árfolyammal számolva 126ezer.. Azért az rögtön barátságosabb mint a 150ezer... Ha lesz az osztrákoknál akkor ott is hasonló áron lesz szerintem. Ez a 150ezer kicsit olyan mint a 247ezres i6 induló ár.. egy APR-ben kapásból 10ezerrel olcsóbb.

Az ár miatt most olvastam figyelmesebben végig a cikk végét.. Nem értem hogy a cikk írója is miért gondolja azt hogy az órának KIVÁLTANI kell a telefont??? Szerintem a kiegészítás a helyes szó és azt abszolút hozza is. Az értesítéseket meg programonként ki-be lehet kapcsolni hogy mi menjen át az órára így nem jön elő az hogy minden szir-szar üzenet miatt megakad az ember és az óráját nézi pár mp-ig (amit amúgy sokan csinálnak csak nem az órával hanem a telefonnal). Igaz az a vélemény viszont hogy tudni kell használni..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.