Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17245) iSonic


iSonic
addikt

Srácok, nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy egy plexmedia server mellé milyen külső HDD dukál (kell e neki 16MB cache-s vagy esetleg az olcsóbb 8MB cache/5200rpm elég? Próbaként egy 8MB cache-s WD-vel próbáltam azt szerette, csak a biztonság kedvéért, jobban kezeli e a nagyon cache/rpm rátát)? Illetve volt e már valakinek olyan problémája, hogy a 1080p/720p-s mkv filmeket simán elindítom, de az ezekből konvertált avi-knál kiírja, hogy hello, nem elég a gép kapacitása. Próbáltam lejjebb venni a bitráta lejátszás értékét, de akkor sem volt hajlandó (talán xvid codec miatt?). H264-et még nem nagyon próbáltam. 1080p esetén MPEG-4 MVC/ x264 [DXVA] code-cet simán megeszi. Illetve torrent kliens esetén a legbízhatóbb a transmission?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.