Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) jozsi252 válasza buvartacsko (#1896) üzenetére


jozsi252
veterán

Sokat rágódtam rajta mi legyen, de inkább kivárok, aztán novemberbe remélem már a csuklómon tudhatom. Úgy voltam 1.5 éve mikor kijött az első hogy nagyon jó lenne már egy óra, sok hasznát venném, de mondom megvárom a következő generációt. Jobb akkuidő, vízállóság tekintetébe is javult az s2, akkor ott a gps pl.

Jön a Karácsony is ugye, kereslet még nagyobb lesz, szóval nem várok tovább, azért is rendeltem meg. iStyle-ba voltam múlt héten felpróbáltam a 42mm-es asztroszürke alut fekete szíjjal, és hát az jön be a legjobban.

bmwk1200s

Ausztriába azért nem mennék ki, meg itthon akarok rá biztosítást is kötni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#1902) m@xsys válasza buvartacsko (#1900) üzenetére


m@xsys
senior tag

Szia, kifejtened, mert nem ertem. Koszi

(#1903) buvartacsko válasza m@xsys (#1902) üzenetére


buvartacsko
addikt

(#1904) m@xsys válasza buvartacsko (#1903) üzenetére


m@xsys
senior tag

Igy ertheto, de nem erre fogok felkelni, igy szamomra nem fontos.

(#1905) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Kis segítséget kérnék. Kipróbáltam az üzenetekben a diktálás-szöveggé alakítás funkciót, ami egyszer működött is, de azóta nem tudom rávenni, hogy szöveggé alakítsa amit mondok. Kiirja, hogy nem sikerült a mikrofonnal hangot vennie. Már újraindítottam, kipróbáltam egy hivással, hogy a mikrofonja működik e... hirtelen nincs több ötletem... :F

Semmit sem írok alá!

(#1906) Bib válasza jozsi252 (#1901) üzenetére


Bib
őstag

Persze ha fontos a Gps, akkor s2. De az s1 ugyanazt a 2 magos procit kapta, ergo az is új modell, üzemidőben lehet jobb is Gps nélkül, mert akkuról s2 esetében nincs info valószínű ugyanaz van benne.S2-nek a fényereje is duplája. Tehát a 40000,Ft lényegében fényesebb kijelzőt, vízállóságot, gps-t ér.

(#1907) 206 cc válasza Bib (#1906) üzenetére


206 cc
senior tag

Én úgy tudom nem ugyan az a proci!!...az S1p egy 520Mhz-es proci ami két magos a S0 verzíós proci upgrade- je....az S2 pedig egy teljesen új fejlesztésű és utasitáskészletű soc....

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#1908) ittakary válasza 206 cc (#1907) üzenetére


ittakary
nagyúr

Baszki, tényleg igazad van!

S1 nem ugyanaz mint az S2, lásd -> [link]

[ Szerkesztve ]

(#1909) Bib válasza 206 cc (#1907) üzenetére


Bib
őstag

Teljesítménye ugyanaz
Fizikailag nem ugyanaz persze, mert benne van a Gps.
S1P has a dual-core processor.
S2 has a dual-core processor and built-in GPS.

forrás

[ Szerkesztve ]

(#1910) 206 cc válasza Bib (#1909) üzenetére


206 cc
senior tag

A link rossz....nem csak a gps van benne más az architektura is!! Grafikus gyorsitás,fogyasztás ,felépítés mind különbözik!... persze sok helyen csak azt írják,hogy mindkettő dual core de ez részben igaz!!...Az s1p a régi proci dual maggal...a s2 meg mint írtam egy új fejlesztés!!

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#1911) jozsi252 válasza Bib (#1906) üzenetére


jozsi252
veterán

Közbe vissza is írtak hogy akár 1-2 hét is lehet a beérkezés. Remélem az előbbi lesz. :B

Nekem megér annyit az a plusz dolog hogy vízálló, illetve GPS is van benne, nyilván a fényerő annyit nem számítana nekem, de az első 2 különbség az jó dolog azért. Nem mondom hogy nem lehet GPS és vízállóság nélkül élni, de jó ha van.

iPhone 13 Pro Max

(#1912) buvartacsko válasza 206 cc (#1910) üzenetére


buvartacsko
addikt

akkor az s2 elég szarul sikerült lett, mert mert minden videós tesztben látszik, hogy pontosan ugyanúgy teljesít mindenhol mint az s1. :) több mac-es hírportál elmondta már hogy teljesítményben teljesen ugyanaz a kettő.

(#1913) 206 cc válasza buvartacsko (#1912) üzenetére


206 cc
senior tag

Nem vitázni akarok.....akinek s1 van gondolom mind ezzel nyugtatja magát,hogy jó választás volt...hiszen majdnem ugyan az és spóroltam 30 K-t....!!!
Én meg azt mondom ,jobb hogy az újabbat választottam,mert ebben van mèg valószínűleg tartalék és gps és új gfx stb.stb...

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#1914) Bib válasza 206 cc (#1910) üzenetére


Bib
őstag

A link jó, csak biztos az apple szerverei nem mentek :)
Én hiszek neked, legyen teljesen más vagy ugyanaz. Mondjuk a régi prociba nem tudom hogy tesznek dual magot, de én ezt is elhiszem. Lényeg hogy egyforma sebességűek :)

(#1915) ittakary válasza 206 cc (#1913) üzenetére


ittakary
nagyúr

és nem rohadtul mindegy az neked hogy más mivel nyugtatja magát? :) nem kell ebben a topikban is szabadságharcot hirdetned, cska azért mert nem írják bele a topik nevébe, hogy KÉCCÁHATCÉCÉNEKIGAZAVAN
te örülsz a te választásodnak, miért nem hagyod hogy más is örüljön a saját választásának, és örüljön hogy 30ezret spórolt?
abban igazad van hogy az S1esek is tudnak idióták lenni hogy "semmi különbség a kettő között" csak éppen elfelejtik hogy a GPS azért eléggé tud számítani hogy nem kell egy karpántos telótartóval szenvedni, hanem magától tud mindent és még zenét is tudsz róla hallgatni BTs fülessel

és hogy tovább kötekedjek: elhiszem hogy te nagyon nagy jampi vagy és kiérzed a más architektúrát a bal csuklóvénáddal, de én meg azt mondom, hogy laboratóriumi körülmények között tizedmásodpercre pontosan indítva az appokat is alig lenne különbség a 2 féle dualmagos óra között...

[ Szerkesztve ]

(#1916) Bib válasza jozsi252 (#1911) üzenetére


Bib
őstag

Na ez jó hír. Nyilván ez a lényeg, hogy neked az kell és kész. Én speciel nem csak gps ,de apple watch nélkül is meg tudnék lenni ,de minek legyek mikor rohadtul tetszik :D
Remélem hamar megjön és sok örömöd lesz benne !

(#1917) -Ben-


-Ben-
veterán

Üdv Urak!

Nézegetem ezeket az órákat, de kissé össze-visszaság van fejemben. :F iSTYLE oldalán is van millió fajta.

Mivel tud többet a 96.000 ft-os óránál az 500eFt-os? Ránézésre ugyanaz, a szíjat és a tokot leszámítva...

(#1918) 206 cc válasza ittakary (#1915) üzenetére


206 cc
senior tag

Hűűű.....nálad egy kicsit elszálltak a gondolatok,rossz napod volt?! Kicsi félreértettél. Én azt írtam le amit olvastam a kinti blogokban. Korántsem kötekedés...ez a technikai igazság,nem az én vélemenyem! Nem mondtam,hogy gyorsabb vagy lassabb nem érdekel hogy te mit vettel! Ezek a tenyek amiket olvastam...lehet kesőbbi alkalmazásoknál lesz előnye nem tudom?! Nem is az érdekel,hogy ki mit vesz én úgy gondolom ,ha nem egy évre veszem legyen az újabb ha megengedhetem a költségvetésemből!
Béke.. :R :R

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#1919) zola96 válasza -Ben- (#1917) üzenetére


zola96
senior tag

a 96ezres még gondolom előző szériás (azaz a tavaly bejelentett). De a tokozáson kívül nincs különbség az órákat tekintve. Tehát a 110.000es 42mm-es series1 sport is ugyanazt tudja mint a 250.000 series 1 csak acél tokba csomagolva. A fél milliós kerámia, tehát kerámia a tok és zafír az üveg de a belse ugyanaz mint a 150.000-es series 2-nek.
Series 1 vs 2: a processzor teljestményben ugyanaz (206cc honnan veszed, hogy más az architektúra és jobb benne a grafikus gyorsito?), a 2-ben van beépített gps, 50 méterig vízálló és 1000nites fényerővel bír a kijelzője.

[ Szerkesztve ]

(#1920) buvartacsko válasza 206 cc (#1913) üzenetére


buvartacsko
addikt

én aztán semmivel se nyugtatom magam.

:)

a sebesség ugyanaz mert a hw ugyanaz, az s2-ben meg vannak +40 ezerért olyan funkciók amik nekem kellenek, pl nem érdekel a gps, mert a telefonom nélkül nem megyek el bringázni 20-30km-t. nem úszok, de ha igen, strandra tengerbe akkor se viszek magammal semmit, telefont se. a fényesebb kijelző meg olyan, hogy az összes tulajdonos akinek már 2 éve van azt mondja, hogy soha nem volt a fényerővel gondja.

én inkább úgy látom te próbálod bebizonyítani hogy hú de jól választottál, nem pedig mi. :)

amilyen gyorsan értéktelenednek, még nagyobbat buknék 1-2 év múlva az s2-vel mint az s1-el árban. :)

(#1921) 206 cc válasza zola96 (#1919) üzenetére


206 cc
senior tag

Nem emlékszem,már melyik fórumon...talán macrumors-on olvastam...

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#1922) zola96 válasza 206 cc (#1921) üzenetére


zola96
senior tag

talán :R

(#1923) -Ben- válasza zola96 (#1919) üzenetére


-Ben-
veterán

Gondolom a szíjak is durván befolyásolják az árakat, ugye?

(#1924) buvartacsko válasza -Ben- (#1923) üzenetére


buvartacsko
addikt

igen, nagyon drágák a szíjak. :)

(#1925) zola96 válasza -Ben- (#1923) üzenetére


zola96
senior tag

Így van, bár vicc hogy a kerámiához is egy tetves sport band jár csak. Csak nézz rá mennyibe kerül egy milánói szíj magában:D

(#1926) -Ben- válasza zola96 (#1925) üzenetére


-Ben-
veterán

Nagy láncszemű szíj 180k :Y ... :D Finoman szólva is kegyetlen. Szerintem jó lesz nekem egy S0 sport. Bőven..

(#1927) jozsi252 válasza Bib (#1916) üzenetére


jozsi252
veterán

Persze nem azt mondom hogy nem tudnék élni Watch nélkül, de a legutóbbi 1.5 évbe még így látatlanba is hogy csak yt-on nézegettem videókat róla, meg élőbe is volt alkalmam párszor megvizuálni, megtetszett nagyon. Nagyon sokszor van hogy csak 1-1 értesítés miatt kell a telefont elővenni, vagy csak az időt megnézni, aztán ezeket a dolgokat mind kiváltja az óra. A sportolás része meg csak a bónusz (pulzus, gps).

Köszi! :R

A pulzusmérő része hogy működik? Van esetleg valahol leírás, vagy megtenné valaki hogy leírja? Itt konkrétan arra célzok hogyha elindítom a mérést, akkor folyamatosan méri pl. 1 perc alatt 6x majd a végén kidob 1 logot hogy mennyi volt az órás futás alatt végig. Vagy másféleképpen működik?

iPhone 13 Pro Max

(#1928) Bib válasza jozsi252 (#1927) üzenetére


Bib
őstag

Ha célzottan megnyomod, akkor megméri és kész kiírja. Megnéztem a tegnapi összesítőmet kb. 2-3 ,4-5 és 8-12 percenként megmérte. Én mindent alapbeállításon hagytam.

használati útmutató

[ Szerkesztve ]

(#1929) buvartacsko válasza jozsi252 (#1927) üzenetére


buvartacsko
addikt

nyugi, én is meg tudnék lenni nélküle, de igazából szeretem, hogy van. :)

ennyi appom van fent konkrétan: 1password, holabusz, shazam, procam.

instant messengerek appjait nem kell felrakni, mindegyik telefonra telepített appnak tudja tükrözni a watchra az értesítését, és lehet rájuk szóban válaszolni, akkor is ha az órán nincs felrakva a hozzátartozó app.

nekem is erre kellett, mert legtöbbször 1-1 picsafüst üzenet miatt vettem elő csak a telefonomat.

és így nekem 2,5 napot megy el az S1. estére sose megyek 50% alá, de a nightstand mód miatt is instant get nekem ez a cucc, úgyhogy így is úgyis töltőre kerül minden nap. hétvégén nap közben mikor nem használom akkor repcsi üzemmódban van, ilyenkor merülhet le 10% alá részemről.

(#1930) Jim-X


Jim-X
őstag

Na, mostanra merult le a Watch2 (3.1-el termeszetesen) 15%-ra. Ez ket teljes nap intenziv hasznalat, ugyhogy teljesen meg vagyok vele elegedve :K Raadasul ugye eloszor mindig jobban nyomkodja az ember az ujdonsag varazsa miatt :P

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#1931) tl-x


tl-x
őstag

Elöbb végighúztam egy oszlopon az órát ilyenkor örülök neki hogy vettem rá tokot.

(#1932) jozsi252 válasza Bib (#1928) üzenetére


jozsi252
veterán

Akkor ezek szerint ha nincs elindítva a pulzusmérés, akkor is x időközönként megméri a pulzusom? Ahogy említetted is?
Köszi a linket!

(#1929) buvartacsko

Sok appot én sem tervezek használni, mert igazából az értesítés a nagyon fontos nekem. Ha jön egy értesítés pl. Viberről hogy kapok üzenetet, és bezárom a Watch-on, akkor utána gondolom nem fogok tudni válaszolni, mivel magán a Watch-on nincs fent. Szóval akkor érdemes feltelepíteni az órára is nem?
A telót én is minden éjjel töltöm, szóval az órát is ugyanúgy fogom szerintem.

Futáshoz sportoláshoz van esetleg valami best buy app ami kb. mindent tud és érdemes azt használni? Vagy adhattok tippeket hogy ti pl. futáshoz milyen appot használtok, ami ugye menti a távot meg minden egyéb dolgot.
Ja és még egy kérdés, a sportoláshoz használt appnak ha pl. futok akkor az appnak menni kell hogy mentse el a dolgokat, vagy nem fontos? Csak mert ha szeretném a pulzust is logolni akkor ugye abba is belépve kell lenni, vagy a háttérben fut mindkettő?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#1933) Bib válasza jozsi252 (#1932) üzenetére


Bib
őstag

Igen, gyakorlatilag folyamatosan méri.
A viber feltelepül, megy oda vissza minden, diktálással vagy előre beállított szövegekkel, emotikkal tudsz válaszolni.

(#1934) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Nagyon gondolkozom én is egy 2-dik szériás órában.140 lenne.
Csak azt nem tudom,hogy biztos jó választás lenne ennyiért egy óra és most nem feltétlenül erre gondolok.
Lassan el kell döntenem mert mire ideér az 3 hét.

(#1935) jozsi252 válasza Bib (#1933) üzenetére


jozsi252
veterán

Ah értem köszi, akkor tök egyszerű az egész értesítős dolog.

Annyi lenne még a kérdésem, lehet hülyeség de meddig lehet vízbe a Watch? Mondjuk ha 2-3 órán keresztül vízbe van, az károsítja már valamilyen szinten? Szimulálva mondjuk egy halastóba ejtést. :)

Illetve ez a Water Lock funkció csak arra van hogy úszás közbe mást ne indítsak el véletlenül? De gondolom ugyanúgy lehet úszni benne úgyis ha nincs bekapcsolva, csak az úszás végén altiválni kell, mert a hangszóróból csak úgy tudom kinyomatni a vizet?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#1936) Bib válasza jozsi252 (#1935) üzenetére


Bib
őstag

Ez fent van az apple oldalán :" Az Apple Watch Series 2 használható sekély vízben, például úszhat benne medencében vagy a tengerben. Az Apple Watch Series 2 azonban nem alkalmas búvárkodáshoz, vízisízéshez és egyéb olyan tevékenységhez, amelynek során nagy sebességű víz érheti."
 Az úszás edzés kezdetekor a kijelzőt zárolja, hogy a víz ne tipi-tapizza a kijelzőt.Befejezéskor kiköpi a vizet a hangszóróból,de ezt manuálisan is lehet késztetni. Langyos tiszta vízzel érdemes utána leöblíteni.Nem tudom egy idő után nem lesznek e lerakódások klór,vízkő,homok,iszap,alga a hangszóróban.Emiatt én kiöblíteném desztilált vízzel inkább.

(#1937) Ed Parker válasza jozsi252 (#1935) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mivel a tó mélysége x ezért az idő is.
Az úszás nem teszi tönkre, a több órás merülés necces.

(#1938) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Az utolsó töltés óta eltelt időt meg lehet valahogy nézni, mint az iPhone esetén? Nem találtam meg...

Semmit sem írok alá!

(#1939) Bib válasza bmwk1200s (#1938) üzenetére


Bib
őstag

Watch - általános - használat

(#1940) bmwk1200s válasza Bib (#1939) üzenetére


bmwk1200s
őstag

:R Köszönöm!

Semmit sem írok alá!

(#1941) jozsi252 válasza Bib (#1936) üzenetére


jozsi252
veterán

Túl sok vizes programot nem tervezek az órának, de így legalább ismerem a képességeit hogy mire lesz képes. Na igen hosszú távon ha benne marad a víz akkor lerakódások keletkezhet a résekbe amiket érdemes kiöblíteni ahogy említetted is.

(#1937) Ed Parker

Akkor egy esetleg fél órás órás úszás alatt nem lehet baja, de majd rákérdek. Ez a vízállóság azért érdekes dolog, mert ha jól tudom van rajta egy bevonat, ami idővel lekop(hat)?? és utána már nem lesz annyira vízálló. Nem hiába nem vállal egyik gyártó sem garit a vízállóságra, mert elég sok mindentől függ. Nyilván ha elázok pár alkalommal akkor nem szabad hogy legyen bármi baja, viszont ha valaki abba vízisízik órákat akkor nyilván megadhatja magát az óra. Csak ugye utólag ezt kideríteni..

Van amúgy valahol statisztika hogy melyik alu órát veszik a legtöbben? Itt inkább a színre értem hogy melyiket.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#1942) Ed Parker válasza jozsi252 (#1941) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Bocs de nem egészen értem miről beszélsz.
A vízállóság nem bevonatoktól, hanem a tömítésektől lesz.
Nyilván a tömítések idővel száradnak, öregednek, de ez minden órával így van, egy Doxa-t is kell karbantartani, tömiteseket cseréltetni.

A vizisí eleve nem ajánlott mert ott könnyen tudsz perecelni a vízen akár 60km/h sebességgel, ami az óra szempontjából végzetes.
De sima úszást az első óra is bírja, én az enyémmel úsztam sokszor.

Hogy melyik szint?
Hát kinek milyen lövése van, van aki ezt van aki azt, most ez kb melyik színű autó fogy a legjobban?
Nekem piros szijas órás van ezüst acél tokkal, van akinek ez tetszik, van akinek a fekete.
Sztem ne másokat kövess, menj be egy boltba, rakd fel a kezedre és ami szemnek kellemes, azt kell megvenni.

(#1943) buvartacsko válasza jozsi252 (#1941) üzenetére


buvartacsko
addikt

"Van amúgy valahol statisztika hogy melyik alu órát veszik a legtöbben? Itt inkább a színre értem hogy melyiket."

??? Az applenél biztosan van ilyen statisztika, de ez kit érdekel?! Már megbocsáss, nem azt kellene venni, ami NEKED tetszik? :W

(#1944) jozsi252 válasza Ed Parker (#1942) üzenetére


jozsi252
veterán

Csak szimplán kíváncsi voltam hogy pl. asztroszürke alu azért nincs kb. sehol sem raktáron a 42mm-es változatból mert az viszik a legtöbben? Egyre több helyen látom hogy az arany meg rozéarany van már raktáron. Csupán ennyi lett volna a kíváncsiságom, semmi más.
Nem követek senkit, s2 asztro fekete sport szíjjal már megrendeltem épp azt várom hogy megjöjjön, az jön be a legjobban.

(#1943) buvartacsko

Azt veszem ami nekem tetszik, de sry hogy megkérdeztem. :R Csak kíváncsi voltam hogy az órából melyik szín jön be jobban a vásárlóknak.

iPhone 13 Pro Max

(#1945) buvartacsko válasza jozsi252 (#1944) üzenetére


buvartacsko
addikt

szerintem ez kor és nemfüggő is. a barátnőmnek pl rajtam bejön a space gray, de magának rose goldot szeretne...

(#1946) Bib válasza jozsi252 (#1944) üzenetére


Bib
őstag

Nálam az asztro fekete, fekete szőtt műanyag szíjjal a favorit ,azért vettem azt :)
Komolyabb órásnál be tudják tenni vízállóság tesztre,nyomáspróbára. Ha megnyugtat téged,meg kell kérdezni.

(#1947) tl-x


tl-x
őstag

Catalyst-nak van vizálló tokja ami egyben szíj is ha jól emlékszem.

(#1948) B4ndiBuild3r


B4ndiBuild3r
tag

Sziasztok!

Minden generációs Apple Watch képes arra, hogy másoljak rá zenéket (meghatározott mennyiségben) és egy bluetooth-os fej/fülhallgatóval, iPhone nélkül tudjam hallgatni?
Ha nem, akkor melyik verzió/k?
Minden bluetooth elven működő fej/fülhallgató kompatibilis vele?
Az Apple oldalán a PowerBeats 3-al reklámozzák az új órát, de az 50-60 ezer forint.

[ Szerkesztve ]

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#1949) Ed Parker válasza B4ndiBuild3r (#1948) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igazából én egy Nokia bt fülessel is hallgattam, de beats studio wireless is tökéletesen működik vele.
Nekem van itthon pár bt füles és eddig minddel ment, az első gen. óra.

(#1950) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Rendeltem apple-től egy nike órát. Dec 2-t ír kb szállításra. Szerintetek hamarabb is megjöhet?

Üdv: Csabee.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.