Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) nzolo76 válasza boost (#950) üzenetére


nzolo76
tag

Köszönöm szépen.

Meglátjuk mi lesz a szeptemberi bejelentés, aztán eldöntöm mi legyen. :)

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#952) brumi1024 válasza nzolo76 (#949) üzenetére


brumi1024
veterán

Üzemidőre nálam 50-60 között marad az óra a nap végére watchOS 3 beta 6-tal. Javult a watchOS 2-höz képest.

(#953) CharlieDrop válasza brumi1024 (#952) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nekem olyat csinált most, hogy este feltettem tölteni, de nem töltött, járt már így valaki?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#954) claire78 válasza CharlieDrop (#953) üzenetére


claire78
senior tag

Persze, én tegnap, mert alácsíptem a bőr milanese szíjat. :DD Szerencse, h időben észrevettem.

(#955) nzolo76 válasza brumi1024 (#952) üzenetére


nzolo76
tag

Akkor lehet bízni a újabb szoftban, szuper. Köszönöm

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#956) CharlieDrop válasza claire78 (#954) üzenetére


CharlieDrop
veterán

itt nem volt ilyen, csodálkoztam is :S

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#957) boost válasza CharlieDrop (#956) üzenetére


boost
addikt

Nekem akkor, mikor a töltő rossz oldalára tettem az órát. :D

Ja meg mikor a laptopra volt dugva a töltő, elmentem aludni, elment aludni a laptop is, és ezért nem töltötte fel az órát, mert nem adott áramot az USB-re.

[ Szerkesztve ]

(#958) CharlieDrop válasza boost (#957) üzenetére


CharlieDrop
veterán

fogalmam sincs mi volt, azóta rendesen tölti az órát :) Viszont, most hogy mondod lehet rossz oldalon volt az óra, arra már nem emlékszem :DDD

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#959) nzolo76


nzolo76
tag

Mi a véleményetek egy ilyen boltból vásárolt óráról? [link]

Garancia ugyanúgy Apple, vagy itt csak bolti lehet?
Miért lehet olcsóbb vagy 30000 Ft-tal, mint iStyle vagy Extremdigital?

[ Szerkesztve ]

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#960) claire78 válasza nzolo76 (#959) üzenetére


claire78
senior tag

Általában Kínából hozzák és nincs rajtuk 27% Áfa. Garancia nemzetközi Apple. Egyedül a töltő angol típusú, de adnak hozzá átalakítót. Már többször is vásároltam innen.

(#961) nzolo76 válasza claire78 (#960) üzenetére


nzolo76
tag

Köszönöm.
És te kaptál hozzá rendes számlát? Vagy csak adásvételit? Mert ha az óra úgy hibásodik meg, hogy nem kapcsólható be, a szervíz kérheti a számlát nem?

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#962) Godfather válasza nzolo76 (#961) üzenetére


Godfather
aktív tag

Van gyari szam a hatlapon.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#963) claire78 válasza nzolo76 (#961) üzenetére


claire78
senior tag

Természetesen adnak számlát.

(#964) nzolo76 válasza claire78 (#963) üzenetére


nzolo76
tag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#965) boost


boost
addikt

Kicsit hadilábon állok most az órámmal. Elégedetlen vagyok a telefon nélküli távolságmérésével. Kb 35%-al többet mért, mint kellett volna, többször egymás után. Pedig az óra már elég hosszú ideje megvan, és futottam vele korábban a telefonnal eggyütt, lett volna rá ideje lemérni a valós távolságot.
Most lereseteltem az adatokat, és ma reggel megint a telefonnal eggyütt futottam. Így telefonnal rendben volt a távolság. Holnapután megint futok egyet teló nélkül. Ha megint mellémér ez a szar (legalább 15% távolságbeli eltérést), akkor garanciáztatni fogom. Nem a távolsággal van gondom, hanem, hogy a fals távolságmérés miatt teljesen más részidőket mutat.

[ Szerkesztve ]

(#966) atees válasza boost (#965) üzenetére


atees
őstag

De ugye tudod hogy az órába nincs gps?
Telefonnal azért pontos mert annak a gpst használja

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#967) boost válasza atees (#966) üzenetére


boost
addikt

persze, de azt tudod ugye, hogy azzal reklámozták, hogy elég 20 percet futni a telefon társaságában, és utána le tudja követni a mozgásodból, hogy mekkora távot teszel meg GPS nélkül? Különben meg küldhetne egy üzenetet a displayre, hogy figyelj, fogalmam sincs, hogy milyen gyorsan futsz, és csak hülyeségeket irok a display-re.
Mikor megjelent az óra, tele volt a net azzal hogy ez mennyire jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#968) atees válasza boost (#967) üzenetére


atees
őstag

Szep teljesitmeny! Grat!
Sztem ez kamu reklam volt. Gps nelkul sajnos lofaszt sem tud 😕

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#969) Ed Parker válasza boost (#967) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én ezt már hónapokkal ezelőtt mondtam, erre a célra egy garmin forerunner 630-at használok, mert a két óra köszönő viszonyban sincs egymással, ha sport adatokról van szó.
Az lehet hogy a beépített giroszkóp vagy mozgásérzékelő számolja a talajérintéseket, de ezek tök eltérőek lehetnek egy könnyű vagy intenzív tempónál.
Az idő és a táv meg csak nagyobbra nyitja az ollót.
Jó példa erre mekkora is a különbség, iPhone 6s Nike run app vs garmin fenix 3 óra, mindkettő a beépített gyorsulásmérőjét használva tök eltérő adatot mutat futópadon. Futópad kb 6,92km telefon 7,8km garmin 7,3km.
Akkor most kinek higgyek? ;]

A GPS-es mérés a hiteles.
Ezalól egy kivétel van, bringán a sebességmérés, mert ott az első alkalommal azt a GPS-sel kalibrálja, aztán azután nem kell hozzá GPS, a kerékátmérő mindig ugyanaz marad, tehát hiteles.

(#970) boost válasza Ed Parker (#969) üzenetére


boost
addikt

a 7,8 helyett 7.3 még nem zavarna, de nálam 3.1km helyett 4.1km-t írt ki, ami esetedben 7.8 helyett 10.14 lenne. :), ami elég nagy különbség.

(#971) Ed Parker válasza boost (#970) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez a lényegen nem változtat.
Most ez egy maratonon lehet 10km eltérés is.
Két dolgot tehetsz, viszed magaddal a telefont ha ragaszkodsz az Apple Watch-hoz mint "sportóra"
Vagy veszel egy normális GPS-s sportórát mellkasi jeladóval és akkor minden adatod rendben lesz.

(#972) boost válasza Ed Parker (#971) üzenetére


boost
addikt

Hát igen, csak akkor ez így szart sem ér, úgy érzem átvert a marketing, átvert a cég. Apple-től nem ezt szoktam meg. Azt, hogy korlátozott a tudása funkciókban, de amit tud, azt jól.

(#973) Ed Parker válasza boost (#972) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezzel nem vagy egyedül, erre én is hamar rájöttem, de az Apple ezt nem is sportorának, sokkal inkább okosorának hirdeti, és kiegészítő rém puritán funkcióként mér ezt azt, kisebb nagyobb pontossággal.
Erről tucatnyi cikk van hogy nem az igazi sajnos.
Én kb 3 hónapja a fiókban tartom az amúgy 729€-s 42mm RED stainless steel verziót.
Mert amúgy szeretem, de hát ma már ezeket a funkciókat a legtöbb óra tudja a híváson kívül, megjelenítik ugyanazokat a push üzeneteket, csak nem olyan flancos amoled kijelzőn, viszont elég hetente tölteni és mérnek alvási szokásokat.

A tevékenység követés sem az igazi, nem számol lépcsőt és a lépéseket is eltúlozza, ugyanis a telefon is méri ezeket, ami szintúgy a zsebemben van és rendszerint 2-3000 lépéssel kevesebbet mutat.
A pulzus dettó, ez is csak polar H7 mellkasi jeladóval működik hatékonyan.
Csak hát igen, az ember nem ezt várná az Apple-től, na meg ennyi pénzért.

(#974) boost válasza Ed Parker (#973) üzenetére


boost
addikt

Hát jó, de azért a Notifications után a második helyen áll a Fitness. [http://www.apple.com/watch/fitness/]

Most én is elgondolkoztam egy Polar M400 v2 beszerzésén, ami H7 övvel eggyütt is csak 129€. Van benne GPS, alvásmérés, és okosfunkciók, mér aktivitást, szól, ha túl sokat ülsz, stb. (appok nincsenek).

[link]

[ Szerkesztve ]

(#975) nauro


nauro
aktív tag

Hasonló okok miatt tértem vissza a Polar-omhoz sportolásra, a mindennapi óra maradt a watch. Azonban ha igazak a pletykák, egy héten belül kaphatunk egy beépített gps-el rendelkező watchot, illetve az új OS is jobb lehetőségeket ad majd használható sport appok készítésére. Én bizakodok :)

(#976) atees


atees
őstag

ÉN átlag sportoló vagyok hetente 2-3szor futok, telefon elfér a zsebembe és így zenét is tudok hallgatni és elég jók sztem az adatok amiket kapok.
Mindenkinek mások az igényei, olyan úgysem lesz amelyik mindenkinek megfelel.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#977) Ed Parker válasza boost (#974) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igen, ez egy jó és olcsó alternatíva.
Na most itt azt kell eldönteni hogy mennyire elégszel meg a puritán kijelzővel?
Ha ez nem zavar, az egy tök jó óra, nekem a v800 volt mikor megjelent pár éve.
Úgy emlékszem hogy abban is van smart notification.

Atees: az órának van háttere amire tudsz zenéket is fel pakolni, tehát csak egy bt füles kell hozzá és a zene is megy óráról.
A baj csak az hogy az Apple amit kínál és amit kér érte nagyon nincs összhangban.
Továbbá ez csak később derül ki, ha valaki mélyebben ássa magát bele a dolgokba.
Persze itt lehetne ilyenkor mondani, dehát ez nem sportóra.
De akkor ne is legyen benne ilyen fícsör, ha szar vagy pontatlan és ne is legyen reklámozva.
Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#978) Ed Parker válasza boost (#972) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Itt egy kis olvasnivaló, nagyjából ugyanazt mondja, amit én is tapasztaltam és amiben te is csalódtál.
Elég a summary részt elolvasni.

Link

(#979) boost


boost
addikt

Mi a véleményetek, tapasztalatotok az "új" szilikon szíjakról? A fonottokról?

Én egyébként azt várom, hogy az új órában lesz GPS, de nem a klasszikus módon lesz használva, hogy 2-3 másodpercenként rögzíti az aktuális poziciót, és később megjelenít egy térképet, hanem csak időszakosan, pont annyira, amennyi elégséges a sebesség, távolság pontos meghatározására, amivel pontosítják az óra érzékelőit. Mint amikor nálad van a telefon, és úgy futsz az órával. Ez kevésbé merítené le az óra kicsi akksiját.

[ Szerkesztve ]

(#980) Ed Parker válasza boost (#979) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez a legtöbb GPS órában állítható, 1s, 5s, vagy ultratrac amikor nem annyira a pontosság a lényeg, sokkal inkább a teljes nap alatt megtett túra vonala.
Sajnos az okosóra piacon is kezd az Apple csúnyán lemaradni, a konkurencia már rég felzárkózott és árban is jobbak.
A telefon piacon meg már rég nem az Apple diktál, csak lohol a többiek után.

(#981) boost


boost
addikt

Na kinek, hogy tetszik az új óra? Egyrészt ezek már olyan tulajdonságok, amik bejönnek, másrészt a Nike szíj nagyon bejött. Remélem lehet olyat majd külön is rendelni, és nem kell új órát venni hozzá. Ha lecserélném újra, akkor is maradnék a mostani arany-kék szíj változatnál. Még mindig ez a legszebb szerintem az aluórák között. Nem vennék továbbra sem acél tokos ( vagy milyen) órát.

[ Szerkesztve ]

(#982) Ed Parker válasza boost (#981) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A sajtkészítő és a partiállat szerelemgyermeke? :D
Durva lett az a Nike+ óra.

A kerámia tokos az elég meleg, kiváncsi leszek hogy árazzák.

Ami érdekes, hogy a procival adják ezt is el mint az iPhone-t, az akksirol nem beszéltek, hogy továbbra is 1 napos, van e gold verzió? ;]
Gondolom rájöttek hogy elég komolytalan próbálkozás volt, mégha Lagerfeld is hordja.

(#983) zola96 válasza Ed Parker (#982) üzenetére


zola96
senior tag

A kerámia 400.000+, nem lesz edition belőle. Vagyis az edition az a kerámia. Mostmár lehet beruházok egy Series 1-re:D Bőven elegendő, nem futok úszni sem órával szoktam. Ráadásul arany és kakaóbarna szíj elég badass.

[ Szerkesztve ]

(#984) Ed Parker válasza zola96 (#983) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ja ez várható volt hogy drágább lesz.
De annyiért nem veszek, már a zafirüveges verzió sem volt olcsó.
Majd lesz ez olcsóbb is.

(#985) tl-x


tl-x
őstag

Jó értem, hogy a series 1 nem azonos a most kint lévő modelekkel?

(#986) zola96 válasza tl-x (#985) üzenetére


zola96
senior tag

Igen jól. Ráadásul olcsóbb is de erősebb. Ritkaság az Appletől

(#987) boost válasza CharlieDrop (#958) üzenetére


boost
addikt

CharlieDrop: úgy is rátapad, ha a töltő rossz oldalára teszed, csak nem tölt. :D

Én eladom az arany-kék-emet. Vigyáztam rá, még garis, semmi baja, plusz van hozzá egy fém szíjam, ami fekete, Milanese koppintás, és sose használtam. Remélem normális áron meg tudok tőle válni. Engem futáshoz érdekel az új modell.

(#988) nauro válasza boost (#987) üzenetére


nauro
aktív tag

Nekem is csere, gps-t vártam már nagyon, végre alkalmas lesz jobban sportolásra

(#989) CharlieDrop válasza boost (#987) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hát akkor kiderült

Az újat megvenném legszívesebben, no nem a Nike-os verziót, de azt hiszem megvárom míg elhalálozik a vekker, nem lehet hogy mindig mikor új jön, vegyek egy újat :S

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#990) boost válasza CharlieDrop (#989) üzenetére


boost
addikt

Ha nincs olyan fícsör, ami miatt kellene, akkor én se cserélném le, de a GPS ilyen. Anélkül meglennék, de szeretek futni, mozogni, ezért praktikus. Igaz, telót is kellene vennem, mert elígértem az enyémet. Hát, lehet, hogy nem elsőnapos vétel lesz az óra. :DD

ha továbbviszem a gondolatot, mire megjönne, emgvenném, már keményen október közepe, vége, addigra itt az ősz, és nem megyek úgyse futni. Akkor meg már ráér tavaszig. :DD

[ Szerkesztve ]

(#991) zola96 válasza boost (#987) üzenetére


zola96
senior tag

70ért elviszem:DDDD

[ Szerkesztve ]

(#992) Ed Parker válasza boost (#990) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Konditeremben futógép,Spinning nem játszik?
Vagy bringára trainer otthonra.

(#993) boost válasza Ed Parker (#992) üzenetére


boost
addikt

De, valami majd lesz, de arra már nincs szükség GPS-re.

[ Szerkesztve ]

(#994) nauro válasza CharlieDrop (#989) üzenetére


nauro
aktív tag

Nekem kimondottan bejön a fekete-neonzöld Nike szíj. Persze határozottan sportoláshoz.

[ Szerkesztve ]

(#995) CharlieDrop válasza nauro (#994) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ahhoz nekem is, bár én a szürkét lecserélném sötétkékre :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#996) Ed Parker válasza boost (#993) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem persze, akkor meg óra csere sem kell :D
Meg kell várni 13-án megjelenik az új os hogy mit hoz a régi órákra

(#997) zola96


zola96
senior tag

Azt lenne jó megtudni, nyilván hamarosan yt tesztekbe menni fog, hogy mennyi a sebességbeli különbség a series 1 és series 2 között. Mert ha elhanyagolható akkor bőven elég lenne (nekem) az 1. Fürödni azzal is lehet:D Futni meg nem futok szóval :))

(#998) Ed Parker válasza zola96 (#997) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

50%, tehát ami eddig 4mp alatt nyílt meg most 3sec alatt fog :C
Az akksi már más kérdés.

(#999) Ed Parker válasza zola96 (#983) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

479000huf most találtam a kerámia verzióra.
Biztos nagyon szép, de ez akkor is csak egy Apple Watch nem egy svájci kézzel gyártott termék, semmi nem indokolja ezt a horror árat:)
Szóval marad az első generáció.

(#1000) zola96 válasza Ed Parker (#999) üzenetére


zola96
senior tag

ott volt a linkben fentebb:P én se értem, hogy imnek de valakinek biztos megéri.. akkor annyiért valóban egy kézzdl készített svájci óra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.