Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) tl-x


tl-x
őstag

Spotifyt hogyan tudok óráról vezérelni? Egyszer sikerült a gyári appal léptetni de most nem adja be a zenéket.

(#1652) tl-x válasza tl-x (#1651) üzenetére


tl-x
őstag

Közben rájöttem a dock-ban van.

(#1653) richardbill


richardbill
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni!
Nagyjából 3 hete van egy S1-es watch-om (első tulaja vagyok az órának). Eddig nagyon meg voltam elégedve vele. Általában esténként 40-50% környékén tettem töltőre, tehát akksival sem volt problémám.
Viszont ma azt vettem észre, hogy rohadt gyorsan kezdett merülni, pedig kb alig néztem rá, értesítés se nagyon volt, szóval kezdett kicsit fura lenni a dolog. Mondom megnézem már telefonon, hogy mennyit töltött használatban/készenlétben. Ekkor azt vettem észre, hogy a telefonon nem jelennek meg az adatok (mintha nem lenne kapcsolat az óra és a telefon között), viszont értesítés jött az órára. Aztán nem foglalkkoztam vele és délután 1-2 óra környékén lemerült... Eddig még sosem volt ilyen.
Most mikor hazajöttem, mondom csinálok egy visszaállítást és újra párosítom... Aztán most visszaállítás óta nem tudom az iphone-ommal párosítani. :( Kipróbáltam asszonyéval, azzal végigmegy a párosítás.
Mondom akkor telefonon rossz a bluetooth, de kipróbáltam a bluetooth hangszóróval, azok meg kommunikálnak... :(
Mi lehet szerintetek a megoldás?
(hard reset volt már a telefonon, az sem segített)

Köszönöm előre is!

(#1654) jeromosi válasza richardbill (#1653) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Sziasztok
Lehet hogy valaki mond jobbatis de ha nagyon nincs jobb akkor csinálj telefonon is egy gyári visszaállítást.

(#1655) RobexX10


RobexX10
aktív tag

Sziasztok!

Három napja én is használok egy S1-es órát. Kérdésem az lenne, hogy a telefonon nálatok is folyamatosan megy a GPS használatát jelző kis háromszög? Emiatt a telefon is jobban merül szerintem. Lehet amúgy is jobban merül az óra kommunikációja miatt. Nektek mi a tapasztalatok e téren?

(#1656) Rage47 válasza RobexX10 (#1655) üzenetére


Rage47
veterán

Nincs sok köze az órához. Telefonon valamelyik app használja a GPS-t. Kapcsold ki. Engem pl. a Google Photos szívatott be, mert az mindig akarja használni, a háttérben is.

(#1657) RobexX10 válasza Rage47 (#1656) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Abból gondolom hogy az órához van köze mert ha kikapcsolom a helymeghatározásnál az iránytű kalibrációját és a mozgáskalibrációt akkor a jel eltűnik. A telón ami jelenleg használja az az időjárás és az Apple Watch óraszámlapok. Időjárást kikapcsolom meglátom, hogy mi lesz.

(#1658) Csabee. válasza RobexX10 (#1655) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szia!

Nekem is ilyen órám van de bem mutatja a gps jelet.

Üdv: Csabee.

(#1659) tl-x válasza Csabee. (#1658) üzenetére


tl-x
őstag

Nekem mutatja.

(#1660) Imy


Imy
veterán

A célokat, azaz a cél energiát hogyan tudom módosítani? Amit meghatároztam, az nem Ok, és szeretném átírni.

(#1661) Buffa válasza Imy (#1660) üzenetére


Buffa
csendes tag

(Apple Watch) Tevékenység alkalmazás - kijelző megnyom -Mozgás cél módosítása.

(#1662) RobexX10 válasza tl-x (#1659) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Folyamatosan mutatja neked vagy csak időközönként? Nálam ha kikapcsolom a helymeghatározásnál az iránytű kalibrációját akkor nem mutatja. De úgy tudom nem jó ha ki van kapcsolva mert pontatlanabb a mérés.

(#1663) Imy válasza Buffa (#1661) üzenetére


Imy
veterán

De az csak a napi célt módosítja, én globálisan szeretném.

(#1664) Buffa válasza Imy (#1663) üzenetére


Buffa
csendes tag

Amire állítod, annyi lesz a napi cél minden nap. De visszamenőleg nem változik a módosítástól, ha erre gondolsz a "globális" alatt..

(#1665) Coc@s


Coc@s
őstag

Sziasztok!

Előre is elnézést, de egy másik topicba is beírtam a következőket, de már elküldtem mikor rájöttem, hogy az nem egy agyonlátogatott topic.

Egészségügyi problémák miatt gondolkodom pulzusmérős "óra" vásárlásán.
Mivel iPhone-t használok, kézenfekvő lenne az Aple Watch megvétele.
Nem tudom használja-e valaki közületek ezt pulzusmérésre. Nekem folyamatos mérés kellene, de nem tudom, ebben a módban végigbír-e egy egész napot.
Ill. tujda-e azt, hogy egy előre beállított pulzusszám fölött (esetleg alatt) valamiféle riasztást adjon?

Természetesen visszaolvasom majd a topicot, de ha előbb ír a fentiekben tapasztalt valaki, az gyorsítaná a döntést, beszerzést.

A válasz(oka)t előre is köszönöm!

18 éve itt

(#1666) Imy válasza Buffa (#1664) üzenetére


Imy
veterán

Okés, köszi. Igen erre gondoltam.

(#1667) Ed Parker válasza Coc@s (#1665) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Erre sajnos több okból sem alkalmas.
Mivel az akksija nem egy világbajnok, erre a célra polár vagy suunto valamelyik alap modeljét javaslom,amiben még nincsenek Smart notification funkciók.
Elindítod a pulzusmérést én nonstop mutatja amíg a mellkasi jeladó bírja.

Ez aktív használat mellett kb 1 hónap vagy picivel több.
Az elemcsere könnyű, olcsó és gyors.

(#1668) Coc@s válasza Ed Parker (#1667) üzenetére


Coc@s
őstag

Az általad említettek "órák" mellkasi jeladóval, vagy maguk a mellkasi jeladók?

Gondolkodtam már csak mellkasi jeladón is, de attól meg azért tartok, mert gyak. 0-24-ben valószínűleg igen kényelmetlen lehet. De nem tudom.

Ill. nézelődök még Garmin Vivosmart HR(+) irányban is, de nem tudom, mennyire használhatók jól a pulzus folyamatos figyelésére. Akksival bírják állítólag.

18 éve itt

(#1669) Rage47


Rage47
veterán

Telón a Watch appban kikapcsoltam pár app értesítését, mégis jeleznek. Ez másnál is ilyen?

(#1670) Ed Parker válasza Coc@s (#1668) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igen természetesen mellkasi jeladóval vannak, ilyen mérésre nem is szabad bohóckodni csuklóról.

Nem kényelmetlen és szokás kérdése is, bár ezt neked kell eldönteni, a szív monitorozasa a fontos vagy a kényelem.

Figyu azért írtam ezeket az olcsó egyszerű cuccokat, mert ezek bírják a legtovább akksival, hidd el tudom miről beszélek, a főnökömnek ugyanez van, pénz nem akadály és neki is ilyen filléres cuccokat vettem jó pár éve, mert ez ami bírja és ő is 24h használja.
A fia neki is akart venni watchot erre de szvsz halott ötlet ilyen akksi idővel.

(#1671) Coc@s válasza Ed Parker (#1670) üzenetére


Coc@s
őstag

Persze értem, és én is azért kérdeztem pl. az iWatch akksi idejét pl.
Egysébként lehet/lehetett kapni néhány ezer Ft-ért pl. Lidl-ben csak pántot, ami elvileg iPhone kompatilis (is) volt.
Gondolom egy megfelelő app kell hozzá.
Szerinted akár egy ilyen is jó lehet? Mert akkor meg elég (lenne) egy pánt meg a meglévő telefon.

18 éve itt

(#1672) Ed Parker válasza Coc@s (#1671) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

De most nem annyira értelek.
Beszélsz az Apple watch-ról meg vivosmart hr-ről, amik a 100k kategóriát nyaldossák, mellkasi jeladót meg a Lidl-ben akarsz venni pár ezerért?
Amiket én mondok kb 25-40ezer körüli sportórák, amihez van gyárilag mellkasi jeladó, olyat kell venni amiben az elem cserélhető, 2025 vagy 2032-es.

Meg mégis, hogy gondoltad, a telefont fogod mindig nézegetni, mikor csak a csuklódat megemeled és ott van rögtön pulzus? Nem egyszerűbb?
A polár m400 egy olcsó cucc, de vannak ennél olcsóbbak is, ezek megfelelnek erre a célra.
Én a nagyon olcsó darabokat kerülném, egyrészt mivel nem sportról van szó, fontos a megbízhatóság, másrészt meg ezek a finn gyártók jó termékeket gyártanak és ezekkel van tapasztalatom,ezért is merem ajánlani őket.
A Garmin-t azért nem sorolom ide, mert azzal sport tapasztalatom van csak, 24h monitorozas nincs.

(#1673) Coc@s válasza Ed Parker (#1672) üzenetére


Coc@s
őstag

Nagyon friss ez az egész dolog, az elején vagyok. A gondolataim csaponganak, hogy ha lúd legyen kövér Apple Watch mert az sokminden másra is használható, de lemerül, kilőve.
A Garmin új áron kb. 50ezer, de egyelőre nincs aki megmondja ezt a 24 órás dolgot. Akksival bírná, de a megbízhatósága egyelőre nekem ismeretlen.
A te javaslataidat is megfontolom, csak gondolkodom, nézelődöm minden irányba.
Igazából nem az a lényeg, hogy tudjam a pontos pulzusomat, hanem az, hogy ha egy határ fölé megy, akkor tudjam. Arra jó akár a telefonos megoldás is ha pontos és ha észreveszem a riasztást.
Persze az órás annyival mindenképp jobb, hogy valóban mindig látom az értéket ha akarom, ill. ha kell, a csuklómon riaszt. Talán jobban észreveszem, mint a telefont, ami egyébként mindig nálam van. (kivéve, mikor nem. :D )

Meg ha már óra, az sem mindegy, hogy tetszik-e vagy nem. Bár nem az a legfontosabb szempont ebben az esetben, de ha lehet választani....

18 éve itt

(#1674) Ed Parker válasza Coc@s (#1673) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ok, én ennyit tudtam ebben segíteni, neked kell eldönteni hogy mennyit szánsz rá és melyik eszköz legyen.
Ha a szépség fontos, akkor vegyél egy olyan órát, vagy akár egy watchot, azt majd meglátod.
Ugye óra szempontjából ez azért necces, mert amikor valami pulzust mér,akkor az másra nagyon nem használható.
A vivosmart hr-t összekevertem a vivoactive hr-rel,ami pofás darab viszont drágább is.
Esetleg nézd meg azt.

(#1675) Coc@s válasza Ed Parker (#1674) üzenetére


Coc@s
őstag

A két tippet mindenképp köszönöm.
Néhány napot agyalgok a dolgon.
Nem az ár az elsődleges szempont, de ha olcsóbban ki lehet hozni egy funkcióra jól működő és esztétikailag is elfogadható megoldást, akkor a maradék pénzen inkább mást veszek, de a legfontosabb a jó működés.
Majd megírom, ha megvettem valamit és hogy az a valami hogy vált be.

18 éve itt

(#1676) Rage47


Rage47
veterán

Tegnap este 100%-on hagytam az asztalon az órát. S1 38mm. Reggel 8 körül 68% volt. Csináltam egy resetet és feltöltöttem 100%-ra. 10 órától mostanáig lett 64%. Kinyomtam minden értesítést most és nincs fent semmi 3rd party app. Ez az utóbbi normális?!

[ Szerkesztve ]

(#1677) buvartacsko válasza Rage47 (#1676) üzenetére


buvartacsko
addikt

(#1678) Imy válasza buvartacsko (#1677) üzenetére


Imy
veterán

Ezek szerint energiatakarékosabb lesz majd a 3.1?

(#1679) Rage47 válasza buvartacsko (#1677) üzenetére


Rage47
veterán

ja közben redditen megtaláltam ugyanezt. mikor jön a 3.1? 😭

[ Szerkesztve ]

(#1680) brumi1024 válasza Rage47 (#1679) üzenetére


brumi1024
veterán

Beta 3-nál járunk jelenleg.

(#1681) buvartacsko válasza Rage47 (#1679) üzenetére


buvartacsko
addikt

Szerintem 1 hónapon belül, de nem tudom mit tudtak így elcseszni. :/

Elég gáz, de most nekem kibír nagy nehezen 1 napot, tudok még várni.

(#1682) tl-x


tl-x
őstag

Biztos csak én nem találom de van benne stopper?

(#1683) GALARDO válasza tl-x (#1682) üzenetére


GALARDO
addikt

Van.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#1684) tl-x válasza GALARDO (#1683) üzenetére


tl-x
őstag

Elárulod merre hol találom. :R

(#1685) buvartacsko


buvartacsko
addikt

Ki is jött a watchOS 3.1.

(#1686) GALARDO válasza tl-x (#1684) üzenetére


GALARDO
addikt

Az óra ikontól jobbra.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#1687) brumi1024 válasza buvartacsko (#1685) üzenetére


brumi1024
veterán

Bezony, a 10.1-es iOS-szel együtt.

(#1688) Imy válasza buvartacsko (#1685) üzenetére


Imy
veterán

Töltöm is, habár jó lenne már a 4-es. :)

(#1689) nzolo76 válasza buvartacsko (#1685) üzenetére


nzolo76
tag

Nekem most telepíti.
Ezeket tartalmazza a frissítés:

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#1690) Rage47


Rage47
veterán

na holnap aksi teszt :)

(#1691) ittakary


ittakary
nagyúr

nah már fent is...

animációk érzésre sokkal simábbak, kevesebbszer laggol, illetve még az akksiidőre leszek kíváncsi, sok jót hallottam róla a külföldi tesztekben (akkor még beta verzióról)

(#1692) buvartacsko válasza Rage47 (#1690) üzenetére


buvartacsko
addikt

én már most látom hogy jobb, 0%ot csökkent az akkumulátor 1 óra készenlét alatt.. az a baj hogy nem ez a jó, hanem a régi volt szar. ez lett volna az alap.

[ Szerkesztve ]

(#1693) ittakary válasza buvartacsko (#1692) üzenetére


ittakary
nagyúr

nekem éjszakánként 4-5%ot merült

...repülőgép módban!

(#1694) Bib


Bib
őstag

Sziasztok!
Honnan érdemes megrendelni a series 2 -t ,hogy viszonylag hamar megjöjjön és lehessen kp-val fizetni?
Fekete alumínium 42mm-es ,fekete szőtt szíjjal érdekelne.

(#1695) Rage47 válasza Bib (#1694) üzenetére


Rage47
veterán

istyle esetleg?
csak láttam, hogy az oldalukon most reklámozzák a futáros kp fizetést

[ Szerkesztve ]

(#1696) ittakary válasza Bib (#1694) üzenetére


ittakary
nagyúr

ha magadnak veszed és nem tervezed lecserélni 1-2 évig MINDENKÉPPEN hivatalos helyen vedd!

ez a garancia miatt fontos: ha így veszed ahogy mondom, akkor 2 év garit kapsz. Ugyanis a második évben szavatosság alatt is cserélik a meghibásodott készülékeket.

iStyle-t ajánlom én is, de hivatalos apple.com rendelést is házhoz hozzák ingyen ekkora értéknél, szerintem tökre megéri őket választani :)

továbbá: iCentre, Auchan, Extreme Digital, Media Markt még hivatalos hely

BÁRMI MÁS NEM AZ! Tehát lehet hogy az áfacsaló sarki GSM boltban megkapod olcsóbban 10-20ezer forinttal, de akkor bukod a 2. év garit. Neked kell mérlegelned.

Ja és mindez akkor érvényes ha saját nevedre veszed: céges számlára vett cuccra nem vonatkozik a szavatosság, 1 év garit kapsz így is úgy is.

[ Szerkesztve ]

(#1697) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Ti is úgy értelmezitek hogy ez az Ugreen dokkoló tartalmazza a magneses töltőfejet is! Tehát kvázi nem kell a gyári kábelt használni hozzá?! Mert ugye mindenütt 10K csak a mágneses töltőkábel és egy jobb dokkoló itthon minimum 10-15K...de még több is és nincs hozzá kábel sem!
Szóval ez szvsz megéri ....

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#1698) brumi1024 válasza 206 cc (#1697) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem tartalmazza, írja is. "2. The accessories for apple watch and iPhone are not sold."

Ha tartalmazná is, esélyesen nem működne, mert nem MFI.

(#1699) 206 cc válasza brumi1024 (#1698) üzenetére


206 cc
senior tag

Pont írja,hogy MFI!!!...talán nézd végig a leírást!.....amit említesz az azt jelenti ,hogy a csomag nem tartalmaz iPhone-t és órát!!..pontosabban a csomag kiegészítői között nincs telefon es óra mellékelve!

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#1700) tl-x


tl-x
őstag

Ugy néz ki a 3.1 bevált. Nem tettem repülőgép módba és reggel még 100%-os volt az aksi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.