Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42926) #68216320 válasza cigam (#42925) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem maga a Kodi cpu terhelése lenne a probléma. A Kodi hw accel közben alig terheli a cpu-t, a Transmission viszont 1 thread-et terhel 100%-on. Ergo transmission alatt is mehet a lejátszás, mivel marad a rossz skálázódás miatt cpu a Kodinak. Viszont biztosan limites lesz a letöltés sebessége és kérdéses, hogy 1GB (minusz VRam) elég lesz-e mindkettöre egy rpi3-ason.

Én x86 szerveren dobtam sok év után a Transmissiont, mert egy AMD A4 5050 APU házi szerveren még éppen képes volt egy 100Mbit/s netet kihasználni, de a zéró skálázódás miatt gyorsabb netet már nem. Namost tudtommal az rpi3 1 core teljesítményben gyengébb az említett APU-nál, így sanszos hogy a torrent is lassabban futna rajta. Emiatt én a qBit-et javasolnám. Remekül skálázódik több magon.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.