Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Egyelőre én sem érzek késztetést egy watchra, sőt semmilyen okos órára. Alapvetően a kerek órák jönnek be, a watch nem kelt elegáns beütést számomra, semmilyen szíjjal és anyagminőségben. Kezdek idősödni és az eleganciát előbbre tartom már, ami 'időtlen', mint a divatot.
Mellesleg valóban csak kiegészítő az iphoneom mellé, amit egy kézzel is kezelhetek, az óra viszont mindkét kezem lefoglalja.
A kis kijelzőn sem érzem szükségét matatni, nagyobbra tervezni meg nem lehet sokkal egy ilyen eszközt, hisz a csuklónk mérete nem nől úgy, mint az ujjainké. ;]
Esetleg más koncepcióként, a jövőben.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#252) Csapoati válasza Parallaxis (#250) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Oke, akkor a minosegi acelhazas es borszijas Pebble Steelnel majdnem ketszer dragabb a csak aluhazas es muanyag szijas (borbarat pH 5.5 ;] - hozzateszem az 5 ezer Ft-os Mi Band szija is puha es selymes tapintasu muanyag, mely nem irritalja a boromet ket havi 0-24 hasznalat utan sem) alap Watch Sport. Szamomra ez meg igy sem tul vonzo ajanlat, a nagyobb tudas ellenere sem. Azt sem ertem, hogy mi a loturo kerul 150 dollarba egy bor vagy fem szijon, mikor a Pebble-nel az acelszij is 20 dollar...

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#253) Parallaxis válasza Csapoati (#252) üzenetére


Parallaxis
addikt

Szamomra ez meg igy sem tul vonzo ajanlat, a nagyobb tudas ellenere sem.

Félre ne érts, nem meggyőzni akarlak, főleg, hogy nekem se kell, csak a 6x-os árat cáfoltam, mert az nem volt igaz.

(#254) Fiery válasza #92253184 (#248) üzenetére


Fiery
veterán

Fene tudja. En ugy vagyok vele, hogy ha a taskaban van, nem biztos hogy meghallom (vagy erzem a vibrat), ha csorog, igy inkabb a zsebemben hordom. Ugy viszont nem mindig kenyelmes leulni es ulni par orat, es olyankor en is kirakom az asztalra inkabb. De nekem eleve elozo generacios telefonom van, semmi extra. Csomoan hulyenek is neznek, amikor kiderul, hogy ujonnan vettem nemreg egy elozo generacios okostelefont, ahelyett, hogy a legujabbat vettem volna nem sokkal dragabban :)

[ Szerkesztve ]

(#255) Csapoati válasza Parallaxis (#253) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ezt viszont en is elismerem. :R

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#256) henrik1


henrik1
tag

Ezt a cikket kár volt megírnotok, kicsit olyan, mintha valaki kényszerített volna rá titeket. Teszteltek egy bugyikék szíjú készüléket, de azt meg sem említitek, h egyébként kapható bőrrel és fémmel is, a sok hülye kommentelő meg ott van leragadva, h "háhh, Apple és műanyag, dedurva". Az NFC és az Apple Pay meglétét sem ártott volna legalább néhány mondatban összefoglalni, annak ellenére, hogy ez egy Magyarországon egyelőre nem használható funkció. Eddig minden értelmesebb tesztben foglalkoztak a Taptic Engine-nel, szerintem itt is lehetett volna egy összehasonlítás a sima rezgőmotorokkal, hogy pont ugyanolyan-e, vagy valamiben különbözik tőlük, satöbbi. Az Edition órák háza nem aranyozott, hanem aranyból van. Talán azt is illett volna megírni, hogy a Watch 10 percenként méri automatikusan a pulzust, és az adatokat szinkronizálja a telefon Health alkalmazásával. Már csak azért is, mert enélkül tényleg nagyon ostobának tűnik az a szegény óra.

Ha csak 1 napig volt nálatok a Watch és/vagy mindössze 1 órátok volt cikket írni, akkor nem szóltam. :)

(#257) no more válasza henrik1 (#256) üzenetére


no more
addikt

Ez szép és jó, de attól még nem ér ennyit.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#258) henrik1 válasza no more (#257) üzenetére


henrik1
tag

Azt te is tudod, h minden dolog annyit ér, amennyit a vásárló fizet érte. :)
Én csak azt mondom, h maga a teszt nagyon trehány, őszintén szólva nem ezt szoktam meg ezen az oldalon.

(#259) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

nekem Bocha tesztei a kedvenceim egyébként, kár, hogy ritkábban ír már.
Viszont való igaz, hogy bőven került pontatlanság a cikkbe, na meg az Activity app-nek legalább egy teljes külön oldalt kellett volna szentelni, mert az az óra egyik fő attrakciója és meglepően jól használható és pontos, szerintem nincs másik ilyen jó megoldás a piacon jelenleg.

(#260) Stanley-B. válasza Csapoati (#218) üzenetére


Stanley-B.
őstag

ahogy aztán lentebb kiderült, nem hatodannyi, szóval ezt meg sem említem már.
Viszont a képességei kb a Watch huszada, ezért is felesleges összehasonlítani.

(#261) Csapoati válasza Stanley-B. (#260) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ez a "20x annyi" adat is a keynote-rol szarmazik? ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#262) atike válasza Csapoati (#261) üzenetére


atike
nagyúr

:DDD :DDD :DDD ;] ;] ;] ;]

(#263) mekker


mekker
őstag

Breaking!
"Az Apple bejelentette egy új változat, az Apple Watch Noscope 360 Edition piacra dobását. A termék 800 dolláros kezdőárral kerül a boltok polcaira. A termék érdekessége, hogy azok a vásárlók, akik több mint ötvenezer feliratkozóval rendelkeznek a legnépszerűbb videómegosztó oldalon, azok 350 dolláros kedvezményre is jogosultak lehetnek." - Vezekényi-Tech.hu

Kép

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#264) Parallaxis


Parallaxis
addikt

(#265) #40359168 válasza #92253184 (#248) üzenetére


#40359168
törölt tag

Tapasztalataim szerint akik masszívan munkára használják a telefont, már egy beérkező mail-től vagy hívástól gyomorgörcsöt kapnak. Olyan ez, mint a vezetés, friss jogsival frankó, izgi, taxisként meg instant hányás. Nálam az okostelefon mostanra ezt jelenti, örülök, ha elfelejthetem félórára, nem még hogy kirakjam az asztalra. :DDD

(#266) sajo13 válasza Stanley-B. (#260) üzenetére


sajo13
senior tag

Amiben kevesebb a Pebble, hogy nincs pulzusmérő és nem színes a kijelző. Cserébe 9. napja megy, igaz már csak 20%-on van az aksi, de állandó kijelzővel.
Notificationt megjelenít, hívás felvehető, elutasítható, aktívitásmérő van benne, appok vannak hozzá, stb,stb.

A használatot illetően túl nagy különbség nincs, ha futsz, akkor mindkét esetben viszed magaddal a telefont, mert beépített GPS egyikben sincs. A Pebble ráadásul vízálló(akár úszhatsz is benne), mígy az Apple Watch: "A cupertinói vállalat terméke korlátozottan vízálló (IPX7), az esőnek, izzadtságnak ellenáll, lehet benne kezet mosni, de ennél többre nem biztos, hogy képes."

Mindkettőnek más a célközönsége, én megértem azt is akinek mindáron az Apple Watch kell, csak nehogy 2-3 hét után a fiókban végezze az óra, mert unjátok tölteni.

(#267) kchris78 válasza sajo13 (#266) üzenetére


kchris78
veterán

minden ertesitest attol az iphone a pebble-re? nem csak a bluetooth altal lehetove tett ertesitesekre gondolok hanem minden iphone app ertesitesere... amennyire en gondolom leirasok alapjan iphone lehetosegeit kihasznalni csak watch-al lehet mert az tud eleg melyen integralodni...

(#268) sajo13 válasza kchris78 (#267) üzenetére


sajo13
senior tag

Na ezt nem tudom, mert én Androiddal használom a Pebble-t.
Azt viszont gyanítom, hogy az Apple Watch sokkal jobban kihasználja az iOS lehetőségeit, mint a Pebble, ami egy félig-meddig univerzális óra (Android, iPhone, Blackberry, később Windows10)

Mindkét órának vannak előnyei, hátrányai, az viszont tény, hogy a Pebble Steel-t sokan sima órának nézték már, míg az Apple Watch kütyüsebb kinézetű (olyan, mint egy kis iPod).

(#269) Stanley-B. válasza sajo13 (#266) üzenetére


Stanley-B.
őstag

"Amiben kevesebb a Pebble, hogy nincs pulzusmérő és nem színes a kijelző"

- nem csak pulzusmérő nincs, de egyébként ennek hiánya már önmagában elég ahhoz, hogy ne legyen teljeskörű fitnesz tracker
- force touch sincs,
- taptic engine sincs,
- a kijelző felbontása is sokkal alacsonyabb
- és még érintőkijelző sincs LOL

- hogy tudok válaszolni üzenetekre a telefon nélkül? csak mert Watchon 100%-osan megy a magyar nyelvű szöveges diktálás. Oké, hogy lehet előre megadott sablonválaszokat küldeni, de az nagyon sokszor nem elég.

- hogyan tudok rajta zenét tárolni és futás, vagy bármi más közben zenét hallgatni az óráról?

"A használatot illetően túl nagy különbség nincs, ha futsz, akkor mindkét esetben viszed magaddal a telefont, mert beépített GPS egyikben sincs"

én márpedig telefon nélkül futok, mert az útvonal egyáltalán nem érdekel, nem fogom nézegetni unalmas időmben, hogy merre futottam (amúgyis mindig ugyanott futok), minden mást pedig meg tud mérni önmagában is a Watch :)
első használatkor kell csupán 20 percre magunkkal vinni az iPhone-t, amíg bekalibrálja, utána mér mindent magától a Watch. Leteszteltem egyébként futópadon is és hajszálpontosan egyeztek a mért távok a két eszközön.

Az emberek sokkal nagyobb hülyeségeket is csinálnak, mint naponta lefekvés előtt kereken 1 másodpercnyi munkával ráhelyezni az órát a töltőre (tehát magyarán mintha levennéd és ráraknád a szekrényre). Ez nem értem ugyan kinek okozhatna gondot. Max annak aki még alváskor sme veszi le, de az nagy hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#270) Lirion válasza Stanley-B. (#269) üzenetére


Lirion
addikt

Akárhogy erőlködsz és magyarázkodsz, arra nincs értelmes érv, hogy miért éri meg bárkinek is $550+ összeget kicsengetni ezért a középszerű okosóráért. Racionális érvek nem szólnak mellette, még annak sem, akinek dollár milliói vannak a számláján (annak pláne nem). A korábban linkelt eladási adat pedig (ha igaz) jól mutatja, hogy az alma júzerek tényleg képesek minden sz@rt megvenni durva felárral is...

Nem tudom, ki írta korábban, de nagyon egyetértek vele, ha ezen az órán nem alma logo lenne, a kutya se venné meg ennyi pénzért.

A pulzusmérés amúgy meglehetősen megbízhatatlan, arra alapozni a sportolást elég naív dolog, minden mást pedig a telefon jobban el tud végezni és kb. $10-ért kaphatsz felkarra rögzíthető tokot telefonhoz, ahol nem lesz kényelmetlenebb a kütyü, mint ez az óra a csuklódon.

naponta lefekvés előtt kereken 1 másodpercnyi munkával ráhelyezni az órát a töltőre (tehát magyarán mintha levennéd és ráraknád a szekrényre)

Az éjjeli szekrényen már van egy olvasólámpa, telefon töltő, esetlegesen laptop/tablet töltő, jöjjön mellé még egy óra töltő is, mert miért ne. :) Tényleg vicces, hogy elmegy az ember másodmagával nyaralni vagy wellness hétvégére és vinnie kell legalább 2 elosztót, hogy a hotelben tudja tölteni a kütyüket. Szép utópia. :)

[ Szerkesztve ]

(#271) kchris78 válasza Lirion (#270) üzenetére


kchris78
veterán

akinek millioi vannak az annyira tesz arra hogy mit vesz es mennyiert.. ha ez tetszik neki akkor miert ne? olyan ervrendszer mellett kardoskodsz es huzod le a watchot ami a tied de mas mas meggondolasok menten hozza meg a donteseit. a pulzusmeres amugy a technologiahoz kepest eleg pontos. nyilvan nem egy rendes pulzusmerovel kell osszehasonlitani, de ha mar itt tartunk a fitbit surge meglehetosen szar pl a watchhoz kepest, olvastam egy blogot ahol egy egesz cikk ezzel foglalkozott, mert ilyet akartam venni.
a masik meg az integracio, ma egyelore a watch integralodik 100%osan az iPhone-al, mas ora nem igazan. akinek iPhoneja van annak ez egy nagyon nagy erv lehet hogy mi mellett dontson.

(#272) Fiery válasza Lirion (#270) üzenetére


Fiery
veterán

"Akárhogy erőlködsz és magyarázkodsz, arra nincs értelmes érv, hogy miért éri meg bárkinek is $550+ összeget kicsengetni ezért a középszerű okosóráért"

Kezdjuk ott, hogy ha ez egy kozepszeru okosora, akkor melyik a sokkal jobb? SZVSZ mindegyik ertelmetlen, de ha kizarolag az okosorak piacan belul vizsgalodunk, akkor nehez azert az Apple Watch-ra azt mondani, hogy kozepszeru okosora. Amugy meg miert is eri meg? Miert ne? Ha van ra penzed es tetszik a cucc, miert kene atgondolni barmi mast?

"Racionális érvek nem szólnak mellette"

Ugyan mar, annyi mas mellett sem. Mi a racionalis erv pl. egy yacht mellett? Vagy miert lenne racionalis valasztas egy S600-as Mercedes? Vagy szazezrekert egy LV taska? Megis eladnak egy csomot beloluk. Arrol meg ne is beszeljunk, hogy mennyire irracionalis elkepzeles orakat tolteni facebookon meg forumokon, amikor lehetne helyettuk ertelmesebb dolgot is muvelni ;)

"még annak sem, akinek dollár milliói vannak a számláján (annak pláne nem)."

Akinek dollarmilliok vannak a szamlajan, annak kb. akkora megterheles egy Apple Watch-ot megvenni (akár aranybol is), mint Neked egy kakaoscsigat a sarki peksegben. Atgondolod, hogy megeri-e 150 Ft-ot adni a kakaoscsigaert? Vagy egyszeruen ehes vagy es megveszed, tokmindegy, mennyibe kerul? Szorozd fel az eleted 1000-rel vagy 10000-rel, es pont ugy elnek a gazdagok. Ami Neked nem nagy tetel, pl. 150 Ft-os kiadas, az egy gazdag embernek 150 ezer vagy 1,5M Ft-os kiadasnak felel meg.

"Nem tudom, ki írta korábban, de nagyon egyetértek vele, ha ezen az órán nem alma logo lenne, a kutya se venné meg ennyi pénzért."

Ez igy igaz. De rajta van a logo :) Ennyi erovel egyebkent probalj meg eladni egy Skoda S600-at 50M Ft-ert, nyilvan az se mukodne, ha a Mercedes csillagot lecsereled a szarnyas Skoda emblemara. Az elet szamtalan teruleten talalkozhatunk a brand felaraval, de megis eladnak sok-sok millio db mindenfele cuccot, ami ugymond "tul van arazva". Megjegyzem, sok esetben pont az adja el a termeket, hogy draga. Ha pl. egy LV taskat valaki a bolti ar feleert akarna eladni egy gazdag embernek, az kapasbol gyanut fogna, hogy biztos hamisitvany, mert "feleannyiert nem lehet kihozni ugyanazt a termeket, olyan nincs" :)

"Tényleg vicces, hogy elmegy az ember másodmagával nyaralni vagy wellness hétvégére és vinnie kell legalább 2 elosztót, hogy a hotelben tudja tölteni a kütyüket. Szép utópia."

Miert, nem eleg nagy a borondod? :) Az enyem jo nagy, belefer boven egy halom tolto. Az okostelefon elotti idokben pl. a fenykepezogephez es a videokamerahoz vittem a toltoket (meg a plusz aksikat) mindenhova, ezeket kapasbol megsporolom azzal, hogy a szukebb csaladban van 2 nagyon jo kameraval megaldott telefon is, amivel ki tudom valtani ezeket a kutyuket a toltoikkel egyutt. Olyan problemarol beszelsz, ami valojaban nem is problema :) Idovel pedig el fog terjedni a vezeteknelkuli toltes, lesz ra szabvanyos megoldas, es onnantol toltot sem kell a hotelbe vinned majd magaddal.

[ Szerkesztve ]

(#273) Fkris


Fkris
őstag

5. Oldal, "Ha valaki számára az eddigiek számára...."

Itt nagyon sok szamrol van szo.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#274) Tikakukac válasza Fiery (#272) üzenetére


Tikakukac
titán

Mi szoktunk egy 6 fős társaságban utazgatni nyáron marha sokat.

Szerintem nem akarod te látni azt a brutális töltőmennyiséget amit ilyenkor vinni kell, grátiszban kell szivaros is ilyenkor hál'Isten 3 fajta megint. A szekrényemben külön polc van a kábeleknek és 1 aktatáska átalakítóval és dugókkal van tele.

Az, hogy idővel mi terjed el kutyulát nem érdekli. Hallgatom vagy 5 éve, hogy vezeték nélkül megy már minden és tök jó. Ehhez képest minden szutyokhoz ha rendes működést akarok kábel kell.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#275) Stanley-B. válasza Lirion (#270) üzenetére


Stanley-B.
őstag

#272-ben Fiery szerintem nagyon jól reagalt a hsz-edre, amit írni akartam nagyrészt leírta ő. De egyébként sem érveket akartam arra hozni, hogy miért éri meg bárkinek a Watch, mert ez nem igazán foglalkoztat, ha számomra megéri. Inkább a Pebble-lel való összehasonlításra fókuszáltam.

Ezért sem gondolnám magam fanboy-nak, mert habár szerinte pl. értelmetlen termék a Watch, mégis úgy gondolom, hogy jókat írt ettől függetlenül is.

"ha ezen az órán nem alma logo lenne, a kutya se venné meg ennyi pénzért."

én fordítva gondolkodok, ezt az órát senki nem tudta volna megcsinálni alma logó nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#276) QbHead


QbHead
aktív tag

Én nemtudom de ha én egyszer egy órára kiadok 140 000Ft-ot akkor az egy mechanikus minőségi óra lesz amit unokám unokája fog használni minden probléma nélkül. Ez meg 3 év (MAXXXXX) és lassú darabos vacak lesz így vagy úgy frissítésekkel megoldják mint ezt tapasztaltuk már sokszor :U

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#277) Touch-ko válasza Csapoati (#234) üzenetére


Touch-ko
őstag

"Kerdezd meg hany embert erdekel az osszeszereles, ha mindketto acel es nem zorog/nyikorog."

-Mondjuk en tartom magam annyira igenyesnek, hogy ez engem erdekel. Ugy gondolom, hogy meg rengetegen vannak igy rajtam kivul. Am biztos az en hibam, hogy nem vennek sz.r minoseguen osszeszerelt eszkozt $700-ert.

(#278) Touch-ko válasza QbHead (#276) üzenetére


Touch-ko
őstag

Honnan tudod, hogy mikor fog lelassulni? Szerinted az Edition 3 ev utan lassu lesz? Lol, nem hinnem..

PS: Nem hiszem el, hogy megint tucatnyian jonnek 0 hasznalattal vitatkozni, ostoba ervekkel ervelni, hogy a meg altaluk NEM IS HASZNALT eszkoz mekkora sz.r :)
Persze mi akik mar probaltuk, hasznaljuk, megvettuk, biztosan hulyek vagyunk 😂

Haat persze!

[ Szerkesztve ]

(#279) Csapoati válasza Touch-ko (#277) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Miben nyilvánul meg a jó összeszerelés? Mert amit írtam, hogy nem nyikorog, lötyög és jó tapintása, szerintem kimeríti ezt. A belsejét meg nem sokat szeretné látni az ember ezeknek. Na de mindegy, felőlem aztán lehet isteníteni.
Tetszik amúgy a mártírkodás, miközben te meg leostobázod mások érveit. 10/10 :C Bár tudjuk, hogy te élvezed ezt, amikor lehet védeni a cuccot a végsőkig. A lényeg, hogy menjen a szájtépés jó sokáig, meg lehessen mártírkodni később. ;]

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#280) Lirion válasza Fiery (#272) üzenetére


Lirion
addikt

Ugyan mar, annyi mas mellett sem.

Nem állítottam, hogy igen. Viszont akkor kiegészíteném a mondandómat oly módon, hogy racionálisan nem tudod, nem lehet megindokolni, miért éri meg jobban 3-szor annyit fizetni a watch-ért, mint egy pebble steelért vagy egyéb hasonló áras, univerzális okosóráért. Itt pedig a hangsúly a 3-szor annyin van, nem a feláron. Mert ha 50%-kal lenne drágább, akkor jogosan lehetne mondani, hogy megér ennyi pluszt.

Az általad is felsorolt termékek sem azért fogynak, mert racionálisan jó választások, egy vertu telefon sem jó racionális választás, de van, aki megveszi.

Szorozd fel az eleted 1000-rel vagy 10000-rel, es pont ugy elnek a gazdagok.

Ebbe ne menjünk bele, de én biztosan tudom, hogy ez téves elképzelés. A gazdagok (elég nagy) részben pont attól gazdagok, hogy máshogy költenek, mint a kisemberek.

Megjegyzem, sok esetben pont az adja el a termeket, hogy draga.

Igen, sokszor így van. De szerinted azok megvásárlásához a vevő észérvekkel jutott el? :)

(#281) Lacee1986 válasza Stanley-B. (#269) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Pulzust amúgy miért jó mérni állandóan? Én is szoktam nagy ritkán futni, de talán ha 1x mértem meg a pulzusom utána. Nem vagyok nagy sportember, szóval ezért nem értem. :)

(#282) Fiery válasza Lirion (#280) üzenetére


Fiery
veterán

Teljesen mindegy a 3x arkulonbseg, ha mindket osszevetett termek egyforman szuksegtelen :) Ha 2 okostelefonrol lenne szo, akkor mindjart mas lenne a helyzet, hiszen azok nelkul mar nagyon sokunk nehezen tudna letezni vagy legalabbis az eletunk nehezebbe valna. Az okosorak (me'g) nem tartanak itt, remekul megvan nelkuluk a Fold lakossaganak 99,99%-a :) Ha pedig szuksegtelen kiegeszito, akkor pont annyira van ertelme az árát firtatni, vagy azon porogni, mint ha mondjuk egy aranygyuru árán porognel. Tetszik? Kell? Van ra penzed? Megveszed. Ilyen egyszeru. Ha mar azon gondolkozol, hogy 3x olcsobban is lehetne ugyanolyan haszontalan dolgot venni, az mar regen rossz _szerintem_ :U

"Ebbe ne menjünk bele, de én biztosan tudom, hogy ez téves elképzelés. A gazdagok (elég nagy) részben pont attól gazdagok, hogy máshogy költenek, mint a kisemberek."

A meggazdagodasnak nem csak egyfele modja van. Orokles, lottootos, hirtelen jott szerencse az uzlet eletben, stb. stb. Nem mindenki attol gazdag, mert jol meggondolja, mire kolt. Sokkal inkabb attol lesznek sokan gazdagok, hogy rengeteget meloznak, elnek-halnak az uzletukert/cegukert, es nincs is igazan idejuk elkolteni azt a penzt, amit keresnek. Egy igazi, kokemeny uzletembernek nincs ideje meg energiaja azon agyalni, hogy megeri-e Apple Watch-ot venni :) Par ora alatt o keres 10 ezer dolcsit, mit foglalkozzon azzal, hogy 500 vagy 120 dollart koltson egy okosorara? Plane amikor nem is kell neki, nincs is szuksege ra.

"De szerinted azok megvásárlásához a vevő észérvekkel jutott el?"

Nyilvan nem, de pont arrol van itt szo, hogy semmi ertelme eszerveket hozni egyik vagy masik okosora mellett vagy ellen. Egyiknek sincs ertelme, mindegyik nelkul ugyanolyan remek elete lehetne mindannyiunknak. Majd, egyszer, talan keszit valamelyik ceg egy olyan okosorat, ami valoban olyan funkciot fog megvalositani, mint amit mondjuk az okostelefon hozott a butatelefonok utan (vagy me'g jobb pelda: a mobiltelefon a vezetekes telefon utan). Egy ilyen elkepzelt termeknel mar lenne ertelme praktikus dolgokon porogni, addig meg mindenki vegye meg, ha tetszik, azt, ami tetszik.

(#283) mekker


mekker
őstag

Tényleg az a baja az emberekkel ezzel az órával, mert kvázi tiltott zónába lépett. Az óra az óra. 140 ezerért veszel egy órát. Minden nap tölteni kell. Pár év alatt elavul a hardver, elavul a terméktámogatás, romlik az akksi, plusz az ember ráun addigra.
Drága órát jellemzően 5-10-15 évig biztosan hordanak, ez meg ki tudja hol lesz öt év múlva.
A másik oldalon azok állnak, akik kütyükre vágynak, mert viszonylag olcsón ad nekik olyan élményt, mint akár egy új autó vásárlása. Kütyünek viszont túl drága.

"A gazdagok (elég nagy) részben pont attól gazdagok, hogy máshogy költenek, mint a kisemberek."
Igen, az újgazdagok megfontoltak. Szlovák rendszámos 20 milliós BMW-vel járnak, hogy ezen is megtakarítsanak. Emiatt a megfontoltság lettek gazdagok.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#284) Ed Parker válasza Lacee1986 (#281) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Többet kellene futni, akkor értenéd :)
Vannak pulzus alapú edzések, mikor a júzer folyamatosan látja meddig mehet el ill. milyen tartományban kellene edzeni a cél eléréséhez
De erre vannak kiváló cél eszközök, mellkasi jeladóval,amelyek picivel pontosabb értékeket adnak.

(#285) Parallaxis válasza Lirion (#280) üzenetére


Parallaxis
addikt

Itt pedig a hangsúly a 3-szor annyin van, nem a feláron. Mert ha 50%-kal lenne drágább, akkor jogosan lehetne mondani, hogy megér ennyi pluszt.

A Pebble Steel 200 dolcsi, a Watch Sport meg 350 dolcsi, szóval azon a 3x-os áron ne legyen akkora hangsúly, mert nem igen állja meg a helyét.

---

Ed Parker:

De erre vannak kiváló cél eszközök, mellkasi jeladóval,amelyek picivel pontosabb értékeket adnak.

A tesztek alapján meglepően pontos eredményt ad a Watch.

[ Szerkesztve ]

(#286) Ed Parker válasza Parallaxis (#285) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

De ugye az összehasonlítás úgy korrekt ha az olcsót az olcsóval, a fémszijast a fémszíjassal hasonlítasz, nemde?

(#287) Parallaxis válasza Ed Parker (#286) üzenetére


Parallaxis
addikt

Mivel a két termék más tekintetben sem egy súlycsoport, így eleve nem érdemes összevetni (a Pebble lényegesen kisebb tudású eszköz, ami ugyan a készenléti időben kifizetődik, de mint okos óra alul marad).

Egyébként lassan beindul a tartozékgyártó ipar is, úgyhogy olyan szíjat veszel majd a Watch-hoz amilyet csak akarsz és gyanítom a kis kínai gyártók nem fognak túl sokat elkérni értük.

(#288) Stanley-B. válasza Ed Parker (#286) üzenetére


Stanley-B.
őstag

ez alapesetben egyébként valóban így lenne, csak sajnos itt nemigazán alkalmazható, mert a Pebble fémszíja nem említhető egy lapon a Watch link bracelet-tel. Gyanítom milanese looppal sem, bár azt élőben nem láttam sajnos.
Egyszerűen ég és föld.

Az összképet nézve talán a Pebble steel közelíti meg úgy ahogy minőségérzetre a Watch Sportot, de még mindig csak megközelítésről beszélhetek, mert így fém szíjjal is eléggé gagyinak hat a Watch Sport mellett....

[ Szerkesztve ]

(#289) Ed Parker válasza Parallaxis (#285) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Jaja, csak gondolom abban egyetértünk, hogy 20-30 éves múlttal rendelkező cégek a mai napig mellkasi jeladót használnak valamiért, nem azért mert egy Apple kellett ehhez hogy megmutassa, lehet ezt csuklóról is mérni.

Stanley B: az a baj hogy te csak szuperlatívuszokban tudsz beszélni Apple termékekről és minden más sehol sincs hozzájuk.
Ugyanabban az üzemben gyártják ezeket is, nem a Holdon, napi többezer darabot.
Még abban is egyetértek veled,hogy szép a kidolgozás,de hidd el, ez nem mindenkinek hozzáadott érték, sokan választják az olcsóbbat és nem azért mert nem tudná megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#290) Touch-ko válasza Csapoati (#279) üzenetére


Touch-ko
őstag

MArtirkodas? LEmaradtam valamirol?
MAsok erveit leostobazni?
EZT IGEN. Foleg miutan en kiprobalas utan teljesen mast tapasztaltam azokkal egyutt akik hasznaljak, mint azok akik SOSEM PROBALTAK, DE MEG NEM IS LATTAK.

A kommentem masodik feleben hol volt a hiba? Mi olyat allitottam, ami nem fedi a valosagot?
Jonnek az ostoba kommentek olyanoktol,, akik nem is probaltak, igy fogalmuk sincs mirol firkalnak? Igy van, vagy nem igy van?
Igen. Szoval a hiba az `On keszulekeben van!` Szoval `fogd maskepp :)`

(#291) mekka_kola


mekka_kola
tag

Ez a cikk és az elfogultság, atyaég, hová fajul a szakmaiság - no comment. Próbáltam, szemernyit sem jobb egy Gearnél, ugyanolyan hasztalan vacak. Persze értem én, hogy vannak elvárások egy bizonyos cég termékét bemutató cikktől - a kommentekből is kitűnik, hogy bár egyesek csak képről/videóról látták, teljes szívvel-hittel védelmezik.

[ Szerkesztve ]

(#292) Parallaxis válasza Ed Parker (#289) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ugyanabban az üzemben gyártják ezeket is, nem a Holdon, napi többezer darabot.

- Ez nem feltétlenül igaz, ha jól tudom külön gyáregységek épültek erre
- Ha igaz is, nem az üzem helye a lényeg, hanem a felhasznált anyagok és a megfelelő minőségellenőrzés

(#293) Parallaxis válasza mekka_kola (#291) üzenetére


Parallaxis
addikt

Próbáltam, szemernyit sem jobb egy Gearnél, ugyanolyan hasztalan vacak.

Az, hogy neked nincs hasznodra, attól még nem hasztalan vacak :) a Gear-ekhez képest meg fényévekkel jobb minőségű termék (gondolom az Apple Watch-ról nem fog 1,5 hét után lepattogzani króm bevonat /mivel azon nincs is ilyen/, mint a Gear-ekről).

(#294) Csapoati válasza Ed Parker (#289) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Eretnek!
;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#295) Gabir válasza Stanley-B. (#288) üzenetére


Gabir
aktív tag

Igen, ezt ismerjük, mint az autós bemutatóknál: beül az orákulum az új Loganba és "hát kopogós műanyag, nem szép kidolgozás, illetve nem is húz, nem megy"..aztán kiderül, hogy egy " Merciből vagy S8-ból ült át.. Helyén kell kezelni a dolgokat

(#296) Döglött Róka válasza Touch-ko (#290) üzenetére


Döglött Róka
veterán

[A komplett forumos palyafutasod kimerul ebben]

Soha nem ertettem az apple-fanokat, bar igazabol semmilyen fan-t nem ertek.

Parallaxis: Az okosora, jelen formajaban egy hasztalan vacak. Meg akkoris, ha valakinek a kedvenc markajelzeset szitaljak/marjak ra a kinaiak...

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#297) Ed Parker válasza Csapoati (#294) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Dehogy, inkább csak kinőttem az instant get érzésből.

(#298) batai15


batai15
félisten

gratulálok annak aki ezt meg veszi és aki szerint jó cucc, az nagyon fanatikus-
és ott van egy mi band 5 ezerért ami min1 hónapig megy és lehet nincs ilyen sok minden bele rakva, mégis nagyon jó cucc lett.

[ Szerkesztve ]

(#299) batai15 válasza Lirion (#270) üzenetére


batai15
félisten

+1 pontosan

(#300) janeszgol


janeszgol
félisten

Látom nem mindenkinek sikerült értelmezni Fiery 272-es HSZ-ét. Gondolom ez az olvasottság hiánya vagy egyéb értelmi képességbeli probléma. Tökéletesen leírta, hogy felesleges mindenben értelmet találni. Vannak, akik annyira befeszülnek a saját világukba, hogy képtelenek befogadni az újat, az eltérőt.

No de: nem értem, hogy akinek tetszik, miért ne venné meg? És ha megéri neki? Megveszi, két év múlva kidobja a francba. De lehet még úgy is megéri egyeseknek. Szíve joga. A nekem nem éri meg és a másnak nem éri meg két külön dolog. Fiery linkelt itt csoda szép hagyományos órákat. Hát én egyiket sem venném meg. Nem a stílusom, drága, nincs olyan funkciója (még a magamutogatás sem), amivel én előrébb lennék. De ettől még nem értelmetlenek.

Én biciklisportolok, heti rendszerességgel, plusz néha futok és sosem érdekelt a pulzusom. Annak jó, aki fogyni akar. (Akkor muszáj tartani az aerob-tartományt.) Bár én a paraszt-módszert alkalmazom: ha elgé csak az orromon venni a levegőt, az aerob. Ha szájon kell, de tudok még beszélni, az kardió. Ha egyik sem, na az gyúrás. (Csak az kössön ebbe bele, aki sportol is. Fifa nem ér. :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.