Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) henrik1 válasza no more (#348) üzenetére


henrik1
tag

a felvetés érdekes, én magam nem tudom, hogy van-e a Rolex és az Apple között ez ügyben valamilyen megállapodás. az tény, hogy a Rolex esetében nem Mickey Egér kezei mutatják az időt, de a hasonlóság valóban elvitathatatlan.

(#352) Parallaxis válasza no more (#348) üzenetére


Parallaxis
addikt

Szóval, ezt is copyzta az Apple.

Mivel az Apple résztulajdonosa a Disney-nek, így nem igen kell nekik másolni ebben a témában :)

---

henrik1:

A Rolex-el nem is kell semmilyen megegyezés, hisz nem ők a jogtulajdonosok, hanem a Disney.

[ Szerkesztve ]

(#353) batai15 válasza Parallaxis (#342) üzenetére


batai15
félisten

az barátom hogy a többi is tudja ezeket ,. plusz olcsóbb, van ami víz álló , jobb akku . :U

(#354) batai15 válasza Döglött Róka (#343) üzenetére


batai15
félisten

+1

(#355) Fiery válasza Lirion (#338) üzenetére


Fiery
veterán

Szuksegtelent irtam, nem pedig haszontalant. Nagyon nem mindegy. Arra utaltam, hogy a jelenlegi okosoraknak nincs olyan "killer feature"-je, aminek koszonhetoen azt gondolhatna az ember, hogy szuksege van okosorara. Mindent el lehet intezni a telefonon is, esetleg mas, olcsobb kiegeszitok hasznalataval. Nem veletlen, hogy az eddigi okosorakat olyan kevesen vasaroltak, mikozben pl. az elso okostelefonok sokkal hamarabb sikeresek tudtak lenni.

A gazdagokkal kapcsolatban pedig azt hittem, egyertelmuen lejon abbol, amit irtam, hogy nem magamrol beszeltem. En nem igy gondolkozok, de ismerek jo nehany olyan ujdazdag vallalkozot, akik pont igy gondolkoznak. Pedig ok is a sajat erejukbol gazdagodtak meg, legfeljebb az elindulasban kaptak egy kis tamogatast a szuloktol. Az meg egyenesen rohej, amit rolam irsz: nem ismersz engem, fogalmad sincs mennyire vagyok gazdag vagy epp szegeny. De privatban szivesen fogadok eletvezetesi tanacsokat, meg arra is kivancsi lennek, szerinted ki szamit gazdagnak ;)

(#356) kchris78 válasza batai15 (#353) üzenetére


kchris78
veterán

es integralodnak ios-el? hogy neznek ki? nekem nem tetszenek.

egy dolgot hagyott ki az appke esaz az alvasciklus meres, igaz ki hordja ejszaka ha tolteni kell.. de ami kell az meg van hozza, ha akarjak szoftveresen megoldhato.

(#357) Döglött Róka válasza henrik1 (#349) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Tudom, hogy opcionalis, megis ezzel reklamozzak...

#356: szoftveresen kap akkora akkut, hogy ne kelljen tolteni este?

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#358) no more válasza Parallaxis (#352) üzenetére


no more
addikt

A GPS modulos megjegyzésemre nem reagáltál. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#359) henrik1 válasza Döglött Róka (#357) üzenetére


henrik1
tag

mármint ezzel IS reklámozzák. vagy te csak egyféle reklámfotót láttál? mert ha igen, akkor jó ha tudod, hogy többféle is van.

(#360) batai15 válasza kchris78 (#356) üzenetére


batai15
félisten

:U :U

(#361) henrik1 válasza batai15 (#353) üzenetére


henrik1
tag

4 főtt tojásban is van annyi fehérje, mint egy jóval drágább, medium rare rib eye steakben, de azért remélem megérted, h én inkább az utóbbit választanám. :)

(#362) Döglött Róka válasza henrik1 (#359) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Fuh, komolyan szavakon akarsz lovagolni mert ennyire szegenyes az alkalmazott ervelesi repertoar?? Toljuk oviba a dolgot?

Szerintem meg nincs igazad...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#363) henrik1 válasza Döglött Róka (#362) üzenetére


henrik1
tag

te beszélsz érvelési repertoárról, amikor annyival elintézel egy terméket, hogy mikiegeres? :DDD na mindegy, hagyjuk.

(#364) batai15 válasza henrik1 (#361) üzenetére


batai15
félisten

akkor egy marha hasonlatot ember.. :U :U

(#365) henrik1 válasza batai15 (#364) üzenetére


henrik1
tag

ha neked ez kell, akkor legyen tojás helyett marhanyak. vagy a steak helyett panko morzsában kisütött, és előtte sous vide-olt csirkecomb. :)

(#366) batai15 válasza henrik1 (#365) üzenetére


batai15
félisten

vicces vagy :)

(#367) Stanley-B. válasza batai15 (#353) üzenetére


Stanley-B.
őstag

taptic engine és force touch semmi másban nincs egyébként, tehát kapásból nincs igazad.

" mások akik ésszel rendelkeznek azt mondják minek vegyem meg? drága, buta, naponta tölteni kell miközbe a legtöbb okos óra lepipálja olcsóbban"

Attól még nem "rendelkezel ésszel", hogy számodra nem ér ennyit ez a termék.

Gondolom ez az a kategóriájú gondolkodásmód, miszerint pl az 5k Retina iMac-et is "há' kihozok én inkább egy PC-t harmadáron kéccer olyan erősen amin még az új battlefield is maxon fut majd aztán állva hagyja azt a drága szart"

[ Szerkesztve ]

(#368) Csapoati válasza henrik1 (#365) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A sous vide-oltra egyébként van magyar szó: a szuvidált. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#369) batai15 válasza Stanley-B. (#367) üzenetére


batai15
félisten

igen kedves elvakult epplö fan :U tapctic engine meg forsz tács?
oszt az minek?:
pedálozz nyugodtan te is , de ennyiért ez a cucc egy bullshit

[ Szerkesztve ]

(#370) Touch-ko válasza Döglött Róka (#296) üzenetére


Touch-ko
őstag

Aham, hogyne..

Szamodra a definicio akkor a kovetkezot jelenti: Veszel valamit, mert X gyarto termeke bevalt neked, megveszed a tobbit is, mert szukseged van ra, munkadbol, hobbybol kifolyolag. Neked bevalik, hasznaltal mar elotte konkurens termeket, de azok nem jottek be ennyire.
Evek ota hasznalod, majd jon egy par hulye, aki 0 tapasztalattal osztja az eszt, probaljak bemagyarazni maguknak, hogy a meg altaluk sosem probalt termek sz.r es az itt levo userek evek ota rossz dontest hoznak azzal, hogy ezekeg veszik.
Aztan meg neha le is "buziznak" csak ugy, meg ujgazdagnak hivnak, CSAK AZERT MERT MI MAS MARKAJU TERMEKET HASZNALUNK, MERT MASOK AZ IGENYEINK!

Ha szerinted ezt takarja a wikipedias linked, akkor bevallom, abban a betegsegben szenvedek.
Viszont aki 0 tapasztalattal hulyeseget irogat, azt meg hivhatom oket ostoba f.szoknak, ugye?

Ha esetleg nem ertesz egyet a fentebb leirtakkal, ugy azt sem tudod mi folyik itt. Igy viszont a z altalam letrehozott kategoriaba TE magad is beletartozol.

(#371) Stanley-B. válasza batai15 (#369) üzenetére


Stanley-B.
őstag

én elfogadom, ha szerinted az, nem veszel és kész.
Ha szerintem meg nem az, akkor én meg veszek (vettem), ettől még szerintem van eszem.

Kíváncsi lennék egyébként, hogy szerinted mit kellett volna tenni?
Az eddigi bevált, kiépített, tökéletesen együttműködő Apple készülékek mellé venni mondjuk egy Moto 360-at, mert az mindent tud amit a watch (nem) és olcsóbb?

Szerinted is jó termék az iPhone 6. Szeretnél egy okosórát és akkor vennél az i6 mellé pl egy Moto 360-at (vagy mást), mert habár nem lenne probléma venni egy Apple Watchot sem, de így elmondhatod, hogy van eszed, mert nem azt vettél annyiért?

[ Szerkesztve ]

(#372) Csapoati válasza Touch-ko (#370) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A dolognak van egy másik oldala is, hiszen te meg a másik platformot nem ismered (nem, az hogy megnyomkodod, meg valaki a környezetedben használja, az nem ismeret). Tehát honnan tudod, hogy annak nincs-e jobb ár/érték aránya?Vagy hogy szimplán azt is jó használni, csak más élmény? A beskatulyázás meg nyilván baromság, de egy ilyen világot élünk, sztereotípiák mindenek fölött. Felőlem engem aztán hívhatnak bárminek a cuccaim alapján, nem fog érdekelni. Nálad/nálatok ez már szinte beteges védekezési mechanizmussá fejlődött, pedig csak szarni kell az egészre. Mit számít egy rakás ismeretlen véleménye? Ugye, hogy semmit... Azt meg el kell ismenri, hogy a szabvány fikázások (birka, újgazdag, stb) azért pár emberre simán illik - lásd az ominózus i5-ös videót a megjelenés éjszakájáról.

A durva személyeskedéssel én azért vigyáznék a helyedben jó pár figyelmeztetés meg pihenő után.

Viszont aki 0 tapasztalattal hulyeseget irogat, azt meg hivhatom oket ostoba f.szoknak, ugye? + Igy viszont a z altalam letrehozott kategoriaba TE magad is beletartozol. :U

#373: Ezt a szót még nem is láttam, hogy szuvidol, de megnéztem és tényleg használják. :R

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#373) henrik1 válasza Stanley-B. (#371) üzenetére


henrik1
tag

mondjuk jó lenne, ha rádughatnám a külső vincseszteremet, meg én hiányolom róla a nyomtatóportot is.

(#368) Csapoati: igaz, bár ebben sincs még egyetértés, h valamit szuvidolunk, vagy szuvidálunk,(/OFF)

(#369) batai15: elvakult, mert felsorol kettő olyan tulajdonságot, ami a többi órában nem található meg? pont te vagy elvakult, amiért a saját (egyébként a haverjaidon kívül senkit nem érdeklő) ízlésedet nem vagy képes félretenni, és azt mondani, h "igen, ezek valóban egyedi dolgok, bár én más alapján választanék okosórát magamnak".

[ Szerkesztve ]

(#374) mekker


mekker
őstag

Egy jó 50 kommenttel ezelőtt ment arról a vita, hogy mennyire komolytalanul néz ki ez a mechanikus órákhoz képest. Én ezt azért én nem mondanám. A drága órák közt is sok az olyan, amit én legfeljebb egy ovison tudnék elképzelni, annyi rajta a giccs. Ezzel szemben ez a letisztult kavicsforma elég elegáns a megfelelő színekben.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#376) Ed Parker válasza Csapoati (#372) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Szerintem nincs ám ebben ennyi, aki megvette használja és örüljön.
Meggyőzni senkit nem kell sem pro sem kontra.
Kinek mennyit ér, hogy mi van a csuklóján.

(#377) henrik1 válasza no more (#375) üzenetére


henrik1
tag

mondjuk munkára? :)

(#379) Parallaxis válasza no more (#375) üzenetére


Parallaxis
addikt

Mert mire jó az 5k-s mac egy olyan hardverrel, ami játékokat még 1080p-ben sem hajtja meg 60 fps-sel?

Mondjuk munkára? Nem mindenki játékra veszi a gépet :)

(#380) henrik1 válasza Stanley-B. (#378) üzenetére


henrik1
tag

viszont ha önmagát akarta parodizálni, akkor zseniálisan csinálta. :)

(#382) batai15 válasza Stanley-B. (#371) üzenetére


batai15
félisten

addig nem veszek okos órát telefon mellé ameddig egy órának is jó de lényegében mini okos telefon lesz. majd ha ez meg fordul akkor.
Henrik: ja persze majd még úgy fogok véleményt nyílvánítani hogy meg ne sértsem a lelki világodat amiért szót merek emelni a kütyü ellen.

[ Szerkesztve ]

(#383) henrik1 válasza batai15 (#382) üzenetére


henrik1
tag

még ha a kütyü ellen emelnél szót, szerintem nem is szólna hozzád senki. egyébként lemodellezve a fenti párbeszédetek nagyon vicces ám:

- ez az óra semmivel sem tud többet, vagy mást, mint a többi.
- de, mert van benne Taptic Engine és Force Touch.
- kit érdekel?!

ha téged ennyire nem érdekelnek még a tények sem, akkor minek túráztatod magad? :)

(#384) batai15 válasza henrik1 (#383) üzenetére


batai15
félisten

nem kit érdekel hanem nem akkora cucc. ennyitől nem fogom hanyatt vágni magam.

(#386) henrik1 válasza batai15 (#384) üzenetére


henrik1
tag

na, de sztem senki nem is kérte személyesen tőled, h vágd magad hanyatt. különbségeket kértél, megkaptad őket. cserébe ezért elvakultnak nevezni valakit (csak mert leírt kettő tényt) elégé értelmetlen reakció. :)

azért azt látni kell, h itt senki nem állította, h az Apple Watch új értelmet adott az emberi faj létezésének, viszont bármennyire is nehéz lesz, idővel bele kell nyugodnotok, h valószínűleg ez a készülék fogja beindítani az okosóra ipart. mert az a márkánként néhány százezer eladás még igen messze van a beindulástól, amit eddig ez a szegmens produkált. valószínűleg sikeres lesz (és az már tökmindegy, h miért), a magas eladási számok miatt érdemes lesz rá appokat fejleszteni, azokat szépen portolják Androidra is, az emberek szépen megkedvelik a termékkategóriát, beindulnak a konkurensek, megint az Android kerül majd többségbe, blabla, aztán ennyi. hiába vártuk a Moto360-tól is, h majd az robbantani fog, nem robbantott szart sem. viszont az Asus már kezdi érezni a helyes irányt: többféle tokozási méret, háromféle szín (köztük a sokat szidott arany), széles szíjkínálat, satöbbi. :)

(#385) Döglött Róka: vicces, amit a vallási hittérítőkről írsz. én azt látom, hogy itt van egy csomó ember, aki ész nélkül fanboyozik (bár egyelőre nagyságrendekkel kevesebben, mint egy random iPhone topikban), és mindenképpen meg akarja téríteni azokat, akiknek nem egyezik meg velük a véleménye. :)

[ Szerkesztve ]

(#387) batai15 válasza henrik1 (#386) üzenetére


batai15
félisten

oké ha szerinted ez meg ér majdnem 200 ezert ám legyen.
Na meg szerintem első sorban multimédiás óra kellene legyen nem pedig órának is jó kütyünek.
Azzal egyet értek h valszeg ezzel fog indulni a lavina. általába ez össze jön az applenak.
Ámbár nem óra , de jelenleg az egyik legjobb megoldás a xiaomi mi band.
Értesít híváskor stb. SZerintem egy órának nem kell tudni bonyolult dolgokat.
mutassa az időt dátumot, meg értesítsen ha kell.
Legyen víz álló illetve funkcionáljon kulcsként a telefonhoz .
Azt remélem ahogy mondod hogy ez által hátha harc lesz és lesznek olcsóbb ketyerék is.
Szóval tényleg nem vagyok apple utáló. bár régen az voltam-
De azért tagadhatalan hogy már nem szól ellene az ára, értelmes méretű . gyors, erős telefon jó kamerával- Ha most vatta új telefont kellene venni felső kategóriából akkor csakis i6 lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#388) henrik1 válasza batai15 (#387) üzenetére


henrik1
tag

na, hát örüljünk együtt a lavinának, majd a konkurenciaharcból profitálunk mi, potenciális vásárlók.

(#391) Lirion válasza Fiery (#355) üzenetére


Lirion
addikt

Nem veletlen, hogy az eddigi okosorakat olyan kevesen vasaroltak, mikozben pl. az elso okostelefonok sokkal hamarabb sikeresek tudtak lenni.

A nokia féle symbian is okostelefon volt, mégis a piac alig 5-10%-át tették ki, ma meg már szinte nem is kapsz feature phone-t. Az okostelefonok baromi lassan terjedtek el. Továbbmegyek, a legtöbb okostelefonos szolgáltatásra ma sincs szüksége az embereknek (ha már így lovagolunk a szavakon), de azért jó, hogy vannak. :)

Amúgy aki a knight rideren nőtt fel, annak tuti kelleni fog előbb-utóbb egy ilyen okosóra is, pláne, ha eljutunk oda, hogy az órával tudjuk majd a parkolóból magunkhoz irányítani az autót. :)

(#392) kchris78 válasza Lirion (#391) üzenetére


kchris78
veterán

hát ez az :).
Amikor Symbian telefonok voltak akkor meg arról ment a vita hogy MINEK kellenek ezek az okostelefonok hiszen mennyi ido lepotyogni egy emailt a numerikus billentyuzeten milyen lassu, etc.. Sokkal gyorsabb leulni a gep ele... Meg hogy milyen kicsi a kijelzoje egy rendes geppel osszevetve (mobil bongeszes...).. Aztan mi lett belole. Ha jönnek olyan ötletek amik "killer feature"-el fogják felruházni az okosórákat (amik szerintem szoftveres dolgok lesznek) akkor igencsak el fog terjedni.

[ Szerkesztve ]

(#393) Fiery válasza Lirion (#391) üzenetére


Fiery
veterán

Az okostelefon draga volt, kompromisszumokkal jart sok szempontbol, es kellett neki ido, mire elterjedt. De valodi, jol megfogalmazhato igenyeket elegitett ki, amik raadasul idovel nehezen megkerulheto igenyek voltak. Es persze azt se felejtsuk el, hogy az okostelefonok akkor es most is hasznalhatoak voltak feature phone-kent is. Erre persze lehetne mondani, hogy a mostani okosorak is hasznalhatoak hagyomanyos karorakent is, az ido mutatasara :)

"Továbbmegyek, a legtöbb okostelefonos szolgáltatásra ma sincs szüksége az embereknek (ha már így lovagolunk a szavakon), de azért jó, hogy vannak"

Persze, hogy nincs mindenre szuksegunk, de ennyi erovel azon is lehetne lovagolni, hogy a cca. masfel millionyi appbol hanyat hasznal az ember az okostelefon teljes elettartama soran :) Anno lattam statisztikat, es meglepoen keves approl volt szo (per telefon). A lenyeg azonban az, hogy az okostelefon mint platform manapsag mar szuksegesnek tekintheto, mig az okosora nem tudott me'g (az almas peldannyal egyutt sem) oda eljutni, hogy nehezen lehessen megkerulni. Ha az okosorak olyan fontos, praktikus feature-oket le tudtak volna tenni az asztalra eddig is, akkor nem az Apple Watch lenne az elso igazan sikeresnek nevezheto okosora :)

"pláne, ha eljutunk oda, hogy az órával tudjuk majd a parkolóból magunkhoz irányítani az autót"

Ahhoz jo egy okostelefon is ;) Mint ahogy a jelenlegi okosorak szinte minden funkciojat ki lehet valtani egy okostelefonnal. Ez a legnagyobb baj veluk: nincs me'g olyan feature, ami igazan atuto lenne, es amit csak okosoraval, vagy az okosoran keresztul sokkal konnyebben, elegansabban, kenyelmesebben lehetne vegezni. Amikor en probalgattam az Android Wear fejlesztesre beszerzett 2 okosorankat, folyamatosan olyan erzesem volt, hogy ez is ugyanaz a funkcio (pl. naptar, sms, stb), mint a telefonon, az is ugyanaz, mint a telefonon, csak minden esetben sokkal sz*rabb a kicsi kijelzo es a nehezkes navigalas miatt. Az okosora sokkal hamarabb be tudna futni, ha nagyobb tudna lenni a kijelzoje, vagy ha sokkal nehezebb lenne elokapni a zsebunkbol a telefont. Persze vannak igy is olyan elethelyzetek, amikor jol jon, ha nem kell elovenni a telefont, de ez a legtobb juzer szamara nem minosul killer feature-nek sajnos.

(#394) Fiery válasza kchris78 (#392) üzenetére


Fiery
veterán

Csak epp oriasi kulonbseg, hogy a korai okostelefonos idokben is megvoltak mar az igenyek, csak ott a hardver volt tul limitalt ahhoz, hogy nagyobb kompromisszumok nelkul meg lehessen oldani ugyanazokat a funkciokat, amiket ma agyba-fobe hasznalunk az okostelefonokon. Anno nem voltak eleg nagyok a kijelzok, nem volt eleg gyors a processzor, nem volt eleg konnyu a szovegbevitel, nem volt eleg fejlett a web (nem volt pl. mobilos nezet, nem volt pinch-zoom, stb), de ugyanugy a web bongeszes, email olvasas/kuldes, appok es jatekok futtatasa volt az okostelefonok feladata.

Most viszont, az okosoraknal nem latszik az, hogy a hardver fogja vissza a fantasztikus elkepzelesek megvalositasat. A proci eleg -- so-so, de nem veszesen lassu. A kijelzo lehetne valamivel nagyobb ugyan, de azzal sem valtozna meg gyokeresen az egesz platform, es ugye vannak komoly korlatok a kijelzo meret noveleseben. A memoria merete (RAM es internal storage) sem igazan hatraltatja a platformokat. A GPS es WiFi pedig idovel bekerul mindehova, es az sem lesz oriasi elorelepes, hiszen mar most is tudjak helyettesiteni a telefonrol Bluetooth-on at ezeket a funkciokat. Ami az igazi korlatozo tenyezo, hogy nincs igazan otlet arra, hogy mire lenne jo egy okosora. A mostani funkciokon eleg erosen erezni az izzadtsag szagot :) Megprobalnak minden hulyeseget a telefonrol az orara koltoztetni, hatha valaki azt hiszi, azokat ott konnyebben el lehet intezni. Hat nem, a legtobb esetben baromira nem. Olyan funkcio pedig marha keves van, amit csak okosoraval lehet intezni, es eleg erdekesnek vagy fontosnak gondolnak nehany geeken kivul is az emberek.

Ez persze nem azt jelenti, hogy az okosora mint termek kategoria zsakutca, csak meg kell talalni hozza a killer feature-oket. Meglatjuk, mikor sikerul ez.

(#398) Csapoati válasza #32839680 (#396) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Na egy ilyen baromi jó lenne valóban. Ezért is mondtam, hogy a Gear Fit vonalát kéne továbbvinni a cégeknek. A tictac engine vagy mi a túró, meg a force touch nem visz sokkal előrébb. Aztán lehet, hogy mi vagyunk a kisebbség.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#399) no more válasza Csapoati (#398) üzenetére


no more
addikt

Tic táv engine :DDDDDD

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.