- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Eztis_Aztis: Hogyan tovább....
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- sziku69: Szólánc.
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha 1 – rizseshús másképp
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- stefi68: AnySoft Keyboard (magyarul)
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha – bevezető - igényfelmérés
-
LOGOUT
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Üdvözletem a topiclakóknak!
Előre is bocsánatot kérek a nagyon kezdő + nagyon outszájder kérdéseimért.
A lényeg, hogy médialejátszót keresek, nyilván olcsót de jót, és kismillió cikk és teszt elolvasása után nekem az jött le, hogy a Raspberry egy karcsú célrendszerrel még 1080p-re is simán jó, a támogatottsága miatt pedig jobban járok vele, mint az erősebb/drágább lapokkal.
Kérdéseim a következők (az elmúlt hónapok termésében nem leltem választ, azóta meg akár újdonságok is lehetnek):
A reménybeli B+-t szeretném első sorban zenehallgatásra használni, de fényképnézegetés és esetlegesen mozizás is szóba jöhet.
1. Milyen kézi távirányítót ajánlotok? (HDMI CEC nem játszik) A magyar boltokban látok egy IR-diódából + nagyon alapfunkciós távirányítóból álló szettet 4500 Ft-ért, webshopokban viszont ennyiért sokkal komolyabb készülékeket látok USB-s infrával. Sokak szerint ezek külön előnye, hogy nem kell a LIRC-cel szenvedni, hanem csak úgy mennek a Kodival, illetve billentyűparancsként osztva az utasításokat univerzálisak.
2. Androidos távvezérelhetőséggel hogy állunk? Szeretném pl. a zenét a telefonomon összeválogatni album-előadó-műfaj alapon a hálózati DLNA/SMB szerverről.
3. Szeretnék nem botrányosan rossz, de nem is audiofil hangot kinyerni a készülékből egy sztereó erősítő irányába. Eddig a Wolfson Audio Card for Raspberry Pi és a HiFiBerry kártyákat láttam, amik állítólag jók, csak kicsit nehezen beszerezhetőek. Hasonló vagy alacsonyabb árban van ezeknek alternatívájuk, illetve ezekkel akad-e tapasztalat?
Köszönettel: MaCS
Új hozzászólás Aktív témák
- Akvarisztika
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Telekom mobilszolgáltatások
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Világelső, 321 cellarétegű QLC-s 3D NAND-ot hozott az SK Hynix
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Villanyszerelés
- Autós topik
- További aktív témák...
- VICC ÁRON - I7 - 3080 - 32GB RAM - Full épített merev csöves vízhűtés csak EK alkatrészekből!
- Használt asztali setup eladó!
- Garanciális Gamer Számítógép, PC (GTX 1660 Super, Ryzen 5 5500, 16GB RAM, SSD) Beszámítás! (39)
- Garanciális Gamer Számítógép, PC (RX 570 8GB, Ryzen 5 1600, 16GB Ram, SSD) Beszámítás! Posta ok (38)
- Lenovo Gamer All in One: i7, 16gb, 512gb, Full hd, Nvidia GF. 840A, JBL hang
- PS Plus előfizetések kedvező áron
- Samsung Galaxy Book2 NP750XED i7-1255U 16GB 512GB GARANCIA: 1 ÉV
- BESZÁMÍTÁS! ASUS B450M R5 3500X 16GB DDR4 500GB SSD RTX 2060 Super 8GB Zalman N5 Zalmann 600W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Dell Latitude E7470 - i5-6GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD I HDMI I CAM I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest