Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #92253184 válasza mekker (#91) üzenetére


#92253184
törölt tag

Kérdés, hol versenyez a termék.
Ha az okos órák között, akkor tiéd a pont.
Ha a teljes karóra piacot nézed, akkor viszont messze nem.

(#102) Gabir válasza Mr.Csizmás (#99) üzenetére


Gabir
aktív tag

Rendesen létező dolog.
Az ipod 20-25e körül lehet használtan(nem tudom, van-e még új valahol elfekvőben)
A szíjgyártó pedig a Lunatik, konkrétan ez a szíj. (borsos ára van, de még így is jóval olcsóbb, mint az új karóra.( ebayen hasonló 3-4e)

(#103) lacruise


lacruise
tag

azt hiszem, hogy a twiterre irtam, hogy addig amig egy "okos ora" nem kepes mukodni 1 hetig, ugy, hogy egysszerre 2 telefonnal van kapcsolatban, adding nem csak penzkidoban es uri huncutsag.

a watch-al kapccsolatban pedig a legnagyobb bajom az az, hogy a 340 fontos orahoz kellene vennem egy 670 fontos telefon ami mar majdnem egy macbook pro ara. tudom hogy ez igy santit, de az nekem akkor is sok.

LG G5 & BB Z30

(#104) Lirion válasza #92253184 (#98) üzenetére


Lirion
addikt

Mielőtt még valaki a vannak rossz anyagi helyzetűek kártyával jönne, ezt már egyszer leírtam:

Amcsi minimálbért hasonlítani az átlaghoz képest magasabb magyar céges fizetéssel minden, csak nem fair, a jövedelem nettósítását kifelejteni pedig vagy tudatos félrevezetés vagy csak naiv feledékenység. Az amcsi minimálbér sem annyi, amennyit írtál, amúgy minden stimmel...

De hogy tiszta legyen, a tényleges minimum USA-ban 7.25 $/óra, vagyis adózás után 1.145 $/hó ~ 325.000 ft napi árfolyamon, míg ezzel szemben a magyar minimálbér 105.000 ft/hó, vagyis nettó 68.775 ft ~ 243 $/hó.

(#105) Csapoati válasza Parallaxis (#100) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Igazad van, meg alul is van arazva. Ilyen muanyag szijat a Breitling se tud. ;] Merjuk egy iPhone-hoz az arat - szerintem nem kene a 2/3-aba kerulnie es jo esellyel nem is kerul nekik annyiba. Brutalis haszonkulcs lehet rajta. Mondjuk ha megveszik... eleg ha minden 20. iPhone user beszerez egyet, maris oriasi vilagsiker.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#106) szabakaa


szabakaa
aktív tag

Maga a felhasználói felület nagyon tetszik, a koncepció is bejön, de az ár, és méginkább a siralmas üzemidő megöli a terméket.

iPhone 13 Pro Max, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch

(#107) Parallaxis válasza Csapoati (#105) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nekem nincs igazam, mert nem az én véleményem, hanem azé, akinek ez a szakmája, én csak olvastam a tesztet.
Maradjunk annyiban, hogy az óraipart te is meg én is csak kívülről ugatjuk :)

(#108) repvez válasza Parallaxis (#94) üzenetére


repvez
addikt

Látod, pont ezért nem látom értelmét ezeknek az okosóráknak /sport karpereceknek, mert akkor semmi előnyöm nem származik abból ha a telefont ugyan ugy magamnál kell tartani vagy legalább is BT hatótávon belül. Ennyi erővel ugyan ugy megnézhetem az üzenetemet és az időt a telefonon is. Az már tényleg a lustaság netovábbja lenne,hogy azért több százezer ft-ot fizessek, hogy ne kelljen a zsebemből kivenni a telefont.

A sportolás meg egyenesen hátrány ha nálad van egy 5" körüli készülék annak az elhelyezése és használata plusz macera.
Az ilyen készülékeknek függetlenül kéne müködni , legalább ezeknél az aktiv tevékenységeknél és mikor befejezésre kerül akkor kéne összekapcsolni a telefonnal a szinkronizáció végett.

De ahoz, hogy a pontos adatokat megkapja az órának is tartalmaznia kellene a GPS, HR szenzorokat.
Egy 2gb memoria meg megint nem egy drága egység, hogy belekerüljön, a zenéket lejátszva BT-n keresztül.

Nem is értem, hogy amikor tervezik ezeket az eszközöket mire gondolnak, hogy hogyan kéne használni öket?

(#109) Csapoati válasza Parallaxis (#107) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Maga az oraszerkezet biztos minosegi, ezt nem vitatom. De pl a Sportnal a muanyag szij melle mar szinte felesleges es az ar is lehet, hogy emiatt ilyen magas. Igazabol a 2. generacio eladasaira leszek kivancsi, mert most biztos sokan az ujdonsag-faktor miatt csapnak le ra.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#110) #92253184 válasza Lirion (#104) üzenetére


#92253184
törölt tag

"Amcsi minimálbért hasonlítani az átlaghoz képest magasabb magyar céges fizetéssel"

Igen, pontosan az volt a cél, hogy rámutassak a különbségre. Az igen éles és igen szomorú különbségre. Amiből utaltam arra is, hogy a mi gazdaságunkból nézve nehéz reálisan megítélni az árakat.

"De hogy tiszta legyen, a tényleges minimum USA-ban 7.25 $/óra, vagyis adózás után 1.145 $/hó ~ 325.000 ft napi árfolyamon, míg ezzel szemben a magyar minimálbér 105.000 ft/hó, vagyis nettó 68.775 ft ~ 243 $/hó."

Az adat egészen friss, Obama 2015 január elsejével emelte 10 dollár 10 centre. Kérlek nézz utána, mielőtt kommentálsz.

(#111) Parallaxis válasza Csapoati (#109) üzenetére


Parallaxis
addikt

Elvileg a sport szíja sem sima gumi, vagy műanyag, hanem valami bőrbarát megoldás.

Az ár meg annyi, amennyit megfizetnek érte, a lényegesen gyengébb anyagminőségű Gear 2 sem volt olcsóbb megjelenéskor.

Csak halkan megjegyzem, hogy nem védem az eszközt, mert nem volt még a kezemben és nem is kellene nekem, de ettől függetlenül van pár dolog ami tetszik benne és a jelenlegi okosóra piacon (már, ha lehet ilyesmiről beszélni), jelenleg a legjobb minőséget képviseli.

(#112) debrecenikri


debrecenikri
tag

10000 ft-ért van már normális kamerás óra. Ez így indokolatlsnul drága.

Fast ring nélkül nem élet az élet...

(#114) TTommi válasza repvez (#108) üzenetére


TTommi
aktív tag

Nem feltétlenül kell a GPS, csak akkor, ha tényleg navigáláshoz akarod használni menet közben. Minden más esetben az eszköz utólag is szinkronizálható és a gyorsulás és mozgás érzékelő által eltárolt adatokból a GPS pozíciók rekonstruálhatóak. Én tapasztalatból tudom, a Smartband a Sony-nál pont így működik.
Ha meg navigálásra akarod használni, arra szerintem alkalmatlan ez a kijelző méret.
Szerintem nem olyan veszélyes ez az almás próbálkozás a designe-t tekintve, de nekem sem stílusom és pláne nem ennyi pénzért és ilyen pocsék üzemidővel és egyetértek azokkal, akik szerint az alma nem jó úton jár. Persze ettől még simán elképzelhető, hogy sikertermék lesz és ódákat fognak róla zengeni szerte a világon:)

SXZ2 és SXZ5c

(#115) repvez válasza TTommi (#114) üzenetére


repvez
addikt

Nem értek annyira a dologhoz,de azok alapján, hogy tudja nekem pontosan megmondani, hogy pesten vagy pécsen futottam és mondjuk nem egyhelybe lengettem a kezemet?

Mert ha jól tudom a lépésszámláló is az alapján mutat egy értéket, hogy beállitod a magasságod és az alapján kalkulál egy lépés távolságot és a gyorsulásmérő egy egy zökkenését egy lépésnek veszi és a távolságot az alapján határozza meg.
Ezekből az adatokből én nem látom, hogy tudja kiszámolni a magasság és sebesség értékeket ,föleg nem a térbeli helyemet amit egy térképre rajzol

(#116) Parallaxis válasza TTommi (#114) üzenetére


Parallaxis
addikt

ilyen pocsék üzemidővel

Azért ha figyelembe vesszük, hogy 10 percenként leolvassa pulzust, akkor a 18 óra nem olyan kevés.
A Gear Fit is lemerül 6-8 óra alatt, ha aktív a pulzus figyelés, a Moto360 meg minden extra funkció nélkül tud csak 12 órás üzemidőt, pedig az a Google referencia órája.

(#117) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

Es bekovetkezett. Az apple fanok majd nepszerusitik az okosorat, megveszik, a tobbi ceg felul a hype-vonatra es minden marha tolteni fogja a karorajat, amit addig nem kellett csak par evente elemet cserelt benne, vagy azt se.

Eleg csak a rezidens nagykovetek kommentjeit vegigolvasni. Nem gaz hogy naponta toltenem kell az oramat, meg a fa.....

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#118) TTommi válasza repvez (#115) üzenetére


TTommi
aktív tag

A Smartband tudja, ráadásul meglepően pontosan, ezért gondolom, hogy a többi eszköznek is tudnia kell.

SXZ2 és SXZ5c

(#119) TTommi válasza Parallaxis (#116) üzenetére


TTommi
aktív tag

Tudom, hogy te elég nagy Apple barát vagy, de ez az üzemidő rettenetes, akárhogy is magyarázzuk, szépítjük.

SXZ2 és SXZ5c

(#120) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

Siker lesz ez, egy darab kutyaszart is el lehet adni apple logoval :D

(#121) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Nyilván csak elírás, de az XXL-nél eléggé elszálltak az árak... :D

(Mondjuk, nekem még a helyesen kiírt árak is LOL-kategóriába esnek. :D )

Samsung Galaxy A54

(#123) BulletBill27 válasza Döglött Róka (#117) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

A fejlődés megállíthatatlan. ;]

(#124) cintula187 válasza Viktor0610 (#121) üzenetére


cintula187
addikt

Tuti nem elírás. Azok az edition (arany) árak.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#125) Viktor0610 válasza cintula187 (#124) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ja, hogy jah! :)) Kösz az infót! :D :R

Samsung Galaxy A54

(#126) janeszgol


janeszgol
félisten

Nézegettem már okosórákat a youtube-on, egyet ki is próbáltam (Samsung Gear Live), ami tetszett.
De nekem eddig ez jött be a legjobban. Persze külsőleg marha gagyin néz ki (az anyaghasználat biztosan jó), de az okosórák nagy része is gagyin néz ki.

Viszont ahogy kezelte a cikkíró, nekem nagyon tetszett ez az Apple Watch. A felülete is bejön, a kezelhetősége, a használata. Ki merem jelenteni, hogy eddig ez a legjobb okosóra. Megint az történik, mint indig, hogy ha az Apple talál ki calait, ha nem, ő adja az irányvonalat. Majd nézzétek meg az ezután megjelenő okosórákat.

Drága? Kiemel a tömegből? Apuci veszi? Igen, mind igaz. De igaz bármely 100k feletti órára is. Na azokkal szoktak ám felvágni. Ha férfi vagy és nincs minimum 100 ezres órád, gagyi vagy. És ezeket nem az almás tábor lovagjai említették eddig.

Viszont nekem sosem lesz ilyenem, mert 1, nincs rá pénz. 2, ha lenne, nincs rá igényem. 3, ha lenne rá igényem és pénzem, nem tudnám használni, csak sima óraként. Mivel szemüveges vagyok, ezen elolvasni egy sms-t tuti megszédülnék.

De nekem tetszik az óra. (Ja és nem vagyok alma fan. Pontosan csak voltam az i4s-ig.)

ui.: üzemidő. Gondolom a kritizálók nagy része amúgy is konnektor mellett élnek (otthon, munkahely), plusz vannak már power bankok is. Nem kell túldrámázni. 1 év gari van rá és meghal az akksi 1 év után? Veszel másikat. Megszokhattátok már, hogy almáéknál így működnek a dolgok. Vagy cserélteted pár tízezerért.

[ Szerkesztve ]

(#127) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

érdekes így olvasni, hogy fent a bal sarokban a ZenWatch teszt van, ami még elegáns is, nem úszógumiból van a szíja.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#128) jacis válasza Viktor0610 (#121) üzenetére


jacis
nagyúr

Sokat érhet most az a raktár ahol ezeket az órákat tartják ha egy darab 5 millió forintot ér :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#129) kchris78


kchris78
veterán

kicsit azt érzem a cikken hogy muszájból meg kellett írni, meg van, mission accomplished... Üzemidőben pl ezzel ellentétes infókat írtak meg olyanok akik már régebb óta használják és túl vannak a nyomkodós időszakon.

Úgy általában meg azt gondolom hogy sokan nem kapták el a koncepcióját ennek az egésznek amikor azt írják hogy ilyen kis kijelzőre minek rendes APP-ot írni, azt nyomkodja majd az ember... Pont ez a lényeg benne hogy MINDIG ott van a csuklódon, pár szó megjelenik elolvasod, nyugtázod magadban és KÉSZ, megy tovább az élet.. Viszont ettől még lehet mögötte komplex logika! Persze nehéz, mert a natív appok fejlesztésére még nemigen van lehetőség, ami van jelenleg az kegyetlen lassú, mert Bluetoothon elindul a háttérben az iPhone app majd áttölti az adatokat... Látszik hogy a gyári appok natívak, azokkal nincs is performancia probléma.

(#130) repvez


repvez
addikt

Én sose a márkát néztem hanem amit nyujtani tud az áráért, de eddig bármit néztem az Almás cégtől az mind olyan, hogy nem értem azokat , akik ezt veszik, hogy mi az ami miatt annyira be vannak gerjedve az almás termékekre.
Mert ha a telefonokból indulunk ki a mostani készülékei anynit tudnak mint más droidos gyártók termékei 3-4 évvel ezelött.
Semmivel nem birják tovább akuval
Kevesebb a választható alkalmazások száma,nehezebb fejleszteni rá.
3-4x drágább mint a hasonló termékek.

A fennt felsorolt megjegyzések bármelyik termékükre igaz.
Lehet, hogy stabilabb a rendszerük,de ez csakis annak köszönhető hogy egy hardverre kell optimalizálni,de ez sztem nem ér annyit mint a fent emlitett hiányosságok .

És épp azért nem nagyon tud érdekelni, hogy milyen az anyaghasználat vagy az összeszerelés minősége,mert 1-2 év mulva már a gyártó sem fogja támogatni vagy garanciát addni rá mégha 5 misibe is kerül.
Innentől kezdve még mindig jobban járok egy kinai hardweresen erősebb készülékkel töredék áron még akkor is ha évente cserélnem kell

(#131) BulletBill27 válasza jacis (#128) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

Nem is tudom, mit csináljak. Vegyek 2 db Apple Watch-ot, vagy egy Mercedes-t? ;]

(#132) Csapoati válasza Mr.Csizmás (#127) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nana, de az nem bőrbarát (gondolom pH 5.5)! ;]

repvez: Kevesebb a választható alkalmazások száma,nehezebb fejleszteni rá. Azért ezt ugye te sem gondoltad komolyan?

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#133) BulletBill27 válasza repvez (#130) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

Jobb terméktámogatás, régebbi készülékeket is jól lehet használni. Az appok sokkal jobban vannak megírva. Nem lassul be csak úgy, nem kell állandóan kikapcsolgatni. Droidnál jóval biztonságosabb rendszer.
3X 4X drágább? Ez hazugság, Samsung és HTC csúcsmodellek is 200 fölött nyitnak, igaz, hamarabb vesztenek az értékükből. Elavult hardver? Ez sem igaz, az iPhone-on volt először 64 bites proci 2013-ban, nem beszélve a mellékprocesszorról. A kamera a piac egyik legjobbja. A Touch ID új standardot vezetett be az ujjlenyomatolvasók terén.
Az iPhone-nal ilyen téren nem tudsz melléfogni. Ez nem zsákbamacska, hogy vagy működik, vagy nem. Vagy fogja a gyártó frissíteni a szofvert, vagy nem. Vagy kapsz hibajavításokat, vagy nem.
Én személy szerint nem látok sok esélyt arra, hogy visszamenjek droidra. Inkább iOS, Blackberry OS, vagy Windows Phone.

(#134) repvez válasza Csapoati (#132) üzenetére


repvez
addikt

Gondoltam, hogy ez a pont lesz amin fogást lehet találni, mert droid felhasználóként nem foglakozom a másik store-al, de ha csak a felhasználói bázisból indulok ki akkor sztem azért lehet hogy igazam van,de mégha több az IOS app akkor sem könnyebb ráaz alternativ appok beszerzése vagy ellensulyozná a többi hátrányt.

Én még nem találkoztam olyannal aki csak azért vett volna ilyet ,mert egy aplikáci csak azon müködik

(#135) kchris78 válasza repvez (#134) üzenetére


kchris78
veterán

a másik fogás hogy írod nem foglalkozol csak droiddal. És iOS fejlesztéssel foglalkozol? Mert aktív iOS fejlesztőként még én sem bocsátkoznék ilyen sarkos kijelentésbe mert nincs saját tapasztalatom droid fejlesztésben. Viszont kollégám mindkettőn fejleszt, droid user, és még ő is azt mondja hogy legalább kiegyenlített a szint (a swift-el végre el lehet hagyni az objectiveC-t bár aki már megtanulta annak mindegy), de egyértelmű győztest nem mondana - van ami ebben jobb van ami a másikban.

[ Szerkesztve ]

(#136) Csapoati válasza repvez (#134) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Pedig van pár profi cucc (jellemzően zene, meg egyéb szerkesztő szoftverek), ami csak iOS-re van, Droidra nincs. Játékoknál is ez a helyzet. Nyilván ez nekünk azért nem perdöntő, de sokaknak igen. Az appok száma meg lényegtelen, a minőség számít. Az viszont igaz, hogy Droidra sokkal több az ingyenes alkalmazás.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#137) repvez válasza kchris78 (#135) üzenetére


repvez
addikt

Mindegy nem sajnálom tölük felölem lehet 3x anyni app is hozzá.
De ami tulajdonságokat olvasatm azok számomra nem hozza azt a szintet amiért kiadnék ennyit .

Ez csak e-pénisz növelésre jó,de gyakorlati haszna nincs. 2013 ban mit nyert a 64bites procival az átag user? kb semmit ,de jó volt hogy ráfoghatták, hogy emiatt drágább a többinél.

Amugy peace, mindenki arra költi amire akarja, csak egy kicsit bosszant, hogy az ilyen miatt már az egekbe emelnek minden mást is

2-3 éve ha már 100k felett volt egy teló ára már mindenki szörnyülködött, most meg a középkategóriát sem kapod meg 130 alatt. jó értem én infláció meg minden,de azért egy telefonért ne kérjenek már el ennyit mint egy laptopért vagy egy egyszerübb PC-ért. vagy neadj isten egy kocsiért
Nálam ezek más kategóriát jelentenek

(#138) alkatraz3000 válasza repvez (#137) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Csak mar kb akkor sem volt drágább mas csúcs telonal. 64bites appok mar kötelező kritérium az appstoreban, anélkül semmit nem rakhatsznfel. Az, hogy a droid app kínálata jobb, az meg bullshit egyszerűen. Inkább droidnal van az, hogy csomó app hiányzik. Fejlesztői szempontból megértem, mert olvastam statisztikákat, hogy az android userek kb 90%-a nem fizet semmiért, ios-nel ez kb 50.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#139) BulletBill27 válasza repvez (#137) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

Pont ezért említettem meg a 64 bites procit. :D Állandóan verik a mellüket a droidosok, hogy miért nincs még 4 mag, meg 8 mag, de amikor valami olyat csinál az Apple, ami máshol nincs, akkor meg kit érdekel, meg minek az, meg semmi értelme. Persze azóta átvette az android is. Na látod.

(#140) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Remek teszt, jó volt olvasni egy elfogulatlan, reálisan megközelítő cikket az okosórák Mercédeszéről.
Eddig még úgy gondoltam ha megjelenik érdemes egy esély adni az "olcsóbb" modelnek, de konklúzió végül meggyőzött arról, hogy ez is egy olyan termék, mint az új MacBook, lett, de minek?
Ami az Edition kategóriát illeti, az egy vicc, ha most lenne 10000$-om vennék inkább egy omega speedmaster-t meg egy Rolex-et mellé és nem baj ha nem arany :DDD

(#141) TTommi válasza Ed Parker (#140) üzenetére


TTommi
aktív tag

+1 és a Rolex még értékálló is, illetve fedezetként is használható kollaterális ügyletekhez:)

SXZ2 és SXZ5c

(#142) Ed Parker válasza TTommi (#141) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Most komolyan nehezen tudom elképzelni, hogy egy valamire való üzletember, ügyvéd megjelenjen egy ilyen bohócórával egy tárgyaláson.
Arról nem is beszélve, mi lesz ezekkel az órákkal 3-4 év múlva, mint ma egy IPhone 3G vagy 4-es, fillérekért mennek, mert már eleve az új készülékekkel szemben a fasorban sincsenek, az akksi meg pláne:)
Hisz' a teszter szerint már újkorában is harmatgyenge, egy év múlva ez esik további 20-30%-ot nagy jóindulattal.

(#143) janeszgol válasza repvez (#137) üzenetére


janeszgol
félisten

Netto baromságokat írsz. Annyira szar volt a 64 bites hardver használata, hogy a qualcomm rá pár hónapra kiadott egy toldott szart, csak azért, mivel nem készült el a saját 64 bites készletével. (Ráadásul több regiszter, egy ciklusban több végrehajtás még 32 bites OS alatt is.)

App Store: a csúcs. Ide jönnek az appok legnagyobb része. Tudod fingós appokkal nem lehet bejutni. Pláne 10 félével. Tudod hányszorosa az App Store bevétele a Play Store bevételénél? Gondolj egy szép pozitív egész számot szorzóként.
Aki meg is akar élni az app készítésből, az iOS-re fejelszt. Ennyi.

Ha nincs pénzed hozzá, az nem baj. Csak emiatt ne fikázz egy brandet. Egy oylan brandet, melynek minden rezdülésére a mai napig figyel az egész piac. :R

(#144) BulletBill27 válasza Ed Parker (#142) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

Ez egy jó kérdés, hogy mi lesz ezekkel évek múlva. Az arany az arany marad, attól, hogy a hardver elavul benne. Vagy kiszedi az Apple és belerakja az újat? Esetleg ad egy pár száz dolláros kupont? :D Vagy még arra gondolok, hogy nem frissítik évente. Nem hinném, hogy kuka lesz az aranyóra.
Bár nemrég olvastam egy cikket, amiben azt ecsetelték, hogy az arany Apple Watch miatt veszélybe kerülnek a Föld aranykészletei. WTF?

(#145) janeszgol válasza Ed Parker (#142) üzenetére


janeszgol
félisten

"Arról nem is beszélve, mi lesz ezekkel az órákkal 3-4 év múlva, mint ma egy IPhone 3G vagy 4-es, fillérekért mennek, mert már eleve az új készülékekkel szemben a fasorban sincsenek, az akksi meg pláne:)"

Tényleg az 5 és 6 éves készülékeket fikázod? PH! Kedvence.... kinek/minek? :)

(#146) Csapoati válasza BulletBill27 (#144) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Linkelnéd légyszi ezt a cikket? Nehezen tartom hihetőnek a darabonkénti fél uncia (~15,5g) arannyal.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#147) BulletBill27 válasza Csapoati (#146) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

Megkeresem. Nagyon zseniális írás volt. Ugye azt mondta az elemző, hogy annyira sikeres lesz az arany Apple óra, hogy nem fognak tudni belőle eleget gyártani, mert teljesen elfogy az arany. De mondom, utánanézek pontosan.

(#148) Mr.Csizmás válasza janeszgol (#145) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

irritáló a lekezelő stílusod, a rang alapján személyeskedésről nem szólva :U az ilyet inkább handrás komment szekciójára tartogasd :W

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#149) Ed Parker válasza BulletBill27 (#144) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem tudom mi lesz velük, de feltételezem, hogy ezeket is frissíteni fogják évente, ahogy a tábla, telefon piacot, így arany ide vagy oda az ár durván zuhanni fog, persze ha lesz rá igény.
Számomra a fent említett okok miatt irreleváns az Edition.

Janeszgol: most ez ebből a szempontból tök mindegy hogy i4 vagy i5, szeptemberben jön az i6s, így a korábbi modellek még olcsóbbak lesznek. Örülök hogy csak ennyi jött le belőle :C

Touch-ko: na várj, a gyűjtők sok pénzt adnak egy szép darabért, de próbáld meg eladni egy 14-18év körüli fiatalnak :D
Nem hinném hogy lenne rá vevőd.

[ Szerkesztve ]

(#150) Touch-ko válasza Ed Parker (#142) üzenetére


Touch-ko
őstag

A 3GS lehet, hogy fillerekert megy, de nezd meg mennyi egy dobozos, kituno allapotu iPhone 2G. Nekem akad egy, es bizony annak az arabol Rolexet tudnek venni:)

Bar akkor inkabb egy Jaeger Lecoultre, mint egy Rolex vagy Omega. Nekem valamiert jobban tetszik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.