Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3626) balazs1979


balazs1979
csendes tag

Hello!
Csinaltam par merest a raspberry alaplapi feszultsegerol, kulonbozo toltokkel es kulonbozo kabelekkel.
A felallas: Raspberry Pi, rajta egy USB-s kulso tapos winyo, egy TP-LINK TL-WN722N USB-s wifi, ethernet, 4GB SD. Multimeterrel mertem a feszultseget az alaplapi teszt pontokon.
Sok mindentol fugg a dolog. Ami kijott, hogy kell egy jo tap (nem eleg a megfelelo amper, a feszultseget kell stabilan tartania), valamint kell egy jo kabel. Fontos a jo csatlakozas is, valamint mindez idoben is valtozhat.
Harom merest vegeztem minden esetben. Egyet alap terhelesnel, egyet 100%os procival, egyet pedig halt utan, ez utolso nagyjabol a tap altal leadott feszultseg.
A legtobbet term. a tap szamit, volt olyan tap, ami hiaba volt 1A-os, 4,5V-ra leesett mar boot alatt, es ra sem tudtam SSH-zni az eszkozre, mert dobalta az ethernetet meg a wifit. Meg egy 2A-es iPad toltovel sem jutottam sokra, ennel sem vartam meg, mire bebootol az eszkoz...
A tapok:
Motorola Defy tap, 5,1V, 850mA
Alcatel T-mobile Move tap, 5V, 1000mA
Hobbyrendeles tap, 5V, 1000mA (gyakorlatilag ez is 5,1V volt) http://www.hobbyrendeles.hu/termek.1122.halozati_usb_tolto_
Feher utangyartott tolto, Keleti GSM-bol. 5V, 1000mA
iPad tolto 5V, 2A

Kabelek:
Motorola defy kabel, 1m
Noname kabel, 1m
Nokia 10cm kabel

Az eredmenyek:
Az utolso 2 tapot ki is zarhatjuk egybol, mert mar ralepni sem tudtam az eszkozre, 4,5 es 4,6 V korul produkaltak.
A kabeleket a hobbyrendeleses tappal teszteltem.

halt idle 100%
nokia kabel 5,09 4,81 4,77
noname kabel 5,07 4,72 4,68
motorola kabel 5,09 4,86 4,8
Motorola defy tap 5,1 4,89 4,87
Alcatel move tap 4,94 4,76 4,76

A csatlakozokat mozgatva tovabbi 0,05V ingadozas tortent neha. Valamint a 100% CPU meresnel tapasztaltam olyant az alcatel tappal, hogy kb 1 perc utan 0.03V-tal kevesebbet mutatott a muszer, talan valami melegedes lehetett az oka a tapban, mert mas tapoknal nem jott elo a dolog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.